N®. 16294" Zaterdag 5 April, A®. 1913. <§eze (gourant wordt dagelijks, met uitzondering van ;§on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIJF Bladen Vierde Blad. Offieieele Kennisgeving. PRIJS DHR ADVERTENTIEN: Van 1b regels f 1.05. Iedere regel meer 0.17J. drootere lettere naar plaatemimte. Kleine adrertentiën ran 30 woorden 40 Oente contant; elk tiental woorden meer 10 Oenta. Voor het incasseeren wordt/"0.05 barekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week O Oenta; per 3 maanden f 1.10. Buiten Loiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post1.85. Afsluiting passage JHaresingel. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen ter algemeene kennis dat het ge deelte van den Maresingel, gelegen tuaeohen de Pasteurstraat en de Haarlem- mort rek vaart, wegens het verrichten van werkzaamheden aan de hoofdgasleiding, op Maandag 7 April a.s. en vol gende dagen voor het verkeer met rij- en voertuigen zal zijn afgesloten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. YAN STRIJEN, Secretary. Leiden, 5 April 1913. HIXDKRWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het adres van L. VALK, om ver- gunning tot oprichting van een pianofabriek, gedreven door een electromotor van 2 p.k., in het perceel Breestraat No. 10S, Sectie G No. 1619; Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven bij deze kennis aan het publiek, dab genoemd verzoek met de bijlagen op de Se cretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Zaterdag 19 Aprid a.s. des ivoormiddags te elf uren, op het Raad huis, gelegenheid-zal worden, gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden rijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. YAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 5 April 1913. Leiden, 5 April. In de gisteravond alhier in het Nuts- gebouw gehouden maandvergadering van de Maatschappij der Nederl. Letterkunde hield na eenige huishoudelijke werkzaam heden jhr. mr. A. W. Beelaerts van Blok land, van Wassenaar, een voordracht over: ,.De moord op Jonkvrouw Aleid van Poel geest en Willem. Cuser, en hetgeen daarop is gevolgd." Spr. kwam tot de slotsom, dat de moord klaarblijkelijk is gepleegd in den laten avond van Woensdag den 25sten September 1392, waarschijnlijk op het Buitenhof. Cuser was een man van invloed en zijn dood is voor de geschiedenis door de gevolgen van veel meer beteekenis dan dat de Jonk vrouw het leven liet. Na over de slachtoffers gesproken te heb ben, behandelde de heer Beelaerts de moor denaars Hugo en Dirk de Blote met een zevental handlangers. In Mei 1393 zijn de voornaamste Hoeken aansprakelijk gesteld voor den dood van Willem Cuser, en verbannen onder ver beurdverklaring hunner goederen. Daarna kwam Willem van Oistervanb openlijk in strijd met zijn vader. Later zijn vader en zoon weder verzoend, en de Hoe ken in 1396 en 1397 meerendeels begena digd en de Kabeljauwen en Hoeken geza menlijk tegen de Friezen opgetrokken, en in 1413 kwahj er ook een verzoening, tot stand t-ussehen de nabestaanden van Jonk vrouw Aleid van Poelgeest en Willem Cuser eoners/.ijds en de Blote's anderzijds. De politieke toestand was trouwens geheel veranderd. Gisteravond werd de tentoonstelling der teekeningen van de leerlingen, die het bouwkundig- en handteekenonderwij3 in het wijkgebouw „Geloof, Hoop, LieTde" alhier genoten hebben als alle jaren in te genwoordigheid van leerlingen en ouders geopend. Behalve dat enkele leden van het bestuur Tan genoemd wijkgebouw en van den Ned. ïProt.