N°. 16230 Zaterdag 18 Januari. A«. 1913. <§eze fëourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en (feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Derde Blad. Officieele Kennisgeving. Leidsche Schouwburg. LEILSCH DA&BLAD PRIJS DKR ADYERTENTIEN: Van 16 regels ƒ1.06. Iedere regel meer ƒ0.175. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine edvertentiën Tan 30 woorden 40 Oents contant elk tiental woorden moer 10 Oente. Voor het inoasseeren wordt 0.06 berekend. PEIJS DEZER COURaNT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden I Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd eijn Franco per post f 1.10. 1.30. 1.65. Bekendmaking. De Gedeputeerde Staten der Provincie Zuid-Holland, a Gelet op art. 102, Alinea 2, der Wet van 'den 7den September 1896 (Staatsblad no» 1 W>; Noodigen de inwoners der Provincie Zuid-Holland, die elders in 's Rijks direc te belastingen zijn aangeslagen, uit, om daarvan vóór den löden Maart 1913 aan hun Ooilege te doen blijken, door over legging van het aanslagbiljet of van een uittreksel uit de kohieren der Rijks direc te belastingen, opdat daarop kunne wor den gelet bij het opmaken der lijst van de hoogstaangeslagenen, verkiesbaar tot af gevaardigden - ter Eerste'Kamer! van. de S tate n-G eneraal De aanslagbiljetten of uittreksels uit de kohieren moeten, wat de grondbelasting aangaat, den dienst 1913 betreffen. De bedoelde stukken behooren door be langhebbenden te worden ingezonden aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur Tan Zuid-Holland, met opgave van: lo. den naam, de voornamen en do .woonplaats van den aangeslagene; 2o. de gemeente en de dagteekening zij ner geboorte; en &o! bijaldien hij buitenslands geboren is, óf, en zoo ja, waarom hij als Nederlander is te beschouwen, met vermolding van de dagteekening zijner naturalisatie, indien .deze mocht hebben plaats gehad. 'fr-Gravenhage, den 6den Januari 1913. De Gedeputeerde Staten voornoemd, SWEERTS, Voorzitter. L: VÖN FISENNE, loco-Griffier. Leiden, 18 Januari. Bij <le heden alhier gehouden alge meen.; vergadering van aandeelhouders der Naomlooze Yennootschap: „Algemeens Leidsche Handelsvereemging" werd na goedkeuring der balans met winst- en ver liesrekening, en na afschrijving op den in ventaris en toevoeging aan de reserve het dividend over 1912 bepaald op 7 pCt. Hot eerste boekjaar leverde goede resultaten op én de toestand laat rioh gunstig aan zien. De afdeeling Leiden en Omstreken der Ned. Vereen, van Chr. Kantoor- en Han delsbedienden hield gisteravond eon leden vergadering, in welke vergadering de heer J. Maas als bestuurslid werd gekozen in de bestaande vacature. De propaganda-conv- missie bracht rapport uit van haar werk zaamheden te Katwijk-aan-Zee, als gevolg waarvan Maandag 20 Januari 1913 in de Gemeentezaal een propaganda-vergadering zal gehouden worden, waarin de beer G. Baas Kz., van Zaandam, als spreker zal optreden. Den leden werd verzocht zooveel mogelijk op deze propaganda-bijeerikómst tegenwoordig te zijn. Daarna werden nog eenige huishoudelij ke zaken behandeld en de vergadering ge sloten. Voor het beroep bij de NecL-Herv. Gemeente te Doornspijk heeft bedankt ds. S. van Dorp, te Bodegraven. De heer J, de Bruin (lib.), die sedert 1889 wethouder van Zwammerdam is, zal zich, volgens de „Rott." dit jaar niet her kiesbaar stellen. -- Heden, Zaterdagmiddag, wordt in Don Haag een vergadering gehouden van bet oentraal-oomitë der drie vrijzinnige partijen met de vertegenwoordigers van vrijzinnige Jriesvereenigingen uit ongeveer 30 districten in den lande. In deze vergadering zal de geheele vrijzinnige actio worden besproken. („Tel.") Te 's-Gravenhage zal mej. Van Elzelia- gen, met den titel van politie-assistente en den rang ran inspeoteur van politie 3de kl. met 1 Februari worden werkzaam ge steld bij de afdeeling Zedenpolitie aldaar Zij is oandidaat in de rechten en studeerde aan de Hoogeschool te Groningen en later te Leiden. Thans vervult zij een administratieve be trekking. Zij is de tweede vrouwelijke politie-amb- tenaar in ons land. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft naar aanleiding van een verzoek van de burgerlijke armbesturen in de gemeente Haakerland, om machtiging tot aanvaar ding van een legaat ad f 1500, door wijlen jhr. P. E. Vegelin van Claerbergsn, te 's-Gravenhage, besproken aan de algemee- Be armen van de gemeente Haskerland, te kennen gegeven, dat bet naar zijn meening niet vereenigbaar is met do strekking van art. 925 van het Burgerlijk Wetboek, dat een legaat aan de algemeene armen eener gemeente, alleen aan de burgerlijke instellingen van weldadigheid dier ge meente ten goede zou komen, en dat het in casu de aangewezen weg is, dat de mach tiging worden gevraagd door alle in de ge meente Haskerland gevestigde instellingen van weldadigheid gezamenlijk, en dat door de'-instellingen, die eventueel niet -ven dellen mee te deelen, een desbetreffende verklaring moet worden overgelegd. Gistermiddag is op 58-jarigen leeftijd te Haarlem plotseling overleden de heer J. H. v. Oyen, directeur van het openbaar slachthuis aldaar. -Mén vond hem dood op zijn etoel in het kantoor. De overledene heeft krachtig medegewerkt aan de plan nen voor het slachthuis en later aan. de verwezenlijking daarvan. Voor zijn optreden als directeur van het slachtruis was hij jarenlang belast met de directie van de Haarlemsche paardentram. „Hst Volk" verneemt, dat het libe rale gemeenteraadslid van Doetinchem, de heer Van Qorkum nog een poging zal doen, om de uitgesloten werklieden van de firma Misset terug te doen nemen. Ook thans, nu de arbeid is hervat^ surveilleert nog politie in de werkplaat». Het Departement van Landbouw, Nij verheid en Handel beeft het licht doen 2ien een verslag van de bevindingen en hande lingen van het veeartsenijkundig Staats toezicht in het jaar 1911. De Haarlemsohe politie heeft aan den directeur van het Haarlemach Kinderkoor laten weten, dat de medewerking van het koor aan de opvoering van het tooneelstuk „De Sphinx" volgens haar meening valt onder de bepalingen van de Arbeidswet, zoodat ditniet toegestaan kan worden. De directie van hét kinderkoor heeft nu van medewerking afgeaien. De commissaris .der Koningin in Zee land heeft het eere-voorzitterschap aan vaard van het dezen zomer te Middelburg te houden 65ste Nederlandsch Landhuie- houdkundig Congres. De bevolking van Rotterdam is in 1912 vermeerderd met 5540 m., 5336 vr., to taal 10,876 en bedroeg op 31 December 1913 818,101 m., 228,793 vr., totaal 4-16,894. Bij de Staatsspoor worden in dienst gesteld 240 Btuks nieuwe gesloten goede renwagens met een laadvermogen van 15 ton en 500 stuks 20-tons open goederenwa- gens. Deze laatste hoofdzakelijk voor het vervoer van steenkolen uit de mijnen van Zuid Limburg. De door de Kamer van Arbeid voor de Tabaksindustrie te Rotterdam aangeboden bemiddeling, in zake een dreigend conflict in het tabaksvak is door partijen niet aan vaard. Het bestuur vau de S.-D. A.