N®. 16288 Zaterdag SO Maart, A°. 1913. i§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van fpn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIJF Bladen. Vierde Blad. Offieieele Kennisgeving. IDSCH PRIJS DER ADVERTENTIEN Van 16 regels /T.05. Iedere regel meer f 0.171. Grootere letters naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën Tan 30 woorden 40 Oents contant elk tiental woorden meer 10 Oents.Voor het inoasseeren wordt f 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents per 3 maandon 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1,30. Franco per poet1.65. UBAHKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op de artb. 12 en 37 der Drankwet; Brengen ter algemeens kennis, dat door HENDRIK DE LEEF, wonende te Leiden, een verzoekschrift is ingediend, om verlof .voor den verkoop van alcoholhoudenden, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in het beneden lokaal! van het perceel Uiterstegracht No. 70. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, burgemeester. VAN STRIJEN. Seoretaris. Leiden, 29 Maart 1913. Voorjaarsscliouw. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien artikel 17 der verordening van 'den 6dep Juli 1899 (Gemeenteblad No. 15) laatstelijk gewijzigd lij de verordening van den 6den Februari 1913 (Gemeenteblad No. 4); Brengen ter kennis van belanghebbenden, 'dat te beginnen met Dinsdag l April e.k. zullen geschouwd worden: alle wegen, lanen, paden, straten, kaden, pleinen, hofjes, stegen, slloppen of poorten en gangen, benevens de daarin gelegen of daartoe behoorende bruggen en andere kunstwerken, voor zoover die bijzonder eigendom zijn, en zonder verhindering Hoor of vanwege rechthebbenden, voor het pu bliek verkeer openstaan; en alle wateringen en slooten, en de rio len ter vervanging daarvan gemaakt, bene vens de daartoe behoorende sluizen, dui kers, buizen, toegangskokers en dergelijke werken, voor zoover die bijzonder eigendom zijn. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 15 Maart 1913. D© 300ste geboortedag vfin tiernrd Don. Maandag 7 April a.s. zal het 300 jaar geleden zijn, dat Gerard Dou, een der meest beroemde schilders uit de Holla.ndsche School, in Leiden het levenslicht zag. Hij werd aanvankelijk opgeleid in de gra veerkunst en in het glasschilderen en zou ivoorts zijn vader een glazenmaker behulpzaam wezen. Daar hij wat al te roe keloos iin het beklimmen van steigers en stellages was, wilde zijn vader het voor hem ,wat lager bij den grond zoeken en deed hem op zijn 15de jaar in de leer bij Rembrandt, om zich op het schil deren in olieverf toe te leggen. Bij dezen bleef hij drie jaar en heeft 'zich een uitstekend leerling'van den grooten meester getoond. Na zijn leoTtijd bij Rem brandt legde hij zich op het schilderen naar 'de natuur toe en verwierf zich weldra groo tten roem. Hij muntte vooral uit in het seliilderen van binnenhuizen en zijn beste stukken werden met groote geldsommen be haald. 'Wij zullen hier niet een overzicht van feijn leven en werken trachten te geven, doch merken alleen op, dab hij het grootste deel Van zijn leven in Leiden heeft doorgebracht [en alhier in 1675 is overleden. Hij heeft dus Ledden toebehoord en Ket ié 'dan ook niet te verwonderen, dat de ver- 1 feeniging „Oud Leiden", zooals men elders ïn dit Blad lean lezen, voornemens is den [gedenkdag niet onopgemerkt te laten voor bijgaan. Prof. Martin, directeur van het Ma.uritshuis, in welk Museum verscheidene LVan Dou's meesterstukken worden bewaard, jz'al aan den avond van dezen herinnerings- Idag in een door „Oud Leiden" belegde ver gadering, Gerard Dou in zijn leven en wer ken schetsen; doch „Oud Leiden" wildo nog meer doen, om de herinnering aan dezen .beroemden