Woensdas: 20 November. A«. 1912. <§eze (gcurant wordt dagelijks, met uitzondering van (Eon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Biaden. Eerste Blad. Officieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant". Faillissementen. fjo, 16182 PRIJS DEB ADYERTENTIEN: Y,n 18 regels /1.05. Iedere regel meer 0.171. Grootere lettert near ijjUrnimte. Kleine adyertentiën van 30 woorden *0 Oents oontant; elk tiental woorden meer 10 Cents. Voor het incaeseeren wordt/'0.05 berekend. PRIJS DEZER COUBVNT: Voor Leiden per week 8 Oents; per 3 maanden Buiten Leiden, per looper en waar agenten gerestigd sijn Franco per post i f 1.10. 1.30. 1.85. Directe Belastingen. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat aan den Ontvanger der Directe Belastingen is ter hand go- eteld het kohier der Personeele belasting No. 21 van den dienst 1912, executoir ver klaard den 18den November jl. en herin nert voorts den belanghebbenden aan hun verplichting om den aanslag op den bij de Wet bepaalden voet te voldoen. De Burgemeester voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. Leiden, 20 November 1912. Leiden, 20 November. Te Breda zijn geslaagd voor 't examen vrije- en orde-oefeningen de heeren A. J. Anea, van Leiden, en J. de Jeu, v^11 Kou dekerk. Geslaagd is voor het examen tot toe lating op den Rijkspostcursus te Utrecht, de heer Chr. Berlemon, brievenbesteller al- bier, leerling van den heer P. C. G. A. Wïjkmans. Tweetal bij de Geref. Kerk te Zeg waard o. a.ds. W. E. van Duin, te Oud dorp, en B. Roorda, van Koevorden. De eerste is beroepen te Rotterdam. Gisteren had in Den Haag de begrafenis plaats van het stoffelijk hulsel van jhr. P. O, H. Ge- vaerts van Simonshaven, kamerheer i. b. d. der Koningin. Z. K. H. Prins Hendrik 6loot zich met zijn adjudant op de begraafplaats bij den stoet aan. Achter de rouwkoets ging een hofrijtuig, waarin wa-9 gezeten de vertegenwoordiger der Koningin, kamerheer baron van Ittersum. Aan de groeve sprak Prins Hendrik namens de Nederlandsche Commanderij der Johan- niter-orde een woord van hulde aan de na- 'dachtenisvan den oprichter en werkmees ter o'er Commanderij. Prof. Muller herdacht den ontslapene als oprichter der Chr. Vereen, van Jon gemannen. Ook sprak ar. Vermeer. Zeer vele hof dignitarissen, baron S weer te. com missaris der Koningin, mr. Roest, oud-bur gemeester van Den Haag, zoomede ver schillende depulatiën bewezen de laatste eer. De baar werd door vele kransen ge dekt, o. a. een van H. M. de Koningin- Moeder en van de Johanniter-orde. In het sterfhuis was een lijkdienst ge- houdenj door ds. Schokkingv "waarbij de Prins en de vertegenwoordiger der Ko ningin aanwezig waren. Een zoon bedankte. Ter vergadering van de afd. Den Haag \an het Nat. Comité voor vervroeg de winkelsluiting in het Z.-H, koffiehuis te 's-Kravenhage was men over 't algemeen van gevoelen, dat voor Den Haag een verordening in den geest als die te Am sterdam wenschelijk is, maar d'at tegen ontduiking moet gewaakt worden. Men meldt uit Haarlem, dat mr. G. Tvan Tienhoven, oud-Commissaris der Ko- shngin in Noord-Holland zeer ernstig ziek |b. B. en Ws. van Haarlem stellen voor den heer J. A. Reus, aldaar te benoemen tot directeur van het electriciteitsbedrijf. Iemand, die niet genoemd wenscht te (worden, heeft 5000 gulden ter beschikking gesteld van de Veieeniging voor Christe lijk Hollandsoh Onderwijs ten behoeve var de inlandsche bevolking in Ned.