MsMSSl-ïSzSB N°. 16251 Woensdag 13 Febfuari, A0. 1913. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Eerste Blad. Uit de „Staatscourant". Kunst, letteren, enz. De Kamerverlziezingeu. LEIDSCH DA&BLAD PKIJS DUB ADYERTENTIEN: Van 16 regels /T.05. Iedere regel meer 0.171. Grootere letters naar plaaternimte. Kleine advertontiën Tan 30 woorden 40 Oents contant; elk tiental woorden meer 10 Oents.—Voor het inoasseeren wordtyO.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn B 1,30. Franco per post1.65. Nummer 46 bevafc als voorplaat het por tret van den aviateur Biellofvuocie, die den vermetelen vliegtocht over de Alpen ge daan heeft. Voorts het portret van den heer G. J. A. Pop, directeur der Post en Telegraaf in Nederland, die zijn functie hier te lande nedergclegd heeft en 14 Februari naar Indië vertrekt. Prinses Elisabeth van Roemenië en Prins Eduard Albert van Wales, die zich weldra zullen verloven. Begrafenis van Generaal Jhr. De Beer iPoortugael,- oudste lid van den Raad van State. Mr. Cainaud, president van het monster-proces, inzake de Bonnot-affaire De laatste letteren van Maria Antoinet te. Het monster-proces te Parijs, de be- pchuldigden in zake de Bonnot affaire, voor het Hof van Assises. Gevonden schat in den Hollandschen bodem te Elburg. De eerste Italiaansohe Minister van Koloniën M. Bartolini. De Rozenmaandagoptocht te Keulen. Carnaval te Nizza. Car naval b: 's-Hertogenbosch. Herkennings dienst bij de politie te Berlijn, met vier foto's, als: Het naslaan in het Misdadigers- album. De vingerafdrukken. Het Ar chief. Nauwkeurige meting van het ge- heele lichaam Het Verblijf van Prins Hendrik in den Taunus. Personentrein door den geweldigen sneeuwstorm omge worpen. Een Engelsche journaliste spreekt in Den Haag voor de Haagsehe af- deeling voor Vrouwenkiesrecht. Ten slot te: Portretten van bekende landgenooten, de Rubriek van Redacteur X., hèt vervolg van den oorspronkelijken roman van Eline van Stuwe (Jaoq. Reyneke van Stuwe), ge titeld: Donkere Wolken" en het Kinder- nummer ,,Ons Prinsesje", met onderhou dende en leerzame lectuur voor de Jeugd. Leiden, 12 Februari. Heden werd door den Commandant van het Militair Invalidenhuis alhier be richt ontvangen, dat de feestavond, ten Jvoordeele van dit Invalidenhuis door het garnizoen te Roermond gegeven, het mooie batig saldo van f 167.05 heeft opgeleverd. Meer en meer bjijkt, dat in vele garnizoenen nog wel wat voor de oud-kameraden, thans verpleegd in het Mil. Invalidenhuis gevoeld wordt. Mr. dr. J. Schokking, predikant bij de Ned.-Henr. Gem. alhier, zal, op uitnoo- diging van de algemeene synode der Ned - Herv. Kerk, in een collegezaal van de Leid- Bche universiteit lezingen houden over: ,,De maatschappelijke vragen, uit Christelijk oogpunt bezien." Tot president van de sociëteit ,Miner- fra", alhier, is bij enkele candidaatstelling gekozen de heer A. D. van Assendelft de Coningh. Gisteren vierde zooals wij reeds met 'een enkel woord meldden de eerw. zuster Oatharina, in de wereld mej G. Nolet, baar gouden professiefeest in den huize -Bijdorp", te Voorschoten, te midden van talrijke familieleden. ,,De Maaslx>de" bericht daaromtrent he den nog het volgende; Het altaar der kloosterkapel stond in een lente van leliën, seringen en anjelieren. Om tien uren in den mo-rgen werd een plechtige Hoogmis opgedragen door den hoogeerw. heer Nolet, plebaan van Madras, geas sisteerd door de weleerw. heeren J. Nolet, kapelaan te Zaandam, en W. Nolet, kape laan te Medemblik, drie neven van de iubi- faresse. Als ceremoniarïs fungeerde de weleerw. ïector van het pensionaat G. M. A. Beu ker» De zee-reerw. heer H. J. PK. Tho- tnann, pastoor van Voorschoten, en de eerw. kapelaan waren bij de H. Mis tegenwoordig. 