-Bond aanwezig waren was ook het Dagelijksch Bestuur vertegenwoordigd door den heer Fischer, wethouder, hetgeen door het bestuur van het wijkgebouw zeer werd^ °P prijs gesteld. De voorzitter, de heer A. J. de la Court, sprak een hartelijk woord tot de leerlingen, die over 't algemeen tot tevredenheid dei- onderwijzers, de heeren J. Valk, J. H. Hens en J. Piket, hadden gewerkt. Enkelen ont- ffing.n een prijs, bestaande in het een of andere gereedschap, dienstig bij hun vak. Dat het aantal leerlingen niet zoo groot is, als het kon zijn, vindt zijn verklaring in den maatregel, dat allen, die des Maandags en Vrijdags de teekenschool bezoeken, ver plicht zijn des Dinsdags en Donderdags het "^ahngsonderwijs te volgen. Niet alle ouders zien nog in hoe nuttig voor hun jongens genoemd onderwijs kan zijn. Elk jaar missen wij, zei de voorzitter, te veel- ouders bij de opening der tentoon stellingen. Zulk een klein bewijs van belangstelling in het onderwijs, dat hun kinderen ontvan gen, moeten wij toch wel ve-rwachten Na afloop van het korte openingswoord begaven belangstellenden en bestuursleden zich met de leerlingeiï naar de feestelijk ver sierde zaal, waar de teekeningen te zien waren. Hedenavond en Zondagnamiddag is de tentoonstelling voor alle belangstellenden toegankelijk. Aan onzen stadgenoot D. J. de Haas, die. 58 jaren werkzaam is in de lakenfabriek van de firma J. J. Krantz en Zn., alhier, i3 toegekend de aan de orde van Oranje- Nassau verbonden eere-medaille in brons. Verschenen is een kort verslag omtrent de verrichtingen van het Bataksch Instituut te Leiden (opgericht 30 September 1908) aan de donateurs, begunstigers en leden van het instituut. Blijkens dit verslag zijn door het instituut uitgegeven. Hygiënsche misstanden in het Karoland; De Islam in de Bataklanden; Batakspiegel (met kaart); Kijkjes in het huiselijk leven der Bataks; Die gesundheitliché Verhalt- nisse unter der Bevölkerung von Sil'indung in Sumatra; Nederlaridseh-Karosche woor denlijst; De BataksNederlandsch-Tobasche woordenlijst. "Weldra zal als'No. 9 verschij nen, een 1ste supplement op clen Batakspie gel (No. 3), terwijl een Ned-erlandsch-Man- dailingsche woordenlijst in bewerking is. Het bestuur van Musis Sacrum' al hier stelt zich voor op Zaterdag 3 Mei a.s. een muziekwedstrijd te houden voor kinde ren van leden Tot de kantoren der dir. bel. en acc., welke worden overgegeven en overgenomen, behooren Leiden, b.g. (30 Juni) en Gouda (28 Apriï). Verplaatst worden rnet 1 Mei de kommie zen 2de kl. J. M. van Bever Donker, van Alkemade naar Rotterdam en A. Kievringa, van Leiden (tijd.) naar Roosendaal. In Den Haag zijn bij. de vissoherij- examens geslaagd als schipper op zeilzee- visschersvaartuigenH. de Jong, C. v. d. Pl'as en W. v. d. Plas, allen van Katwijk. In de Alexanderkazerne in Den Haag werd het eindexamen van deu 13den cuvms in hoefbeslag van de aid. 's-Gravenhage der Holl. Maatschappij van Landbouw afgeno men. Tot de geslaagden behooren: P. J. Bos, te Z-jgwaard en C. van Eden Peterman, te Benthuizen. Aangenomen is het beroep naar "dé Ned.-Herv. Gein,, te Sijbekarspel door ds F. J. Los, te Laren (G.ld.) Naar de op 24 April te. Utrecht sa mengeroepen .Deputaten vergadering zijn o.m. afgevaardigd door de Antirev. Kies- vereeniging te Rijnsburg, de heeren S. Schonev: d (sterag.), J. vail Iterson Sr. (plaatsv.); ds. E. H. B oekstra, W. L. v. d. Gngten; te Haarlemmermeer II „Hoofd dorp", C. van Wijk Hzn. (stemg.), ds. F. Schouten, ds. A. Thielen, B. Biesheuvel, P. Borst, J. Rip, W. A. de Rooy, K. Fruchte, S. v. Wijk Lzri,en O. v. d. Weij; te Zeg waard en Zoetermeer, E. H. Chardon (stemg.), G. P. Roos (plaatsv.), W. Char don, A. Kalisvaarb, A. v. d. Spek en A. den Hoed te Katwijk aan den Rijn, J. v. d. Perk, H. de Boer, E. Wassenaar, Jac. Was senaar, P. Ravensbergen Gzn.. J. Minner Chrzn., A. van Klaveren en P. Slinger land; te Waadinxveen D. Bremmer Jz. (stemg.), J. Berghuis, H. Dijs, A. v. Niele, P. de