Maandag Üecember, ,§£2e (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. )it nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. j gemeente aan Ed. IJdo. (277) N°. 16192 A°. 1912. Tan 1—6 regels ƒ1.05. Iedere regel meer ƒ0.171. Grootere letten naar satsmimte. - Kleine advertentièn van 30 woorden *0 Oents oontantrelk ntal woorden meer 10 Cents. Voor het incasseeren wordt 0.06 berekend. Vaor Lelden per week 9 Cents; per 3 maanden l.io. Bniten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn 1.30. Franco per post 1.65. PRIJS'DER ADYERTENTIEN: PRIJS DEZER COURANT: Vergadering Tan den Gemeenteraad van Leiden, I op Donderdag 5 Dec. 1912, de* oaraiddaga t« twee uren. Te behandelen onderwerpen: 1. Benoeming van vier leden der Plaatse lijke Schoolcommissie. (279) 2. Verzoek van de Leidsche IJsclub om vergunning tot het bouwen van een houten restauratie-tent op het terrein aan den Ma- redijk, Sectie L No. 333. (280) 3. Verzoek van A. Uittenbroek e.a. om het gebruik van een der lokalen van de Jon gensschool 2de klasse. (281) 4. Verzoek van J. Tjaluma om het gebruik van een der lokalen van de school der 3de klasse. No. 2. (2S2) 5. Verordenirg betreffende de levering van electriciteit door de Stedelijke Fabrie ken van Gas en Electriciteit. (266) 6. Voorstel: a. tot het aangaan van een overeenkomst betreffende de levering van electriciteit in de gemeente Noordw ijkerhout b. tot aanvulling van het Uitbreidings- en Vernieuwingsfonds der Electriciteitsfa- briek met een l>edrag van f 42,000 c. tot vaststelling van den desbetreffenden suppletoiren bcgrootingsstaat. (274) 7. Voorstel in zake de opheffing van de bestaande entstofinrichting in het Elisa- bethshof en tot beschikbaarstelling van gel den voor het aanbrengen van verbeteringen in de lokalen van dat gebouw. (273) 8. Voorstel tot ondershandsche opdracht i van de levering van liet drukwerk voor de 9. Voorstel tot het aangaan van een ove*-- eenkomst met de provincie inzake den af- stand van terrein ten behoeve van een ge meentelijke zweminrichting. (278) 10. Voorstel tot ondershandsche opdracht van heb baggerwerk en de uitvoering van bijkomende werkzaamheden in de gem°ente Leiden aan P. van Ulden. (260) 11. Voorstel tot beschikbaarstelling van 1 gelden vopr de aanschaffing van een- twee de verdampings-reservoir en bijbehoorende werken ten behoeve van de koelinrichting van het Openbaar Slachthuis. (276) 12. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor het inrichten van het terrein der voormalige boomkweekerij ten behoeve van den aldaar te vestigen gemeentelijken reinigingsdienst. (275) Leiden, 2 December. Gisteren is een gedeelte van de ver bouwde St.-Petruskerk alhier in gebruik genomen. 't Is nog slechts een gedeelte,' waar aan au ongeveer tien maanden is gearbeid, on der leiding van den lieer f. H. Slinger, architect. Keurig ziet cle bouw er uit, zoo van buiten als van binnen. In het nieuwe gedeelte is een altaar ge plaatst, zoodat er nu vier altaren in de kerk zijn, welk aantal nog wel met cén sal vermeerderd worden, wanneer ook het tweede bijgebouwde gedeelte zal voltooid zijn. Het nieuwe altaar, een werk van den be kenden beeldhouwer J. Maas, is toegewijd aan de H. Barbara. Majestueus heeft de beeldhouwer dit werk uit. marmer geprodu- oeerd. Vooral aan het beeld der Heilige heeft hij veel zorg besteed. De heer Maas oeeft daardoor zijn kunstenaarsnaam weer roemrijk verhoogd, In de verplichte vergadering der leden ran den R.-K. Volksbond, alhier, gisteren gehouden, heeft een vermeldenswaardige gebeurtenis plaats gehad: het bakkersgilde^ ,,St.-Hubrecht" heeft zich namelijk een vaandel aangeschaft. Na een woord van den voorzitter van het gilde, den heer De Gooyer, werd het on der toejuiching ontvangen. De banier iraagt. de prachtig geborduurde beeltenis van St.