No. 161 ITO Vrijdag 29 November. A®. 1912. i§e2e (Courant wordt dagelijksmet uitzondering van fpn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. Offieieeie Kennisgeving. Onder onze Vroede Vaderen. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: Van 16 regnls 1.05. Iedere regel meer 0.17J. Grootere letterman plaatsruimte. Kleine aarertentien Tan 30 woorden 40 Oentacontant; elk tiental woorden meer 10 Cents.-Voor het inoaseeeren wordt/"0.05 berekend, PRIJS DEZER COURANT: Tear Lelden per week 8 Oentei per 3 maanden 1,10. Bniten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per poit 1.65. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van de Firma KAA8 en Go. om vergunning tot uitbreiding- van de fabriek van gemaakte goederen in het perceel Hooge Rijndijk no. 62, Sectie M no. 3047, door het maken van eenige aanbouwen en het bijplaatsen van 2 electromotoren, waarvan 1 van 3 en 1 van 1 p.k. Overwegende, dat het onderzoek ter zake nog niet is geëindigd; Gelet op artikel 8 der Hinderwet; Hebben besloten: de beslissing op het verzoek te verdagen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELA AR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 28 November 1912. Aan liet einde van het jaar krijgt de Ge meenteraad het meestal druk. Er zit aan het bestuur eener groote gemeente zeer veel vast; er is zooveel te doen, en de ver schillende groepen 4er burgerij, die over het gemeentelijk beleid ook hun denkbeel den hebben, zorgen er, door het zenden van adressen en verzoekschriften, wel voor, dat veel wordt aanhangig gemaakt, wat het bestuur zelf misschien niet of nog niet dacht aan te pakken. Door allerlei om. standigheden op het publieke forum, te zien soms, vaak ook alleen bekend voor wie acher de schermen kunnen kijken, on dervinden zaken, die in staat van wij-zen verkeeren, dikwijls nog vertraging, en zoo is het begrijpelijk, dat er wel eens ee>n op stopping plaats heeft en men de laatste maanden van het jaar het achterstallige, dat t-ooh noodwendig voor het einde van het jaar af moet met 't zich gestadig voor doende werk aan den Gemeenteraad opdringt. Zoo gebeurde heb ook nu weer, dat de Raad gisteren voor een zóó lange agenda stond, dat het voor hen, die dit College kennen, duidelijk was, dat men haar lang niet zou afwerken. Daarom vroeg de heer Sijtsma om voortaan punten, die reeds een vorige ver gadering werden aangehouden, voorop te zetten. Het gebeurde nu, zooals bij de win- kelsliiitingskwestiedat men zich tever geefs voorbereidde en later hetzelfde on derwerp alweer in studie moest nemen. Hij had, als dit eenig gewicht in de schaal had kunnen leggen, er biji kunnen voegen, dat men ook belangstellenden steeds teleur stelde, die, zooals gisteren ook weer, een heelen namiddag zitten wachten op een punt, dat hen interesseert, en toch niet in behandeling komt. De Voorzitter, die dit ook niet aange naam vond ook B. en Ws. moeten zich voor de verdediging steeds opnieuw prae- pareeren zeide, dat er niet veel aan te doen was. Er duiken telkens zaken op, die nog van spoedeiechender strekicing zijn, en men moet deze wel den voorrang toeken, nen, vooral als het jaar naar het eind be gint te loop en. Toch wilde hij gaarne met den uitgesproken wensch rekening houden. In verband met deze discussie ter inled- dingu deelde hij later dan ook mede, dat tie heeren Donderdag 5 en Donderdag 12 December weer ter vergadering zullen wor den opgeroepen, en om hen tot geen over bodige studie te dwingen, zou hij voor de eerste bijeenkomst meer huishoudelijke zaken, die geen langer uitstel gedoogen op de agenda plaatsen, terwijl een week later de vervroegde winkelsluiting en de kermis-motie definitief aan de orde zullen worden gesteld. Den winkelbedienden is dus in ieder ge val de kans ontnomen, de negen-uur slui ting'' als een aangename surprise op St.