Ko. 16211. LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag* 24 Deoember. Vierde Blad. Anno 1912. Buitenlandseh Overzicht. De afgevaardigden der vradea-confereiitie te Londen. Van onzea Oorlogscorrespondent. Uit de „Staatscourant". FEUILLETON. Een otitl Devies In ons overzicht van gisteren is een eigen- jsrdige fout geslopen, die door den aan dachtige11 lezer wel zelf verbeterd zal zijn. Daar staat dat Briand in de Fransche Ka njer geïnterpelleerd heeft, dit moet zijn geïnterpelleerd ia. Ieder begrijpt dat een minister niet interpelleert, wel geïnterpel leerd wordt. De interpellatie werd gedaan door den socialisischen afgevaardigde louche, die nog steun kreeg van Jaurès. pnze telegrammen van gisteren meldden reeds den b o maanslag op den on der-koning van Engelsch-Indiè. Deze gewelddaad zal oen droeve herinnering blijven aan den plechtigen intooht. Want i werd gemeld dat de wond niet van be- teekenis was, het feit, verandert er weinig door. Bovendien is de onder-koning ernsti ger getroffen dan eerst gemeld werd. Hij heeft een diepe schouderwond van vier duim lang gekregen en het schouderblad ligt gehoel bloot. Onder de Indische prinsen verwekte de aanslag veel ontsteltenis, en allen gaven ze uiting aan hun deelneming, allen gaven eo blijk van hun afschuw over <zoo een laag hartige daad. Ook te Londen heeft in In dische kringen deze moordaanslag veel op zien gebaard. Een groote eom is voor het ontdekken van den dader, die van af het dak van de Nationale Indische Bank zijn misdaad moet hebbengepleegd, uitgeloofd. Noorwegen, Zweden en Deneraarken heb ben na lange onderhandelingen g e 1 ij k e neutraliteitsbepalingen vast gesteld, overeenkomstig de Haageche Con ventiebepalingen. Geen van de drie regee ringen mag de bepalingen veranderen zon der voorafgaande onderhandelingen met de beide andere mogendheden. De Zweedsoheminister van buitenland- Bche zaken en de gezanten van Denemar ken en Noorwegen hebben den 21sten dezer de volgende verklaring geteekend: Nadat de Zweedsche, Deensche en Noorsche re geeringen onderhandelingen hebben aan geknoopt strekkende om in overeenstem ming met de bepalingen van het verdrag van Den Haag, de bepalingen vast te ste*- Ien nopens de onzijdigheid en doze onder handelingen op alle priueip'e.e-le punten tot overeenstemming, hebben gevoerd, zijn zij, overtuigd van de beteekenis van heb feit, dat de zoo gelukkigerwijs bestaande eensgez ndheid ook in de toekomst behou den blijft, overeengekomen dat geen van de drie regeerinc;en aan de door haar goed. gekeurde bepalingen veranderingen '.al aanbrengen zonder de twee anderen, daar mee van te voren tijdig in kennis te stsl Ion, zoodat er over de zaak van gedachten kan gewisseld worden. Het parlement iB hier gistermiddag naar huis gégaan en evenzno te Parijs. Voor hoe lang de Fransche volksvertegenwoordigers vacantie hebben gekregen wordt niet ge meld. Of het ook slechts luttele dagen zijn, EOöa-ls hier te lande 1 In Portugal is een ministercrisis aan staande, men weet dit uit onze telegram men van gisteren, in Spanje dreigt een zelfde geval te zullen voorkomen. In de gaanderijen van Kamer en Senaat loopen hardnekkige geruchten, dat de kabinets crisis zal uitbreken, zoodra het Marokko- Verdrag geteekènd is, In Spanje blijft ook een groote spoorwegstak i n g dreigen. Een paar maal deelden we hieromtrent reeds een en ander mee». Er is nu weer een an der bericht dienaangaande. De correspondent van het .Journal" te Cherbère teint, dat het Spaansche spoor wegpersoneel een algemeene staking op 1 Januari voorbereidt. Deze houding moet het gevolg zijn van de represaillemaatregelen welke de direc ties genomen hebben tegen de leiders der joDgste staking. De