'Alle eerw. Zusters en Novicen, alsook de pensionnairen, hadden zich in de kapel ver- eenigd. De eerw. heer W. Nolet hield een korte feestrede, ontwikkeld uit het woord Onzes Heeren Matth. XIV 11: ,,Niet allen begrij pen dit woord, maar zij aan wie het gege ven is." Hij wenschte de feestelinge geluk met baar gouden kroon en vroeg haar vermo gend gebed tot God, opdat ook zij, die nu bet dankoffer aan God gingen brengen, een-, maal op hooge jaren er van moge getuigen, hoe zoet de Heer is. Het koor der eerw. zusters voerde met opsmuklooze en klare stemmen de Missa in honorem Si Liberti, Van Desmet, uit en na de H Mis het driestemmig: ,,Quid retri- buara" van Haagh. Na de H. Mis vereenigde de familie zich rondom de feesteling© in een der zalen van het klooster en werd op toepasselijke verzen de driestemmige jubelcantate van M. H. van 't Kruys door het Zusterkoor uitge voerd. Een telegram van gelukwensch was inge komen van den Hoogeerw. Generaal der Dominicanen uit Rome, vergezeld van den Pauselijken zegen voor de jubilaresse, haar familie en alle eerw. zusters van huize „Bij dorp." Op de algemeene vergadering in Maart van Christelijke onderwijzers en onder wijzeressen in de Rijnstreek hoopt ds. G. Wisse, van Bodegraven, een lezing te hou den over: „Socrateo en zijn wijsbegeerte." („Stand.") De „Sts-Ct." bevat de statuten van de Chr. Inr. voor M. U. L. O. te Wad- dinxveen; de afgevaardigde-verg. der Ned. Chr.-Stud.-Vereeniging te Nunspeet; de R.-K. Bloemist-, Land- en Tuinbouwwerklie- denvereen. „Door Eendracht Verbonden", te Noordwijkerhout. H. M. de Koningin heeft hedennamid- dag de leden van de Eerste Kamer en corps in audiëntie ontvangen. H. M. de Koningin gaf gisteren het mili taire gastmaal, waaraan genoodigd waren de Minister van Oorlog en van Marine a. i de heer Colijnde adjudant in gewonen dienst, generaal-majoor baron van Tuyll van Serooskerkende adjudanten in buiten- gewonen dienst te Den Haag verblijf hou dende; de opper- en vlag-officieren te 's-Gravenhage in functie. De Koninklijke Militaire Kapel gaf tij dens den maaltijd concert. H. M. de Koningin-Móeder heeft gedu rende de laatste dagen in audiëntie ontvan gen de Ministers, hoofden van departe menten, terwijl evenals vorige jaren weder om verschillende gasten aan Hr. Ms. tafel waren genoodigd. H. M. de Koningin bracht gisteren met gevolg een bezoek aan het Artillerie- park te Seheveningen ter bijwoning van proeven met een nieuw snelvuurkanon. Nadat 30 schoten waren gelost, begaf H. M. zich naar het doel, waar de uitwer king van de proeven werd waargenomen. Ook schonk H. M. de aandacht aan den gestranden schoener „Ingeborg", die de driekleur geheschen had. Heden, vóór vijf jaren, trad het kabi net-Heemskerk op. Van de tegenwoordige Ministers hebben alleen de heeren Heems kerk, Kolkman, Talma en De Marees van Swinderen de volle vijf jaren deel van het ministerie uitgemaakt. Hiermee heeft het ministerie, wat den zittingsduur betreft, al zijn voorgangers sinds 18-16 geslagen. Tot heden stond het record op naam van liet kabinet-Heemskerk vader. Bij de te Schiedam gehouden stemming voor een lid van den Raad in district I brachten van de 907 kiezers 523 hun stem uit12 briefjes werden van onwaarde ver klaard. De heer C. J. Wouterlood, R.-K., verkreeg 385, en de heer O. Korpel, S.-D. A.