Yrijdag 17 Januari. A®. 1913, feze <§curant wordt dagelijksmet uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Officieels Kennisgeving. Uit de „Staatscourant". K*. 16229 PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer ƒ0.171. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Cents. Voor het inca3seeren wordt 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden f 1.10, Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn 1.30. franco per post UXMDËKWËT. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het adres van de Firma R. M. BEUTH en ZOON, om vergunning tot uitbreiding van de fabriek van gewatteerde en donzen dekens in de peroeelen Raise r- at-raat Nos. 8/10, >Secfcie F No. 1111, door het maken van een aanbouw, waarin ge plaatst zullen worden diverse naai- en stik machines, gedreven door 4 eleotromotoren, elk van p.k.; Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven bij deze kennis aan het publiek, dab genoemd verzoek met de bijlagen op de Se- oretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede clat op Yrijdag 31 Jan. a.s., des voormiddags te elf uren, op het Raad huis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 17 Januari 1913. Leiden, 07 Januari. Toen de redacteur van „De Kampi oen", de heer Henri Meyer, geruimén tijd geleden voor de leden van het Depar- toment Leiden der Maatschappij van Nij verheid een met lichtbeelden verduide lijkte beschrijving van zijn reis door Ame rika gaf, van welke frissche, meestal gees tige voordracht wij toen verslag hebben ge geven, vestigde wij de aandacht der Gom missie voor de volksbijeenkomsten op de- sen spreker. Hij is door haar dan ook uitgenoocligd en is gisteravond in een bij zondere bijeenkomst in den Foyer opgetre den. Dit optreden is een succes geweest. De zaal was geheel met belangstellenden gevuld. Sommige laatkomers vonden zelfs met moeite een zitplaats en de aanwezi gen hebben zich bijzonder geamuseerd. De heer Meyer geeft niet een gewone reisbeschrijving. Hij heeft een bijzondere opmerkingsgave en liet eigenaardige, het avontuurlijke en vooral het komische trekt hem aan. Als zoo iemand de groote steden der Nieuwe Wereld bezocht en zelfs er de wildernissen doorkruist, dan kan men verzekerd zijn, hem veel te- hooren vertellen, wat men in aardrijkskundige boeken niet leest. Of hij soms zijn phan- tasie daarbij ook wel eens laat werken, kimnen wij niet beoordeelen, maar zeker ia het dat lnj gisteravond de Volksbijeen komst-bezoekers nuttig en aangenaam -heeft bezig gehouden. De Commissie is de zen winter al bijzonder gelukkig met haar sprekers, voordragers en optredende ge zelschappen. Prof. dr. B. D. Eerclmans, alhier, zal voor de af cl. Groningen van do Yereeni- ging voor Vrouwenkiesrecht in een open bare vergadering optreden met het onder werp: „Vrouwenkiesrecht en beschaving". De aanbesteding tot het bouwen van sen kiosk voor Vreemdelingenverkeer (op heb Stationsplein alhier, onder architec tuur van den heer W. C. Mulder), is als volgt: Haan en Bink f 2908, Schoute f 2S00, Korswagen f 2788, Van Lith y 2685, Gijsman f 2449, Smeulers, Dordrecht-, f 2398, en Zitman f 2390. 