secretaris van het eyndic-aab der Catalaansohe spoorwegbe ambten is ontslagen, evenals de president Ribalta. De beweging, welke wordt voor bereidt, draagt een zuiver revolutionnair TarkUe. Servië. Bulgarije. Montenegro. Griekenland. Turkije. Bescliid Pasja, Turk8ch minister ran Handel. Nowakowitsch, de vroegere Servische minister-president. Br. Daneff, de Bulgaarsche minister president. JüijutkoTitscli, de vroegere minister president. Veiiizelos, de Grieksche minister president. Osman Ni«aml Paaja, de gezant van Turkfle te Beriyn karakter. De autoriteiten hebben de noodi- ge maatregelen getroffen. Van 1Februari af aan, zal in Engeland en Wales ook van andere tuberculose dan die van de longen aangifte moe ten worden ge d aan. Het departe ment van plaatselijk bestuur licht deze zijn verordening toe met te zeggen, dat het meest kinderen beneden de vijf jaar zijn die aan die vormen van tuberculose lijden en de aangifte er toe kan leiden, dat de om standigheden, waaronder die kinderen le ven, worden verbeterd. Portugal heeft .eenige kleine gebieden bezet in Engelsch-Indiê, kustplaateen en kleine strooken land. Ër is nu iets gebeurd, dat tot; een coiifliot met. Enge land aan le iding kan géven. Portugeesche soldaten van Goa hebben, naar de Times" meldt, de grens van En- gekch-Indië overschreden, eenige dorpen omsingeld, 2 mannen, 4 vrouwen en een kind doodgeschoten en 21 personen gevangen genomen. Te New-York is bericht ontvangen' uit Douglas, in den staat Arizona, dat een ben de Yaqui Indianen het plaatsje San Mar- cial in den staat Sonora (Mexico) lmbben overvallen en verwoest. Ongeveer 1000 inwo nen?, bijna de geheele bevolking, werden vermoord. Verscheiden meisjes en jonge vrouwen zijn door de Indianen geroofd. Afscheid van Bulgarije. - Sofia, 17 Deoeinber. Er is wapenstilstand. De- Sobranjo is ge opend. Noeh het oen nocli het ander heeft hier uiterlijk oonigo beroering gewekt. Wanneor men 't niét in de kranten gelezen had, dan zou niemand 't hebben gemerkt. Buitengewoon lcocl schijnt dit volk alles-op to vatten. Toch is het, geloof ik, meer oen gevolg van hun eeuwenlange ovcrhecr- scliing door de. Turken, die hun geloerd heeft alle emotie onder een onverschillig uiterlijk te verbergen. Want juist aan. politiek doet man veel. Kom 's middags maar zoo tegen 5 uren in één der grooto cafe's, dan ziet' ge ze bij elkaar zitten, druk re den oe rend, heftig be sprekend de laatste gebeurtenissen. Vooral de ambtenaren vindt g3 dan sterk vertegenwoordig^,en hier cn daar treft ge een gewond officier, nog steeds in uniform, druk vertellend van den oorlog. In dit land met zijn nog geon veertig jaar politiek ver leden, kent men nog geen ware partijpoli- tiek, zooals bij ons, het zijn mecet de lei ders die mot elkaar kampen, bijgestaan door him volgelingen, die zich dan wel oen zeer mooien partijnaam geven, maar in wer kelijkheid zijn 't niets dan volgelingen van dezen of genen pol itiekmaker. Nu beweren do kwade tongen hier, dat de ministers in den tijd dat zij minister zijn, behalve aan het belang van 't- land ook aan dat van hun beurs denken. Van daar dat dan dr. Gesjof, de tegenwoordige minis ter-president, een der eerlijkste zou -zijn, want die is van huis uit al schatrijk. Of het waar is, kan ik u heusch niet zeggen, maar wel weet ik, dat er hier ook al een zekere liefhebberij bestaat om ministers van hun zetels te knikkeren. Zoo heb ik ook tot mijn groote verbazing gehoord, dat men nu al van plan is om dit. ministerie na den vrede "naar. huis te zenden. Men zou anders toch zeggen, wat recht vaardigt meer dan het suoees en ik zou den ken, dat een ministerie, onder welks be wind zulke groote dingen tot stand ge- bracht ziju, juist