16194. ff Woensdag* 4 December. Anno 1912, gefopte Jager*. alle diereia opzoeken, die in den denneboóm.' verscholen zitten. De oplossingen kunnen op tweeërlei wijze worden ingezonden. Afdeeling A. (Voor de kleinste lezers): Go knipt de prent uit de krant, omhaalt met inkt of potlood de omtrekken van elk dier, ?et. er een cijfer bij en schrijft, onder de prent met eenzelfde cijfer den naam van liet dier. Om tot de goede oplossers te behooran, moet men niet alleen alle dieren gevonden hebben, maar ook de juiste namen noemen. Afdeeling B. (Voor de grooteren): Deze behoeven de prent niet uit te knippen, maar moeten elk gevonden dier uitteekenen. Zij kunnen, naai* verkiezing, alleen den kop of het gcheele dier teekenen en het al of niet kleuren. Onder ieder dier wordt de naam geschreven. Voor de goede oplossers zijn vijftig prijzen beschikbaar gesteld. Bet spreekt vanzelf dat we onze prijzen oolc gesplitst hebben on de mooiste prijzen voor Afdeeling B. bestemd zijn. En ook zal voor degenen die de mooiste oplossin gen inzenden, de mooiste prijzen worden uitgekozen. Zullen dus in Afdeeling A. de prijzen uitsluitend bij loting worden uitgedeeld, in afdeeling B. zal voor alles naar mooi werk woixlen gekeken Ieder meisje en iedere jongen is volko men vrij aan welke Afdeeling men wil mee doen. Hoe meer jelui echfcer je best doet, des te meer kans is er op een mooien prijst* Oplossingen kunnen worden ingezonden tot Woensdag 18 December, aan 51EËP HlülSiE.llAN, Bureau Leidach 3>ag- blad, Boezastraat, Leiden. De uitslag en de prijs wanners zullen Dins dag 24 December, den dag vóór Kerst feest, worden meegedeeld. NEEF HEINEMAB, Gedoken in zijn winterjas Liep onze jager rond, Op hoop, dat hij in 't struikgewas») Iets voor zijn weitasch vond. Doch hoe hij keek langs veld en wei, Hij zag noch hert; noch haas, De trouwe jachthond aan zijn zij Liep moed'loos naast zijn baas. „Waar al het wild toch wezen mag?" Zucht onze jagersman. „Ik speur vergeefs den ganschen dag ,,'k Heb er geen hoogte vanl" Zoo mopp'rend gaat hij huiswaarts voort, Doch de begeerde buit Zit weggescholen, ongestoord, En lacht den jager uit Wie nu voor d'armen jagersman De juiste dieren vindt, En 't meedeelt aan Neef Heineman, Heeft kans dat hij iets wint. En die zijn best doet wat hij kan. Licht een mooi prijsje winl. De oplossing van dit Prijsraadsel is zoo gemakkelijk, dat alle kinderen, klein en groot, er aan mee kunnen doen. Maar juist Omdat het zoo gemakkelijk is, zullen we het voot de grooteren wat moeilijker maken. Ge moet, zooals uit het laatste verfje blijkt. De derde en vierde regel van elk vers toeten herhaald warden; hahalvp van het Wijze; Een weibckend, oud schoolversje. jager ging eens op de jacht Met weitasch en geweer; Nu liep hij hard en dan weer zacht») De velden op en neer.

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 11