Maandag 2o November. A°. 1912. (Deze (gourazit wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. «0, 16186 PRIJS DER ADVERTENTIEN Tan 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer /0.17J. Grootere letters neer plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden <0 Cents oontant; elk dastel woorden meer 10 Oente,—Voor het inoasseeren wordt/'O.Oa berekend. PRIJS DEZER COURANT: Veer Leiden per week 8 Cents j per 3 maanden J f 1,10. Bniten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn i 1,30. Franco per post J 1,65. BESlHBaBaBCKBi Alslnitiuu passage Donkersteeg. Burgemeester en Wethouders van Lei- Jen brengen ter alge me ene kennis dat de Donkerstee g, wegens het maken van een aansluiting aan het kabolnet der Elec- trieiteitsfabriek, op Dinsdag 26 No vember a.a. voor het verkeer met rij- en voertuigen zal zijn »f ge b 1 ot e n. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaria. Leiden, 25 November 1912. Inkomstenbelasting. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen in herinnering dat den 30sten No vember e.k. de 5de termijn vervalt van de Plaatselijke Inkomstenbelasting, dienst 1912, en dat alzoo op den laten December minstens vijf zesde gedeelten van den aan slag moeten zijn voldaan. Zij noodigen mitsdien belanghebbenden uit om, ter voorkoming van venrolgings- kosten, tot de betaling van het verschul digde ten kantore van den Gemeente- Ontvanger over te gaan- Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 23 November 1912. Leiden, 25 November. Het nette kerkgebouw der Geref. Gem. aaa den Nieuwen Rijn alhier bood gister avond te weinig zit- en staanplaatsen aan voor allen, die tegenwoordig wenschten te «U» bij heb afscheid van den herderen S»raar dier Gemeente, da. G. van Reenen, haar bijna negen jaren diende, dié haar ia dien tijd zeer in bloei zag toenemen, aaar gemeend had de roepstem van de Gemeente te Opheusden te moeten volgen, waar hij dan ook a.s. Zondag zijn intrede hoopt te doen. Ka het zingen van Psalm 119 46, het leien der Geloofsartikelen en van Hande lingen 21 1 tot 14, en het zingen van Pialm 42 7, bracht ds. Van Reenen door gebed en inleidend woord, waarin hij o. ft. wees op dezen zwaren gang naar den kan- wi, de groote schare reeds dadelijk onder den ernstigen indruk van het afscheid. Nadat zij had aangeheven Psalm 102 14 9H 16, gaf ds. Van Reenen als stof van over denking voor dezen avond op Markus 9 50b: ,,Hebt zout in uzelven en houdt vrede onder elkander", welk tekstwoord hij be schouwde als een laatste woord van den scheidenden leeraar, meer in het bijzonder als een dringende vermaning, een hartelij ke wensch, een blijde verwachting. Daarna gezongen was nog Psalm 68 8 dankte zijneerw. de Gem. voor haar liefde en toewijding, jegens hem en de zij nen betoond, welke zijn verblijf en arbeid in haar midden voor hem onvergetelijk hebben gemaakt.Hij wenschte haar met den Kerke- raad, in wien hij zooveel steun had gevon den en die hem nu had willen kiezen als consulent, Gods besten zegen toe; hoopte dat God de Gemeente, die hem zoo lief was, spoedig zou geven een man Zijns raads ais herder en leeraar, beval haar aan de helft van zijn kroost, vijf kinderen, flat hier achter blijft, en vroeg vergiffenis voor het verkeerde, dat hij mocht gedaan heb ben, gelijk ook hij vergiffenis schond voor kwade bejegeningen. Ook leden van andere Kerken, die menig maal en ook nu onder zijn gehoor waren, sprak zijneerw. toe, alsmede zijn fatechi- s&nten. Met dankgekr en met het zingen van Psalm 181 4 zou de plechtigheid, die ve len tot tranen toe roerde, geëindigd zijn, ware het niet, dat de ouderling de heer T. de Roode den geliefden