N®. 1628D Dinsdag IS Maart. A®. 1913. fezt <§Qürant wordt dagelijksmet uitzondering van (2pn- en feestdagen, uitgegeven. r mo. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Leidsehe Schouwburg. PRIJS DDR IBTBRTEKTIKK: Tan 16 regels ƒ1.05. Ieders regel meer ƒ0.174. drootsre lsttart aaar plaatsruimte. - Kleine adTerteatiëa rai 80 weerde* 40 Oents contant alk tiental woorden meer 10 Oaats.—Voer kot monsteren woedt 0.06 berekend. TRIJS DEZER COUBASTi Voor Leiden per week 0 Cents i per 3 maanden Bniten Leiden, per looper en waar agenten gerest)gd sya France per pest 1.30. 1.65. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien art. 6, 1ste alinea, der Hinderwet; Brengen bij deze ter algemeene kennis, dat door heu op heden vergunning is ver leend aan A. H. VISSER en rechtverkrij genden tot oprichting van een zouterij en rookerij van vleesch in het peroeel Kioe straat No. 4, Sectie H No. 2943. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 17 Maart 1913. HINDKRWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het adres van J. P. A. "VAN CLEEF, om vergunning tot uitbreiding van de smederij in het perceel Haarlem merstraat No. 202, Sectie H No. 2253, door het plaatsen en in werking stellen van 2 eleotro moto ren waarvan 1 van 1 en 1 van 0.13 p.k. tot het in beweging brengen van een boormachine en een ventilateur Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven bij deze kennis aan het publiek, dab genoemd verzoek met de bijlagen op de Se cretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat o-p Dinsdag 1 April a.s. des •voormiddags te elf uren, op het Raad huis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die. niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling boe te lichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GLTSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 18 Maart 1913. Leiden, £8 SSaa^t. Mej. M. van Olffen, alhier, is in Den Haag geslaagd voor heb examen nuttige handwerken. De 1ste luit. J. A Maas, van bet 3de reg. inf., die 1 April bevorderd wo'dt tot kapitein bij het 4de reg. inf., komt alhier in garnizoen. De kapitein J. van der Scheer, van het 4de reg. inf., alhier, wordt 1 April be vorderd' tot majoor bij het korps alhier. De jaarlijksche vergadering van den Nat, Bond van Handels- en Kantoorbe dienden „Merourius'' zal alhier worden ge houden op Maandag 24 dezer. In het verslag van de uitvoering der LeicGsclie Gymnastiek- en Scherm ver eeni- ging Excelsior" stond een hinderlijke drukfout. In de tweede alinea staat op de laatste regel onmogelijke, dit moet zijn omvangrijke. De Staatscommissie voor de Indische defensie zal a.s. Zaterdagochtend in Den Haag bijeenkomen ter definitieve vaststel ling van haar verslag. B. en Ws. van Heemstede stellen den Raad aldaar voor, om aan te koopen de geheele bezitting van wijlen jhr. J. B. van Merlen, groot 86 H.A., voor f 318,000, en dit landgoed in te richten als wandel bosch. Aan het bosch zal den ouden naam van ,,Groenendaal" worden hergeven. B. en Ws. doen het voorstel, om de aan trekkelijkheid van Heemstede te verhoo- gen. Het bosch is gelegen op een binnen- duin en was in oude tijden bekend als de Heemsteedsche Wildernis. Weinige plek ken ongerepte natuur zijn zoo mooi als dit bosch van de buitenplaats „Bosbeek". De minister van waterstaat, mr. L. H. W. Regout, is niet meer bedlegerig en mag zelfs het ziekenvertrek weder verla ten, doch hij zal waarschijnlijk deze week nog niet zijn ambtsbezigheden aan het De partement hervatten. Na onderhandsche aanbesteding is aan de N. V. Gewapendbetonbouw „De Kondor", to Amsterdam, dareateuren W. J. Wisselink c.i. en A. van Geluk, opge dragen het maken van een fundeerplaat voor een postkantoor te Alphen a. d Rijn, voor het Hoofdbestuur van de Posterijen