bijzonder sterk zou staan. Toch schijnt dit niet het geval te zijn -ca wel v.n.l. omdat men op dit oogenblik niet tevreden is, men had mw--verwacht, voel me^r. Het échec voor Tchataldja, dat, zoo als men nu duidelijk begint to merken, oen •bloedige, nederlaag is geweest «en dan niet hot minst 't fait, dat bij-oen afbreken dor onderhandelingen men weer opniouw met 't beleg" van Adrianopel zal moeten aan vangen, hebben een groot misnoegen doen ontstaan. Die ontevredenheid schijnt zich ook voor gedaan te hebben bij de troepen voor Adrianopel en een officier vertelde mij, dat men hard bang is geweest, dat zoowel de Serviërs als Bulgaren den wapenstilstand niet zouden willen erkennen en op hun, eigen houtje een aanval zoulen wagên. Eigenaardig i9 het wel, dat men thans aan den koning toeschrijft, dat hij zich tegen den wapenstilstand zou hebben verzet, eigen aardig, omdat men den koning, die geen oor log wilde, gedwongen hooft den oorlog to verklaren. Ik heb. me laten vertellen, dat er in Augustus 1.1.; een vergadering plaats gehad heeft van do-.voormannen (ter Macedonische beweging, waarin oen der sprekers 't vol gende p'eide„Wanneer dan dc koning niet naar Tsarig.rad wil fTsjdrigrad-Bulg-aarsch voor Konstantinopell, dan moot bij maar naar Tsaribrod (de grensplaats) gaan." welke woorden een grooten bijval-hebben gehad. De koning schijnt 't in elk geval niet met zijn generaals oens té ziju geweest; dio een-wapenstilstand beslist rioodig achten. Hoe het zij, ofschoon 't volk thans don koning uit eigen bewcg'ng als vertolker van zijn dierbaarste wenichen ziet optreden, toch is hot hem daarom niet dankbaarder gestemd. Iedereen erkent hier graag, dat zij in Ferdinand den besten koning liadd-en ge troffen, dien zij zich denken konden. Ieder een geeft u dadelijk too, dal hij een buiteu- gewoon diplomaat is, maar daar houdt hel dan ook moe op. Populair is de koning nog steeds niet, alhoewel zijn positie er door don oorlog veel op vooruit is gegaan. Ik ineen die koelheid tegenover hun vorst wel te kunnen verklaren, de koning is n.l. geen slaaf en 't gansche volk is Vervuld van sterk panslavistische deuk boe! den. Dat r.oemt niet weg. dat men daarom wel anti-Russische stroomina^n aantreft-, maar dat kom!, omdat men zich oen groot Bulga rije droomt, dat naast Rusland en niet onder Rusland zal staan. Zooals ik u reeds mededeelde heeft do Sobranjo wear zitting. Ik bon er eens een kijkje gaan nemen, al kon ik de,debatten natuurlijk niet ver staan. Op een mooi groot plein, omgeven door statige huizingen, staat 't Sobranje-gebouw tegenover den ingang 't waarlijk grootseh ruiterstandbeeld voor den tsaar-bevrijder. Het gebouw zelf doet. aan een schouw burg denken, maar mooi is het niet. Wel maakt do vergaderzaal een fLinken indruk, daar kunnen de zaaltjes, waarin hot Nederlandsche parlement bijeenkomt, oen punt aan zuigen. Daarbij flinke, ruimo, publieke tribunes, een uitstekende plaats voor de pers on niet het minst, al is dat moer toevallig natuur lijk, con uitnemende accoustsiek. De zitplaatsen der" leden zijn ampliitbea- tersgewijze in een hal ven cirkel geplaatst. Daartegenover zit op een verhooging de voorzitter en ik woct natuurlijk niet of dat symbolisch gedaan is, om do macht der Sobranjo over de ministers te doen voelen, wamt de zo zitten aan zijn voeten. Achter don voorzilterszotel, "die, toén "ik er was, werd ingenomen door ccn vioe-pre sident, verheft zich (ie*troon. Aangezien dc Bulgaren natuurlijk nog gocn vorstengalerij kunnen hebben, hebben zij zich maar tevreden gesteld met den koning en prins Boris op verschillende leef tijden. Toen ik de zaal binnenkwam, herdacht juist de vice-president de in den oorlog gevallenen en werkelijk, al