Zaterdag 23 November. A®. 1912. (Bezs (gourant wordt dagelijks, met uitzondering van dpn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIJF Bladen. Vierde Blad. Aeademienieuws. go. 16185 LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: yan i6 regel» /"1.06. Iedere regel meer 0.171. Grootere letten naar plaatsruimte. - Kleine ndTertentien ran 30 woorden <0 Oents contant', elk tiental woorden meer 10 Cents.-Voor het inoaeseeren wordt 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Vest Leiden per week 9 Gentei per 3 maanden J f l.io. Bniten Leiden, per looper en waar agenten geTestigd zijn 1.30. Tranco per poet li» 1.65. m Systematisch Woniiiffonderzoek te Leiden. Ter voldoening .aan de toezegging door, B. en Ws. gedaan in de Memorie van Ant woord op het verslag van het verhandelde in de secties van den Gemeenteraad, hij on derzoek van de ontwerp-begrooting voor het jaar 1913, hébben. ?ij den Baad doen tóe- komen een verslag van de resultaten van do in November 1911 gehouden woningtelling, welk verslag het eerste gedeelte bevat van do resultaten van het systematisch woning- onderzoek te Leiden. Be resultaten zijn neer gelegd in eenige tabellen, waaruit we een en ander overnemen. Uit tabel I blijkt meer, dat er in totaal nog 665 éénkamer woningen in Leiden zijn, waarvan 36 verhuurd worden voor f 0.50 of minder per week, 356 voor f 0.50f 1,00, 149 voor f 1.01—f 1.25, 111 voor fl.26-fl.50, 9 voor f 1.51—f 1.75, 3 voor fl.76-f200 en één zelfs voor meer dan f 3. Het aantal tweekamer-woningen bedraagt 2116, dat der driekamerwoningen 3400, dat der viorkamer- woningen 1945, en dat der vijf- en meer kamerwoningen 2414; het totaal aantal wo ningen is dus 10,530. Het aantal door eige naars betrokken woningen bedraagt 1778 en het aantal stichtingwoningen (hofjes) 420, hierbij zijn 182 één- en 212 tweekamer-wo ningen. In November 1911 waren er totaal 311 huurwoningen onbewoond, benevens 10 hof jes woningen en één ambtswoning. Het aan tal vier kam er-woningen, dat niet verhuurd was/bedroeg slechts 35, van de driekamer woningen stonden er 79 leeg, van de twee kamer-woningen 73 en van de éénkamer- woiningen 55. Tal van deze laatste wonin- gen waren door de verhuurders dichtgespij kerd en worden dus niet meer verhuurd. Het. percentage der leegstaande woningen bedroeg 2.95 pCt.en waar als een normaal percentage voor woning'reserve 3 pOt. wordt aangenomen, zon men kunnen zeggen, dat in dit opzicht Leiden vrijwel in normale om- jtahdigheden verkeert. Van bepaalde rubrieken van woningen is 'dit echter andera. Het percentage der on bewoonde peroeelen onder de éénkamerwo- Hingen bedraagt zelfs 8.27 pCt., waaronder echter verscheidene, die niet worden ver huurd. Be kosten waren blijkbaar voor do eigenaars te hoog in verband met de., to ontvangen huur om ze weder bewoonbaar te maken. Bitzelfdo geldt in mindere ma^e voor de tweekamer-woningen, waarvan het percen tage van de niet-verhuurdo even boven het normale cijfer 3 loopt en 3.46 pOt. bedraagt. Voor de driekamer-woningon is dit cijfer 2.28 en voor de vier kamer-woningen, daalt het zelfs tot 1.79. Hier kan men dus haast van woningnood spreken en dit geldt het meest voor „woningen van f 4 a f 5 per week. Voor de meer dan vierkamer-woningen bedraagt het aantalniet-bewoonde perooelen 2.86 pOt. Voor bouwondernemers en huiseigenaren zijn deze cijfers in het bijzonder zeer leer zaam Men ziet er uit, dat de bewering Dog al eens. vernomen, dat hier in Leiden woningovervlood heerscht niet met de feiten strookt, dat de woningreserve in het alge meen nog beneden het normale percentage van 3 blijft en dat er in bepaalde rubrieken zelfs heel weinig keuzo is. Leiden, 23 November. Be commissie tot het afnemen van het examen in de Maleische taal en in cie land en volkenkunde van Ned.