- Nieolaae met het ;,Leidsch Dagblad" te ontvangen, evenals ook den kermisvoor- standers de wederinvoering der kermis. Bedden missen evenzeer de kans, dat ons blad op dien avond het tegendeel brengt. Wie weet echter wat voor mooie verras singen nog do volgende vergadering, dde dan juist op St.-Nicolaas valt, der burgerij zal brengen En nu de vergadering van gisteren zelve. Wij zouden wel eens willen weten, welken indruk deze 'heeft gemaakt op de talrijke belangstellenden on de publieke tribune. Zij v.as woelig, druk Sommige heeren kon den Tn,oeib;k hun plaats houden, en de discussiën waren, daarmede in overeen stemming soms ook zeer verward. Fr betrachte een enkele maal wel n.ieb peu spreekwoordelijk geworden .-afschuwe lijk" maar toch zooais de. Voorzitter het uitdrukte een volkomen „misverstand. Onder de ingekomen stukken trof ons o. a. een Kon. besluit, waarbij heb den laatst benoemden Wethouder van Fabri cage, den heer Fischer, wordt toegestaan het wethouderschap naast de betrekking van conservator van het Rijks Ethnogra- phisch Museum te mogen waarnemen. Als men bedenkt, dab dit wethoudersohap den heer Korevaar, dde overigens ambteloos burger'is,'te zwaar viel, dan blijkt hieruit, dat zijn opvolger nogal wat van zijn krach ten meent te kunnen vergen. In verband met het voorBtel, om het stadebaggerwerk ondershands op te drar gen aan den heer P. van Ulden, waren, behalve een adres van Gebrs. Blok, die er «zich over beklagen, dat aap hen niet de zelfde verpaóhtingsvoorw aarden waren voorgelegd, ook nog ingekomen verzoeken van de heeren G. J. Hoogeveen, uit Zoe- terwoude, en P. Redneveld uit Voorscho ten, die daarvoor in aanmerking "wenschen te komen. Er zijn dus wel meer liefheb bers. Het voorstel zelf kwam echter niet aan de orde. Een poging van den heer Sijtsma, om een adres van een aantal werklieden- vereenigingen inzake het Werkloozenfonds naar het bestuur van dit Fonds te zenden, om advies, welke poging eerst door den heer Vergouwen werd ondersteund, doch later, na bestrijding van den Voorzitter en de leden van het bestuur, de heeren Briët en Zwiers, ook door hem niet noodig ge oordeeld, mislukte. Wij meenen echter, dat men èr hiermede nog niet af zal zijn. De Algemeeno Ambtenaarsbond, dio reeds herhaalde malen met betrekking tot het personeel van de gestichten ,,Ende- geest" en „Rhyngeest" heeft geadresseerd en haar adressen steeds „voor kennisge ving zag aangenomen," wat volgens den heer Van der Pot beteekent, dat zij in de prullenmand worden gestopt, hetgeen door wethouder Van der Lip werd ontkend, deze Bond kreeg nu de eer, dat zijn adree in handen van B. en Ws. werd gesteld om praeodvies. Ja, ja, de aanhouder winti Over heel wat punten kunnen wij met verwijzing naar hot verslag van gisteren, heenstappen. Voor de benoeming van een adjunct-cliroë- teur van het Openbaar Slachthuis hadden B. en Ws. slechte één persoon ter benoeming voorgedragen, wat niet precies strookt met de desbetreffende verordening, welke van een tweetal spreekt. Maar nood breekt wet Er waren nog wel een paar sollicitanten, doch dezen werden voor dcce betrekking blijkbaar minder geschikt geacht, terwijl de voor ge- dra gene' bijzonder goed geoordeeld werd. Wij zouden in dit geval ook wel over het klein formeel bezwaar heenstappen. De heer Heores, die een opmerking er over maakte, wilde het ook wel, als B. en Ws. het bezwaar niet telden. En dat deden zij niet, Volgens mr. Van der Lap» De overeenkomst betreffende de levering van electrioiteit aan do gemeente Woubruggo ging, behoudens eenige discussie over onkelo zinsneden in de artikelen, waaraan alleen juristen deelnamen, en waarbij do schrander heid Van dtin Voorzitter weder duidelijk uit kwam, cr vlot door. Hoe zou het ook anders 1 Over liet verzoek van Gebrs. Stork, zich beklagende over achteruitstelling der binnen- landsche nijverheid, doordat haar firma niet oen prijsopgave was