-Hubrecht, patroon der bakkers. Daaronder is zeer smaakvol aangebracht het hert, waarop St,-IIubrecht eens in de Ardennen jaagde. Het geheel doet den vervaardigers eer aan. Zaterdag heeft, in „In den Vergulden Turk," alhier, de feestelijke herdenking plaats gehad van liet 12i-jarig bestaan van den Nationalen Bond v. Handels- en Kan toorbedienden, „Mercurius," af deeling Lei den. Het was een prettige avond, waartoe alle leden waren uitgenoodigd. Voor het examen Boekhouden, Han- delsrckenen enz.,'afgenomen door de Ver eeniging van Leeraren in het Boekhouden 's Gravenhag is geslaagd de heer H Lens, leerling van den heer D. J. Lambi- r.on, alhier; en te Amsterdam de heer P. de Jongh, leerling van den heer J. A. Christiaanse. Mede is geslaagd de heer Th. J. van der Linden, alhier, leerling van den heer J. J. de la Rie. Uitslag der heden door B. en Ws. alhier gehouden openbare aanbesteding van het verbouwen en aanbrengen eener rioleering ten behoeve van het Kanteel „Endegeest" te Oegstgeest. Ingeschreven wae" door _de heeren A. G. Boekwijt, voor f 5163; M. E. Groenewegen, f 6233; Th. G. Barthen en N. Oudshoorn f 5280. P. Koore- man Jr. en tJL v. Meijgaarden f 5400; A. Hartevelt en A. de Vrind f 5896; J. J. van Benten f 5900; Joh. Christiaanse, allen te Leiden, f 6490, en M. "YVitsenburg, te Zoe terwoude, voor f 8800. Door het bestuur van het „Vrijzinnig Zangkoor", alhier, is, na aftrek van alle kosten, f 60 aiged.ragen aan de Commissie voor het wijkgebouw „Geloof, Hoop, Liefde" als batig saldo van het concert op 20 November j. 1. Aan het postkantoor Leiden en de daaronder ressorteeiidnde 'hulppnstkajnto- ren werd gedurende de maand November 1912, ingelegd f 70,858.27 en terugbetaald f 86,654.20. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven, boekje draagt het nummer 35,908*. Men meldt ons uit Haarlem: De heer J. C. Peereboom, hoofdredacteur van „Haarlem's Dagblad" heeft gisteren zijn zihe-ren jubileum als journalist gevierd. Ta.l van blijken van belangstelling, zoowel uit Haarlem als van elders hebben hem op ddzcfo dag bereikt. Do Vereeni-iging „De Haarlcmsche Pers," wier voorzitter den jubilaris is, bood hem een ets van Steelink en een sierlijke oorkonde als ge dachtenis aan. Redactie en administratie van zijn blad en vele vrienden hadden zijn woning geheel in de bloemen gezet. 's Middags, ter receptie, kwamen col lega's en vrienden den algemeen geachten journalist gelukwenschen. De vereeniging „Vakschool voor ver betering van Vrouwen- en Kinderklee- ding", in de laatste jaren in Leiden slechts door een correspondente vzrtegenwoor- digd, zal voortaan ook hier weer een be stuur heben. D't bestuur zal worden geko zen door de leden op een ledenvergadering, die Dinsdag plaats heeft. Er is op den middag van dien dag, en 's avonds een tentoonstel ling van verbe terde kleeding voor vrouwen (ook arbeid sters) en kinderen, onder- zoowel als bo- venkleeding. Ook zullen on de.e tentoon stelling zijn verschillende Th'erbach-japon. nen, gedeeltelijk op de Vakschool, gedeelte lijk door Leidsche dames rervaard'gd. Bo vendien hebben enkele Leidsche dames zich bereid verklaard, in Thierbach-japonnen gekleed, op de tentoonstelling aanwezig te rijn. Men meldt ori6 uit Opheusden: Na des morgens bevestigd te rijn door ds. J. Overduin. van Lisse. die tot t kst bad gekozen Jeremia 1 9, deed ds. G. van Reenen, overgekomen uit Leiden, gis teren zijn intrede in de. Geref. Gem. alhier. Zijneerw. verklaarde, dat het met een gevoel van weemoed was, dat. hij voor het eerst als herder en leeraar dezen kansel beklom. Immers, het was nog pas acht da gen geleden, dat h- afscheid moest nemen van een Gemeente die hem zoo lief en dier baar was. waarin hij met