0,p 1 Februari a.s. zal de heer G. M. Kosters, leeraar in het teekenen aan de Hoogere Burgerschool voor Jongens en aan de Kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen te Leiden, den dag her denken, waarop hij 40 jaar geleden deze betrekking aanvaardde. Het comité voor de Midden-Ngoïd- Kollandsche waterleiding (van. fléT duin streek te Castricuni QYër Purmerend naar Edam en Vo|eiitTam) heeft aan de re geering gevraagd de kosten van boringen dooi; hef Rijk te doen betalen, bij wijze ran voorschot. In de Mecledeelingen betreffende liet Zeewezen", uitgegeven door de zorg van het departement van Marine, is verschenen het rapport over den toestand van het we duwen- en weezen fonds der militaire offi cieren bij de zeemacht-. In een bijgevoegd ontwerp-reglement zijn de noodige verbete ringen belichaamd. De eominissie geeft in overweging etappen te cioen tot het beko men van een jaarlijksche staatssubsidie van f32,000 en voor het geval geen termen ge vonden worden, voor die subsidie, het fonds te doen overnemen door den staat. De afdeeling Winschoten van den Me- taalbewerkersbond heeft besloten tot sta king op ae Noord-Ne de rlandsche Machine fabriek, indien het ontslag van den vice- voorzitter der afdeeling, den heer Go zen Kerkhof, gehandhaafd blijft. Van de 108 werklieden zijn er 67 georganiseerd; SO zdjn te jong om lid van de afdpcling te kunnen zijn. De hulp van het hoofdbestuur van den Mctaal'oewerkersbond is ingeroepen. De hoofdbestuurder Dekkers wordt te Win schoten verwacht-. Op de vergadering van Schut tevaer' te Zwolle, waren Donderdagmiddag aanwe zig de waarnemende Commissaris, der Ko ningin mr. Patijn, lid van de Tweede Ka mer, R. J. Castendijk, inspecteur-generaal van de Rijkswaterstaat, de vertegenwoordi ger van den minister van Marine, het Eer ste Kamerlid dr. Franssen. De aftredende bestuursleden werden herkozen mr. Sineen- ge en Ter Wal. Gisteren had ten Raadluuze van 's-Gravenhage de verkiezing plaats van candidaten voor de Prov. Staten en voor den Gemeenteraad. Gesteld werden voor de Provinciale Sta ten, ter. voorziening in de vacature-Mackay (aftreding 1916) als candidaat der recht- sche kiesvereenigingen: mr. R. van Veen; der geconcentreerde vrijzinnige kiesver eenigingen: mr. J. J. Henny; der soc.- democraten (S.-D. A.-P.): K. ter Laan; en door een groep vau 46 kiezers: mr. AS. Baron Mackay; in de vacature-dr. Ruysch (aftreding 1913): door de rechtsche par tijen: A. C. A. van Vuuren; door de ge concentreerde vrijzinnigen: dr. B. A. P. van Dam; door de sociaal-democraten (S.-D. A.-P.): L. Hoejenbos. Voor de Gemeenteraad werden candidaat gesteld (vacature-Mackay) in district II r (aftreding 1915) van rechts: dr. W. C. A. baron van Vredenburch; door de geconcen treerde .vrijzinnigen: G. Nijpele; door de sociaal-democraten (S.-D. A.-P.) W. -Drees; en voor do-S.-D.-P.: L. L. H. de Visser; terwijl een groep van 57 kiezers stelde mr. AS. baron Mackay. De afdeeling financiën van de Staats commissie voor do verdediging van Indië zal in de volgende week bijeenkomen. Woensdag werden aan het bureau van het Hof van Arbitrage, namens de Fran- sche en de Italiaansche regeeringen, me mories gedeponeerd, betreffende het ge schil over de aanhouding van de Fransche paketboot „Tavignano" en het lossen van kanonschoten op de Tunesische kustvaar der „Kamerund" en „Gaulois", door tor pedobooten. Dit geschil wordt onderwor pen aan het scheidsgerecht, dat in Maart te 's-Gravenhage bijeenkomt, om over het aanhouden door de Italiaansche marine autoriteiten van de Fransche paketbooten „Carthage" en „Manouba" te beslissen. De Koningin-Moeder is Woensdag voor het eerst sedert geruimen tijd in ge sloten rijtuig uitgereden en dejeuneerde gisteren bij de Koningin ten paleize Noordeinde. De directie van de glasfabriek „De Schie" te Schiedam, deelt mede, dat het ook door ons overgenomen bericht van ,,Heb Volk" omtrent een staking aan haar fabriek onjuist was. Niet 40 stellers en aanvangers, maar slechts 4 stellers en 10 aanvaugers hebben Dinsdagmorgen het werk neergelegd. En dit geschiedde niet wegens het inhouden van loon voor afge keurde flesschen, maar omdat hun vergoe ding geweigerd was voor den