stadgenoot bij tijdgenoot en nage- jslacht te verlevendigen. Hij wilde n.i. een gedenksteen doen plaat- gen in een perceel aan hot ICort-Galgewater, ,Waar de schilder eenmaal zijn werkplaats had. 1 Natuurlijk zou. men zoo zeggen, dat het .bestuur daarvoor toestemming verkroeg van !den eigenaar cn dat deze daartoe gaarne zijn medewerking zou verlcenen. De gevel heeft er immers niets van te lijden, de kosten worden gedragen door de Vereeniging en bovendien zal het gebouw er een attractie 'door krijgen, wat zijn waarde wellicht zal Verhoogen. Maar toch heeft de eigenaar, vermoedelijk' 'denkende, dat er hier nog wel een voordeeltje 'te behalen viel, eischen gesteld, die het .bestuur niet meent te mogen inwilligen. 1 Het pleegt gewoonte be zijn, dab eigena- Ircn van gebouwen voor zulke zaken hun .Welwillende medewerking verleenen, en wan- peer men nu dib recht betrekkelijk duuir feoeiit koopen, eoui mjan dcarrafedri eétf ante cedent scheppen voor volgende gelegenheden, waartoe het bestuur van „Oud Leiden", o. i. terecht, niet wil medewerken. Zoo zal, wan neer do eigenaar op zijn aL te zelfzuchtig standpunt blijft staan, van de onthulling van een gedenksteen van een van Leiden's be roemde zonen niets kunnen komen. Wij zouden dit oprecht betreuren en aar zelen niet de houding van den eigenaar van het peroeel, dien we persoonlijk niet kennen, te misprijzen. Wij twijfelen niet of de openbare meening zal in dezen aan onze zijde staan en waar die zich uitspreekt, kan het nog wezen, dat de eigenaar tot een ander en milder inzicht komt, zoodat de onthulling van die gedenksteen, die naar wij vernamen, reeds klaar is, toch nog zal kunnen plaats hebben. Wij hopen, dat liet alsnog zoo zal ge beuren. Leiden, 29 Maart. Gisteravond werd door de Vereeniging tegen Sluitingsdwang in de school Pieters- korkgracht 9 een goed bezette vergadering gehouden, waarin de heeren G. Kwaad gras tot voorzitter; J. H. van Rossum du Chattel tot seoretaris, en H. Meykamp, tot penningmeester werden benoemd. In de plaats van mej. J. J. Mulder is door het bestuur der Chr. School v. M. U. L. O. aan het Noordeinde alhiler tot eerste onderwijzeres in de nuttige en fraaie handwerken benoemd mevrouw G. J. Scholte-Roghair, alhier. Mevr. Scholte hoopt Dinsdag 1 April a.s. haar functie te aanvaarden. Woensdag a. b. zal de herbouwde en reeds in gebruik genomen stichting „Voot- dJorp", te Leiderdorp, behoorende aan de Ned.-Herv. Diaconie te Leiden, officieel geopend worden. Mej. J. F. S. Huddleston Slater, van Zoeterwoude, is benoemd tot onderwijzeres aan het R.-K. gesticht „De Goede Herder" (afd. H. Engelbewaarder) te Yelp (Geld.). Mej. G.Kempkes, te "Waddinxveen, is in Den Haag geslaagd voor het examen in de nuttige handwerken. Te Rotterdam slaagde mej. J. W. Kerk- hove, van Koudekerk. De architect de heer B. v. d. Nieuwen Am-s bel, van Amsterdam in deze hande lende voor den Londenschen architect den heer R. v. 't Hoff, besteedde gisteren aan voor den heer H. E. Stenfert Kroese, van Leiden, het bouwen van een landhuis aan den Goöweg, té Noordwijk. Ingeschreven werd als volgt: door de heeren K. de-Bes, voor f 12,600; C. G. J. Alkemade, f12,180; W. P. de Yreedc, f 11,800 en J. v. d. Loo, alDen te Noordwijk, voor f 12.400; Kraay en Co., te Hillegom, voor f 12,110; Hoek, te Haarlem, voor f12,620; Yan der Bent en Zwanenburg, te Katwijk, voor f 9975. Bij beschikking van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel zijn met ingang van 1 April e. k. definitief benoemd tot controleur bij den phytopathologiechen dienst de heeren C. J. Augustvn, te Aalsmeer; P. J. de Jong en P. 0. Koene, te Boskoop. Door den Minister van Waterstaat is be noemd tot buitengewoon opzichter de heer C. L. ter Voorde, te Rotterdam, bij het ver- breeden van een gedeelte van den rijksweg van 's-Gravenhage naar Leiden, gelegen in de gemeente Zoeterwoude. - De ,,St.