N°. 16281 Woensdag 19 Maart, A0. 1913. (§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (§pn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Kerkelijke Berichten. IDSCH PRIJS DER ADVERTENTIES: Van 16 rogels ƒ1.05. Iedere regel meer ƒ0.171. Orootere letters naar plaatsruimte. Kleine tdvertentiën ran 30 woorden 40 Cents contantelk tiental woorden meer 10 Cents. Voor het inoasseeren wordt 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Cents j per 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd syn 1.30. Franco per post 1,05. Aflossing geldleening. Burgemeester en Weihouders van Leiden brengen ter algemeen© kennis, dat op M a an- dag 31 Maart 1913, des namiddags te twee uren, in eon der vertrekken van het Raadhuis zal worden overgegaan tot de uit- loting van 16 obligatiën ad f 1000, behoo- ïendé tot de 3 pOt. obligatie-leening, aan gegaan krachtens Raadsbesluit van 1 Fe bruari 1896, van 10 obligatiën ad f 1000, behoorende tot de 37s pCt. obligatie-leening, aangegaan krachtens Raadsbesluit van 10 December 1903, van 23 obligatiën ad f 1000, behoorende tot de 3l/j pCt. obligatie-leening, aangegaan krachtens Raadsbesluit van 21 Juni 1906" en 50 obligatiën ad. f1000, be hoorende tot de 4 pCt. obligatie-leening, aan gegaan krachtens Raadsbesluit van 16 Maart 1911. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 19 Maart 1913. Jacht* en Vischakten. De Burgemeester van Leiden herinnert aan hen, die zich voor het aanstaande seizoen 19131914 in het bezit wensohen te zien van Jacht- en vischakten, dat de blanco verzoekschriften ter bekoming daar van gratis verkrijgbaar zijn ter Gemeente- Secretarie, plwaar zij behoorlijk ingevuld en onderteekend, vóór den lsten April moeten zijn terugbezorgd, ten einde aan den Com missaris (der Koningin in deze provincie te worden ingezonden. Tevens wordt belanghebbenden -herinnerd, dat blanco verzoekschriften tot het bekomen van buitengewone machtiging tot _het verdrijven van eohaderijk ge vogelte, door middel van pistool schoten ion tot'het schieten van konijnen en ander schadelijk ge dierte, jmode gratis ter gemeentesecreta rie ter invulling verkrijgbaar zijn gesteld en dat voor het visschen met één hen gel, geen loop- of sleephengel en geen peur zijnde, geen aanvraag behoeft te geschieden. De Burgemeester voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR. Leiden, 19 Maart 1913. Leiden, 19 fóaart. Bij Kon. besluit is hier een Armen raad ingesteld. Het aantal bestuursleden is bepaald op tien, met een dagelij ksch bestuur van drio leden. Het bedrag, genoemd in art. 48 der Armenwet bedraagt f 10,634.53. Met ingang van 1 April a. s. ia benoemd tot secretaris van den Armenraad jhr. mr. 'P. W. C. van der Goes, alhier. Binnenkort zal deze Raad, na samen stelling, worden geïnstalleerd. Men bericht ons, dat de heer C. van Ginkel, ohef van het plaatskaartenbureau S.-S. alhier, eerst met l Mei a. s. met pen sioen den dienst zal verlaten, na de Staats spoorweg-Maatschappij ruim veertig jaar te hebben gediend, waarvan ll£ jaar in Den Haag, lil jaar als chef te Oosterbeek- Hoog en ruim twintig jaar in zijn tegen woordige functie. De heer W. Koops, hoofd eener openb. lag. school en onderwijzer aan de Kweek school alhier, is aangewezen als deskun dige in de examencommissie voor de on derwijzersakte te Amsterdam, en wel voor opvoed- en onderwijskunde en schrijven. Yoor het examen in de nuttige hand werken zijn in Den Haag geslaagd de da mes G. Gerrits, van Sassenheim, en P. M. Varenhorst, te Leiden. Heden werd de stichting Voordorp" onder Leiderdorp, van -de Diaconie der Ned.