N°. 16246 Donderdag 6 Februari, A*. 1913. <§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. MILITIE. Verplichte Winkelsluiting, Kunst, letteren, enz. Faillissementen. PRIJS DER JLDYERTENTIEN Van 16 regels ƒ1.05, Iedere regel meer ƒ0.171. Grootera letters naar plaatsruimte. Kleine edvcrtentiën van 30 woorden 40 Oente contant j elk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het inoasseeren word^0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden l l f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post De zeemilioien-kustwaohter PETRUS ANTHONIUS JANSEN, behoorende tot de lichting 1910 der gemeente Leiden, wordt •verzocht zich ten spoedigste met zijn zak boekje te vervoegen ter gemeente-secretfu- rio dezer gemeente, afdeeling Militaire Za ken, Kamer No. 9. Het bureau is geopend van des voormid- 'dags 9 tot des namiddags 4 uren. De Burgemeester, N. C. DE GIJSELAAR. Leiden, 6 Februari 1913. Nu door den Leidschen GcmjcCntóraad. in beginsel is besloten, dat ook in onze gemeente de winkels des avonds te negen uren moe ten sluiten, zulle®. winkeliers en personeel Zich wel eens afgevraagd hebben, hoe of )de verordening op de winkelsluiting er wel zal uitzien. Of die verordening voor onze gemeente er anders zal uitzien dan die in andere plaatsen, kunnen wij nog niet zeggen, pmdat de verordening zelve in den Raad nog moet worden vastgesteld; wij veron derstellen echter, dat er uit den aard der zaak licel veel overeenkomst zal zijn tus- schen de voor ons geldende verordening en die voor andere gemeenten, opidat men de verordeningen in andere gemeenten wel als leiddraad zal hebben genomen. Wij laten daarom hieronder volgeln de voor naamste artikelen van de verordening, zoo. als mien die te Amsterdam op de winkel sluiting heeft gemaakt. Een ieder kan zich jdan een denkbeeld vormen op welke wijze jde politie moet controleeren of de ve'ror- idening behoorlijk wordt nageleefd. De door ons bedoelde artikelen der Am- eterdaJmsche verordening luiden aldus Artikel I. Het is verboden een winkel (inbegrepen barbierswinkels en kapperssalons) Voor het publiek geopend te hebben: lo. vóór 's mcjrgens 5 uren en na 's avonds ,11 uren; a. op Zaterdag; b. op den dag, voorafgaande aan den Ile- tnel vaartsdag c. van 29 November tot en met 6 De cember en van 17 tot en met 24 December; 2o. op tandere dagen vóór 's morgens 5 tuur en na 's avonds 9 uur. Artikel II. De bepalingen van art. 1 zijn Jniet van toepassing op: 'j, a. apotheken; b. inrichtingen, waatvoor in of krachten^ ide algemeene politieverordening een slui tingsuur is bepaald; c. alle localiteiten, niet vallende onder b, idoch die blijkens haar inrichting bestemd zijn voor het gebruik ter plaatse der aldaar Verkochte eet- en drinkwaren ,i d. winkels in stations. Artikel III. Ia op het uur, voor do win kelsluiting voorgeschreven, nog publiek in 'den winkel aanwezig, dan mag dit nog be diend worden, doch niet langer dan gedu rende een halfuur. Artikel IV. Een -winkel wordt als voor het publiek geopend beschouwd, zoolang er pu- bliek aanwezig is of er winkelbedienden aan- Jwezig zijn, behoudens het geval in art. 3 voorzien. iArtikel V. Het is verboden in de inrich- tingen en localitoiten, bedoeld in art. 2, sub b en c, waren, welke uit die inrieh- [ting worden medegenomen, te veïkoopen of £jaf te leveren op de uren, waarop het vol- [igens art. 1 verboden is, winkels voor het publiek geopend te hebben. n Hetzelfde geldt ten aanzien van apotheken ,Vcor alle andere waren dan genees- en heel. ïn id delen en chinn-gische instrumenten. t< Artikel VT. Onverminderd de bepalingen 'pp het venten, iu do algemeene poli tie