mime, N°. 16275 Woensdag 13 Maart» A0. 1913. <§eze (§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Biaden. Eerste Blad. LEIDSCH PRIJS DER ADYEKTENTIEN: Van 16 regela 1.05. Iedere regel meer 0.17{. Grootere lettere naar plaatsruimte. Kleine edvertentiën ran 30 woorden 40 Oents oontantelk tiental woorden meer 10 Oenta. Voor het inoasseeren wordtƒ0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 OentBj per 3 maanden J f 1,10, Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zyn l.oQ. Pranco per post 1.65. Dit nummer, dab morgen verschijnt, be vat o.a.De speelgenootjes van Prinses Juliana, die H. K. H. gedurende haar ver blijf in den Taunus gezelschap houden. Oroote tentoonstelling te Haarlem, met ze- yen foto's van bekroonde honden. De „nieuwste dans", die in ons land belooft populair te worden. De weldadigheids uitvoering te 's-Gravenhage, ten behoeve van ,,Het tehuis voor Onbehuisden" te Am sterdam. De begrafenis der vier verdron ken schipperskindertjes te Amsterdam, met twee foto's. De Koning van Siam. De tooneelpeelster Gaby Deslys. wie op haar kunstreis door Amerika voor een half millioen francs aan diamanten ontstolen werd. Een eigenaardig kiekje van den Kroonprins van Engeland bij het golfspel. Wintersport te Geraramer. De Soli- Iman-Moskee te Konstantdnopel. De Aerophon, de nieaiwe Duiteohe vliegmachi ne. Duitsche Padvindsters. Een aap als aviateur, het nieuwste snuf je'' op Clrcusgebied. Uit de dierenwereld, met drie foto's, als de Struisvogels met kroost. Vergrooting van een Meikever. Ver grootingen van een Rups, een Muskiet, een Larve en een Graanvlieg. Uit de vogel wereld: Een Kokmeeuw broedend, en het nest van een Kokmeeuw. Leiden, 12 Maart. Gisteravond trad, op uitnoodigïng van de Studentenvereeniging voor Sociale Le zingen, in het Klein-Auditorium der Aca demie, met het onderwerp Huwelijk en Ziekte" op, prof. dr. Hector Treub, uit Amsterdam. Spr. begon met in korte trekken uiteen te zetten, wat men in onzen tijd onder hu welijk heeft te verstaan. Wordt hier te lan de tot een huwelijk besloten, dan wordt al lereerst de financieele bestaansmogelijkheid van het vormengezin overwogen. Daarna wordt op den stand gelet. In de laatste jaren begint men ook te letten op den ge zondheidstoestand van beide partijen, en dit zou meer in het bijzonder spr. bezig houden. In de eerste plaats behandelde hij het overbrengen van verschillende ziekten. De gevallen, waarin de vrouw bij het huwelijk onmiddellijk met. een zeer hinderlijk en on geneeslijk lijden wordt besmet, zijn talrijk. Naast andere ziekten noemde spr. de tu berculose, doch vclgens zijn meening bij het huwelijk zeer gering. Spr. verwacht weinig heil van wettelijke huwelijksverbodsbepalingen, zooals in en kele Amerikaansche staten bestaan en in Engeland voorgesteld worden. Onder de medeci heerscht ten opzichte van den ind'. oatus tob het huwelijksverbod nog lang geen eenstemmigheid, en een dergelijk ver bod zou, volgens spr., aanleiding geven tot groote verkeerdheid. Nog moeilijker wordt de kwestie bij do Wettelijke sterelisatie, zooals in enkele Amerikaansche Staten bestaat. Spr. zou niet gaarne de verantwoording voor derge lijke ingrijpende maatregelen op zich willen nemen. Meer verwacht prof. Treub van de mo- reele overwegingen der huwelijkscandidaten die moeten leiden tot> het rekening houden met medische ervaringen. Wei zou spr. voelen voor het verplichtend •tellen van een geneeskundig onderzoek uiterlijk veertien clagen vóór het huwelijk, welke verklaring door de tegenpartij voor gezien zou moeten worden geteekend en voor deze bepalingen in onze huwelijkswet geving had spr. ten slotte een pleidooi. Een zeer talrijk gehoor volgde met aan dacht deze belangrijke voordracht. In liet zaaltje van den Verhu^jrders- bond op de Hoogl. Kerkgrachfc, alhier, sprak gisteravond voor de afd. Leiden van den Algem. Ned. Bond van Meubelmakers, Behangers en aanverwante vakgenooten ue Bondsvoorzitter F. van der Wallc over de vraagWaarom kan alleen moderne orga nisatie afdoende verbetering brengen? Nadat de leider der vergadering het doel Van dit samenzijn bad uiteengezet, waar van het voornaamste was de werklieden te doen kiezen tusschen den modernen Bond. de plaatselijke vereeniging „Welvaart zij ons Doel" of de pas opgerichte Leidsche af- deeling van den Ned. R.