-P., 126 stemmen, zoodat gekozen ia de heeT Wouterlood. Men meldt ons uit Amsterdam: Naar one uit de kringen van het spoorwegperso neel wordt medegedeeld, zijn de afdeelin- -gen Zut.phen en Heerenveen van de Ned. Vereeniging van Spoor- en Tramwegperso neel opgeheven. Naar men weet, is de heer Van Braambeek, die van de afdeeling Zut- phen deel uitmaakte, en een der leiders van de minderheid, onlangs geroyeerd als lid Van de Ned. Vereeniging. Van dezelfde zijde wordt ons voorts be richt, dat de afdeeling Roermond geheel en de afdeeling Tilburg zich gedeeltelijk van de Ned. VereenigiDg hebben afgeschei den. Voor een stampvolle zaal werd gister avond in het gebouw „Plancius" te Am sterdam de aangekondigde vergadering gehouden, waarin de heer A. Roodhuyzen sprak over „De beteekenis van het Con centratie-program", voor welke vergade ring de heer P. J. Troelstra tot debat was uitgenoodigd. Terwijl binnen de zaal reeds nagenoeg ge heel gevuld was, verdrongen zich buiten nog honderden en honderden, netjes in rijen Van zes opgesteld om een plaatsje te krij gen...., voor de meesten vergeefsche moeite. Te Amsterdam is opgericht de Neder- landsche Apothekersvereeniging. In het voorïoopig bestuur werden gekozen de hee ren C. Mulder, te Breda; Laverman, in Den Haag; Florijn, te Haarlem; Bakker, te Zaandam, en Borren, te Amsterdam. Naar het „Nbl. voor Ned." meldt, zal ds. L. Beyens, oudste predikant der Geref. Kerk te Amsterdam, met Mei eervol emeri taat vragen. Hij zal dan meer dan vijftig jaar het predikambt hebben vervuld. Z. D. Hoogw. Mgr. W van de Ven, Bisschop van 's-Bosch, heeft aan de pries ters van zijn diocees een bijzondere oratie in de H. Mis en aan de religieuzen gebe den voorgeschreven voor den. goeden afloop der a. s. Juni-verkiezingen. („Msbde") De derde jaarvergadering van het Bu reau voor de R.-K. Vakorganisatie en de Hoofdbesturen der Ned. R.-K. Vakbonden zal gehouden worden op 22 en 23 Febr. a. in het gebouw van de R.-K. Werklieden- vereeniging te 'a-Bosch. Op de agenda komen o.a. voor: Voorstel len tot statu ten wijzigiDg, vaststelling van den naam van het tijdschrift, bespreking van de mogelijkheid der oprichting eener eigen drukkerij. Met 7 tegen 6 stemmen heeft de Raad van Wormerveer besloten tot aanstelling van een controleur der Inkomstenbelasting. Het 19de oongres der Sociaal-Democra- tische Arbeiderspartij is bepaald op 23, 24 en 25 Maart a.s. te Utrecht. De Raad van Medemblik heeft besloten tot inkrimping van de kermis van negen op vijf dagen. Men meldt uit Tiel, dat de gemeente door de heeren J. en W. Schoonboom, te Voorburg, aannemers van de werken voor ververeching der stadsgracht, aangespro ken is tot betaling van een bedrag van f 10,000, hoofdzakelijk wegens onjuist ge bleken opgaven van de uitkomsten der grondboringen. De audiëntie van den Minister van War- terstaat zal Vrijdag niet plaats hebben. HAARLEMMERMEER.. De „trek" naar T nieuwe werelddeel Amerika van uib dezi gemeente, die geduTende enkele maanden zoo goed als stil lag, begint thans weer leven diger te worden. In het laatst dezer maand zullen reeds ecnige personen vertrekken, ter wijl bij eenige huisgezinnen het voornemen bestaat om gezamenlijk de volgende maand den .grooten trek te doen. De tijdingen,, die van daaT ontvangen worden, zijn van. dien aard, dat meerderen, zoowel familie leden als -kennissen van hen, die cr resda zijn, aldaar ook hun geluk willen gaan be- pioeven. IIILLEGOM. De Nutslezing, welke gister avond alhier gehouden zou worden, is uit gesteld wegens ongesteldheid van de spreek ster, mëvrouw Flo thuis. Van