OUST SOLO RAT IS TUDSCHRIfï voor de Jeugd 3. Uit de „Staatscourant". Ingezonden. Ons contract De Oorlog in den Balkan. t1 By Kon. besluit is san mr. "W. M. H. Wol- ttrsf op verzoek, met ingang van 1 Dacembsr, •ervol ontslag verleend als kantonrechter plaatsvervanger In het kanton Ttnlo, onder dankbetuiging is aan mr. Th. Reepmaker^ op vercoek, met ingang van 1 December, eervol ontslag ver leend als voorzitter van den Raad van Beroep (Ongevallenverzekering) te Rotterdam: zyn met dagteekening van 21 November be vorderd tot kapitein t/x. de kapt -luits. t/z. S. P. l'Honoró Naber, J. H. van Leent en A. J. van Stockum; is N. Pinto da Silva Salla erkend en toe gelaten als con sul-generaal van Braziliö te Rotterdam voor Nederland. Antenrsbiljctten. In dit blad worden in een annonce aange boden auteurBbiljetten voor Schouwburg, Ge hoorzaal, enz. Yoor den lezer zyn deze biljetten onbekend en ongetwijfeld zullen ze de bete©- kenis hiervan vernemen. Krachtens de bepalingen der ,Auteurswet- 1912" mag geen tooneelstuk opgevoerd worden en geen muziek in het openbaar plaats hebben, zonder toestemming van den maker. De makeis zelf zouden die toestemming tegen betaling van een zekere som gelds kunnen geven,nagenoeg alle auteurs hebben evenwel hunne mscht en hunne rechten over gedragen aan Internationale Genootschappen en het zyn deze Internationale Genootschap pen, die voor het innen dor auteursrechten (gelden) in de geheele wereld ïorg dragen. Door schouwburgen, concertgebouwen, enz. kan bet auteursrecht gedeelteiyk in contanten en gedeeltelijk met plaatskaarten (toegangs bewijzen) betaald worden. Dezo kaarten moeten dan ten bate der auteurs verkocht worden en daardoor zien we nu ook in ona land auteursbiljetten in omloop komen. De auteurebiljetten geven toegang tot een of een groep van de allerbeste en reeds aan gewezen plaatsen; men weet dus van te voren waar men komt te zitten. Men betaalt 25 pet. minder dan aan de bu reaux, daar de auteursbiljetten voor 75 pet. van de nominale waarden worden verkocht en bovendien geen enkele verhooging behoelt te worden betaald. 1-let aantal dezer biljetten is gering en wie er dus van profiteeren wil, zal tydig zich er van moeten verzekeren. l>an. de Lange. De heer Dan. de Lange Is gisteravond te Rotterdam scheep gegaan naar Amerika. Men weet: hy gaat een reis ora de wereld maken. Ommen. „De Nederlander" bevat het volgende ingezonden stuk van mr. AL baron Maekay „Het is mij gebleken, dat teïeurste'ling gewekt is door mijn bedanken voor een ver nieuwde candidatuur. Het zij mij vergund, daarom openbjk te verklaren dat dit bewijs van vertrouwen door mij hoogelijk wordt gewaardeerd. Ern stige redenen andere dan van politieken a,ard hebben mij evenwel bewogen om het vereerend verzoek van de hand te wij zen zelfs toen kraohtige aandrang op mij werd geoefend, om mij althans ,,in den uitersten nood" beschikbaar te stalen. Had ik niet geweten, dat een C.-H. man bereid was op de mij toegedachte plaats te gaan ssitten, dan zou ik. alle andere considera ties op zijde zettende, om politieke over wegingen de candidatuur ten slotte nog hebben aanvaard." Over de verkiezing in Ommen heeft „De Nederlander" een artikeltje, dat aldus aan. vangt Nog hebben wij geen advies van het hoofd bestuur der Christ.-Historische Unie ten aanzien der vraag, hoe de Christelïjk-His- torischen te stemmen hebben bij de verkie zing op a.s. Dinsdag. Ons blad kan niet, zooals „De Standaard" eenig beslissend advies geven. De organi satie der anti-revolutionnaire partij loopt uit op dr. Kuyper en diens lijfblad; in onze organisatie bestaat persoonlijk be wind niet. Bij gelegenheid als zoo'n tusaehentijdr f»che verkiezing is dat lastig, dit erkennen wij I Intusschen kunnen wij to&b niet nalat m onze meening te zeggen. "VYij hebben nimmer betwist, dat bij tus- schentijdsche verkiezingen het district vrij is in de keuze van den candidaat, en wij betwijfelen niet' dat, als bijvoorbeeld .