Een Huismiddel. Koffie is bij bloedvaten- verkalking beslist te ver bieden, of door de onscha delijke kolfie ,,Hag", de caffeinvrije boonenkoffie, te vervangen. Generalarzt König u. Dr. POTOTZKY Agenda van cie week: Uit de Rechtzaal. Leidsche Schouwburg. Geveilde pereeelen. Daarna had onder het speten van hef Wilhelmus het démasqué plaats en toen kon men met het balprogramma een aan vang nemen. Dit veroorloofde natuurlijk ook af en toe de rust, noodig om zich bij het welvoorziene buffet onder het knallen der champagnekurken te verfrisschen en te versterken. De prijsuitdeeling geschiedde lafer door den voorzitter van „Mrgnon" den heer W. I. D. Sloos. In den loop van den avond hield deze een geestdriftige toespraak, waarin hij wees op het welslagen van den avond en op de hulp en den steun van de heeren Backer, pachter van „De Graanbeurs", en H. J, van Leeuwen Jr., die hij den besten dans- leejraar en balletmeester van Leiden noem de en die dit bal regeldewelke beiden hij onder toejuichingen hulde en dank bracht. Welverdiend, voegen wij er bij, want de heer Backer was om zoo te zeggen overal te gelijk en de heer Van Leeuwen was de ziel van het bal. Door den heer De Raad werd een foto grafische opname van de feestelingen ge maakt. Deze kan, is zij goed geslaagd, voor velen een aangename herinnering worden aan het boven verwachting geslaagde ge maskerd bal van de dansclub „Mignon" ter viering van haar eerste lustrum. RECLAMES, 4360 8 40 cents per regel. Beste middel om de schoonheid der huid te hevorderGH. Koizer-Boras maakt de buid zacht en blank.SleciitsechtinroociecjjtoiiailO 20£;50ct. ^3 Keizer-Borax-Zeep 40 et. Hetnrlch Meek, Ulm aD. Wie slechte eenmaal de vorrsssende resul taten van natuurlijk Hunyadi Janos Bitterwater, btf obstructie en de daaruit voortkomende ziekten gezien beeft, heeft altijd een flesch Janes Bitterwater, die slechts enkele dubbeltjes kost, in huis 4302 10 (^eitschriit i. fialneologie 1908 Heft. 8.) 4359 15 Maandag; Leidsche Schouwburg „De Lijfgarde", Blijspel, gaat niet door. De Harmonie. JaarL A'gem. Vergadering Ver- eeniging Bevord. Yreemdel.- Verkeer. Negen uur. Dinadag: Vergulden Turk. Algem Vergadering Aandeelh. N. V. Broodfabriek „Do Zeeuw". Zeven uur. Woensdag: Nutsgebouw. Algera. Vergadering Aandeelhouders Leidsche Bouwvereeniging 'a M d d. 4 uur. JOonderdag: Nutsgebouw. Nulslezing door Mevr. Jacq. Royaai di-^andb?rg (Amsterdam). 8 uur. Vrij das. Stadsgehoorzaal. Uitvoering Maatsch. Bevorde ring TooDkun9t. Haifa ebt. /sterda^: Graanbeurs. Uitvoering Tooneelverg. Le:dscbe Dilettanten-club. 8 a u r. Dagelijks: Bioscope-Théatre Hartman Stationsweg. Suur. Woensdags en Zaterdags ook 2 uur. Bioscope The ter Americain'1, Oranjegracht 40. 8 uur. (Woensdag- en Zaterdag-middag ook 2 en 5 uur.) Haaodag, Woensdag: Bioscope Royal. Rapenburg 10. 8 u u r. Rollade, Andijvie, Drie In de pan. volgens de politie, maar het was niet ge oorloofd. Eisch tegen elk twee gulden of twee dagen, C. Z., bierhuisliouder alhier aan de Uiter stegracht, zou op 10 Maart na geoorloof- den tijd een bezoeker hebben gehad in zijn 'inrichting. Niet juist", zei bek!.,- 't was een bezoe ker, die voor particuliere aangelegenheden kwam, het overnemen van de zaak. En die bezoeker zat niet in de localiteit, maar op de opkamer. Enkel eenige oogenblikken had de man den heeten boel opgenomen. Eiseh twee gulden of een dag. H. de B., Leidsch koopman, de bewuste bezoeker, verklaarde de zaak te hebben willen'overnemen, 't Is er niet toe