tijd, dien de fabriek gedurende een reparatie had stil gelegen. De directie achtte dezen elsch on gemotiveerd, waar van een dergelijke ver goeding In het arbeidscontract geen sprake is en de menschen bovendien op stukloon werken. Na een oponthoud van enkele uren zijn de stakers uit eigen beweging weer aan het werk gegaan. In de gistermiddag gehouden raads vergadering te Rotterdam is <]sa heer F. H. Schreve op zijn v&rZoék om gezond heidsredenen tögvn 1 Mei a. s. eervol ont slag v^rle-eiïd uit zijn betrekking van go- JlScsneer-directeur der gemeente-zieken huizen. De Rotterdamsche Vereeniging voor katholiek onderwijs heeft, naar de „Kath. S." meldt, door bemiddeling van Deken Thier een gift van f 10,000 ontvangen. Het nationaal comité van de Christe- lijk-Historische Unie, dat in het laatst van December te Amsterdam heeft vergaderd, ter bespreking van de gedragslijn, door do Unie te volgen bij de aanstaande Kamer verkiezingen, heeft besloten, een rapport over het in die vergadering behandelde' aan de aangesloten kiesvereenigingen te doen toekomen, ten einde in de vergade ringen van die kiesvereenigingen al» richt snoer voor de besprekingen te kunnen die nen. Dit ia schrijft de ,,N. Rotfc. Ct-." een vau de redenen, waarom de vergade ring van de Christelijk-Historische Unie, di« aanvankelijk op 23 dezer te Amster dam zou worden gehouden, voorloopig tot 28 Februari is uitgesteld. De Rotterdamsche gemeenteraad nam gisteren met 35 tegen 13 stemmen het voorstel der heeren De Jong en Van der Hoeven aan, tot invoering van een nieuwe verordening tegen de ontucht. Het hoofdbestuur van den Amster- da-mschen Politiebond is door de gehouden ledenvergaderingen gemachtigd de noo dige maatregelen te troffen om te komen tob de oprichting van een nieuw gebouw. Voorts is het hoofdbestuur gemachtigd een bedrag van f 500 te besteden voor de inrichting van een bibliotheek ten dienste van de leden van den A. P. B. Naar het „Hbld." Verpeemt, Ts eerst daags een voorstel van y(3. en Ws. van Am sterdam te verwachtei^, om tot oj>volger van wijlen den heer Menno Huizinga als directeur van den Gemeentelijken Genees kundigen Dienst dr. J. L. C. Wortmon, directeur-geneesheer van de rijks-klinieken voor chirurgie, obstetrie en gynaecologie, te Utreoht, te benoemen. De Directeur-Generaal der Maat schappij tot Exploitatie van Staatsspoor wegen maakt aan het personeel bekend, dat met do directies van de Nederland- sche Tramwegmaatschappij en van de Oos terstoomtram is overeengekomen om we derzijds tot ten hoogste voor vier reizen per kalenderjaar vrij vervoer te verlee- nen aan de echtgenooten van personeel in vasten dienst. Gelijke gnnst kan ook wor den verkregen voor het oudste kind van een weduwnaar in vasten dienst der maat- schappij, dat- bij den vader inwoont cn bij de S.S. in de termen yalt voor vrij ver voer. ALPHEN. In de ruime zaal van het Nutsgebouw gaf gisteravond de gymnast lek en schermvereeniging „-Sparta" der Mar- tha-Stichting alhier, een uitvoering". Even als alle jaren was ook nu' weder de zaal ge heel bezet. Onder het spelen van een feest- marcch kwamen de ledén van „Sparta" op het tooneel. De eere-voorzitter der ver eeniging,. ds. A. W. Voors, heette alle aan wezigen hartelijk welkom. Eerst kregen wij vrije oefeningen te zien van klein „Sparta". Verschillende oefeningen werden uitge voerd zoowel door klein „Sparta", on der leiding van den heer Zandee, als door groot „Sparta" onder leiding van den heer Steyn, uit Leiden. Aardig om te zien was ook het schermen, onder leiding van den heer J. Verbeek. Doch niet alleen kregen wij veel te zien, wij kregen ook veel schoons te hooren, want er was voor afwisseling