Dommelen. Het ondersteuningsfonds „Draagt elkan ders Lasten" heeft gisteravond in „Eben Haëzer" zijn elfde jaarvergadering gehou den. Volgens het jaarverslag is de toestand gunstig; het ledental steeg van 226 op 243 leden. De rekening van den penningmeester, wees aan: f 1275.09 ontvangsten, f 1008.75 uitgaven en een batig saldo van f266.34. Het kasgeld besomde f 2008.10. De commis sie van advies had de rekening en kas Sn volmaakte orde bevonden. De periodiek af tredende bestuursleden, de heïren M. van der Jagt en J. Kool, werden beiden herko zen. Overwogen werd ten slotte om het volgende jaar een boete te heffen van die leden, die opzettelijk de jaarvergaderingen verzuimen. HOOGMADE. Tot waarnemJend hoofd der openbare school is benoemd de heer C. E. de Boer, onderwijzer te Leiden, die deze functie Creeds beeft aanvaard. KATWIJKLAAN.ZEE. De lieer A. Ouwe hand Dz. is door aankoop eigenaar gewor den van do bomschuit „De Hoop" K."W\ 48. De nieuwe logger „Wilhelmina VII", van Gcbr. Den Duik is óp jiüjn eerstei !reis niet voorspoedig geweest. Bij het bin nenhalen van het gereedschap is n.l. de z.g. „mosterdpot" uit hét dek getrokken, waar door dit beschadigd werd. LISSE. Gisteren werd alhier een belang rijke gladiolusveiling gehouden onder di rectie van de heëren Bader en D? Mooy en ten overstaan van notaris O vermeer, te Nieuw.Vennep. De handel was stug. "Wij noteerden als volgt: America 810 c.M. 5000 bollen, f 20, América 68 c-M. 6000 bollen, f 15, Halley, 5000 kralen, f 21, "Willy Wegman, 400 kralen, f 18, Meteor, 500 kralen, f7, Baron Jos. Hulot kralen 5 Li. ter, f 5, Europa, 50 bóllen, éénjarig, f20. Red Emperor 50 kralen, f25. Lilly Lehman 50 bollen, f 12. Pink Beauty 15,000 bollen, f29. Giande Blanche,-20 bollen, f4. Meteor 9 bollen, f2.50. Niagara 700 kralen, f 13. Empress of India 100 bollen, f 10. "'Panama 1013 c.M., 50 bollen, f90. Niagara, 250 bollen, f 68. Panama, 100 kralen, f 20. Pïin- oeps 10 Liter, fll. Hollandia 1013 c.M., 24,000 bollen, f 135. Pink Beauty 1/i H.L. kralen, f55. Anny "Wegman, 10,000 kralen, f 6. Electra 70 bollen, f 50. WARMOND. J. v. d. H., die alhier en elders oplichting pleegde en daarom voor den officier van Justitie is geleid, hoeft ook te Voorhout iemand opgelicht voor f 7 en een biefstuk. Bij een combinatie bestaat het plan, een villa-park aan te leggen. WASSENAAR-, Aan den water molenaar van den Ruyggelaansehen en Zonneveldschen polder Ph. Peschier verleende het bestuur een zeer eervol- ontslag. De molenaar heeft zijn werkzaamheden gedurende veertig jarm waargenomen tot groote tevredenheid van be stuur en ingelanden. In zijn plaats werd benoemd G. Dongelmans, van Warmond. WOUBRUGGE. Gisteravond werd in de goedbezochte jaarvergadering van het sup- pi etiefonds der Chr. School alhier door den penningmeester verslag uitgebracht, waar uit bleek, dat aan vrijwillige bijdragen tot ondersteuning in de kosten van schoolgaande kinderen in 1912 bijeen was gebracht f390.85. Als spreker trad in deze vergadering op de heer T. J. Hendriks, hoofd der Chr. School te Ter-Aar, die oen rede hield over „Huis en School"; Na de pauze gaf de voorzitter een nauw- keuxigen blik in de twee eerste soholen in ons dorp in de eerste helft der 17de oïuw met haar onderwijzers en oude tuchtmiddelen. Bij Kon. besluit is met ingang van 11 Februari herbenoemd tot voorzitter der plaatselijk© commissie voor de ongevallen verzekering te StadkVollenhove L. Boers- ma, predikant der Ned.