leeraar een woord van dank had toegesproken, de beste wen schen voor hem en de zijnen geuit had en de Gemeente zijneerw. had toegezongen bet vierde vers van den 121sten Psalm. Vóór het uitspreken van den zegen deelde de voorganger mede, dat in de consistorie gelegenheid was hem nog eens ten afscheid de hand te drukken, van welke gelegenheid door de meeste kerkgangers werd gebmiK gemaakt. Prof. dr. Yosmaer, hoogleeraar alhier, zal voor eenige maanden naar het buiten land vertrekken met heb oog op zijn ge zondheidstoestand. Zijn colleges in de ver gelijkende anatomie zullen worden waarge nomen door dr. G. J. de Groot, van 's-Gra- venhage. Beroepen is bij de Geref. Kerk alhier (vao.-ds. Rudolph) ds. T. Ferwerda, van Ylissingen, die ook te Amsterdam beroe pen is. De heer A. E. Y. Hoogenraad, cand. tot den H. D., aïhièr, heeft het beroep naar de Ned.-Herv. Gem. te Hoogeloon aange nomen. Voor het beroep naar de Ned.-Herv. Gem te Woubrugge is bedankt door ds. A. van Koot.m, te Steen wijk. Uitslag der heden door B. en Ws. van Leiden gehouden openbare aanbesteding van „het maken van het gebouw voor de Vuilverbranding op de aanwezige funda menten. Inschrijvers de heeren: A. den Ouden, te Oudshoorn, voor f 41,340; J. J. Duljm, te Gouda, voor f 40,369; J-. v. Stuijvenberg, in Den Haag, voor f 38,780; O. van den Hamer en Joh. C. Kuijenburg, in Den Haag, voor f 38,100; Joh. Christ-iaanse, voor f 37,800; Th. G. Barthen en W. Oudshoorn, voor f 37,300; W. Theunissen, te Nijmegen, en A. J. W. Sambeek, aldaar, voor f 36,435; H. Korswagen, voor f 36,750; L. Raaijmakers, te Wouw, voor f 35,200; W. van der Hoogt, voor f 34,624, en J. Dietz, voor f 34,556. Waar de woonplaats niet is vermeld, ie deze Leiden. Zaterdag van 10 uren 's morgens tob 4 uren 's namiddags, met 1 uur pauze, heb ben in de Gobelinzaal ten Raadhuize alhier de pleidooien plaats gehad in het geding tnsschen de gemeente Leiden en de Leid- sche Duinwater-Maatschappij. De zaak, waar het om ging, was aan de beslissing van arbiters opgedragen. Als zoodanig wa ren cfoor partijen benoemd voor de ge meente dè heer prof. mr. H. L. Drucker, voor de Maatschappij de heer J. van Has selt, oud-directeur der Ainsterdamsche Waterleiding, en als -derde, door den kan tonrechter aangewezen, de heer G. J. ds Jongh, oud-directeur van Gemeentewer ken van Rotterdam, lid der Tweede Ka mer. Arbiters zullen uitspraak te doen hebben over de vraag of vernieuwingen be- hooren te worden geboekt op uitbreiding ,eó op de kapitaalrekening moeten gebra.ht .worden (systeem, der gemeente) dan wel .op dé explyoitatierekening en afgeschreven (syBteem der Maatschappij). Voor de eischende jartdj de gemeente trad als advocaat op de heer prof. mr. Visser van IJzendoorn en voor de Maat schappij, als gedaagde mr. Aug. Philips Jr., advocaat te Amsterdam. De zitting werd bijgewoond door den burgemeester, den secretarie en den com missaris der gemeente bij de Mij., alsmede door de beide directeuren en den alhier woonachtigen commissaris der Duinwater- Maatschappij. Gedurende de thee van Woensdag 20 November in den Foyer is ingeteekend voor f 452.25 voor de tentoonstelling ,,De Vrouw 18131913" en zijn bovendien zes aandeelen genomen. De plannen voor de tentoonstelling zijn bij de firma Sala, Breestraat, te bezichti gen. Donderdag 28 November a.B. viert C. Laterveer zijn 25-jarig jubileum als letter zetter bij de Naamlooze Vennootschap voorheen Firma E. J. Bril], alhier. Mej. M. Philippo, van Haarlemmer meer, is benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. openb. echool te Genemuiden (O.) Naar aanleiding van berichten, dat de Katholieken in het district Katwijk in 1913 met een eigen oadidaat voor de Tweede Kamer zullen uitkomen, schrijft men uit dat district aan „De Tijd'," dat het gebeurde in Ommen veel ontstemming heeft gewekt, en hieraan zullen die berichten wel hun ontstaan, danken. ,,Mooht Ommen door de houding der Christ.