geko men; een ander had er meer geld voor over en die heeft de zaak dan. ook ge kregen. Voor de toonbank had hij niet gestaan, zooals de agent beweerde. Hij was beven geweest en moest het lokaal door om bub ten te komen. Eisch een gulden of een dag. Wegens mishandeling van een kreupel paard, dat hij in draf liet loopen. op den Haagweg, onder Leiden, stond terecht de landbouwer C. J. K., van Wassenaar. De mishandeling had plaats op 14 Febr. Bekl. trachtte zich te verontschuldigen hei dier kon wel werken. Het paard is nu voor den dood verkocht. Eiseh zes gulden of drie gulden. Bekl. vroeg om wat gratie, omdat hij niet bemerkt had, dat er met het paard was uitgereden, In een afdeeling van een coupé derde klasse, waarin niet mocht gerookt worden, van een. trein H. IJ. S.-M. Amsterdam Rotterdam, had op 3 Febr. C. J. H., sla ger van Den Haag, een sigaret gerookt^ na instijgen te Leiden. Hij had geen acht geslagen op het ver-: bod, zei hij. Mej. E. M. L'.r van Den Haag, ver klaarde, dat bekl. herhaaldelijk door rei zigers was gevraagd het rooken na te laten, waarop hij geen acht sloeg. Zijn zuster nam hem echter zijn sigaret af en wierp die weg. Bekl. stak echter een tweede op. Er ontstond toen ruzie en een vechtpartij in den coupé, waarin zich ook nog een be schonken persoon bevond. De juffrouw trok aan den noodrem, nadat de beschon- kene haar een slag had gegeven. Bekl. vond de zaak erg overdreven. Hij moest bekennen, wel wat gebruikt te heb ben, maar zoo dronken als de ander, die hij had meegebracht, was hij niet. De trein was het perron nog niet af, toen de zaak al uit was. O. F. K., gepensionneerd Duitsch offi cier, bij wien juffrouw L. als huishoudster in betrekking is in Den Haag, legde soort gelijke verklaringen af omtrent het roo-: ken en de vechtpartij van bekl. met een anderen heer. Eisch vijf gulden of drie dagen. Bekl. vond het veel. Er bestaat f 75 als maximum op, zei de kantonrechter, C. de J., van Katwijk'-aan-Zee, winke lier aan de Van Wassenaarskade, beklaagd van drankwetovertreding, was niet opge komen. Bekl. had op 1 Maart brandewijn, verkocht voor gebruik elders dan ter plaat-: se van verkoop, terwijl hij slechts een tap-: vergunning had, aan zekeren Spierenburg. De getuige A. Ouwehand, koopman, als getuige h. décharge gehoord, kon omtrent het geval niets verklaren. Een andere getuige h décharge, Jac. van Duyvenvoorde, timmerman, die er kaartte, had evenmin iets bijzonders gezien. W. C. Neyenboer, buitengewoon ge meente-veldwachter, kon niet meer met ze kerheid zeggen of het feit was gepleegd op Vrijdag of Zaterdag; wel dat het was op 1 Maart. Na verhoor van den veldwachter Kla- renberg, waaruit bleek, dat met de tijds bepaling een vergissing is begaan, vroeg het Ou M. vrijspraak. Bekl. zal echter opnieuw gedagvaard worden voor hetzelf-: de feit, gepleegd op of omstreeks 1 Maart. Na een paar leerplicht wetsovertredingen stond terecht F. J. H., chauffeur van Am sterdam, die op 22 Febr. over den Rijks straatweg onder Sassenhcim had gereden met onverlicht nummer en letter aan de achterzijde. Eisch: drie: gulden of twee dagen..Een beetje veel, vond. beklaagde. De kanton-: rechter zal er nog eens over denken. „Groote VSuchf," Wat goed is voor de Septembermaand, is jdat nog niet, wanneer het tooneelseizoen reeds vergevorderd is, haast het einde frabij-. v,Groote Vlucht", de vierbedrijvige klucht van Herman Heijermans heeft ons piaar matig kunnen bekoren. Misschien zou het ons in een Septemberstemming leenigszins