Graaff, G. v. d. Akerboom, A. Faase, H. Kempkes, A. Kempkes,.G. Bergshoeff, G. J. Slothouber, dg. J. Joh. Wielenga. Men meldt ons uit Amsterdam: Naar wij vernemen worden hier pogingen aange wend om te komen tot oprichting van een Ned er 1 an dsch- Se rv isch e Han d els-ver e en i- ging, die zich ten doel zal stellen de han delsbetrekkingen voorloopig tusschen Ne derland en Servië en later met den gehee- len Balkan uit te breiden. Wellicht is reeds de volgende week de oprichting dezer Hni- delsvereeniging te gemoet te zien. Na het sluiten van den vrede zullen vanwege deze Handelsvereeniging in den Balkan stappen worden gedaan, om de gewenschte handels verbindingen aan te knoopen. Het bericht van de ,,N. R. Ct." om trent de splitsing van het ambt van direc teur-generaal der posterijen en t.degraf,°- in een directeurschap voor elk dezer dienst vakken afzonderlijk, wordt door „Het Va l in dien zin verbeterd, dat overwogen wordt een meervoudig bestuur voor posterijen *n telegrafie gezamenlijk. Het „Chr. Schoolblad" meldt, dat in den loop van dezen zomer niet alleen de heer P. S. v. Dorp, maar ook de heer II. J. Emous ala hoofd zal aftreden. Zoo zul len dan de beide oudste chr. scholen in Am sterdam van hoofd veranderen. De heer Emous is 51 jaar onafgebroken bij het on derwijs werkzaam geweest. Het hoofdbestuur vaji de .Nederl. Han- delsreizigersvereenigèng verzoekt in een adres aan de directie van de.Holl. IJzeren- Spoorwegmaatschappij, da^ in alle treinen van deze Maatschappij, waarin een wasch- gelegenheid is aangebracht, èri voor drink water èn voor waschwater leidingwater zal worden gebruikt. Ter gelegenheid der opening van de vluchthaven te Hoorn zullen van 3 tot 5 Mei aldaar eenige kleine marinevaartuigen met stafmuziek der marine'uit Willemsoord, ter opluistering der feesteiji, aanwezig zijn. Het Nederlandsch Zendelinggenoot schap vaardigt dit jaar twéé zendelingen af naar Pos so, een naar Oost-Ja va én waar schijnlijk ook een paar zendeling-artsen. H. M. de Koningin heeft een bijdrage geschonken voor de stichting van een ge- denkteeken op het graf van prof. dr. P. H. Ritter, hoogleeraar in de ^wijsbegeerte aan de universiteit te Utrecht en eertijds hoofd redacteur van „Het N. v. d. D." Door- het Prov. Kerkbestuur van Noora-Holland is tegen 1 Juli a.s. eervol emeritaat verleend aan da. P. C. van der Horst, Ned.-Herv. predikant te Amsterdam. Gen.-majoor F. Tonnet, adjudant in buitengewonen dienst van H. M. de Ko ningin, commandant der 2de divisie, her denkt 1 Juni een 40-jarige officiers-loop baan. Beroepen is als voorganger der Evan gelische Unie te 's-Gravenzande ds. F. C. A. Pantekoek, em.-predikant, laatstelijk predikant bij de Ned.-Herv. Gemeente te St.-Petersburg. Van best ingelichte zijde verneemt ,,De Tijd", dat Kardinadl Van Rossum dit jaar,, waarschijnlijk einde Juni of in Juli, naar Nederland zal. komen. Wat den toe stand van den Paus betreft, meldt men uit dezelfde bron, dab Z. H. het zeer goed maakt. De stem ia nog v?at zwak, dé kleur mog" wat bleek, maar --overigens is Z. II. weer gansch in orde. De. G. J. A. Jonker, te Utrecht, zal Dinsdag 8 April herdenken, dat hij 23 jaar geleden predikant in de Ned.-Herv. Kerk werd. Het is zijn verlangen, dat hiervan geen openlijke gedachtenisviering plaats heeft. Met 2231 tegen 438 stemmen en 151 blan co heeft de Bond van Nederlandsohe Onder wijzers bij referendum besloten een som van f 1000 te geven tot &teun van de uitgesloten sigarenmakers. De heer J. van Vliet, voorganger der Chr.