veror- Idening opgenomen, is het venten op den 'openbaren weg, behalve met drukwerken, I dranken en kleine eetwaren, verboden op j 'de uren, waarop het volgens art. 1 ver- .boden is, winkels voor het publiek geopend .te hebben. •-! Artikel VII. Burgemeester en "Wethouders feijn bevoegd bij openbare kennisgeving een ijal dan niet voorwaardelijke ontheffing te ;jverleenen van, de verbodsbepalingen dezer 1 verordening a. algemeen ten aanzien van hllo winkels, ,|voor .enkele in die kennisgeving aan te wij den dagen of gedeelten van dagen; b. ten aanzien van alle winkels op een tentoonstelling, fancy-fair of andere soortge lijke inrichting va®. tijdelijken aard voor een in die kennisgeving vast te stellen tijdperk. Zoo wij reeds zeiden, hebben wij de voör- tiaam^te artikelen weergegeven. Uit artikel '1 zien we, dat des Zondagsavonds niet te 9 uur behoeft te wcflxlen gesloten. De Zondag geheel ultgefSoh^kehL. Een winkelier kgjn dus zijn winkel 'des Zondags na 9 uren 's avonds voor het publiek openstellen. Dit is nu in Amsterdam zoo; of onze vroede vaderen er ook zoo over zullen denken, moe ten we nog afwachten. Het is te begrijpen, dat verschillende winkeliers te Amsterdam hebben getracht, do verordening op de een of andere mJanier te ontduiken, bijvoor beeld door oen klant, die op de stoep voor den winkel bleef staan, waarvoor men een plankje, had bevestigd tusschen den post van de voordeur, of van uit een raam van een kamer aan de openbare straat gelegen, voor werpen te verkcopen. Ja, men heeft zelfs sigaren kunnen koopen aan een schuitjè, dat door de stadsgrachten voerl De rechter heeft bij slot van rekening be slist, dat op deze wijze verkoppen eveneens in strijd geschiedde met de verordening op de winkelsluiting. Winkeliers en publiek te Amsterdam heb ben zich thans reeds verzoend met de ver ordening en weten al niet beter of het be hoort zoo. Men hoort ten minste niet meer, dat zij zich tegen het verplichte sluitings uur verzetten. Zoo zal het bij slot van re kening bij ons ook wel gaan. Wanneer ons omtrent de verordening, welke voer Leiden moet gelden, iets bek and is, zullen we natuurlijk niet nalaten onze lezers er spoedig mede in kennis te stellen. Leiden, 6 Februari. In verband met de feestviering op den ai. s. Bsten Februari ailhier kunnen wij me dedoelen, dat door de redactie van Virtus Concordia Fides", orgaan van het Leidsch Studentencorps, vcor den gekostumeerdon middagoptooht zal worden uitgeloofd een Vir tus Wissel beker, in do hoop, dat, naast vele andere overwegingen, dit besluit voor de eerste.jaars nog een aansporing te meer moge zijn, om mot iets goeds voor den dag tp kom'en. In gönoem'd orgaan wordt door het Col legium bekend gemaakt, dat op dien dag bij hot j.Hópital Wallon" alle luidruchtig heden vermeden moeten wordendat de gekostumeerde leden van het eerste jaar des namiddags te drie uren met hun wagens voor de Sociëteit Minerva" vercenigd wor den verwacht, om' zich na aankomst van het Collegium! in optocht te begeven naar „Den Burcht." Tot de receptie, die het Collegium' aldaar zal houden, worden alle leden van het L. S.