kon ik 't natuur- lijk niet verstaan, maakte tocli deze belon ging een diepen indruk. Eigenaardig was liet. dab te midden .dei* afgevaardigden ook. een aantal Muzelman- nou zaten, de fez op. Do ministers, waar onder generaal Nikiphotrof, de ministers van oorlog in uniform, zagen er allen zeer Europeesch uit; in de zaal zag men nog menig karakteristiek Bulgaarsoh kostuum. Typisch is heb ook, zoovoel mcnschen als liicn kaplaarzen dragen, zeker ee»n van de Russen overgenomen gebruik. Buiten heb gebouw cn in de corridors zag men eenige gendarmes, verder was er goon militair ycrtóon. Hiermede ben ik aan hot eind van mijn laats ten brief uit Bulgarije, want vanavond ■vertrek ik naar Boedapest, om vandaar zoo snel mogelijk naar Montenegro te vertrok ken. FABIUS. jSederlamlsche Journalistenkring. In de Zaterdagavond gehouden vergade ring van het bestuur van den Nederland- schen Journalistenkring hebben de voor zitter en hot bestuur, naar aanleiding van de, in de jongste algemeene vergadering aangenomen, motie-S shotting besloten hun ontslag-aanvrage in te trekken. Tweede-Kntiier-verkiezing 1913. In een gecombineerde vergadering van linksche k:esvereênigingen te Haarlem is besloten den heer mr. D. Fock, oandidaat te stellen voor het lidmaatschap der Twee de Kamer voor Haarlem. De Liberale Oentrale in het district Enkhuizen proclameerde tot oandidaa-t jhr. Do Muralt, uit Zieriksee, met 456 stem men. Op den heer Zijp werden 67 en op den heer Goeman Borgesius 5 stemmen uit gebracht. „De Tribune'' meldt, dat de af deeling Maastricht van de S.-D. P. den heer D. Wijnkoop oandidaat gesteld heeft. De „O Haarl. Ct." meldt, dat ven vrijzin nige zijde door Zand voort o. a. voorloopig la canlidaat gosteld in het district Bererwyk prof. Eerdmans, te Leiden. Chineeschi iteun geweigerd. Hot vrijzinnig comité te Soerabaj-x heeft beslo en de door de Chmeezan aangeboden gelden niet aan te semen; Deze weigering etaat ,ih verband met da Kamer-debateen by de behandeling van de Indbcho begrooting. i g Bij Kon. besluit zijn benoemd tot reserve- 2de luit. bij het reserve-personeel der landmacht: bij het wapen der inf. bij het 7de reg. de vaandrig W. C. Bonebakker, van het korps; bij het wapen der artillerie met ingang van 9 Januari bij het 4de reg. velcLart. de kornet H. F. Dudok van Heel, van het korps; bij het wapen der inf. met ingang van 1 Januari bij het 2de reg. tot kapitein de 1ste luit. R. L. Scholten, ad judant bij het 7de Tcgiment; bij het wapen dor cavalerie met ingang van 1 Jan. bij het 2de reg. huzaren, tot ritmeester, de lste luits. E. P. M. Clavereau en A. P. Wirix, onderscheidenlijk van het 4de en van het 2de reg. huzaren, eerstgenoemde adju dant bij het korps, laatstgenoemde werk zaam onder de bevelen van den chef van den generalen staf; bij het wapen der art., bij hun tegenwoordig korps tot lsten luit. de 2de. luits. A. Noorduyn, van het 4de reg. vesting-art., J. Marechal, van liet korps pantserfort-art., A. A. van Oorschot en A. J. Staal, béiden van hét.-3de reg. vesting- art., vóórlaatstgenoemde gedetacheerd bij de munitiefabriek; is voor het tijdvak van 1 Jan. tot. en met 31 Augustus 1913 benoemd tót leera-ar aan de Rijks hoogere burger school te Hoorn, N. G. W. H. Beeger, te Utreoht; is aan B. C. van Rerkel, op zijn verzoek, met ingang van 1 Jan., oervol ont slag verleend uit zijn betrekkincr van be waarder van de hypotheken, het kadaster en de scheepsbewijzen te 's-Gravenha^e, met - dankbetuiging voor de aan, den lande be wezen diensten; is onder intrekking van het K. B. van 26 October jl., met ingang van 16 Februari benoemd tot directeur van het post- en tele graafkantoor te Doesburg P. N. L. Feltzer, thans hoofdcommies der