-Herv. Gem. te Leiden weder in ge bruik genomen. De tweede luit. W. H. Snijders, van het-lOde reg. inf. te Haarlem, wordt over geplaatst bij het 4de reg. inf. alhier De eerste luit.-kwartierm. A. C. van Oorschot, van het 4de reg. inf. alhier, is gedetacheerd bij 't eerste controle-bureau van de inwendige administratie der korp sen te 's-Gravenhage. Bij resolutio van den Minister van Financiën is benoemd in de commisste tot onderzoek naar de bedravenheid van Rijksklerken der 3de klasse bij de admini stratie der directe belastingen, invoer rechten en accijnzen tot lid de heer T. A. Ooenen, ontvanger der directe belastin gen en accijnzen te Alphen aan den Rijn. Bij Kon. besluit is benoemd tot com missaris-generaal voor Nederland bij de Internationale Tentoonstelling te Gent in 1913, mr. Th. Stuart, advocaat en procu reur, lid der Provinciale Staten van Noord-Holland, te Amsterdam. Voorts is ingesteld een centrale oommie- eio tot inrichting van de Nederlandsche afdeeling en tot behartiging van de belan gen der inzenders in die af deeling op voor noemde tentoonstelling. In de centrale commissie is bij Kon. be sluit o. a. benoemd de heer J. H. Duy- vensz, te Aalsmeer. Naar aanleiding van dit Kon. besluit heeft de Min. van Landbouw, Nijverheid en Handel o. m. ingesteld een bijz. com missie voor de kol. afd. en daarin o. a. benoemd mr. A. G. N. Swart, te Wasse naar en een bijz. comissie voor den tuinbouw en daarin o. a. benoemd tot lid en voorzitter den heer J. H. Duyvensz, te Aalsmeer, tot leden de heërén M. Alber- den Cz. en W. D. Keessen Azn., te Aals meer. Het bestuur van de Ned. Vereeniging van Voorstanders van Afschaffing van Nachtarbeid nam in haar gisteren te Am sterdam gehouden vergadering conclusie inzake het wetsontwerp-Aalberse, c. s. en besloot een onderhoud met genoemde hee- ren aan te vragen. Tevens zal dr. Boe, lid der Tweede Ka mer, worden uitgenoodigd een openbaar debat aan te gaan met den heer J. P. A. te Boekhorst inzake de stellingen, neerge legd in het maandschrift „Vragen des Tijds" betreffende de verworpen Bakkers wet, enz. Het stoffelijk overschot van den in sportkringen betreurden Dirk van den Berg, die te Leiden werd geboren, werd maandagmiddag te half vier op het kerk hof Nord Friedhoff bij Bonn ter aarde besteld. Behalve do familieleden waren tal van sportvrienden en vereerders aan wezig, alsmede de deputaties van eenige sportclubs met vaandels. Het lijk was reeds 's ochtends van het gesticht Piitz- chen naar de begraafplaats vervoerd, waar de kist in de met planten en treur wilgen versierde kapel wa6 geplaatst. Een predikant hield een rede en een intieme vriend van den overledene sprak een roe rend afscheid aan het graf.. Té Prinsenhage overleed in den ou derdom van 67 jaar de emeritus-pTedi- kant der Ned.-Herv. Kerk, Joh. Kuyi- raan. Hij werd in 1845 geboren en was in 1872 oandidaat in Friesland. Op 10 November van dat jaar aanvaardde hij het dienstwerk in Prinsenhage, waar hiji tot 1879 werkzaam bleef. Toen werd bij predikant te Delft. Van 1889 tot 1901 dien de hij de gemeente Heemstede, om daar na terug te koeren tot zijn eerste gemeen te, waar hij tot 1909 het evangelie pre dikte en bleef wonen. Zooals wij indertijd hebben gemeld, heeft freule Van Heeckeren van- Keil aan de Vereeniging „Woodbrookers" in Ne derland een gedeelte van den Kalen Berg te Barchem geschonken. Do daarop inge stelde commisste tot het verzamelen van geld voor het stichten van een eigen ge bouw heeft reede in gift en in toezegging ontvangen f 10,120. Een nieuwe commis sie tot het uitwerken van de bouwplannen is nu gevormd. Op 31 dezer zal de vereeniging „Wood- brooke" op den Zwaluwenberg, te Hilver sum, een reünie houden van leden en bui tengewone leden. Deze