in het groote pro gramma gezorgd. De zangvereeniging „Looft den Heer", onder leiding van den heer Tuinman, liet menig schoon lied weer klinken. Zoowel de groote als de kleine zangvereeniging zong mooi. Heel mooi klonk ook het feestlied door een drietal meisjes aangeheven, waarbij het koor tel kens inviel. Het fanfarekorps „Euphonia", onder leidiug van haar directeur, aen heer "Welvaars, liet menig schoon stuk uit de koperen kelen hunner instrumenten weer klinken. Geen wonder, dat de avond onder zoo'n rijk en afwisselend programma omvloog. Aan het eind liet „Sparta" nog eenige standen zien, waarna ds. Voors met ciank- gebed sloot. „Sparta" mag op een welge slaagden avond terugzien. HILLEGOM. Do laatste voorstelling van den tconoelwedstrijd, die de vereeniging „Vonder' heeft georganiseerd, werd gister avond in de zaal van ..Flora" alkier gegeven. „Alle Oefening' ben Boste" uit Den Haag, trad op met „Zieleslormon", van C'atli. Schip per. Dit drama in één bedrijf werd zeer goed gespeeld. Vervolgens voerde men op „Jan Ongeluk van Ja<2. de Vos, een kluohtspoL in 4 bedrijven, dat bijzonder goed in den smaak viel van het publick, dat in grooten getale was opgekomen. LISSE. Gisteravond Werd door de danfesf Mien Driessen en Marie Batenburg, van Leiden, en de heeren B. A. Le Rüfcte en J. H. Feltkamp, nib DenHaag*, een liefdadig- keidsconcert gegeven ten bate van het V'i fl oept iushu is alhier. De concertzaal van hotel „Do Witte Zwaan" waar het concert werd gegeven, was voor deze gelegenheid met groen en bloemen versierd. Onbestelbare poststukken geditrendo de 1ste helft der maand Januari: Mej. G. de "Beer te mej. Merie Hazersloot en Lena Ha.- zersloot ie Voorburg en. de hoer G. Kraal- men te Heiloo. KATWIJK-BINNEN. Gisteravond gaf 'de iooneelvereen iging* „Hulp der Armen" de door ons aangekondigde uitvoering in dafé „De Kroon", van den heer H. Fennes. Met vreugde constateerde de voorzitter, de heer C. Obm'pie'r, dat de topheelolub kan bogen op de belangstelling van Kat wijk»» ingezetenen. Daarvoor .bracht hij allen aan wezigen dank en hoopte, dat de VeTeena.' ging rijke-vruchten moge afwerpen voor de armen der parochie. Hieraf begon d,« kiug vap het prbg'rattf.; Vóór de pauze werden opgevoerd „Het „Stakkertje", „Zoo gewonnen, zoo geronnen" en „Professor Spuitinans' uitvinding". Wa ren de beide eerste berekend het gehoor aan 't lachen te brengen, vooral het derde stukje deed de opgewektheid ten top stijgen. Na de pauze kregen we weer cLo aller leukste „moppen" te hooren: „Do Straat slijpers", „Kuoopen in den zakdoek of de vergeetachtige", „Leer-om Leer" en „Baard schrapper en Heelmeester." Vooral bij de laatste daverde weer de zaal van het lachen. We kunnen dan ook de vereeniging geluk- wensohen met de keuze van het programma <m niet minder met de manier, waarop het werd a f gewerkt. De aanwezigen; hebben rich best gcamu- seejrd en gingen dan ook opgewekt in het late uur huiswaarts. NOORD WIJKERHOUT. Hedenavond werd in -de Gemeente woning do derde leden- avond gehouden. Ditmaal trad als spreker op, de heer D. Rifcman, lsto luitenant, der infanterie, to Amersfoort, met het onder werp: „Napoleon", De rede werd met aan dacht gevolgd. OEGSTGEEST. BreeToo's gevleugeld woord „Hot kan verkeereu" blijft nog steeds van la acht. Ten ver: gen jare het was in de Meimaand machten, wij berich ten, hoe het echtpaar B. in de Leidsohe Buurt zijn gouden echt feest vierde te midden van familieleden en onder groote belangstelling van plaatsgenaobcn. Wat was toen voor die oudjes de hemel helder. Alle wolken sche nen wel weggevaagd! Thans is het anders gesteld. Do 78 jarige bruidegom van vóór eenige maanden ligt nu