en Telegrafie. Ds. P. Feenstra Jr., te Amsterdam, die gisteren den dag beleefde, waarop Lij, nu veertig jaren geleden, zijn ambts bediening bij de Doopsgezinde Gem. ver vulde, is in een feestelijke bijeenkomst, in de Doopsgezinde Kerk aan het Singel gehouden, gehuldigd. Namens de speciaal voor dat doel be noemde commissie werden hem dk>or prof. dr. H. J. Elhorsb van de gemeentelijke universiteit hartelijk toegesproken en een huldeblijk voor de bibliotheek van den jubilaris aangeboden. Andere ambtgenoo- ten van ds. Feenstra huldigden den jubi laris al© een geliefd prediker en collega. Ds. Feenstra dankte, verrast door zoo veel blijken van waardeering en belang stelling, voor de vriendelijke woorden, tot hem gericht. Ter vergadering van het „Amster- damsche comité voor plan 1913", in het Muntgebouw te Amsterdam gehouden, is door den burgemeester medegedeeld, dat het Koninklijk bezoek aan Amsterdam dit jaar zal plaats hebben in »September en alzoo samenvalt met de te organiseeren feestelijkheden. Het Nationaal-Comité tegen den sluitingsdwang te Amsterdam, had gister avond de tegenstanders van den sluitings- dwang tot een proteetvergadering ia het Gebouw voor den Werkenden Stand uifc- genoodigd. Met overgroote meerderheid werd aan genomen een motie, luidende: De vergadering, enz., gehoord do besprekingen over den slui tingsdwang in 's Rijks hoofdstad en de verwerping door den Hoogen Raad van de cassatieberoepen der Amsterdamsche winkeliers, die tot nu toe na het slui tingsuur buiten den winkel hun koopwa ren afleverden, waardoor ook zij, die met deze methode van verkoop het hoofd bo ven water wisten te houden, in hun be staan worden bedreigd gezien, dat door den sluitingsdwang het doel wordt voor bijgestreefd en allerminst beperking van den arbeidstijd van personeelen, waar voor die dwang werd ingevoerd, verkre gen wordt; gezien evenwel het feit, dat tal van winkeliers en neringdoenden, die met personeelen niets van doen hebben, in hun eerlijken strijd om het bestaan ten zeerste worden getroffen; gezien het feit, dat tal van rustige burgers wien niets anders ten laste kan worden gelegd, dan •dat zij in het onderhoud van zich en hun ne gezinnen willen voorzien met de politie en de justitie in aanraking worden gebracht spreekt als haar oordeel uit, dat het niet op den weg der gemeentelijk© over head ligt door sluitingsdwang waaraan geen enkelo rechtsgrond ten grondslag ligt en waarvoor allerminst een beroep op het algemeen belang kan worden gedaan een deel der belastingbetalende burgerij in zijn bestaan te bedreigen en een ander deel in den besta an ss tri jd ernstig te be moeilijken verzoekt den Gemeenteraad van Amster dam de verordening op de winkelsluiting te willen intrekken, subsidiair haar te wil len wijzigen in dien zin, dat alle zaken in consumptie-artikelen er buiten vallen. Ten einde het mond- en klauwzeer op de tentoonstelling in Den Haag absoluut te weren, heeft het bestuur dr. H. Remmelts, inspecteur van den veeartsenijkundigen dienst, verzocht, als zijn adviseur op te tre den. In overleg met dezen ambtenaar is thans, zoo meldt de Landbouwtentoonstel- lingsdienst, vastgesteld: lo. Dat op de tentoonstelling geen runde ren, varkens, schapen of geiten zullen wor den toegelaten uit bedrijven, waar sedert 1 September 1912 mond- en klauwzeer heeft geheerscht. 2o. Dat, wanneer de st^nd van de ziekte in Nederland zulks mettertijd onverhoopt noodzakelijk mocht makcri, alle runderen van twee jaar en jonger niet tot de tentoon stelling zullen worden toegelaten. 3o. Dat het dagelijksoh bestuur der K. N. L. zich het recht voorbehoudt, in overleg met den raadgever voornoemd, ale zoodani ge maatregelen te nemen, die wenschelijk mochten blijken om het beoogde doel te be reiken. („Vad.") Bedankt is voor het beroep bij de Ned.