-Historischen voor de rechterzijde opnieuw verloren gaan, dan zijn wij be ducht, dat de Roomsche kiezers in Kat wijk van hun recht tot candidaatsstelling gebruik zullen maken en dat zij een vin- nigen strijd om den zetel zullen voeren. In ieder geval zal het dan zeer veel moeite kosten hen te bewegen, van het stellen van een eigen candidaat af te zien." Mevr. de wed. J. A. van der Lee, te Aarlanderveen, heeft aan de Ned;-Herv. Kerk aldaar een geheele gas-installatie voor het kerkgebouw geschonken. In den ouderdom van 75 jaar is in Den Haag overleden de heer P. C Prins, directeur van de kaarsenfabriek Apollo" te Schiedam. Hij was ruim 40 jaar direc teur van die fabriek. B. en Ws. van Amsterdam vragen bij den Raad een crediet aan van f 50,000 voor het ophoogen van gemeentegronden, gele gen in de stadsuitbreiding in den Binnen- dijksohe Buiten vele rsehen Polder, voor zoover die gronden vallen buiten het uit breid ingsplaoi-Zu id. Ter uitvoering van het Raadsbesluit tot toekenning van presentiegeld aan Raadsleden, stellen B. en Ws. van Rotter dam voor op de begrooting een vaste som van f 6000 daarvoor uit te trekken en dit kwartaalsgewijze te verdeelen aan de zit ting gehad hebbende leden, naar gelang van het aantal der door hen bijgewoonde vergaderingen. De collecte ten behoeve van „Het Roode Kruis'' Zaterdagavond tijdens het Mengelbergconcert in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen in Den Haag gehouden, heeft opgebracht f 1093.99£. Men schrijft d.d. 23 Nov. uit Zo'rtc-r- meer aan „De Maasbode:" Wat men reeds larig heeft gevreesd, i« hedennacht geschied. De zeereerw. heer Joannes Henricus Eeuwens is na een smart vol lijnen tot een beter 'even overgegaan. Joannes Henricus Eeuwens werd gebo ren te Groesbeek, bij Nijmegen, den 4den Febr. 1840. Na zijn studiën met heb beste succes geëindigd te hebben, is hij den löden Aug. 1870 te Haarlem tot priester gewijd Spoedig trad zijneerw. als kapelaan in de priesterlijke bediening, we'Jke hij, rti3tteeen- staan de zijn zwakke gezondheid, m-ïfc waar digheid vervulde o. a. te Voorburg, Vlissin- gen, Alkmaar, totdat Mgr. hem benoemde tot Rector in het St.-Bernardus-gesticht te Amsterdam, van waar hij tot pastoor be noemd werd te Maasluis in Maart 1889. Ruim 12 jaren was hij aldaar een trouwe leidsman en een goede vader, door een ieder bemind. In het jaar 1901, 25 April, werd hij als pa\toor overgeplaatst naar Zoeter- meer; hier bleef hij dezelfde ijverige pries ter voor zijn volk en leerde door woord en voorbeeld, en wist zich vooral bemind te maken, door zijn milddadigheid, zoodat wij ook met vertrouwen verwachten mogeïi, dat zijn aalmoezen zijn gestegen voor den troon van God. De plechtige metten zullen ge zongen worden Maandagavond om 7 uren on de uitvaart en begrafenis zal geschie den, Dinsdagmorgen om 10 uren. Hij ruste in vrede! Het „U. D." verAeemt, dat aan mr. Schepel, vice-president van de rechtbank te Utrecht, die onlangs door de Regeering •werd gepasseerd voor de benoeming tot hoogleeraar als opvolger van prof. De Louter, is aangeboden het professoraat aan de Groningsche universiteit in de vacature- Van Eysinga. Mr.'Schepel heeft echter voor dit aanzoek bedankt. Met de restauratie van de Klooster kerk in Den Haag zal 40 k 50 duizend gul den gemoeid zijn. Het „Kerk. Wbld." vindt het jammer, dat tot restauratie besloten werd, want de opbrengst van den grond, waarop de kerk staat, op f 100,000 begrootende, wordt dus 140,000 besteed voor een kerkgebouw, dat z. i. overbodig is, terwijl de buitenwijken snakken naar meer kerken. De Duinoord- buurt en de Schildersbuurt bijv. zijn nog geheel van kerken beroofd. Het blad stelt de vraag, of nog niet zou kunnen teruggekomen worden van het be sluit tot restauratie der Kloosterkerk. De diaconie en de Ned.