N°. 16271 Vrijdag 7 Maart. A0. 1913. §eze jouraat wordt dagelijks, met uitzondering van !§pn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Officieele Kennisgeving. DAGBLAD PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 16 regels f 1.05. Iedere regel meer ƒ0,171. Grootere lottere naar plaateruimte. Kleine adrertentiën ran 30 woorden 40 Oenta contant elk tiental woorden meer 10 Oenta.Voor het incasseeren wordt 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANTS Voor Leiden per week 9 Oenta i per 3 maanden 1,10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd tijn J ;t 1.30. Trance per poetf 1,05. Inschrijving van Leerlingen voor de Openbare Scholen der 3de en 4de klasse. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op artikel 6 der Verordening van 25 Januari 1894, regelende de inwendige in richting der 6cholcn, de toelatiDg en het ontslag der leerlingen, (Gemeenteblad No. van dat jaar); brengen ter algemeenc kennis: lo. dat tot het doen inschrijven van nieu we leerlingen voor de openbare schoien der 3de en 4de klasse nog gelegenheid zal ge geven worden tot en met den l&den Maart e.k., in de schoollokalen op de Binnenvestgracht aan het Plantsoen, aan de Van-der-Werfstraat, aan de Korte Mare, aan de Langebrug, aan den Maresingel, aan de Paul-Krugerstraat, aan den Zuidsingel, aan de Medusastraat, aan de Ha verstraat en in de Brandewijnsteeg, dagelijks (den Zondag uitgezonderd) van des voormiddags halfnegen tot negen uren en op Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag bovendien van halftwe© tot twee uren des namiddags; 2o. dat bij de inschrijving het bewijs an geboorte-inschrijving moet worden vertoond. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELA AR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 7 Maart 1913. DMNKWËT. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op de artt. 12 en 37 der Drankwet; Brengen ter algemeene kennis, dat door P.-VAN BERKEL, wonende te Leiden, een verzoekschrift is ingediend, ora verlof voor eten verkoop van alooholhoudenden, ande ren dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop, in het benedenver trek van het perceel Kraaierstraat No. 10. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELA AR, Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 7 Maart 1913. ffllNDEBWËT. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien art. 8, 1ste alinea, der Hinderwet; Brengen bij 'teze ter algemeene kennis, dat door hen op heden vergunning is ver leend aan P. J. JANSEN, en rechtverkrij genden tot het uitbreiden van de drukkerij in het peroeel Aalmarkt No. 8, Sectie G No. 62. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden 6 Maart 1913. Leiden, 7 Maart. In de commisöio tot redaotie van den (almanak 1914 van het Leidsch Studenten corps zijn gekozen do hoeren A. E. J. Si mon Thomas (praeges), A. N. Molenaar (ab taoiis), S. Tromp Meesters, L. Spanjaard, L. Kjespor. In oen vergadering van heb Departe ment Leiden der Maatschappij tot Nut van 't Algiomoen hield gisteravond de lieer A. deBraconier, gep. kapt. der marechaussee in Ned.-Indië, thans directeur van het Ko loniaal Museum te Haarlem, een lozing voor expeditie en exploratie in de buitenbezit tingen in Noderlandsch-Indië, welke lezing werd toegelicht -door een groot aantal duide lijke lichtbeelden. Daar deze spr. voor een vergadering van Indologen in het Klein-Auditorium ook reeds deze lezing hield, bjj welke gelegenheid wij daarvan verslag gaven, volstaan wij met de mededeeling, dat de talrijk aanwezigen, waaronder vele belangstellenden niet-leden, met groot© aandacht de lezing volgden, die pan hot slot warm toegejuicht werd. Ds. W. Briët, pred. bij de Ned,-Herv. Gem. alhier, hoopt op 27 April ate ge denken, dat hij veertig jaren gelede# zijn werk ais Evangeliedienaar te Houten aan vaardde. Na vijf jaren arbeidens in zijn eenste standplaats vertrok zijneerw. naar Voorthuizen, in 1884 naar Gorkum, en sinds 19 October 1890 neemt hij een plaats ia onder de negen predikanten der Ned.