-Herv. Gém. te Barendrccht door ds. W. H. Kelder, te Charlois en Katendrecht. Donderdag a. 8. zullen twee mission- na rissen van het H. Hart te Tilburg, de weleerw. pater Joh. van Berkel, uit Aarle- Rixtel, en de eerw. broeder A. van Schie, uit Noordwijk, te Genua scheep gaan voor de missie van Surigao (Philippijnen). Gis teren had in het Missiehuis te Tilburg de afsoheidspleehtigheid plaat9. Pater v. Berkel heeft reeds 11 dienstjaren in de tropen (Nieuw-Pommeren) achter den rug. Er is gewag gemaakt van ernstigen etrïjd in den boezem der Gereformeerde Kerk te Kampen. Volledigheidshalve geven we nu de lezing, die wij in „De Heraut" over deze kwestie aantreffen. „Een predikant toog weg, dien een deel der gemeente liever gehouden had, en waar het weggaan in varband werd ge bracht met een niet voldoende trakte- mentsverhooging, gaf dlit tot broedertwist aanleiding. Een zuiver persoonlijke kwes tie werd opgeblazen tot een beginselstrijd. Het ging om niet minder don om de Theo logie van dr. A. Kuyper, vooral over het supralapsarisme. Ieder nu, die met de kwestie op de hoogte is, weet dat hiervan geen woord waar is. Zoowel de predikant, die heen toog, als de beide predikanten, die bleven, zijn zuiver infralapsarisch, en heel dit diepzinnige theologische Vraagstuk heeft met deze kibbelpartij niets te ma ken. Ook de Theologie'.yan dr. A. Kuyper staat er geheel buiten, én we vermoeden, dat de pérsonéh, tegen wie deze strijd gaat, zich al zeer zullen verwonderd heb ben, dat juist zij als zulke trouwe volgelin gen van deaea Theoloog beschouwd wor den. Trouwens, de geheele geschiedenis i3 niets dan een storm in een glaa water." De heer R. Th. baron van Pallandt van Eerde, te Eerde (Ommen), Is over leden. Hij werd te Londen dood gevonden op een kamer in St.-James Place. Baron Van Pallandt was jarenlang lid van de Provinciale Staten van Overijsel en werd door de reohtsche meerderheid in dat college in *1910 tob lid der Eerste Ka mer gekozen. Hij behoorde tot de Chris- telijk-Historische partij. De heer G. Loóman, directeur der gemeentewerken te Alkmaar, herdacht, dat hij vóór 25 jaar aldaar als gemeente- architect in functie trad. De heer Looman heeft in dat tijdsverloop in Alkmaar zeer veel tot stand gebracht. Bij monde van den burgemeester werd hij door het college van B. en Ws., ook namens den Raad, gecomplimenteerd en hem een enveloppe met inhoud overhan digd. Op de stadswerf werden hem, door een der gemeentewerklieden, namens de anderen, de gelukwenschen van dit korps aangeboden. Ook de gezamenlijke ge meente-ambtenaren bleven hierin niet achter. Een keur van geschenken werd hem vereerd, zoowel van den burgemees ter persoonlijk, als van ambtenaren, werk lieden, vereenigingen. en particulieren, alles te veel om te noemen. Behalve als directeur der gemeentewer ken, dient de lieer Looman nog op uitne mende wijze de belangen van het algemeen als secretaris van de afd. Alkmaar d'er N. V. Vereeniging „Het Witte Kruis". Zondag was het zeventig jaren gele den, dat bij de familie Dudok de Wit, op de buitenplaats „Slangevecht", te Breu- kelen, als tuinknecht in dienst trad Gerrifc van Zwol. Al die jaren werkte hij met de grootste opgewektheid en tot tevreden heid zijner patroons. Tegenwoordig is hem alleen nog opgedragen het onderhoud dér druivenkassen op „Slangevecht". Hij heeft vier geslachten Dudok de Wit op „Slan ge vecht" gekend. Zondag werd de heer Van Zwol dioor den eigenaar van „Slangevecht", den heer L. C. Dudok de Wit, hartelijk gecom plimenteerd, in het bijzijn van enkele der naaste familieleden. Als stoffelijk bewijs van belangstelling werd aan -den jubilaris eerst door den heer Dudok de Wit een ge sloten enveloppe aangeboden, en daarna namens de andere familieleden nog een gesloten enveloppe