N°. 16282 Donderdag 20 Maart, A0. 1913. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. LEIBSCH PBIJS DEB ADVERTENTIEK: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17J. Grootere lettert naar plaatsruimte. Kleine airertentiën ran 30 woorden 40 Gents contantelk tiental woorden meer 10 Gents.-Voor het inoasseeren wordt/0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden i 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd syn 1.30. Franco per post 1,65. OP GOEDEN VRIJDAG Terscliljnt het Eeldach Dagblad niet. MILITIE. Offieieele Kennidgevlng. De Burgemeester van Leiden, brengt ter kennis van belanghebbenden, dat op de aanplakborden dezer gemeente zijn aange plakt openbare kennisgevingen, houdende inlichtingen voor miliciens, betreffende het aanvragen van vergunning om gedurende dit jaar te houden herhalingsoefeningen buiten de. kazerne te mogen overnachten. Nadere inlichtingen hieromtrent kunnen worden verkregen op het Büreau Militaire Zaken, Kamer No. 9, ten Raadhuize alhier, op werkdagen van des voormiddags tien t«>t des namiddags twee uren. De Burgemeester, N. C. DE GIJSELAAR- Leiden, den 20sten Maart 1913. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden Gelet op art. 12 Cer Drankwet; Brengen, ter algemeen© kennis, dat door CATHARINA WILHELMINA MARIA KNEGTEL, weduwe van JOHANNES HU- BERTUS JOSEPHUS KNEGTEL, wonen de te Leiden, een verzoekschrift is inge diend, om vergunning voor den verkoop van Bterken drank in het klein voor gebruik ter plaatse van.verkoop of elders, in het bene denlokaal van het perceel Noordeinde No. 27. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GTJSELA AR,'Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 19 Maart. 1913. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden Gezien het adres van de Firma Wed. F. M. BOEKKOOI om vergunning tot uitbrei ding van de klee ren verve rij in het perceel Oude Vest No. 189, Sectie H No. 3155, door het bijtrekken van twee werklokalen en het plaatsen van een electromotor van 2 p.k. tob het in beweging brengen van ©en waooh- machiine en een centrifuge Gelet op do artt. 6 en 7 der Hinderwet; geven bij deze kennis aan het publiek, dst genoemd verzoelc, met de bijlagen, op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dab op Donderdag 3 April nanst. des voormiddags te elf uren, op het Raadhuis gelegenheid zal wórden gegeven om bezwaren teeen dit verzoek in té brengen, terwijl zij er de aandacht op vesti gen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinder wet voor 't gemeentebestuur of een zijner le den zijn verschenen ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders Vor.noemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 20 Maart 1913. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden Gezien het adres van C. J. VAN HAR- TEVELT, om vergunning tot oprichting van een zuivelinrichting, gedreven door een electromotor van 2 p.k. tin het perceel Lan- gegraoht No. 163, Sectie B No. 2409; Gelet op do artt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven bij deze kennis aan het publiek, dab genoemd verzoei met de bijlagen op de Se cretarie dezer gemeonte ter visie gelegd is; alsmede dat op Woensdag 2 April a.s. des voormiddags te elf uren, op het Raad huis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 19 Maart 1913. Leiden, 20 blaart. De penningmeester van de afd. Lei den van Centr.