-Crt." vermeldt de statuten van de venn.Dakpannen en Kleiw&ren- fabrieken voorheen D. van Oordt Co., te Zoeterwoude, bewilligd bij Kon. besluit van 18 Februari 1913, met een kapitaal van f300,000, verdeeld in 300 aandeelen, ieder groot f 1000, waarvan 145 stuks zijn ge^- plaatst. Directeur is de heer D. van Oordt, te Zoeterwoude. Het doel der vennootschap is de exploi tatie van dakpannenfabrieken, alsmede dc deelneming in andere vennootschappen, die dit bedrijf of een aanverwant bedrijf ten doel hebben en al hetgeen met het voren staande verband houdt. Naar ons wordt medegedeeld, zullen de vastenbrieven van Z. D. H. den Bisschop van Roermond, bij gelegenheid van zijn 70sten verjaardag, worden uitgegeven dbor „Fufcura" te Leiden. De opbrengst zal ten goede komen aan een zeer dringend Katho liek belang in de mijnstreek. („Msbode".) De Min. van Oorlog heeft goedgevon den te bepalen, dat de gunstige bepalingen, vervat in cle beschikking van 13 Dec. 1911, tweede afdeeling No. 121, ook van toepas sing zullen zijn op de miliciens der lichtin gen 1907 en 1908 der infanterie, der lichting 1908 van het korps pontonniers, der lich ting 1908 van het regiment genietroepen, voor zoover behoorende tot de telegraaf- compagnieën, en van de lichting 1909 voor het korps torpedisten, dio in 1913 voor her halingsoefeningen onder de wapenen moe ten komen. De beschikking bevat, dat de miliciens kunnen Aanvragen aan hun compagnie commandant om buiten de kazerne te over nachten. Dit aan te vragen op ongezegeld papier. Informatiën zijn alsnog te bekomen op de Secretarie (Kamer No. 9), te Leiden. Den lsten Julli a. s. zal het 50 jaar ge leden zijn, dat de slaven in .Suriname wer den vrijgemaakt. Dit feit zal dan door de Evangelische Broedergemeente, die van oudsher het werk dier Zending in deze kolonie met veel zegen heeft gedaan, worden herdacht met een Zendingsfeest te Zeist. Op aandringen van de Maatschappij tot bevordering Yan hei> godsdienstig onder wijs onder de Inlandsche Bevolking der Ko lonie Suriname heeft zioh een comité ge vormd, dat wil trachten het protestantsche deel van Let Nederlandsche volk zooveel mogelijk tot deelneming aan dit feest op te wekken en tevens pogingen in het werk te stellen om aan de Zending in Suriname een feestgeschenk aan te bieden namens het Nederlandsche volkt dat dan daarin zijn dankbaarheid zal kunnen uitspreken voor den zegen, dat 50 jaar geleden door een kloeke regeeringsdaad van Koning Willem III en zijn raadslieden aan 45,000 negersla ven de vrijheid werd gegeven. Het comité meent, dat met deze feestga ve een d'eel van een eeresohuld zal worden afgedaan aan de. Hernhutter Broederge meente, die voor haar werk te weinig steun van Nederland zou hebben genoten. Een boekje zal worden uitgegeven van de hand van L. Penning, waarvan de op brengst zal strekken tot vergrooting van de feestgave. Yoorts zullen sluitregels, de slavenbevrijdnng allegorisch voorstellende, voor 1 cent per stuk verkrijgbaar worden gesteld. Naar het „Gron. Dagblad" verneemt, zullen de groote lustrumfeesten, in het vol gend jaar ter gelegenheid van het 300-jarig bestaan der Groningsche Universiteit te vieren, worden gehouden gedurende de week, aanvangende met 31 Juni 1914. Het 20ste Internationaal Vredescon gres zal van 18 tot en met 23 Augustus dit jaar te 's-Gravenhage en Scheveningen bij eenkomen. De openings zitting van het con gres zal door de beschikkingen van den Mi nister van Waterstaat kunnen plaats vin den in het gebouw der Grafelijke Zalen, hetwelk voor de vredesbeweging een histo rische beteekenis heeft, aangezien