N°. 16245 "Woensdag 5 Februari. A0. 1913. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van {Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Gemeentezaken. PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 16 regels 1.05. Iedere regel meer Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents,Voor het inoasaeeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Cents; per 3 maanden 1 f 1,10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post1,65. Afsluiting passage 1ste Groenesteeg. Burgemeester ©o Wethouders van Lei den brengen ter algemeen© kennis dat de late Groeneeteeg, wegens het ma/- ken van een aansluiting op de hoofdlgaslei- ding in die steeg, op Donderdag 6 (Februari a. e. voor hetrerke'er me t rij- en voertuigen «al zijn afgesloten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 5 Februari 1913. JJphabetische lijst van de in deze gemeente metterwoon gevestigde eigenaars oi beheerders van paarden. Burgemeester en Wethouders der ge meente Leidon, brengen ter algemeen© kennis, dat de, ingevolge art. 17 van het Koninklijk besluit van 10 November 1892 (Staatsblad No. 253), opgemaakte alpha- betische lijst, bevattende de namen der in deze gemeente metterwoon gevestigde eige naar» of beheerders van één of meer ter Vordering aan te bieden paarden, gedu rende de maand Februari, voor een ieder op de Secretarie dezer gemeente (afdee ling Militaire Zaken, kamer No. 9) ter in zage is nedergelegd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, den lsten Februari 1913. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het adres van J. DE BÉST, om Vergunning tot oprichting van een kalk- blussoherij in het perceel Koppenhinksteeg No. 7, Sectie I No. 1845; Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven bij deze kennis aan het publiek, dab genoemd verzoek met de bijlagen op de Se cretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; als-mede dat op Woensdag 19 Febr. a.s. des rvoormiddags te elf uren, op het Raad huis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 5 Februari 1913. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders Van Leiden; Gezien het adres van de Firma TIELE- MAN EN DROS, om vergunning tot uit breiding van de fabriek van verduurzaam de levensmiddelen aan de Uiterste- en de Middelstegracht, Sectie I No. 2512, door het bijbouwen van een fabriekslokaal ter veTgrooting van de varkensslagerij en be stemd voor het verwerken en bewaren van vleesch Gelet op de artt. 0 en 7 der Hinderwet; Geven bij deze kennis aan het publiek dat genoemd verzoek, met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie ge legd isalsmede dat op Woensdag 19 Febr. a. s., 's voormiddags te elf uren, op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen, terwijl zij er de aandacht op ves tigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hin derwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELA-AR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 5 Februari 1913. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op de artt. 12 en 37 der Drankwet; Brengen ter algemeene kennis, dat door HENDRIK JOHANNES JACOBUS VAN BENTEN, wonende te Leiden, een verzoek schrift is ingediend, om verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden, anderen 'dan sterken drank, voor gebruik ter plaat se van Verkoop, in het benedenlokaal van het perceel Nieuwe Beestenmarkt No. 18. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 4 Februari 1913.. Leiden, 5 Februari. Gisteravond hield prof. mr. H. L. Drucker, lid van de Tweede Kamer, voor de Leidsohe Studentenvereniging voor Sociale Lezingen een voordracht over de „Kunst van wetgeven". Het klein audito rium was geheel gevuld Op uitdrukkelijk verzoek van den spre ker wordt geen verslag gegeven van deze voordracht. Benoemd is bij de Posterijen en Tele grafie tot hulptelefonist te Leiden, de heer E. W. Hazelhorst en eervol ontslagen op verzoek tegen 1 Mei de commies bij de Tel. lste kl. de heer G. J. de Jong, alhier (be heerder bijkantoor Plantage). Benoemd is tot districts-veearts, de h'eer K. de Vink, te Leiden. Door ds. N. G. Veldhoen, predikant der Ned.-Herv. Gem. te Alphen, is f 1800 ontvangen voor den bouw van een Wees huis. Benoemd is aan de Chr. school voor M. U. L. O. te Waddinxveen tot onderwij zer de heer S. Douma, thans onderwijzer aan de Chr. school te Wanswerd d. Strek. De Tentoonstelling1 „De Vrouw 1813 1913" mag* zich verheugen in de belang1- etelling v'an. H. M. de Koningin. Op haar Verlangen had een der bestuurs leden eon onderhoud met PI. M., waarbij door de Koningin de wensch werd uitge sproken ge'regeld ingelicht te warden. om trent de vorderingen der plannen voor de ten toonstelling. De Koningin heeft thans in oVerlog met het tentooinstellingsbcstuur, baronesse van VeTsohuer, uit Arnhem, aangewezen om als tusschenpersoon op te treden. Wij (vernemen uit alleszins betrouw bare bron, dat het de bedoeling van H. M. de Koningin is, na het korte bezoek aan den Prins, op 7 Februari a.s., zich later, doch dan voor een tijdsverloop van enkele weken, naar den Taunus te begeven. („Tel/) De centrale commissie voor de vis- 6cherij-examens zal, aanvangende 26 Febr. zitting houden te 's Gravenhage. Zij, die aan deze examens wenschen deel te nemen, moeten zich daartoe vóór 16 Febr. schrif telijk wenden tot den voorzitter der com missie, den heer J. van Seheers, Van Ga lenstraat 21, te '©-Gravenhage. Aan een statistiek van de Geref. Ker ken over 1912, in ,,De Rotterdammer" is het volgende ontleend. Het aantal dienstdoende predikanten be droeg op 1 Januari 1912 569 en op 1 Jan. 1913 565. Het aantal kerken was op 1 Jan. 1912 698. Dit aantal vermeerderde met 5 door de institueering van Koog-Zaandijk (cl. Haarlem), Vieringen (cl. Alkmaar), Wijk bij Duurstede (cl. Utrecht), Hom merzijl (cl. Grootegasti) en Drimmelen (cl. Klunderb). Het aantal vacaturen bedroeg op 1 Januari 1912 173 en op 1 Januari 1913 177. Ter zending vertrokken in 1912 dr. H. A. v. Andel, verbonden aan Amsterdam, naar Solo op Java;- ds. L: P. Krijger, uit gezonden door Groningen A, met medewer king van de prov. Groningen, Drente en Qverijsel, naar Patjeti op Soemba, en ds. A. Merkelijn, verbonden aan Middelburg A, met medewerking van Zeeland, naar Ma- gelang op Java. Naar ,,Het Nbl. v. h. N." ve/neemt heeft de heer J. H. Schaper, lid van de Tweede Kamer, tob minister Heemskerk, Minister van Birmenlandsche Zaken en ad interim Minister van Justitie, de volgende vraag gericht: Is de Minister bereid, de juistheid van het bericht in de dagbladen, door mij voorgelezen in de zitting der Tweede Ka mer van 17 Jan. j.l. omtrent de handel wijze van den burgemeester der gemeente Uithuizen, die door betrouwbare perso nen in een ingezonden stuk in ,,Met Nieuwsblad van het Noorden" tegei de ontkenning ;u Van gezegden burgemee;'-1 openlijk wordt gehandhaafd te bevorde ren, dat een deugdelijk nader onderzoek worde ingsteld naar de beweerde malversa tiën in het waterschap De Uithuizer-pol- der, en het daarheen te leiden, dat de justitie te dezen alles in het werk stelle om in het bedoelde geval het noodige licht te ontsteken en recht te doen? Daar de heer K. de Jong Mz., afge vaardigde ter Provinciale Staten Voor het district Hoorn, do provincie metterwoon zal