ziek. Verval van krachten schijnt aan zijn ongesteldheid niet vreemd. En 't nog krasso moedertje, 75 jaar oud, zie, zo zou gepas- seerden Zondag sneeuw van den zolder rui men, doch zij viel van de ladder, cn kwam zóó ongelukkig neer, da.t ze voor de rest harer levensdagen wel kreupel zal blijven. Zware wolleen zijn dus* opgekomen, hun hemel is niet helder meer! Wij hopen nu maar, dab -allen, die zooveel belangstelling toonden in hun geluk, hen nu cok terzijde zullen staan in hun leed. Een goed verstaandei* heeft aan cèn half woord genoeg I OUDEWETERING. Gisteravond hield de heer G. J. van Woerden in het kerkgebouw der Rem. Gesref. Gem. een lezing namens de Evang.-MaatschappijNadat ds- N. Blok ker >do bijeenkomst liad geopend, zette spre ker in duidelijke woorden uiteen het op dringend gevaar, waarvoor ieder protestant zicli had tc waohtejn. Na afloop der lering kwamen de aanwezigen die door het slechte weer slechts weinig in aantal waren nog even bijeen in de consistoriekamer om daar eeoiige uitgaven der Ev.-Maatsch. te bezichtigen en verschillende geschriftje-s daar van to kcopan. Ten zeerste voldaan keerde men huiswaarts. In de gisteravond gehouden ledenver gadering van de 'ijsclub „Prins Hendrik" werd een voorstel van het bestuur, om een subsidie te vcrleenen aan een commissi:-, die zich ten doel stelt een feestavond te geven, aangenomen. De aftredende bestuursleden werden her kozen en in de vacatures, ontstaan door het bedanken van de heeren H. P. Klein en P. Deters, werden gekozen do hoeren W. Bonda en W. Los. De rekening* en verantwoording van don penningmeester sloot met een batig* saldo van f 125.31 Va- WOUBRUGGE, Donderdagavond trad voor de afd. vau „Heb Groene Kruis" in de goed bezette zaal van heb Oude Rechthuis alhier op, onze plaatselijke geneesl eer L. E. Loth, om te spreken over de „Kwakzal verij". Spr. begon zijn betoog met te zeg gen, dat. de kwakzalverij al zeer oud was en vergeleek ze met verschillende zaken uit het dagelijksch leven. Het is, zegt spr.r of men liever naar een kwakzalver luistert, dan naar een be- stuurdeerd medicus. Hij vertelde hier, dat te Parijs een kundig arts op de markt zijn praktijk uitoefende en toen een poli tieman naar zijn doctorsbul vroeg, hij deze heimelijk toonde, doch met beleefd verzoek dit niet aan anderen te openbaren, daar hij anders zijn groote toeloop van patiënten zou verliezen. Met tal van bewijzen werd verder aan getoond, op welke wijze aan den kwakzalver geneeskundige hulp werd toegeschreven, die bij een nauwkeurig onderzoek door andere oorzaken waren tot stand gekomen, geheel buiten den bedrieger om. Ten slotte wees spreker op het gevaar om bij een of andere krankheid eerst zijn toevlucht te nemen tob de in de kranten aanbevolen, soms waardelooze, middelen o.a. Abdijsiroop, Pinkpjllen en£., enz., en daardoor de tijd laten voorbijgaan om door een doelmatige geneeskundigs behande ling genezen te worden. Nadat de oude geneesmethode en ge neesheer en, een paar eeuwen terug, de revue gepasseerd waren, eindigde spreker zijn leerzame rede. Verschillende leden t-raclen met spreker in debat, die allen naar genoegen beant woord Werden. Bij kon. besluit, is W. Melchior, genees heer te Winkel, benoemd tot ridder in da orde van Oranje-Nassau ia J. A. A. J. Rid'der de van der Schuo- ren benoemd tot burgemeester der gemeen te Ravenstein; zijn benoemd met ingang van 1 Februari 1913 tot burgemeester der gemeente Hum- melo, C'. W. Vrijland, secretaris dier ge meente; met ingang van 8 Februari 1913 tot bur gemeester der gemeente Renkum, L. W. N. Nedvrmeyer ridder van Rosenthal; met ingang van 13 Februari 1913 tot burgemeester der gemeente