N°. 16278 Zaterdag 15 Maarta A0. 1913. <§62e fëcurant wordt dagelijksmet uitzondering van (§pn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIJF Bladen Vierde Blad. PRIJS DER ADYERTENTIEN Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17J. Grootere letten near plaeteruimte. Kleine edvertentiën van 30 woerden 40 Oentscontant; elk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het incaueeten wordt 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Cents; per 3 maanden J J f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. franco per post1,65. Leiden, 35 fêtaart. r Gisteravond sprak prof. J. A. Frant- icn, uit Utrecht, in het Klein-Auditorium, alhier over do Tannhauser-sago. Van dezo ging epr. de historie na, aller- leerst 6r op wijzend, dat T. pon historisch persoon ia geweest, waarvan bestaan en ka rakter wel niet uit authontieke stukken blijkt, tnaar genoegzaam uit de Hoogd. minnepoë zie der 13de oouw. Uit deze zijn gedichten, blijkt naast meer bijzonderheden, dat hij on geveer 12401260 loefde en hoewel de min nezang in het algemeen zeer kleurloos was, Zijn da zestien liederen van T. zeer karak teristiek, wat spr., de gedichten groepoerende, nader aantoonde. De vraag besprekende, hoe T. tot de rol fvan hoeteling gekomen is, merkte spr. op, dat de sago geon volkssaga ie, maar voort gekomen uit literaire kringen, n.l. die dor Moistersinger, zich kenmerkende niet enkel door hun tocliniek, maar ook door bespie gelingen in tegenstelling mot het gevoels element in de sage. Uit deze kringen komt in de 14de eeuw een boetegedicht voor, aan T. toegeschreven. Breedvoerig zette spr. daarna uiteen, hoe de Venusberg in het gedicht gekomen is, y aarbij hij als do herkomst opgeeft, in tegon- fetclling met bijna allo Duits, geleerden, Italië, fen dan bewijst aan do hand van een Ita- liaansch en een Fransch geschrift uit de 15de en 16do eeuw, dat de Venusberg iden tiek is met de Monte de la Sibylle of den Si- byllijnschon berg en verder Zwitserland het land is geweest, waarlangs deze als Vonus- .beTg in het Duitsche gedicht is gekomen. Gedurende de twee volgende eauwen is de Tannhüuser steeds gedaald in de achting len waardeering; zij werd het type van ruw heid en ontucht. De Romantiek doot haar 'échter weer herleven, zij, die tegenover het kealismo en rationalisme der vorige eeuwen de mythen en legenden tot oerpoëzie hield Ion deze woor in eere hensteldo als de dragers of symbolen, waaTonder zoowel heidenen als Christenen het eeuwige hadden aanschouwd. Eindelijk schetste 6pr. nog hoe de opvat ting van hot Jonge Duitschland, o.a. van Hebbel is geweest, dat liSt de sagen het mythische op den achtergrond drong en het historische feit van de ontwikkeling der Imenschheid op den voorgrond stelde, ook naast do aardsche liefdo van Venus, de he- imelsche liefdo stolden als do verlosser der tmenschbeid. Ten slotte noemde spr. nog Eduard Grie- ëenhaehals sohepper van oen modernen Tatfn- hauaer, waarna hij zijn eigen liefdeleven toet gToote macht over taal en rhythmo tëchetstc. Gisternamiddag liicld mr. dr. J. Seholr- Idng, Ncd.-Hcrv. predikant alhier, in een der collegezalen van het Academiegebouw He tweede zijner voordrachten over „Maat schappelijke vragen, van Christelijk stand punt bezien." Na den inhoud van zijn vorige lozing (aangestipt te hebben, constateerde spr., dat Ier op het gebied der maatschappelijke vragen heel wat verwarring heerscht. Lang heeft toen gemeend en men meent het nog wel bons, dat het louter een practisclie kwestie geldt. Spr. toonde aan, dat er bij de beantwoording yan maatschappelijke vragen ook zedelijko factoren te overwegen zijn. En met het oog Jop de talrijkheid der factoren, as behoed. Zaamheid aan te raden. Ook de begrenzing van Staat en maat schappij is niet absoluut. De