N®. 16238 Dinsdas 38 Januari. A0. 1913. <§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van ,Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. LEIDSCH DA&BLAD PKIJS DElgSiyyEBTENTIEN Van 16 regels /1.05. Ieder^,regel meer Grootera letters naar plaatsruimte. Kleine advertentife Tan.SO..woorden 40 Oente contantelk tiental woorden meer 10 Oents. r^Vder het inoasseeren wordt/'0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden li l f 1,10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gëvestigd zijn 1.30, Franco per postj.65. Directe Belastingen. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat aan den Ontvanger der Directe belastingen aldaar is ter hand gesteld het kohier der Grondbelasting van den dienst 1913, executoir verklaard den 25sten Januari jl. en herinnert den belang hebbenden aan hun verplichtingen om den aanslag op den bij de Wet bepaalden voet te voldoen. De Burgemeester voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. Leiden, 28 Januari 1913. I1IXD23HWËT. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien art. 8, 1ste alinea, der Hinderwet; Brengen bij deze ter algemeene kennis, dat door hen op heden vergunning is ver leend aan de N. V. Boekdrukkerij voor heen L. VAN NIFTERIK Hz. en rechtver krijgenden tot het uitbreiden van de boek drukkerij in het perceel Kaiserstraat No. 9, Sectie F No. 657. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 27 Januari 1913. Leiden, 28 Januari. Degenen, die inschrijvingsplichtig zijn voor de Militie en nog niet aan hun ver plichtingen hebben voldaan, herinneren wij or aan, dat zij dit alsnog ten spoedigste tnoeten doen. Bij de gehouden verloting van de Leid- sche Pluimvee.Vereeniging viel de hoofdprijs op nummer 1468. Prijzen vielen verder op de nummers 19, 23, 273, 325, 341, 488, 542, 554, 623, 803, 851, 934, 980, 1032, 1052, 1107, 1153, 1239, 1261, 1264, 1269, 1280, 1312, 1330, 1468, 1519. 1569, 1590, 1632, 17S2, 1817, 1831, 1984, 1995, 2035, 2065, 2113, 2148. 2162, 2198, 2303, 23-17, 2386, 2391, 2418, 2488, 2505, 2517, 2610, 2674, 2677, 2695, 2801, 2850, 2895. Er waren 50 prijzen op de 3000 loten. Voor den Inddschen dienst is bestemd ter plaatsing als onderwijzer d-.rde klas- Be bij het Openbaar Europeesch Lager On derwijs, de heer J. Later veer, alhier. In de alhier in „Hotel Central" gehou den ledenvergadering der Leidsche Planten- heurs opende de voorzitter, de heer G. F. Hemerik de vergadering en verzocht den secretaris, den heer A. de Mooij Jr., van Rijnsburg, de notulen tc lezen der vorige, welko onveranderd werden goedgekeurd. Als penningmeester werd gekozen de heer T. Boekee, in plaats van den heer T. F. Vlieland, die als zoodanig bed&nk't had. De kas sloot met een batig saldo van f 122. Daarna ging men over tot de uitreiking van prijzen. Aan den heer W. van den Wijngaard, alhier, meesterknecht in de spinnerij van de firma J J. Krant-z en Zn., lakenfabri- kante, is bij Kon. besluit toegekend de aan de orde van Oranje-Nassau verbonden eere-medaille in zilver. Deze onderscheiding staat in verband met het feit, dat die stadgenoot Zondag 55 ja ren werkzaam was bij bovengenoemde fir ma, die hem ook een blijk van waardeering schonk. Van de officieren, leerlingen voor de krijgskundige studiën van het eerste en van het tweede studiejaar der Hoögere Krijgs school, zullen van 2 Mei a.s. tot en met 30 Sept. d. a. v. worden gedetacheerd: I. H. Reijnders, R. Boonisma en J. C. Roelof- sen, resp. van het 1ste, 4de en 9de reg. inf., bij het 4de reg. infanterie te Leiden. Een aantal dames en heeren heeft zich tot een comité gevormd om gelden bijeen te brengen voor de oprichting van een gebouw te Pretoria, dat als centrum zal dienen van de Hollandsch-sprekende jongelieden van Zuid-Afrika. Tot het comité behoort onze stadgenoot prof. mr. J. E. Heeres. De „Sts.