-Indië aan Euro^ peesche onderwijzers van gouvernements- en particuliere kweekscholen voor de vor ming van inlandsche onderwijzers daar to lande, noodigt lien, die wenschen deel të nemen aan het te Leiden af te nemen examen, uit, daarvan vóór 21 Becember 1912 schriftelijk te doen blijken aan den se- oretaris, den heer I. C. G. Jonker (adres: Plantsoen 73, Leiden). Men deelt ons mede, dat de gift, door een Rotterdamsohe dame voor het Zeehos- pitium te Katwijk-aan-Zee geschonken, .be draagt f250,000. Uit Ben Haag wordt gemeld: Dr. Leyds, oud-staatssecretaris der Zuidafri- baansche Republiek, heeft een maagopera tie ondergaan. Zijn toestand is thans, naar omstandigheden, redelijk. Z. H. de Paus heeft tegelijkertijd met Hunne Eminenties Granito Pignatelli di Bemonte en Bisleu ook kardinaal Van Ros- BUm benoemd tot lid van de H. Congregatie *an het Concilie. („Tijd") De brigadier-titulair van de rijksveld- ^acht, H. Heikeus, te Voorburg, is met in gang van 1 Becember bevorderd tob bri gadier en overgeplaatst naar Schoonhoven. De Goudsche Winkelier6vereeniging besloot met 37 tegen 2 stemmen, aau den Raad van Gouda het verzoek te richten een herordening in het leven te roepen voor een wettelijk, vervroegd sluitingsuur voor winkelzaken. De Raad van Weesp besloot met in gang van 1 Januari 1913 den gasp rijs van 11 cfts. te brengen op 7 ets. per kub. M. Voor den muntmeter werd dé prijs bepaald op 8 ets. per kub. M. Het hoofdbestuur van de Nederland- sche Vereeniging tot afschaffing van alco holhoudende dranken heeft tot ae hoofden der ministerieele departementen, de Pro vinciale Staten, de Gemeenteraden, de Spoor- en TramwegrmaatscKappijen, de wa terschapsbesturen, enz. verzocht te willen besluiten voortaan in de door hen op te mahen bestekken van aanbestedingen de be paling op te nemen, dat het ten strengste verboden is op die werken alcoholhoudende dranken te gebruiken. De Raad van Zutplien heeft be-noemd tot controleur der gemeentebelastingen den heer E. J. Eggink, adj.-commies der plaatselijke belastingen te Delft. Bij deze nceming is de voorwaarde ge maakt, dat zij eerst vaat zal wezen, wan neer de heer Eggink een akte of diploma voor het boekhouden heeft behaald. De heeren mr. J. H. Thiel, L. Modoo, J. H. Bregonje, mr. M. Slingenberg, W. L. Schram, M. de Braai en A. Nagtzaara hebben bij Haarlemschen Raad een voor stel ingediend, houdende bezwaar tegen de bepaling in de thans geldende instructie voor de buitengewone gemeente-veldwach ters in Noord-Holland, dat hun verboden is deel te nemen aan de politieke b: we ging. Zij stellen daarom voor te bepalen, dat, zoolang deze instructie geldt-, perso nen in dienst der gemeente Haarlem nietl zullen worden genoopt een benoeming tob buitengewoon gemeente-veldwachter aan te nemen en, eenmaal een zoodanige be: noeming aangenomen hebbend, vrij zullen zijn, de verdere waarneming van dat ambt te weigeren. Zij stellen voor, dit besluit ter kennis te brengen van den Commissar ria der Koningin in Noord-Holland. Men meldt aan „De Tel.:" Enkele maanden geleden verzocht een aantal R.-K. ongehuwde meerderjarige mannelijke ingezetenen uïb de gemeente Heer-Hugowaard aan den Raad, te mo gen worden aangeslagen in den Hoofd'elij- ken Omslag, met hét doel, daardoor op de kiezerslijst te worden geplaatst. De Raad beschikte echter afwijzend op het verzoek. Adressanten gingen toen in hooger bercep bij Ged. Staten, die aan hun verzoek vol deden, en hun een aanslagbiljet toezonden. Door dit besluit zal de meerderheid van den Raad wel langzamerhand omgaan van links naar rechts, daar de liberale ge meenteraadsleden bij de laatste verkie zingen met een zeer kleine minderheid werden gekozen. De burgemeester van Hoogeveen, de heer S. Pottinga, heeft tegen Januari e. k. eervol ontslag aangevraagd. AALSMEER. Bij den Raad kwam in een brief van de H. IJ.