maatschappij is niet een mechanisme, veeleer een orga nisme. Komende tot den invloed van het Chris tendom of liever van de Christelijke religie, Zeide spr., dat die alles beheer3chende be ginselen bevat. Het belicht de sociale noo- den van alle kanten en ernstiger dan bloot Zinnelijke waarneming ons leert. In een volgende voordracht zal dit nader door den spr. worden toegelicht. Een klein, maar aandachtig gehoor, volg de deze voordracht. Gisteravond Werd de laatste cursus avond voor studenten, uitgaande van de bij zondere commissie voor de Alcoholcursussen, ïn het Academiegebouw alhier gehouden. In Acze bijeenkomst werd het alcoholvraagstuk LVan sociaal-cthisohe zijde behandeld. Daarvoor was dr. J. C. de Moor, predi kant hij do Gerei. Gem. te 's-Gravenhage, overgekomen, die met een kort woord door da. 5-udclph bij de vergadering werd inge leid. De spk. zette uitvoerig den invloed Van het alcoholgebruik op de maatschappij uit leen en fchetste de gevolgen er van op den tocnsch als zedelijk godsdienstig wezen. Een niet groot, maar aandachtig gehoor, Volgde den begaafden spreker. Do voorzitter, die deze laatste bijeenkomst lloot, kon er terecht op wijzen, dat dezie ïuTsussen Welgeslaagd zijn. Het bestuur van de afd. Leiden van ,de Zuidhollandsohe Vcreeniging „Het Groe ne Kruis" heeft voor haar leden een zeer belangrijk besluit genomen. Tot dusverre wa ren ter verpleging van de leden, dia hot noodig hadden, een viertal particuliere zus ters in dienst, die echter ook voor zichzelf werkzaam waren. Dit gaf meermalen aan leiding, dat op een gegeven moment geen zuster voor de afdeeling beschikbaar was, terwijl heb bestuur voorts op het werk en de gedragingen der particuliere zusters wei nig of geen invloed kon hebben. Thans is daarin verandering gekomen, doordat men een eigen zuster, die alleen in dienst is voor de afdeeling, heeft aangesteld. Dit was al lang het ideaal van het bestuur, doch bet deinsde nog steeds voor de kosteij terug. Het bestuur was nu echter in dege- genheid door de benoeming van mej. Neob een grooto werkkracht en een beschaafde dame aan zich te verbinden. En de afdeeling heeft het gewaagd in het -vertrouwen, dat de Lcidsehe burgerij, die haar tot dusverre reeds steunde, ook wel zal zorgen, dat Aezei grooto verbetering zal kunnen blijven be staan. Wij hopen, dat het afdeel ingsbestuur in deze verwachting niet teleurgesteld zal wor den. Dg „Sts.-Grt." bevat de statuten van de IVagenmakersverecniging „Door Een dracht Verbetering", te Haarlemmermeer. Mede bevat zij de gewijzigde statuten van de ijsclub „Allemansgecst", te Voorschoten, en yan de „Vereeniging voor den Lcidschen Geld- en Effectenhandel", alhier. Op initiatief der hoogleeraren Kluy- ver, Zeeman en Ehrenfest werd overge gaan tot de oprichting van een leeszaal voor de wis- en natuurkunde, alhier, waar van alle studenten in die faculteit lid kun nen worden. Prof. Kluyver nam het praesadium van de nieuwe Vereeniging op zioh, prof. Ehrenfest het ambt van bibliothecaris. Prof. Kamerlingh Onnes heeft een zaal van het physisch laboratorium beschikbaar gesteld tot oprichting voor leeszaal. Morgen zal het veertig jaar geleden zijn, dat ds. P. Feenstra Jr., predikant bij de Doopsgezinde Gem. te Amsterdam het predikambt aanvaardde, dat hij eerst te Witmarsum en te Nijmegen en 22 jaren te Amsterdam heeft waargenomen. Dit feit zal niet op den dag zeiven, maar op 17 Maart worden herdacht. Men meldt ons dat tot bezoldigd pro pagandist van den R.