posterijen; is Loclewijk Johan van Ingen, te Arnhem, met al zijn wettige, zoo mannelijke als vrou welijke nakomelingen in den Nederland- schen adel verheven, met de praedteaten van jonkheer en jonkvrouw is goedgekeurd, dat aan T. H. Reynders, burgemeester van Onstweclde, op verzoek, met ingang van 1 Januari, eervol ontslag is verleend van secretaris ;diej gemeente; D00B Löü&SE B. B. {Nadruk verboden 12) Hij zag haar nu voor het eerst zonder hoed, en haar kapsel: de zware golven donkerbruin haar, hoog uit het voorhoofd gestreken, en op het achterhoofd vereenigd in een dikken wrong, kwam de eenvoud*ge fechoonheid van. haar gezichtje zeer ten goe de. Het ontroerde hem, telkens als dat kleine gezichtje, zoo vol deelnemende uit drukking, door het roode trillende mondje en. de groote bezorgde oogen, en die massa donker golvend haar, zoo vlak bij hem kwamen. En dat gebeurde heel dik wijls door haar zorgen voor hern. Zonder eenige nuffige verlegenheid, had aij zijn pijnlijk been voorzichtig getild op een tweeden stoel, en toen zij bemerkte, hoe zijn rechterhandpalm deerlijk ge- Bokaafd was, had zij vlug en handig op de bloederige plek een compres gelegd van koud water; hij voelde nog de prikkelende pijn \an dat verband. Als hij tot zoover gekomen was met zijn gedachten, haalde Robert Savernius uit den borstzak van zijn jas een klein wit lapje te voorschijn, dat, uitgevouwen, een batist dameszakdoekje bleek te zijn, in een der hoeken stonden de initialen.V. H. En ftls Robert Savernius bedacht, welke klei de» nijvere vingers deze letters zeker ge borduurd hadden, dan bracht hij het on- noozele doekje aan de lippen en eindigde met er zijn geheele gezicht in te verher- gen... In een woord, hij was, terwijl hij daar werkeloos zat, met zijn gekwetst been op een stoel, druk bezig zich hals over kop te storten in een emotie, die tante Savernus zeer beslist „nonsens" zou noemen. Maar die „nonsens," waar Robert en tante Savernius zoo beducht voor waren, die zij geheel hun leven zoo stelselmatig verre van zich hadden gehouden, geleek hem voor het oogenblik zoo weinig bedui dend, zoo onschuldig, dat R-oberfc zich niet eens de moeite nam er over na te denken, laat staan eenig gevaar te zien in het ge voel, waarin hij zich al meer en meer ging verdiepen. Starend naar de zoldering van zijn ka mer, fluisterde zijn lippen, zacht, stree- lend, innig: „V. R. I. M. Y... Welke van al die letters was de aanvang van haar naam? Een naam die paste bij haar aardig pikant persoontje..." En dan bracht hij het nauwelijks gepar fumeerde zakdoekje weer aan zijn lippen, met een teederheid als hield hij reeds haar mooi kopje tusschen zijn handen en kuste haar rooden mond. Aan de gevolgen van zich zoo onbedacht en reddeloos over te geven aan zt.ike groote „nonsenB" dacht hij geen oogen blik... Na drie dagen huisarrest stond de dokter hem toe, in den koeleren avondstond, een kleine wandeling te maken. „Vooral niet te ver,'' waarschuwde de esculaap. „O neen, een paar straatjes om, ik zal niet verder gaau," beloofde Robert y.eer gehoorzaam. Hij hield trouw woord, hij bleef in de straten, maar onwillekeurig, als getrok ken door een enziontbaren magneet, koos hij juist die straten, die hem brachten noc in d© »Sumat-rastraat. Hij stond stil voor hetzelfde benedenhuisje, waar hij binnen gebracht was geworden na zijn val; meer nog, hij belde aan. Maar toen hij de schel hoorde overgaan, dacht hij toch: „Wat doe ik hier?..." Maar de deur werd opengedaan en hij droeg de yerantwoorle lijkheid van zijn geda-chteloosheid. Een groote, grove vrouw, met een goedhartig dom gezicht, haar roode han den, die nog dampten van warm zeepsot aari haar blauw geruit schort afvegend, deed hem open. Het