-Oost- ïndië. Door deze milde gift is het mogelijk ge worden reeds thans over te gaan tot de fitichting van een school voor aanzienlijke iSoendaneesche meisjes te Soekaboemi. („Rotterd'.") Den 22sten dezer viert de lieer T. ïbjkstra te Harlingen, zijn hondersten ver jaardag. Na 36-jarigen dienst bij de ge beente werd hij op 82-jarigen ouderdom gepensionneerd. De grijsaard' is nog helder fV&D geest en flink gezond. Bij den president-kerkvoogd cler Ned. ïïerv. Gem. te Zwolle is, zoo meldt de >,Zwolsche Courant", ingekomen een gift t7au duizend gulden ten behoeve van de restauratie van de Broerenkerk. Met 13 tegen 7 stemmen heeft de Raad Van Dordrecht aangenomen het voorste1- •otoop c.s., om een commissie van 5 leden _e benoemen, die zal hebben te onderzoe ken of de instelling van een grondbedrijf Voor die gemeente al of niet ge wenscht is £a bij bevestigende beantwoording, op wet- e wijze dat bedrijf behoort te worden in gericht. Behalve de eerste luitenant baron Van Voorst tot Voorst, wiens verplaatsing bij het regiment grenadiers en jagers is afge komen, zal ook de ordonnans-officier van. H. M., de eerste biitenant jhr. De Beau fort, van de artillerie, tegen 1 Januari a.s., door terugkeer naar een der korpsen van dat wapen, den dienst bij Hr. Ms. Militair Huis verlaten. De najaarsvergadering van de Alge- meene Synodale commissie van de Ned.- Herv. Kerk is gisteren geopend in het ge bouw van de Synode te 's-Gravenhage. De commissie is aldus samengesteld: H. A. Leenmans, pred. te Harlingen, president; dr. G. J. Weyland, pred. te Veere, vice- president; J. Knottenbelt, secretaris; dr. J. A. Bruins, pred. te Idaard; mr. L. J. Huber, o. oud. te Veendam; D. Zoete, pred. te Lemmer; G. F. Gronemeyer, oud. te Utrecht; L. W. Bakhuizen van den Brink, pired. te Utrecht; jhr. dr. M. F. van Len- nep, oud-oud. te Aerdenhout. Prins Hendrik vertrok gisteren naar Santpoort en zou overnachten ten huize ,,Duin- en Kruidberg", als gast van den heer Crcmer. Van daar zal de Prins zich naar Het Loo begeven. Op initiatief van alle geestelijken cir culeert onder de ingezetenen te Medemblik een adres aan den Raad, om de kermis niet meer 9, dooh slechts 4 dagen te laten du ren. („N. R. Ct.") De Raad van Gendringen, zou een be slissing nemen over het verzoek van een deel der ingezetenen om een school voor M. U. L. O. op te richten. Nadat de voor zitter het voorstel had toegelicht en in dien zin uitgebreid, dat de bestaande lager» scho len ook in M. U. L. O.-scholen konden om gezet worden, stelde de heer Borren, uit Breda, voorzitter van de vereen. M. U. L. Q.-scholep, de voordeelen van het M. U. L. O. in het licht. Vervolgens werd do ver gadering een oogenblik geschorst, waarna het publiek in de gelegenheid werd gesteld, zich uit te spreken Een vóór- en een tegen stander voerden het woord. Ten slotte ■werd het voorstel om een nieuwe M. U. L. O.-school te stieten, of de bestaande lagere scholen tot zoodanige inrichtingen te ver vormen, niet 9 tegen 4 stemmen verwor pen. („Vad.") HILLEGOM. Men weet ons mee te dee- len, dat de gemeente zich een veegmachine eal aanschaffen. Het zou zeker geen over bodige weelde zijn. Onze straten kunnen soms meer dan morsig zijn. De Hillegomsche Harmoniekapel heeft gisteravond in het Hotel ,,Het Wapen van Friesland" haar eerste concert gegeven. Een mooi programma werd zeer verdien stelijk afgewerkt. De voorzitter deelde in zijn welkomstwoord mee, dat het gezel schap thans 35 werkende leden sterk is en in het aantal donateurs een sterke toene ming mocht oonstateeren. Alle aanwezigen de zaal was bijna geheel bezet heb ben genoten. In de groote zaal van „Flora" zal Zater dag a. s. een volksconcert gegeven worden. Als men in aanmerking neemt, dat de har monie voor ruim een jaar op het punt stond om te liquideeren, moet de