N°. 16285 Woensdag 20 Maart. A°. 1913. (§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van t§on- en feestdagen, uitgegeven. f 1.10. 1.30. 1.65. Dit nommer bestaat uit DRIE Biaden. Eerste Blad. Officieel© Kennisgeving. Uit de „Staatscourant", De Kamerverkiezingen. LEIBSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17 L Grootere lettere naar plaatsruimte. - Kleine adrertentiën ran 30 woerden 40 Oenta contantelk tiental woorden meer 10 Cents.Voor het incasseeren wordt/" 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANTS Voor Leiden per week 9 Cents; per 3 maanden Buiten Leiden, per loopor en waar agenten gevestigd zija Franco per post Directe Belastingen. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat aan den Ontvan ger der Directe Belastingen aldaar is ter hand gesteld het kohier der Belading op bedrijfs- en andero inkomsten No. 18 van den dienst 1912-1913, executoir verklaard den 22sten Maart jl. en herinnert den belang hebbenden aan hun verpliohtingen om den aanslag op den bij de Wet bepaalden voet te voldoen. De Burgemeester voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. Leiden, 26 Maart 1913. Leiden, 26 Maart. Met ingang van 16 November 1913 is hei-benoemd tot secretaris van den Voogdij raad alhier mr. P. E. Briöt. In de te Utrecht gehouden jaarverga- idering der Ned. Reisvereeniging werd be sloten de volgende alg. vergadering te Lei den te houden. Met de „Sts.-Orfc." zijn verzonden de akten betreffende de coöperatieve verecui- ging Boskoopsche Boomkweekers-Ooöpera- fcieve Yerbruiksvereeniging te Boskoop. Da Luikinga, te Aalsmeer, komt voor op het negental voor Doopsgez. predikant te Harlingen. Jlir. mr. De Sturler, buitengewoon ge kant en gevolmachtigd minister te Athene, eal Nederland vertegenwoordigen bij de be grafenis van wijlen koning George van Grie kenland. Do vereeniging tot uitzending van zwakke en herstellende kinderen onder de kenspreuk „Trein 8.28 H. IJ.-S.M." ont ving van haar beschermvrouwe de Koningin- Moeder, een gift van f100, als blijk van belangstelling in genoemde veroeniging. Tc Rotterdam is overleden ds. E. Douma, emeritus-predikant der Geref. Kerk, fel da ar. Maandag 31 Maart zal ml*. I. Everts B.ïïzn., die op dien dag zijn 30-jaiig jubi leum viert als wethouder van Arnhem, zijn funotie als zoodanig neerleggen. In den ouderdom van 71 jaren is te Utrecht overleden de gepensionneerde majoor dei' artillerie J. J. Fabius. Uit West we zei, bij Antwerpen, komt het bericht van het overlijden van baronesse Gericko van Herwijnen, de cclitgenoote van Hr. Ms. gezant te Londen, die in België sedert de ziekte, welke hom in den afge- loopen zomer overviel, verblijf houdt. De gezondheidstoestand van den gezant, Èoewel verbeterd, laat echter nog niet toe, at baron Gorioke naar Londen terugkeert. In de Haagsche Raadsvergadering van gisteren werd behandeld het voorstel van den heer Ter Laan, om de wenschelijkheid uit te Spreken, dat de kindervoeding op de Boholen in het vervolg een maand later ein dige dan thans. Hierbij verklaarde de wethouder van on derwijs, dat het z.i. niet aangaat om bui ten de Vereeniging „Kindervoeding" cm (aan wie de zaak door B. en Ws. is overge laten) vast te stellen wat de heer Ter Laan wenscht. De heer Yan Yuuren verklaarde nog oena principieel tegen kindervoeding door de overheid te zijn, omdat de kinderen daar door van de ouders afgetrokken worden. Het voorstel-Ter Laan werd verworpen met 24 tegen 10 stemmen. Wij vernemen, dat het lid der Tweede Kamer voor Rotterdam III, Kolonel J. B. Verhev, zeer ernstfilg ongesteld is, en zich dezer dagen aan een niet ongevaarlijke ope ratie zal hebben te onderwerpen. („Hbld.") De jaarlijksche algemeene vergadering van den Provincialen Bond van R.