- Herv. Gem. te dezer stede. De openbare vergadering van de Fe deratie van Bouwvakarbeiders, welke gis teravond in heb zaaltje van den Verhuur- densbond aan de Hoaglandsohe Kerkgracht alhier om a-cht uren zou beginnen, ving eerst te kwart voor negenen aan. Er was toen in liet geheel een twintigtal mannen samen. Niettegenstaande dit kleine aantal en de weinige aanwezige ongeorganiseerde werk lieden, die spr. G. van Erkel, van Amster dam, hier had willen bereiken, hield hij toch de rede, welke hij voornemens was geweest uit te spreken, en behandelde hij het nut der onafhankelijke vakorganisatie voor de arbeiders,- zooals genoemde Fede ratie die voorstaat, en vergeleek hij de moderne vakvereenigingen met die Federa tie, trachtende van de voortreffelijkheid dezer laatste zijn hoorders te doordringen. Van de gelegenheid tot dtebat werd door een drietal mannen gebruik gemaakt. Na de vergadering, welke te even elf uFen werd gesloten, werd gecollecteerd voor de sigarenmakers. Voor hot examen in de nuttige hand werken is te 's-Gravenbage geslaagd nfej. B. de Pijper, van Alphen, leerlinge van E. Aowe'rdonk, alhier. Op de aanbeveling voor directeur- boekhouder der ga-sfabriek te Bolsward zijn geplaatst de heeren S. J. Prummel, te Sappenneer, D. H .Tolle, te Leiden, en A. Strijkel, te Arnhem. Het bestuur van de Vereeniging tot oprichting van Kinderbewaarplaatsen in Den Haag, ontving mededeeling, dat aan deze Vereeniging is vermaakt een legaat groot nominaal f 16,COO op het 3-pCt.-Groot- boek N. W. S. door wijlen mej. A. C. van Zegwaard, gewoond hebbende in Den Haag. Dezelfde juffrouw heeft aan de Maat schappij van Weldadigheid te Frederiks- oord gelegateerd een som groot f 8000, vrij van successierechten, onder den last van luchtgebruik. Voor don in do tweede helft van Mei ta verwachten terugkeer van H. M. do Ko ningin naair Heb Loo, zullen in liet ïiieuw gebouwde gedeelte aan den Oost vleugel van het Koninklijk paleis de noodige vertrokken voor H. M. do Koningin en lfaar hofhouding worden in gereedheid gebracht. Prinses Ju liana zal haar li-ntrok nemen in do villa aan do Waldeck-Pyrmontlaan, vroéger be woond door den lieer Loudon. -Onder voorbehoud, dat de historische op tochten, dit jaar te houden, «en militair karakter dragen, geeft do Minister van Oor log toestemming, dat door militairen, al of niet met paarden, aan gezegde optochten wordt deelgenomen, mits de deelnemers zich vrijwillig beschikbaar stellen. De geldelijke vergoeding wordt door de plaatselijke en garnizoens-commandanten in overleg met de aanvragers geregeld. Gisteren was ter gelegenheid van het feest der Romanof's de Russische vlag ont plooid uit het gczantscHapsgebouw in Den Haag en werd eèn plechtige dankdienst ge houden in do Russische kapel aan de Bazaar straat. Don vorigen avond was in dezelfde kapel oen requiem-mis opgedragen voor de nagedachtenis van alle vroegere regeerders uit het huis Romanof. Gistermiddag werd het 300-jarig jubileum in het gozantechapsgebouw gevierd met oen lunch, door den gezant aangeboden aan do leden der legatie, de consuls en de leden der Russische kolonie. B. en Ws. van Haarlem stellen^ den Raad voor, voor f21,230 aan te koopen een perceel grond aan het Plein met daarop staande gebouwen, in eigendom toebelioorende aan de Schuurman SoliimmelVan Outoren- Stichting. Het doel van dozen aankoop is te verkrijgen een doortrekking van de Ju li onasttra at. Gisteravond werd in de Grooto Kerk to Haarlem als predikant-directeur van het Diakonessenliuis aldaar geïnstalleerd dr. J. H. Gunning