-P. richt vóór Twente een cursus op voor raadeleden en adspiranLraadsleden. Als leiders zullen waarschijnlijk optreden de heeren Wihaut, Van dér Goes, Vliegen e. a. Behandeld zul len worden onderwerpen de gemeentepoli tiek .betreffende, zooals het woningvraag stuk, het onderwijs, de gemeentebedrijven, enz. De cursus zal te Hengelo gehouden worden. De Commissie van Advies (hoofdbe stuur) van den Bond van Vrije Liberalen is, naar „De Fakkel" meedeelt, thans als volgt samengesteld: mr. M. Tydernan Jr., lid van de Tweede Kamer; mr. H. C. Dres- selhuys, mr. J. Drost, jhr. mr. H. Smis- saert, mr. dr. J. H. W. Q. ter Spill, mr. Th. Stuart, lid van de Provinciale Staten van Noord-Holland; jhr. mr. F. W. van Styrum, oud-lid van de Tweede Kamer; prof. mr. A. C. Visser van IJzendoorn, lid van de Provinciale Staten van Zuid-Hol- lapd. Secretaris van de commissie is de heer F. 3. W. Drion. De afdeeling Enschede van den Nedor- landschen Aannemersbond, heeft besloten voortaan niet meer in te schrijven op wer ken, in de bestekken waarvan geen bepa lingen betreffende volledige arbitrage voor alle geschillen opgenomen zijn. In verband met de toepassing te Alk maar dér tarieven van de Maatschappij tot Exploitatie van Waterleidingen in Neder land, is hedenavond op initiatief van énkele ingezetenen aldaar een vergadering gehou den, welke door een 60-tal personen be zocht was. Uitvoerig werd besproken, boe. onder den vorigen controleur, wijlen den heer Ansingh, meer een billijk tarief werd toegepast en thans de tarieven strikt naar de letter worden uitgevoerd, waardoor velen thans gedwongen worden tot een aanmerkelijk hooger contract dan dit .voorheen bet geval was. Besloten werd tot het vormen van een vereeniging, die zich ten doel stelt-het ver krijgen van billijker tarieven en welke zich zoo noodig tot het gemeentebestuur zal wenden tot wijziging in de ooneesaie of tot het oprichten van een gemeentelijke water leiding. Staande de vergadering traden alle aan wezigen als lid toe. In het bestuur werd gekozen het voorloopig comité, bestaande nit de heeren M. Uitenbosch, J. Cock en W. H. Krimp, terwijl het werd aangevuld met de heeren I. de Bakker en H. Wolzak. In een gistermiddag ten huize van Jen voorzitter A. Baron Schimmelpenninck van der Oije van de Poll en Nijenbeek gehouden vergadering van het comité ter bespreking der Vivisectie werd als lid geïnstalleerd dr. A. N. van Praag, arte te 's-Gravenhage. Ingekomen was van prof. jhr. mr. B. 0. de Savornin Lobman een bericht van uit treding uit het comité wegens tijdgebrek. Aan het lid Vau het -comité dr. M. E. Polano, tevens 1ste seorctaris, werd op diens verzoek, ontheffing verleend van die functie en tot secretaris van het comité aan gewezen de tegenwoordige 2de secretaris, jhr. W. E. Engelen, te Hilversum. De regeering heeft aan het Leger de» Heils vergunning verleend, evenals andere kerkelijk gezindten reeds hadden, om de gevangenen in de gevangenissen te bezoe ken. Om dit werk onder de gevangenen en ex- gevangenen te beginnen en krachtig door te zetten zullen de plaatselijke korpsen spe ciale officieren er voor aanwijzen, terwijl het algemeen toezicht zal worden uitge oefend door den stafkapitein, den heer 3 os. Go vaars, welke officier véle jaren de leiding heeft gehad van het maatschappe lijk Werk in de grootste plaatsen van ons land. Zooals bekend is bezit het Leger des Heils reeds een tehuis voor ontslagen gevangenen op de landkolonie te Lunteren. Blijkens ontvangen berichten zou een Amerikaansche maatschappij de D H. I.... Oo het voornemen hebben hier te lande emigranten aan te werven en aan Nederlanders land te verkoopen. Dengenen, dio dergelijke voorscellen mochten ontvangen, wordt aangeraden, al vorens daarop in tc gaan, nadere inlich tingen bij de afdeeliDg Handel van het de partement van Landbouw, Nijverheid en Handel (Lange Houtstraat 36, 'aGraven- -hage) in te winnen. AARLANDERVEEN. Door B. en Wu. is tot kommandeur aan de brandspuit in het Dorp, inplaats van den heer C. Niemeyer benoemd de heer D. Leliveld. ALKEMADE. De bevolking dezer ge meente bedroeg op 31 Dcc. 