-K. Kiea- vereenigingen in Zuid-Holland zal, naar „Het Centrum" meldt, in Den Ha«ag gehou den worden op Zondag 20 April. De familie heeft telegrafisch bericht ontvangen van het overlijden van dr. Chr. H. A. Westhoff, eertijds te Amsterdam, in den laatsten tijd oogarts te Bandoeng, rid der in de orde van Oranje-Nassau. Dezer dagen werd een bericht ver spreid, als zou aan het Depart, van Land bouw een regelitag in zake het onderzoek van alooholvrije dranken in voorbereiding zijn en met 1 April in werking treden. Reeds spraken enkele bladen van een Rijkscon- tróle. Naar het Centr. Bureau van den Yolks- bond tegen Drankmisbruik te Utrecht van zeer betrouwbare zijde vernam, is het be richt iln dien vorm niet juist. Er is door een Bond van Limonade-fabrikanten besloten tot het instellen van een eigen controle dienst, en daarvoor is, wat het onderzoek der dranken betreft, de steun der Regee ring toegezegd. BODEGRAVEN. Tijdens de afwezigheid van de bewoners brak er brand uit in een woning in de Spoorstraat alhier, bewoond door den photograaf Van B. Met een slang op de waterleiding had de brand weer het brandje spoedig gebluscht. HILLEGOM. De heer J. Korthals Altes, van Zandvoort, candidaat der vrijzinnigen in het district Haarlemmermeer voor de Tweede Kamer, heeft gisteravond in een goed bezette zaal van „Flora," alhier, ge sproken over den politieken toestand. Op uitnoodiging van de vooruitstrevende kies- vereeniging „Hillegom" trad spr. op. Door de heeren H. J. M. Balvers, R.-K., en S. J. Rodrigues, S.-D., werd gedebi teerd. Beiden debaters diende dje heer Kort hals Altes van repliek. HOOFDDORP. Het eerste leerjaar van den tweejarigen landbouwwintercursus is geëindigd met nog een. 17-tal leerlingen. De beide onderwijzers, aan dien cursus verbonden, de heeien S. Veldman en J. A. Huisman, waren gelijktijdig bij deze laatste les aanwezig. Op het programma voor dit leerjaar staan nog een of twee excursies, waardoor de leerlingen in staat gesteld worden hun practische kennis ook buiten dezen polder te gaan verrijken, NIEUW-VENNEP. Met den aanleg van een plantsoen alhier is een. begin gemaakt. Het zal aangebracht worden bij de ge meenteschool. De aanleg is opgedragen aan den kweeker Hendriks, die ook het plantsoen bij het marktplein te Hoofd dorp heeft aangelegd. Zeer zeker zal dit plantsoen er veel toe bijdragen om Nieuw- Vennep te verfraaien. Jammer is het, dat vóór het aan te leggen plantsoen een zeer onooglijke grindbak van den polder is ge plaatst, die meermalen wordt gebezigd voor verrichtingen, waarvoor hij niet bestemd is. Mogelijk dat nu ook deze sta-in-den-weg nog wel teens opgeruimd wordt. NOORDWIJK. In de zaal van café „Het Fortuin"-werd gisteravond de jaarvergade ring gehouden van de Noordwijksche Boe renleenbank; het bijwonen dezer verga dering is volgens de statuten vei plicht, het zij in persoon, hetzij bij gemachtigde. De vergadering werd geleid door den voorzit ter, den heer C. G. J. Alkcmade, die er in zijn openingswoord aan herinnerde, dat dit de eerste vergadering was na de oprich ting. Hij deelde ook mede, dat hoewel den eersten tijd de zaken niet hard gingen er het laatste halfjaar goede zaken zijn gedaan. Het aantal leden is geklommen van 36 op 58. Voorlezing werd gedaan van de reke ning en verantwoording, de balans en de winst- en verliesrekening over 1912. In het dagboek werden in 1912 geboekt 183 posten. Totaal der ontvangsten op 31 Dec. 1912: f25,101.11, totaal der uitgaven: f 25,042.51dus kassaldo per ultimo Dcc. 1912: f58.60. In 1912 zijn 8 boekjes uitgegeven. Ge stort in 1912: f7120, terugbetaald: f3640, totaal der spaargelden, f 3480. Aan voor schotten werd