If. 16209 Zaterdag 2f December. A«. 1912. <§eze <§curant wordt dagelijks, met uitzondering van (gon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Derde Blad. Offieieele Kennisgeving. PRIJS DER ADVERTENTIEN Van 16 regel» 1.05. Ieder» regal meer /O-IVJ. Grootere letter» near plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Cents contant; elk tiental woorden meer 10 Oente.-Voor het incaseeeren wordt0.05berekend. PRIJS DEZER COURANT» Vaor Leiden per week 9 Cents g per 3 maanden l f 1,10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn j 1.30, Franco por post J 1.65, Aanstaanden Woeusdne en l>on- derdagj zal het LEIDSCH UAGBLAl) jtlet verschijnen, Het nummer, dat Dinsdagavond ver- uhljnt, sa' dua gedurende de belde Kerst dagen worden gelezen. Advertentiën voor dit nummer tijdig Inzenden 8. V. p. en er aan denken, dat ook in dit nummer de Kleine AdveVten- fltSn worden opgenomen. Vette Yarkensmnrkt. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden, dat eb V e 11 e-Y arken6markten van Dinsdag 24 en Dinsdag 31 December s., met het oog op den lsten Kerstdag en den Nieuwjaarsdag, dit jaar zullen wor den gehouden op Maandag 23 en r-andag 30 Deo. a. s. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 20 December 1912. Inkomstenbelasting. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen in herinnering, dat den 31sten December e.k. de laatste termijn vervalt y&n de Plaatselijke Inkomstenbelasting, dienst 1912, en dat alzop op den lBten Jan. 1913 den géheelen aanslag moet zijn vol daan. Zij noodigen mitsdien belanghebbenden uit om, ter voorkoming van vervolgings- koaten, tot de betaling van het versohul- de ten kantore van den Gemeente- Ontvanger over te gaan. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 21 December 1912. iLesmen, 25 (december» —Op 2 Maart a.a, des avonds, in de Pieterskerk, hoopt dr. D. Plooy, thans pred. bij de Evangelisatie te Tiel, alhier Bjn intrede te doen bij d» Ned.-Herv, Gem. als opvolger van wijlen ds. J. J. van der Lipna des morgens in dat kerkgebouw be vestigd te zijn door mr. dr. J. Sohokking, dezer 6tede. Aan onzen stadgenoot J. den Hoed is, wegens .55-jarige werkzaamheid bij de fir ma J. L. Krantz en Zn., lakenfabrikante al hier, waar hij strijker in de ruwerij is, toe gekend de aan de orde van Oranje-Nassau verbonden eere-medaille in brons. Onder de opgaven van geslaagden voor examens in boekhouden voor de praotijk, diploma A, vanwege de Ned. Ver. van Leeraren in het Boekhouden, vinden wij m. als te Utrecht geslaagd de heer E. van Gils Jr., te Leiden. Gisteravond hield de Leidscbe gemeen te-we rklieden-vereeniging „Recht en Plicht" haar twaalfde jaarvergadering in Felbkamp, alhier» Hoewel de verjaardag barer oprichting 27 December valt, was deze vergadering een week vervroegd met het oog op de -ö-jarige ambtsvervulling van haar voorzit ter, den heer H. Botermans. Nadat de huishoudelijke zaken waren afgehandeld, werd de voorzitter dan ook met een har telijke toespraak van den secretaris, den N. J. Moone, gecomplimenteerd, die op wees wat Botermans was als kame raad en als voorzitter voor de Vereeniging. Hij bood hem. namens de Vereeniging een stoffelijk blijk van belangstelling, een rust stoel aan, vertrouwende, dat de jubilaris gelegenheid moge vinden dezen ruststoel da heb eind zijner dagbaak nog langen tijd te gebruiken. Be heer Botermans dankte voor de toe spraak en voor het geschenk en zei te ho- dat ook door dezen avond de band der kameraadschap nauwer zal worden jA&gehaald. Hij hoopte zoolang hem de kracht daartoe zal gegeven worden voor zitter der gemeente-werklieden te zijn. Hierop volgde daverende toejuichingen werd door den jongenheer Feitkamp ter eere van den jubilaris een achttal nummers °P de fluit gegeven, begeleid door zijn moeder op