-Geref. Kerk te Vlaardingen, hoopt 13 April afscheid te nemen in het lokaal „Liefde en Vrede". Hij zal 17 April beves tigd worden te Boskoop, des avonds, door da J. v. d. Vegt, predikant te Rijnsburg. Den 20sten hoopt hij zijn intrede te doen. AARLANDERVEEN. De uitslag van de aanbesteding van twee woningen, voor reke ning van de bouw vereeniging „Volksbelang", alhier, is als volgt. Inschrijvers do hacren H. W. C. Vergunst voor f2433.79; J. v. d. Lijn f2852; J. Staling f2872.50; M. S. van dor Voort f2900; H. Kalshoven f2907. De begrooting van den bouwkundige B. Snel was f2500. Het,werk is aan den laagsten inschrijver gegund. ALPHEN. De heeren D. en C. van dei- Linden, alhier, zijn benoemd tot surnumerair der registratie en domeinen. BODEGRAVEN. De Harmonie-Vere?ni- ging ..Werkmans Vriendenkring", alhier, on der directie van den heer P. A. Smeelc, te Leiden, heeft bij het sluiten van liet sei- zoen twee goed. geslaagde uitvoeringen ge geven. De eerste, uitsluitend voor donateurs toegankelijk, had. beter bezocht kimnen zijn. De opkomst bij de tweede was zeer goed. Dien avond werd ook nog een toonoelstukjc als toegift gegeven, hetwelk zeer in den smaak van het publiek viel. Bovendien werd de avond met een hal besloten. De Vereeniging tot vijf jaarlijksclie her denking der troonsbestijging van H. AI. de Koningin, hield haar jaarvergadering. De voorzitter herdacht het overlijden van den penningmeester, den heer S. D. Boonzaayer. Als penningmeester werd benoemd de lieer T. Sanders. Besloten is tot samenwerking rnet de Hard draverij-Vereeniging. Als feest datums zijn vastgesteld Woensdag 20 en Donderdag 21 Aug. Door het Gemeentebestuur zal geen commissie worden gevormd ter h.rdenking der onafhankelijkheidsfeosten, doeh liet wenschte dit over te dragen aan genoemde Vereeniging. Het iii beginsel aangenomen programma is als volgt: Ecrsto dag: klokgelui, rondgang met mu ziek, uitreiking eener feestgave aan behoef tige ingezetenen; vermoedelijk ringrijderij of harddraverij van boerenpaarden; harddravs- rij eerste klasse; vermoedelijk bioscope. Twoede dag: Concert op hafc platte dak bij mej. wed. Ubertgroot-» gekostupiéerde op tocht; volksspelen, gxoote Matinee Musical»; vermoedelijk Bioscope en vuurwerk. Ook liggen in het plan van het bestuur illuminatie en een kinderfeest op alle scholen. HILLEGOM. De besturen der locaio werk lieden vereenigingen hebben in een vergade ring in beginsel besloten tot h-vt oprichten van een coöperatieve bouw vereeniging. Van het eventueel benoodigde grondkapitaal is men reeds verzekerd. Binnenkort zal een open bare vergadering gehouden worden om dit I-dan nader te bespreken. Eenigen van de arbeiders in de Zan derij, die Dinsdag 1.1. weigerden besmet' werk te verrichten, en daarom ontslagen wer den, hebben met Baron Van Hardcnbrcwck geconfereerd. Dc uitslag was, dat allen op vier na weer aangenomen konden worden, maar in een vergadering met het bestuur van ,,De Eendracht" wérd besloten liet werk niet ie. hervatten zoo lang niet allen, van deze arbeiders worden aangenomen. De slaking duurt dus in denzelfden omvang voort. Hier is een afdeeling van do - Ned. Vereeniging van spoor- en tramweg-porsoncel opgericht, aanvankelijk met 11 loden. KATWIJK-AAN-ZEE. De Chr. Jonge, lingsver. „Arnos 5:6a" vierde gisteravond in de zaal voor Prot. Chr. Belangen onder leiding' van ds. R. P. A. Rutgers liaar jaar feest. Het programma telde niet minder dan vijf en twintig nummers, o. m. nummers voor or gel en viool, uit ie voeren door C. v. Zuy- len en H. v. d. Kooy voor zang door mej. B. v. d. Star en verder toespraken, verslagen, voordrachtenen opstellen. Van de scheepstimmerwerf van den heer W. Taai, is afgeleverd een nieuwe reddings boot met bestemming naar het station Scbo- veningen der N.- en Z.