-S.-M., dat de Mij., niet bereid is over te gaan tot oprichting van een stopplaats nabij den Oosteinderweg. Aan de Yereeniging voor instandhouding van den Proeftuin bij <le Rijkstuinbouw- winterechool wordt over 1913 een subs:die toegestaan groot f 100; aan J. Offerhaus Hz. voor geleden waterschade, op twee bij hem in huur zijnde perceelen weiland f 90. Tot leden van de commissie voor ge meentewerken werden herbenoemd de le den D. Spaargaren Cz., O. Ravestein en P. van der Meer. Aan de orde kwam een adres van de Bouwvereeniging „Volksbelang" om voor den bouw van 40 arbeiderswoningen op een deel van het terrein in het uitbreidinge plan een voorschot van f 80,000 te mogen ontvangen. Na mededeeling van het gun stig advies op het Raadsbesluit, te zenden aan Ged. Staten, werd gunstig op het adres beschikt. Beslten werd een Rijksvoor schot, groot genoemd bedrag, aan te vra gen. Tot onderwijzer met akte Engelseh werd met algemeene etemmen- benoemd de heer M. H. Antonisse, te Naarden. ALPHEN. Het bestuur der „Martha Stichting heeft zegt het Maandblad dier .Stichting, besloten d'en bouw van een Dieuwe school met gymnastieklokaal en onderwijzerswoning ter hand te nemen. Door den nood gedrongen is het daartoe moeten overgaan: lo. omdat de oude school werd afgekeurd, als niet voldoende aan d'e eischen van den tegenwoordigen tijd; 2o. omdat deze thans veel te klein is voor het aantal schoolgaande kinderen. Reeds werd' een voorloopige regeling getroffen met het bestuur van de bijzon dere school, alhier, hetwelk zjch (tysreid verklaarde een 30-tal "kinderen tijdelijk op te nemen. Vele aanvragen om opnamen in de „Martha Stichting" moeten echter her haaldelijk worden afgewezen,, eenvoudig omdat er geen plaats is op 60I100I. Dat deze toestand niet alleen onhoudbaar, maar totaal onverantwoordelijk is, zal wel geen nader betoog behoeven. Het bestuur mocht er in slagen op bil lijke voorwaarden een geldleening te slui ten voor een gedeeltelijke betaling der eerste bouwkosten, doch thans is dringend een som van f 50,000 noodig tot verster king van het Bouwfonds. Het groofce Meisjeshuis moet n. 1. een belangirijke herstelling' ondergaan, even als de Pastorie; deze laatste is een heel oud gebouw, waarvan het dak geheel© vernieuwing vereiacht. De aanleg van het terrein, het hardma ken der wegen, de rioleerinj, het aanbren gen van buizen voor gas en water hebben een extra-uitgave gevórderd Yan f 30,000, wélke de bouwkosten yaQ het C'entraal- gebouw en van het Juliana Kinderhuis met dat bedrag hebben overschreden Het bestuur doet thans een dringend beroep op Je Kuip van alle vrienden Jer „Martba-Stichting" om deze hoog nocdige f 50,000 spoedig bijeen te krijgen. Iedere gift, groot of klein, zil met tfroot© dank baarheid worden aanvaard. BODEGRAVEN. Het dep. Bodegraven der Maatsch. tot Nut van 't Algemeen heeft zijn eerste openbare vergadering ge houden in dit winterseizoen. Voor een volle zaal trad op de heer Emiel Hulle- broeck, de bekende Vlaamsche musicus, dis zijn gehoor een aangenamen en genotvollen avond bezorgde. De heer Hullebroeck hield een causerie over het leven der Vla mingen en over het Vlaamsche l:ed; hij ■zong verschillende nummers uit een bun del liederen, door hem gecomponeerd. Hij leerde, op de manier, zooals dat in Vlaanderen gedaan wordt, het publiek ook een lied meezingen. De alhier bestaande afdeeling van Volksonderwijs gaf a-an de leden en hun huisgenooten twee gezellige avonden. Het vergaderlokaal was riet zoo groot, om op één avond allen te bergen; vandaar dat eiken avond de helft was uitgeroodigd. Het programma was voor beide avonden hetzelfde. De heer J. van der Schenk hield een boeiende lezing, waarin hij aantoonde wat Volksonderwijs