J.Hz., uit Utrecht. Wegens ziekte van den voorzitter van hot Diakonessenhuis, leidde ds. C. J. van Paas- sen den nieuwen fimctionnaris in, waarna deze zijn ambt aanvaardde met een rede over de bebeekenis daarvan. De burgemeester van Haarlem, jhr. Sand- berg, vele Utrechtscbe vrienden van den heer Gunning, en vertegenwoordigers van Dia- .koncssénhuizen "van elders, woonden de plech- - tigheid bij. Na afloop recepieerdc dr. Gunning in een der zalen van het Diakonessenhuis, waar do zusters een stichtelijk lied zongen. Dr. Gunning heeft o.a,. in zijn rede ver klaard, dat hij nog volstrekt niet naar rust verlangde, maar wel naar stilte, want hij had van het kerkelijk rumoer en het getwist onzer dagen moer dan genoeg. Bijwijze van proef zal, naar het „Hbl." bericht, to Amsterdam een drietal religieus- socialistische Zondagmorgenbijeenkomsten worden gehouden in deze maand. Door het viool-en&omble van den héér Louis Sterk zal op deze bijeenkomsten go- wijde muziek ten'gehoore worden gebracht. Naar het „Hbl." verneemt, is aan een ambtenaar van het Dep. van Financiën op gedragen, in de Landsdrukkerij in Den Haag commercieel© boekhouding in te voeren, het geen een dor voornaamste wenschen was van; de commissie voor de Landsdrukkerij, wier zeeir scherp rapport tot zooveel bespreking aanleiding heeft gegeven. Naar de ^N. R. Ct." verneemt, zal thans uitvoering worden gegeven aan do testamen taire beschikking van wijlen Vrouwe Elisa beth Otter Knoll, waarbij zij bepaalde, dat een gedeelte van haar nalatenschapzou "wor den bestemd tot stichting van een tehuis vo.or oude zeelieden der koopvaardij', van den rang van stuurman of daarboven, te Amsterdam. Het tehuis zal worden gevestigd in de daartoa bo verbouwen woning der erflaat ster aan den Kloveniersburgwal. Gisteren herdacht de heer B. R. F- van Vlijmen zijn 25-jarig Kamerlidmaatschap. De heer Van Vlijmen heeft sedert 6 Maart 1888 zitting voor het district Veghel; telkens is zijn mandaat bij enkele candidaatstelling ver nieuwd. De jubilaris, die-ter Kamerzitting aanwezig was, werd door tal van leden ge complimenteerd en ontving vele telegrammen. („Nod.") Do héér Runciman, de Britsche Minister van Landbouw, bevindt zioh-schrijft „Het N. v. d. D." in ons land om den toe stand en do werkwijze in den Hollandschen; landbouw te bestudeeren. Maandag hooft hij in het Engelscbo gezantschapsgebouw een lang bezoek ontvangen van minister Talraa; voorts heeft hij do bollenstreek bezocht, in gezelschap van don Inspecteur van den Land bouw, en vervolgens de kweekerijen in Bos koop bezichtigd. Woensdagmiddag hoeft mi nister Runciman oenige zuivelboerdorijen in do provincie Utrecht bezocht. Gisteren hoeft hij een uitstapje naar Am sterdam gemaakt en in gezelschap van den Engelschen consul, don heer W. A. Chur chill, bezoeken gebracht aan het Museum Six en aan do diamantslijperij van do firma Asscher. Nadat op 19 Febr. door het kiescollege der Ned.-Herv. Gem. te Middelburg een 'viertal was opgemaakt ter voorziening in de vacabure, ontstaan .door het vertrek van ds. A. van der Flier, die tot de ethische richting behoort, is dit college weer samen gekomen en heeft beroepen de. J. P. Can- negieter, modern predikant te Veendam. De laatste moderne predikant, te Middelburg bij ue NecL-Herv. Gem. stond, was <Ls. Sib- macher Zijnen, overleden 10 December 1895. Me>j. Mansholt, te Groningen, is be noemd tot directrice van de te Staphorst op ti richten Rijkslandbouwkweekschool voor onderwijzeressen. De leden van de „Venein für Staats- wissenschaftliche Fortbildung" begaven zich gisteren na de lunch te Amsterdam met een boot van de Alkmaar-Packet naar de Zaanstreek, waar de rijstpellerij van de firma Bloémendaal en Laan be zichtigd werd. Tegen den avond keerden de Duitsche gasten naar de Residentie terug. Heden vereerden zij ten tweeden male Amster dam met een bezoek. Te Rotterdam is overleden notaris W. J. Westeroüen van Meeteren. Hij was 67 jaren. Het bestuur der tentoonstelling ,,De Vrouw 1813—1913" ontving de mededeeling, dat de Regeering een subsidie van f5000 daarvoor heeft beschikbaar gesteld. Ds. S. Kijlstra, Ned.