meer hebben kunnen vermaken. (We hebben hier in Leiden dit tooneelsei zoen veel kunnen genieten. Heel vee* moois is er geweest en Heijermans zelf heeft een belangrijk deel daarvan geschonken. Zoo- .wel hijzelf door z'n tooneelspelen als z'n gezelschap door de opvoering daarvan en van nog zooveel andere toon eel werken. De dnclruk van dit, Heijermans' laatste hier op^ gevoerde werk, is niet de gunstigste. In „Groote Vlucht" is koning Ossip VII Van Pannonië, gevolg van de wijze, waarop hij wordt ingelicht, een geweldige vijand van de vliegsport. Zelfs wordt de staat van beleg afgekondigd, ten einde te trachten op )di,€ wijze de vliegsport te doen verdwijnen. [Elke vliegenier wordt vogeLvrij verklaard. De uitvinder Josua Hildebrand moet zelfs ide gevangenis in. Z'n dochter gaat den- zelfden weg, doch wordt door middel van leen vliegtoestel uit haar gevangenschap Verlost. Het besluit tot vogelvrijverklaring en de staat van beleg woiden herroepen, wanneer kroonprins Ossip eensklaps in het lucht ruim wordt ontdekt en Hildebrand komt .vrij als een naburige staat 10,000 van z'n toestellen voor het leger wil bestellen en |den uitvinder riddert. Dan volgt Ossip dit Voorbeeld met de Ossip-orde en aan den Landraad zal een crediet voor 20,000 toe stellen woiden gevraagd. Ossip Jr. keert echter niet terug, docli •wordt ten slotte ontdekt op den zolder van Hildebrand. Het toekomstige staatshoofd raakt verliefd op de dochter van den uit vinder en wil niet thuis komen voor de )toestemming tot het huwelijk is verleend. Na veel strubbelingen komt 't zoo ver |eïi Ossip VII moet erkennen, dat de vlie gerij een groote vlucht heeft genomen,- .waartegen hij niets meer vermag te doen. Een zeer gezochte klucht met wel eens jeen aardige-mop, die flink doet lachen. Kelly was de vorst. In het laatste bedrijf was hij Tt best, omdat daar de drukdoende, beweeglijke acteur het best tot zijn recht kan komen. Lageman moest zich als ge heim secretaris te veel intoomen. Moor was leen verdienstelijke hofprediker, maar hij kon 't toch niet brengen tot preases van de kiesvereeniging te Stellendijk. Jan Budcr- man had een grappige gouverneur ge maakt. Erfmann s peelde niet onverdienste lijk den uitvinder Hildebrand met z'n half Idozijn gebreken: Mien Vermeulen was een ILardige, ondeugende aviatrice. In het stuk waren wijzigingen aange bracht, want twee" personen, op het pro-, gramma vermeld, zijn niet voor 't voetlicht Verschenen. De zaal was tamelijk bezet. Bal masqué van „Mig non.'' tTwee dtingen zijn j.L Zaterdagavond be lwezen, nl. dat de Leidsche dansclub Mignon" een bal masqué kan organisee- pen en dat „De Graanbeurs" een uitnemen- idie gelegenheid voor zulk een bal biedt. Wat zag die „Graanbeurs" er feestelijk' lót en hoe practisch was alles er voor deel nemers en toeschouwers ingericht 1 De ver ste ring van de balzaal met doek en met groen, bloemen en Cbineesche ballons, met leigen krachten tot stand gebracht, viel zeer te roemen; de vloer liet niets te wenschen lover; het wèl toegeruste kapsalon Kou- Iwenberg, de kleed-localileit en de restaura- tóe-zaal, welke er heel vriendelijk uitzag, Waien van upt de feestzaal gemakkelijk te bereiken't Was verrassend welk een jnómte dieze zaal bood, nu het tooneel er tók was verdwenen. Met het terrein was het alzoo gansch in orde. En wat het bal zelf aangaat, wij kunnen jotnomwonden verklaren, dat het onze en teker veler verwachting verre heeft over troffen. Geen lang wachten of er een paar gekostumeerden