-K. Bond van Land en Tuinbouwarbeiders en Bloemistwerklio den is benoemd de heer A. L Loerakker, te Castricum. De ,,Opr. Haarl. Ct." schrijft: Jaren geleden droomden wij, neen, re kenden wij bijna vast op de stichting door het Rijk te Haarlem van een technicum. Daarvan is door veranderde politiek© om standigheden toen niets gekomen, dooh thans bestaat de mogelijkheid, dat, hoe wel op bescheiden schaal, een middelbare technische school zal verrijzen. Voorloopi- ge plannon zijn bereids gereed tot oprich ting van een nieuwe ambachtsschool, de oude wordt te klein om daaraan dan een middelbare technische school te ver binden. „Haarlemsch Dagblaef" heeft naar aanleiding van het ook door ons overgeno men bericht van ,,De Telegraaf'' over de annexatie var. Haarlemmerliede informa ties ingewonnen en kan uit officieele bron meedeelen, dat noch het gemeentebestuur van Haarlem, noch dat van Haarlemmer liede kennis draagt van plannen tot uit breiding van de gemeente Haarlem. Ook officieus is daarvan niets bekend. De verkiezing tot lid van het hoofdbe stuur van de Vereeniging van Christelijke Onderwijzers heeft tot resultaat gehad, dat er herstemming moet plaats hebben tus- schen de heeren K. Brants, te Rotterdam, en K. Wielemaker, te Biggekerke, met slechts 4 stemmen verschil. Prof. W. H. L. Janssen van Raay, lid van den Raad van Delft, stelt zich bij de a.s. periodieke verkiezingen niet meer be- eohikbaar. De heer E. Deen heeft bij den Haag- schen Gemeenteraad het volgende voorstel ingediend: ,,De gemeenteraad, kennis genomen heb bende van de correspondentie, gevoerd tus- sohen B. en Ws. en den Minister van Bin- nenlandsohe Zaken, over het Paleis-Raad- huis-vraagstuk; noodigt B. en Ws. uit te on derzoeken of hetvwenschelijk en in het be lang der gemeente moet worden geacht, dat de gemeente zich alsnog den eigendom ver sohaft van het gedeelte van het Park „Zorg vliet", thans toebehoorende aan mr. Goe- koop, en daarover den Raad te zijner tijd te praeadviseeren." In de gedelegeerde vergadering voor het ooDgres voor kinderbescherming is be sloten het congres te houden te Amsterdam op een Zaterdag en Zondag in October van dit jaar. De volgende punten zullen er wor den ingeleid: I. Leerplichta. Het begin sel van den leerplicht; b. Leerplicht van onderwijskundig standpunt; o. De maat schappelijke en zedelijke zijde van het vraagstuk. II. Voortgezet onderwijs: a. De noodzake lijkheid van voortgezet onderwijs; b. Voort gezet onderwijs in verband met vakonder wijs, III. Kinderarbeid: a. Gevolgen van kin derarbeid voor het onderwijs; b. Kinderar beid van medische zijde bekeken; o. Betee- kenis van verbod van kinderarbeid voor de arbeidende klasse; d. Kinderarbeid in ver band met landbouw, en industrie; e. Exploi tatie van kinderen in dienst van het huis houden; f. Kinderarbeid in de wetgeving. IV. Kindervoeding en -kleeding: a. De noodzakelijkheid van kindervoeding en -kleeding uit paedagogiaoh, medisch en maatschappelijk oogpunt beschouwdb. TT et principe van kindervoeding en -kleéding van overheidswegen en de practisoho uitvoe ring. Naar aanleiding van de etichting3ver- gadering van den Limburgsehen Hanzebond bevat het bondsblad ,,De R.-K. Midden stander" een portret van Roermonds Kerk voogd, aan wiens initiatief de nieuwe Bond met zijn 15 afdeelingen en 1400 leden te dan ken is. ALPHEN. Woensdagmorgen te lialf- tien zal de Raad vergaderen. BODEGRAVEN. De laatste openbare Nutsvergadering in dit seizoen van het departement Bodegraven was lang niet de minst belangrijke. Als spreker trad op dr. H. van Cappelte, die een interes sante beschrijving gaf van zijn tocht door het binnenland van Suriname en verblijf bi] do primitieve stammen dor kolonie. Op onderhoudende wijze deelde spreker, die eigenlijk voor geologische studiën deze expeditie maakte, vele wetenswaar dige zaken mede over de gesteldheid: van den bodem, den plantengroei, do dierenwereld en de bewoners van het binnenland van Nederlandsch Suriname. Met lichtbeelden werd (1e voordracht ver duidelijkt, Üe beer Secrève, orgel, mevrouw Secrève, zang, en de heer Willem, do