verlaten, zal er dezen zomer een va cature in de Staten ontstaan. De heer De Jong was dit jaar aan de beurt Va.n aftreden. Het uit ,,De Ned." overgenomen be richt omtrent het vertrek van den zen- dingsconsul dr. C. W. Th. Baron van Boet- zelaer van Dubbeldam is niet juist. De con sul zal eerst 13 Februari van Genua ver trekken met het s.s. „Prinses Juliana". De Doornspijksohe raadsleden de heeren Draaier en v. d. Brink zullen zich tot de Koningin wenden met het verzoek om Vernietiging van het Raadsbesluit, waarbij de heer R. Prins bot gemeente ontvanger werd benoemd. Naar hun mee ning is niet gehandeld overeenkomstig de bepalingen van het reglement van orde. Wijlen de heer A. de Joncheere van Harmeien, te Harmeien, heeft vermaakt aan. de NecL-Herv. Gem. aldaar f3000 en de aandeelen in de geldleening, aan de armen dier gemeente f 2000, aan de R.-K. armen f 2000, en aan de armen der Geref. Kerk f 1C00. („U. D.") Op initiatief van „De Jonge Garde" te Almelo, heeft de „Twentsche Courant" naar „Het Huisgez." meldt, een inschrij ving geopend om voor wijlen dr. Schaep- man iu zijn geboorteplaats Tubbergen een gedenkteeken op te richten. De nieuwe gemeente-secretaris van Menaldum (Fr.) kan aldaar geen woning krijgen; er is geen huis leeg. Het gezin heeft nu tijdelijk onderdak gekregen bij het hoofd der openbare school. Naar „De Tel." verneemt, zal het Koninklijk bzoek aan de hoofdstad dit jaar niet worden gebracht in'April of Mei, doch in September a.s., in verband met de te orgafciiseeren onafhankelijkheidsfeesten. AARLANDERVEEN. Tot burgemeester dezer gemeente is herbenoemd de heer J. W. van der Leo. BODEGRAVEN. Het Bodegraven soli mu ziekgezelschap. directeur de lieer J. Vink. van Leiden., gaf met medewerking van den jongenheer J. Feltka!mp, leerling van het Kon. Cdnservatorium te 's-Gravenhage, (fluit) en iriej. J. M. Muldbr (piano) in het Hotel van Haaf ten zijn zesde uitvoering. Het was een genotvolle avond voor het tal rijke publiek. De heer Vink heeft wederom' getoond, dat hij een uitstekend leider van do Verceniging is. De verschillende nummers va,n het programma werden flink uitgevoerd. De jongenheer Fait kamp belooft veel. Hij speelde bijzonder mooi vier fluit solo's. Mej. Mulder komt ook een woord van lof toe voor haar pianospel. HILLEGOM. De drie arbeiderswoningen, met schuurtje, erf en tuin, groot 10 aren en 40' centiaren, gelegen aan de Haarlem merstraat Nos. 22, 24 en 26, zijn gisteren alhier bij openbare veiling ten overstaan van not. Langeveld verkocht aan den heer M. J. van Boelen, voor f 3100. KATWIJK.AAN.ZEE. Do laatste dagen is door de trawlers veel kabeljauw gevan gen. Deelden' we gisteren mee, dat de „K. W. 129" in één] trek vierhonderd kabeljau wen, ving, de logger „Kalland V", K.W. 64 der Mij. „Holland", schipper H. Krijgs man, ving ia één keer vijfhonderd van deze visschen. 1 LEI MUI DEN. Gisternamiddag reed do heer J. C. van Stavoren met hit en kar langs den weg van Rijnzatorwoude naar Leimui den. Bij de woning van den heer Broekhuizen, een rijtuig willende passeeren, waarin de land- houwer J. Boe re, uit Vrieskoop, met een paar kinderen, gezeten was, raakten de beide voertuigen elkander, waardoor Van Staveiren door den schok in de langs den weg lóopende, diepe sloot tuimelde en ook hit en kar te water raakten. Van Staveren wist zicli te redden, doch de hit verdronk. Wellicht ware het beest te redden geweest, indien bedoelde landbouwer dadelijk hulp verleend had, fechrijft men. NOORDWIJKERHOUT. Vanwege de Heidemaatschappij worden 'op Langeveld ge- heele stukken duingrond omgedolven. Het plan bestaat aldaar een plantsoen aan te leggen. Een