gevraagd voor de leve ring van een turbo-generator, die i3 aange schaft van een Berlijnsche firma, en het advies daarover van Commissarissen der Ste delijke Lichtfabrieken, heeft men nog al wat gepraat. De heeren Vergouwen en Pera bepaalden zich hoofdzakelijk tot een liefdesbetuiging Voor de vaderlandsche nijverheid ën oefenden op het besluit zelf en op het rapport van Commissarissen weinig of geen critiek uit. Ml*. Fokker deed dit aan de hand van het tweede adres van de firma Stork en nog nader door hem ingewonnen inlichtingen, wel. Hij constateerde, dat er meer of minder grove onjuistheden in liet rapport stonden, waar er bijv. werd gezegd, dat de machines eigenlijk alleein 'in Hengelo werden ineen gezet en de onderdoelen uit Zürich wer den ontvangen. De Voorzitter merkte, op, dat het hier gold een turbo-generator, en nu moge het x~?ir zijn, dat do turbines in Hengelo wor den gemaakt, de generators volgens hem niet. En als de heer Heeres vroeg hoeveel de prijzen tulsechen de Berlijnscliö en de Hen- gelosche firma's bij vroegere gelegenheden hadden Verschild, kon de Voorzitter die cij fers niet precies mededeelan, maar wel zog gen dat de Verschillen zeer groot waren. Wat de deur had toegedaan was echter dit: In Nijmegen had men ook een zoo danige machine aangeschaft en Van acht firma's prijsopgave gevraagd, waaronder ook van de Gebrs. Stork. Do opgave van de Alg. Elect. Goscdlschaft was toen verreweg het, laagst <_.i watfr die firma, ondanks de stijgende ijzer prijzen, de machine aan Lei den nog voor denzelfden prijs wilde leveren, meenden Commissarissen in het belang der gemeente niet langer te mogen aarz?len en dit te meer, waar de ervaring, met do vroe- I gore leveringen opgedaan, van zeer aang* nahion aar<l warea5 Daarmede kwamen Ccnmniseajisseji tame lijk sterk te staan; immers, het gemeente belang bahoart ten slotte te predomineeren. De heer Van der Pot wilde, om. tegenover de firma Stork niet onaangenaam te zijn, in het kart de motieven haar doen medededen, die tot dit besluit hadden geleid. Daartegen verzetten de heeren Korevaar en Van der Lip zich met een hardnekkigheid, die liét Voorstel onzea inziens niet verdiende. B. en "Ws. kregen hun zin: het adres der firma Stark werd voor notificatie aangeno men en de zoer makke motie Van den heer Pcra, waarin de wenschelijkbeid werd uit gesproken, dat de binnenlandsche nijverheid zooveel mogelijk zal worden begunstigd door B. en Ws., gaarne overgenomen en ook de Raad kon deze bij acclamatie aannemen. Over het maken van een verhoogd voet pad op hot gedeelte van de IIoogewoerd, ge legen tusschon Rijnstraat en Bolworkstraat, maakte de heer Corts ecu opmerking. Hij wilde deze verhoóging voortzetten ook tot aan de Kraaierstraat. De wethouder Fischer, wierp, evenals on langs bij een aandrang tot verbetering van den Stationsweg, het kostenbezwaor op, wat het nu .als het overigens nuttig en noodig werd geacht, toch niet behoefde te zijn. Hij scheen echter voor het wegnemen dar stoepen ook niet veel te voelen. Enfin, het zal be perkt blijven tot het door B. en Ws. voor gestelde gedeelte. Ais het goed lijkt, kan men altijd er verder mee gaan. De voorgestelde ealarisverhooging voor den nieuw te benoemen ingenieur van ge meentewerken, die dan tevens een mooien titel zou hebben, is er niet doorgegaan. De meerderheid der Commissie van Fabricage bestaande uit de heeren Korff en Mulder, was er tegen. Ook met de verhooging van f 400 kan de gemeente niet: te kuBt en te keur gaan. Zij moet zich vergenoegen met een man zon der practische ervaring. Is hij overigens een goede kracht, dan komt hij er spoedig in en men kan hem door het verleenen van een personeele toelage, evenals men met den heer Rückert deed, trachten aan de ge meente te verbinden. De heer Fokker en Roem 6teunden Eet voorstel krachtig, dat ook door den heer Fischer, hoewel o. i. niet op