-Herv. Kerk te Kamerik hebben, aldus „De Ned." elk een legaat van vijf duizend gulden, vrij van successierechten, ontvangen van den heer Hendrik Verwey, dezer dagen aldaar overleden. Blijkens „De Heraut" zal dr. Hoekstra aan de Theologische School te Kampen, behalve de ambtelijke vakken en de Zen ding, ook de wijsbegeerte doceeren, welk vak prof. Honigh hem heeft afgestaan. Te Apeldoorn is op bijna 82-jarigen leeftijd overleden de heer W. Jansen, die gedurende 52 jaar het openbaar lager on derwijs had gediend als onderwijzer, waar van 41 jaar als hoofd eener school aldaar. Ruim elf jaar genoot hij van zijn wel verdiende rust. De algem. vergadering der Unie van Christelijke Onderwijzers en Onderwijze ressen in Nederland zal Vrijdag 27 De cember a. s. in „Irene" te Utrecht plaats hebben. Een bazaar ten behoeve der PrinSr Maurits-school, van Dinsdag tot Vrijdag in het hotel Leeuwendaal te Rijswijk gehou den heeft bruto f 2040 opgebracht. Dé gewone audiëntie van den Minis ter wan Oorlog zal op Dondërdag 28 No vember niet plaats hebben. Van een in het Gebouw voo-r Kun sten en Wetenschappen te Utrecht gehou den vergadering van voorstanders eener herziening van ons Tnrief in meer be beschermenden zin, werd het volgende ver slag gezonden Allen oordeel Ven, dat de aanhangige Tariefwet ten zeerste de economische ont wikkeling van ons vaderland zou kunnen bevorderen. De tot-stand-koming van dat onderwerp achtten zij dan ook in het al gemeen belang. Beslóten werd, een Co mité te vermen, d'at de actie ten gunste van de Tariefwet zou kunnen leiden. Dit Comité heeft geen politiek karakter, Het wil allen vereenigén, die van wel ke staatkundige beginselen ook oordee- len, dat meerdere bescherming van onze nijverheid aanl.eveh'ng verdient. Onder ö'e leden van hot Comité vinden wij vermeld: de heeren P. J. van Ui-e ken, lid cler firma Gebroeders Van Hoe ken houthandelaar, Leiden, en E. Vervier# te Leiden. De hoofdbe»turen van het Ned. Zendeling genootschap, de Utrechtsche Zendingsvereeni- ging en het Sangir- en TalanerComité ver zenden een circulaire in verband met de ver moedelijke tekorten dezer zendingscorporatios over dit jaar, die, hoewel minder dan het vorig jaar, toch nog f 21,000, f 23,000 en ƒ6000 bedragen. HILLEGOM. Het eerste volksconcert van de Hillegomsche Harmonie, Zaterdag in de groote zaal van café „Flora" gege ven, heeft veel succes gehad. De heer Vrugt, van Haarlem, bekend declamator, droëg ter afwisseling aardige stukjes voor. De zaal was geheel bezet. KATWIJK-AAN-ZEE. Het bouwen van een woon- en winkelhuis aan de Van-Was- senaer-straat, hoek Burgerdijkstraat, voor. rekening van den heer J. M. A. Water reus, is gegund aan den laagsten inschrij ver, den heer L. de Best, voor f 9130. Het werk moet 1 Mei 1913 klaar zijn. KATWIJK AAN DEN RIJN. Bij de ver kiezing van twee ouderlingen bij de Geref. Kerk alhier, zijn de aftredende heeren A. van der Jagt en J. Minnee Chrz., als zoo danig herkozen. LEIDERDORP. Tot leden van het kies college der Ned.