kwamen opdagen; geen Verveling voordat de jcol er was, want Ideze deed direct met ide eerste deelnemers lal vrij vroeg haar intrede; geen gebrek aan toeschouwers; geen oogenblik schier zon ieter gewone of buitengewone (orgel- en trompet-)muziokgeen stijfheid. Pleizier,- pret den geheelten avond, den ganschen pacht dooi-1 Vele niet vermeldenswaardige, maar ook Peer veel want de deelneming was groot ibijzondere bal-masqué-verschijningen krioelden of sprongen weldra door- elkaar, dansten of deden wat hun functie mee bracht. O.a. waren er: Markers, Volendam- fners, Indianen, muzikale negers, schoor steenvegers, 1813-incnschen, zeer hooge mi- Jtkairen, lilliputters, de gelaarsde kat, een paar orgel-menschen, die voor -„School- kindervoeding" nuttig werkten en f8.40 pogstten; levende biljarten, een zeer be weeglijk domino-spel, zomer en winter, een beer met deszelfs leider, een soldaat-dienst bode (half-om-half), een kostuum, gewijd aan de muziek met toonladders en compo nistenportretten. Voorts was erveel lawaai, zooals dat behoort bij zulk een bal, dat den gewonen Leidschen geest deed plaats maken voor |ecn Limburgschen in carnavalstijd. Er waren zeven prijzen uitgeloofd voor: 1. het mooiste dameskostuum; 2 het ïn'ooiste .heerenkostuum; 3. het geestigste dameskostuum4. het geestigste heeren kostuum; 5. het opvallendste dameskos tuum; 6. het opvallendste heerenkostuum (en 7 de beste groep. Na een défilé der deelnemers jam mer, dat er daarbij gemist werden, die in. den loop van den avond hadden uitgeblon ken voor een jury, deed deze bij monde Van den heer Backer de volgende uit spraak: 1. rococo-kostuum2. rococo-kos-: tuum; 3. muziekkostuum; 4. havelooze or gelman; 5. het grootste biljart; 6. de groot- gte Indiaan en 7. de muzikale negers. „D okter" De Haas. De zaak tegen dokter" A. de Haas, die in cassatie is gekomen tegen het vonnis van den Leidschen kantonrechter, waarbij hij wegens onbevoegd uitoefenen der genees kunde werd veroordeeld tot.vier geldboeten ieder van f 100 subs. 5 dagen voor elke boete, welk vonnis door de Haags eh e recht bank werd bevestigd, zal Donderdag 17 April voor den Hoogen Raad dienen. Kantongerecht te Leiden. Aan de orde kwamen heden ter openbare behandeling 86 zaken, benevens 17 kinder zaken. Waarnemend griffier was mr. Kronen berg. E. de L1., die' met éen mand ftesschën zeer onvoorzichtig reed en met iemand botste op de Prinsessekade alhier en de veiligheid bedreigde, was niet verschenen. Tegen hem werd drie gulden of drie dagen geëischt. A. C., 19 jaar, schilder; H. G. v. B. H., 18 jaar, timmerman, en P. L'. 20 jaar, kap]>er, allen van Leiden, hadden in den nacht met een vierden, niet verschenen be klaagde, burengerucht gemaakt op den Rijnsburgersingel, in den nacht van 8 op 9 Maart. Zij zongen, komende van een! partij. Onaangenaam was hef gezang niet, Voor eenzelfde feit als onmiddellijk hier-: vóór onder Voorschoten, stond terecht J.; G. de B., auto-handelaar van Heemstede^ Eisch: drie gulden of twee dagen. Joh. B., stoelenmatter alhier, was op 1' Maart dronken geweest in de Ceciliastxaat, waar hij de orde verstoorde door schreeu wen en tieren en een juffrouw bedreigde; Alida van D. Hij had woorden met de vrouw gehad',' maar anders had er niets plaats gehad. De inspecteur was gekomen en had zijn goed stukgetrokken. De kantonrechter kon. lief moeilijk aan nemen. Bekl. hield vol, dat hij nief dronken was en geen jenever had gebruikt. Hij had geen volksoploop veroorzaakt. De inspec-: teur was