door diens neef, den heer A. Dudok de Wit Jr., uit Bloemen- daal. De jubilaris dankte hartelijk voor de betoonde belangstelling. Do gewone audiëntie van den Minis ter van Financiën op Donderdag 20 Maart en die van de Ministers van Bui- tenlandsche Zaken, van Oorlog ad inte rim van Marine, en van Waterstaat op Vrijdag 21 Maart zullen niet plaats heb ben. HILLEGOM. Gisteravond is in café „Flo ra", alhier, een vergadering gehouden, be staande uit vertegenwoordigers van plaat selijke vereenigingen en het onderwijzend per soneel, met het doel, ingevolge een op 11 Maart 1.1. genomen besluit, een aanbevelings- of groslijst samen to stellen voor do benoe ming van een hoofdbestuur voor het Eeuw feest van de 100-jarigo onafhankelijkheid. Den heer H. Veldhuizen van Zanten werd de vcorloopïge leiding der vergadering opge dragen, waarna een veertiental namén al3 candidaten werden genoemd. Bij acclamatie werden benoemd tot eere-voorzitter burge meester Wentholt, en tot oere-leden de beide wethouders en de hoeren geestelijken in deze gemeente. De hoofden van alle scholen zul len ambtshalve aan het hoofdbestuur toege voegd worden. Op 2 of 3 April zal een algemeene ver gadering uitgeschreven worden ter defini tieve benoeming van een hoofdbestuur. Do lei der der vergadering huldigde ten slotte de hoeren van het voorloopig oomité, dat het initiatief voor dit feest had genomen. KATWIJK-AAN-ZEE. In da Gemeente, zaal werd gisteravond de derde algemeene vergadering gehouden der Coöperatieve Boe renleenbank, alhier. Aanwezig waren 59 leden. De voorzitter, de heer L. Kruyt, open de de vergadering met een kort wolkomst- woord, waarin hij o. m. wees op den gun- stigen toestand der Vereeniging en hij gaf daarna het woord aan den 6eoretarié tot het lezen Van de notulen dér vorige jaariJ Vergadering, welkt onveranderd werden goed gekeurd. D© secretaris van het bestuur word ver volgent benoemd tot eeoretaris voor deze vergadering en de heeren N. Guyt en A. Ouwehand Dz. tot stemopnemers. In de oom missie tot het naaien der rekening en balans voor de volgende vergadering, werden be noemd de heeren Ab. Ouwehand en M. Par- losliet. Hierna bracht de kassier rekening en ver antwoording uit over het boekjaar 1912, waar uit wy het volgende aanstippen: Het aantal leden bedraagt 85. Bij het einde van hot vorige boekjaar be droeg het tegoed van inleggers, verdeeld over 15 boekjes, f 5295.35. In den loop van 1912 werden 45 nieuwe boekjes uitgegeven en werd totaal f 36,155.36 ingelegd. Terug betaald werd f20,215.08, één boekje werd totaal afgelost, zoodat op het eind van 1912 61 inleggers samen aan spaargelden een te goed van f21,235.63 hadden. De kleinste inlage bedroeg f3.10, de grootete f *8101.50. Op 31 Dcc. 1912 stonden uit 26 voorschotten tot een bedrag- van f16,100. Het aantal rckening-eourant-houder3 bedroeg aan het einde van 1912 tien. In 1911 bedroeg de om zet f75,371.60, verdeeld over 179 posten, terwijl de omzet in 1912 tot f 18,104.96 was gestegen, dus meer dan verdubbeld. Het sala ris van den kassier werd vastgesteld van f100 op f150. Do verkiezing van twee leden van het bestuur, wegens uittreding van den heer P. Haasnoot cn wegens periodieke aftreding van den lieer Jb. van der Marei, had tot resul taat, dat in plaats van eerstgenoemde werd gekozen de heer D. B. Paiievliet en dab Jb. v. d. Marei werd herkozen. De heer L. Kruyt, die periodiek moest af treden als lid van den Raad van Toeziohb werd herkozen en tot plaatsvervangende be stuursleden wegens periodieke aftreding van de heeren D. B. Parlevliet en B. Verdoes Dz., werd herkozen do heer D. B- Parle vliet en gekozen de heer G. Haasnoot Az. Alle her- en gekozenen lieten 2Üch hun be noeming welgevallen. Vervolgens kwam aan de orde een voorstel van het bestuur tot wijziging van de artb. 4 en 10 van heb huishoudelijk reglement, welk voorstel met algemeene stemmen werd aangenomen. De commissie, het vorige jaar benoemd tot het nazien der rekening en ba lans van den kassier, bracht bij monde van den beer J. R. Bloot Jr. een gunstig rap port hierover uit. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd geen gebruik gemaakt, zoodat de vergadering door den voorzitter onder dank aan de aanwezigen werd gesloten. De heer D. Zwanenburg, alhier, lid van de kerkvoogdij der Ned.-Herv. Gem., voorzitter van bet bestuur van den Hornes- polder, oud-lid van den Gemeenteraad en der plaatselijke Commissie van Toezioht op het L. O., benevens oud-kustwachter, vierde gis teren onder veel blijken van belangstelling zijn negentigsten verjaardag. Do heer Z oudste inwoner, mag zich nog in een goede gezondheid verheugen en doet nog eiken dag zijn gewone wandelingen. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer "VV. Stender, thans onderwijzer te Haarlem, i3 als zoodanig benoemd aan een openbaTe school te 56-Gravenhage. De bakkers alhier hebben unaniem be sloten op Goeden Vrijdag niet te bakken. LISSE. De bouw van een woonhuis met annex bollenschuur voor rekening van de wed. J. Ruigrok, henevens een woonhuis voor rekening van den heer J. v. d. Bent, beiden te Lisserbroek, is opgedragen aan den heeir Herm. Huis in 't Veld, aldaar. NIEUW-VENNEP. Gisteravond Meld de afd. alhier van den Bond voor Staatspension- neering haar jaarvergadering in het café van mej. Stapel. Uit de rekening cn verantwoording bleken de uitgaven te hebban bedragen f48.32 en do ontvangsten f 59,61, zoodat de kas slootr luet een batig saldo van f 11,29. De af tredende bestuursleden, de lieerm A. de Rooy en J. Berrevocts, werden herkozen, terwijl in de vacature, ontstaan door het vertrek van P. Roos, gekozen werd K. van Noord. Besloten werd naar de algemeene vergade ring, die to Amsterdam gehouden zal wor den, een afgevaardigde te zenden met ©en vrij mandaat. Als afgevaardigde werd geko zen de heer Jongejans, al9 plaatsvervanger de heer A. A. van Wijk. Nadat de rond vraag vrij wat stof tot bespreking had ge- geven, sloot de voorzitter de vergadering. NOORDWIJK. In een lokaal van de open bare school te Noordwijk-Binnen vergaderde gisteravond de Noordwijksche „Patrimo- nium"-afdeeling onder leiding van den voor zitter, den heer J. PasscMer. De heer D. v. d- Niet bracht verslag uit van de jaarvergadering te Rijnsburg. Daarna was aan de orde behandeling van het reglement voor de ziekenkas, tot opl- tichting waarvan op de vorige vergadering was besloten. De voorzitter wenschte dit punt aan te houden met het oog op de min der groote opkomst. De meerderheid der ver gadering was tegvn uitstel, óók al, omdat men van meening was, dat vele Noordwijk- aan-Zeesohe leden wellicht waren thuisge bleven, omdat de vergadering te Noordwijk- Binnen werd gehouden, en zij er de voorkeur aan zouden geven, uitsluitend „op zes" te vergaderen. De voorzitter was daarentegen van me ning, dat het stormweer velen terug^ehóu den bad van de vergadering. Het reglement voor het ziekenfonds werd behandeld en vastgesteld. Het verkiezen van afgevaardigden voor den Bondsdag, op 15 en 16 April te Rot terdam te houden, werd uitgesteld tot do volgende vergadering. Van de hloemist-arbeidersverceniging „St.- Hyacinthus", onderafd. van de afd. Noord- wijk van den Ned. R.