-K. Meubelmakers-, Behangers- en Stoffeerdersbond „St.-An- tonius van Padua", zag de spr. van den avond allereerst nog eens onder de oogen het nut en cle noodzakelijkheid vcor de ar- J beiders van de vakorganisatie, waar deze alleen het is, die de werklieden in alle op zichten kan omhoog brengen. Daarna gaf hij aan de beste wijze van organisatie, wel ke z.i. tegen den grooten landelijken Bond der patroons, waarin ook die uit Leiden zijn opgenomen,, bestaat in een landJijken Bond van arbeiders. Een plaatselijke ver eeniging heeft in onzen tijd, volgens spr., geen recht van bestaan meer; zij kan niets meer voor de vakarbeiders ah zoodanig b-.-eiken. Een landelijke, sterke organisatie is noodzakelijk. Door haar krachtige kas kan zij e patroons dwingen. Vooral staat sterk een zoo'n organisatie, als de onze, zei spr., aangesloten bij het N. V. V., aange sloten tot er de grenzen, een internatio nale dus. In zijn met gloed uitgesproken betoog wees epr. op door strijd behaalde resulta ten en ook op den nog komenden strijd in het behangersbedrijf. Aan het debat werd deelgenomen door een aanhanger van de onafhankelijke vak organisatie, die vooral de verwantschap der besproken organisatie met de S.-D. A.-P. naar voren schoof, en door een paar be stuursleden van „Welvaart zij ens Doel", welk bestuur tot deze vergadering was uit- genoodigd. Deze debaters spraken over hun wijze van hulpverleenen bij.ziekte, en zagen niet in, dat hun Vereeniging de organisatie van gpr. in de wielen rijdt. Zij werden door spr. tot de erkentenis gebracht, dat „W. z. o. D." enkel een 'ziekenfonds of zieken- pot is, met patroons als begunstigers, en eigenlijk voor de vakarbeiders niets doet. Zoo'n ziekenpotje staat ons in den weg, zei spr. De genoemde bestuursleden wilden voor al de patroons fatsoenlijk behandeld heb ben, wat oök de aanhangers der organisatie zeiden te willen, zij het dan ook. dat zij op andere wijze te werk gaan. Met het oog op den tijd had spreker de debaters slechts kort kunnen antwoorden. De vergadering, welke duurde van negen uren tot halftwaalf, werd door een vijftig tal mannen bezocht. Er werd gecollecteerd voor de uitgesloten sigarenmakers. Te 's-Gravenhage zijn voor het examen nuttige handwerken geslaagd de dames W. J. den Hertog, A. Groen, G. de Vet en C. Terburgh, van Leiden; te Rotterdam mej. W. Odendaal, van '"gstgeest. De „N. R. Ct." deelt mede, dat de Xeidsche professoren Kluyver, Zeeman eti Ehrenfest de studenten in de wis- en nat uurkunde aan de universiteit te Leiden uitgenoodigd hebben tot het bijwonen van een vergadering op Vrijdagnamiddag, ten einde te overwegen de oprichting van een leeskamer voor de wis- en natuurkunde. Zaterdag 15 Maart a. 0. zal de heer G. Looman vijf en twintig jaar in dienst zijn der gemeente Alkmaar als directeur van gemeentewerken. Te Leiden is de heer Looman geen onbekende, daar hij voor dien eenige jaren hoofdopzichter was bij de gemeentewerken alhier. Woensdag 26 Maart a,s. 