zooveel zegen, mocht arbeiden, waar hij zoo innig bemind werd, waar bij een vijftal van zijn kinderen achterliet. En dit alles moest hjj verlaten om naar Opheusden te komen. Dat vervul de zijn hart met weemoed, want- zoo ondiep is zijn hart en genegenheid niet, dat hij dit alles zoo spoedig zou kunnen vergeten. Toch, zoo verklaarde zijneerw., had hij met. geheel zijn hart het „Ja" uitgespro ken dat hem aan de Gem. te Opheusden verbond, omdat bij geloofde, dat het Gods wil is, en de Heere zijn hart- heeft overge- bogen, zoodat hij met lust zijn dienstwerk begon, zij het ziende op zichzelven en het gewicht van zijn werk, niet zonder vreezc, doch ziende op den Heere ook niet zonder hope. Daarna nam zijneerw. tot tekst 1 Kof. 1 23 en 24, en wees achtereenvolgens op: de stof, die wij prediken: de vrucht, die wij verwachten, en de behoefte, die wij gevoelen. Na de gebruikelijke toespraken tot. zijn. nieuwe Gemeente, den kerkeraad, zijn be vestiger. den afgevaardigde der Gem. te Leiden, hoofd en personeel der Christelijke School, werd ds. Van Reenen toegespro ken door ouderling W. van Dorland, waar na de Gem. hem toezong Ps. 13! 3. Het- was voor de Gem. Opheusden een blijde dag Ds. W. Lamers, te Rotterdam, meldt aan de „N. R. Ct.", dat de mededeeling van het „Wkbl. v. d. Y. H." (door ons Zaterdag overgenomen) onjuist is „Voor zoover ik weet," schrijft ds. L. „is alleen juist dat ik in December één mijner beurten zal afstaan aan een ambtgenoot, van wien mij wel eens gezegd is, dat hij tot de „moderne richting" behoort; wat ik niet kan beoordeelen. Wie én wanneer dat zal zijn, zal wel blijken uit de voorafgaan de „Kerkbode." Te Wamel hebben enkele ingezetenen, waaronder vele gemeente-ambtenaren be sloten den burgemeester der gemeente aan te bieden een... met zilvergemonteer- den voorzittershamer in. étui als bewijs van sympathie voor zijn loffel.jk streven, in ds twee laatste Raadsvergaderingen betoond, waarin het adres van 145 ingezetenen, be treffende wijziging .der verordening, rege lende de openbare vermakelijkheden in die gemeente, werd behandeld, en niettegen staande de krachtige verdediging van den burgemeester en één Raadslid, werd afge wezen. In den Raad van Gouda is aan dr. G. J. de Groot, leeraar aan het gymnasium, op diens verzoek buiten bezwaar van de gemeentekas een verlof van drie maanden verleend, ten einde hem in staat te stellen aan de universiteit te Leiden de colleges in de vergelijkende anatomie van prof. Yosmaer te kunnen wraarnemen. Dr. P. A. E. Siilevis Smitt, benoemd t-.t gewoon hoogleeraar in de faculteit der godgeleerdheid aan de Yrije Universiteit te Amsterdam, zal Vrijdag zijn ambt aanvaar den. Naar „De Tel." verneemt, hebben zich voor het ambt van onder-directeur aan het gemeentelijk Armenhuis te Amsterdam niet minder dan 499 sollicitanten uit alle oor den des lands aangemeld, waaronder eemge officieren en meesters in de rechten Naar de „Leeuw. Cfc." verneemt, is de heer J. Timmer, lid van den Raad van Wonseradeel, voornemens, noch voor het lidmaatschap van den Raac|, noch voor dat van het bestuur der Elec. 'Centrale te be danken. De autoriteiten zullen dus moeten beslissen of hij Raadslid kan zijn en be stuurslid. De gewone audiëntie van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel op Woensdag 4 December en die van de- M- nister van Oorlog op Donderdag 5 Decembe*1 zullen niet plaats hebben. In tweestrijd. Langzaam kwamen ze aanloopen van af het donkere Rapenburg, met de kleine klompjes klotsend op de straat keien en dicht tegen elkaar gedrukt: de twee broertjes van het liliputtergeslacht. De wind blies hun scherp-nijdig in de blauw- roode gezichten en deed 't grachtwater vloeien in duizend golvingen van donker groen en glimmend-zwart. En verder liepen