Beuningen \V. J. J. Verstraaten; met ingang van 1 Februari 1913 tot bur gemeester der gemeente Edam H. J. Cal- koen; met ingang van 2 Februari 1913 tot bur gemeester der gemeente Landsmeer, J. M. van Beek, Jr., secretaris dier gemeente; met ingang van 22 Januari 1913 tot bur gemeester der gemeente Baarderadeel, J. C. Hanekamp van Harinxma; met ingang van 1 Februari 1913 tot bur gemeester der gemeente Opsterland A. G. Smijter en tot burgemeester van Doventer W. II. F. baron van Heemstra; met ingiang van 13 Februari 1913_ tot burgemeester der gemeente Wijhe mr. G. Scliimmelpenuinck, secretaris dier ge meente met ingang van -1 Februari 1913 tot burgemeester der gemeente Hoogkerk jhr. S. Goekinga; met ingang van 21 Februari 1913 tot burgemeester der gemeente Bio rum II. Wiertsema; is aan mr. H. O. van Berkum, hoofd commies bij liet departement van Land bouw, Nijverheid en Handel, voor een tijdvak van zes maanden, ingaande 1 Fe bruari 1913, verlof verleend buiten bezwaa* van 's rijks schatkist; is met 15 Januari. 1913 bevorderd tot luit. ter zee 2e kL de adelborst lo kl. M. A. van Kervel. liiiemntlouftle feestelijke Mtudentenbijeeukomst 1913. Het is gebleken, dat het door do voof- loopige commissie gepubliceerde rapport behalve kritiek en lof ook misverstand heeft doen ontstaan. Aangezien misver stand slechts onvruchtbaar is, haast da commissie zieli waandenkbeelden te ver jagen, bezorgdheden uit den weg te rui men, tekortkomingen te herstellen, Zij komen op het volgende neer: lo. De geldelijke steun. Bij het schrij ven van het betreffende hoofdstuk stond den samenstellers voor oogen: alle kos ten moeten zoo mogelijk worden bestre den uit de vaste bijdragen, waarvan do helft a 12'/, duizend door de studenten zou worden bijeengebracht, de andere! helft uit andere kanalen binnengeloodst. Naast die.geldelijke bijdragen in eens (liet zijn thans nog toezeggingen, de stor ting zal pas later behoeven plaats te vinden) bestaat de gelegenheid in tetee- keuen op een waarborgfonds. Evenwel,- men hoopt, dat daarvan geen enkel aan deel aangesproken behoeft tc worden. Eerste voorwaarde is dan echter, dat do f25.000 volteekond zijn; waaraan nog veel ontbreekt. 2o. Het karakter van het rapport. Nie mand heeft der commissie een opdracht gegeven. Officieel is inliet rapport niets, een uiting van hcersebende meening in Nederland of in een der studentencor poraties is het ook niet, liet is zuivert persoonlijk werk. 3o. De besturen. Gelet op het voor gaande, is liet voor een ieder duidelijk, dat het Ontwerp-Reglëinent en -organisa tie voor allerleiverbeteringen vatbaar zijn. In hel Regelend Bestuur, dat een overheerschend vertegenwoordigend ka- rakter heeft, stelt, heb Onlw. Reglement naast, lmt geheole Uitvoerend Bestuur! (71 de praesides van de corpsbrsturen (7), den praeses van de Unie van Studen tenbonden, den praeses der Minerva-re- dactie, totaal 10. Naar de verstrekte gegevens loeren, is de, verhouding van aantal leden van studentencorpsen, student-enbonden en zelfstandige vrouwelijke studenton- vereenigingen in ronde getallen 3000 900 425. Als de corpsen zullen ver tegenwoordigd worden door 7 personen, geeft dit voor de Unie van Bonden 2, voor do vrouwelijke sUulenten-vereoni- gingen 1, hetgeen de meest rationeel»» oplossing lijkt. Mei het Uitvoerend Bestuur staat het anders. Van vertegenwoordiging kan daar moeilijk sprake zijn, immers het moet klein jtijn en sommige loden (prae ses, abaclis ,en quaestor) moeten elkaar zoo noodig .onmiddellijk kunnen berei ken. Bij de samenstelling van dat Be stuur zal dus een andere, weg moeten worden ingeslagen, jJ

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1