-II. Reddiugmaat- schappij. Zuster Van Kempen van de Katwijksch» Ziekenverpleging, die voor geruimen tijd we gens een val van haar rijwiel hagr arbeid moë'.t neerleggen, heeft thans hersteld haar werk hervat. In do bovenzaal van „De Zwaan" had gisteravond de verkooping plaats van een stosnen ree Jorij-pakhuis met bergzolder, ©en houten reederij-pakhuis en een perooel bouw terrein alles nabij de Voorstraat en hot eigen dom van den heer D. W. Ouwehand- De drie pérceelon stonden in bod met verhoo gingen resp. op f2300. f2800 en f1600 en werden niet afgemijnd. LEIDERDORP. Gisteravond gaf de Har monie-vereeniging. LeiderdorpZoeterwoud© haar jaarlijksclie uitvoering in de openbare school alhier, welke ook ditmaal weder goed geslaagd is. Niet alleen wat de leden ten g©- hoore brachten klonk goed, maar ook de 6trijkmuziek, gegeven door mejuffrouw F. van 't Hooft on do heeren Klein, Dumant en Koster, viel bijzonder in den smaak. Een woord van lof komt allen toe, maar in het bijzonder den directeur, den heer J. J. H. van Rosmalen, onder, wiens uitnemend© leiding alles zoo goed van stapel liep. Ook do Phantasie (voor Bariton), door den directeur zelf voorgedragen, wa3 uit stekend. Het vrij talrijke publiek toonde telkenmale door applaus, dat het van deze uitvoering heeft genoten. LISSE. Eenige personen te Lisserbrock hebben in een daarvoor belegde vergade ring getracht een onderlinge varkensver-* zekering op te richten. Doordat nxen echter geen voldoende medewerking kon vinden, werd besloten om deze zaak uit te stellen, totdat er meerdere varkens zullen zijn op gelegd. Met het uitbaggeren van dc haven heeft men zóóveel steencn boven gebracht, dat men hiermede wel 90 vierkante me ters straat kan maken. Deze steenen zijn in den loop der tijden door de jeugd in liet water gegooid. NOORDWIJK. Uit het verslag over 1912 vpn de Schoolcommissie blijkt het volgende De Commissie oordeelt, dat dc toestand van hét onderwijs over het algemeen zeer bevredigend is, ai zijn de resultaten natuur lijk niet op alle scholen dezelfde. Zoowel bij hoofden als onderwij- zers(essen) kon dc commissie grootcn ijver constateercn. 't Zou echter gewenscht zijn, naar het oordeel der commissie, ais er door de onderwijzers(essen) wat meer leiding werd gegeven aan het spel der kinderen op de- speelplaats. Van dat leiding-geven is thans over het algemeen nog geen sprake, al geeft het deelnemen van. sommigen der onderwijzers essen) aan den spcllcidérscur- sus te Leiden in deze hoop voor de toe komst. De commissie zou het geraden vin den, om dc beslissing van den Minister van L., N, en II. aangaande art. 22 der Arbeidswet in breeden kring te Noondwijk bekend te maken, om het verderfelijke „Landbouwverlof" te beperken. Ingevolge art. 4 der Arbeidswet 1911, mag een kind beneden 13 jaar, of ppg leerplichtig zijn de, geen arbeid verrichten. Volgens al. 4 van art. 22 mag echter een 12-jarig kind arbeid verrichten, als wordt aangetoond, dat er geen geschikte gelegenheid tot het ontvangen van onderwijs bestaat vóór des namiddags vijf uren. Dat kan niet aangian toond worden* &1$ 3a.11 da school oen volgklasse is verbonden, waarin het kind kan worden opgenomen, en wanneer aan het niet meer leerplichtige kind gelegen-* heid kan worden gegeven, de hoogste klas der school nog eens te doorloopen. NOORDWIJKilOUT. Gisteravond trad in „De Gerrreentewoning" als spreker öp, ds. Van Wijngaarden, van Voorscho ten, met het onderwerp„Drankmisbruik en Alcoholisme." Een groote hoeveelheid zand moet wederom verplaatst worden van de zanderij van gravin Van Lijnden naar Amsterdam. Pér dag gaan geregeld weg 980 kub. M. Dc heer en mevrouw Bocke—Ledc- boer organiseerden vier afscheidsavonden, waaronder één voor de schoolkinderen. OUDEWETERING. De motor van dc firma Kamp, te Broek-op-Langcndijk, die de vorige week hier gezonken is, is bo ven 'water gebracht. Het werk is uitge voerd door de firma