's middags 2 uren, zal de „Rotterdamsc-he Zangschool' ouder directie van Josephine Winter, in den Leidschen Schouwburg de operette in vier bedrijven „De Gouden Klompjes", van Wïlhelmina Winter, opvoeren, waarbij alle rollen door kinderen zullen worden ver vuld. Deze voorstelling bevelen we in de bij zondere belangstelling aan. Zo wordt na melijk gegeven ten bate van het „Tehuis voor Alleenstaande Blinden" te Wolfhezen, waarvan Z. K. H. Prins Hendrik bescherm heer is. Wie dus iets wil doen voor die arme misdeelden onzer samenleving kan dit doen, door „De Gouden Klompjes" ts gaan zien. „Een Unicum" zet „De Standaard" boven het volgende Te Heukelom is yoor enkele maanden een Christelijke school geopend, die, door de goede zorgen van freule Fabricius, hot schoolgeld iets lager kon stellen dan dat op de openbare school. Gevolg? Dat er al licht meer kinderen overkwamen dan an ders heb geval zou zijn geweest. De voor standers van do openbare echool toonden hun liefde voor deze door een daad: er werd een suppletiefonds opgericht, om daaruit het verschil in schoolgeld bij te passen. Gisteravond bad in „Bellevue", te Amsterdam, een groote propaganda-verga- doring plaats van het plaatselijk comitó der Kath. Soc. Actie, waar door verschil lende sprekers doel en werken der Kath. Soc. Actie nader uiteengezet werden. Heb eerst voerde in deze druk-bezochte bijeen komst mr, P. J. M. Aalberse het woord. Te Amsterdam is een propaganda- commissie samengesteld en een voorloopi- ge oommissie voor de uitstap jee van cle internationale feestelijke studentenbij een- komst, beide bestaande uit studenten van verschillende vereenigingen. De „N. R. Ct." meldt, dat de kapi tein dter infanterie, L. W. J. K. Thom son, lid van de Tweede Kamer, tegen Oc tober a. s. bevorderd wordt tot majoor bij dat wapen. Do heer A. J. C. Kremer heeft tegen 1 April a. s. ontslag gevraagd als adjunct- bibliothecaris van de Openbare Biblio theek te Arnhem. Het is schrijft heb „Hdbl." een groot feest geweest gisteren in het huis Keizersgracht 800, te Amsterdam, waar dr. Van Hamel Roos door zijn vele vrien den gehuldigd werd bij de herdenking van zijn veertig-jarig doctorschap. Heel hefc huis was een bloemenhof en de post eu telegraaf hadden het buitengewoon druk. om de gelukwenschen vele ook uit het buitenland aan te voeren. Op de recep tie werden bovendien vele vriendelijke woorden gewisseld. In de te Den Helder gehouden alge meene vergadering van den Bond van Min der Marine-personeel is besloten dit jaar te beginnen met den bouw van het nieuwe bondsgebouw, waarvoor thans f21,500 be schikbaar is. In 19l2f steeg het ledental van den Bond tot bijna 3000 en men hoopt het in dit jaar te brengen op 4000. Men meldt ons'uit Amsterdam: Het ostuur van de Nederlandsche Vereeniging van voorstanders van afschaffing van Bak- kersnachtarbeid vergaderde gistermiddag in „Krasnapolsky" en besloot Dinsdag 18 de zer weder in vergadering bijeen te komen ter afzonderlijke bespreking van het wets ontwerp-Aalberse as. en ten opzichte daar van zijrv houding te bepalen. Met.den heer Aalberse zal een onderhoud aangevraagd worden, om te. trachten tot overeenstem ming te komen ten aanzien van de bepa ling, in het wetsontwerp peer te leggen. De afd. Rotterdam van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers heeft besloten aan den Raad dier gemeente een adres te zenden in zake de regeling der schooltijden. Zij verzoekt, dat de schooltijden, vacan- tiën en leerplannen van de openbare scho len in Rotterdam zóódanig zullen worden gewijzigd, dat deze voor alle lagere soholcn dezelfde zijn, en wel: a. Een voorjaarsva- cantie van 7 dagen (Paa9chvacantie)b. een Pinkstervaoantio van 10 dagen; c. een zomervacantie van 31 dagen (half Juf'. half Augustus; d. een najaarsvacantie van 10 dagen (in de 2de helft van October); e. een Kerstvacantie van 16 dagen. Schooltijden, a. voormiddagschooltijden duren: voor het 1ste en 2de leerjaar van 9—11^ uur met uur pauze; voor het 3de leerjaar van 911^ uur met 20 min. pauze; voor het 4de, 