ijverige studie geroemd' worden. KATWIJK-AAN-ZEE. De hier aange spoelde breels zouden gisteren nog bijna een menschenleven gekost hebben. Dins dagmorgen te ongeveer elf uren zagen eenige mannen van af het strand een breel drijven. De vijftienjarige J. J. begaf zich gekleed te water om het voorwerp te be machtigen. Hij bereikte het, sleepte het toen een eindje strandwaart6, doch kon daarna den vasten wal niet meer bereiken. Hiji bevond zich in een z.g. „mui" en werd mee in zee gesleept. Luid schreeuwde hij om hulp. Wel bevond zich iemand in zijn nabijheid, die trachtte hem met een haak te hulp te komen, doch deze persoon durf de, op eigen lijfsbehoud bedacht, niet ver in zee gaan,„dewijl dde muien neer gevaar lijk zijn. Gelukkig had het ingeval ook de opmerkzaamheid getrokken van enkele per sonen, die zich op het duin bevonden; zij snelden er heen, en één hunner, W. v. D., die flink van persoon was, en dus verder dan de anderen in zee kon loopen, wist den drenkeling een haak toe te steken, welke hij nog juist kon grijpen. Door de garnalenboot „K. W. 77" is o. m. aangeveerd een breel, gemerkt ,,K. W. 10", dns behoorende bij de Lom schuit „Cunegonda" van den heer P. Meer burg. Ook zijn er eenige Fransche breels aangespeeld. Na den storm was het strand als het ware bezaaid met Engelsche steenkool, waar zij door kinderen is opgeraapt. Op die manier zijn er verscheiden hectoliters gewonnen. Hoewel ze een tijdlang in het zoute water hebben gelegen, branden de kolen, na gedroogd te zijn, best. Telkens als er een flinke storm heeft ge woed, spoelen er steenkolen aan. Vermoe delijk ligt er op den bodem der Zee van deze brandstof een groote hoeveelheid en wordt zii, als het zeewater zeer beroering komt, naar het strand opgestuwd. LIS SE. Twee avonden werden in het gebouw van den Ned. R.-K. Volksbond feestuitvoeringen gegeven voor de leden en donateurs van de afdecling Lisse van den Ned. R.-K. volksbond,' en kuiï dames, ter gelegenheid van het -Patroonsfeest van dien Bond. Door de Tooneelvereoniging ,,St-Gene- sius" werd opgevöeTd; Manasse, Koning van Juda," treurspel in vijf bedrijven. De opvoering hiervan was in alle opzichten goed te noemen en viel dientengevolge zeer im den smaak. Door de zangvereeni- ging ,,St.-Gregorius" werden bovendien nog eenige nummers ten beste gegeven. Morgennamiddag te drie uren zal de nieuw aangeschafte- brandspuit worden ge probeerd. OEGSTGEEST. Nog altijd ligt in de Leidsche Buurt langs de trambaan het nieu we materiaal, waarover vóór 'n paar weken reeds in dit blad gesproken is. Nadat som migen er op minder aangename wijze kennis mede gemaakt hadden, wordt er des avonds eenige verlichting aangebracht. Deze schijnt evenwel niet voldoende te zij i, want gepas seerden Zaterdagavond struikelde een heer zoodanig, dat hij zich stellig moet hebban bezeerd, want zelfs zijn parapluie brak. Er ger evenwel was het gisteravond, toer. mej. S., alhier, zóó kwam te vallen, dat zij een arm op twee plaatsen brak. Het wordt tijd, dat de Trammaatschappij in deze afdoende maatregelen neemt. Bij de herstemming voor een notabel der Ned.-Herv. Gem. deed zich het geval voor, dat op elk der candidaten, de heeren G. N. van den Ameele en A. Uittenbogaard evenveel stemmen werden uitgebracht. Het lot besliste toen ten gunste van den heer A. Uittenbogaard. Verder werd bij herstemming gekozen tot lid van het Kiescollege de heer W. Groot terwijl in de vacature-Vreeken moet wor den herstemd tusschen de heeren J. W. Koole en I. de Leen. VALKENBURG. De heer W. K. Goed heer, onderwijzer alhier, is benoemd aan een M. U. L. O.