-Herv. predikant te St.-Jacobi-Parochie, is voornemens, zooals wij Teeds meldden, liet predikambt neer te leggen en naar Amerika te gaan. Naar aanleiding daarvan schrijft men uit Rottevalle aan het „Leeuw. Nieuwsbl." Onze vroegere leeraar, ds. S. O. Kijl stra zal waarschijnlijk met zijn gezin naar Amerika vertrekken. Hijzelf schrijft daar over o.m.„Vast staat het dog niet, maar toch wel zóó vast, dat ik meen, er mijn vrienden mee in kennis te moeten stellen". Na er op gewezen te hebben, dat het wel heel mooi lijkt dominee te wezen, een mooi buis en een mooi ventje te hebben, laat de heer K. de keerzijde der medaille zien. Een minimum-traktement van f 1400, een huishouding, de kinderen aan een positie moeten helpen, een armoedig leven, de levenslust., de kracht, de toewijding gebro ken door stoffelijke zorgen. Daarbij ge looft de heer K. niet, dat het zijn roeping van Godswege is om predikant te zijn. In zijn domineesambt te St.-Jacobi-Parockie gevoelt hij zich niet bevredigd, daar men zijn inspanning voor allerlei maatschappe lijk werk en philanthropische doeleinden niet op prijs stelde, behoudens gunstige uitzonderingen. 't Vertrek van ds. K. en de zijnen is voorloopig vastgesteld op 30 Juni. Vanwege de commissie, ter vergade ring van de Vereeniging van Nederland- sche Tandartsen van 11 Januari 11. inge steld, is alsnog aan de Tweede Kamer een adres gezonden met verzoek het wetsont werp tot reorganisatie van het tandheel kundig onderwijs, enz. niet aan te nemen, omdat dit zou zijn in strijd met de belan gen der tandheelkunde in Nederland. HAARLEMMERMEER. Gisteren hield de vereeniging tot bevordering van den paardenhandel in Haarlemmermeer ©n Omstr, in „Hotel De Beurs'' haar jaar vergadering, onder presidium van den heer Bayer. Het financieel verslag, dat werd uitge bracht, sloot met een flink batig saldo. Tóch kon ook dit jaar aan de aandeelhou ders in de manége te Hoofddorp, eigen dom dier Vereeniging, geen dividend wor den uitgekeerd. In een ontstane bestuura- vacature, door het bedanken van den heer De Clercq, werd gekozen de heer A. Buur man, De periodiek aftredende bestuursle den, de heeren T. Hanedoes en L. van Reeuwijk, werden zoodanig weer her kozen. Tevens had in deze vergadering wijzi ging van enkele artikelen van de statuten plaats. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Tuin- bouwvereniging „Katwijk en Gmstraken" hield gisteravond een algemeene vergadering, die door 30 van de 39 leden werd bijgewoond. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat ten vorigen jar© het oersto jaar werd geveild voor een bedrag van f 31,871.057a» waarvan f 22,337.257s voor heb binnenland en f9513.80 voor export. Met de financiën der Vereeniging stond het niet ongunstig, daar een batig saldo van f 208.437a kon worden geboekt. Het salaris van don veilingmeester bleaf onveranderddat van den bode-keurmeester werd 7* pOfc. lager gesteld dan 't vorig jaar; do contributie der leden werd vastgesteld op f 1. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende leden, de heeren A. Heemskerk, A. van Paridon en J. v. d. Perk, als zoodanig herkozen. In verband inlet den verkoop van kool voor conserve-fabrieken word art. 1 van het veilingsreglemcnt gewijzigd. Besloten werd tot het aanschaffen van oen gaskomfoor, om monster-aardappelen te kun nen koken, ten einde vópr den verkoop de kwaliteit te kunnen vaststellen; evenzoo tot aankoop van manden voor het bewaren van monsters-bloemkool, opdat beter toezicht kan worden gehouden op de kwaliteit. Verdetr werd besloten tot het aanschaffen van een houten kantoortje voor den veilingmeester. Vervolgens w'-erden regelingen getroffen be treffende het lossen van te veilen bloemkool, Waai'door ïruen hoopt, dat ook dit moer ge regeld zal plaats hebben. De veilingmeester, de beer Jh. Meyer Johz., werd als zoodanig herbenoemdook de bode-keurmeester W. van Egmond, van Rijnsburg. Daar verreweg het grootste aantal leden geen goede nota had ingeleverd van de teruggezonden ledige manden, zal het aan wezige statiegeld pondspondsgewijze worden uitbetaald. Ter voorkoming van abuizen zul len de ledig© manden in het vervolg vanwege den veilingmeester aan huis ^Worden bezorgd tegen betaling van een halven ennt per maind en onderteekening van ontvangbewijs. Nogmaals zal getracht worden om van gemeentewege gedaan te krijgen, dat de vei lingen worden gehouden op de Turfmarkt, wat voor do verkoopingen meer geschikt werd geacht. Met d© best© 'wenschen voor 1913 sloot de voorzitter de vergadering. KATWIJK. Betreffende gaslevering ten behoeve van de Zanderij ten Noorden van Rijnlands uitwateringskanaal en het leggen van een zinker in dat kanaal, is bij 'de gas fabriek totaal niota bekend. LISSE. Het dubbel woon- en winkel- keihuis op den Heerenweg is in publieke veiling opgehouden voor f 7400. NOORDWIJK. Zooal9 in de circulaire van de Federatie van BLoemistarbeiders- vereemging-en in het bloembollendistriot, waarvan wij Woensdagavond melding maakten, reeds werd gezegd, zou de Fede ratie een conferentie aanvragen met de patroons. De Federatie had per convocatie alle patroons uitgenoodigd, een conferentie bij te wonen gisteravond in de zaal van „Het Fortuin.". Slechts éón patroon had aan de uitnoodi- ging gehoor gegeven. De heer Loerakker, van Hillegom, be stuurslid van de Federatie, zette het stre ven uiteen, en sprak er zijn spijt over uit, dat de patroons niet waren opgekomen. Nu zij er niet waren, zal de Federatie voort gaan met aan te dringen op de tot-stand- koming van het ontworpen collectief con tract. De neutraio bloemistarbeidersver- eeniging „D. E. V.". wier bestuur gister avond ter oonferentie was, zegde toe, fe deratief samen te werken, met „St.-Hya- cinthus," onderafdeeling van den R.-K. Volksbond alhier, ten minste wat betreft de huidige Ioonactie. SASSENHEIM. Door enkele lidmaten van de Ned^-Herv. Kerk alhier, is een Knapenvereenigmg opgericht. VALKENBURG. Namens het bestuur gaf de seoretaris van Valkenburg's Har monie" aan het uitvoerend) oomité te Gou da kennis, dat do vereeniging wenscht deel te nemen aan den muziek- en zang- wedstrijd, welken den tweeden Pinkster dag in de Gouwestad zal gehoud'en wor den. WOUBRUGGE. De Jongelings-Vereeni ging „Obadja" hield gisteravond in haar lokaal, de jaarvergadering met den begun stiger. De heer H. d© Boer, hoofd der Chr. School, sprak, naar aanleiding van Spf. 12 13, een inleidend woord en de secre taris gaf verslag van het afgeloopen jaar, waaruit bleek, dat Vereeniging zeer nuttig was werkzaam geweest en in bloei- enden toestand verkeerde. Tal van voordrachten en samenspraken werden gehouden, doch vooral de opstel len getuigden, welke goede oefenschool de jongelings-vereeniging is geweest voor haar leden. In de pauze werden door een. viertal dames ver.verschingen toege diend. De heer J. van Dam, die als bestuurs lid der Clir. School alhier, sedert een 25-tal jaren do functie van penningmoes- ter heeft bekleed, heeft thans die functie neergelegd. In zijn plaats is door het be stuur benoemd de heer A. Wisman. Prof. Jelgersma over het alcoholisme. Gisteravond, na de lezing van prof. Bun kifet, behandelde prof. G. Jelgersma in hef Klein -Au di tori iim voor een tarijke vergade ring de