bijzonder ge lukkige wijze, werd verdedigd. Leiden blijft toch een doorgangshuis zeide hij. Welnu, als dat zoo is, dan zullen wij ook met een hoogor salaris zulk een man weldra weer verliezen, vooral als hij op een leeftijd is gekomen, dat hij kan solliciteeren naar een betere positie. Alleen wanneer wij het salaris zooveel verhoogden, dat we uit de in functie zijnde ingenieurs te kust en te keur konden kie zen, zou een verhooging effect kunnen sor- teeren. In ieder geval kunnen wij nu eens zien. Het laatste punt, waarover heel wat ge praat is en waaromtrent zoo schromelijk misverstand heerschte, volgens den Voor zatter, was het voorstel in zake het beweeg baar maken van de Zijlpoortsbrug, ten be hoeve van de Hollandsche Electrische Spoorwegmaatschappij. De heer Van der Elet meende er in te zien een finanoieele kniebuiging voor de Hollandsche Spoorweg-Maatschappij en verklaarde er zich dus vierkant tegen. De Voorzitter trachtte aan hem en anderen duidelijk te maken, dat het een heel voor- deelige transactie voor de gemeente wa3, zóó voordeelig, dat hij het liever hier niet geheel en al wilde zeggen. De heer Vergouwen, die met zijn mede leden der Commissie van Financiën het plan ook van de finanoieele zijde had bekeken, sloot zich daarbij aan, terwijl de heer Hoo-. genboom meende, dat de gemeente het voordeel nog veel grooter kon maken, in dien zij in plaats van een brug van 7.30 M. door vaart wijd te er een maakte van 8 M-, wat het einddoel was. Men behoefde dan uiterlijk 1922 niet een dure brug van f 20,000 te bouwen. De heer Pera sloot zich als goed koop man daarbij aan en ook de heer Fokker ging dien weg nu op. Ondanks de herhaaldelijke uiteenzettin gen van den Voorzitter, hield de héér Hoo- genboom zijn idee met groote hardnekkig heid vafit en boen hij eindelijk het moest opgeven, verklaarde hij, -dat het in de stuk ken niet zoo stond. Wij geven hem gaarne toe, dat het lange betoog niet zeer duide lijk was. Ook wij hebben, toen w« er een concept voor de courant uit moesten ma- ken^ het eenige malen moeten overlezen Maar hem stonden, zooals de Voorzitter opmerkte, nog meerdere stukken in do Leeskamer ten dienste. Begrijpen wij het nu goed, dan zit de kwestie zoo: Bij de subsidie-toekenning der gemeente aan de Maatschappij verbond deze laatste zich, na het in-exploitatie-brengen der lij nen in de Haarlemmermeer, de Zijlpoorts brug beweegbaar te maken bij een door vaart wijdte van 8 M., ten genoegen van B. en Ws en die door haar zou worden onder houden en bediend. Nu zal veel afhangen van wat de toekomst voor dit stadsgedeelte brengt. De trein ie er nu, het Volkspark komt, een tram zal er vroeg of laat moe ten komen en daarmede staat ook in ver band het verkeer over de brug. Bouwt de Maatschappij de brug en rij voldoet later niet, dan moet de gemeente de verandering geheel voor haar rekening nemen. En nu heeft de gemeente weten te verkrijgen, dat de Maatschappij haar f 20,000 de kosten der brug dadelijk wil betalen, mits voor 1922 een brug van f 20,000 zal worden gebouwd, en de ge meente voorloopig de brug verwijdt tot 7.30 M. en ophaalbaar maakt, wat f 7800 moet kosten, waartoe echter de Maatschap pij nog de helft wil betalen. De gemeente houdt due f 15,000 in kas, en kan dit op rente zetten tot 1922, of, zoodra de behoef te eerder mocht blijken, de brug bouwen, zooals de omstandigheden dit easohen. De Maatschappij wordt nu echter ontheven van het onderhoud en de bediening. Dit laatste zou voor haar nogal wat kosten; waar echter de gemeente deze kan combi neeren met die over den Zijlsingel, behoeft zij er niet zooveel voor te rekenen. Wij hebben de finanoieele voor- en nadee- len voor de gemeente niet op een goud schaaltje kunnen wegen, maar het komt ons met den Voorzitter voor, dat de transactie voor de gemeente voordeelig is, vooral met het oog op hetgeen in de toekomst in dit