-Genootschap voor Kinder- herstellings- en Vaoantiekol. Plantsoen 89 meldt ons, dat bij hem voor de kas der genoemde afd. een gift van 300 gulden bezorgd is onder de letters V. en K. Het bestuur is daarmede natuurlijk zeer inge nomen en gevers of geefsters daarvoor zeer erkentelijk. Door het Nationaal Verbond van Ge meente-Ambtenaren in Nederland is een adres, aan den Raad dezer gemeente ver zonden, onderteekend namens het bestuur door de heeren A. W. Muyen, voorzitter, en De Jong, secretaris, waarin het te ken nen geeft, vertegenwoordigende de Ver- eenigmg van Ambtenaren te Leiden, af- deeling van genoemd Verbond, dat het, onder waardeering van de stappen, die door den Raad bereids in deze werden ge daan, ter kennis brengt, dat de tot-stand- koming van een Verordening, regelende den Rechtstoestand der ambtenaren in deze gemeente, door de betrokken ambte naren met verlangen wordt te ge moet ge zien; dat het voor de betrokken ambtenaren van groot belang mag worden geacht, wan neer hunvoldoenden tijd vóór de open bare behandeling van de ontwerp verordening vorenbedoeld in den Raad de gelegenheid worde gegeven hun mee ning (eventueel gewensehte verbeteringen) daaromtrent kenbaar te maken dat het bescheidenlijk meent te mogen opmerken, dat vooraf gepleegd overleg met de Vereeniging van Gemeente-Ambte naren ter plaatse, evenzeer van groot be lang voor de gemeente is teachten. Redenen waarom het den Raad beleefd verzoekt: lo. de tot-stand-koming van een Verordening, regelende den Rechtstoe stand der Gemeente-Ambtenaren te Lei den, te willen bevorderen; 2o. het daar heen te willen leiden, dat de Vereeniging van Gemeente-Ambtenaren te Leiden, na dat deze materie, als ontwerp de Com missie, belast met de samenstelling, heeft verlaten, in het bezit worde gesteld n*an enkele exemplaren van dit ontwerp en haar de gelegenheid worde gegeven haar meening, c. q. de door haar gewenscht ge achte, verbeteringen, aan dit College ken baar te maken, oodat zoo mogelijk, bij de nadere samenstelling, daarmede rekening zal kunnen worden gehouden. In de a. 9. vergadering der Vereeni ging tot bevordering der Bouwkunst, al hier. zal als sprpker optreden de heer H. J Planjer, bouwkundige alhier. De dames Th. Rensïnk, van Leiden, J. Hendriks, van Oegstgeest. en C. Muys, van Voorburg, zijn in Den Haag geslaagd voor het examen nuttige handwerken. De ,,Sts.-Crt. bevat de gewijzigde statuten van den Hillegomschen Tuinders- bond. De historische optocht in Den Haag gaat door. In de gistermiddag in „Pulchri Studio" gehouden vergadering van het co mité voor de luisterrijke viering van het eeuwfeest van Neerlands Onafhankelijkheid,, is besloten f45,000 voor den optocht ter be schikking te stellen van de commissie voor dien optocht, welk bedrag die commissie ncod z akcl ijk ach tte. Aangezien het comité, met het subsidie der gemeente, over f 55.000 te beschikken hoeft, waarvan reed3 f 3000 bestemd zijn voor do te houdpn historische tentoonstelling en vcorts voor drukwerken, colportage en on- vcorzieno uitgaven f7000 zijn uitgetrokken, zullen nu naar aanleiding van dit besluit de overige feestelijkheden, als kinderfeesten, volksfeesten, galavoorstelling, cn de uitdee- ling aan de armen slechts kunnen doorgaan, vcor zoover daarvoor alsnog voldoende gif ten mochten inkomen. Ter vergadering zijn voorts de ontwerp statuten en het huishoudelijk reglement goedgekeurd van de vereeniging Comité voor de luisterrijke viering van Neerland^ Onafhankelijkheid te 's-Gravenliage en is besloten de Kon. goedkeuring op de statu ten aan te vragen. Het plan voor den optocht in 1913 omvat vijf afdeelingen. In den ouderdom van 83 jaar is in Den Haag overleden de lveer J. Margadant, oud- hoofdcommies aan liet Dep. van Waterstaat, Handel en Nijverheid, ridder in de orde van Oranje-Nasöau. In de algemeen© vergadering van do afd. 