Zoete, viool, gaven in de Luthersche kerk alhier, een concert van gewijde muziek. De heer en mevrouw Secrève zijn hier wel bekend; de eerste als be kwaam organist en zijn echtgenoote als een begaafde zangeres. Zij traden hier vroeger evenals nu weder met succes op. De heer De Zoete liet zich echter hier voor hot eerst hooren, en .vel zoo, dat liefhebbers van muziek de kennismaking gaarne zullen voortzetten bij een vol gende maal. Gedurende het zevende jaar van haar bestaan heeft do Naaiveroeniging „Neerbosch", alhier, 103 stuks kleding stukken gemaakt, welke naar de inrich ting .Neerbosch gezonden zijn. De heer F. S., in de Meije, had het geluk eeu otter te schieten, die hem hét aardige sommetje van 20 gulden opbracht. HAZERSWOUDE. Bij de aanbesteding van een burgerwoonhuis voor mej. de wed. C. van den Bosch, zijn aannemers geworden de heeren J. IV. Timmermans, timmerwerk, f 1522G. Lindenburg, met selwerk, f1500, en J. Bogerman, verf- werk, f342.50. Gisteren werd, op het gemeente-ter rein achter de aschschuur, een koe, ge storven aan miltvuur, en toebehooren de aan den veehouder J. H. Straathof, onder politietoezicht verbrand. HAARLEMMERMEER. Jn deze ge meente is een afdeeling van den Ned. Bond van Vergunninghouders opgericht, met aanvankelijk 17 leden. De s choolschapen, die gisteren ten behoeve der R.-K. School te Hoofddorp Eubliek werden verkocht, een 40-tal, rachten door elkander f 32 per stuk op. HILLEGOM. De Prot. Christ, Werklie den vereeniging „Flora" heeft de volgen de heeren candiuaat gesteld voor de ver kiezing van vijf werklieden-leden der Ka mer van Arbeid voor het Bloembollen- bedrijf: L. Algera. P. Bezu, beiden te Lisse; E. Krösschel, T. C, Kool en J. v. d. Los, allen alhier. De Raad vergadert Woensdagmor gen te kwart voor elven. Er zal dan voor do tweede maal gestemd worden: over het voorstel der waterleidingcommissie, waarover de stemmen in de laatste Raadszitting staakten. Gisteravond zijn ten overstaan van notaris Langeveld, alhier, do twee bur gerwoonhuizen aan de Beekkade nos. 33 en 31, in bod op respectievelijk f 3000 en f 1900, in hotel Sistermans verkocht. Geen der perceelen werd gemijnd, zoo dat zij werden toegewezen aan den hoog- sten Dieder, den lieer J. van der Laan, te Lisse. KATWIJK-AAN-ZEE. Door den burge meester van Katwijk waren tegen gis teravond een veerligtal ingezetenen bij een geroepen in de Gemeentezaal om besprekingen te houden over feestelijk heden ter herdenking onzer honderdjari ge onafhankelijkheid. O.m. waren aan wezig de bestuursleden der „Oranje-ver eeniging." Te acht uren opende de. burgemees ter met een kort woord de samenkomst. Hij deelde mee, waarom de vergadering was belegd, sprak er zijn tevredenheid over uit, dat zoovelen aan zijn roep stem hadden gehoor gegeven, wijdde ver volgens eenige woorden aan het belang rijke jaar 1913, vooral voor ons, Neder landers, zoo belangrijk- en verzocht ten slotte de toestemming der vergadering, om aan de „Oranje-vereeniging", die, hoewel nog jong, zoozeer blijken heeft gegeven, de zaken in de gewenschterich ting te leiden en de liefde der gemeente te bezitten, de leiding voor deze verga dering te mogen overdragen. Alsnu nam de voorzitter der „Oranje- vereeniging" het woord, terwijl hij den secretaris verzocht, ook dezen avond als secretaris te willen fungeeren. Hij dank te den burgemeester voor het in de „Oranje-vereeniging" gestelde vertrou wen en noemde eenige plannen voor de a.s. feestelijkheden. Als datum der feest viering noemt hij 2 Sept., daar deze meer geschikt is dan 28 November. Hierna gaf ij het woord aan de vergadering. Verschillende heeren spraken en ein delijk werd besloten den burgemeester tot eere-voorzitter te kiezen en twee com missies to benoemen, één voor Katwijk- aan-Zee en één voor Katwijk