verstrekt: f11843, terugont vangen op uitstaande voorschotten f 1923. Van de Centrale Boerenleenbank te Utrecht ontvangen: f 15,746.08, aan de Centrale terugbetaald: f7250, zoodat per 31 Dec. 1912 aan de Centrale schuldig was: f 8496.08. Het nadeelig saldo der Bank, voortspruitende uit oprichtingskosten, ad ministratie, boeken, enz.,- bedraagt f 236.03. Aan Rijkssubsidie is toegezegd, doch nog niet ontvangenf 175. De rekening, balans- en winst- en verlies rekening werd definitief vastgesteld. De Voorzitter deelde mede, dat het be stuur op eiken eersten Dinsdag der maand vergaderd heeft ten kantore van den kas sier, den heer S. Hiep, om administratie, lenz. na te zden. De heer C. v. d. Niet Dz., die als be stuurslid periodiek moest aftreden, werd als zoodanig herkozen. In de bestuursva- catures, ontstaan door het vertrek naar el ders van den heer Jac. van Went, werd gekozen dc heer Th. J. van Went. De Voorzitter wijdde een woord van dank aan den heer Jac. v. Went, en sprak den wensch uit, dat het hem in zijn nieuwe woonplaats wèl moge gaan. Van den Raad van Toezicht woonden de heeren B. de Groot en C. W. Alkemade de vergadering bij. De heer C. W. Alke made, die periodiek aftrad als lid van den Raad van Toezicht, werd met op 2 na al gemeene stemmen herkozen. De heer C. G. J. Alkemade brengt daar^ op verslag uit van de algem. vergadering van alle bij de Centrale aangesloten Ban ken, gehouden te Utrecht. De Voorzitter, die buitengewoon tevreden is over den kassier, den heer S. Hiep, dankt dezen accuraten ambtenaar namens Bestuur en Raad van Toezicht, en hij meent, dat, zoodra de financiën het toela ten, dc heer Hiep in aanmerking komt voor verhooging van salaris. Nadat hij ook zijn medebestuursleden en den Raad van Toe-: zicht bedankt had, sloot hiï de vergadering. NOORDWIJK-AAN-ZEE. Het gebeurde op Tweeden Paaschdag, dat achter dö mooie, helverlichte, modem ingerichte wa gens van de electrische zoo'ii klein goede renwagentje hobbelde, nog overgebleven van onze stoomtram. Ge kent ze nog wel, die zoogenaamde ba gage wagentjes I Als die goederenwagentjes wat vaker gebeurt weer Noordwijkschen grond onder de wielen voelen, dan komt hun jolige, spring- lustige natuur weer boven. Toen op Twee den Paaschdag dat goederenwagentje te Noordwiik-aaii-Zee aankwam, begon het van louter jolijt te dansen op de stalen rails. Dc oude „uit-den-band-springerij," waarom onze oude stoomtram zó'ó be roemd was, dat een déraillement niet eens meer werd opgenomen onder „Gemengd Nieuws", werd vaardig ovfer 't oude ding. De twee achterwielen sprongen uit de rails. Streng, niet houdend van. die dartelheid, strafte de motorwagen het oude ding door het aldus twee achterwielen buiten boord mee te sleepen naar de stopplaats. Arm, oud goederen wagentje 1 De ledenvergadering van dc „Vereeni- ging tot stichting en instandhouding van een Hervormde school", alhier, die gister avond gehouden werd,- doch niet toeganke lijk was voor de pers; heeft den door het bestuur'aangeganen koop van een perceel duingrond aan de Iluis ter Duinstraat, goedgekeurd. JIet terrein, dat aangekocht is, is ongeveer 1000 vierkante Meters groot. De koopprijs is f3500. NOORDWIJKERHOUT. Gisteravond vergaderde in café „Hensbergen," dc afd. Noordwijkerhout van de Algemeene Ver- eeniging voor Bloembollencultuur. De heer E. Oostdam' J.B.zn. opende, waarna de heer L. M. van Noort de no tulen las. Ingekomen was een schrijven van den heer E. Oostdam H.m,waarin hij mee deelt zijn benoeming aIjs bestuurslid tc willen aanvaarden. Eveneens is ingekomen een verzoek van de R.-K. Land- en Tuin- bouwwerkl.-vereeniging, tot het plaatsen van een bord, vermeldende de namen van werkgevers en werkzoekenden. Hierop wordt gunstig beschikt.