reeds gedaan heeft en welke de toekomstplannen zijn. Verder sprak hij met geestdrift over de opvoeding, der jeugd op.de openbare school. Dit was het ernstige gedeelte van den avond-: de overige tijd werd in beslag genomen door zang, gymnastische oefeningen, muziek en tooneelspel. Op karwei bezeerde de opperman L., alhier, zijn pink. Er kwam bloedvergifti ging bij, die het noodzakelijk maakte, dat L. in het Academisch Ziekenhuis te Lei den zijn pink moest laten afzetten. HAARLEMMERMEER. Het hoofd der o. 1. school No. 2, aan den Aalsmeerder- weg, de heer G. Klinkenberg, hoopt op 2 Dec. a. s. zijn 25-jarig jubileum als zoo danig te herdenken. HAZERSWOUDE. De weezen van Neer bosch hebben ook bij ons gezongen en on der -overgroote belangstelling. In het kerk gebouw ber Ned.-Herv. Gem., waar de uit voering gegeven werd, was geen plaatsje onbezet. Lieflijk en aandoenlijk klonk het weezebgezang door de ruimte en de stilte, die natuurlijk voortdurend héerschte, werd bij enkele stukjes van couplet tot couplet stiller. Eén keer werd nog gehaald, n.l. bij „Kerkklokstonen", wier bom-bam zeer in den smaak viel. Ds. H. Smelt opende de bijeenkomst met gebed, lezing van een Psalm en een korten welkomstgroet; ds. J. Schrijver, de directeur der inrichting, aprak voor de vuist over weezenverpleging, over de inrichting van Neerbosch, over de wijze van werking, over de behandeling van de 500 weesjes van Neerbosch en toonde in alles aan, dat God een Vader der weezen is. Zijneerw. sloot met dankzegging. De weezen werden door de ingezetenen, met rijtuigen gezegend, gratis van Koude kerk gehaald en eveneens gratis naar Bos- koop gebracht, met dien verstande, dab de eerste maal de bewoners van Rijndijk en den tweeden, keer die van het Dorp hun diensten leenden. Alle leden van het zang koor en ook hun geleiders hebben heb bij ons naar hun zin gehad en gingen noode weer weg. Gisteravond was de consistorie der Geref. Kerk zeer goed bezet, toen mr. De "Wilde, van 's-Gravenhage, daar optrad, om te spreken óver de antir. staatkunde. Hij wees op den komenden strijd en legde er vooral den nadruk op, dat de Rechterzijde er nu nog veel slechter voor 6taat dan in 1805. Links is nu aaneen gesloten, terwijl de coalitie sporen of kenteekenen van Ver brokkeling begint te vertoonen. Spreker be handelt de voordeelen van een Tariefwet en de bezwaren, die van de andere zijde daar tegen in worden gebracht. Eindelijk wekt hij zijn partijgenooten op, tot een vechce-i hoop tegen hoop, man tegen man, een vechten tot het laatst. Immers, zegt spreker, de Heer regeert en heeft het lob van landen en volken in Zijn handen. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd gebruik gemaakt door de hee ren A. ten Hoor, Y. Bol, B. van E^wijk, C. Wezelenburg en da. Bouma. De voorzitter, de heer D. de Bruyn, open de en sloot de vergadering. In het afgeloopen vereenigi'ngsjaar werd door het Zusteroomtié 192 keer ver sterkend voedsel uitgereikt, hetwelk aan 10 hulpbehoevenden werd bezorgd. Er wer den 987 eieren ontvangen en 574 gekocht, zamen 1561 stuks. Verder werd verstrekt aan de zieken en zwakken 799 liter melk. Het bestuur werd herkozen. Het streven dezer VereenigiDg is lof- en navolgens waardig. HILLEGOM. Een geheel gezin, bestaan de uit man, vrouw, vier kinderen en een dienstbode, zijn ongesteld geworden door het gebruik van minderwaardig vleesck. De politie werd er van in kennis gesteld en nam eenige restjes van dat vleesch en een partijtje bij den slager H., in de Meerstraat alhier, van wien het afkomstig was, in beslag. Het is door een deskundige onderzocht en voor de gezondheid schade lijk gebleken. KATWIJK-AAN-ZEE. Gisteren had alhier plaats de aanbesteding van het bou wen van een woon- en winkelhuis aan de Van Wassenaer-straat hoek Burgerdijk- straat, voor rekening van den heer J. M. A. Waterreus. Ingekomen waren zeven biljetten, n.l. van de heeren Kr. van der Plas f 10,720; A. Parlevliet f 10,690; Joh. Verloop f 10,372; P. van Duyvenboden f 10,200; M. v. d. Bent f9850; G. Haasnoot f 9825; L. de Best f 9130. De gunning is enkele dagen aangehouden. 