er de tweede Vredesconferentie gehouden werd. De mildo gift van f 15,000 door een oud-kweekeling van Ned. Mettray uit Ame rika toegezonden, wint in beteekenis, schrijft het ,,Hbl." wanneer men ver neemt, dat in Mei 1859 een der jongens te water geraakte en verdronk. Eén zijner makkere waagde zijn leven om hem te red den en werd naar de diepte medegetrok ken, maar door een der beambten bewuste loos opgehaald. Na meer dan een halve eeuw heeft hij op deze treffende wijze zijn dankbaarheid willen toonen en getuigen yan den indruk, dien het toen gebeurde en het bij de begrafenis van zijn makker tot hem gesprokene bij hem naliet. Te Utrecht ia in een vergadering van diakenen der Christ.-Geref. Kerk in Neder land besloten tot oprichting van een Wees huis voor weezen van die Kerk. Binnenkort zal een reglement ontworpen en de Kon. goedkeuring aangevraagd worden. Bij de te Tilburg gehouden stemming voor een lid der Provinciale Staten van N.-Brabant is gekozen de heer R. Diepen, met 3184 stemmen. Op de candidaten mr. P. Arts en mr. J. van de Mortel werden resp. 1513 en 634 stemmen uitgebracht. Ds. J. A. Hel wig, oudst predikant der Ev. Luth. Gem. te Amsterdam, hoopt op 19 April a.s. den dag te herdenken, waarop hij vóór 45 jaar het predikambt mocht aan vaarden. De uitslag van de herstemming in district I voor den Raad te Dordrecht is: Uitgebracht 1139 geldige stemmen, waarvan op de heeren mr. K. K. Douw van der Krap (lib.) 547 stemmen en op Z. van Schelt (a.-r.) 592 stemmen, zoodat gekozen is de heer Z. van Schelt. Uit Vlissingen schrijft men aan ,,De Stand.", dat daar van Hervormde zijde een ziekenhuis zal worden gebouwd. Een voorloopig conitié is reeds opgetreden en zal traohten geld bijeen te krijgen, opd&t spoedig met den bouw kan worden begon nen. De kosten worden globaal gerekend op f 65,000. Men zal bij eventueele oprichting trachte een flink oncn terrein te krijgen, •zoodat de tuin met hoornen en planten kan worden aangelegd. Het ziekenhuis zal den naam van „Bethesda" dragen. Bij genoeg zame deelneming zal een vereeniging wor den opgericht. In tegenwoordigheid van den burge meester, eenige Raadsleden, bestuursleden van land- en tuinbouwvereenigingen, enz. werd gisterochtend te Amersfoort de Land en Tuinbouwbeurs geopend. Zij is gevestigd in de groote zaal der sociëteit „Vereeni ging", zeer gunstig gelegen tusschen de beide marktpleinen en zal eiken marktdag des oohtends worden gehouden. Ged. Staten van Overijsel hebben hun goedkeuring onthouden aan de verordening tot regeling der onderwijzers-jaarwedden, vastgesteld door den Raad van Deventer. BODEGRAVEN. Het bedanken door de heeren A. Okkerse en H. Rollman als leden van den Raad, geschiedt wegens hpogen leeftijd. Bij het eindigen van de lessen aan de Ambachtsteekenschool alhier, is het de gewoonte, de teekeningen, het schilder werk en verder alles, wat door de leer lingen in het winterhalfjaar is gemaakt, ten toon te stellen voor belangstellenden. Zoo geschiedde dit ook' nu weder. Zeer velen maakten van de gelegenheid gebruik, om het tentoongestelde te bezien en kregen daarvan den indruk, dat er door de jongens in den afgeloopen winter veel en goed is gewerkt, onder de leiding van ten volle voor hun taak berekende onderwijzers. Zestig schapen van de R.-K. Kerk alhier, zijn voor 34 gulden het stuk ver kocht.- HILLEGOM. De A.-R. Kiesvereeniging 7,Nederland en Oranje", alhier, heeft den heer H. Veldhuizen van Zanten benoemd tot afgevaardigde naar de deputatenver- gadering. De Vereeniging stemde in met het program van actie. Tot godsdienstonderwijzer van de Ned.