samenkomst zal geopend worden door ds. .van der Horst, van 's Hoerenberg; mej. M. P. de Ko ning zal spreken over „West-Hill-idealen omtrent Zondagsschoolwerk", en dr. Hooy- kaas zal een causerie houden over een nog onbekend onderwerp. Van de oud-cursusbezoekers eijn 31 toe getreden als buitengewone leden. Door Z. E. den Minister van Oorlog ad. int. Marine is bij 6ch'niven van 11 dezer aan de directeuren en commandanten der Marine voorgeschreven aan al het in Ne derland aanwezige Marinepersoneel op Goeden Vrijdag a. s. bij wijze van proef een stokvischmaal to verstrekken, zooais dit sinds jaren bij de landmacht gebrui kelijk is. „De N. Crt." verneemt, dat het sub comité voor den Historiscken optocht in Den Haag, gisternamiddag in vergadering is bijeengekomen, ten einde te beraadsla gen over de mededeeling van het hoofd comité, dat voor de uitvoering van dit zeer voorname nummer der te houden onaf hankelijkheids feestelijkheden f30,000 werd beschikbaar gesteld. Oorspronkelijk had het optocht-comité zijn begrooting gefixeerd op f60,000. Door het aanbrengen van vereenvoudigingen was dit cijfer ten slotte teruggebracht tot een mi nimum van f 45,000. Over de mededeeling van 't hoofdcomité, dat slechts f 30,000 kon worden uitgetrok ken, werd ter vergadering beraadslaagd. Zelfs na het overwegen van nog meer be zuinigingen kwam dit sub-comité tot het inzicht, dat voor deze som geen behoorlijke uitvoering aan het plan kon worden gege ven. Besloten werd, hiervan kennis te go- ven aan het hoofdcomité, en dit lichaam uit te noodigen, zoowel door het toepassen van bezuinigingen of wijzigingen ten aan zien van de andere voorgenomen feestelijk heden, als door het met hulp van de pro- paganda-commissie versterken van de reeds verzamelde fondsen, de verwezenlijking van het optocht-plan alsnog mogelijk te maken. Dë mogelijkheid, dat er niets van den historischen optocht zou komen, schijnt dus niet uitgesloten, tenzij het hoofd-coani- té mocht willen inzien, dat zulks niet aan gaat en dat de noodige middelen moe ten worden gevonden. Bij 'enkele candidaatst-elling is giste ren de heer J. A. F. Peters, notaris te Et- ten, tot lid der Provinciale Staten van Noord-Brabant benoemd voor het kiesdis trict Breda, in de vacature J. H. Binck. Tot vertegenwoordiger hier te lande van het Rhijnsche Zendingsgenootschap te Barmen is benoemd de heer J. W. Gunning, zendings-director te Rotterdam. Reuter seint uit Londen: Er is een on derzoek ingesteld betreffende den dood van baron Rudolf Theodorus van Pallandt, die plotseling in ziin vertrekken te Londen is gestorven. De identiteit werd vastgesteld door een bloedverwant, baron Dirk van Pallandt, die mededeelde, dat do overle dene lid van de Eerste Kamer in Nederland was. De kamerdienaar van den overledene verklaarde, dat baron Van Pallandt zich den laatsten tijd oüwel .voelde en klaagde over een gevatte kon de met hoest. Vrijdag avond ging hij. uit dineeren en den volgen den morgen werd hij dood te bed gevonden. Hij had de gewoonte chemicaliën, zooals aspirine e. d., iD te nemen. Na verdere bewijzen stelde de jury vast, dat de dood aan natuurlijk© oorzaken moest worden toegeschreven. Aangenomen is het beroep naar de Ned.