's-Gravenhage en Omstreken van het Algemeen Nederlandsch* Verbond werd, bij de bespreking van de dagorde voor do to Dordrecht te houden groepsvergadering, op voorstel van den heer M. Staan, met alge meeno stemmen do volgende motie aange nomen: ,,De afd. 's-Grav'enhage en Omstreken ver zoekt het groepsbestuur het hoofdbestuur uit te ncodigen, de Nederlandsche regeering in overweging te geven, op de eerstvolgende Vredesconferentie aanhangig te maken de voorstellen, ontwikkeld door prof. C. van Vollcnhoven, in zijn pas uitgekomen vlug schrift: „Eendracht van liet land". Deze motie zal door de afgevaardigden der afdoeling op de groepsvergadering, welke 29 dezer ie Dordrecht wordt gehouden, worden voorgesteld. Het wetsontwerp tot herziening van de traktementen der officieren cn minderen bij da zeemacht, is aan den Raad van State in gezonden. De vergadering der Staatscommissie voor de Indische verdediging, aanvankelijk bepaald op "a.s. Zaterdag, is uitgesteld tot een jaader te bepalen dag na Paschen. Naar* „De Arb." mededeelt, hoeft do justitie oen vervolging ingesteld togen den penningmeester van hot Landelijk Comité der Internationale Anti-Militaristen-Voreoni- ging, wegens verspreiding van den soldaten- almanak van 1912, waarin volgens de dag vaarding een strafbaar opstel voorkomt van C. de Voogd. De Minister van Buitenlandscho Zaken hoeft aan den Nederlandschen gezant te Atheöe een telegram gezonden met verzoek, naar aanleiding van den moord op Koning George, de deelneming van de Nederland- sche regeering aan de Grieksclie over te brengen. Wegens het overlijden fean den Koning zijn aan de gebouwen van "veerschillende gezant schappen in Den Haag dé vlaggen van de door do gezanten vertegenwoordigde Rijken half- sioks uitgestoken. Door B. en Ws. vanUtrecht, worden voorgedragen ter benoeming als directeur van den Gemeentelijken Keuringsdienst al daar de heeren dr. F. H. v. d. Laair, direc teur van den Keuringsdienst te Groningen; dr. W. H. Bloemendal, apotheker te Velp. Er waren 21 sollicitanten. Bfj dé gisteren te Dordrecht, gehouden stemming in district I voor een lid van den Raad (vacature-F. J. van der Ven) werden uitgebracht -955 geldige stemmen, waarvan op nir. K. K. Douw van der Krap (lib.) 373 st.,' J. van 't Hoff (s.-d.J 143 st. en Z. van Schelt (a.-r.) 439 stemmen, zoodat er herstemming zal plaats hebben tusschon do heeren Douw. Vaai der Krap en Van Schelt. Te Haarlem is op 77-jarigen leeftijd overleden een zeer geacht en in breeden kring zeer gezien étadgenoot, de oud overste van het Indische leger F. W. Meyer. Hij werd 7 October 1835 te Breda geboren, ging jong naar Indië en onder scheidde zich daar zóó, dat hem de Mili taire Willemsorde werd toegekend. Bij de a.s. maskerade te Delft zullen, naar de „Delftsche Crt." verneemt, wor den voorgesteld: Abbae I (De Groote), Sjah van Perzic, door den heer C. T. Stork D.W.zn, de gezant van den Groot Mogol van Indië, Jahangir, door den heer J. F. R. van de Wall; de Czar van Geor gië, schatplichtig vorst van Abbas den Grooten, door den heer F. Schiff. Heden is het 25 jaar geleden, dat de heer L. de Ram werd gekozen afge vaardigde voor de Tweede Kamer voor het district Bergcn-op-Zoom, dat hij sinds dien onafgebroken heeft vertegenwoordigd. Met ingang van 1 April is benoemd tot inspecteur in vasten dienst bij het Nederlandsche Rundvee-stamboek de heer H. van Hoorn, 4e Zeerijp. De afd. Heerhugowaard van den Bond van Ned. Onderwijzers belegde een oponoaro vergadering te Sint-Pancras, waarin twee sprekers zouden optreden, reep. met de