-Herv. Gem. alhier is benoemd de heer De Koning, te Stadskanaal. De tweejarige tuinbouwwintercursus is afgeloopen. Diploma's werden uitge reikt aan H. v. d. Berg, P. Zeestraten, N. Velthuis Az.; J. Bakker en D. J. Ro- meijn. Zes deelnemers aan den cursus wa ren voor het examen niet opgekomen en verkregen natuurlijk geen diploma, HOOFDDORP. Gisteravond trad in Hotel „De Beurs" in een openbare verga dering op de lieer J. Korthals Altes, te Zandvoort, candidaat der vrijzinnige par tijen in dit district, met het onderwerp: „De politieke toestand". Aan het debat werd deelgenomen door den lieer Rodri guez, candidaat der S.-D. A.-P. in dit dis trict en door den lieer Gijbei, van Zand- voort. De bijeenkomst was slechts matig bezocht. KATWIJK-AAN-ZEE, Door de gama- lenvisschers zijn in de afgeloopen week' hier aangevoerd een vijftig manden gar nalen. De prijzen varieerden van f 2,50 tot f3 per mand. Door J. Z., alhier is op het strand ten Noorden van Noordwijk een zalm ge vonden, wegende ruim dertig pond. De visch was nog uitstekend geschikt voor de consumptie. De vinder verkocht hem' voor f22. Een aardig buitenkansje. KATWIJK. De voorloopig vastgestelde kiezerslijst voor deze gemeente bevat de n<amen van 1702 kiezers voor de Tweede Kamer, 1698 voor de Prov. Staten en 1640 voor den gemeenteraad. LISSE. Gisteravond vergaderde de afd, Lisse van het II. B.-G. in het café Ruig- rok van der Werve. Na opening der vergadering en liet le zen der notulen van de vorige, Werden, als nieuwe leden aangenomen de heererii H. W. Vreeburg en Th. Verdegaal, bei den te Lisse. Daarna Werd gekozen lals tweede voorzitter de heer G. Vreeburg Jz. en zulks in plaats van den heer Th. v. d, Vlugt Azn,., die zijn benoeming als zooda nig niet liad aangenomen. Vervolgens Wer den verschillende wijzigingen gebracht in enkele artikelen van het huishoudelijk re glement. Daarna werd do vergadering ge sloten en ging men over tot een verloting van gereedschappen als anderszins. Gistermiddag zagen wij op den Lis se-weg een persoon, zittend op zijn fiets, een groote mallejan met een flink vaartje voort l ijden. De man had den staart van de mallejan op den rug cn een touw om het lijf om tc trekken. LEIDERDORP. Gisteravond waren in het gebouw „Irene" tentoongesteld de tee keningen, vervaardigd door de leerlingen der Ambachtsteekenschool. Aan de navoL- gende jongelieden werden prijzen toege* kend: B. Degenaar; J. van Diemen; G. Guldemorxd; A. Janssen; B. lvsyser; A. de Lange; A. Mol; J. Nagtegaal; W. van Oosterom; D. van Tol; P, Uljec; G. Wes- scl en J. Wessel. LEI MUI DEN. Onze dorpsgenoot 'de lieer W. Vreeken, leerling aan de Rijks* kweekschool voor onderwijzers te Middel burg, heeft tc Amsterdam het slodj-diplo- ma behaald voor karton en klei. NOORDWIJK. Voor het toclatingseaxe- men tot de Bisschoppelijke kweekschool voor ondenv. te Beverwijk slaagden J. v. d. Werf Jz. en P. A. M. Haanappel.. NOORDWIJKERHOUT. De heer Duy- ster. muziekleeraar te Leiden, heeft voor loopig het directeurschap aanvaard van het Gemengd Koor der „Gemeenfewo* pips."» alhier. Ook in deze gemeente hebben kin* dervrienden zich bereid verklaard, gehoor; te geven aan den oproep van de afd. Am sterdam N. O.-G. om arme stadskinderen geduren,de de zomervacantie gratis „en pension" tö nemen. Wegens omstandigheden is liet af-- scheid van ds. Boeke, die naar Schoor! vertrekt, veertien dagen uitgesteld. Het zal dus thans plaats hebben op 20 April aanstaande. OUDEWETERING. Gisteravond om* streeks tien uren begon het electrisch licht op ons dorp plotseling te verminderen; dan werd het weer helder en een oogen* blik daarna ging alles uit. Ook de straat verlichting brandde niet meer. In allerijl werden de petroleumlampen weer voor dear dag gehaald. In de naburige dorpen bleef het licht branden. De oorzaak zal dus op ons dorp moeten liggen en naar we hopen zoo spoedig mogelijk