de piano. Deze fluitsolo viel bij zonder in den smaak. Nadat men nog een gezellig uurtje sa men geweest was, ging men huiswaarts met de overtuiging den band der vriendschap e hebben versterkt en een goed kameraad Daar waarde te hebben gehuldigd. Uit IJmuiden meldt men ons: Door den burgemeester van Velsen, onder wiens bestuur ook IJmuiden ressorteert, zijn een aantal gemeentenaren uitgenoodigd zitting te nemen in een commissie ter bespreking van de mogelijkheid tot en het beramen a plannen voor een grootsche feestviering in de geheele gemeente, te houden in Augustus 1913 ter herdenking van de onaf hankelijkheidsverklaring van 1813. Deze commissie is met een ontwerp gereed en de leden der commissie voor iedere af- deelirig zullen 27 dezer in openbare verga deringen in alle deelen der gemeente te hou den, de bijzonderheden bekend maken en toelichten, om daarna een definitieve orga^ nisatie te verkrijgen, die de plannen even tueel kan uitwerken. De opzet is groot en de uitvoering zal zeer zeker eenig in ons lamd zijn, dooh bijzonderheden mogen we pas na den 27sten bekend maken. Heb Algemeen Nederlandsch Werklie denverbond zal heb volgende jaar op de beide Paaschdagen zijn algemeene vergade ring houden, Beroepen is bij de Ned.-Herv. Gem. te Ankeveen (toez.) de heer J. G. Hooyer. oand. te Nieuwveen, en bedankt heeft voor het beroep naar de Geref. Kerk te 's-Her- togenbosch ds. J. H. Donner, te Breda. Naar uit Den Haag wordt vernomen, kan de Minister van Justitie, mr. E. R. H. Regout, om redenen van gezondheid zijn ambtsbezigheden niet waarnemen. Zijn.toe stand geeft eohter geen reden tot bijzondere ongerustheid. De Minister gevoelde zich in den laatsten tijd eenigszins vermoeid en is voornemens ongeveer drie weken in het bui tenland te Vertoeven. Vooraf echter heeft hij zioh voor een achttal dagen naar Noord- Brabant begeven, waar hij bij Eindhoven, op het kasteel van ziin zwagler, jhr. Smits van Ooyen, vertoeft. Daarna denkt de Mi nister met zijn echtgenoot© de buitenland- sche reis te aanvaarden. Onder leiding van den voorzitter van commissarissen, den heer K. de Boer Ozn., had te Amsterdam een algemeene ledenver gadering plaats van de Centrale Landbouw- Onderlïnge. Wat de aansluitingen betreft, bleek, dat in 1912 het aantal aangeslotenen met 1336 was toegenomen, het loon met f 1,458,915. Op 30 Nov. 1912 waren er 9360 aangeslotenen, uitbetalende 12,882,872 jaarloon. De provinciaal georganiseerde, ziekteregelingen telden op 18 Dec. 1912 2337 deelnemers, een vermeerdering van 919 deelnemers in 1912l Omtrent de ongevallen werd door de di rectie medegedeeld, dat deze in verhou ding tot het aangesloten loonbedrag onge veer even talr k waren als over de eerste 11 maanden van 1911. Tot nu toe kwamen 1428 ongevallen ter kennis van de directie. Voor een uitkeering na twee maanden ko men 59 ongevallen in aanmerking. Blijvende renten aan getroffenen zijn ter zake van in 1912 overkomen ongevallen nog niet uitbetaald, doch wel ziin eenige beslis singen hierover nog te wachten. Twaalf arbeiders werden tot nu tot in 1912 door een doodelijk ongeval getroffen; zeven dezer getroffenen lieten nagelaten betrekkingen na, wien een rente werd toe gekend. In Rotterdam had onder leiding van het bestuur van het Chr. Ned. Vakverbond een vergadering plaats, om te komen tot een landelijken Bond van Christelijke ar beiders, werkzaam in de houtbewerking. Van verschillende plaatsen waren afge vaardigden tegenwoordig. Allen verklaar den zioh vóór oprichting. Besloten werd toe te laten: houtbe- en verwerkers in den minsten zin van het woord, kuipers, hoe pel- en mandenmakers. De zetel van den Bond te Rotterdam. De naam zal zijn Chris telijke Houtbewerkersbond (O. H. B.) Vijf plaatselijke vereenigingen met ruim 330 le den zegden aansluiting