mensen scheen >oo weggeloopen van haar waschtobbe. Onwillekeurig trad hij een schrede terug voor deze... werkelijkheidtoen vroeg h.j: „Juffrouw Helmond woont hier immens, is zij thuis?" „Jawel, mijnheer," en zonder ceinge plichtpleging wierp de hoepita de eerste deur open van het nauwe gangetje. „Hier is de kamer van de juffrouw." zeide zij nog even haastig, en liep het nau we donkere g.angebje door, verlangend weer aan haar werk te kunnen gaan. Robert Savernius, zoo plotseling aan zichzelven overgelaten, kon nu niet anders doen dan de wijd geopende deur binnen gaan. Hij was zich nog even bewust een heldere meisjesstem een zachte melodie te hooren neuriën... Toen hij in dat kleine voorkamertje kwam, zag hij juffrouw Hel mond dadelijk. Zij zat te werken voor een der ramen aan een kleia tafeltje, waarop een gro.i e overvolle doos stond. Juffrouw Helmond, ijverig gebogen over eenig werk, staakte haar gezang en keek op, heel gewoon. Plotseling werd zij heel bleek. Zij stond op en nam een heel 3tijve houding aan. Haar pijnlijke verbazing ovor zijn komst hier bij haar, de alleenwonen de, was zoo opvallend, dat hij er verlegen van werd. Hij bedacht nu eerst, hoe onge past dit bezoek was aan een alleenwonend jongedame. „Pardon, juffrouw Helmond, dat ik u kom lashig vallen." „Wat is er van uw dienst, mijnheer?" Zoo stijf, kortaf, had hij haar nog .aocit gezien. Hij werd bijna boos om het dwnae figuur, dat zij hem liet slaan, zij liet nem staan daar bij de deu.r, als eenknecht. „U bent laatst bij raijn. ongelukkig avon tuurtje zoo vriendelijk geweest en hebt mij zoo fliük 'geholpen... ik kon nu niet nala ten, nu ik voor het eerst weer uitmag, u daarvoor te komen bedanken.'' ,,U hadt u die moeite kunnen besparen, mijn hulp had niet6 te beduiden. Zij scheen het er op toe te leggen, door haar stugheid hem het ongepaste van zijn be zoek onder het oog te brengen. Zij bleef staan en bood hem geen stoel aan. Hij ergerde zich hoe langer hoe meer. Hij had nu zooveel van een loopjongen, dia gaan moest, zoodra hij zijn boodschap heeft verrioht. Maar nu hij er eenmaal v/as, wilde hij het zoo gauw niet opgeven. Uit zijn zak haalde hij het zakdoekje, dat zoo'n troost voor hem geweest was, die lange dagen van alleen zijo. Eigenlijk had hij dat batisten lapje willen houden, *aar nu moest het als redmiddel dienst doen: „Ik kwam u ook dezen zakdoek terugbren gen." Zij nam haar rechtmatige eigendom aan, met een lichte hoofdbuiging. „Werk dijk, u geeft u te veel moeite. U hadt dat zak doekje tóch wel kunnen zenden." „Ik was zoo bang, dat men het niet aan het rechte, adres bezorgd zou hebben," antwoordde hij heel onderdanig: „Ik weet, dat dames niet gaarne een dozijn van zoo iets fijns geschonden zien." Nu glimlachte ze toch eventjes: „Ja, dal zou heel jammer zijn geweest." En toen zij bemerkte, dat hij nog niet ging, vroeg zij nog: „Bent u weer geheel beter?'» „Dit is mijn eerste uitgang. Ik heb al door ijscompressen op mijn knie gehad. Maar het loopen is toch nog zeer pijn1 ijk. Ik geloof niet, dat de dokter goed zou vinden, dat ik zoover ben gegaan..." Hij had niet slimmer kunnen antwoor den. Zij herinnerde zich, dat hij op do Plaats woonden, een heel eind dus van de Sumat rast raat. Zij wees hem een stoel: „O, ga dan even rusten." Veelbeteekenend drukte zij op dio tijdsbeperking. Ook zij ging weer zitten achter haar werktafeltje, en begon, als bestond hij niet meer voor haar, te werken aan haar kunst bloemen, althans zij draaide met bewonde renswaardige snelheid aan cirkelvormigs 8tukjes zacht crêmepapier, die tusschen haar soupele vingertjes kraakten sla stugge zijde. (Wordt vervolgd.)..

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 13