-Herv. Gem. te Middelburg door dr. J. P. Cannegieter, te Veendam. Naar wij vernemen, wordt door de commissie voor de strafverordeningen te Amsterlam ernstig de vraag overwogen of in de politie-vcrordening aldaar een bepa ling dient te worden opgenomen tegen het hoedepennen-gevaar. Het is dan ook zeer waarschijnlijk, dat ren dergelijke bepaling zal worden voorgesteld bij de voordracht tot wijziging der algemeen© politie-veror- dening, welke binnen niet te langen tijd kan worden verwacht. Aan de herziening der verordening wordt thans do laatste hand gelegd. („Hbld.") De afdeeling Umuiden van den Bond voor Staatspensionneering is wegens onvol doende belangstelling opgeheyen. Het hoofdbestuur van de Groninger Maatschappij van Landbouw en Nijverheid heeft besloten aan den Minister van Land bouw een schrijven te richten, houdende bezwaren tegen het voorontwerp cener Ar beidswet voor den landbouw. Ds. W. C. Mense, te Groningen, is be noemd tot directeur der landkolonie te Ti- naarlo (stichting van de wijkvereen. „Fibv- delfia", te Groningen, voorzitter ds. Ten Broeke). -r- De gewone audiëntie van den Minister van Binnenlandsche Zaken en die van den Minister van Justitie ad interim zullen Za terdag a.s. niet plaats hebben. HAARLEMMERMEER. Door de rijks politie is aangehouden J. de S., wonende in deze gemeente, verdacht van het ple gen van verschillende kleine diefstallen in de omgeving van Vijfhuizen, in de paar laatste weken. De S. is ter beschikking van de justitie gesteld en naar Haarlem overgebracht. De hoofddader van deze diefstallen evenwel, Van M., bij en in wiens woning reeds enkele gestolen voor werpen zijn opgespoord, en die meermalen met de justitie in aanraking is geweest, heeft de kans schoon gezien en is gevlucht Vermoedelijk heeft hij de wijk naar Duitsckland genomen, doch daar hij zijn gezin heeft achtergelaten, zal hij te ceni- ger tijd zijn verblijfplaats wel beken I maken. Voor die omgeving is het echter al een heele opluchting. De 70-jarige B. de Vries, die de vo rige week aan clen Venneperweg vah een wagen viel, waarvan de paarden op hol gegaan waren, en waarbij hij zich vrij ernstig bezeerde, is^thans aan de gevolgen daarvan overleden. KATWIJK-AAN-ZEE. Mej. W. de Val, tijdelijk onderwijzeres aan de tweede Hervormde School alhier, is in gelijke be trekking benoemd aan een bijzondere school te Sliedrecht. LISSE. Vanwege de R.-K. en Christe lijke bloemistwerkliedenvereenigingen hier ter plaatse werd gisteravond in het gebouw v. d. Ned. R.-K.Volksbond een propaganda- vergadcring gehouden, waarin als spr. op trad de heer B. N. Loerakker, van Hille- gom, met het onderwerp: ,,Is het waar, dat de vakorganisaties noodig en nuttig zijn? Zoo ja! Hoe moeten de arbeiders zich dan organiseeren?" Spreker ging na wat de vakvereemgin- gen in het algemeen hadden tot stand ge bracht en meer speciaal voor do land- en tuinarbeiders. Daarna behandelde spreker de vraag: In welke vakvereeniging moeten de arbeiders zich dan organiseeren? En hij kwam ten slotte tot de conclusie, dat deze zich niet moesten organiseeren in z. g. neutrale vereenigingen, maar in prinoi- piëele bonden, d. w. z. de Katholieken in Katholieke vereenigingen en de Christe lijke arbeiders in Christelijke Vereeni gingen Tijdens de pauze werd door den heer P. Warmerdam nog een opwekkend, woord ge sproken tot toetreding als lid. Daarna werd door de propagandisten de zaal rondge gaan voor het aanwerven van nieuwe leden. Het gevolg hiervan was, dat een flink aan tal personen zich als nieuwe leden opgaven. Bij het einde zijner rede werd den heer Loerakker door den voorzitter, den heer C. van Kesteren, dank gebracht. De groote zaal van het gebouw van den Ned. R.