5de en 6de leerjaar van 9 11^ uur met 15 min. pauze. b. de namid dagschooltijd vervalt voor het eerste half jaar van heb eerste leerjaar; voor het 2de halfjaar van het eerste leerjaar en voor het tweede leerjaar duurt de namiddagschool tijd van 2—3-J met uur pauze; voor heb 3de, 4de, 5de en 6de leerjaar van 24 uur met uur pauze. o. Bij een temperatuur van 78 gr. en hooger vervallen voor alle leerjaren de namiddagsahooltijden. Het adres is voorzien van een uitvoerige memorie van toelichting. („Volk") Aangenomen is het beroep als leerond- ouderling bij de Oikt-Gcref. Gem. te 's Gmvenbag^ door den heer J. Vijver berg, te Zieriksee. Beroepen is bij de Geref. Kerk te Ezinge (Gr.) ds. Hummel te Haarlemmer meer. Door het Provinciaal Kerkbestuur van Zeeland is aan ds. L R. v. d. Broek, pred. bij de Ned.-Herv. Gem. te Brouwers haven,- na 64-jarigen dienst, eervol emeri taat verleend, met ingang van 1 Mei a. 8. Naar „De Ned." verneemt is prof. dr. F. W. Grosheide ,hoogleeraar aan de Vrije Universiteit, door roodvonk aangetast., steeds vooruitgaande. Er bestaat dus ge gronde hoop, dat prof. Grosheide binnen niet al te langen tijd weer zijn arbeid zal mogen hervatten. De „Stichtsche Ct." weet mee te dee- len, dat de Minister van Binnenl. Zaken aan den Raad van Beheer van de N. V. Hoinoeopatisch Ziekenhuis op een verzoek om steun van Rijkswege te kennen heeft gegeven, dat hij bereid zou zijn een ver zoek tot aanwijzing van die Vereeniging ingevolge art. 170 der H. O.-wet als zijnde bevoegd een bijzond'eren leerstoel voor de beginselen der liomoeopatische geneeswijze bij de faculteit der geneeskunde van een der rijksuniversiteiten te vestigen, in gun stige overweging te nemen. De audiëntie van den Minister van Waterstaat zal Vrijdag a.e. niet plaats heb ben. HAZERSWOUDE. Gisteravond is met algemeene stemmen door de vereeniging voor „Gereformeerd Schoolonderwijs", alhier, besloten, over te gaan tot het bou wen van een nieuwe school roet zes lokalen, benevens een onderwijzerswoning. De verkooping der schoolsohapen van de Hervormde Sclioolvereeniging heeft op gebracht f 764.50. HILLEGOM. Gisteravond is in café „Flo ra", alhier, een algemeene vergadering ge houden met het doel om te geraken tot een plaatselijke viering van het eeuwfeest van Neerlandn onafhankelijkheid. De leider der vergadering, de heer A. J. Somsen, zette, namens het voorlocpig comité, het doel der samenkomst in het kort uiteen en stelde voor tot benoeming van een hoofd bestuur over te gaan. Na langdurige en vaak verwarde debatten werd besloten, dat beleerd zal worden een vergadering van ver tegenwoordigers van vereenigingen, enz., het onderwijzend personeel en meerderen, welke een groslijst voor liet te benoemen hoofdbe stuur heeft op te maken. Een tweede algemeene vergadering zal dan aan de hand van die groslijst tot definitieve* vorming van dat bestuur overgaan. KATWIJK-AAN-DEN-RIJN. In den ouderdom van ruim 92 jaren is alhier overleden, de heer J. Yarkevisser Rz., oud ste inwoner van ons dorp. Sedert 1886 was hij regent van het Weeshuis dor Ned.- Herv. Gem., terwijl hij daarvoor die ge meente diende als diaken. Bovendien be kleedde hij bet ambt van notabel. Een algemeen geacht burger is in d*en heer Yarkevisser heengegaan. KATWIJK-AAN-ZEE. Ten huize van den voorzitter, den heer D. Zwanenburg, werd Dinsdagavond een vergadering be legd van stemgerechtigde ingelanden van den Hornespolder. Deze polder is groot 66 morgen en gelegen ten Noorden van den Rijn. Allereerst kwam in behandeling een voorstel, om de bestaande stoommachine te doen vervangen door een ruw-olie-motor en tot dekking der kosten daarvan, aan te gaan een geldüeening van ten hoogste duizend gulden. Bedoeld wordt hier de stoommachine, die zioh bevindt in het gemaal, staande