Boot, te Gouwesluis. Als een zeldzaam feit verdient ver melding, dat J. Katsburg, alhier, veertig jaar onafgebroken werkzaam is geweest in de timmermanszaak- van Van Rijn, te Lei- muiden. Eiken werkdag gedurende dien langen tijdis Katsburg van hier naar "Lei- muiden gewandeld, bij hitte en bij koude, door weer en wind. Zeker zal het dezen ijverigen werker niet aan blijken van be langstelling ontbreken. TER-AAR. Aan den veldwachter J. Snij ders is een verguld-zilveren medaille uitge reikt voor dertigjarigen trouwen dienst, waarvan vijf als agent van politic te Rot terdam en Vijfentwintig als veldwachter alhier. WARMOND. Schreven wij onlangs over den woningnood alhier, thans kunnen w[j melden, dat éèn Amsterdammer .beginnen zal dit vraagstuk op te lossen. Deze heeft alhier een stuk grond in de bebouwde kom der gemeente gekocht, waarop een 9-tal woningen zal verrijzen, waarvan 6 werkmanswoningen en 3 (langs den Hee-, renweg) grootere. Er heeft zich' een 50-tal sollicitanten aangemeld, voor de- betrekking van - twee-i den gem.-veldwachter. Finn 1913. D© ocntrale oomiuissie voor Plan 1913 liield haai 13de vergadering, onder voorzitter- schap van jhr. O. F. van de Poll. Mededeeling werd gedaan van een 'schrijven van den Minister van Oorlog, waaruit blijkt, dat. ook het Dep. van Oorlog een deel wil bijdragen in dokosten voor de verbetering van d-e haven van Muiden. welke door de sub-commissie voor het verkeer met het oog op het bezoek over zee aau hot Muiderslofc, wenschelijk wordt geacht. Met de plaatselijko comités is een overeen komst getroffen voor do ontvangst van bui ten] andsche journalisten, die door do centrale commissie in de gelegenheid zullen warden gesteld ons goheele land te bezoeken. Ten einde do vreemdelingen in den ko menden zomer op de hoogte te-stellen van hetgeen er op hot tijdstip, dat zij ons laaid bezoeken, te zien is, zal de centrale commis sie een officieel bulletin uitgeven in het Duitsch, Engelsch en Fransch en dit gratis verspreiden aan de Ned. douane-stations, in de inform a tie-bureaux, dé hotels, enz. De re dactie van dit bulletin, dat in het drukke seizoen wekelijks zal verschijnen, is opgedra gen aan de heeren jlu*. J. Feith, te Hil versum, en P. Long, te 's-Gravenhag». De süb-commisisie voor de buitenlandsche reclame dééd verslag van haar werkzaam- boden. Uit liet buitengewoon groot aantal vragen om inlichtingen, blijkt, dat haar reclame doeltreffend werkt. In verband met het te verwachten groote bezoek en de beperktheid van do Jogoevge- legenheid in de Nede.rlandsche hotels, heelt de suboonimissie voor dé huisvesting zich dan ook beijverd, om in tal van plaatsen, in ons- land, mode. te werken aan het inrichten, van speciale bureaux van huisvesting, ten einde personen, dio geen plaats in hotels- kunnen vinden, in góéde kamers bij parti culieren onder dale to brengen. Betreffende de plaatselijke plannen werd nog medegedeeld, dat de lijst was vermeer derd met Zutphen, waar een tentoonstelling van historische prenten wordt gehouden, ter wijl do voorgenomen tentoonstellingen te De venter, Hil versum en Broek in-Wat©rland niet zullen' doorgaan. In Mei is de opening te verwachten van de tentoonstellingen: AmsterdamTentoon stelling „De Vrouw 18131913"; Muiden: Tentoonstelling van het tijdperk-Hooft; Led- den: Tentoonstelling van Indonesische en .Tapanscho kunst; HaarlemOpening van liet Nieuwe Frans Hals-Museum en tentoonstel-: ling van „Costoriana"daarenboven zullela1 van 35 Mei te Hoorn sport- en waterfeesten en een revue van d^ Zuiderzcesche visschors- vloot plaats vinden. De. volgende vergadering der centrale com missie werd bepaald op 23 April in „Hotel des Pays-Bas", te Utrecht.

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1