-school te Oud-Beierland en zal deze betrekking aannemen. WOUBRUGGE. Bijzonder toezicht van de politie wordt thans vereischt op stoom- en motorbooten, daar personen belust zijn op het koperwerk daarvan. In den afge- loopen nacht werd een koperen handvat van den veerschipper alhier ontvreemd, vermoedelijk met een vaartuig en blijkbaar door iemand, die zeer goed met motoren op de hoogte moet wezen. Bij Kon. besluit is op non-aotiviteit ge steld de kapitein W. van D ruijnen, van het 11de reg. inf. ter zake van tijdelijka onge schiktheid'; en zijn benoem u tot kapitein bij het wapeai der infanterie, bij het 6de reg., de 1ste luit, J. H« Hardeinberg, van het reg. grenadiers en jagers, werk zaam onder de bevelen van den chef van den generalen staf; bij het 11de reg. ie 1ste luits. W. Dozy en J. W. van Oor schot, eerstgenoemde van de 1st© comp. wielrijders, laatstgenoemde van het reg. gre-n. en jagers, werkzaam bij het Dep. van Oorlog; is met ingang van 15 Nov. aan W. Coen- raad te Woihl op verzoek eervol ontslag verleend als voorzitter der plaatselijke oommissie van de ongevallenverzekering te Stad-Doetichembenoemd tot voorzitter dier commissie F. L. Moïze de Chateleux, ambtenaar ter secretarie te Sfcad-Doe- tichem benoemd tot iplaatsvervaing^nd -voorzat ter der plaatselijke commissie voor de on- gevallenve-rzekerrnjg te Geldermalsen L. Diemont van Langerak,. secretaris der gemeente Geldermalsen te Geldermalsen; benoemd tot plaatsvervangend voorzit ter der plaatselijke commissie voor de on gevallenverzekering te Zaandam D. M. Klijzing, candidaat-nota-ris te Zaandam. Mannenplicht en Vrouwenrechten. De wintercampagne met "betrekking tot vergaderingen en bijeenkomsten is weer in vollen gang. En de voorvechtsters en -vech ters voor vrouwenrechten laten zich daarbjj vocral nïot onbetuigd. Gisteravond heeft de Vereeniging voor Vrouwenkiesrecht eon open bare vergadering gehouden en Vrijdagavond zal de Leddsche afdeeling van den Bond voor Vrouwenkiesrecht bijeenkomen. Als iaën difc bedenkt, dat mag men de opkomst in de Ivlcine Stadszaal gisteravond zeer bevredigend noemen. Het trok echter onze aandacht, dat het aantal mannen naar verhouding der vrouwen kleiner was dan hij vroegere gelegenheden. Nadat mevrouw Alings-Van Mels wegens ongesteldheid van de presidente, mej. Lulofs, de vergadering met een kort woord had ge opend, behandelden, de heer en mevrouw Mans- vcldt, uit Utrecht, het onderwerp: ..Mannen plicht en Vrouwenrechten." Zij deden het op oen voor het gehoor aan trekkelijke wijze door elkaar beurtelings ai to wisselen. Als de hear Mansveldt eenigen tijd had gesproken en tot een zeker punt was gekomen, volgde mevrouw met een voor dracht, die óf liet gesprokene nader beves tigde óf daaTvan 'als het ware een uitvloeisel was. Zoo kregen verstand en gemoed beido him deel, doordat het wetenschappelijk be toog van den man hand aan hand ging met uiting van literaire kunst door de vtouw. De heer M. zeide hot in den aanvang zijner rede terecht: Ei' is over deze kwestie moeilijk meer iets nieuws te zeggen. Heb doel moet zijn oude dingen in een nieuw kleed te steken en de lauwen op te wekken tot den strijd, om te blijven gelooven in het ideaal. Dit is vooral thans nooclig, zeide spr., waar de tegenwoordige regeering voor de beweging niets voelt, getuige het in por tefeuille zijnde wetsontwerp van minister Heemskerk inzake ontslag van de gehuwde ambtenaren. En als hij dan met kracht had geprotesteerd over achteruitzetting der vrouw, trad mevrouw Mansfeldt op om op zeer verdienstelijke wijze uit Multatuli's Ideeën, het achtste hoofdstuk over „Gezag" voor te dragen, waarin die achteruitzetting in