toe. Van verschil lende plaatsen kon bericht worden, dat men plannen had afdeelïngcn op te rich ten. Een voorloopig bestuur van vijf per sonen, met als secretaris H. Doeleman, Lijnstraat 175, Maassluis, werd aangesteld. Men schrijft on3 uit Amsterdam: Te dezer stede heeft zich een oommissie ge vormd, ter voorbereiding van de Bondsda gen (algemeene vergadering) van het Ned. Jongelings-Verbond, in 1913, nl. op Dins dag 29, Woensdag 30 April en Donderdag 1 Mei, te Amsterdam, bij gelegenheid van het 60-jarig jubileum van het Verbond. Al9 leden van dit oomité traden op de heeren dr. J. Lammerts van Bueren, jhr. mr. W. O. Quarles van Ufford. C. J. G. Bos, M. Th. C. Bokelman, W. Wagenaar en J. de Boer. Het adres der commissie is Keizers gracht 207, alhier. De medewerking van tal van invloedrijke ingezetenen is reeds toege zegd. Het hoofdbestuur van het N. O.-G. zal den Minister van Binnenlandsche Zaken ver zoeken bij de wijziging van de Burgerlijke Pensioenwet ook onderwijzersweduw n van vóór 1905 in het pensioenfonds op te nemen. („N. R. 0..") Uit het jaarverslag van „Effatha", Vereeniging tot bevordering van Christe lijke 01»voeding en ondersvijs van doofstom me en Minde kinderen en jongelieden, te Utrecht, blijkt, dat de Vereeniging een le gaat -v/in f 1000 en een gift van f 2000 heeft ontvangen. Het provinciaal kerkbestuur van Zuid- Holland heeft aan ds. F. J. P. Moquette, predikant bij de Ned.-Herv, Gem. te Rot terdam, op diens verzoek, na meer dan 50- jarigen evangelie-dienst, eervol emeritaat verleend met ingang van 1 Jan. a.s. In de gisteravond te Amsterdam ge houden vergadering van den bond van anti- revolutionnaire kiesvereenigingen „Neder land en Oranje" werd met groote meerder heid tot lid van het moderamen gekozen prof. mr. P. A. Diepenhorst. De Raad van Schiedam heeft besloten om van de gemeente Rotterdam electrischen stroom te betrekken. Te Groningen is een af deeling opge richt van de Chr. Soo. Partij met 16 leden. Er is een voorloopig bestuur benoemd, be staande uit ds. Coolsma, voorzitter, J. van Heeg, secretaris, en mej. M. Süthof, pen ningmeesteres. Nog dezen winter zal een openbare vergadering gehouden worden. („Neet.") De Raad van Devenber benoemde een Raadscommissie tot het ontwerpen van plannen voor een vaste brug over den IJael, ter vervan,ging van de schipbrug. Prof. dr. Hugo de Vries is Donderdag avond van zijn Amerikaaneche reis in wel stand te Amsterdam'teruggekeerd. Naar „De Standaard" meldt, is door wijlen de echtgenoot© van ds. Van Toore- nenbergen, te Groningen, vermaakt voor het fonds van kerkbouw f 100voor het Zendingefonds der Ned.-Herv. Gem. aldaar f 1000, en voor het Suppletiefonds der Herv. Gemeente voor het christ. lager onderwijs f500. Id den ouderdom van 61 jaren is te Laren overleden ds. E. van Loon, emeritus predikant bij de Indische Kerk. Ds. Van Loon, gab. in I80I, werd 1875 oandidaat in Overijsel, en deed 22 pet. 1875 zijn intrede als predikant te Purme- rend. Van daar ging hij in 1879 naar Vlagt- wedde, in 1883 naar Vries, in 1886 naar Sassenheim, in 1891 naar Winschoten en werd 26 Juli 1893 benoemd tot predikant in Ned. Oost-lndië. Daar stond hij eerst te 'Padang 1893daarna, in 1895, te Pasoe- roean; 1898 te Buitenzorg en ging van daar met verlof naar Nederland, in 1905; na terugkeer stond hij achtereenvolgens te Pa dang. Aug. 1906; Semarang 1909 en Peka- longan 1910. Dit jaar verkreeg ds. Van Loon emeritaat („Ned."