aan den noordkant van ^den Rijn, tusschen Rooversbrug. en Rijnlands-stoomgemaal. Het voorstel werd aangenomen. Hierna kwam aan de orde de rekening van den penningmeester over 1912 en werd vervolgens de begrooting voor 1913 vast gesteld, waarna de vergadering gesloten werd. Het betrekkelijk plotseling overlijden van den heer P. F. Rollandet, te Leiden, wekte ook hier algemeene bclangstelling. De overledene toch, die sedert tal van ja ren te dezer plaatse de zomermaanden doorbracht en nu ook met zijn gezin dezen winter hier had gewoond!, was door zijn goede eigenschappen bemind en telde hier vele goede kennissen. Dinsdagavond gaf het Mandoline gezelschap „Lotus", directeur de heer H. P. F. Laterveer, beechermvrouwe mevr. T. A. O. de Ridder, in de Gemeentezaal 'n uitvoering De zaal was flink bezet. Het programma bevatte achttien nummers, waarvan zeven voor solozang, de overige voor mandoline. Eerst kregen we achter eenvolgens te hooren drie nummers voor mandoline. Het applaus was welverdiend. „Lotus" gaf blijk onder goed;© leiding te staan en flink te oefenen. De dris volgende nummers waren voor solozang, en werden uitgevoerd door mevr, M. v. d. MeerOffers, te Rotterdam. Deze zangeres bleek over een buitengewoon orgaan te beschikken. Het publiek genoot. Een der leden van „Lotus" bood mevr. Offers uit erkentelijkheid een prachtig bloemstuk aan; ook werden den pianist, den heer L. v. d1. Eerden, fraaie bloemen vereerd. Nadat nog drie nummers op de mandoline waren uitgevoerd werd een korte pauze gehouden; waarna begonnen werd aan het laatste deel van heb pro gramma. Do zangeres moest nog een toe gift-nummer zingen. Hierna werden nog twee nummers op de mandbline uitgevoerd, waarvan het laatste met zang „Das haben die Madchen", hetwelk ook door 't gezang van het publiek werd begeleid. De uitvoering lean goed geslaagd heeten. De heer W. Koutstaal, alhier, komt het eerste voor op een voordracht voor on derwijzer aan een openbare school te Vlaar- dingen en to Hoorn. KOUDEKERK. Gisteravond vergaderde de vereeniging „Helpt Elkander" ten huize van den lieer J. van Egmond. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat de Vereeniging 96 gowone en 57 buitengewone leden telt. Do penningmeester deed hierop rekening en verantwoording. De ontvangsten bedroegen met het batig saldo van de vorige jaren f 1542.26l/3 en de uitgaven f 374.31, zoodat het batig saldo f 1167.95l/2 bedraagt. De rekening, door een commissie nagezien, werd accoord bevonden. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren N. P.. Slegtenhorst en H. van Dricl. Na uitvoerige besprekingen werd besloten de ujtkeefring bij ziekte-te bren gen op f 5 per week en den ui bersten termijn te stellen op 26 woken. Dit jaar was aan ziekengeld f300 pitgolceierd. ll Gisteravond werd een lichtbeeldenavond gegeven in het Koor der Ned.-Herv. Kerk door dr. Van Staveren, uit Rotterdam, waar bij hot Mannenkoor van Rotterdam eenigo liederen zong, alles ten voordeele van het Wilhelmina-Vrouwenhospitaal te Amoy, in China. Dr. F. J. Los opende en sloot met gebed. Het Koor kon nauwelijks alle belang stellenden bevatten. LEIDERDORP. Do vereeniging „Ongeval- len-rverzekering in het Land- en Tuinbouwbe drijf," alhier, hield Dinsdagavond haar jaar vergadering. Uit het verslag, door den secre taris-boekhouder uitgebracht, bleek, dat als leden zijn aangesloten 42 landbouwers en 15 tuinders, met een jaarlijksclie loonuitgavo van f73211. Het aantal ongevallen in 1912 beliep 10, waarvan 8 in het land- en 2 in het tuin bouwbedrijf. Zij vorderde een uitgave van f 159.03. De totaal-uit.gave der Vereeniging over 1912 bedroeg f204.03; dc ontvangst f 13.38, zoodat er f 192.25 (rond f195) door de leden moet worden bijgepast. Dit Week, na afronding der getallen, te