-C. uitgenoodigd. De uitspraak der Jury zal op deze receptie worden bekend gemaakt. Het Corpsdiner begint te zes uren. Zij, die aan de serenade wenschen deal te nemen moeten zich te kwart voor negenen uitarlijk aan de Sociëteit „Minorva" bevin den. Da gezelschappen, vcreenigingen en dispu. fen ter opluistering van den stoot zullen met hun vaandels, banieren en attributen aanwe zig zijn. Da stoet zal bij Hotel „Lion d'Or", waat da hopgleeraren bijeen zijn, na de serenade worden ontbonden. Hedenvoormiddag hield de GeTef. Stu denten vereeni ging in Nederland, die 129 le den telt, over de verschillende Universiteiten verdeeld, alhier in de bovenzaal van „In den Vergulden Turk", onder leiding van den praoscs mï. J. Donner, haar jaarverga dering. Gisteravond waken reeds verschillende le den uit andere Academiesteden overgekomen, die door de Leidscho afdeeling ook werden ontvangen in „In den Vergulden Turk". Daze reünie duurde geruimen tijd en droeg een gezellig karakter. Op de jaarvergadering, die een huishoude lijk karakter droeg, was het voornaamste punt de besproking over het voorstel van het bestuur om' met de-studentenvereeniging der Vrije Universiteit een gemeenschappe lijk Studentenweekblad uit te geven. Hedcniiamiddag werd de jaarvergadering besloten mtet een openbare bijeenkomst in de Stadszaal, waar prof. <lr. F. Geesink, hoogleeraar aan do Vrije Universiteit, een feestrede hield. Vanwege én op verzoek der Leidscho tuiniers- en bloemisten-vereoniging „Door Eendracht Verbonden", had gisteravond in ,,D> Graanbeuts", alhier, een voordracht met lichtbeelden plaats, gegeven door den haetr E. H. J. Cunaeus. Na opening door den voorzitter, den heer M. Galjaard, die den aanwezigen dames, le den en belangstellenden een welkom toe riep, begon spreker met de behandeling van b>t onderwerp: Sierplanten. Prachtige planten passeerden bij de voor dracht de revue en er werd door het groot aantal aanwezigen genoten. In de pauze werd een verdeeling van plan ten gehouden voor de leden len werd mevrouw Cunaeus naméns1 de Vereeniging een bouquet aangeboden. Met een woord Va® dank door den voor zitter aan den heer Cunaeus voor zijn be reidwilligheid sloot hij dezen zeer leeirijkein en gezelligen avond. Iel 't ons toegezonden veertiende jaar verslag van de Vereeniging tot Christelijke Wijkverpleging „Phebe", alhier, zegt het bestuur Wanneer wij ons wederom nederzetten om een kort verslag uit te brtngen over de werkzaamheden van onze Vereeniging, dan kunnen wij daarin niet veel nieuws vermelden. Mochten wij ons verleden jaar verheugen, dat het bestuur nu compleet wai, dat is, wij mogen het met dankbaarheid erkennen zoo gebleven, want hoewel een onzer bestuurs leden, nl. mevr. J. M. du Boeuff—Klaas- sen, tegen het einde van 1912 als Rd be dankte, vonden wij freule A. J. W. Bar- naert dadelijk bereid, de ledige p'aats in te willen nemen. Tot penningmeesteres werd .mej. M. Brass benoemd, die deze taak, reeds vroeger door haar vervuld, wederom aanvaardde. In het Wijkgebouw bleef alles bij bet oude. Dokter en zruefcer bleven ijverig be zig met hun taak, en een bij het verslag gevoegd staatje geeft een overzicht van dien arbeid, waaruit o.m. blijkt, dat in 1912 het aantal malen, dat hulp is verleend bij zieken in eigen huis, bedroeg 4036; het bezoek bij zieken en armen 205; het aantal malen dat hulp is verleend in het Wijkge bouw 8974; patiënten op het spreekuur van den dokter 936; melk, verstrekt in liters, 1246i; eieTen 1313; bons voor warm eten en soep, 185; voor grutterswaren 52; turf 140; cokes in H.L. 13; gedragen kleeding- stuklcen 164 schoenen 3 parenstuks ver- plegingsartikelen uitgeleend 63. Zoo ook werd de meisjeskrans door de zelfde twee dames geleid en de kleeding- stukken, .door de mehjes vervaardigd, wer den aan 40 gezinnen op het Kerstfeest uit gereikt. Maar door de goede zorgen van de Nederlandsche Naai vereeniging, van wie wij 100 stuks kleedingstukken mochten ont vangen, kon ditmaal de uitdeeliDg op veel ruimer schaal geschieden. Met vriendelij ken dank voor de toezending houden wij ons voor dit jaar voor een dergelijke zen ding aanbevolen. Evenals andere jaren zorg de de Leidsohe