stadsdeel mogelijk staat te gebeuren. Daarmee kan men in 1922 zeker rekening houden, wat men nu nog niet zou kunnen. Het was nu alweer zoo laat geworden, dat vier belangrijke onderwerpen werden aangehouden. Bleef over de behandeling der bezwaarschriften tegen aanslagen in de plaatselijke directe belasting, dienst 1911 en 1912, waarvoor de deuren werden gesloten. De commissie voor het onderzoek dezer bezwaarschriften is daarbij zeker^ glans rijk uitgekomen, althans na heropening der vergadering, bracht de heer Fokker onder applaus der vergadering deze commissie hulde. Toen ging met uiteen met het vooruit zicht twee achtereenvolgende Donderda gen weder bijeen te komen. Leiden, 29 November. Gisteravond hield, de afdceling Lel den van den Algemeenen Nederlandschen Bond 7,Vrede door Recht" een bijzonder goed bezochte vergadering in ;,Dc Graan- beurs", alhier, waarin als spreker optrad de heer Otto Zecgers, letterkundige tel Laren. Na met CJett kort woord door do presi- clente,- rnej. T. A. van Eek, tc zijn inge leid, werd door hem zijn jongste tooneel- werk voorgedragen, een oorlogsspel in icr bedrijven, ,,Als het krijgsvuur ontbrandt", getiteld, en waarin de verschrikkingen van het slagveld worden geschetst en de ellen de, die er het gevolg van zijn, vooral in de gezinnen, waaruit personen, die het slachtoffer van den oorlog zijn geworden, aanschouwelijk gemaakt. Het eerste en vierde bedrijf speelden, in een Italiaansch dorp, de handeling in het tweede en 'derde bedrijf had plaats op het oorlogsterrein in Tripolis. Het is den spreker ongetwijfeld gelukt het doel, dat hij zich met het schrijven en voordragon van dit stuk voorstelt, te bereiken. Men voelt onder het voordragen niet alleen deernis met de slachtoffers van den oorlog, men verfoeit den krijg zelf eveneens. Gisteravond is vanwege de R.-K. Pro- pagandaclub -,,De Jonge Garde," alhier, in het Bondsgebouw aan het Rapenburg,- een goed bezochte vergadering gehouden, onder voorzitterschap van den heer J. Pe Viddeleer. Na zijn inleiding was het woord aan den welcerw. heer II. \V. J. Iloosemans,- kapelaan te Rotterdam. Zijn onderwerp was „Plan 1913". Gelijk wij reeds van verschillende plaat sen nieuws onder dit opschrift hebben ver meld, en het meest feestuitingen waren bij gelegenheid van Neerlands Onafhankelijk heid, kunnen wij dit Plan daaronder niet rangschikken. Het ging hier over ;,strijd" in 1913 ml. strijd voor de stemmingen. In welgekozen woorden wekte de öervv. spreker allen op te strijden, den strijd voor hun beginsel, en niet het stemrecht te laten verloopen. Een uitbundige toejuiching loonde spre kers moeite en na een slotwoord door den voorzitter werd de vergadering gesloten. Naar meu ons mededeelt, heeft de afd. „Leiden" van den Alg. Ned. Ambte naarsbond zich gewend tot de Commissie van Beheer over de gestichten „Endegeest" c. a. met een uitvoerig schrijven waarin, met een beroep op prof. mr. Meyers en mr. Cane<9, wordt aangetoond, dat de heffing van f 10 staangeld van een kwartaallcon van f 30 onwettig is en beslaglegging slechts mogelijk krachtens reohterlijk vonnis. Op grond van de aangevoerde bezwaren wordt verder vastgesteld de etaangeld- bepalingen te willen herzien. De „Sts.-Ct." bevat de gewijzigde ak ten van oprichting der naamlooze vennoot schap Boekhandel en Drukkerij v.h. E. J. Brill, alhier.. Bij re6olutie van den Minister van Koloniën is ter beschikking gesteld van den Gouverneur-generaal van Ned.