't Is de afgeloopen week hier rustig geweest op vissche rij gebied. Bijna geen vaartuigen kwamen binnen. Die nog in zee zijn, zullen trachten nog een goede vangst te maken, om daarna voorgoed naar huis te komen. O. m. kwam te IJmuiden binnen de logger „Nico en Dirk", K. W. 94, van den heer N. Parlevliet, waarvan de stoomketel defect was. Het vaartuig is van een nieuwen ketel voorzien en daarna uitgevaren. LEIDERDORP. Bij de piaats gehad heb bende verkiezing zijn tot kerkvoogd dor Ned.-Herv. Gem. gekozen de heer 0. de Graaf en tot notabelen de heeren L. Heij- koop en M. Kramer. Tot voorzitter van liet bestuur der gymnastiek-vereeniging is gekozen ds. M. Kramer; tot secretaris de heer F. D. van Wijck, en tot penningmeester do heer K. Mol. LIS SE. In de gisteravond gehouden vergadering van heb H. B.-G. werden als nieuwe leden aangenomen de heeren J. Segers en Th. van Ruiten. Een voorstel om de droge veilingen hier in het vervolg niet meer te doen houden vanwege het Genoot schap, vond geen instemming. Besloten werd om het afdeelingsreglement te doen wijzigen. Daarna werd de lijst der ge maakte prijzen opgemaakt en daarna werd de vergadering na het houden van een gratis-verloting gesloten. NOORDWIJKERHOUTIn ,De Ge meentewoning" zal Maandagavond als spreker optreden ds. J. A. Gerth van Wijk, van Bennebroek. Er zullen Oud- Hollandsche liederen worden gezongen. NOORD WIJK. Woensdag a.s., d?6 mor gens om tien uren, komt de Raad bijeen. Op de agenda komt o. a, voor: uitbreiding der gasfabriek. OEGSTGEEST. Ten bate van het Sup ple tiefonds der Chr. School aan de Morsch zal aldaar op 25, 26 en 27 Nov. een bazaar worden gehouden. Be commissie, die dezen organiseert, doet haar uiterste best het den bezoekers zoo aangenaam mogelijk te maken. Ver schillende vermakelijkheden heeft zij er aan verbonden, terwijl ook zij? die van zang en muziek houden, er niet tevergeefs heen zullen gaan, daar een uitstekend zangkoor zijn medewerking verleent, en verschillende dames en heeren hun hulp daarvoor toezegden. Ook zullen verschil lende tableaux worden vertoond. Voor be zoekers uit Leiden is zelfs een autodienst ingericht. RIJNSBURG. Meldden wij eenige 11 tijd ge leden, dat door personeel van de N.-Z.-H. T.-M. eejn Yereeniging was opgericht, waar van de fpden zich' ten doel stelden hun irederijkersgaveoi te ontwikkelen en met man- dolinespel zich te verpoozen, enz., wij durf den toen niet hopen, dat deze jonge Yereeni ging reeds spoedig pen openbare uitvoering zou geven. Bit is echter het geval cn zij belooft heel wat; vooral hot mandolinekwar tet, hier nog nieuw, zal vele hoorders trek ken. 1 RIJNZATERWOUBE. Gisteravond tra den voor ons Nutsdepartemont op de hee ren Laurens Ezerman en Kommer Klein, leerlingen van de TooneeLschool te Amster dam. Met een programma vol afwisseling hielden' zij liét talrijk opgekomen publiek den geheelen avond aangenaam bezig en toonden de kunst van voordragen goed tel kennen. Hun optreden was behaald een euo- oes, zoodat iedereen hoogst voldaan o.ver het genotene huiswaarts keerde. SASSENHEIM. In de vergadering der bloemistwerklieden-vereeniging „Een zij ons Boel", welke beter dan gewoonlijk was be zocht, had zioh één nieuw lid, tevens voor de ziekenkas, opgegeven. Voor den tc hou den feestavond gaven zich tien leden op, die voor de noodige voprdrachten zullen, zorgen. Overwogen zal worden, om kindereu beneden veertien jaar niet too te laten diea avond. Nadat nog eenigen lijd was gespro ken over een collectief arbeidscontract, werd een verloting om. sigaren gehouden. Win ners werden: J. v. d. Wiel, K. Hondcrs, E. Franken en. Joz. v. Biest. STOMP WIJK.