* Eveneens ingekomen van dezelfde Ver- eeniging een verzoek tot het houden eener conferentie tusscheri het bestuur van B. B.- C. en de afgevaardigden van den Werkl Bond; ten einde tc geraken tot dc samen stelling van een collectief arbeidscontract. Besloten werd hierop in te gaan, doch behalve het bestuur van B. B.-C. zal ook genoodigd worden de heer P. Verdegaal, de grootste werkgever, in N oordwij ker- hout woonachtig. Alsnu was aan de orde de behandeling van den beschrijvingsbrief voor de 126sle Algem. Vergadering, welke 31 Maart tc Haarlem gehouden zal worden. De eerste punten leverden geen stof tot bespreking op. Punt 6 bevatte het bekende voorstel van dc afd. Wester-Schouwen. Op dit voorstel had het Hoofdbestuur gunstig geadvisccid en er werd besloten er op in te gaan. Punt 7 bevatte het voorstel van de afd. Noordwijk, om vijf achtereenvolgende ja ren, te beginnen in 1913 f300 per jaar tc besteden voor het geven van meerdere be kendheid aan de bloembollen in Neder land. Besloten werd den afgevaardigde een vrij mandaat mee te geven, evenals voor punt 8, dat de motie bevatte: „De Alge meene Vergadering, overtuigd van het groote nut der aanstelling van personen (monsternemers), die monsters van bloem bollen trekken en opplan'.en, besluit tot het instellen van een commissie, die het insti tuut-monsternemers in studie neemt esn rap port uitbiengt aan liet Hoofdbestuur. Tot afgevaardigde naar de Algem. Verg. werd met algemeene stemmen gekozen, de heer L. M. van Noort en tot diens plaats vervanger, dc heer N. C. v. d. Zalm. RIJNSBURG. Door den hoer D. O. vaji Egmond wordt hedenavond een zaak in „dro gisterij", enz. geopend, de tweed? zavik van dezen aard in de gemeente. Alles op het gebied van drogerijen is er aanwezig cn nog veel meer. Alles zit ca' net en friscli uit, gerangschikt zooals dit in een flinke zaak behoort. SASSENHEIM. Do landbouw-wintercursus alhier is voor dit seizoen gesloten. Gisteren maakten do leerlingen een uitstapje naar rle modelhoeve te LcosduineD, terwijl in Mei nog eenige lessen gegeven zullen worden La verband met de praktijk. In Augustus beginnen de lessen voor het tweede halfjaar, terwijl overwogen wordt, om dezen cursus in plaats van een twee jarigen, in een drie-jarigen om terzetten. Dinsdagavond vergaderde de afd. Sas- senheim van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur. Tot afgevaardigden naar de Algemeene Vergadering werden benoemd de heeren H. P. Frijlink en A. Aangeen- brug. De beschrijvingsbrief leverde niets bijzonders opalle voorstellen van 't Hoofd bestuur werden gesteund. Boeken en kas van den penningmeester bleken in orde. Een en ander is nagezien door de heeren II. P. Frijlink en P. van Zonneveld. Hiermtede waren de huishoudelijke zaken afgeloopen en, werd Jiefc woord verleend aan den. hoer J. Beumer, die een leerrijke voordracht liiold over het kweeken van naroissen en gladiolus, welke met zeer veel belangstelling we.rd ge volgd. "WARMOND. De gesloten kiezerslijst be vat voor de Tweede Kamer 359, de Prov. Staten 357 en den Gemeenteraad 340 namen van kiezers. ZOETERWOUDE. De vastgestelde kie zerslijst alhier bevat de namen van 789 kies gerechtigden voor de Tweede Kamer, 788 Prov. Staten en 642 voor den Gemeente raad. Gemeenteraad voii Voorhout. Voorzitter: do burgemeester. Afwezig do heeren Van S-cliio en Yan der Hulst. Na opening der vergadering en voorle zing der notulen worden de ingekomen stukken behandeld. De voorzitter doet mededeeiing, dat op advies van een geneeskundige, door den lieer J. van Dobbelen, hoofd der O. L. S verlof is aangevraagd. Dit verlof ia aan gevraagd voor den tijd van ze9 maandeu, en in dien tijd zal daarin voorzien worden door een tijdelijk onderwijzer of onder wijzeres, daarvoor een krediet wordt aan gevraagd, dat wordt toegestaan en het verlof wordt verleend. Hierna wordt overgegaan tot voorziening in de vacature van een onderwijzeres dër O. L. S., waarvoor 23 sollicitanten rich heb ben aangemeld, en waarvoor proefles af genomen is. In overleg met de onderwijs- specialiteiten waren de volgende dames op de voordracht geplaatst: C. E. Grulleraan, te Noordwijk; A. F. A. M. van Genk, te Lepelstraat (N.