-Indië, om te worden geplaatst in rechterlijke betrek-, kingen daar te lande mr. J. J. Smit te Leiden. Naar aanleiding van een bericht in een paar bladen omtrent de oprichting eener Chr. Normaalschool te Katwijk-aan- Zee, kunnen wij melden, dat deze school niet hier, maar te Katwijk aan den Rijn zal worden opgericht, omdat deze plaats meer in een centrum ligt. De oprichtingsvergar- dering zal eerst de volgende maand worden gehouden. Het nieuwe bedehuis van de Geref. Kerk te Ter-Aar is tot den dienst gewijd <loor ds. D. Fleurke, die sprak over Psalm 84 vers 2. De burgemeester was bij de plech tigheid aanwezig. Gisteren zijn te Voorburg officieel candidaat gesteld voor den Gemeenteraad, de heeren A. Hanegraaff en H. A. Tromp* beiden liberaal. Als curiositeit zij vermeld," dat de can- didaatlijst voor -den heer A. Honegraaft ook is geteekend door zijn tegencandidaat». („N. R. Ct") De Raad van Zevenhuizen heeft tot wethouder benoemd den heer N. Romein, De directie van Van De venter's Glas fabrieken en „De Schie" te Schiedam, heeft f 500 ter beschikking gesteld van de politie voor de door haar bewezen diensten tij'dena de staking in de glasindustrie aldaar. Ds. M. B. Parlevliet, pred. bij de Geref. Gem. te Nes en Wierum, (Fr.) ontving een beroep naar de Geref. Gem. te Sleen (Dr.), te Oldemarkt en Paaslo (O.) en te Sintl- Jacobi-Paroohie (Fr.) De Staatscommissie tot redactioneel# herziening der. Burger-rechterlijke Kinder wetten heeft heden haar verslag aan H, M. do Koningin verzonden. Aangesteld is met 1 December tot rijks veldwachter-brigadier H. Heikens, thans rijksveldwachter (brigadier-titulair) te Voorburg; on verplaatst met 1 Deo. dozo rijksveldwachter-brigadier van Voorburg naar Schoonhoven. Na dr. P. J. Kromsigt, van Amsterdam sprak gisteren ter Prov. Landdag van de Chr. Hist. Unie (Prov. Noord-Holland) in de hoofdstad mr. H. Verkouteren over: „Het kiesrecht." In zijn zitting van gisteren heeft de Raad van Rotterdam zich vereenigd met de door B. en Ws. ontworpen regeling van het presentiegeld, nadat het amendement- Van Aalten verworpen was. Het ontworpen verbod van optochten op Zondag, die hét karakter eener betooging dragen, gaf tot weinig beraadslaging aan-» leiding. Het ontwerp is aangenomen. Te Rotterdam wordt 1 Deo. a.s. op gericht een afdeeling van den „Bond van Hervormden" in Nederland. Het doel van dezen Bond is, om, „bij de u i te en loop end e geesteastrooiningen van onze n tijd, ook onder rt groote aantal leden der Herv. Kerk, „door meerdere leiding" dan tob nu toe het geval was, op geestelijk, maatschappelijk en ook „op politiek terrein" te komen tot do zoozeer nocdige samenwerking van de leden dier Kerk „als geheel" tegenover verschillende kerkelijke en niet kerkelijke» machten, welke, hetzij ctan door „vrijzin* njgheid" of door een politieke coalitie „van Rome met de mannen uit de GereP.i óf doleerende Kerk", de gezonde christe lijke denkbeelden verieugenen en de lo- venskracht der Herv. Kerk wordt onder mijnd, door steeds meerdere leden der Herv. Kerk, onder de valsdhe leuze van „de Kerk or buiten" te lokken op het? politieke erf „van Rome en Kuyper" ter wijl de Herv. Kerk steeds in hoogmoed wordt gesmaad, en „voor de valscbe Kerk" wordt verklaard." De grondslag van den Bond zal zijn „do Bijbel als het Woord van God, waarin on^ de blijde boodschap tegenkliokt van Gods eeuwige liefde, geopenbaard in de zending van Zijnen Zoon Jezus Christus, tot redding en neil van wie gclooven." Aan wat men noemt „practische poli-» tiek" zal do Bond niet medewerken. („Ned.") In de gisteren te Utrecht gehouden Raadszitting* werd een voorstel van B. en Ws. behandeld om aan de afd. Utrecht van den Volksbond tegen Drankmisbruik te verhuren een gedeelte der landerijen van do hofstede „Veelust", ter grootte van onge» veer 2.1 H. A„ ten einde die landerijen to bestemmen voor de inrichting van arbeider» tuinen, tegen een huurprijs in heb eerste jaar van pl. m. f -270 met een geleidelijke klimming in de volgende jaren, totdat- in 1918 dc huur f355 zal bedragen. Tijdens de behandeling werd door dr. J. van Leeuwen een motie ingediend, om hefcy voorstel van de agenda af te voeren, en het; punt arbeiderstninen tot studie te makeqf- van een Raadscommissie,.

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 1