-K. Volksbond, wad een schrijven ingekomen, om voor zoo verre de land- en tuinbouwarbeideTS betreft mede te werken met de bekende Federa tie. Do behandeling van dit schrijven word uitgesteld tot de volgende vergadering. Van het Hoofdbestuur van „Patrimonium" waa ©en schrijven ontvangen, waarin o. a. gezegd werd, dat men adspirant-ledcn kan toelaten. Na een vrij lange discussie, waarbij do voor zitter zich tegen toelating verklaarde, om dat jongelingen afgehouden zouden kunnen worden van catechisatie en Jongel in gs ver eeniging, werd besloten tot het toelaten van adspirant-leden. De leeftijd zal nader ge regeld worden. Bij de rondvraag bleek het, naar aan leiding van een vraag van den heer Door- neveld dat het bestuur niet geslaagd wad in het vinden van een spreker, waarom de vergadering met spreker uitgesteld werd tot het najaar. Nadat de lieer Smit het dankgebed had. gesproken, werd de vergadering gesloten. NOORDWIJKERHOÜT. Vooral de toren heeft het met den storm moeten ontgelden. Stukken lood en leien kwamen naar beneden tot grooten schrik der omwonenden. Bij „D© Gemeen te woning" werd een boom ontworteld. Onder leiding van den directeur van het Geologisch Laboratorium der Wage- ningsche Landbouwsohool werd door een aan tal studenten van die inrichting oen bezoek gebracht aan do duinstreek onder deze ge meente, in 't bijzonder aam do afzanderijen. WARMOND. Gisteren vergaderde alhier in café „Do Zon", de afd. Warmond der Algem. Vereeniging voor Bloembollencul tuur. Punt 1 der agenda, beschrijvingsbrief voor de Algem. Vergadering to Haarlem; op 31 Maart a.s., waarin o. a. voorkomt: voor stel van de afd. Wester-Sohouwon om f 1000 beschikbaar te stellen voor hot uitschrijven van een prijsvraag voor een bol lenrooi ma chine. Besloten werd daar niet mede to gaan* Verder een voorstel van do afd. Noordwijk om gratis bolgewassen besohikbaar te stellen voor het beplanten van perken in verschil lende steden, tot meerdere reclame voor den bollenhandel. Besloten mede te gaan. Voor stel der afd. Noordwijk tot het oprichten van een instituut voor monstertrekkers voor het nemen van monsters. Besloten mede to gaan. Punt 2, verkiezing afgevaardigden voor de algemeene vergadering. Gekozen werden tob afgevaardigden do heeren J. Kroon en G. Onderwater en tot plaatsvervangers do heeren C. Zwetsloot on J. Versluys. Punt 3, het houden van een onderlinge tentoonstel ling dn den volgenden winter. Werd beslo ten voorloopig niet op in te gaan. Na rondvraag en het sluiten der verga dering werd nog als verrassing een verlo ting gehouden. Daar maar weinigen tor ver gadering waren opgekomen, waren de kan sen om een prijs te winnen voor hen, dia er waren, mooi. Zij bestonden uit geroed- sohappen. ZEGWAARD—ZOETERMEER. In de al- gemeene vergadering van de „Oranjc-vereenL ging" werd een voorstel tot reglementehar'- ziening aangenomen. De rekening werd vast gesteld tot een bedrag van f 816.06 aan ont vangsten, f928.7272 aan uitgaven; nadeelig saldo f 112.6872- Hét goheelo bestuur werd herkozen, terwijl tot nieuwe leden van het bestuur werden gekozen de heeren C. Noor- dam, A. J. Noordam, J. W. van Hamers- vel^ en O. Hekkcr. ,»Üe Barbier van Sevilla." Ondankbaren! Ruwaards' gezelschap geeft een tweede opvoering van „De Barbier van Sevilla" en een treurig klein bezoek is zijn bel'ooning. Het was iets beter dan den vo- rigen keer, dat is al wat we hierover wil len zeggen. Een spel, dat weer tot in de finesses verzorgd was. Jan Musoh was weer, hoe kon het anders, hoogst verdienstelijk als de oude, jaloersche dokter, Jacq. RoyaardsSandberg aanbiddelijk als zijn pupil Rosine, Ko Balfoorb speelde met het vuur van een verliefden Spaanschen gran de en Van Praag gaf dezelfden uitstekenden barbier van de vorige maal. Ook de overige rollen werden goed ge geven. Engers was vooruitgegaan als de notaris. Hij speelde met meer gemak, vlotter, levendiger vooral. Een aardbeving; in Oost-Azië. De seismograaf van de universiteit te Leipzig registreerde Zaterdag een aard schok op een afstand van ongeveer 8500 kii lometer. Het oeaitrum der aardbeving b* vindt zioh waarsoMjnlijk in Oost-Azië.

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1