-Crt." bevat de statuten van de Maatschappij tot Exploitatie van Bouwterrein met daarop te stichten en te onderhouden schoolgebouw voor meer uit gebreid lager onderwijs te Waddinxveen, goedgekeurd bij Kon. besluit van 16 De cember 1912. Doel de exploitatie van bouwterrein. Duur ongeveer 30 jaar. Ka pitaal f 25,000, verdeeld in 50 aandeelen. Directeur is de heer W. P. Smits Czn. en adj.-directeur de beer Leeuwke Boomsma. Bij Kon. besluit is nader bepaald, dat in het provinciaal krankzinnigengesticht „Meerenberg" te Bloemendaal, niet meer dan 1374 krankzinnigen mogen verpleegd worden, namelijk 269 mannen en 270 vrou wen in het gebouw tot stand gebracht krach tens de vergunning, verleend bij Kon. be sluit van 30 Nov. 1885, en 403 mannen en 432 ■vrouwen in het oudere gebouw. Voorts is bepaald, dat in het gesticht voor idioten te Ermelo (op het terrein Lozen- oord), dat bestaat uit 3 paviljoenen en de noodige dienstgebouwen, niet meer dan 107 meisjes mogen verpleegd worden. In het gesticht voor idioten 's-Heerenloo te Ermelo mogen 249 mannen en 78 vrouwen worden verpleegd. De berichten, dat de minister van financiën mr. Kolkman, en de minister van waterstaat, mr. L. H. W. Regout, ongeacht den afloop der a.s. algemeene verkiezingen, zouden verzoeken van him ambt te worden ontheven, zijn van allen grond ontbloot. Naar de ,,N. Gron. Crt." verneemt, heeft het classicaal bestuur van Groningen aan dr. L. A. Bahler, te Paterswolde, be roepen predikant te Feerwerd, de gevraag de verlenging van bedenktijd voor het aan nemen van het beroep niet kunnen toestaan. Dr. Bahler heeft daarop het beroep naar Feerwerd aangenomen. Men weet, dat het nog twijfelachtig is, of het beroep geldig is. De gewone audiëntie van de Ministers van Oorlog ad interim Minister van Marine en die van Koloniën, zullen op Vrijdag 31 Januari a.s. niet plaats hebben. In het afdeelingsverslag van het hoofdstuk Waterstaat der Eerste Kamer lozen wij, dat groote voldoening werd uit gesproken over de uitvoering en de voor nemens betreffende de verbreed in g van den straatweg van 's-Gravenhage naar Leiden. De Maatschappij tot Nut van 't Al gemeen zal haar 127ste algemeene verga dering houden op Woensdag 14 Mei, te Amsterdam. De Raad van Deventer heeft beslo ten den gasprijs met ingang van l Febru ari met cent te verhoogen en te bren gen op 6lj cent voor gewone gasverbrui- kers, op 7£ cent voor muntgasverbruikers en op 5£ cent voor gemeentegebouwen en straatverlichting. De inspecteur der volksgezondheid heeft de diphtheritis te Krommenie epi demisch verklaard. Naar „Het Centr." verneemt, is als deken van Utrecht, ter voorziening in de vacature, ontstaan door het overlijden van Mgr. Roes, door den Aartsbisschop benoemd pastoor B. A. de Wit, van de St. -Martinuskerk. Er heeft zich, naar de „N. R. Ct." meldt, een comité gevormd om een blij vende hulde to brengen aan de nagedach tenis van wijlen prof. dr. P. H. Ritter Voorzitter van dit comité is prof. mr: J. d'Aulnis de Bourouill; onder-voorzitter dr. H. L. Oort; 1ste secretarie do heer J. J. A. v. Schreven; 2de secretaris de heer D. J. Couvée. theol. stud., en pen ningmeester ds. J. Hoevers, te Rotter dam. „Staatscourant'' No. 23 bevat een besluit, regelende de voorwaarden, waar onder voor rekening van anderen dan het Rijk aan 's-Rijks Munt kan worden ge munt, medailles kunnen worden gesla gen en- muntstempels of medaillestempels kunnen worden vervaardigd. In den ouderdom van 56 jaar is te Amsterdam overleden de heer W. Meer- waldt, tot vóór enkele maanden hoofd eener openbare lagere school aldaar. „De Ned." meldt, dat de linksïhe