Katoenmaatschappij, voor heen De Heijder en Co., door het zenden van een groote partij katoen voor de grondstoffen van de kleedingstukken, op de meisjesvereeniging vervaardigd. Aan melk en eieren werd dit jaar voor f 221.71 uitgereikt. Gedurende het eerste gedeelte van het jaar werden de bijbellezingen weder gere geld gehouden, maar dezen winter zijn zij gestaakt, omdat in het Wijkgebouw van Kerkelijk Wijk IV dit jaar met lezingen werd begonnen. Met dank aan allen, die ons in onzen ar beid bleven steunen, noeten wij toch een ernstig beroep doen op nieuwen steun, want al ging het bedrag aan contributiën niet achteruit, zelfs was het iets meer, wij te ren toch jaarlijks in. Begonnen wij dit jaar met een saldo van f 352.42, wij sluiten met f 179.19 d.i. onge veer de helft. Deze cijfers spreken voor zichzelf; maar wij vertrouwen, dat deze arbeid, die nu 14 jaar onder Gods zegen is verricht, niet door gebrek aan hulp zal moeten worden opgeheven. Het bestuur bestaat uit de heeren J. W. Brass, voorzitter en S. J. Ie Poole, secre taris; en de dames mej. M. Brass, pen ningmeesteres; mevr. S. A. C. Tan Nes Van der Pol; mej. G. M. de Haas en freule A. J. W. Barnaert. De heer P. Tan den Berg, te Haar lemmermeer, heeft voor de benoeming tot godsdienstonderwijzer bij de Ned.-Herv. Evangelisatie te Nieuwveen bedankt. H. M. de Koningin vereenigde giste ren de civiele autoriteiten aan een gast maal, waaraan ook H. M. de Koningi u-Moe der deelnam. Aan tafel speelde de strijkmuziek der Koninklijke Militaire Kapel. Bij de te Hilversum gehouden verkie zing voor een lid van den Raad in dis trict I, vacatur e-Wü stenhof f (anti-reT.) werden uitgebracht 799 stemmen, waarvan 14 van onwaarde. Aantal geldige stemmen 785. Volstrekte meerderheid 393. L. van den Brink, (Christ.-hist.) gesteund door dn R.-K., 328, P. J. J. A. Geesink, (vrijz. dem.) 410, J. Knegt (soc.-dem.) 45. Alzoo gekozen de heer Geesink. Het aantal kie zers bedroeg 1197. De anti-rev. onthielden zich bij deze verkiezing. Uit Utrecht bericht men het overlijden van mr. Johan de Sitter, in leven oud vice- president der Groningsche rechtbank. Mr. Dé Sitter stond bekend als eeu be kwaam rechtsgeleerde. Hij was ridder in de Orde van den Nederl. Leeuw. Gisteren herdacht dr. E. Barger rijn 25-jarig jubileum als predikant bij do Ned. Herv. Gem. te Amsterdam. Namens den kerkeraad ontving de jubilaris heb bezoek van den voorzitter en den scriba, die hem gelukwen6chen aanboden. Zondag j.l. werden den jubilaris door de leerlin gen dor Zondagsschool beelden aangebo den van Luther en Calvijn. Van vele wijkgenooten, met wie ds. Barger vele jaren heeft samengewerkt, werd hem een bron zen beeld, voorstellende - ,,De Zaaier", tem geschenke gegeven. Onder de geluk- wenschen en bloemstukken bevonden zich ook bloemen van de commissie van het Burgerlijk Armbestuur voor de Gasthui- czen, het bestuur der Ned. Herv. Diako- nesseninrichting en het bestuur van de Ned. Zondagsscholen vereeniging. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft ter vervulling eener vacature van Raads heer in zijn ooilege de volgende alphabe- tische lijst van aanbeveling opgemaakt: L. Ph. J. Hoeffelman, vice-president der arrondissementsrechtbank te Amsterdam F. M. C. E. Koksma-, vice-president der arrondissementsrechtbank te Rotterdam; L. Offerhaus Jz., rechter in de arrondis sementsrechtbank te Amsterdam. ALPHEN. In de Ned..Hcrv. kork hield gisteravond dr. B. Batelaan, van Ouderkerk a/d. IJsel een rede in het belang van heb Chr. Onderwijs. Als leiddraad koos do leeraar Ps. 78:4—8. KATWIJK.AAN.ZEE. In de Geref. keric had gisteravond de bevestiging plaats van een