-K. Volksbond was ge lie el gevuld met arbeiders en er heerschte een, opgewek te stemming. De Raad vergadert Donderdag 20 Maart 's namiddags te twee uren. In deze vergadering zal ook ter tafel komen een verzoek van de woningvereemging „Volks belang" voor het verleenen van een bouw- krediet voor den bouw van 57 woningen. SASSENHEIM. Het verbouwen van een heerenhuia, kantoor en blocmbollenschuur, en het bouwen van een bloembollenschuur met pakplaats, voor rekening van den heer W. Warnaar, is gegund aan de hoe ren Gebrs. Tromp, te Zaandam. Het maken van een ontwerp voor een muziektent, is opgedragen aan den heer A. L. Verhoog, arohitecfc alhier. TER-AAR. Tor ledenvergadering van de bouwvereeniging te Ter-Aar waren tegen woordig ongeveer 50 leden. Aan de orde komt: vaststelling statuten.De voorzatter zet het doel der vergadering uiteen. De se cretaris-penningmeester leest het onder werp statuten voor. Het bestuur wordt ge machtigd de goedkeuring der statuten aan H. M. de Koningin aan te vragen. De door de leden genomen aandeelen worden aan de aanwezigen uitgereikt. In de eerst volgende ledenvergadering zal net huishou delijk reglement worden vastgesteld. Bij de rondvraag merkt de heer "Verhagen op, dat de burgemeester ingenomenheid met de vereeniging betuigd had, waarom hij voorstelde Z. E. A. het cerc-voorzitter- schap aan te bieden, welk voorstel met applaus werd beantwoord. Hierna werd de vergadering gesloten. 12J jnrlg; bestaan van een Kellnera- veroeniglng. Gisteravond vierde de afd. Leiden van den Ned. Bond van Geëmployeerden in het Logement- en Koffiehuishoudersbedrijf in ..Zomerlust", alhier, haar 127*-jarig bestaan. Het vriendelijk zaaltje met Oud-Hollandsch interieur zag er Techt feestelijk uit. Zaokt- kleurige guirlandes slingerden zicli door de zaal en voor het podium stonden, geflan keerd door groene planten, de vaandels van de feestvierende afd. on die uit Den Haagt waarvan ook afgevaardigden aanwezig waren. Te negen uren liet de muziek onder lei ding van den lieer J. v. d. "Walk zich' hooren en het bestuur met hun dames en. verschillende leden waren reeds aanwezig, maar de meesten kwamen later, sommigen zelfs veel later. Te halfticn heette de voor zitter van het feestcomité, de heer F. Ettings. do aanwezigen welkom. Groote reden tot feestviering had de afdeeling nog wel niet, gezien de slechte organisatie in het keil pers bedrijf, maar men was toch op den goeden weg en bestuur en leden hadden dan ook ge meend dezen herinneringsdag niet onopge merkt te mee ten laten voorbijgaan. De voorzitter, de hee.r 'Hovink, opende ver volgens de bijeenkomst met een kort opwek kend woord en las ecnigo telegrammen van gclukwenseh vcor van zustcrafdeelingen tin Amsterdam en elders, alsmede van do Lei I- sohe Kellncrs- en Oppassersverceniging „Ons Belang," alhier. Een afgevaardigde uit Den Haag, de heer Gocke, bracht de groeten over van de Haagschc afdeeling en sprak den wenseh uit, dat de afd. op den inge slagen weg moge voortgaan. Na de vol gende 12V2-jarige periode zullen z. i. de omstandigheden tot feestvieren wel gunstiger zijn. Hierna werd staande hot Bondslied aan geheven, waarna het gezelschap onder lei ding van een Leischen humorist, die zich op het programma als Jacq. Sautivo aan diende, de aanwezigen iu aangename stem ming hield. Tegen twaalf uren, toen men eindelijk al len bijeen had, trad nog de bond .«secretaris, de heer J. van Hcusden, op met een redo over: Wat de Bond is eu wat de Bond wil. De Bond van Geëmployeerden in het Loge ment- en Koffiehuishoudersbedrijf is een or ganisatie van vakgenooten, die loteverbete- ring voorstaat voor liet gausohe personeel, dat als klasse staat tegenover het patronaat, In den strijd om een mensohwaardig butaan komt de Bond tegenover de vereenigde pa troons, zoodat het niet een strijd 33 vua mensoh tot mensch, maar van organisatie tegen organisatie. De Bond wensoht ook voor zijn leden Ik? scherming door sociale wetgeving en spr wraakt het in minister Talma, dat hij in zij: Invaliditeitswet de kellners Ueoft uitgesc.h.' keld. Wat de Bond wil, liet is do afschaffing