onderwerpen: ,,De openbare school in het algemeen'' en ,,Do openbare school te Sint-Pancras in het bijzonder". In zijn openingswoord deelde de voorzit ter méde, dat de burgemeester van Sint- Pancras de behandeling van het tweede onderwerp had verboden. Men meldt ons uit Amsterdam, dat het vooretel-Klaas de Vries tob invoering van heb zevende loerjaar in de Raadszit ting van gistermiddag met 26 tegen 16 stemmen is verworpen. De heer KI. de Vries trok zijn voorstel inzake, het maximum van 36 leerlingen per klasse in, doch handhaafde zijn voor stel om het maximum op 42 (40 voor de aanvangsklasse) te bepalen, ook na be strijding van den wethouder. Het ver schil in aantel leerlingen tusschen do aanvangsklassen én middenklassen is bij de scholen voor uitgebreid lager onderwijs voor welke een maximum per school geldt, zeer belangrijk. Daarom ontried spr. het voorstel van B. en Ws. De Voorzitter deelde mede, dat B. en Ws. hun voorstel inzako heb maximum leerlingen per school voorlcopïg terugna men, nu daarop door den heer KI. de Vries een amendement werd ingediend. Een inrichting, die tot nu toe in ons land een unicum is, is gistermiddag achter heb Sterrebo6ch te Groningen geopend: het gebouw, dat „Pro Juventute" heeft gesticht ter observatie van jeugdige de linquenten. Daarin zullen worden geplaatst kinderen, die door den Voogdijraad aan de ouderlijke macht zijn onttrokken of ter beschikking van do Regeering zijn gesteld en nog geen plaats kunnen krijgen in de Tuchtschool of in een Rijks-opvoedings-ge- sticht. Daardoor is liet tevens mogelijk een kind langeren tijd onder observatie te stellen van den geneesheer om psychische afwijkingen na te gaan. Do jong.ens blij ven er tot hun 18de jaar. Zij 6taan ouder toezicht van een directeur, raceten zelf het huis schoonhouden, greenten schoon maken, aardappelen schillen; zij krijgen instructieven arbeid, eerst timmeren, la ter wellicht schoenen- en kleerenreparatie en tuinarbeid. Er is plaats voor 13, des noods 15 kinderen, van wie ieder een eigen slaapvertrek heeft. Ook voor het gods dienstonderwijs wordt gezorgd. ALPHEN. In de Raadszitting werden herkozen tot leden der financieel© com missie do heeren Bes, Spreij en Van der Linden; tot leden der oommissie bedoeld in art. 21 der regeling van het gemeen schappelijk beheer der gasfabriek do hee ren Los, Vlasman en Visser. Daar de heer Visser voor de benoeming bedankte, werd de heer J. van Leeuwen gekozon. Benoemd werden tot leden der commissie tot wering van schoolverzuim, de heeren J. van Egmond, J. Verduyri, J. Oudejans, K.Tolk, P. Maazen, D. v. d. Berg,- H. v. d. Putte, H. v. Kleef en K. J. Koning. De wijziging der begroot.ing 1912 en 1913 werd aangenomen. Voor reclames suppletoir kohier hoofde lijke omslag ging men in geheime zitting. Bij de rondvraag vroeg de heer Spreij of het Dag. Bestuur bij het college van heb hoogheemraadschap van Rijnland niet aan kan dringen op een spoediger toestemming tot het verbreeden der Schoolstraat en de daarmedo in verband staande werken, daar er zooveel is, dab op die toestem ming waeht. De voorzitter antwoordde, dat, indien er binnenkort geen antwoord is, hij voorstelt, dat de commissie per soonlijk naar dat college gaat. BODEGRAVEN. Voor de provinciale stie- renkeuring in -het achtste district, heden alhier gehouden, werden 19 stieren ter keu ring aangeboden. 