zijn bijna 30 cents per f 100 loonuitgave voor de land bouwers en bijna 10 cents voor de tuinders. Do heer A. van Leeuwen, voorzitter, aan de beurt van aftreding, werd bij accla matie herkozen, cn de hoer C. van Vliet gekozen als afgevaardigde voor de a.s. alge meene vergadering van den Centralen Bond, den lstcn April a.s. te Leiden to houden. Betreffende dozen Bond deed de voorzitter nog eenige mededeelingen, terwijl besloten werd tot invoering van een nieuw formulier van aangifte van een ongeval, waarop heb weekloon van den getroffene, benevens do geheele of gedeeltelijke ongeschiktheid tot den arbeid zal worden vermeld. LISSE. Do uitslag van de gisteren gehou den verkooping van landerijen in den Hoogo- veenschen Polder, in het Hotel „Do "VVitte Zwaan," ten overstaan van notari3 Tuyme- laar is als volgt: No. 1, een perceel land in den Hoogeveen schen Polder, groot 2.22.10 H.A., f7650, opgehouden; No. 2, een dito, groot 1.82.55 H.A., f6395, H. J. van der Poel, te Lisse; No. 3, oen dito, groot 1.71.13 II.A., f5900, H. Hoogewoning te Rynsburg; No. 4, een dito, groot 1.67.42, H.A., f5805, dezelfde; No. 5, oen dito, groot 1.29.48 H.A., f4500,, dezelfde; No. 6, een dito, groot 1.19.52 H.A., £4150, C. Westerbeek, te Sasscnheim; No. 7, een dito, groot 1.96.29 H.A., f6800, opge houden; No. 8, een dito, groot 2.26.21 H.A., f 7850, opgehoudenNo. 9, een dito, groot 0.24.15 H.A., f1150, opgehouden; No. 10, een dito, groot 0.24 H.A., f 1200, opgehou- den. In tegenwoordigheid van den Rijkstuin- bouwleeraar, hot onderwijzend personeel en de Commissie van Toezicht werd gisteravond do tuinbouwwintercuTsus gesloten. NOORDWIJK. Gisteravond vergaderde „Vreemdelingenverkeer" in het „Hof van Holland". De opkomst was vrij goed. De voorzitter, do heer A. Dorsman, opende de vergadering. Hij herinnerde er aan, dat hoewel 1912 in het algemeen geen gunstig jaar was voor het vreemdelingen verkeer, Noordwijk geen klagen had; ruim 6000 badgasten bezochten in 1912 onze badplaats. Als bewijs, dat het werken van „V. V." op prijs wordt gesteld, voerde hij aan, dat het bestuur nog dezer dagen van een villa bewoner een gift van f 100 kreeg voor het plaatsen van banken. De voorzitter klaag de over het gebrek aan geldmiddelen. Uit heb jaarverslag bleek, dat het bestuur in 1912 veel gedaan heeft. Medegedeeld werd, dat het stationsemplacem.?nt te Noordv/ijk- aan-Zeo electrisch zal worden verlioht. Heb aantal leden en donateurs is in 1912 met vier toegenomen. De rekening en verantwoording over 1912 sloot met een nadeelig slot van f 315.84. De voorzitter deelde mede, dat de heer Klein Diepold, kunstschilder to Noordwijk- aan-Zee, zich bereid heeft verklaard, in het Gulden Boek van „V. V." de portret ten te teekenen van wijlen de heeren bur gemeester Pické en H. Tappenbeck Sr. De heer E. de Groot zal in een bijschrift de groote verdiensten dier heeren doen uitko men. De heeren E. de Groot, G. J. G. van Pa^ rijs, Jan van Kan, N. den Hollander en S. v. Ruiten traden periodiek als bestuursle den af, en waren J gevolge art. 6 der sta tuten niet herkiesbaar. Deze b stuurs vacatures werden aange- vuld door de verkiezing der heeren J. H. v. d. Werf, W. de Ruiter, L. van Wijk, P. F. van Santen en jhr. L. A. van Schuijlen-r burch. De heer J. H. v. d. Werf vroeg, of het bestuur nog plannen heeft, om in de plaats van het vernielde koepeltje iets anders te stellen, zoodat het mooie uitzichtpunt be houden blijft. De Voorzitter zegt, dat deze zaak in han den is gesteld van een commissie. De heer Van Beelcn merkt op, dat bij eventuecle tot-stand-koming van een water leiding daar de watertoren kon gebouwd worden. De Voorzitter deelde mede, dat het bc/ stuur voornemens is, in heb a.s. seizoen eo

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1