psychiatrische zijde van het alcoho lisme. De denkbeelden, die het publiek over dé working van den alcohol koestert, zijn, vol gens spr., nog zeer onvoldoende, en de grooto schadelijkheid er van wordt algemeen nog niet ingezien. Dat dagelijksch gebruik, ook van geiringe hoeveelheden, door niemand op den duur zonder schade verdragen wordt, weet men nog niet of wil men niet weten'. Do oorzaak ligb in de eigenschap van den alcohol, om gedurende een bepaald stadium; van vergiftiging een verhoogd gevoel van •welzijn te geven, zonder dat dit gevoel in uitwendige, moer gelukkige omstandigheden, zijn ooraprong vindt. Zoo werd het ©en uni verseel middel in den volksmond tegen alles, wat onaangenaam' is. Inderdaad echter is oen grondwerker zonder borrel er voel boten aan toe dan oen met een borrel. Spr. ging nu uitvoerig de min gunstige,- ja noodlottige gevolgen van den alcohol na'. Op grond van hot chronisch alcoholism© ont wikkelt rich oen degeneratie van den ge- hoelon mensch en deze degeneratie is in d© eerste plaats ©en ethische. Op don bodom! van liet - chronisch alco holism© ontwikkolen zich de aanvallen van Icrankzinnighoid. Do verschillende vormen* waiUrin doze krankzinnigheid zich openbaart, werden in hoofdtrekken besproken en er werd op hot belang van de studie daarvan' gewezen. Spr. eindigde zijn duidelijke en met aan dacht gevolgd© red© met op het belang delj alcoholbestrijding te wijzen. Prof. Bnrkitt te Leiden. In Jiet Klein-Auditorium1 der Academie, hield op uitnoodiging van de Theologische Faculteit jbsr Lcddsche Studenten, prof. F« C. Burkitt, uit Cambridge, voor ©on talrijk! gehoor, waaronder ook belangstellenden uiÜ and-ere plaateen, een voordracht in de En- gelsche taal, getiteld: „Jewish apooalyptio writings, their reception among Jowb and among early Christians". Spr. ring aan mlet op de overeenkomst té wijzen tusschen de verwoesting van Jeruza lem door Nebucadnezar en door Titus. Do Joodsche godsdienst was niet met den Jood- schen staat gestorven. De ten tij do van Ezraj teruggekeerde ballingen verlangden niets an ders dan met rust te worden gelaten on; hun godsdienst uit te oefenen. Van dezen tijd dagteekent het begin van het bestudeer en dor wet; de profetieën raken; ten eindo. Do grooto geestelijke crisis, dié de Joden in de 2de eeuw" v. Chr. doormaak* ten, werd door invloeden van buiten af veïv oorzaakt. Dtoor 4° vervolging van Antio chus Epifanea ontstond ochter weer oen' nieuw Israëliotisch volk, gedoopt in 't bloed dor martelaren. Het dacht, dat God spoedig zou komen, om Zijn koninkrijk, dat eeuwig duren zal, te "brengen. Dit is de ééne kant van den Joodschen wereldgodsdienst. Do an* dere zijde is (lio der worsteling van ideeën' tusschen Joodschen godsdienst en Gricksché beschaving. Spr. ging nu na hoo de apocalyptisohe gé- schriften, met uitzondering van het Boek Daniël, verwaarloosd zijn cloor het hersteld Judaïsme, en hoo zij later, toen de verwaclb ting van oen spoedig einde der dingen lang*, zamerliand verdween, ook bij de Christenen in ongenade violen. Het géloof, zoowel van de Christenen ala' van do Joden, werd door de uitkomst ge rechtvaardigd. Beiden slaagden, zich aan dë nieuwe omstandigheden 'aan te passen. Dit werd nader nog uitvoerig door den geleerden; spr. aangetoond. Na het eindigen der red© was er yooü do belangstellenden gelegenheid nader mot prof. Burkitt kennis te maken, waarvan door oen .aantal personen gebruik gemaakt! werd. I Tel ©gr a finch weerbericht* Hoogste barometerstand 773.0 te Nice< Laagste 732.8 te Bocio. Verwachting tot den avond van 8 Maart: Meest matige tot krachtige 11 zuidwesten lijken tot zuidelijken wind. Zwaar bewolkte tot betrokken lucht. Later waarechijnlijfc weer regen. Iets zachter.

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1