'Prijzen werdeQ behaald door „De Vooruitgang". Bodegraven; C. Vroege, Woerden, en W. Verburg Czn., Nieuwkoop, ieder f 100T. de Ruyter, Bode graven, en wed. P. Vcvduyn, Bodegraven, ieder f75; Jobs. Mich ie le n, Zwammerdam, en L. A. Noll, Bodegraven, ieder f40; A- Oskam, Breeveld bij Woerden. cn Gebr. Van der Geest, Zwammerdam, ieder f 20. HILLEGOM. Bij de alhier gehouden ver kiezing voor dc Kamer van Arbeid voor de Bloembollenteelt, zijn gekozen de patroons G. Veldhuyzen van Zanten Jr., te Hillo- gom; J. L. Veldhuyzen van Zanten Mzn-, te Lissc; P. Verdogaal, te Noord wij kerb out; F. do Meuldcr, to Lisso, en H. G. Hopman alhier; verder do werklieden: E. Krösschell, Joh. v. d. Loo, T. C. Kool, allen alhier; L., Algora on P. van Bczu, beiden te Lisse. „Waarom Chr. vakorganisatie?" was het onderwerp van de rode, die de hooi' K. Kruithof, van Rotterdam, gisteren voor de Pr o t-Ch rBI oe m i st w erk lieden veroehi gi n g „Flora", in liet gebouwtje Elien Haëzer" alhier .gehouden beeft. Na uiteen gezet te hebben wat de neutrale, moderne, socialisti sche en syndicalistische vakvenecnigiiigen volgens spr. waren, gaf hij daarna een ver klaring, waarom Chr. arbeiders in Chr. vak organisaties verecnigd moeten zijn. Hoewel debat vrij was, werd er geen gebruik van gemaakt. Op gestelde vragen antwoordde spr., dat werkstaking voor een Chr. vak vereeni ging geoorloofd is, mits het goen politiek in strument of contractbreuk zij, en dat be strijding van kinderarbeid tot de taak der vakvereonigingen behoort. Gecollecteerd werd voor de uitgesloten sigarenmakers. KATWIJK-AAN-ZEE. De logger „Ne derland I" K. W. 164, der Mij. „Neder land", schipper M. Kuiper, di© Dinsdag uit IJmuiden uitvoer, kwam Woensdag daar weer binnen met verlies van het ge- heele vischtuig. Ook de logger Cornelia Clazina'* K. W. 176, van den heer N. Par- levliet, schipper Y. Plug, bekwam sohado aan het vischtuig. Woensdagmorgen even voor twaalven kwam hier uit het Zuiden met groöte snel heid een schokker aanzeilen, die door den sterken wind de haven van Schevcningen niet had kunnen binnenloopen; de schipper trachtte nog do Watering hier binnen te loopen, doch ook dit mislukte. Toen ging het weer vliegensvlug noordwaarts aan, zoodat het vaartuigje in een kwartier tijds in en uit het zicht was. Op den boulevard sloegen velen met belangstelling de bewe gingen van het vaartuig gade. NOORDWIJK. Gisteravond vergaderde do afd. Ncordwijk van do Alg. Vereeniging vcor Bloembollencultuur. De vergadering, zeer matig bozoclit, werd geleid door den voorzitter, den lieer W. de Ruyter. Na lozing der notulen, ging men aan stonds over tot de behandeling van den be schrijvingsbrief voor de 126ste alg. verga dering, die op 31 dezer te Haarlem zal worden gehouden. Het voorstel van do afdeeling Westelijk Schouwen, om f 1000 uit de kas beschikbaar to stellen voor een prijsvraag voor oen bol- lenrooimaehine, werd gesteund. Alleen zul len de afgevaardigden er op hebben te wij zen, dat Noordwijk f 1000 wel wat laag vindt. De lieer W. N. Alkemade merkte o. a. op, dat voor een aardappelrooimacliino indertijd veel hooger som ds uitgeloofd. Op bot voorstel der afd. Noordwijk zelve, om vijf jaar achtereen f300 be**#|iikbaar te stellen vcor het geven van meerdere bekend heid aan dc bloembollen in Nederland zelf, was een ongunstig prae-advics uitgebracht door het Hoofdbestuur. Do vergadering be sloot niettemin, het voorstel te handhaven. Onder punt 8 van den beschrijvingsbrief stond de volgende motie der afd. Noordwijk: „De Algemeen© Vergadering, overtuigd van het greote nut der aanstelling van personen (monsternemers), die monsters van bloembol len trekken cn opplanten, besluit tot hot instellen van een commissie, dio het insti tuut-monsternemers in studie neemt en rap port uitbrengt aan het Hoofdbestuur." Hierop adviseerde het Hoofdbestuur gun