biesvereenigingen te Vlissingen het voor stel der Centr. Antir. Kiesver. hebben aangenomen, om in de vacature-S ie ge rs voor de Prov. Staten een candidaat te stellen, die, bij verkiezing, tot Juni za? zitting hebben en daarna zich niet her kiesbaar stelt. Dit, om voor zoo korte periode nog een verkiezingstijd met al den aankleve, te voorkomen. Indertijd werd door het Rotterdam- sche raadslid Buskens voorgesteld, in an. 84 bouw- en woonverordeniDg, de bepar hng op te nemen, dat het aanbrengen van reclame-inrichtingen aan gebouwen te Rotterdam, verboden werd, zonder ver gunning van B. en Ws. Het doel hiervan was B. en Ws het preventief toezicht; op te dragen tot wering van leelijke recla mes. B. en Ws. toonen ""thans in afwijzend preadvies de onmogelijkheid hiervan aan en achten trouwens een ontsiering, aie stadscensuur noodig zou maken, niet aan wezig. Overigens behoort een bepaling tot bescherming van het schoonheidsgevoel niet in de bouw- en woonverordoning thuis. Met ingang van 1 April wordt den heer H. E. Beunke, hoofdingenieur, chef van den dienst van weg en werken bij de S.-S., op zijn verzoek, wegens invaliditeit eervol ontslag verleend en wordt de heer G. W. van Heukelom benoemd tot hoofdr ingenieur chef van den dienst van weg en werken. („N. R. Cb.") Aan het K. B. van 2 Jan. („Stsbl." No. 1), opgenomen in ,,Sts.-Ct.'' No. 23, tot nadere aanvulling van het Besluit op de Indische bèstuuraopleiding, ontleenen wij, dat aan art. 5 sub 1, wordt toege voegd e. het eindexamen var» de bijz. handels school van het College St.-Wülebrord te Katwijk-aan-Zee. Door de Ned.-Herr. Gem. te Retran- chementT; in Z.-Vlaanderen, is toezegging van beroep gedaan aan ds. F. J. Los, te Laren (Geld.). Bedankt is voor het beroep naar de Ev.-Luth. Gem., te Arnhem door ds. L. Schutte, te Amsterdam. Men meldt ons uit IJmuiden: Nadat gebleken was, dat het houden van een In ternationale Padvindersbijeenkomst alhier tijdens de onafhankelijkheidsfeesten in de gemeente Yelsen door en voor rekening van de geheele gemeente Yelsen op on overkomelijke bezwaren stuitte, werd Zaterdagavond in een vergadering van de feestcommissie te IJmuiden met algemeene stemmen besloten de bijeenkomst toch te doen plaats hebben op uitnoodiging van de commissie te IJmuiden in overleg met de vijf hoofdleiders en de besturen der beide padvindersorganisaties in ons land. Het kampement, op ruim 1500 buitenland- sche en Hollandsohe padvinders berekend, zal, behoudens goedkeuring van hooger hand, worden opgeslagen, niet in de Bree<saap aan de noordzijde van de haven van IJmuiden, zooals oorspronkelijk het plan was, doch aan de Zuidzijde dier ha ven, waar een uitnemend terrein gevon den is, aan twee zijden beschut door de duinen cn dat het moeilijike en bij groote drukte gevaarlijke passeeren van de slui zen geheel ondervangt. Tijdens de vergadering werd voor een waarborgfonds voldoend© toezegging ge daan. Behalve van Nederland werd van Engeland, Duitschland, Frankrijk en Bel gië deelneming reeds beslist toegezegd, terwijl met padvindersvereenigingen uit andere landen nog onderhandeld wordt. B. en Ws. van Rotterdam vragen bij den Raad aldaar een crediet van f 14,460 aan voor het aanbrengen van elect-risen te verlichten uurwerken in een irietal kerktorens en aan den voormaligen water toren van Delfshaven, alsmede voor het opstellen van een telefoontoren met klok bij de St.