-Herv. Gem. te Stad-Vollenhove is toegekend de aan de orde van Oranje- Nassau verbonden eere-medaille in brons aan H. Sehuling, schilderskneoht bij do firma wed. Brinkman en Zoon, te 's-Gra- venhage. Een Néderlandsche prijsvraag voor do jeugd. De Algemeene Nederlandsche Bond Vrede door Recht, hierbij vertegenwoordigd door zijn speciale Pro pagan da. commissie en de Nederlandsche R.-K. Vereeniging tot bevor dering van den Wereldvrede, hebben heti voornemen binnenkort een prijsvraag voor de jeugd uit te schrijven voor een opstel over een der volgende onderwerpen: 1. Wat is het doel der vredesbeweging? 2. Welke gedachte vertegenwoordigt het Vredespaleis 3. Hoe moeten geschillen tussohen do vol keren in de toekomst worden beslecht? Aan deze prijsvraag zullen kunnen deel nemen meisjes en jongens, die geboren zijn tusschen 1 Januari 1896 en 1 Januari 1899, onverschillig of zij nog schoolgaande zijn of niet meer. Nadere mededoclingen omtrent deze prijs vraag zullen zoo spoedig mogelijk nader ver schijnen en ook aan alle schoolautoriteiten en, scholen worden rondgezonden. Het hoofdbestuur Van de Maatschappij tot Bevordering <*er Bouwkunst, heeft aan den heer A. W. Weissman, architect te Haar lem, een zilveren medaille toegekend, tea* erkenning van zijn bijzondere verdiensten als schrijver over bouwkunst-, meer speciaal die van Nederland. De eerepenning is met een oorkonde, door den voorzitter der Maat schappij, den heer A. Salm G.Bz., plechtig aan den heer Weissman uitgereikt. Naar do „Zw. Ct." uit goede brou ver neemt, is liet welslagen van de plannen tot stichting van een koloniaal museum te De venter, dank zij mede de krachtige medewer king van den oud-gouverneur.generaal van Indië, den heer Van Heutsz, zoo goed als verzekerd. Het muziekkorps „De Pionier", te Gou da, zal tegen de beide Pinksterdagen een nationaal muziekconcours uitschrijven. Prof. Hugo de Vries. De Academie van Wetenschappen tc Pa trijs, heeft met bijna algemeene stemmen pro fessor Hugo de Vries benoemd tot correspon- doerend lid voor de sectie botanie. Prof. Hugo do Vries werd uit een drietal gekozen. „G h e 11 o" t e C h i c a g o. Uit Chicago wordt bericht, dat daar eerst- 'daags in het „Deutsche Theater" Heijermans' „Ghetto" gaat. In de gisteravond gehouden vergadering der Vrijzinnige Kies vereeniging te Leiden is candidaat gesteld prof. mr. J. E. Hee rree, unie-liberaal, die bereids gesteld was. door unie-liberalen en vrijzinnig.democraten. In het district Tiel is m!r. Tydeman Jr. "wederom' door de liberalen candidaat gesteld. De christ.-hist. in het district Winscho ten zullen, na goedkeuring door }iet hoofd bestuur van den Ohr. Hist. Bond, een eigen candidaat stellen na den reeds geproclameer- den anti-revolutionnairen candidaat. De liberale heer Huges heeft zich als candidaat in het district Assen terugge trokken. De réchtsche Iriesvëreenigingën te Haar lem: zullen nu, jhr, Van Lennep te kennen heeft gegeven geen nieuwe candidatuur td zullen aanvaarden, dr. J. Th. de Visser can didaat stellen. Do S.-D. P. zal in Utrecht II met een eigen candidaat uitkomen, wanneer een vol- doendo aantal handteekeningen bijeen tel krijgen is. Gemeen torna d van Hijnsbnrg. 