*p dit oogénblik de lieer Lohman in Goes al trad, de anti-revolutionnairen er niet aan denken zouden, in zijn plaats een Christc- lij.k-Historisch candidaat te steunen. Zij zouden integendeel met alle kracht den Christelijk-Historischen dien zetel betwis ten. Het blad heeft geen bezwaar tegen de politieke geloofsbelijdenis van den heer Bichon, doch meent, op goeden grond, dat hij is tegen de coalitie en tegen de Tarief- wet. Daaromtrent merkt „De Nederlander" op? Hoewel de kwestie al of niet coalitie, een vraag is van zuiver tactiscken aard, niet van beginsel, behoort-toch, dunkt ons, voor alle districten, die zch bij de Ohriste- lijk-Historische Unie hebben aangesloten, de gemaakte afspraak te blijven gelden. Men kan niet tegelijkertijd „coalitie" en ,,niet-coalitie"-candidaten verdedigen. En wat het tarief aangaat, zonder twij fel kan ook een „vrijhandelaar" Td zijn der Christelijk-Historische Unie, ja, wij meenen, dat verreweg de meeste leden vrij handelaars zijn in beginsel, gelijk zelfs ne vroegere afgevaardigde van Ommen, de heer Yan Alphen, -dit was. Maar aTs men 3iu een tarief, als liet nu voorgestelde, „pio- tectionistisch" noemt, om dan tegen dien fiscalen maatregel te stemmen, gaat men vierkant in tegen de financieele poTtiek van het kabinej, en schijnt onSj of men het wil erkennen of niet, deze candidatuurtegen het huidige kabinet gericht. Naar onze meening wij wachten in tusschen het advies van het hoofdbestuur af behooren dus onze kiezers niet mr. Biohon, maar mr. Yan der Vegte te stem men. In ,,De Rott. van 20 dezer teest men o.m. deze zinsneden: „Zij (mr. Bichon en die op hem stemmen) hooren bij elkaar. Hun actie typeert zich in het optreden van mr. Bichon. Datzelfde verwarde en tuchtelooze, dat in de redevoering van dezen candidaat valt te bespeuren, teekent ook hun ondoordach te agitatie. Zoo kan zekere geestesgemeenschap hier aangename samenwerking bevorderen." Naar aanleiding van deze beschouwing, die is overgenomen door de „Zwolsche Ct.'> van 21 dezer, waarvan de heer Bichon eerst gisternacht kennis had gekregen, heeft hij, naar wij in „De Ned." lezen, gisterochtend aan elk van de beide hoofdredacteuren van de „Rotterdammer", de professoren •der Vrije Universiteit mr. Diepenhorst en mr. Anema geseind met betaald antwoord: „Spreek D. V. hedenavond Vriezenveen half acht; noodig u uit tot debat, ben ook bereid Zaterdag of Maandag te debatteerea Nijverdal of elders in district." Geachte Redactie 1 .Vergun mij s.v.p. nog eenmaal 'een klei» ne plaatsruimte, ten einde den heer Cremer voor het laatst te kunnen antwoorden. ,Ten eerste moet ik u mededeelen? dat ik tot mijn spijt door den langen arbeids duur,- de vergadering van Donderdagavond: j.l, niet heb kunnen bijwonen; wel was ik cr om halfelf op mijn post, doch helaas,- deze ging reeds uit en was er van een voorgenomen debat geen sprake. Dus ook mijn overtuigingen in het verslag,zijn daardoor achterwege gebleven. U schrijft over een voorgespannen S.-D. A.-P. en dat niemand u dat zou kunnen betwisten. Nu, mijnheer Cremer, hoewel ik geen lid van den^Conf.bed.