daaraan schuld. Bekl, had ge tuigen bij zich. Drie spraken nu als getuigen A déchar-: ge en verklaarden, dat bekl. nuchter was. Het O. M. vroeg, al staat bekl. in kwaad gerucht, aannemende, dat er een vergis sing inzake de dronkenschap heeft plaats, gehad, vrijspraak. Tegen een veroordeetend vonnis, fcetn' boete van drie gulden, kwamen in verzet W. IJ. H. en A. J. v. d. Z., van Haar-? lem. Het gold loopen op verboden grond onder NoordwijkeThout Het O. M. verzoekt bevestiging van het vonnis. Inzake een boete van vijf gulden of twee dagen wegens jachlovei treding te Noord- wijkerhout van dezelfden, zullen over veer tien dagen de verbalisanten worden ge hooid. Uitspraak in de afgehandelde zaken over acht dagen. De volgende week is er geen zitting. Haagsclie Rechtbank. De Haagsche rechtbank veroordeelde den varensgezel P. J. W., zonder vast2 woon plaats, wegens oplichting van. f 10 ten na- deele van "den gemeente-secretaris te War mond, wien hij had medegedeeld, dat hij met een geladen vaartuig in de nabijheid lag en het moest doen sleepen, tot zes maan den, overeenkomstig den eisch. H. W., te Sassenheim, wegens mishande ling met verwonding van J. H. van L., al daar, tot drie weken (eisch twee maanden). Th. van der K., melkverkooper te Lei den, wegens het afleveren van ondeugdelijke melk, tot een maand' (eisch drie maanden). H. Th. S., spekslager te Leiden, die in hooger beroep was gekomen tegen een von nis van den Leidschen kantonrechter, waar bij hij wegens overtreding der verordening op de vee- en vleeschkeuring (het hebben van ondeugdelijk vleesch in de ijskast) was veroordeeld tot zes dagen hechtenis, tot zes dagen, overeenkomstig het vonnis van den kantonrechter. J. L. S., te Zwammerdam, die wegens overtreding van de motor- èn rijwielwet onder Alphen (het met een motorfiets aan rijden van een wielrijder) door het kanton gerecht aldaar was veroordeeld tot f 10 of 5 dagen, werd, met vernietiging van het vonnis van den kantonrechter, van het ten laste gelegde vrijgesproken en hem de ci viele vordering ontzegd. Diefstal van horloges te Nootdorp. Een jong Haagsoh behanger, J. L. Ie R., ha<l in November mej. Aloïse Mooyman, van Stompwijk, verhuisd naar Nootdorp, waar zij bij haar moeder zou inwonen. In Nootdorp gekomen, vond hij in een kast een doosje met twee gouden en een zilve ren horloge met een dito ketting. De ver leiding werd den jongen man, die eenige schulden had, te machtig. Hij nam het dooeje mee en maakte de horloges en den ketting in Den Haag te gelde, in het ge heel voor een kleine f 30. De vermissing werd spoedig ontdekt, en de verdenking viel onmiddellijk op be klaagde, die dan ook weldra werd aange houden en bekende. De weduwe Mooyman kocht de voorwer pen weer terug, en beklaagde, die heden terecht stond, bekende het feit. Er wa6 bij het O. M. een verzoek inge komen, om de zaak niet te vervolgen, of, zoo dit niet kon, tegen hem een geldboete te eischen, aangezien de jonge man een ge heel blank strafregister had. De subst.