'Aanwezig alle leden. Voorzitter de burgemeester, de heer R\, van Ham, die de vergadering met gebed opent. Ingekomen o.a.missive van de conn missie tot wering van schoolverzuim, waar-? in wordt medegedeeld, dat tot voorzitter en secretaris (dezer commissie werden be-i noemd respectdev. ide heeren J. G. Vrees-i wijk en W. v. d. Weg; verslag van boven genoemde commissie over 1912. Die conn missie heeft 69 kennisgevingen ontvangen; 18 vergaderingen werden gehouden, waard op 12 personen verschenen; het school ver-a zuim is toenemende; Aan de orde was benoeming stembu reaux. Vooraf kwam men al eenigszins tot overeenstemming, ofschoon bij de sfemv mmg toch nog Verdeeldheid heerschte. Ges kozen werden voor stembur. Tweede Kaj. mer de heeren N. v. Delft en D. v. d. Eijkel; Provinciale Staten: J. v. Iterson, W. L. v. d. Gugten, control, lid dr. Jon ker; Gemeenteraad: N. van Egrnond, S. Schoneveld, control, lid H. den Haan. Stembur. Kamer van Arbeid: A. d<3 Mooy, voorzitter, C. van Delft en J, v3 Iterson. De heer J. van Klaveren bedankte voor. dit lidmaatschap; anders hadden alle hec-, ren een postje gehad. Er moest een af- en overschrijving plaats hebben wegens tekort posten krankzinni genverpleging en telephoonkantoor. Goed-: gekeurd. Door B. en Ws. wordt voorgesteld inzake het aanstellen van een tweeden gemeente-, werkman bij de begrooting 1914 daarvoor een post uit te trekken. B. en Ws. kunnen' dan eens uitzien naar een geschikt per soon, djie vooral op de hoogte is met stra-» ten. Dr. Jonker zou vooraf de- aanstelling eerst geneeskundige keuring verlangen. De hoer Schoneveld wijst er op, dat dart sommige wegen nog lang in slechten toe-i stand moeten blijven. Het puin ligt langs de wegen in plaats van er op. Ook in het] vaarwater zijn vele ondiepten. Hij geeft B. en Ws. in overweging daarin al vast, te voorzien. Wethouder'van Iterson merkt op, daf aan den Kruisweg reeds wordt gewerkt, veronderstellende dat de heer Schoneveld deze op 't oog heeft. Wat de Brouwer- steeg betreft, daar gooien cle aanwonendon zelf voortdurend allerlei afval langs den weg. De Voorzitter denkt aan de bezwaren te gemoet te komen door tijdelijke werk-i krachten. De heer Schoneveld zou liever ie mand] aangesteld zien speciaal meer voor bag ger werk, de gemeente zou dan een stukje grond moeten koopen of,-huren tot opber ging van bagger, vuilnis, enz. Wethouder van Iterson verklaart, dat overal is gezocht naar een stukje gromidl om te koopen of te huren. De heer Klaas van Delft zou toch gaar ne zien, dat door B. en Ws. een einde werd gemaakt aan sommige treurige toestanden. Hij veronderstelt ook, dat een losse werk-, mans minstens even duur zal zijn als een vaste. De Voorzitter stelt voor in beginsel te beslissen om de Brouwersteeg en het ge deelte tusschen den Oegstgecsterweg cn de Smidsteeg te bestraten. De heeren Schoneveld en Klaas van Delft vragen of de N.-Z.-H. T.-Mij. de Brouwersteeg eerst weer nietin goeden, staat moet opleveren. De Voorzitter verklaart, dat zulks natuur-i lijk moet, maar de N.-Z.-H. T.-Mij. talmt daar lang mee. Over deze kwestie wordt nog lang ge sproken en verder aangehouden tot de vol gende vergadering. B. en Ws. zullen ondertusschen pogin gen doen een stukje grond te koopen of te huren, voor vuilnisbelt. De heer W. L. v. d. Gugten wijst nog op een gedeelte Katwijker-Eind. Dit wordt zeer stiefmoederlijk behandeldde bewo-, ners er van betalen toch ook belasting.; Ook hieraan zal de aandacht worden ge wijd. Bij de rondvraag, informeert de heer C. van Delft, wanneer de haag in de Kerkn straat zal worden opgeknapt. B. eh Ws. zijn nog niet met hun b'er&i kening gereed. De heer J. van Klaveren doet mededec-i ling in zake het eigendomsrecht van deaf Kat wijk er weg. Hij is op onderzoek uitgeweest en tot de conclusie gekomen, dat bedoelde wegj voor éón derde behoort aan het Hooghj Rijn land en voor twee derde aan dc ges meentü Rijns burg. Hij verzoekt nu nog*

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1