1911 2491 m. en 2552 vr. Zij vermeerderde in 1912 door vestiging met 107 m. en 123 vr. en door geboorte met 95 m. en 104 vt. Totaal 202 m. en 227 vr. De verminde ring was door vertrek 140 m. en 152 vt. en overlijden 54 m. en 32 vr. Totaal 194 m. en 184 vr. Verschil tusschen vermeerdering en vermindering 8 m. en 43 vt. Op 31 Deo. 1912 waren er dus 2499 m. en 2595 vr. Tezamen 5094 inw. BODEGRAVEN. De kiesveréeniging „Burgerplicht" alhier heeft in haar'ge houden vergadering besloten zich aan te sluiten bij de Liberale Unie. Bij de verkiezing van twee bestuursleden werd de heer J. J. Heusdens herkozen en de heer W. F. Brunt gekozen. In de gehouden vergadering der leden van de afd. Bodegraven van „Volksonderwijs" werd de heer W. Roer horst als bestuurslid herkozen. Uit het jaarverslag over 1912, door den secre taris in de vergadering uitgebracht, bleek dat het ledental in dat jaar tot 250 ge klommen is. De commissie voor de zang- vereeniging bracht verslag uit van hare werkzaamheden. Binnenkort hoopt zij een directeur te benoemen, waarna de repetitiën van de zangvereeniging kun nen beginnen. Een voldoend aantal le den heeft zich hiervoor aangemeld. HAZERSWOUDE. Dit jaar zijn voor den gemeenteraad aan de beurt van aftreding de heeren. D. de Bruyn IJz., C. Korteweg en J. B. Wêssètingh. Donderdagavond trail in de Gere formeerde kerk alhier op ds. Sap, van Góuda, om oen rede. te houden in het belang van het Christelijk sanatorium te Zeist en hot ondersteuningsfonds. Spreker knoopte zijn rede vast aan Ps. 61 2 en 3 en wekte zijn gehoor krachtig op tot.gaven en gebed. Enkele personen meldden zich als contribuanten aan. Een zoon van de wed. Van R. geraakte met paard en wagen te water. Eenige behulpzame handen brachten den bestuurder en het gerij op het. droge, zoodat het ongeluk betrekkelijk goed af liep. In de nog met groen en bloemen versierde zaal van café „Boers" hield de R. K. vereeniging „Ontwikkeling en Vreugd" twee avonden haar jaarlijksche uitvoering. Het waren prachtige avon den en er werd genoten van mooi spel en zang: Opgevoerd, werden de pakkende blijspelen„Zwabberdoes" en „Eén of Eéne,': terwijl verder nog verschillende komische voordrachten den lachlust der aanwezigen opwekten. Voldaan keerde men huiswaarts, HILLEG0M, Door de heeren L'. Boomsma en W, P. Smits is tegen 1 April a.s. wegens benoeming elders als onderwijzers aan de Chr. Burgerschool alhier, eervol ontslag aangevraagd. Ds. G. Wisse van Bodegraven heeft gisteren op uitnoodiging van de Ger. Jongelingsvereeniging in de Ger. Kerk alhier gesproken. De redenaar had tot onderwerp gekozen „Johannes, de Apos tel der Liefde," Met alle aandacht werd de leerrijke rede gevolgd. KATWIJK AAN DEN RIJN. Voor den gemeentewerker C. van Tricht, die gis teren zijn 25-jarige ambtsvervulling als zoodanig mocht herdenken, ging die dag niet ongemerkt voorbij. Des mórgens moest hij verschijnen in de vergadering van burgemeester en wethouders, waar hij door den voorzitter werd toegespro ken, welke toespraak gevolgd werd door de aanbieding der voor die beambten op dergelijke gedenkdagen gebruikelijke gratificatie. Verder ontving de jubilaris den gehee- len dag van meer dan een zijde blijken van belangstelling, terwijl de Harmonie „Katwijk" hejm des avonds oen ovatie bracht. KATWIJK. De bevolking dezer ge meente, die op 1 Januari 1912 bestond uit 11049 ingezetenen, vermeerderde in den loop dos jaars door geboorte met 412, door vestiging met 406 personen. Zij verminderde door overlijden met 98 door vertrek met 374 personen, zoodat zij op 31 December des jaars bedroeg 11395 ingeztenen en wel 5880 m. 5515 vr. Het aantal voltrokken huwelijken be liep 75. Het aantal aansluitingen der