groot aantal jonge dennen zal spoedig aangeplant 'worden. NOORD WIJK. A AN.ZEE. De Verceniging voor Chr. Onderwijs hield gisteravond haar jaarvergadering in haar schoolgebouw, onder presidium van haar voorzitter, ds. N. K. Koers, dio deze vergadering op de gebrui kelijke wijze en met een kort openings woord opende. De notulen der voorgaande vergaderingen werden hiet dank aan den se. cTetaris, den heetr K. P. Hazenoot, goed gekeurd. De rekening' ten verantwoording van den penningmeester, den heer J. Passchier, ver meldde aan gewone inkomsten een bedrag van f 5321.77 en aan gewone uitgaven van f 5265.76, sluitend alzoo met een batig saldo van f 56.01. De aankoop van grond had bovendien 'eten bedrag van f 604.971/* gevorderd, waarvoor aan bijzondere bijdragen reeds een. bedrag van f497.70 'was ontvangen. De heeren C. v. d. Wiel en H. C. Lind- hout werden aar gewezen om de boeken en bescheiden van den penningmeester na to zien en 'daarover in do eerstvolgende ver gadering rapport uit to brengen. Uit het verslag van den hoofdonderwijzer, den heter H. de Boer, stippe'n we slechts aan, dat de ischool op 15 Januari bezocht werd door 183 leorlingefn. De uitslag der gehou- houden bestuursverkiezing was, dat ftioi groote meerderheid van stemmen de aftro- dendetn, do heeren ds. N. H. Koers en L. Hazenoot werden hei-kozen, welke heeren deze herbenoeming zich lieten welgeval ten. Na de rondvraag, waarbij nog enkele huis houdelijke zaken werden besproken, sloot de heer H. do Boer de vergadering mot dank zegging. OUDE WETERING. Gisteren gaf het ge zelschap Bonofang, uit Rotterdam, een feest avond in het oafc „Het Wapen van Al kei made", op uitnoodiging van een, uit eenigo jongelui bestaand comité, dat daarvoor een subsidie had ontvangen van de ijsclub „Prins Hendrik". De dames en heeren van dat geL zeischap, hebben He verwachting, welke men van hen koesterde, niet beschaamd. Het spel van het dito Bonefang, van mej. Sera v. d. Heim en van den muzikalen clown was uit stekend. 1 De eer e-voorzitter van het comité was zieker wel ,d© tolk der aanwezigen, toen hij de hoop uitsprak het volgend jaar deze art is ten nogmaals te Oudewoterrng te zien en dezen avond goed 'geslaagd noemde. Een geanimeerd bal besloot het feest. RIJNSBURG. Do 2de uitv. van de rederij kerskamer .„Ons Genoegen" is zeer goed ge slaagd. Genoegen, meer dan genoegen heeft zij den talrijk opgekomen aanwezigen ver schaft. De oj>komst was belangrijk grooter dan de vorigo maaldo zaal van den heer J. Verbreo was flink bezet. Onder de toe hoorders merkten wo o.m. den inspecteur en den chef van don uitv. dienst ten do ohefs van tractie dor N..Z..H. T.-M., die door hun tegenwoordigheid, hot bewijs gaven do Vereen, v. h. Personeel der N..Z..H. T.-M. te willen steunen. Bij het openingswoord deelde dc voorzit ter, de heer J. A. A. v. d. Burg, mede, dat de opbrengst wederom was bestemd voor een zieken collega. Het Mandoline-ensemble speelde zeter ver dienstelijk etenigo nummers. Niet het minst droeg dit spel bij tot het wolslagen van den avond. „Do Wees uit het Gebergte" beeft geeri succes gehad; 'zooveel te meer echter „Tante Leen", woorden en muziek van J. A. A. v. d. Burg en door hemzelf voorgedragendat was lachen zonder ophouden. Het J(Joa- wcord" en „Mietjes Trouwdag" door M. A. v. d. Burg doden niet minder sohate'ren. Allen, die trïedeweirkten, hadden de stuk ken goed onder de knie. „Hein Knottebel" 'door H. v. Wesel „Terug van do Geheelonthouders verga de- ring" door Jac. Verboom, „Do Sergeant en R-ecruut" door Nieuwenliuizen en Zoutman, enz. .werden uitbundig toegejuicht. „Als de kat yan huis is spelen de muizen