van het fooienstelsel, dat de kellners verlaagt tot tweode-klasse-menschen. Na nog te hebben aangetoond, dat bij werkeloosheid de Bond ook ondersteuning verleent, wekte hij tot toetreding van nret- leden op en spoorde vooral de vrouwen aan mét hun mannen den strijd tot verheffing van den stand te aanvaarden. Spr. roem de het optreden der Leidscho afdeeling ea bracht daarbij hulde aan een der oud-bef- 91uursleden, den heor Kulk, waarop een warm applaus volgde. Een der aanwezigen, bleek het niet met den spreker eens en traoht* te deze telkens in do redo te vallen en ver liet eindelijk de zaal. Hierna begon de pauze en na do pauzie stond er nog heel wat op het programma, dat wij cohter nieb hebben zien afwerken. Gemeenteraad van nillogom. Voorzitter: burgemeester Wentholt, Afwezig, met kennisgeving, de heoucn P, H. van Wave ren, J. Guldeuiond en R- A. v. d. Schoot Overgegaan wordt tot stemming over het in do vorige vergadering aangehouden voor sbei der -waterleiding commissie om 's Raads opdracht, om zich met den heer Kuipers iu verbinding te stellen, in te trekken. Buiten stemming bleven do heeren H. V? van Zanten en Balvers. Vóór stemde alleen do lieer Heemskerk. Do Voorzitter vraagt of .de Raad het nader bericht van B. en Ws. van Barendreolit wenseht te behandelen. Op voorstel van den heer. Balvers wordt dit punt aangehouden tot de volgende ver gadering. De heeren R. A. van der - Schoot en J. Guldemond hebben bericht gezonden als leden der waterleiding-commissie te bedanken. Ook de heer H. V. van Zanten meent, dat waar het rapport door de gchcele commissie onderteekend werd, hij zijn mandaat ook moet stellen in 'sRaads handen. De Voorzitter benoemt hierop als nieuws commissie do heeren Nieberding, Lommerscf en Jonkheer. Do lieer Nieberding zag er gaarne een, van de oude commissieleden bij. Do Voorzitter benoemt daarop dn de plaats van den heor Lommerse, den heer H. van Zanten. Alleen de heer Jonkheer houdt de benoeming in beraad. De Voorzitter brengt hulde aan de vorige, commissie. Een krediet voor een nieuw plan wordt too gestaan in vereeniging met Lisso 011 Sassen heim tot een bedrag van f 1500. Besloten wordt nog verder het pleintje' voor het Postkantoor te verbeteren op de- dezelfde wijze als do Houttuin. De vergadering werd hierop gesloten. Hazcr8woude. Ncd.-Herv. Gom. Goeden Vrijdag, des avonds te zeven uur: Voorbereiding tot het H. Avondmaal, ds. H. Smelt. Leiderdorp. Ned.-Herv. Gem. Goe den Vrijdag, 's morgens en 's avonds dienst (voorbereiding en bediening van het H. Avondmaal). Noordwijkcrljout. Ned.-Herv. Gem. Goeden Vrijdag, 's Morgens te tien uren, bediening van het EL Avondmaal, 's Avonds te zeven uren, dankzegging. War mo n d. Ned.-Herv. Gem. Goeden Vrijdag, 's Morgens te tien uren, ds. Ha- eelager. Bevestiging van nieuwe lidma ten. Des avonds te zeven uren. ds. Hase- lage-r. H. Avondmaal. Zoo terwoud e. NedL-Herv. Gem. Goeden Vrijdag des avonds te zeven uren, dis. J. Hengeveld. II. Avondmaal. De Sigarenmakeriactic. De Leidsche Coöperatieve Broodbakkeii.j en Verbruiksvereenigilig „Voorn, t", al hier, heeft in haar ledenvergadering van gisteravond besloten 100 gld. uit te trek ken tot steun der uitgesloten sigarenma kers, aangesloten bij liet N. V. V. Telegrafisch weerbericht, naar waarnemingen in den morgen van 19iMaart. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meleor. Instituut te L)e BilL Hoogste barometerstand 767,2 te Horta^ Laagste 721.6 te Storoowav. Verwachting tot den avond van 20 Maarts Meest stormachtige zuidwestelijko .wind., Betrokken tot zwaar bewolkte lucht. R©« genbuien. Iets zachter.

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1