een schoone gelijkenis wordt goteekend. Daar bouwde do heer M. weder op voort. In breede trekken schetste hij den toestand der wouw in de verschillende tijden van af het patriarchaat tot de 20ste eeuw toe. Er bleek uit, dat liij in zijn onderwerp thuis was, en tevens hoe hij, stoer krijgsman, blaakt voor de tëchten der vrouw. En het is de plicht vaP 'de mannen, aldus de moraal van zijn betoog, de vrouw te helpen om te komen tot haar ontvoogding en om haai* te geven, de plaats, die haar in de maatschappij als gelijkwaardige van den man, naast dezen, toekomt. De bezwaren, die daartegen door mannen en vrouwen "beiden worden aangevoerd, wer den door den spreker aan do eischen van recht en billijkheid getoetst en steeds to ÜGht "bevonden. Zooals wij zeiden, mevrouw Mansveldt wisselde de rede af met voordrachten. vap Agnita Klooster, mevrouw Van ItallieVan Embden en anderen, welke voordrachten zeer in den smaak vielen, en warm werden toe gejuicht, evenals ook de rede van den spreker zelf. Aan het einde der rede had oenig debat plaats. De heer SijtsmA achtte, in strijd met do meening van den spreker, die als voorzitter van den Mannenbond voor Vrouwenkiesrecht dezen Bond aanbeval, het heter, dat de man- Pen, die voor de vrouwenbeweging zijn, zich aansluiten hij de Vereeniging of den Bond voor Vrouwenkiesrecht, waar het verdeelcn van voorstanders van eenzelfde beginsel in verschillende groepen'tot krachtversnippering leidt. Mevrouw Lente sloot zich Bierhij aan en vond het al verkeerd, dat Vereeniging cn Bond gescheiden maroheeren. Dat er bijv- in deze week twee vergaderingen zullen wor den gehouden, die eigenlijk hetzelfde bö- ocgeP, achtte ook zij reeds ontactisch, waar om zij veeleer pp meer samenwerking aan drong. Mevrouw Vap Reedt. DordtlandSillevis, presidente der afdeeling Leiden van den Bond voor Vrouwenkiesrecht-, meende, dat deze scheiding toch ook haar goede zijde had, daar de Bond nu allicht personen "be reikt, die zich' niet bij de Vereeniging zou den aansluiten en omgekeerd. De hoer en mevrouw Mansveldt verdedig den het bestaan van een afzonderlijken Man nenbond. De laatste bemoeit zich voorname lijk met verkiezingen en doet allerminst den anderen vereenigingen concurrentie aan. In het buitenland bestaan de afzonderlijke Man nenbonden ook. Mevrouw Alings sloot vrij laat de zeer gezellige, welgeslaagde vergadering. Verkiezing; Kauier van Koophandel en Fabrieken te Leiden. Bij de verkiezing van vier leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken verkre gen de candidaten der R.-K. de heeren ~\V. J. Oreyghton, J. J. P. de Graaf en Arnold Smits, resp. 78, 76 en 77 stemmen. Gekozen werden do aftredende leden, de h.h. A. Couvée P.Jzn., met 124; A. de Koster Jr. met 123; A. L. Reimeringer met 124; M. H. W. A. van Rossuni du Chattel mot 121 cn W. F. Verliey van Wijk met 124 etemmetn. Gemeenteraad v. Roordwijkerhont. Voorzitter: De lieer J, P. J. M. Sweens, burgemeester. Aanwezig: alle leden. De Voorzitter opent; notulen worden ge lezen en goedgekeurd. MededeelingenIngekomen verschillende stukken van Ged. St., inhoudende goedkeu ring van genomen Raadsbesluiten. Aan de gemeente zal alsnog worden uit gekeerd een bedrag van f 16.66, zijnde te weinig genoten, inzake subsidie Lager Onder wijs. Voor kennisgeving aangenomen. IngekomenEen schrijven van gemeente werklieden, inhoudende c*en verzoek om loons- verhocging. Zij genoten tol. heden eon loon, 's zomers van ƒ1.50, 's winters van fl.25 per dag. Op voorstel van B. en "Ws. wordU hun loon thans gebracht op f 9 vast pe$ week, zijnde reeds ingegaan 1 Nov. LI. Een verzoek van de heeren G. Buiten