-Jobshaven en van een kolom met driezijdig uurwerk bij de Zaagmolen- brug en voor het electrisch verlichten van de klok aan de Wilnclminakade. B. en Ws. van Amsterdam stellen voor, dr. A. E. H. Swaen, lector in het Engelsch aan de Rijksuniversiteit te Gro ningen, te benoemen tot gewoon hocg- leeraar in de Engelsche taal en letter kunde aan de gemeente-universiteit. Te Utrecht is besloten tot oprichting van een landelijke vereeniging van expli cateurs in bioscopen. Tot leden van het voorloopig bestuur werden benoemd de heeren L. Hartlooper, voorzitter; Andró de Jong, secretaris; H. van Praag, pen ningmeester, te Utrecht, terwijl mr. J. A. Rosenveldt werd benoemd tot rechtskun dig adviseur. In verband met de oprichting van een herstellingsoord en de aanhangige voor stellen inzake de propaganda, werd door het bestuur van de Vereeniging tot onder steuning van Burg. Ambtenaren en be ambten in 's Rijks dienst een bijeenkomst gehouden. Uit de mededeeling van den secretaris bleek, dat op een in de bladen geplaatste advertentie tot aankoop van een geschikt terrein voor het herstellingsoord in het centrum des lands, een 25-tal aanbiedingen daarvan in de termen vielen, te gaan be zichtigen en daarna eventueel tot aankoop over te gaan. Tot uitvoering hiervan zal het dagelijksch bestuur zoo spoedig doen lijk, eenigc terreinen in oogenschouw gaan nemen en van een en ander aan het be stuur verslag uitbrengen. Voorts werd uit het bestuur een permanent© propaganda^ commissie benoemd. Bij de gehouden kasverificatie bleek als batig saldo voor het herstellingsoord in kas te zijn een bedrag van f 17,754.224. HILLEGOM. De afd. Hillegom van den Bond voor Staatspensionneering heeft gisteravond in het melksalon van den heer Salman haar jaarvergadering gehouden, onder leiding van den heer Vervat. Vol gens het jaarverslag over 1912 is het leden tal achteruitgegaan; de ontvangsten be droegen, volgens de rekening en verant woording, f 96,51^, de uitgaven f 87.30; het batig saldo f 9.21. Wegens bedanken van den heer J. Schrama als voorzitter werd als zoodanig benoemd de heer W. van Dam en tot bestuurslid de heer L. Spieren burg. Tot afgevaardigde naar de alge meene vergadering werd de heer J. H. Vervat benoemd en daarna de beschrij vingsbrief besproken. KATWIJK. De vereeniging tot stichting en in-stand-houding eener Chr. school voor Lager en M. U. L. O. hield gisteravond een vergadering met leden en ouders. Het eer ste gedeelte der vergadering droeg een ge heel huishoudelijk karakter en was niet voor de pers toegankelijk, zoodat we daaromtrent geen mededeelingen kunnen doen. De vergadering werd evenwel besloten door een lezing van den heer T. A. Goik- horst, onderwijzer aan de school over „Schoolartsen". Allereerst werd de vraag beantwoord waarom schoolartsen noodig waren: voor het kind de school en de on derwijzers Aangetoond, dat de verhouding tot en het optreden van den schoolarts in de bijzondere school een andere is als in de openbare school. Dat in eerstgenoemde rekening moet worden gehouden met den vil der ouders en het onderzoek in de bij zondere scholen facultatief moet worden ge steld Wat de taak van den schoolarts zou zijn? In de eerste plaats het onderzoeken der leerlingen bij hun toelating, wat tot gevolg zal hebben, dat sommige kinderen nog een jaartje naar huis worden gezonden, zeer in hun belang, maar ook in dat der school; dat voor weder anderen halve dagen wor den voorgeschreven en weer anderen wor den vrijgesteld Van huiswerk. Dit alles dus in het belang van het kind zelf, maar ook op andere wijze kan een schoolarts nuttig werkzaam zijn; een leerling kan aangetast door bijv. besmettelijke huidziekte, gevaar lijk zijn voor de medeleerlingen; de onder wijzer als leek kan dit niet beoordeel en, daar is dus de taak Van den schoolarts. Bij slecht gezicht of gehoor is het wederom de schoolarts, die maatregelen kan voorschrij ven. Resumeerende kwam de heer Goik- horst tot de conclusie, dat een schoolarts zeer gewensoht ie ook op de bijzondere scho len. Uit de geanimeerde besprekingen, die