-Bond ben? durf ik de betwisting gerust op rnij ne-, men. Geloof u_- maar beslist van mij, dat die Bond op zichzelf sterk genoeg is, en heeft, evenals de verschillende andere Bon den, die zich dadelijk na het inzenden van het voorstel bij hem aan hebben gesloten, geen voorvechters noodig. .Wat de Social. Bond heeft gedaan, dat is geheel en al aan zijn eigen beleefdheid overgelaten. Dat ik niet geschreven heb van hotel houders en Ice liners, is dajaraan te wijten, dat ik een hotel-café of herberg heel ge woon bij geen winkel beschouw, ik voor mij hebc daar een geheel ander idee van, en geef u de verzekering,- dat,- al komen er nog zooveel tegen schrijvingen in, dat ik positief bij da;t idee blijf. Wat de kellnsrs betreft,- daarover kan ik niet zooveel schrijven,- aangezien er velen zijn, die dat ook enkel bij avonden uitoefenen, en die ,dan ook nog kellner van beroep zijn, heb ben het overdag heusch zoo druk niet. Nu wil ik wel niet ontkennen of dat doet aan hun verband niets af, doch mijnheer, verband van winkelbediende, is het toch niet. Veronderstel u, zijn er wel winkelbe dienden,' die 's morgens naar werk gaan en niet weten wat of zij 's avonds verdiend hebben, al werken -zij nog zoo laat. Is dit hij een kellner niet net het omgekeerde Hoe; ia ter die werken, hoe grooter hun, verdiensté is. En dit is het wat bij mij het idee van winkelbediende, wel wat weg neemt,- hoe ik die menschen geheel niet ten achter wil stellen. Dan nog: het over liet hekje verkoopen in Amsterdam. Wel is waar, zijn er daar eens voor veroordeeld,- doch ik geloof ook' wel,- als u dat eens procentsgewijzé uitrekent, dat u nog een aardige tegenstelling krijgt. U moet voor oogen houden, dat er altijd dwarsbollen zijn en zullen blijven,- |en dat de winkelslui ting in Amsterdam veel ruwer in is ge vallen,- als hier het geval zal zijn, hetgeen te wijten is dat het in Amsterdam 's nachts half twee nog dag was, terwijl het hier om tien uur al nacht is. Dan nog dat ik aanhoudend mijnheer schreef,- komt daardoor,- dat ik van kind af aan geleerd en gewend ben iemand on verschillig wie,- met mijnheer aan te spre ken of te schrijven. Ook schreef u over hét overnemen van uw winkel of bijzaak,- ten einde de dwang der a.s. nieuwe Wet te kunnen voelen. Nu een ieder,- die dit ge-: lezen heeft, heeft daar de. grootste voor barigheid uit opgemaakt,- want niemand kan nu al zeggen,- welke uitwerking of ,deze wet? nog' op zijn zaak heeft. Enfin? wij zullen dan ook het laatst^ uit uw antwoord (een ieder in zijn vak) maar aannemen? alleen mijn meening over de zaak? wilde ik nog even openlijk bekend maken, en wel dit? ik' hoop dat de heerén Raadsleden? het voorstel alleti zonder man- 6776 101 keeren ten voordeelé van groot eh klein zullen aannemen, en niet zullen gaan den ken over een bepaald werkuur van het personeel. Want waarlijk, mijnheer, daar zie ik het voor-deel toch ook niet van in, en "zoo iets zou moeilijk te krijgen zijn, en een dwang is dan oök niet buitengesloten.- Immers dan zou men een toestand krij gen? dat een patroon met bedienend per-, soneel zich gedwongen zou moeten gevoe len zijn winkel te sluiten? terwijl de kleine zaken dan vrijuit zouden kunnen, verkoo pen. Ik zou dan werkelijk denken een groote verdeeldheid onder de winkeliers te bren gen. U, verwijzend naar het begin vanj mijn ingezonden stuk, dat dit nnjn laatste antwoord over deze zaak is, heb ik de eer te zijn onder dankzegging aan de Redactie? v, d, B. Leiden, 22 Nov. 1912. Het Int. Soc. Congres. Men meldt ons uit Amsterdam: Blijkens mededeeling in „De Tribune" is onderstaande resolutie door het partijbe stuur der Soc.-Dem. Partij aan het Int. »S-oc.