-officier, mr. "Van Klef fens, zon voor zichzelf daartoe wel hebben willen vol doen, maar hij meende alsdan onbillijk te doen tegenover andere beklaagden. Boven dien is het geval vrij ernstig; vandaar dat hij een gevangenisstraf van drie weken vroeg. Diefstal van e e n e i t e W a s s e- n a a t. De jonge kippen van Otto Pluygers, te Wassenaar, legden in het begin van Ja nuari in een kapwagen in dé schuur Daar uit werden herhaaldelijk eieren vermiwn en de verdenking viel op een 24-jarig werk man #it Den Haag, die daar aan het werk wa6. Beklaagde zeide, dat hij het ei op den grond had gevonden en hij vond het zonde het te laten liggen. Het werd dan allicht stuk getrapt. Hij wilde het niet houden, maar informeeren aan wien het toebehoor de. Pluygers had hem echter vooraf gevisi teerd en het ei op hem gevonden. Pluygers en zijn vrouw vertelden het ge heel anders. Omdat zij telkens eieren ver misten, hadden zij beklaagde nagegaan en mej. P. had zelf gezien, dat hij het ei uit den wagen had genomen. Het O. M. eisohte f 3 boete of 6 dagen. Verduistering van f 12.50 te Leiden. De brandstoffenhandelaar Hoogeveen, aan de Heerenstraat te Leiden, had n los sjouwerman in dienst, zekeren J. de Gr. De vrouw van H., die de zaken mee bered derde, had op ll Januari De Gr. met 12.50 en een kar naar de Gasfabriek gestuurd, om cokes te halen.Zij ba-d dit reeds eenmaal eerder gedaan en toen was het goed uitge komen. Ditmaal kwam De Gr. echter niet weer terug. Geld en kar waren weg. Hij had de kar ergens in den steek gelaten cn het geld met kameraden verteerd, er in de gaarkeuken voor gegeten, biertjes en bit tertjes gekocht, en toen hij aan den avond van den dag door de politie werd aange houden, had hij nog 59 cents over. Hiervoor heden ter verantwoording ge roepen, was hij niet verschenen, doch na dat mej. Hoogeveen was gehoord, vroeg de officier bij verstek tegen beklaagde zee weken gevangenisstraf. Mishandeling te Noordwijker- h o u t. Een zoontje van D. v. d. Tang, te Noord- wijkerhout, had J. v. d. B. op 13 Januari met sneeuwballen gegooid. Van der B., die een beetje onder den invloed van drank was, was daardoor ontstemd en zette den jongen na, dien hij te pakken kreeg en wien hij eenige klappen gaf. Of v. d. B. gevaJlen was of zich op den knaap heeft geworpen, werd niet duidelijk; wel bleek uit het getui genverhoor, dat de mishandeling nogal raak is geweest. A. v. d Burg en G. van Dam, die het g& val hadden aangezien, verklaarden dat er anders tegen beklaagde niets te zeggen iiL A. v. d. Burg zeide desgevraagd, dat hij, in geval de joügen hem met sneeuwballen had gegooid, ;t er ook niet bij had laten zitten. De officier eisohte f 6 of 10 dagen. Mishandeling te Benthuizen. Twee broers, J. H. en L. H., kwamen voor, omdat zij op 18 Januari des avonds na tienen een dorpsgenoot, Antonis Mete, hadden mishandeld, met wien zij niet op al te vriendschappelijken voet stonden. Mets had juist inkoopen gedaan in den winkel van den manufacturier Jan Rensink. Be klaagden ontkenden, doch dit hielp hun niet veel, aangezien behalve Mets zelf de winkelier Rensink en de werkman Van Eyk de mishandeling ook gezien hadden, waar na tegen ieder 8 dagen gevangonSfetraf ge- eischt werd. Opruiing; te Noord- wijkerhout. Op den 3den Januari lag er te Noordwij- kerhout heel wat sneeuw en nilet alleen kinderen, maar zelfs menschen verlustigden zich, bij gebrek aan beter werk wellicht, met sneeuwballen. De veldwachter Franken verbood het hen. Het was voor de voorbij gangers lastig niet alleen, maar ook ge vaarlijk, want er zat, zooals de veldwachter vandaag verklaarde, ook slik door de sneeuw. De 35-jarige Hubcrtus H. vond volstrekt niet noodig, clat er opgehouden werd. ..Jongens, ga maar door", zei hij, „zoo'a bekeuring heb ik er voor over; dte vost toch maar weinig." Hij had dit maar zoo voor de grap ge zegd, verklaarde hij nu voor de rechters, doch de president zei hem, dat ue grap hem wel eens duur kon komen te staan, want op opruiing stelt de