do twee, tot zo 'stil bleven staan om te wijzen in 't water, daar waar do straatlantaarns bleek-groene rim pelingen weerkaatsten naast de bcngaalsch- vuur weerschijningen der electrische boog lampen. En 't gewirrel en geglinster deden sprook jes-moei de kinderoogen aan. „Zeg, Jan, precies, zilver- en goud-papiertjes om fondanten, maar 't schittert took nog véél mooier!" „Ja cn 't is ook veel grooter, zie je, e»n je kan er nooit aankomen, dus kan het nooit stuk gaan als papier", en daarbij haal de hij propjes ineengefrommeld zilverpapier uit den zak, mismoedig- de brokkelende vod den bij stukjes in het water werpend. ..Maar met een boot-je kan je er toch mid denin varen, Jan?" bedacht het kleine broertje en zijn oogen schitterden bij de vreugde-gedachte te midden te zijn van dat glans-gegril, vurig-fonkelend in brandende sparkelingen van roodgoud. „Laten we verder gaan, want het wordt zoo laat," ried Jan. „Maar zijn we niet verdwaald, weet je nu wel den weg, Jan?" met angst in het stemmetje. „Welnee, daar die groote straat over en dan rechts, dan zijn we dadelijk thuis", stelde Jan 't ventje gerust, dat tegen hem aan- kroop in een bang-vertrouwen. De Prinsessekade broedde wijd-uit in roo- den gloed van hooge booglampen, belichtend de kinderen in hun volle armoede van straat jongens. Hun kleeren waren oud en kaal-grijs als de steen en, waai- hun klompen voeten op neer klapperden hun smalle gezichtjes werden vergrauwd door strepingen van vuil: zwarte vegen van zwarte handjes. De armen van den oudste kwamen houterig en armoeclig- rood steken uit kapotte kiel mouwen, waar aan de boord-knoopjes ontbraken, zoodat een uitgescheurd split deel slap omlaag flodderde. „Moeten we die groote straat over, Jan?" dreinde het broertje, ineens staan blijvend, toen de eleotrische tram 'in haar vollen jeugd- triomf, luid-bellend en rinkelend en gonzend hem voorbij stoof met een doffe-drc unlng. Een reusachtig gevaarte, gillend met hoon- geschater, vonkenschietend in blauw acht ig- bleeke stralen, die knetterend als bliks.m-flit- sen liem in de oogen spetterden, vlijmend dcor zijn kleine hersens. Opeens greep angst' liefn' aan, den dreu mes van vier jaar, nog onooglijker en klei ner schijnend tussohen al die statige dames in trippel-rokjes en groote heeren, voornaam en hcogdoend in lange jassen, draaiend en plukkend aan stromal-snorren. Maar hieraan daoht 'tstraatjongetje niet; hij gevoelde rich alleen bang en hopeloos- verlaten in die groote, wijde straat, met dat vreemde licht, dat roodde rond hem. „Jan", dreinde 't plots fel door tusschen 't rijtuig-geratel en bellengerinkel. - 't Was oen angstkreet door een benauwd hartje uitgestcoten. Bcos en verstoord deed de wat grootere broer de paar stappen terug, dio hij al leen bad afgelegd, en nijdig den ander bij 't toegestoken handje grijpend, siste lyj on verstaanbare klanken van „bange jongen" en „flauwerd". „Wat bon je toch kinderachtig, ik noem jo nooit meer mee, lastpost!" Bedroefd trippelde het kleine ventje mede, zich altijd nog alleen gevoelend; maar toch blijde, dat Jan hom vasthield. Gekomen, waar do Prinscssekade iu trappen atloopt, schoot Jan. een helsch plannetje te binnen. Nu zou hij dien flauwen jongen, dat bang- zijn eens afloeren en 't broertje nóg steviger bij de hand vattend, sprong hij plots de eerste trede af, 't ventje meetrekkend en hem zoo doende dwingend den grooten sprong te doen, daarbij zorgend dat hij niet viel. 