-Herv. Gem. zijn gekozen de heeren P. de Graaf, E. Megchelse en M. P. Splinter. Op 3 December a.s. hoopt de afdëe- ling van „Patrimonium" alhier, haar 90- jarig bestaan,, in het gebouw „Irene" fees telijk te herdenken. LISSE. Ter behandeling van de gemeen- tebegrooting en die van het gasbedrijf, komt de Raad op Donderdag 28 Novenlber a.s. des voormiddags to 10 uren, in openbare vergadering bijeen. SASSENHEIM. De vrachtwagen van Le Clercq stond Zaterdagavond evén onbe heerd op straat, toen de tram van bij nege nen aankwam. Heb paard liep achteruit, waardoor de wagen in aanraking kwam met een der tramwagens, met het gevolg dat het onderstel van den vrachtwagen nog al werd beschadigd. WADDINXVEEN. Tot leden van de Ka mer van Koophandel zijn gekozen de hee- Ten J. Rupke, G. van Lange, J. Berghuis, O. Jongenburger en A. van Wessem. Bij de aanbesteding van heb bouwen van een Chr. school was laagste inschrij ver de héér O. Middelkoop, te Gouda, voor f 17,590. FeeBtaitYoering van de Post* en Telegranf beambten. Zondagavond had alhier een gecombi neerde Feestuitvoering plaats van de af- deeling Leiden van ;,De Post" en liet Leidsche Post en Telcgraaf-Harmotnie-Ge. zeischap Prinses Juliana." De groote Stadsgehoorzaal was zoowei op de galerij als beneden geheel gevuld, met donateurs,- Leden en.gasten, waaronder een groot aantal dames. Onder de dona teurs mérkten we op den directeur van het Telegraafkantoor en eenige hoofdcommie zen en commiezen. De directeur van het Postkantoor -was door familieomstandig heden verhinderd tegenwoordig te zijn. Voor het toone;el stonden aan weerszijden tusschen groene plantengroepen de fraaie vaandels der feestvierende vereenigingen. Te ruim acht uur, nadat de muziek zich reeds eenmaal had laten hooren, opende de voorzitter van het Feestcomité, de heer Metselaar,- de bijeenkomst met een kort woord,- waarin hy de aanwezigen hartelijk welkom heette,- in het bijzonder de dona teurs en de vertegenwoordigers van de Haagsche Postfanfare, die voor deze gfe tegenheid waren overgekomen. Spr. wilde geen verslag doen van de lotgevallen der beide vereenigingen,- waar van hij voorzitter is. Alleen wees hij ér op, dat de harmonie 7,Prinses Juliana" een belangrijke; verandering heeft ondergaan, idoordat de directeur de heer Kroon wegens ongesteldheid zijn taak liceft moeten neer leggen. Dat het gezelschap zich deson danks toch he^ft kunnen laten hoorsn, is te. danken aan den heer M. Bolderdijk,- 'clie bereid was als waarnemend directeur op te treden. Hij,- die eenmaal het kind op de been had geholpen- bleek bereid het ook verder te leiden en te steunen en daarom droeg de voorzitter thans officieel hem het direc teurschap op en hechtte hem onder luid applaus het insigne op de borst. De heer Bolderdijk aanvaardde het 'directeurschap met een hartelijk woord en beloofde zijn béste krachten aan het har moniegezelschap,waaraan hij nog altijd' zich ve.rknocht gevoélde,- te zullen wijden. Ook op dez§ woqrdu© volgden warme to*ö-: juichingeoe. De voorzitter, zijn openingsrede na dit in termezzo vervolgende, dankte nog den res* taurateur, die voor de feestelijke aanklee ding der zaal had gezorgd én de consump-: tie prijzen had verlaagd. Met den wensch, dat ieder bezoeker van-: avond zijn eigen commissaris zal zijn, ver klaarde hij de bijeenkomst voor geopend. Nadat 't „Wien Neerlandsch bloed" en het -„Wilhelmus van Nassauwe" waren ge-: speeld, welke liederen door de talrijke aan wezigen staande werden aangehoord, werd de Postmarsch, door den heer Bolderdijk zelf gecomponeerd, gespeeld en daarop volgden nog eenige keurige nummers, die zuiveren met gevoel werden gegeven..Het bleek ons, vergeleken bij een vorigen keer,- dat het gezelschap goede vorderingen heeft gemaakt. Het publiek toonde door gulle toejuichingen de muziek op prijs tc stellen. Hierop werd het gordijn neergelaten eri het tooneel klaargemaakt voor het tooneel-, gezelschap onder leiding van Carl J. Hell-: s