aan den Rijn. Deze commissies hebben tot taak een plan de campagne op te maken voor de te houden festiviteiten, welk plan la ter aan de goedkeuring der vergadering zal worden onderworpen. Nadat vervolgens de rondvraag was gehouden, werd de vergadering door den voorzitter gesloten. De heer L. M. Baale, directeur van het Post- en Telegraafkantoor al hier vertrekt heden naar zijn nieuwe standplaats Hillegom. Gedurende zeven jaren stond de heer B. aan het hoofd van het kantoor. Als een bewijs hoeveel werklieden van Katwijk buitenaf arbeiden deelde men ons mee, dat dezer dagen 's avonds tusschen 5 u. 50m. en 6 uur niet min der dan honderd zestien werklieden per fiets den Wassenaarschen weg in de richting Katwijk passeerden. LEIDERDORP. Gistermiddag werd door do politie in een sloot gevonden een landlooper; de man bleek onder den invloed te zijn van sterken drank. Na ontnuchtering in het daarvoor be stemde lokaal kon hij zijn weg vervolgen. NOORDWIJKERHOUT. De electrische installatie van Raadhuis, school en on derwijzerswoning is opgedragen aan de firma De Vries en Stevens, die van de straatverlichting aan den heer Vocking, te Leiden, de laagste inschrijvers. RIJNSBURG. Gisteren overkwam den heer G. v. D. een ongeval, dat alleen door zijn tegenwoordigheid van geest en zijn kordaat handelen betrekkelijk goed is afgeloopen. Toen hij in den vroe gen morgen een emmer water zou pul ten, schoot hij voorover in de diepte. Niemand was in de nabijheid om hem hulp te verleenen. In zijn benarden toe stand flitste dit hom door het hoofd. Langs den wand van den put bevindt zich een plank, waarlangs de emmer naar boven wordt getrokken. Onder wa ter wist hij zich aan die plank om to keeren en vervolgens met groote inspan ning naar hoven te werken. Ten gevolge van den ontzettenden angst en de groote inspanning werd hij ongesteld en moest rust nemen. SASSENHEIM. Do uitslag van de ver kiezing voor de Kamer van Arbeid voor de Bloembollenteelt is aldusAantal uit gebrachte geldige stemmen patroons 23; werklieden 203. Gekozen patroons do heeren: H. Bader, Sassenheim, 21; J. Braun, Noordwijk, 20; C. H. Kruyff L'zn., Sas senheim, 22; A. de Mooy Jr., Rijns burg, 21; C. Colijn, Voorhout, 20 stem men. De eerste vier waren aftredend. Gekozen werklieden de heeren: A. de Haas, Noordwiik, 19G; N. Bin nendijk, Rijnsburg, 193; J. v. Noort, Warmond, 192; J. v. Diest Czn., Sas senheim, 149; C. v. Werkhoven Pzn., Voorhout, 111 stemmen. Allen aftre dend. Een extra-tram van ongeveer half- vrjf Vrijdagnamiddag uit Hillegom ont spoorde alhier bij de brug voor de Tey- lingerlaan. De machine liep uit de rails en reed tegen een boom op. Locomotief en do drie personenwagens, waarin geen enkele passagier, bekwamen nogal schade, waarom zij naar Rijnsburg zijn gebracht ter reparatie. De weg was on geveer halfacht weer vrij. WARMOND. Thans is men alhier bezig met een belangrijke verbetering van den Buurweg in liet Oosteindo al hier, welke weg wordt gemacadamiseerd. Is deze eenmaal gereed, dan zal er een mooie verbindingsweg zijn tusschen hier en Sassenheim en ook een kortero dan de Warmonderdam. En in alle opzichten is deze weg dan aangenamer ook voor. wandelaars. De gemeenteschool zal een belang rijke verandering ondergaan, om aan de wettelijke eischen te voldoen. WASSENAAR. Do vereeniging „Het Groene Kruis" hield gisteravond haar jaarvergadering in het café van den heer Schrania. Uit het jaarverslag van den secr., den heer C. Munnich, bleek, dat de vereeni ging ip het afgeloopen jaar met vrucht neeft gewerkt. Dr. F. van Praag bracht verslag uit van de Alg. Verg., gehouden te Rotterdam. De heeren C. Munnich en dr. F. van Praag werden wederom tot afgevaardigden ter alg. verg. geko zen. Beide heeren namen hun benoe ming aan. De commissie, belast met het