't Was een reuzensprong voor 'tkind en koddig vond Jan de uitvoering er van. Hij gierde van pret om 't bange gelaat cn nog eens en nog eens, dwong hij het kind den sprong te deen, die het boven de kraohten ging. Smart sidderde in de trillende oogleden, schokte in het zenuw-trekken om den mond. Naamlooze angst deed de smalle kinderge- stalte krimpen in een wanhojjig tegenstreven. Toen zag Ja"n 't leed van zijn broertje en weifelde een oogenblik om door te gaan met 't spelletje, dat zijn humoristischeu zin prikkelde en hem gierend-genot gaf. Nog ééns, 't was toch zoo dólleuk, dat idioot-gekke gespring te zien, maax. toch 't was immers zijn klein broertje, mócht hij 't zóó plagen? Een blik op 't weenende brcedergezichtje verteederde zijn stijve jongenshart, e?n einde makend aan rijn tweestrijd. En in een groot medelijden, berouw en pijnend zelfverwijt sloeg hij beide armen om broertjes hals, de losse mouwboordjes slingerend over diens ï*ug, en suste het verschrikte kind met zoete woord jes: „Nou, wees maar stil; ik zal 't niet meer doen, hoorl" Toon leidde Jan zijn broertje# veilig door 't trammengewoel eli 't kind blikte vol vreugde en dankbaarheid op tot den groo ten broer. HILLEGOM. De hier gevestigde afdeeling van het Hollandsoh Bloembollenkweckersge- noot heeft Zaterdag in café „Flora" verga derd. Een 30-tal leden waren aanwezig. Be halve do afdoening der gewone werkzaam heden als notulen, ingekomen stukken, enz. do prijzenlijst over liet afgeloopön seizoen op gemaakt. De voor tulpen bestede prijzen We ken zeer uiteen te loopen, en daarom ver dient de oprichting van een tulpengroep aan bevoling. zeide do Voorzitter. Voor tulpen- kweekers is het een slechte tijd. Het bestuur zal overwegen of, en zoo ja hoe, de afdeeliug het onai'hankelijkheidsfe:sb in 1913 zou kunnen vieren. De vergadering werd gesloten, nadat eenige gereedschappen waren verloot. KATWIJK AAN DEN RIJN. In de Ge ref.-Kerk alhier zijn do aftredende diakenen, de heeren J. Heemskerk Jr. en P. Ravens- bergen Gz., als zoodanig herkozen. KATV,rLJK-AAN-ZEETot kerkvoogd der Nod.-Herv. Gem. alhier is herkozen de lie r F. E. Meerburg cn tot notabel de heer J A. do Best, terwijl in de plaats van den heer N. Haasnoot Az., die niet herkiesbaar v.as, als notabel gekozen is de heer II. Haas noot Az. De collecte voor de Zending onder de Israëlieten in de Ned.-Horv. Kerk alhier gehouden," heeft opgebracht f58. Ds. A. J. van Wijngaarden maakte gis termorgen aan het einde der godsdienst oefening met dank melding van een extra gift van f25 voor de Chr. Scholen der ge meente. Nagenoeg alle bomschuiten en liet over- grooto deel van de loggers der Katwijksche visschersvloot rijn met „behouden teelt" bin nen, in. a. w. gaan dit jaar niet meer ter visscherij. Voor verscheidene vaartuigen heeft do laatste reis niet veel voordeel afgewor pen. Vele toch hebben, zoo zij al geen schade aan dc vleet hebben geleden, weinig ge vangen. Nu begint weer het klaarmaken voor de traw'ivisscherij, die na nieuwjaar wordt uit geoefend. NOORDWLJK. Zaterdagavond vergader de in café „Heilsbergen" het bestuur der „Noordwjjksclic IJsclub Daar de voorzit ter, de heer R. van Dijk, verhinderd was ter vergadering te komen, nam de heer E. Oostdam Jb.zn. het woord. Hij hoopte, dat het ledental zich steeds moge uitbreiden en dat de IJsclub, welke vanwege den zachtea winter, de twee laatste jaren verhinderd wa wedstrijden uit te schrijven, dit seizoen eend flink voor den dag zou kunnen komen. Opj welke wijze dit zal geschieden, moet lx* slist worden door alle leden. Het uitschrij ven van een algomeene ledenvergadering ^aL dan cok spoedig 'geschieden. Aan het strand onder deze gemeen ba is komen aanspoelen een merkwaardige boom stam met reusachtige wortels. Yier volwassen) personen kunnen er zich gemakkelijk achter verschuilen. OEGSTGEEST. De najaarseollccte ten bat? van de Diaeonio der Ned.-Herv. Gem., alhier, heeft opgebracht f 173.86. "WOUBRUGGE. Aan den heer T. Pr- Kleyn, burgemeester dezer gemeente, is toe stemming verleend om tot 1 December 191£ te Zoeter woude te wonen. JEeii vaste ^poorclienstrc^eliiig; V de H. IJ.