mann. Onderwijl trad een der bestuursleden van ;,De Post," de heer Kooistra, op het po dium en deed een beroep op de offer vaardigheid dei* feestvierenden voor de we duwe van een der makkers die aan zijn gezin door den dood is ontvallen. Nu is het usance, dat het salaris van de loopcnde drie maanden,- waarin de beambte sterft, nog aan de weduwe wordt uitbetaald,- doch het geval wilde, dat de man op het einde van het kwartaal heenging, zoodat de we^ duwe van deze toelage verstoken bleef. Wel krijgt ze pensioen, maar de perste tijden zijn voor haar en de kinderen het zwaarst, vandaar, dat eenige geldelijke on-: dersteuning zeer te pas komen zal. Op het kantoor is reeds met lijsten gewerkt, doch spr. hoopt, dat de feestvierenden zich ook niet onbetuigd zullen laten. Andere jaren werd altijd voor school kindervoeding gecol lecteerd,- die vereeniging móet thans ach-: terstaan bij de weduwe van een makker. Spr. beval de collecte, die werd gehouden door eenige jonge dames,- met warmte aan. Hierna werd onder groote belangstelling het publiek, dat zich er kostelijk mee amu seerde een blijspelletje 7,Bekeerd" opge-. voerd; waarin een candidaat voor den ge* meenteraad, die door een clubje kroeggas- ten was gesteld, de hoofdpersoon was. De heer Elfrink gaf vervolgens eenige voordrachten,- die zeer in den smaak .vielen, ten beste; waarna eenigen tijd werd gcpain zeeid. Na de pauze wisselden muziek;-, tooneel-: spel en voordrachten èlkaax weder in aan gename volgorde af, terwijl een opgewekt bal,- onder leiding van den balletmöester S. P. Wielinga den feestavond besloot. De ambulance voor Turkije. Het hoofdcomité van „Het Nederland- sohe Roode Kruis" zendt het volgende communiqué Het hoofdcomité van „Het Nederland- sche Roode Kruis" i3 onder anderen dooi particuliere, doch zeer betrouwbare berich ten, op de hoogte gebracht van de ellendi ge wijze van behandeling der te Konstan- tinopel aangevoerde gewonde en zieke sol daten. De zoogenaamde verpleging geschiedt voor een groot gedeelte in kazerne-gebou wen, die onbeschrijfelijk vuil zijn en waar de meest eenvoudige, doch noodzakelijke middelen tot reiniging ontbreken. De Tur ken he-bben bijna nog niets voor de verple ging der lijders gedaan. Geen enkele ope ratie-zaal is door hen ingericht. Hulp van buiten zal due op den hoog- sten prijs gesteld worden, zou men zeg gen. Het omgekeerde is waar. Vermoede lijk om den bestaanden toestand te ver bloemen trachten de plaatselijke autoritei ten de door verschillende naties aangebo den en aanwezige hulp op zijde te schuiven. Met het oog op deze omstandigheden heeft „Het Nederiandsche Roode Kruis", rijkelijk gesteund door giften en gaven uit Nederland en Ned.-Indic, gedaan wat het kon. De ambulance, die met ruim 500 kisten met verbandmiddelen, beddegoed, voe dingsmiddelen, enz. enz., naar Turkije ia vertrokken, heeft dan ook voornamelijk ton doel naar een arbeidsveld te zoeken en ondertussehen te helpen, waar mogelijk. Nadat bekend was geworden, dat oe cho lera woedde, zijn alle leden van de oor spronkelijk veel grootere ambulance in de gelegenheid gesteld zich terug te trekken. Slechts één enkele wenschte niet naar Konstantinopel te gaan, maar de overigen verklaarden zich bereid. Alle personen zijn met cholera-vaccin be handeld en tégen pokken ingeënt. Het hoofdcomité heeft gemeend het een en ander te moeten mededeelen, om te ver klaren waarom slechts, een zeer beperkt aantal deelnemers vertrokken is. Aanvulling kan bij eersten telegrafiscKetf oproep terstond plaats hebben. Met de-n gewonen trein van 4 u. 21 zijn Zaterdagmiddag de zuster# E. L'. BahJd*-

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 1