stig. Tot afgevaardigden naar de alg. verga»- ring werden benoemd de hoeren N. M. Alk©- made en W. dc Ruyter; tot plaatsvervan gers do heeren J. Braun en A. II. Fans©. Daarna werden -besproken dé voorbxipige plannen der commissie, die een afdeolingsten toonstel ling voorbereidt. Bij de rondvraag gaf de lieer A. H. Faas*» het bestuur in overweging, eens een bespre king to houden over het denkbeeld, om af- gevaardigden voor meer dan een vergadering te benoemen. Het bestuur zegde overweging' toe, waarna de vergadering werd gesloten. WOUBRUGGE. Het gure weer van Woensdag bezorgde onzen korenmolenaarVan Egmond een duren dag. Des namiddags velda een rukwind een dor wieken van zijn. molen; het gevaarte slingerde over de kap en» plofte nabij hot machinegebouw neer, geluk kig zonder ongelukken. Dinsdag 1 April a.s. is het 25 jaren geleden, dat een onzer nachtwachts, W. Hoe- gen boom te Iloogmade in functie trad. Ge durende die kwart-eeuw was hij nacht aan. nacht trouw op zjjn post. Ongetwijfeld zal die» dag voor den jubilaris niet ongemerkt voorbijgaan. WARMOND. Door tusschenlcomst van liet bestuur der „V. V. V," alhier, zal door den A. N. W.-B. aan den Rijksstraatweg, bij liet begin van den Warinonderdamsclien weg, een weg- of handwijzer worden geplaatst, en van dien, welke reeds staat bij het Wa.rnion- derhek zullen de opschriften worden ge wijzigd. Volgons liet ontwerp zomerdienstivge- ling der H. IJ.-S-M. zal ook deze gemeente weer gebaat worden met een belangrijke ver betering in den treinenloop. In de richting? Leiden zal nu in plaats van 11.25 om 10.38' een trein bier stoppen, terwijl, zooals vroe ger, ook nu das nam. 1.25 weer een trein' stopt.. Naar de richting Haarlem zullen, in- plaats 9.52 v.m. treinen stoppen 8.49 cn 11.14 v.m. en n.m. in plaats van 3.15, 4.39 en 5.49 n.m. een trein stoppen, terwijl overige treinen hetzelfde zijn gebleven. Dan mag Warmond tevreden zijn. De Kamerverkiezingen. Ds. F. G. Petersen te Veendam heeft de hem van kerkelijke zijde aangeboden can- didatuur voor het district Winschoten aanvaard. Er schijnt onder de Ohr.-Histcrischen in het cb'tetrict Oostburg plan te bestaan, met een eigen oandidaat uit te komen. Zij zijn tot nu toe ongeorganiseerd. In geen geval willen zij de candidatuur van mr. P. Diele* man (a."-r.) steunen. Namens de centrale antivev. kiesvereeni- ging in het district Brielle wordt aan de „Rotterd." gemeld, dat het berteht, als zou ds. H. C. Hogerzeil, te Vlissingen, voor een voorloopige candidatuur in het district Brielle hebben bedankt, geheel onwaar is. Mr. J. B. L. C. C. baron de Wijckerslooth de Weerdesteijn, lid der Tweede Kamer vour het kiesdistrict Wijk-bij-Duurstedey i& door de R.-K. kiesvereenigingen te IJssel- stein, Cabauw en Tuil en 't Waal met al- gemeene stemmen opniew candidaat g© steld. Do „Olympic." De Olympic,het zusterschip van de- Titanic," is van 10 October af te Belfast in het droogdok geweest. Het schip heeft van binnen een geheel nieuwen lniid ge kregen en er zijn een aantal andere ver anderingen aangebracht. Naar sohatti ig kost dat opknappen een drie millioen gul den. Zaterdag vertrekt het schip naaJ Southampton. Telegrafisch weerbericht* naar waarnemingen in den morgen van 20 Maart Medegedeeld door hot Kon. Nod. Meteor. Insliluu/ te De Bilt. Hoogste barometerstand 768.1 te Horta^ Laagste 725.0 te Skudesno.es. Verwachting tot den avond van 21 Maart! Meeat krachtige zuidelijke tot zuidwestelip ken wind. Zwaar bewolkte lqoht met tijde' lijke opklaring. Waarschijnlijk regenbuien Dezelfde temperatuur.

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1