> A ARL ANDER VEEN. De leden van den Raad zijn opgeroepen tot een spoededschende vergadering a. s. Dinsdagmorgen te half-eif. Te behandelen punten: Verzoek van R. van Leeuwen om dispensatie van een bepaling der bouw- en woningverordeningbepaling rooilijn Van Boetzelaersfcraatvoorstel gra tificatie Rijksveldwachter; af- en overschrij vingen gemeen bebegxootdng, dienst 1912; be spreking plan stelselmatige bebouwing. BODEGRAVEN. Dat het Zuid-Hollandsch vee ook in den vreemde voor de fokkerij zeer gunstig bekend staat, moge blijken uit het „feit, dat de heer W. H. Speelman leen: anderhal f jarigen bonten stamboekstier ver kocht heeft aan de Landbouwonderneming Oedjoeng Karang, te Padang. De liarmonievereeniging Werkmans Vriendenkring", alhier, heeft het deze week niet bij één uitvoering, die alleen voor do nateurs toegankelijk was, gelaten. Zij heeft ook nog door een uitvoering voor het pu bliek tegen laag entróe to geven, een volle zaal met menschen een iaian.gcn.amen avond bezorgd. Behalve do muzieknummers kwa men nu op heb programma ook nog voor een tooneelstukje en enkele voordrachten. HAZERSWOUDE. De jaarvergadering der Christelijke J ongeli n gs vereen iging ,Fil a - del phi a" werd gehouden in de consistorie der Gereformeerde Kerk, onder voorzitter schap van den heer S. A. van der Loo, die met gebed opende en na lezing van een gedeelte der Schrift een kort woord sprak. De heeren D. Qualm, H. Zindel, IJ. Zindel en Jac. Hassepas behandelden onderwerpen van kerkelijke en politieke strekking, een en ander afgewisseld door gezang en het gebruik van een kop koffie. Da. Bouma sprak een slotwoord en eindigde mot dankgebed. De propaganda-avond voor het Bijbel genootschap, welke in ,,Salvatori" gehouden werd, was flink bezocht. Ds. Bouma opende het samenzijn en behandelde de geschiedenis van de Statenvertaling, met een terugblik op de jaren 1618 en 1619. Ds. Smelt be handelde de geschiedenis der Bijbelversprei ding. Aan het einde gaven zich 6 personen, als contribuanten op. Da laatstgenoemde spreker sloot met dankgebed. KATWIJK. De Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier hield gisteravond een ver gadering, welke door alle leden werd bij gewoond. Den heer A. den Duik, die voor het eerst tegenwoordig was, werd door den voorzatter een welkom toegeroepen, waarbij de wensch werd uitgesproken dat hij voel tot zegen der Kamer moge verrichten. Na onderzoek der geloofsbrieven van de herbenoemde heeren K. Haasnoot en F. E. Meerburg, werd tot hun toelating besloten. Naar aanleiding van een ingekomen schrij ven, werden verschillende klachten geopen baard omtrent heb hinderlijke geraas, bij intercommunale telefoongesprekken, volgens een der leden is met Groningen. Maassluis, Vlaardingen en IJmuiden dikwijls niets "te verstaan, wat door een ander lid werd be vestigd, 'die verder nog aanstipte, dat ook met Westfalen het spreken vele malen on mogelijk is. Besloten werd te ondersteunen het verzoek der Vereeniging van Fabrikanten en Hande laren te 's-Gravenhage aan den Minister van Justitie om het daarheen ie willen leiden, dat in do faillissementewct de verplichting worde opgenomen: a. om oen oommissio van schuldei sobers te bcnoemon, indien twee of meer der crediteuren zulks vragen, en b. dat de curator zich gedrage naar het advies van de commissie uit de schuldei-schersbe treffende de realisatie der goederen, behou dens beroop op de rechtbank. Voor kennisgeving werd aangenomen een schrijven vjin den Directeur-Generaal der Posterijen en Telegrafie, waarbij de aandacht de Kamer werd gevestigd op de identiteits kaarten, welke sedert; 1 October j.l. verkrijg baar zijn aan de lean toren der Posterijen. De Voorzitter deelt medo, dat hij" gemeend heeft goed te doen met het zenden van oen request aan den Minister van Waterstaat, om nogmaals aan te dringen op de openstelling van de vaart Katwijk-aan-Zec— IJmuiden voor vissohersvaartuigen en de daarstelling der bergloonen te Katwijk-aan-Zee, van welk verzoekschrift voorlezing wordt gedaan. Nog zegt de voorzatter, dat bij' den zoo even ge noomden Minister een partioul Lore audiëntie is aangevraagd om deze aangelegenheid bij