baas" is een jduoht on spectakelstuk, dat met recht dien jiaam 'verdient. Het waren gezellige, aangename uurtjes, die ;men bij „Ons Genoegen" heeft gesleten. De verschillende, stukken waren goed geko zen; .enkele soms wel eens op de grens, zon der echter nog te hinderen. Verder moet men echter niet gaan. WARMOND. Het gasverbruik neemt hier nog steeds too. In Januari waren 12,425 M3. verbruikt. Dit jaar zijn alhier aan de beurt van aftreding .als Raadsleden de heeren H. Kru- seman em J. K. Heijl. De Nagclbrng alweer beschadigd. Tot hun leedwezen moeten B. en Ws. me. dedeelen, dat, volgenjs rapport van den Di recteur van Gemeentewerken, de remmings. werken van de in het jaar 1909 vernieuwde Na.gelbrug in den laatsten tijd, nu het varen met zandbakken weder mot volle kracht is hervat, ernstig zijn beschadigd. Vooral is dit liet geval met de remraings. werken aan de Noordzijde, die van de daar. tegen aanvarende geladen zandbakken veel te Jijden hebben; do palen zijn gebroken, alle verbindingen ontzet, heb ijzeren beslag stuk gevaren. In den tegenwoordigen toe stand kan dit rommingswerk de brug niet meer afdoende beveiligen, weshalve vernieu wing dringend noodzakelijk is. Hoewel hot remmingswerk zeer stevig geconstrueerd was, zal het nieuwe nog sterker gemaakt moeten worden, om' beter tegen aanvaringen bestand te zijn. De kosten van twee nieuwe lemmings- werken aan de Noordzijde der brug, elk ter lengte van ongeveer 6.80 M., worden, met inbegrip van het opruimen en naar de Stads- werf vervoeren van de beschadigde remmings- werken, geraamd op ongeveer f2500. De beveiligingswerkten ,aan do Zuidzijde der brug, die al-leen van de terugkeerende leeg© bakken te lijden hebben, zijn gelukkig min der beschadigd en kunnen door het aanbren gen van plaatselijke herstellingen en vers ter. kingen, waarvoor een bedrag van ongeveer f 300 vereischt is, worden hersteld. In totaal worden de verniouwings. en herstellingskos ten dus geraamd op ongeveer f 2800. In het algemeen zijn degenen, die derge lijke schade aan de gemeente berokkenen, zeer moeilijk op te sporen, aangezien bij voor. keur des nachts met de zandbakken wordt gevaren. Zelfs het uitloven van een premie voor iedere bekeuring', die tot veroord-eeling leidt, is niet bij machte gebleken aan aan varingen gen einde te maken. In casu is het echter mogen gelukken den aansprakelijken persoon te ontdekken, zoodat 'althans een deel der vérnieuwingskosten kan worden teruggevorderd. Dit neemt intussohen niet weg, dat B. en Ws., nu wederom! etenigo kunstwerken in del Haarlemmervaart, die bij de gemeente Lci-t den in onderhoud zijn, doör zandbakken em-i stig zijn beschadigd, liet oogenblik geko- inen achten, om andermaal stappen te doen, ten einde in dezen inderdaad onhoudbaren, toestand verbetering te brengen. En zij zijn dan ook voornemens, zich binnenkort tot do Provinciale Staten dezer provincie te wen den. met verzoek de gem oen te Leiden uit deze impasse to helpen, hetzij door wijzi ging dor provinciale verordening op de stoom vaart in de boezemwateren, hetzij door over, noming der vaart mot kunstwerken bij de provincie, hetzij op cebige andere wijzo. Doch hoe dit zij, de vernieuwing der rean'. mingwerken bij de Na gel brug duldt thaas< geen uitstel, met het oog op het gevaar voop do brug zelve. B. en Ws. geven derhalve den Raad inf overweging een bedrag van f2800 ter hun. ner beschikking to stellen uit den post voor onvoorziene uitgaven, waarop thans nog f 11.285 beschikbaar is. De to ontvangen schadevergoeding kan dan later als onk vangstpest daartegenover worden gesteld, j Wijziging der verordening op Wegen, Lanen, Straten, enz. Dcor