ouderling en een diaken. Vervolgend werd do afgetreden ouderling, de heer L. Parlevliet., door den leeraar, ds. Impeta, toe. gesproken, waarbij zijn eerw. o. m. in her. innering bracht, dat de afgetreden broeder in do veertig jaïen van zijn diaken, en ouder lingschap de gemeente had zien groeien, in weerwil dat Katwijk aan den Rijn, hetwelk eerst ihier kerkte, een eigen gemeente stichtte. Na idoze toespraak zong de gemeente don oud. ouderling Ps. 134:3 toe. De logger „K.W. 159" is gisteren her waarts gesleept en ligt thans in het Prins- Hendrik-ka® aal. Het vaartuig moet eenige belangrijke reparaties ondergaan. Niet do nieuwe logger „Wilhelmina VII" zal de laatste trawler zijn, die uitgaat, ïo!aar de K.W. 36 „Franeina", schipper C. Schaap, welk vaartuig eerstdaags zal uit varen. L/ejjerzakera. De nieuwe organisatie. ,,De Avp." meldt, dat bij de invoering der nieuwe legerorganisatie het voornemen bestaat om op 1 April a.s. slechts over te gaan tot de splitsing van de thans be staande infanterieregimenten Tan vier ba taljons in regimenten van twee bataljons. De opriohting van het alsdan voor elk nieuw regiment benooaigde derde bataljon zou alsdan geleidelijk geschieden. Hierdoor zouden op 1 April slechts 12 kapiteins van het wapen der infanterie voor bevordering tot majoor in aanmerking komen en de oTerige 24 hoofdofficiers plaatsen eerst bij oprichting der „derde" bataljons vacant komen. Kleedkamers in Schouwburgen. De ,,N. R. Ct." maakt melding van een circulaire van het bestuur der Ned. Too- neelkunstenaarsvereeniging aan de bestu ren van schouwburgen en sociëteiten, wair tooneel gespeeld wordt, in welke wordt aangedrongen op verbetering van den toe stand der kleedkamers. Het bestuur wijst er op, dat de kleedka mers waarin de tooneelspeler, voor zoover hij niet ,,en scène" is, van ongeveer 7 tot 11 uur moet vertoeven, allerminst geschikt zijn er toe mede te werken, dat hij voor zijn taak gedisponeerd is. Niet alleen ont breekt meestal zelfs het minste comfort een kleedbank, een paar keukenstoelen, waschkom en een paar armoedige lampjes vormen gewoonlijk den geheelen inventaris, al dit schoons geplaatst tusschen vier kale muren maar zelfs aan de totihet-meest- strikt-noodzakelijke-teruggbrachte-eisohen kunnen deze lokalen dikwijls niet voldoen. Daarom meent het bestuur ten aanzien van kleedkamers en toiletten in het alge meen op het volgende te mogen aandrin gen voldoende ruimte, reinheid, verwar ming, ventilatie, goede Terlichting (in dc kleedkamer hetzelfde licht als op het too neel), zindelijke wascb gelegenheid voor ieder afzonderlijk, voldoend water, toilet kamers voor dames en heeren afzonderlijk rein, verlicht en voorzien van het noodige". De Vredesbeweging-van verschillend standpunt bezien. Het orgaan van den Alg. Ned. Bond Vrede door Recht" van Januari is in boekvorm versohenen en bevat behalve het gewoon redactioneel werk, waaronder ook de mededeeling dat Z. K. H. Prins Hen drik der Nederlanden het beschermheer schap van het XXste wereldcongres voor den Vrede, dat in September van dit jaar te 's-Gravenhage wordt gehouden heeft aanvaard en een in memoriam van minis ter mr. E. R. H. Regout in leven eerelid van de Ned. R.