gas fabriek bedroeg op 31 December 716 en wel 686 toot gewoon verbruik, 13 voor muntgas en 17 voor gasmotoren; nieuwe aansluitingen in 1912: 55. Aan de waterleiding waren op 31 December aangesloten 526 panden en wel 227 met een abonnement en 299 'met een meter- contract; in 1912 kwamen 40 nieuwe aansluitingen tot stand. De ambtenaar bij de belastingen, de heer A. Hendriks, van Winterswijk hier Donderdag in functie getreden, in plaats van den heer Gewald, is gesta- tionneerd te Katwijk aan den Rijn. Voorheen waren beide ambtenaren al tijd te Katwijk-aan-Zee gestationneerd, nu heeft men er op, elk 'der beide Kat wijken één. KATWIJK-AAN-ZEE. Het gaat met de trawlvaart voor sommige vaartuigen bui tengewoon goed. Niet alleen zijn de vischprijzen zeer hoog, maar er wordt ook flink gevangen. Er zijn deze week besommingen gemaakt, gelijk ze niet vaak gemaakt worden; éen vaartuig maakte in tien dagen meer dan f500. Gaat dit zoo doorj dan zal de trawl- visscherij de haringvisscherij overtref fen. De heer L. Parlevliet Sr. heeft zijn ambt als ouderling bij de Geref. Gem. alhier wegens gevorderden leeftijd neergelegd. In zijn plaats is thans ver kozen zijn zoon, de heer D. Parlevliet. Tot diaken bij die gemeente werd her kozen de heer C. van Tongeren, die pe riodiek moest aftreden. Tijdens den jongsten sneeuwstorm werd de matroos 11. G. van den logger K.W. 133 door een stortzee tegen net dek geslagen, waarbij hij zich dermate aan den schouder bezeerde, dat hij na binnengekomen te zijn, aan wal moest blijven en zich in 't Acad. Ziekenhuis onder heelkundige behandeling moest stellen. LISSE. Gisteravond vergaderde dfe af deeling Lisse van liet H. B. G. Na het lezen der notulen en het jaarverslag, werd als nieuw lid geïnstalleerd de lieer" A. van Dijk Jz. Daarna deed de pen ningmeester rekening en verantwoording over zijn beheer, gedurende het jaar 1912. Ilct bleek dat de gezamenlijke inkom sten hadden bedragen £443.01'/, en de uitgaven f 346.65; een batig saldo al dus van f 96.36'/.. Door de heeren .1. Markus en W. de Liefde werd dc re kening nagezien en in orde bevonden, zoodat dezé werd vastgesteld en de pen ningmeester ontheven van zijn verant woordelijkheid. Hierna kwam aan dc orde bestuiirs- verlriezing wegens periodieke aftreding van de heeren J. P. Hulscbosch en C. v. Leeuwen Jz., respectievelijk als eor- ste-voorzitter en tweede-secretaris. De heer J. D. Hulsebosch wenschtc echter niet meer in aanmerking te komen voor een herbenoeming. In zijn plaats werd toen gekozen de heer C. van der Zaal Cz„ thans tweede voorzitter. Dc heer C. van Leeuwen Jr. werd weer bij accla matie als zoodanig herkozen. Hierna kwam de beschrijvingsbrief voor de 25ste algemeene vergadering aan de orde. Het eenige daarop voorko mende punt was een voorstel van d® afdeeling Kwintsheul, betreffende 't af dragen van de contributie der leden^ door den penningmeester aan de AIg.:, Secr. Adm. Besloten werd den afgevaar digden daaromtrent vrij mandaat te ge-' ven. Ten slotte wera besloten om even-' als de Tuindersbond „De Eendracht,'- een verzoek te richten aan de directie! van de H. IJ. S. M., om trein 129, dio" te circa halftwcc Lisse passeert in de richting Haarlem, ook te Lisse to doen stoppen. Daarna werd de vergadering gesloten en ging men over tot een verloting vau- gereedschappon en kamerplanten. Dansavond. Bij liet inzien van het progranima van 'dezen dansavond, gegeven door Vallya Lo-( dowska (Lilly Green) en Andreas Pavley, kwam. de vraag bij ons op Waarom moet; die muziek geïllustreerd w or dept door, dam??" En het antwoord daarop kan zijn: „Om ons aangenaam bezig te houden." Dit eenmaal zoo zijnde, is men geboeid en, bekoord geworden door de bevallige, dar tele en bekoorlijke dansbewegingen van Vallya Lodowska, wier persoon als geknipt- is voor het dansen, terwijl haar dajiserr Andreas Pavley haar daarin uitne mend terzijde stond. Wel hadden wij zoo nu en dan een bedenking- tegen het lü-e* passen van enkele dansen bij liet kaJikter, van de muziek. Al dadelijk bij de „Invito.