- Be ijsclub „ïfut en Ver maak", alhier, hield haar gewone jaarver gadering. Aanwezig waren 33 leden. Bij de rekening én verantwoording door den pen ningmeester bleek in kas te zijn f 109.73. Bs verkiezing, welke vervolgens aan de orde was, liep vlug yan stapel, daar do drie af tredende leden met bijna algemeene stemmen werden herkozen. Hierna werd overgegaan tot het prijs-jassen, door het bestuur op dezen avond ingevoerd voor de gezelligheid. Aan. dezen wedstrijd werd door 32 personen deelgenomen; de prijzen werden behaald door de heeren J. Wilting, P. Wensveen, L. H. de Bruyn en Jac. v. d. Horst; dp troostprijzen door H. Gruneman en Jac. v. Rijn, P. Huisman on C. Jufformans; welke prijzen met een toepasselijk woord door den voorzitter aan de wi una ara werden ter hand gesteld. VOORSCHOTEN. In haar ledenvergade ring heeft de afd. Voorschoten der Chris tel ij k-Historisehe Unie de volgende motiq aangenomen: „Be afdeeling Voorschoten, etc. betuigt haar volkomen instemming mot het voor stel der Raadsleden Eggink, Koot cn Kwak in vzako wijziging van de verordening be treffende het schoolgeld, te heffen, op de Openbare Lagere Scholen in do gemeente .Voorschoten, omdat- zij acht dit voorstel ecu, eisch van rechtvaardigheid te zijn." WARMGNBi Bé heer A. 'van 'der Wille, alhier, die sedert tal van Jaren de functie van president-kerkvoogd bij cle Ned.-Herv. Gem. bekleedde, heeft, met het oog op zijn hoogen leeftijd als zoodanig bedankt en de heer J. van Bladel om dezelfde reden als notabel. WOUBRUGGE. Tot notabele bij do Ned.-Her'v. Gom. alhier is gekozen do heer E. Visser en zijn herkozen de heeren C. Verweij en J. Heemskerk Sr. Tot oiiderling bij de Gereform. Kerk al- bier is gekozen de heer A. Kroon Mzn.! cn tot diaken de heer A. van den Berg. Be vele regen en de weinige wind zijn oorzaak, dat d'e polders hier in heb water zitten. Be werkzaamheden aan do bruggen in den Vlietpolder ondervinden daardoor groote lertraging. Een oor- recht voor ingelanden als de molens zijn vervangen ooor een machine Het stoomgemaal van den polder, „vier- ambaclit" heeft, thins reeds meer dan t'o helft cler .wintcr-steenkolen verbruikt, wel een bewijs. ,van de groot© hoeveelheid water, welke in dit seizoen is gevallen. ZOETERWOUDE. Gisteravond wérd ten huizo van den heer L. Dolle in de Wei poort, een algemeene ledenvergadering ge houden door de Harddraverij-vereeniging. Ongeveer 79 leden hadden aan den op roep gehoor gegeven. De voorzitter, de heer G. Belt, opende de vergadering c:i dankt voor de goede opkomst. De secre taris-penningmeester, de heer Slootweg, bracht verslag uit over het afgeloopen jaar en over de kas. Daaruit bleek, dat was ont vangen f 479,25, uitgegeven f 4S3.01, alzoó een tekort van f3.76. Bij de verkiezing van een voorzitter, wegens periodieke aftreding, werd de heer G. Belt met algemeene stem men herkozen. Besloten werd liet volgende jaar de fers ten niet meer in September, doch in de eerste helft van Augustus te doen piaats hebben, alzoo niet meer gelijk met de ker mis. Niets meer te behandelen zijnde, werd den avond verder gezellig doorgebracht en werden eenige prijzen, bestaande uit kunst voorwerpen, onder de aanwezige leden ver loot. Lelden. Geslaagd z(jn voor het ThofHB- tisch apothekers examen Mej. A. M. Noyen en de heer A. J. Bronkhoret. Utrecht. Bevorderd z\jn tot arts de hee ren J. W. Hartgorink en P. B. van Steenia Kaadsvcrkiexing te Sassenlieim. De R. K. klesvereeniging heeft gisteravond met byoa algemoene stemmen besloten den heer Joh. Speelman candidaat te stellen voor den Gemeenteraad.

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 1