-S.-M. is het gewoonte, oro, indien etn nieuwe dienstregeling eenigen tflet loopt, dat door de inspectiebureau^ aan Jo stationschefs der groote stations de vraaf voorgelegd wordt, welke wijzigingen, nam' hun meaning, in den loop der treinen die nen te worden gebracht met ingang van «f.? volgende dienstregeling. Dit ia ook nu weer geschied. „Het Vliegende Wiel" verneemt ecbUnv dat or ditmaal de volgende opmerking aan toegevoegd is. „BU de opgaaf der wenschoiyke wijziging** is er rokening mede te houden, dat de mi' 1 Mei 1913 in te voeren nieuwe dlenstregv ling zal moeten loopen tot en met 80 April 1914 en dus op 1 October 1913 geen nieuwe dienstregeling wordt ingevoerd, doch zoo noodig alleen enkele wijzigingen per aanschrijving zullen worden geregeld." Naar aanleiding van bovenstaand bericht uit „Het Vliegend Wiel" heeft het „Hbl." ia- lichtingen ingewonnen te bevoegder plaatse. Het blad vernam, dat het inderdaad In dt bedoeling ligt hoewel er nog geen boaiuiJ. genomen is om voor den treinendienst gt* durende het goheela jaar één va9t eohema samen te stellen, waarop de treinen, welke alleen zomers lijdon, geen invloed hebbea en gemakkelijk uit-, en ingevoegd kunnen worden. Tot dusver had een uitschakeling van een zomertrein wol eens ten gevolge, dat er tus schen de vertrekuren van twee opvolgende treinen een groote hiaat ontatond, .zoodat de dienstregeling dezer treinen veranderd moest worden in den winderdienst. Het plan, dat by de H. IJ.-S.-M. in voor bereiding ia, zal nu ten gevolge hebben, dat dergelijke hiaten in den treinenloop op de vasts dienstregeling 's zomers en 's winters, zoo min mogelijk voorkomen. Het ligt dan ook in do bedoeling om één spoorwegdienstregeling vast te stellen en de treinen, welke slechts 'e zomers rijden evenals tot dusver in de spoorboekjes by speciale Zonda^8treinen gebeurt, te omlijnen. „Scjiuttevair." Naar het „Hdbl." verneemt, heeft Z. IC* H. Prins Hendrik het beschermheerschap aanvaard van de schippersvereenigiii£i „Schuttevaer". Op 17 Januari a.s., den dag, waarop te Zwolle het vijftigjarig bestaan van de Ver eeniging plechtig zal worden herdariit, hoopt Z. K. H. de vergadering te Zwolle bij te wonen. Dien dag zal te Zwolle een krans ge hecht worden aan het graf van Schuttevaer, den stichter der Vereeniging. Op hetzelfde uur zal te Bolsward een dergelijke huldiging plaats hebben bij het graf van den twee den voorzitter, dien de Vereeniging gehad heeft, wijlen den heer W. K. de Jong. Bijstand Jotisag. De Minister van Binnenlandsohe Zaken heeft, zoo meldt het „Hdbl.", op een vraag van een der Commisssarissen der Koningin, of een gemeente-veldwachter is te beschouwen als een „gemeente-ambte naar" in den zin van art. 64, tweede lid, der Militiewet, geantwoord, dat het hem. minder wenscheliik voorkomt, dat een ge meente-veldwachter afgescheiden van de vraag, of deze al dan niet als ge meente-ambtenaar is te beschouwen worde aangewezen om ingevolge art. 64, tweede lid der Militiewet, bij de loting tegenwoordig te zijn. Beter acht de Minis ter het, dat bovenbedoelde aanwijzing zich' beperke in de eerste plaats tot den secre taris en den ontvanger en voorts tot de ambtenaren ter Secretarie, die met admi- nistrat.ieven arbeid zijn belast en een zeké" re positie innemen. De Minister van Oorlog kan zich met deze zienswijze vereenigen. Verder kan het de goedkeuring van den Minister wegdragen, dat bepaald wordt, dat, met uitzondering van den secretaris, gemeente-ambtenaren, die den burgemees-» ter bij de loting vervangen, voor zoover zij bij den militiecommissaris niet beken rijn, voorzien moeten wezen van een schrif* telijk bewijs van hun bevoegdheid.

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 1