Zijne Exoellentie met alle kracht aan te bevelen; op dit laatste verzoek is tot heden geen antwoord ingekomen, terwijl wat de aangelegenheid zelf betreft, de Voorzitter verwijst naar de door verschillende Kamer leden Woensdag j.l. gehouden besprekingen en de daarop door den Minister gedane toe- zogging. De heer Van Tongeren, dankt, ouder in- Stemming der Kamer, den hoer Meerburg voor al hetgeen hij ten deze heeft gedaan, voor de vele moeiten die hij'' zich heeft getroost; een woord van dank, dat hier zeker niet tnocht achterwege blijven. KATWIJK AAN DEN RIJN. Door het actief optreden van den instructeur-wagen bestuurder Bol werd gisteravond alhier een aanrijding voorkomen. Met een wagen, be laden met hooi, wilde men het erf van den graanhandelaar Van der Waag oprijden; door het nemen van dan draai kwam echter het voertuig op de rails, juist toen een tram in de onmiddellijke nabijheid was. De be stuurder remde met- alle kracht onmiddel lijk, waardoor de aanrijding niet plaats had; ongetwijfeld zou de botsing zeer groot en materieele schade dus niet buiten zijn go- sloten geweest. KATWIJK-AAN-ZEE. De gemiddelde be somming der Katwijksche loggerschepcn over het afgeloopen jaar bedraagt f 13,000die der bomschuiten f 5350, Het werk aan de afzanderij-Van den Elshout, in de Noordduinen, dat voorheen 's morgens en 's avonds bij petroleum-lamp- licht geschiedde, wordt thans verlicht door middel van gas. Op het werk heeft men n-1. aan hoege palen vier pet rol e u m - gas 1 aniperi aangebracht, terwijl er zich bij den steiger aan den Rijnkant twee zulke lampen be vinden. De nieuwe verlichting voldeed uit stekend. In badhotel „De Zwaan" had Vrijdag avond door notaris G. D. du Rieu, te Voor burg, de verkooping plaats van een huis met erf en 'timmermanswerkplaats aan de Paul Krugersfcraat en vier huigen aan do Adrianastraat. Kooper van peroeel I werd de heer J. Burgerhout voor f2900 van per- ceelen II, III en IV de lieer J. Dubbel dam, resp. voor f1250, f1275 en f1275 cn van perceel V de heer Jb. van Duyvenbod-m Jbn. voor f1275. De drie pcroeolen in do Adrian astraat, welke Donderdagavond niet werden gemijnd, zijn het eigendom geworden resp. van de heeren J. Burgerhout voor f 1275 J. Sehoonenberg voor f1250, M. v. cL Bent en F. Zwanenburg voor f1250. NOORDWIJKERHOUT. Do Dames-naai- vereeniging „Eureka" heeft van dj) door haar vervaardigde kloedingstukken er hon derd afgestaan aan „Het huis van Barm hartigheid" te '6-Gravenhago. Naar aanleiding van de groote j>ropa- gando-vergadering, onlangs gehouden, waar bij rector Van den Berg, van Haarlem, als spreker optrad, heeft de R.-K. werkl leden- vereeniging alhier, na langdurige beraad slagingen, besloten rich aan te sluiten bij den grooten bond „St.-Deus Dedit," NOORDWIJK-AAN-ZEE. Tot kerkvoogd der Ned.-Herv. Gem, alhier is met over groot e meerderheid van 8benamen, herkozen de lioer C. Admiraal Sr., die deze benoeming heeft aangenomen. OUDEWETERING. Voor het eel'st kon hier gisteravond in enkele woningen eU in de R.-K. Kerk het cloctrisch licht ontsto ken wordon. Het voldeed uitstekend en had natuurlijk veel bekijks. RIJNZATERWOUDE. Gisteravond trad voor ons Nutsdepartem ent op de hoer Pierre C. Bos. De zaal was goed bezet de aan wezigen zullen het rich zeker niet' beklaagd hebben te zijn opgekomen. Vóór de pauze gaf spreker het drama van Sudermann „Teja". Op uitnemende wijze werd dit aangrijpende drama gezegd. De heer Bos beschikt over een krachtig, vol orgaan en eon voortreffelijke stembuiging, waardoor het hem mogelijk wordt, de ver schillende personen, die hij uitbeelden moet, goed tot liun recht te brengen. Na de pauze droeg hij voor enkele verzen van Adema van Scheltcma en van René do Clero en Rodenbaoh, terwijl tot slot een mo noloog op zeer verdienstelijke wijze