-K. vereen, tot bevorde ring van den Wereldvrede, een reeks op stellen van mannen van naam, waardoor da vredesbeweging van c$rschillend stand punt wordt bezien. Het zijn mr. W. H. a Beaufort, prof. dr. H. A. Lorentz, gen>\ raai H. P. Staal,, prof. mr. D. Joseptu s Jitta, generaal jhr. J. C. den Beer Poor> tugael, prof mr. C. van Vollenhoven, ge neraal J. de Waal, ds. A. J. van Loghum Slaterus, J. M. Maury, F. M. Wibaut, dr. H. J. Kiewit de Jonge, Johann W. A. Na- ber, Jan L., Chr. Nuys, W. Westerman, W. P. ter Meulen, A. Pieters, W. J. L. Muiier, mr. dr. H. J. Romeyn, mr. A. J._ A. E. Bek, mevr. F. S. van BalenKlaar, en ds. S. K. Bakker. Museum van K un s tnij verheid. Het Museum van Kunstnijverheid t« Haarlem werd gedurende de maand Ja nuari bezocht door 296 belangstellenden; uit de aan het museum verbonden boekerij werden 235 boek- en plaatwerken naar ver schillende plaatsen van ons land) in bruik-. leen verzonden. De School voor Kunstnij verheid werd bezocht door 183 vrouwelijke en mannelijke leerlingen. De heer J, Vincent, carillonist van het koninklijk paleis te Amsterdam, heeft de vereeren de uitnoodiging ontvangen, het nieuwe carillon van den Raadhufistoren te Keulen in te wijden, de muziek voor het mechanisch werk te zetten en de speelton te plaatsen. De heer Vincent zal zich half Februari derwaarts begeven. De stad Essen wil een schouwburg gaan bouwen, die buiten den grond twee mil- lioen mark zal kosten. In het Tretyakof-scliilderijen-museum te Petersburg heeft een bezoeker met een. mes het beroemde doek van Rjipin: Iwan de Verschrikkelijke doodt zijn zoon, ern stig op drie plaatsen beschadigd. De dader bleek te zijn de 29-jarige zoon van den schilder Balaskof. Men vermoedt, dat hij niet wel bij het hoofd is. Gemeenteraad Tan Voorhout. Voorzitter: de burgemeester. Tegenwoordig alle leden. Bij het openen van deze eerste vergade ring in dit jaar spreekt de Voorzitter een geluk we noch uit. Ingekomen zijn o. m. Van het krankzinnigengesticht te Utrecht de mededeeling dat de dochter van aö wed. v. Leeuwen, uit die inriohting is ontslagenen van de Commissie tot wering v. Sehoolverz. het jaarverslag. Hierin wordt gewag gemaakt van 9 vergaderingen en het oproepen van 12 ouders, waarvan 1 is opgekomen. Het lid de heer L. Prins is de commissie door den dood ontvallen, en voor hem is in de plaats gekomen de heer P. A., Damen. Ook is het verslag ingekomen van het hoofd der openb. school, den heer Van Dobbelen, waarin melding wordt gemaakt, dat het aantal kinderen bij het begdn van het leerjaar 174 bedroeg en nu op 15 Jan., 172, en herinnerd aan het treffend onge val, waarbij een scholier ten gevolge van hartverlaming tijdens de les doodbleef. 42 landbouwverloven waren uitgereikt. Op het verzoek van mej. H. J. Prins, om eervol ontslag als onderwijzeres aan de openb. school tegen l April a. s. wordt gunstig beschikt, en dit ontslag eervol verleend. Eveneens wordt goedgekeurd dat aange vraagd zal worden het maximum van de heffing van den Hoofd. Omslag, te verhoo- gen, en te brengen van f 5000 op f 8000. Bij de verkiezing van een stemburean zoowel voor Kamer, Staten als gemeente raadsverkiezingen werden gekozen: P^ats- vervangend voorzitter, de heer P. War merdam, leden de heeren P. van Rijn en C. Colijn, en tot controleerend lid de heer J. P. v. Schieen verder als plaats vervanger zal optreden telkens in volgor de het oudlste raadslid. Voor de commissie voor reclame Hoofd.- omslag werden dezelfde leden alö heb vorig jaar aangewezen. Telegrafisch weerbericht, naar waarnemingen in den morgen van 6 Febr. Medegedeeld door hel Kon. Ned. Meteor. Instituut le De Bilt. Hoogste barometerstand 767.6 te München. Laag8to 729.5 te Vestmanoer. Verwachting tot den avond van 7 Febr. Matige tot krachtige, meest zuidwestelijke wind; betrokken lucht mot kans op regen. Later wellicht tijdelijk opklarend. Dezelfde temperatuur. W. Lubbers, caféhouder, te Groningen. A. van den Ende, sjouwerman, te Rotrordam. J. van der Hulst Jan BesaeUoon, land bouwer, te Huizen.

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1