-Congres te Bazel voorgesteld. Het buitengewoon Int. Sociaal-Demo cratisch en Yakvereenigingscongres te Ba^ zei, overwegende, dat alle Europeesc-he landen elk oogénblik kunnen worden mee gesleurd "in de stormen van imperialisme van oorlog, die de wereld bedreigen; over wegende, dat de eociaal-democratie juist thans de nog politiek onbewuste massa's met alle beproefde en doelmatige propa gandamiddelen kan aanvuren en brengen tot j^en klassenstrijd tegen het imperialis me en tegen het kapitalisme in het alge meen overwegende, dat in alle landen het proletariaat den plicht heeft, door massaal optreden zooveel mogelijk druk uit te oefenen op de Regeeringen en de heer- schende klassen van den oorlog tegen te gaan besluit: lo. met alle beproefde middelen een voortdurends- propaganda en agitatie tegen het oorlogsgevaar te onderhouden; 2o. bij verscherping van de momenteele situatie volgens een wijze van uitvoering, door het Congres te bepalen in alle plaat sen, waar zulk6 mogelijk is, op denzelfden tijd demonstratieve proteststakingen te houden. De Soc.-Dem. Partij wordt op het Coii- gres vertegenwoordigd door de beeren. dr. H. Gorter, dr. W. van R-avesteyn Jr. en D. J. Wijnkoop. met den fotograaf, den heer Raaphorst, Steenstraat by de Beestenmarkt, loopt a. s. Woensdagavond af. Men denke er aan, dat het „Bewys" na dien datum van onwaardo ie. Telegrafisch weerbericht, naar waarneming en in den morgen van 2-3 Nov. Medegedeald'door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te üe Bilt. Hoogste barometerstand 775.8 te Mün- chen. Laagste 740.6 te Seydisfjord. Verwachting tob den avond van 24 Nov. Zwakke tot matigen zuidelijken tot zuid westelijken wind. Nevelige tot zwaarbe wolkte lucht. Weinig of geen regen. De zelfde temperatuur. Ned. Bond voor Vrouwenkiesrecht. Do afdceling Leiden van den Ned. Bond voor Vrouwenkiesrecht hield gisteravond in de Klein© Stadsza-al een feestelijke bijeen komst, die zeer druk bezocht was. De zaal was geheel bezet éin onder de .aanwezigen waren een groot' aantal mannen. Nadat de presidente, mevrouw Van Reedt Dortlandt-Sillevis, te acht uren de verga dering met een kort opwekkend woord had geopend, fiield mevrouw V. D. Isaachsen Dudok vaA Heel een causerie over: «Het le ven der Noorseke Boeren", .zooals zij dit door een verblijf in Noorwegen en een mede leven met de plattelandsbevolking had lee- ïon kennen en liefhebben. Zooals zij het met haar beeren, dichterlijken blik heeft aanschouwd, ligt er over hetl Noorsche landschap en zijn bewoners als een gouden waas mysterie. In dat licht heeft zij in dichterlijke taal en met diep gevoel de Noorsche Natuur en de bevolking geschilderd tijdens den lap- gen winter, als de sneeuw1 de bergen be vracht en de wegen bedekt, maar ook in den lentetijd der herleving en gedurende de heerlijke zomer als alles op bergen ©n in dalen bloedt. - en groeit. Met de bevol king vol idealisme en toch praotisch, demo cratisch' en toch aristocraat in hun halt1, heeft zij meegeleefd, gewerkt, gebeden en gezongen en van die liederen, wiegeliedjes, Kerst-én bruiloftsliederen, heeft ze enkele melodieën vertolkt, torn ten slotte te ver klaren, hoe dit oorspronkelijk natuurvolk' dé rechten der vrouw moesten gewaarborgd zijn en de vrouw er het kiesrechb moet bé zitten en verkiesbaar kon zijn. Met heimwee dacht spr. terug 'aan den tijd, dat zij in dit land en te midden van, deze bevolking mocht verkecren en onge- twijfel d heeft zij hij vele hoorderessen jen hoorders diezelfde gevoelens gewekt. Haan rede werd ten slotte warih. toege juicht en de presidente vertolkte aan het ein de deze gevoelens nog door mevrouw Dudok' van Heel voor de jschoone causerie te "bedan ken. Toen werd even. gepauzeerd, waarin ge legenheid werd gegeven kennis te maken met allerlei uitgaven van den Bond en zelfs met kiesrech t-kcek jes door een lid der af deeling gebakken. Zij werden per stuk verkocht tot stijvig van de kas en gingen heel vlug weg. Na de pauze speelden mej. T. Gleuns én de heeren jhr. A. Rappard en K. Heringa voor piano, viool cn violoncel op recht Ver dienstelijke wijze een Sonate van L. van. (Beethoven, waarna de avond werd besloten met de opvoering van een vlot gespeeld too