werd voorgedragen, getiteld: ,,Er voor." Do Voorzitter was zeker de tolk van hot publiek, toon hij den hoer B03 dank zegde, voor dezen goed geslaagden avond. RIJNSBURG. Wij vernemen., dat onze gymnastiek-vereeniging is ontbonden, 't Is jammer, de uitvoeringen die wij bijwoon-: den, gaven uiting van frisch, krachtig le-: .ven, 't Schijnt toch, dat de Vereeniging niet genoeg levensvatbaarheid bezat. SASSENHEIM. De uitslag van de al-: hi-er gehouden stemming voor een lid van den Gemeenteraad, vacature-G. Kruyff, ia als volgt: Uitgebracht 450 stemmen. Da heeren Joh. Speelmajn 305; P. le Grand, 141 en van onwaarde 4, Gekozen atooo; de heer Joh. Speelman. TER-AAR. Het Dagelijksch Bestuur heeft ten Raadhuize alhier een bespre king gehouden met de besturen van ver-, schillende polders en tuinbouwbonden, ten einde van gedachte te wisselen in hoe veil zij genegen waren, het plan spoorwegaart* Leg NieuwveenPapenveer te steunen. VOORSCHOTEN. Alhier werd een bub. tengewone vergadering van de ijsclub! „AlLemansgeest" gehouden in verband met de*, vraag, of, wind en weer dienende, de-: zen winter een ijsfeest zou worden ge ge* ven. De belangstelling was niet groot,- daar slechts een 25-tal leden aanwezig wa« ren. Toch werd er veel over gediscussieerd^ De heer Vain de Graaf achtte zonder ren glementswijziging een ijsfeest onwettig',- daar de afdeeling alleen ijsbanen mag aan-: leggen voor werkverschaffing. Besloten werd het reglement te wijzigen, waardoor een ijsfeest mogelijk zal worden, evenwel alLeen ten bate van behoeftigen. De be-i doeling is, dat zal worden gereden yoojj behoeftige gezinnen. WARMOND. Gisteravond werd in „De Stad Rome" de jaarlijksche algemeene ver-i gadering gehouden van het .Warmonds Leesgezelschap. De penningmeester, de heer P. H. Ro-: meyn, opende op verzoek van iden direc-». teur de vergadering, riep den leden eeaX welkom toe en bracht verslag uit over het afgeloopen jaar. Twee leden, de heeren Stenvers en Van Dijcken, hebben hun lids maatschap voor 1913 opgezegd. De heer. Stenvers was reeds van de oprichting af aan het Leesgezelschap verbonden en met hem, vertrekt een der oude garde. De heer Van Dijken nog slechts kort lid, was niefri temin als bestuurslid reeds in functie. Met leedwezen wordt bun uittreden ver-) nomen, terwijl hun dank wordt gezegd voor den steun, welken zij tot heden aan; het Leesgezelschap hebben verleend. Het nieuwe leesjaar begint met een kas* saldo van f 24.50, waarbij komen de te innen contributies en opbrengst der te verkoopen boeken. De financiën kunnen dus gunstig ge noemd worden, te meer, daar vermoedie* lijk zich wel enkele nieuwe leden zullen; opgeven. Tot het nazien der rekening en veranf-» woording van den penningmeester wor-: den benoemd de heeren Verkouteren en: v. d. Voet, die deze rekening in goede orde bevonden, waarna de penningmeester werd gedechargeerd. Vervolgens werd tot be-: stuurslid in de plaats van den heer Van; Dijken benoemd de heer Verkouteren, gep. overste der Infanterie. Nadat de lectuur voor het nieuwe jaar was vastgesteld, weiid overgegaan tot den verkoop van de gele-, zen boeken. Nadat op de vraag van den! Voorzitter of nog iemand het woord ver langde, niemand het verlangen daartoe kenbaar maakte, werd de vergadering met een woord van opwekking om nieuwe le-: den t?e werven door den Voorzitter ge^. sloten. Daartoe door bijdragen der ingezete-, nen in staat gesteld, zal de commissie voor, de Spijskokerij vanaf Dinsdag 24 Dec.; as.., iederen Dinsdag en Zaterdag, zoo;-) lang het noodig blijft, weder beginnen met het verstrekken van warme spijzen aart behoeftigen of minder bedeelden; aan hen; die zich daarvoor aanmelden. ZOETERWOUDE. Sinds Donderdag wordt hiel; vermist da 28-jarige metselaar

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 1