gevonden worden. Namens het Anti-Tariefwet-Comité trad gisteravond op jhr. Teding van Berk hout, uit Amsterdam. Na een inleidend woord van den heer De Ren, begon deze zijn rede. Achtereenvolgens behandelde spreker het doel der belastingen; de wijze, waarop zij geïnd worden en welke manier voor den betrokken Minister dc meest- aangename is. Het is veel gemakkelijker en niet zoo in 't oog loopend de tarieven te verhoogen dan den menschen eenhoo-* ger belastingbiljet thuis te sturen. Ver^r besprak de heer Berkhout onzen handel gedurende de laatste eeuwen, het voor* en nadeeL van bescherming, het Colber* tisme, het Napoleontische stelsel, enz. Van de gelegenheid tot debat werd ge bruik gemaakt door den heer Plooy, hoofd der bijz. school te Nieuwewetenng, die spreker in menig opzicht bestreed. Nadat de heer Berkhout debater van ant* woord gediend had, sloot de heer De Ren deze' vrij goed bezochte vergadering. RIJNSBURG; De voorloopig vastgestel de kiezerslijst bevat 583 namen, tegen 574 in het vorig jaar.: iTER-AAR. Gisteren kwam over de brug aan den Aardam aanrijden -een met boo-: men beladen wagen, bestuurd door C. den D.,- van Oudshoorn. Van de teg-eno verge* stelde zijde kwam aanloopen een kudde schapen van J. H., te Aar lander veen, die door zijn knecht werden gedreven. Toen de bestuurder oyer de brug was, kon hij den wagen niet moer tot staan krijgen,- met het gevolg, dat twee dieren een poot werd stuk gereden. Van den hoeder van de dieren, die met zijn fiets nog moeite deed plaats te maken om den aangekomen beladen wagen ongehinderd te laten voor* bijgaan, is de fiets onder den wagen ge' raakt, en verbrijzeld. De knecht van ge noemden' J. H„- den wagen ziende aanko* men, had nog gewaarschuwd niet door te rijden. Gisteravond vergaderde de Tuinders* bon,d onder leiding van zijn voorzitter; den heer J. Hoogervorst. Na lezing der notulen, deed de kassier zijn eindrekening en bleek, dat de ontvangsten waren plm.- f253,148.82, uitgaven f248,166.50, batig saldo f3163.94. Aan de leden zal van het inge houd ene nog 2l/i procent worden te* rugbetaald. De heer Verhagen rapporteer* de namens de Eindcommissie, dat de re* kening van den kassier in dc beste ordo is bevonden. De heer Koeleman gaf ver* slag namens de commissie voor persoon* lijk© veiling, die om verschillende oorzaken daar niet voor is, maar geeft in overwe* ging een grooter terrein aan te koopen; waar de partijen gesplitst kunnen worden en, de koopman beter overzicht heeft van' de aangevoerde vruchten. De heer Wccren wenschte, om meerdere bekendheid te ge* ven aan onzien grocntenhandel, noteering der marktprijzen in verschillende groot© bladen. Verder zal elk lid, die tot den,' Bond toetreedt, een inleg van f5 moeten' storten, doch degenen, die uit den Bonkf zijn getreden en opnieuw daar weer in wen* schen opgenomen te worden, moeten meer betalen. Na eenige besprekingen van huishoudc' lijken aard weid de vergadering gesloten.; ..Oud Leiden." Onder voorzitterschap van prof. dr. L. Knappert, hield de vereeniging „Oud-Lei den" gisternamiddag in een der lokalen van ,,In den Vergulden Turk" haar jaar- lijksche algemeene vergadering. Yoor het jaarverslag werd verwezen naar het voor eenige dagen verschenen Lcidsch Jaarboekje, waarin het werd opgenomen. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer Tl. T. van Steeden, bleek, dat de geldmiddelen in gunstigen toestand verkeeren. Tot bestuurs leden werden herbenoemd de heeren mr. H. Beelaerts van Blokland; prof. dr. L. Knap pert, S. J. lte Poole Gzn. en II. T. van Steeden. Yan prof. dr. P. J. Blok was bericht in gekomen, dat hij zich wegens drukke bezig heden niet weder herkiesbaar kon stellonj

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1