op deze inleiding volgden, stippen we aan, dat vroeger de meening bleek te heerschen, dat op de bijzondere scholen voor den schoolarts geen plaats was, dat het toe zicht op en het waken voor de gezondheid van het kind, behoorde tot de ouders, maax dat het hier niet alleen geldt de gezondheid van eigen kind, doch ook, ja meer bijzonder die van de andere kinderen op de school, zoodat het instituut schoolartsen niet op één lijn moet worden geplaatst met dat van sohoolvoeding, kleeding, baden, enz. De taak der schoolbesturen is te waken voor alles wat in de scholen schade kan uitoefe nen, dus ook ziekte kan overbrengen, welke laatste niet door de onderwijzers als leeken kan worden uitgemaakt. Gevreesd werd door sommigen, dat een facultatief optreden, de schoolarts in vele gevallen machteloos zal doen staan, waar op werd opgemerkt, dat de wil der ouders ten deze altijd zal moeten worden geëerbie digd, doch dat in dergelijke gevallen de plicht Van het bestuur is, zijn redelijke in vloed op die oaiders uit te oefenen om hen tot andere inzichten te brengen. Bij aoclamati# werd het bestuur gemach tigd, om, indien de gemeente Katwijk tot aanstelling van een schoolarts overgaat, ook de M U. L. O.-school tot diens werkkring te doen bohooren. KATWIJK-AAN-ZEE. Katwijksch Har moniegezelschap, zal aan het concours, op 1 Mei a. s. te Warmond te houden, deelne men. Dit brengt voor de Vereeniging weer bijzondere uitgaven mee. Ook staat nog een belangrijk bedrag op de muziektent te betalen en de kas is schraal voorzien. Het ziet er dus met de financiën niet roos kleurig uit. Dit heeft dan ook het bestuur doen besluiten in de gemeente een lijst te doen circuleeren met het verzoek om voor een bedrag op die lijst te teekenen ter voorziening in den nood. Wij vernamen, dat op de lijst nog niet heel druk getee>- kend werd. LEIDERDORP. Het kohier der grond belasting, over 1913, is invorderbaar ver klaard heb bedra-agb in hoofdsom voor de gebouwde eigendommen f 3478.54, voor de ongebouwde f 6589.65; de 40 en 10 opcen ten voor de gemeente beloopen f 1391.42 en f 658.96. LIS SE. Gisteravond werd in het café van den heer J. Lieverse, op den Stations weg, een bijeenkomst gehouden, waarin als spreker optrad de heer P. Hiemstra, van Leeuwarden, met het onderwerp: ,,De noodzakelijkheid der vakorganisatie". Het doel was om tot de oprichting te ga- raken van een af deeling van den Ned. Bond van arbeiders in landbouw, tuin bouw en zuivelbedrijf. Deze bijeenkomst werd geleid door den heer A. van der Werf. SASSENHEIM. De afdeeling der Nat. Chr. Geheelonthoudersvereeniging alhier heeft aan B. en W». verzocht, afwijzend J te beschikken op het verzoek van den heer C. Schippers, om vergunning tot den ver-i koop van alcoholhoudende dranken in het klein, in een perceel van de Burgtstraat.. VOORHOUT. Door de R..K. kiesvereeny „Eensgezindheid", alhier, werd gistencvondj in „Bocxhaavo" een vergadering gehouden'^ waarin bijna 140 leden tegenwoordig waren.» Bij de opening der vergadering wees d^ voorzitter, de heer J. v. Steyn, op .het be langrijke van dit jaar met het oog op dei algcmceno verkiezingen, en noodigde iedejrj uit tot medewerking aan de kiozerskweek* Hij deelde ook mede, dat de propaganda.clulj medewerking had toegezegd en dat het bos; stuur dar Kiesvereeniging voor belanghebbeiv, den zitting zal houden tot het geven varf inlichtingen en liet volbrengen van do for maliteiten om op de kiezerslijsten geplaatst te worden. Door den secretaris, den heer F. M. Ang'f* vaarc, werden de notulen voorgelezen ej het jaarverslag uitgebracht, dat uit dei* aard der zaak weinig nieuws gaf, dooh zic^ meer bewoog op hot terrein van aanbovó- ling om kiezer te worden, en te kiezen, en" zioli