-, tion a la Valse", bij het bekende middendoek een echte wals, had ook een wals gedanst; moeten worden; eveneens hij Chopin's „Mn)-' znrka" met de mazurka^rhythmus. Waaz m] al die sprongen in Rubinstein's zoetvloeiende, kalme „Romanoo" Zeer mooi waren Chopin'., „Valse", waarbij de echte wal she weging werd vertoond, op eenvoudige en luchtige wijze; ook Schubert's ,Tod und das Madchen"' mïmtto uit door sobere bewegingen met1 juiste mimiek, waardoor dit zóó aangrijpend werd, dat wij zelfs den niot-stommingsvallui zang gaarne hierbij gemist hadden. Rij Tschaikowsky'a „Chant sans paroles" meende inOn oen gesprek te hooiren, elegant! word dit voorgesteld, ook uitmuntend dootr de keurige aankleeding. Grief's „Papillen"' herinnerden wij ons van een vorig optreden als zéér bevallig, waarvoor de vlinder van ïm niet onderdeed, terwijl de vlinder gestalte tot de bekoring medewerkte; Chopin's „Mar- che Funèbre" is minder geschikt voor il lustratie, ómdat die muziek vanzelf sptreekï en do vertooning niets te zeggen hadtar-i wijl A murder's damoe van het programma kon geschrapt wordenhoe is het mogel ijk? zoo iets te vertoonen on hoe kan Chopin's 2de Prélude daartoe ins pi roeren Hoel wat liever was ons Anitra's dans met een keur van bewegingen. In enkele minuten tjjdsj was op het tooneel oen geheel boech opgó gtroeid, waarin een vreugdedans ,,1'Automnol bacohanale" voorstelde. Heel vermoeiend "diö goed volgehouden bewögirigende danser viel er ten slotte 'ook bij neerr, maar dit hoordé zoo. Moskoweky's Spaansche dans muntte' uit tdoor karakteristieke bewegingen, oen oii al lichtheid en al zeer juist en mooi bij -deze muziek passend; hierna, was, het slotmïmmefck welzoon van de allermooistebij'n Ragaudon, vlugge dans werden twee dartele, spal-endrf jongelui dn het bosch voorgesteld, met een lichtheid on zóó gracieus, dat men deze dana langer van duur hadde gewenscht, maar af mattend is het. toch, dit was merkbaar aan; liet hoorbaar hijgen. Niet het minst lieb- ben wij den goh celen avond genoten van het prachtig pia nospel op oen goed klinken* <len Beehstein.vleugel van mojuffr. Cathy van Lokhorst, ons welbekend van haar optre den 4pp het Toonkunst-concert-, Door muzi, kaal spol heeft "zij ons voortdurend geboeid; haar taak was niót gering, want ook bod,', zij de soli van den violist te begeleiden'.; 'De twee solisten, Margaret Walker en Ni tav Gong-gxyp waren saamgesmolten in den per soon van den violist Arthur Monnier Harper; die vroeger hier meer optrad on van wienj wij weer hot caht-muzikale spel hebben be- wendord; wat onvast, van toon en van maat, maar steeds boeiend van voordracht en van levendig spel. Ilij speelde een Legende van Wi'eniawsky, con Czardas van Monty (éen echt kerm isstuk) en Sarasate's „Zigeilrier- wcisen." Verscheidene malen werd Harper teruggcircepen, terwijl aan het slot Vallya; Lodowska. en Andreas Pavley mejuffrouw, Van Lokhorst in hun succes lieten doelen. Telegrafisch weerbericht. naar. waarnemingen in den morgen van 18 Jan. Medegedeeld door hel Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 766.2 te Corun*; laagste 743. 9 te Ma li n head. Verwachting tot den avond van 19 Jan.? Meest matige, westelijke tot.zahiweste- lijken wind; tijdelijk opklarend, later waar schijnlijk weer regen; dezelfde tempera^ tuur.

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1