neelstuk je met een stëfk propagandistischen tondenz, getiteld „Haar eerst© speech", e?n speech ter verheerlijking van het beginsel :van het vrouwenkiesrecht natuurlijk. Mevrouw Yan Reedt Dortlandt sloot de zeer geslaagde bijeenkomst te halfelf met een woord van dank aan allen, die tot dezen recht gezelligen avond hadden medegewerkt. SPORT. De wedstrijden van Zondag. Nu „Ajax"„Concordia" uitgesteld is, wordt morgen in Leiden niet veel belang, rijks gespeeld, daar al de andere elftallen, die in de competities van den N. Y. B. uit komen, naar buiten gaan. In verband b: er mede zal cok Zondag de oogst schraal zijn daar „Hermes" in Schiedam, tuk op het kampioenschap der af deeling, zich zeker door „De Sportman" zelfs niet een puntje zal laten ontnemen, hoewel we de verdedi ging van „De Sportman" absoluut niet wil len ei: ierscbatten en nog wel tot wat in staat ruften. Evenmin zal „L. Y. Y." het in Gouda te gen „Olympia" kunnen bolwerken, daar de Gouwenaars, hoewel op dit oogénblik bui ten mededinging voor de eerste plaats, niet" zullen weggeven. En van het twee-de elftal va1 „Aj^x durven we al evenmin hopen, dat het van zijn gewoonte eens zal afwijken en uit Ylaardingen wat zal meebrengen. In de eerste klasse B. van den L. Y. B. ontmoe ten „De Sportman II" en „L. Y. Y. II" elkander reeds voor de tweede ma-al. De eerste wedstrijd was een kleine overwinning van „L. Y. Y. II"; misschien zijn morgen de bordjes verhangen. Een -ov^winning za' „L. Y. Y. II" wat -vaster op de eerste plaats doen zetelen. In de tweede klasse zal „D. L. Y. II" „Leiden II" wel weer opnieuw overwinnen, terwijl „L. Y. Y. III" groote kans beloopt op eigen terrein van „L. F. C. II" te ver liezen. In de derde klasse krijgt „O. N. I." gelegenheid om revanche te nemen v.p resteyn III". Dé vredesonderhandelingen zullen geen aanvang nemen, maar toch overwegen dei Bulgaren nog, of er iets op te vinden is,| om zoover te komen, 't Is het beste be! wijs, dat ze den toestand op het oogénblik' niet zoo gunstig achten. Bovendien doe. men er thans vraagstukken op,- die tot ver schil van opinie, tusschen regeering eü volk aanleiding geven. Ofschoon er onder het Bulgaarsche volk een toenemende strooming zich openbaart- die er op aandringt dat Tsaar Ferdinand te paard zijn triomfantelijken intocht in Konstantinopel zal doen,- is men in offi-: cieele Bulgaarsche kringen daar beslist tegen gekant. Hen is in ambtelijke klin gen de opvatting toegedaan, dat geen ge.: voelsoverwegingen zwaarder mogen wegen dan het verbijsterende gevaar van de,- door een inspannende campagne toch al uitgeputte troepen, bloot te. stellen aan de cholera-besmetting. Te Sofia is men nu bezig te beraadsla gen welke concessies op de vorige voor, waarden kunnen worden gedaan, ten einde toch te geraken tot onderhandelingen. Volgens de opvatting ïn ambtelijke Turk'- sche kringen zou de thans voorgestelde wapenstilstand een van de twee partijen de mogelijkheid ontnemen om de vijande-; lijkheden te hervatten in geval men het nief nader eens kan worden. Het zou heelemaal geen wapenstilstand zijn,- slechts een over-, gave. Zulke voorwaarden, zegt men, kun nen alleen gesteld worden, indien er sprake is van voorloopige vredesonderhandelin gen. Het aannemen van dergelijke voor-- waarden zou Turkije aan handen en voe, ten binden. Verder stelt men in het licht, dat Turkije niet tot zulk een peil van machteloosheid is gezonken,- dat het gedwongen zou zijn, om zulke voorwaarden aan te nemen. Dat laatste wordt meer en meer beves tigd door wat uit de Tchataldja-linie wordf vernomen. In militaire kringen te Ween en heeft men den indruk,- dat de Bulgaren voor de linie van Tchataldja niet meer dezelfde stuwkracht aan den dag leggen als voor heen; deels door de groote inspanning,- die zij hebben doorstaan,- deels door da moeilijkheden van de verzorging en deels ook door den invloed van de cholera, die op de Bulgaren verderfelijker werkt dan op de Turken, die door telken» terugkeerende cholera-epidemieën een zekere immuniteit hebben gekregen. Dat het den Bulgaren moeilijk is, het leger voldoende van levensmiddelen te voorzien, maakt men op uit het feit, dat de gevangenen de teek-enen van groote ontbe-: ring dragen. Zij zien er uit; alsof zij ven scheiden dagen honger hebben geleden.