don heer Van der Eist is voorgel steld alsnog in de verordening, houdende, wijziging der Verordening op wegen, lanen^i straten enz. too te voegen oen artikel 5f' lui dender -,In artikel 24, 1ste en 2de lid. worden telkens achter do slotwoorden „vijf en twin-; lig gulden" gevoegd de woorden: „of hech tenis van één dag". De bedoeling van dit voorstel is, om yajï het door den Kantonrechter ter zake van' overtreding der in art. 24 genoemde artikel^ hcoger beroep op de Rechtbank mogelijk to maken. Zooals art. 24 nu luidt, is alleen' cassatie mogelijk, welke niet kan worden in geroepen, wanneer bijv. zooals bij de too- passing dezer verordening, meer dan eens is voorgekomen de beklaagde wordt vrij gesproken, zander dat het vonnis ecnige zu-i kolijko overweging inhoudt, op welke gron, den de vrijspraak berust. Dr. W. J. van Stocknm. f Omtrent dr. Van Stockum, van wiens over lijden wij gisteren melding maakten, schrijft do „N. R. C." het vol/rende: Ten tweeden male in dit nog jonge jaar treft ons Gemeente-Ziekenhuis (te Rotter dam) een groot verlies. Nog slechts voor1, enkele dagen heeft dr. Sc lireve zich ga-, noopt gezien wegens gezondheidsredenen zijn ontslagaanvraag in te dienen cn nu weer te' de eerste heelmeester door den dood aan del 'inrichting ontvallen. Dr. W. J. van Stockum' is aan een plot- seling verergerd lijden te Scheveningen over-i leden. 1 Mot hem verliest het Ziekenhuis ©er chirurg van groote bekwaamheid, die vele ja-, ren met groote toewijding en liefde voor zijn vak zijn zware taak vervuld heaft. Met rus- teloozen ijver werkte hij tot nog weinige weken voor zijn dood, toon de kwaal, dio hern ten grave sleepte, reeds oen groot deel van zijn krachten had gesloopt. "Willem Jacob van Stookum werd in I860* to Lisse geboren. Hij studeerde te Leiden, en .was gedurende lange jaren assistent van prof. Van Iterson. Na in '85 tot arts te zijn bevorderd, promoveerde hij in '88 cuml laude op een proefschrift over de behande ling van tuberculeuze gewrichten mot jodo- form-inspuitingen. In 1893 ging hij naar Indië waar zijn groote kunde hom spoedig een groote praktijk bezorgde. Na eenige ja ren .teruggekeerd, werd hij in April 1899 benoemd tot eersten heelmeester aan het Ziekenhuis. Vele publicaties van zijn hand zijn ver-: schenen. Het wetenschappelijk medisch leven' in deze stad ging hem zeer ter harte. Daar aan inam hij steeds een zeer werkzaam aan deel, o.a. als leider der artsen-cursussen* die zoowel bij do medici tc Rotterdam al^ uit den omtrek groote belangstelling onder- j vonden en waaraan zijn origineel© scherpzin-. nigo igeest zulk een bijzondere aantrekkelijke heid verleende. Ook in het buitenland liad zijn naam ge zag; ,op het internationaal chixurgen-congrc^ te Parijs, in 1911, leidde hij de chiru'rgischq belwndeling van de longziekte in. In de laatste jaren hield hij zich vooral; bezig met een nieuwe genezingswijze der tu berculose, waartegen hij oen specifiek doop hem gevonden serum aanwendde. Helaas dat zijn ontijdige dood. hem bolot heeft ook dit werk .geheel tot voltooiing te brengen Do begrafenis zal Vrijdag plaats liebbcinl op het kerkhof te O ud-Kral in gen. Telegrafisch weerbericht* naar waarnemingen in den morgen van 5 Febr. Medogedeold door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te Do Bilt. Hoogste barometerstand 773.1 te Mün-« chen- Laagste 736.7 te Haparanda. Verwachting tot den avond van 6 Febr. i Matige, later wellicht krachtige zuide lijk© tot zuidwestelijken wind. Betrokken,' tot zwaarbewolkte lucht, waarschijnlijk enkel© regenbuien. Dezelfde temperatuur*

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1