daarom: zooveel mogelijk op politiek gebied te ontwikkelen en zich een bruikbaar kiezer te maken niet alleen, doch iemand^/ die ook mee kan werken anderen tot het deelnemen aan het kiezerswerk op te wekken* Wegens ongesteldheid van den pénning-i moester, den heer W. v. d. Laan, werd dooi! den heer O. Roozen het financieel verslag uitgebracht. De rekening, die nagezien en goedgekóulrcf werd, sloot mjet een saldo van f 66.971/*- De heer Van der Laan, die ook verslag zou uitgebracht hebben van de Oentr. Kies- vereeniging en den Prov. Bond, werd i£ dezen vervangen door den heer Joh. Mcdjeü^ die, toen hij zijn verslagen had uitgebTaclrt, een 'woord van waardeering wijdde, aan dej nagedachtenis van wijlen minister R. Re* gout, met wien zij als afgevaardigde naarj de vergaderingen van den Prov. Bond zoo dikwijls hadden kennis mógen maken en' hadden leeren hoogachten en waardeeiren. Eenige kleine veranderingen in het huis houdelijk roglemónt, met betrekking tot het benoemen van afgevaardigden en het afdra^ gen van de contributie aan de Oentralê Kieöh, vereeniging; een en ander in verband mei do wijziging van het kudsli. reglement dcjijJ Centrale, werden goedgekeurd. j Door doze wijziging traden de afgevaaT-i digden eerst in 1914 af, en bleef nu één, afgevaardigde bij te kiezen over; waarvootrj gekozen werden de heeren E. Angevaare en N. G. Ruiter, resp. afgevaardigde cq plaatst vervanger. Voor de bestuursverkiezing werden bij acH claïnatie herkozen de heeren F. M. Angok! vaaro, 1ste secretaris, en C. Roozen, lstsj commissaris. In plaats van den heeT P. Meijer, commisV' saris, 'die bedankte, werd bij derde stemmin«| gekozen de heer J. van Dijk. Bij de eerste stemming kregen dó meeste! stemmen de heeren N. G. Ruiter 35; S. Warmerdam 28 en J. v. Dijk 24. De hear S. Warmerdam trok zijn candidatuur in^ 'f waarop klemming tusschen de heeren Ruiter, j en Van Dijk plaats had. Ten gevolge van één twijfelachtige stem' bekwam elk oen ge- lijk aantal, 66 stemmen. Gelukkig, zegt dó voorzitter, dat het reglement hierin voor* ziet, daar de oudste in jaren nu gekozfen ik,' wat geen oplossing bleek, want de beide can- -y didaten vertelden onder groote hilariteit, dat' i zij ook beiden even oud waren. Bij oen nu volgende stemming bekwam dó heer J. v. Dijk 70, de heor N. G. Ruiter. 64 stemmen en gaven eenige blanco stemmen' don doorslag. Bij do rondvraag werd geklaagd, dat voor velen het in de vergadering gesprokene niet was te verstaan geweest, waarvan de 6chuld' wel zal geweest zijn, dat achter in de zaal aan eigen gesprekken en liefhebbcrij-sps-len. meer aandacht geschonken, en luidruchtig deelgenomen werd, wat men in liet vervolg! i zal trachten te voorkómen. De weleerw. heer Wiemers hield nog een korte toespraak en beval vooral aan om op de hoogte te komen en ;to blijven van het politieke leven van ziju partij, het lezen van' Kath. lectuur in den ruimsten zin. Een lid der propaganda-club beval aan; het bidden door de kinderen van do bijzon-i dere school voor het behoud der trechtschó Rogeering, wat het bestuur in overvaeging zal nemen, waarna met een verloting werd' besloten, die winnaars maakte van taarten, krentenbrood, sigaren en meerdere ar tike*, van nut en „smaaak". Zooals zij geopend was, werd dè verga- dering wederom met den Christel ij ken groet gesloten. l>e ambulance van het Ned. Koode Kruis. Men meldt uit 's-Gravenhage: Op telegraphische aanvraag van dr. Of-> ferhaus, te Saloniki, verleende het hoofd-! bestuur van het „Ned. Roode Kruis" hen*, machtiging, om met die ambulance terug te keeren. De terugkomst hier te lande zaV' vermoedelijk tusschen 10 ©n 20 Februari verwacht kunnen worden.,

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1