nazien der rekening en verantwoording van don penningmeester was vol lof over do uitstekende boekhouding en het ge houden beheer. Do voorz. en de heer J. Ruygrok brachten den heer C. van Ves- sem een woord van lof voor do wijze, waarop „hij zoo geheel belangloos zijn functie waarneemt. Do begrooting werd voor 1914 vast stek! als volgtQuotum f 110, magazijn f250, wijkverpleging f945, ontsmettings- dienst f50, huiszorg f600, linnenkast f50. Voor onvoorziene uitgaven werd 100 gld. uitgetrokken. Dr. van Praag wcnschtc een som uit te trekken voor vacantiekolonies. De Voorz. ried dat voor dit jaar af. De financieele toestand is wel rooskleuriger dan hij meende,- doch zuinigheid 'dient voorloopig be tracht te worden. De heeren A. v. Doorn, C. v. Schellen en H. H. van der Plas, werden benoemd! tot commissie voor het nazien der re kening en verantwoording. In zijn slot woord betreurde de Voorz. de slechte! opkomst der leden en memoreerde hij de klacht, dat er om de contributie nogal eens „teruggekomen" moet worden. Dit veroorzaakt voel last. WOUBRUGGE. Voor de Nationale Mi litie, lichting 1914, zijn alhier ingeschre ven 22 jongelingen, waarvan 5 reden van vrijstelling hebben opgegeven, we gens broederdienst of lichaamsgebreken. ZOETERWOUDE. Voor deze gemeente zijn voor lie Nationale Militie, lichting 1914, 41 personen ingeschreven, waar-, van niét minder dan 15 redenen van vrijstelling hebben wegens broeder- dienst. „Qranjs-Vereeniging" te Katwyk-aan Zea In da Gemeentczaal werd gisteravond do derdo jaarvergadering belegd der Katwijk- scha „Oranje-Vereeniging". Do Voorzitter opende do vergadering en gaf daarna het woord aan den secretaris tot hat lezen der notulen, welko onveran derd werden gearresteerd. Da penningmeester deed hierna rekening en verantwoording van zijn gehouden behoer, waaruit o. m. bloek, dat an hot afgeloopen jaar da ontvangsten f 563.86 waren, do uit gaven f 525.987a. zoodat het saldo f 37.877a bedroeg. Een commissie van drie personen werd door den Voorzitter benoemd tot het nazien der rekeningen; alles werd in da besta' ordo bevonden. Hierna bracht dc secretaris liet jaarverslag over het afgeloopen jaar uit: hot was voor de Vereeniging niet ongunstig. Er waren! negen bestuursvergaderingen en drie gecom bineerde vergaderingen belegd; het bestuur was daarbij steeds voltallig geweest. Het ledental bleef ongeveer stationnair. Bij het bestuur was ingekomen een verzoek om aan sluiting aan den Bond van Oranje-Vereeni- gingen in Nederland. Om verschillende rede nen had het bestuur unaniem besloten op dit verzeek niet in te gaan. Het plan 1913 was op bestuursvergaderingen meermalen be spreken. Het verslag eindigde met een aan bevoling van de Vereeniging in de gunst der burgerij. Vervolgens deelde de Voorzitter mee, dat reeds een vergadering is belegd van heb bestuur der „Oranje-Vereeniging" met een aantal andere ingezetenen, om plannen to beramen voor dc viering van het onafhan- kelijk-hcidsfecst on dat op die vergadering aan het bestuur der „Oranje-Vereeniging'' de leiding voor die feestelijkheden is opge dragen. Verder had de bestuursverkiezing plaats van drie leden wegens periodieko aftreding van de heeren IV. B. Hofman, J. Holtrust en J. Scnff. De heer J. Senff stelde zich niet herkiesbaar, omdat hij van meening is, dat het beter is als er gedurig andere leden ïa het bestuur komen. Do uitslag der verkiezing was, dat ge kozen werden bij eerste stemming de heeren IV. B. Hofman en J. Holtrust, terwijl bij de daarna gehouden vrije stemming dr. D. L. van Elk werd gekozen. Alle gekozenen ne men hun benoeming aan. Toen verhief de heer Bader zich van zijn; bestuurszetel, ging te midden van de loden, staan en zei Een plechtig oogenblik is voor de vergui

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1