en( A. Endema, om vergoeding als hoofd vang het herhalingsonderwijs. Wordt besloten deze yergoeding be be* palen op f25 per cursus. Een adres van den lieer G. Warmorda&i en verschil lende belanghebbenden, met vettv zoek tot verharding van den weg, loopendei van den Schelpwcg naar zijn boerderij. Bij onderzoek is gebleken, dat bedoelde weg voorkomt op de kadastrale kaart, doch,' ongenummerd. De heer J. Warmerdam vermbedt, da« deze weg behoort tot de gemeente, weshalve zij verplicht i§ dien te onderhouden. Hierop maakt do heer L. M. van Noorfe' do opmerking, dat op het kadaster moer, ongenummerde wegen voorkomen, welke de gemeente niet behoeft te onderhouden, o. a* vele duinwegen. Dc heeren Verdegaal en Van Noort maken tevens de leden attent, dat op het inge komen adres de handteokening van den meest belanghebbende ontbreekt, n.l. die van den heer A. Guldemond, wiens landerijen voor een deel aan den bewusten weg grenzen. In den loop der jaren is deze weg ook! gedeeltelijk verlegd. De Voorzitter is van meening, dat, zooi op het ingekomen adres wordt ingegaan,! meerdere dergelijke verzoeken van inwoners", welke in betzelfde geval ver koeren ala de heer G. Warmerdam, mettertijd den Raad zullep bereiken, terwijl het ondoenlijk zou, zijn daaraan te voldoen. Het spijt den Voorzitter dus niet te kun nen voldoen aan het ingekomen verzoek van den heer G. Warmerdam, die reeds meerma-. len een dergelijk request bij den Raad in diende. Voorts deelde de Voorzitter nog mede, dn(j het Februari zal worden eer hot eleotrisohl licht er zijn zal. De heer Van ^Noort was van meaning,, dat het mogelijk wel Juni zou worden ep vToeg hoe liet dan gaan zou met de garantie, bepaald, op f1100 per jaar. Hierop deelt de Voorzitter mode, dat latera lichts voorziening, dan eerst bepaald was, geep schade aan de gemeente berokkenen zaL De garantie wordt daarna berekend on naj verhouding verminderd. Hierop gaat de vergadering over in ëtyf met gesloten deuren. Opgave van personen, die lich t+ Leiden hebben gevestigd. J. Pels, Steenstraat 48, beambte H. IJ.-S.-M. M. E. Zant, Nieuwe Rijn 3, dienstbode., O. J. A. Snorn, Groenhovenstraat 11, lste luit. veldartillerie. H. Waalewijn, Heynsiusstraat 7, pho- tograaf. J. Siera, Kloots- of Vischpoort 7, tuinde*., O. Ph. J. M. van Dijk, Hooigracht 74, student. W. Koe kc bakker, Heerengracht 13£, naaister. C. F. H. Göbel, Rapenburg 51, studentin H. Fijma én gezin, Oude Rijn 116, ma chinist. H. A. Broug, Aalmarkt 26, winkeljuf frouw. G. A. Webhmar, Oude Vest 31. J. W. Bode, Heerenstraat 18, electricien. H. de Klerk en gezin, Stadhouderslaan J. van Soest, Diaconessenhuis, ver pleegster. B. E. R. N. D. Engelbert van Bever-: voorde, Oude Vest 33 D. F. X. J. Vintges en gezin, Haarlemmer weg 39 A, kok. C. J. Carl, Acad. Ziekenhuis, leerling- verpleegster. E. Urbanetz, Noordeinde 54. N. Weeda, Bakker-Korf f straat 6, brood bakker. B. Ph. van Harinxma thoe Slooten, Bloemmarkt 16. J. van den Brand, Haven 11. L. Smits, Prins-Hendrikstraat 8, letter zetter. J. A. Davids, Pieterskerkgracht 3 A. N. van der Tuin en gezin, Prins-Frede- rikstraat 6, plaatsnijder. H. A. Triebeis, Doezastraat 19, banket bakker. Telegrafisch weerbericht, naar waainemingen in den morgen raa 20 Nov. Mtdegedeeld door hel Kon. Ned. Meteor. Instituut te Do Bilt. Hoogste barometerstand 774.6 te Coruna; laagste 745.1 te Christiansund. Verwachting tot den avond van 21 NoV. Meest krachtige westelijke tot noordwes telijken wind. Zwaar bewolkte lucht. Buiig weer. Dezelfde temperatuur. W. Th. de Vries, schoenmaker, te Grcn ningeu.

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 1