wet vijf jaar, wat beklaagde zich maar niet voorstellen kon. Hij moest bekennen, dat de veldwachter in uniform was, en dat maakte hèt geval nog erger. Nadat de veldwachter Franken was ge hoord, eischte de officier, die het geval nogal ernstig vond, wel geen vijf jaar, maar tooh drie weken, wat beklaagde veel te veel vond voor een grap. Hij ha-d nog nooit iets met politie en justitie uit te staan gehad. Uitspraak in al deze zaken Maandag 7 April. Krijgsraad to 'i-Oravenhage. Valsohheid in geschrifte. In den krijgsraad te 's-Gravenhage werd uitgesproken het vonnis van dien Raad, ge wezen in de zaak tegen den milicien-ser geant J. H. W. S., van het 4<Ie regiment infanterie, te Leidien, daarbij veroordeeld wegens het als menagemeester-onderoffi cier plegen van valschheid in geschrift, het opzettelijk gebruik maken van het veer- val scht geschrift, als ware het echt en on-i vervalscht en verduistering, tot acht maan den gevangenisstraf met degradatie door terugbrenging tot den stand van eold'a-at. Yan dit vonnis is door den auditeur militair namens den advocaat-fiscaal hoo ger beroep aangeteekend bij het Hoog Mili tair Gerechtshof. Hoog militair gerechtshof. Diefstal en geweldpleging. In de terechtzitting van het Hoog Mili tair Gerechtshof werd uitspraak gedaan ia het hooger beroep, ingesteld door A. L., 20 jaar, geb. te Amsterdam, milicien-huzaar bij het 1ste reg. huzaren, gedetineerd te 's-Gravenhage, die in eerste instantie dooi den krijgsraad te 's-Gravenhage was schul dig verklaard aan diefstal van twee gul densstukken in de chambrée der Alexanders- kazerae te 's-Gravenkage ten nadeele van zijn kameraad, milicien-huzaar W., en het plegen van daden van geweld tegen zijn meerdere in rang, korporaal G., door op dezen in te stormen met het hoofd vooruit,, om hem omver te loopen, toen deze meer* dere als op post staanden schildwacht hem' wilde beletten de Alexanderskazerne door het hek, bestemd voor de militairen der artillerie, te verlaten en zulks, terwijl hij kwartierarrest had, en voorts zich aan dat hek vast te klemmen, te rukken en te trek ken, toen genoemde korporaal hem in ar-> rest wilde stellen, en te dier zak© veroor deeld tot zes maanden militaire gevangenis straf, ingaande 24 Januari 1913. Het Hof bevestigde de door den eersbeafi rechter uitgesproken schuldigverklaring^ zoomede de opgelegd© straf. Gehouden verkooping in het Notarishui* aan Den Burcht te Leiden, op Zaterdag 29 Maart 1913, ten overstaan van: lo. Kaiser en Vijgh, notarissen te Leiden, het huis, Maredijk 91, in bod 2400, koopei de heer J. van Klaveren, voor f 2110; het huis, aldaar 93, in bod f 2350, kooper de heer F. H. van Sandwijk; het huis Kool- straat 9, in bod 850, kooper de heer J. J. de Cler q.q. 2o. C. Versluijs, notaris te Leiden, Twe* huizen, Korte Hansenstraat, 1, 3 en 3a, sa men in bod f 5170, kooper de heer L. J» van Sonderen q.q., voor f 6171; het hui*, Zuidsingel 37, in bod f 1525, kooper de heer J. v. d. Mark; het huis, Kruisstraat 13, in bod f 485, kooper de heer J. W. P. Licht q.q.; het magazijn met bovenwoning, v.-d.- "Werfstraat 54 en 54a, in bod f 1&40, kooper de heer D. L. v. Amerongen q.q.het mar gazijn 58, aldaar, in bod f 1700, koo per dezelfde q. q.het huiB, Klim mende Leeuwsteeg 3, in bod f 300, kooper de heer W. van Strien; het huis, aldaar 4, in bod f 300, kooper de heer Li Buitenweg; het huis, Heerengraoht 132, in bod f 2826, kooper de heer R. L d. Krogt q.q.

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 2