-Br.), on M. Broesterhui- zen, te Leiden. Na ongeveer een uur in geheime zitting vergaderd te rim geweest, werd na her opening der vergadering tot onderwijzeres benoemd met algemeene stemmen mej. Yan Genk, te Lepelstraat. De besteller van Piet-Gij xenbriig, De Haas, te Noordwijk, meldt in een adrea, dat hij in 1877 aangesteld is als besteller, en nu als zoodanig ontslag wenscht. Hij ia niet meer in staat het werk te verrichten en vraagt daarom pensioen. B. en Ws. zijn echter van oordeel, dat hij meer in dienst geweest is bij do Spoorwog- Mautschappij, en daarom aan zijn verzoek geen gevolg kan worden gegeven. Het adres van een zoon van bovenbe doelden De Haas, om in d'e plaate van zijn vador dien besteldienst uit te oefenen, werd in handen gesteld van B. en Ws., die het indertijd ook voor zijn vader behan deld hebben. Goedgekeurd werd, voor gezamenlijke rekening der gemeente en het R.-K. Arm bestuur, do sloot naast den weg, loopend van de brug over de Dinsdagsche Wetering tot de Openb. Lag. Sohool te dempen. Aanvraag zal gedaan worden bij Rijn land en na toestemming ook van Ged. Sta ten zal direct met het werk worden aange vangen. De rondvraag leverde niets op, zoodat de vergadering kon gesloten worden. Bij Kon. bealuifc zijn herbenoemd: tot kantonrechter-plaatsvervanger in heb kan ton Kampen mr. J. Nanninga Uitterdijk en mr. dr. H. S. Veldman; in het kanton Middelburg mr. J. J. Heyse; in het kan ton Zuidbroek B. W. Siemens; in het kan ton Geldermalscn mr. M. Kolff; is benoemd tot kantonrechter-plaatsver vanger in het kanton Hilversum met in gang van 15 Mei mr. O. J. Heemskerk, ad vocaat en procureur te Hilversum; is herbenoemd tot lid, tevens voorzitter van den Voogdijraad, te Dordrecht, mr. A. A. Molle ,met bepaling, dab deze herbe noeming moet gerekend worden te zijn in gegaan op 16 November; is bij het personeel van den geneeskun digen dienst van het leger in Ned.-Indië benoemd en aangesteld tot officier van gezondheid 2de kl. de arts E. L. Marwits; is toegekend de aan de orde van Oranje- Nassau verbonden eere-medaille, in zilver, aan Th. van Wittmarsohen te Amsterdam; zijn benoemd bij heb Dep. van Justitie met ingang van 1 April: tot referendaris, mr. J. Y. van Dijck, thans hoofdcommies met titulairen rang van referendaris bij dat departement; tot inspecteur van het gevangeniswezen (voor den arbeid) E. C. Verschoor, thans adjunct-inspecteur van het gevangeniswezen (voor den arbeid) met titulairen rang van inspecteur bij dat departement, met bepaling, dat hij den rang zal innemen van referendaris; tot hoofdcommies jhr. mr. dr. B. de Jong van Beek en Donk en mr. O. Scheltus, beiden thans oommies met titulairen rang van hoofdcommies bij_ dat departement. De vrijzinnige kiesvereeniging te Schoon hoven, district Bodegraven, heeft de heeren J. F. W. S. Middelbeek, jhr. mr. H. Smis- saert en dr. O. Lely, allen te 's-Graven- hago, op de groslijst van candidaten go- plaatst. In het district Emmen is mr. H. Goeman, "Borgesius definitief candidaat gesteld voor het lidmaatschap der Tweede Kamer. Ds. F. G. Peterson heeft, naar „Do Tijd'! ineldt, voor de Kamer-candidatuur, hem door de rechtsche partijen in het kies district Veendam aangeboden, bedankt.. De afdeeling Oudega der vrijzinnige kies vereeniging „Smallingérland" heeft tot candidaat voor 't lidmaatschap der Tweede- Kamer in het kièsdistrict Tietjerksteradeel gesteld den heer J. H. Faber, inspecteur der volksgezondheid te Zwolle. In een te Winschoten gehouden vergade ring van afgevaardigden van kiesvereeni- gingen, aangesloten bij de combinatie van vrijzinnige en vrijz.