- Aan Turkschen kant is daarentegen de ven zorging van het leger, door de nabijheid; van de hoofdstad, gemakkelijk en goed. Volgens een telegram uit Konstantinopel te Londen ontvangen, heerscht daar groote krijgsbedrijvigheid. Alle reserves wo-rden naar Tchataldja gezonden, en, naar gezegd wordt,- zijn de Turksche soldaten vol geestt drift. De aanvoerders der Turken spreken' de overtuiging uit, dat dezen een grootfl overwinning zullen behalen. Afdcelingen, Koerdische cavalerie en ca valerie van Hamidieh zijn, te Ismid aange, komen. Zij moeten reeds op booten naai den overkant van de Zee van Marmora, zijn gebracht en daar ontscheept zijn. Andei£ troepen uit Klein-Azië en Syrië zijn eveneens te Ismid aangekomen en zul-: len ter versterking van de troepen bij Tcha, taldja aan de Europeesche kust ontscheept worden. De cholera in het leger bij Hademkeui schijnt in hevigheid af te oemen. Terwijl cr eerst dagelijks een duizendtal slaehri offers stierven, is dit aantal thans tot 500 it 600 gedaald. Niettemin leveren de legers kampen een walgelijk gelicht op. De Bulgaren zijn bezig hun zwaarste geschut naar de linie te brengen. Of ditj hun voldoende zal geven, nu ze al een paar, maal hebben moeten wijken, is de vraag.; Want zware stukken sleept men niet zoo; gemakkelijk mee. Uit Sofia wordt gemeld, idat de berichten uit Konstantinopel, volgens welke twee Bulgaarsche torpedoboten door den Turk-! schen kruiser -..Hamidié" in, den grond, zijn geboord, op een verzinsel berusten. Over Adrianopel geen nieuws, 't Is wel grappig om te lezen, dat de 'Bulgaren nu beweren de tegenstand is voor hen een een leeliike misrekening dat ze nooit ernstige pogingen hebben gedaan de stad: te nemen. De brieven van onzen cor-, logscorrespondent, waarvan er ook nu weer een is opgenomen, zeggen wel qmders. Met Adrianopel verdedigt zich ook Skoe* tari op heldhaftige wijze. De oorlogscorrespondent van de „Core xiere della Sera," die in de belegerde stad' is, geeft een relaas over den strijd om dezd Albaneesche vesting en over de uitwerking van het bombardement. Hij prijst hoogelijk den stellingscommam dant-Riza bei, die in ongeloofelijk korten tijd de verdediging voorbeeldig georgani seerd heeft. Overal treft het overleg vari den practischen bevelhebber, die weet wat hij wil, en .-. wat hij vermag. Hij is overtuigd' van de Turksche sleur, en wist dus van het begin af, dat hij weldra alteen op zichzelf zou zijn aangewezen. Daarom begon hijj dadelijk het verdedigingswerk voor te bes reiden. In Skoetari waren geweldige massa's mm nitie, wapens en verder oorlogstuig aant gevoerd, oorspronkelijk bestemd vooi Bes rane, Ip-ek en Prizren. Maai omdat aan deze steden geen hulp meer verleend kon worden, bleef al dat materiaal in Skoetari liggen, dat nu prachtig te pas komt. Voort-i durend kwamen, en komen er nog altijd vaif alle kanten hulptroepen aan. De bergbe-i v,-oners uit den omtrek zenden strijders, en op 11 en 12 dezer boden er zich nog 150Q yedits aan, die aanstonds in de unifontt KE I I/AIES, 40 Cts, par regal. VERKRIJGBAAR VOOR ELK KOOPER VAN EEN POND MARGARINE A45CT PPOND INE. P.0E5 t/

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 2