-dem. kiesvereenigingen Sn het district Winschoten, is dr. D. Bbs definitief oandidaat gesteld. Dr. Bos aan vaardt deze candidatuur, zoodat hij èn in het district Groningen èn in het dSfetrict Winschot-en candidaat zal zijn. In een te Groningen gehouden vergade ring van het verkiozingscomité der vrij zinnige concentratie in heb district Appingc- dam is medegedeeld, dat ziah als voorloo- pïge candidaten hadden teruggetrokken de heeren We9fcerdijk en Kohnstomm, de laat ste wegens zijn definitieve candidaatstelling in het district Weststellingwerf. Op de voorloopige candidaatlijst werden alsnog ge plaatst de heer Van Engen, lid van den raad der gemeente Utrecht, en de heer T. G. G. Valette, te 's-Gravenhagc. Mr. dr. W. A. van Zijsfc, wethouder der gemeente. Utrecht, heeft aan het bestuur der (liberale) Utrechtsohe Kiesvereeniging bericht, dat hij voor een candidatuur voor de Tweede Kamer niet in aanmerking wenscht te komen. De heer Jos. van Veen heeft rich bereid verklaard, indien hem een candidatuur van vrijzinnige rijde voor het district Almelo wordt aangeboden, dezo candidatuur te aanvaarden. In het district Tilburg worden pogingen aangewend naast heb aftredende lid A. H. A. Arts, een ander roomsolv-katholiek can didaat te stellen. In dezen geest wordt ge werkt voor de heeren J. van Rijze wijk, voor zitter van het R.-K. Vakbureau en A. va«n Rijen, lid van den gemeenteraad van Til burg. Het „Huisgeziu" verneemt uit goede bron, dat de lieer mr. A. C. B. ArtB, hoofdredac teur van' de „N. Tilb. Ct." genoemd wordt als candliidaab voor heb district Oosterhout. Naar het ,,Hbld." verneemt, doen de chr.- democraten in het district Wijk bij-Duur* stede pogingen een eigen candidaat te_stel len. Lederzaken. A.s. Zaterdag zal bij Den Haag n oefe ning worden gehouden, georganiseerd door vtd oommsisie tot vorming van een vrijwillig korps motorrijders. Daartoe zaB de heer R. Toe Laer, voorritter dier commissie, des morgens op een motor, waarop een mitrail leur zal zijn bevestigd, van Amersfoort rij den naar het schietterrein der Normaal- Schietschool op de Waalsdorpervlakto. In tegenwoordigheid van den Minister van Oorlog en verschillende andere autori teiten en deskundigen, die van 11 uren dien. ochtend af op gemeld» terrein de aankomst van den heer Toe Laer zullen afwachten, zullen dan schietoefeningen worden gehou den met dien mitrailleur. - Aan de schietoefening zal voorafgaan een betrouwbaarheidsrit met het motor rijwiel van Amersfoort naar Den Haag.) De heer Rob. R. Toe Laer zal het motor rijwiel rijden, terwijl hij op zijn tocht wordt gecontroleerd door luitenant Bol ten, uit Amersfoort, die per auto volgt en die van dezen tocht uitvoerig rapport moet doen aan den Minister van Oorlog. De route is als volgt vaetgesteld: Amers foortDe Bilt—Utrecht, Harmeien, Woer den, Bodegraven, Leiden, Den Haag,- Waalsdorp. De nieuwe traktementsregcling voor de onderofficieren zal ingaan 1 April. Ten ein de geleidelijk te komen tot een maandelijks sche uitbetaling, zal schrijft ,,De Avp."' gedurende de eerste drie maanden de uit betaling geschieden om de 14 dagen, terwijl van 1 Juli tot 31 December do uitbetaling om de 3 weken zal geschieden. Yan af Jan. 1914 zal de uitbetaling maandelijkse^ plaats hebben.

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1