K», 16I7T Donderdag JM ovember. A*. 19T2. <§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Uit de „Staatscourant". DAGBLAD ÏRIJS DEE ADTEETENXIEN: i_6 regel» ƒ1.06. Iedere regel meer 0.17J. Grootere lettere neu teUatsroimte. Kleine edvertentiën Tan 30 woorden *0 Oenteoontantjelk Sittal woorden meer 10 Oents.—Voor het inoasaeeren wordt 0.05 berekend. riUJS DEZEE COURANT: Teer Leiden per week 9 Cental per 3 maanden I I I J J 1.10. Bniten Leiden, per looper en waar agenten gereatigd rijn i J 1.30. franco per poet ii.il;. .Si, 1.65. Leiden, 7 November. In de gisteravond alhier gehouden jrargadering van de kiesvereeniging „Tbor- beoke" deelde de voorzitter, prof. Hee^ea, mede, dat iemand, met het oog op de a.s. iKamerverkiezingen f300 aan de kiesver- fteniging-heeft geschonken. Aan het concentratie-plan hechtte de kie6vereeniging haar goedkeuring. Het Genootschap tot Bevordering van Natuur-, Genees- en Heelkunde heeft be noemd tot nieuwe leden: de heeren V. C. ideGraaff, lector aan de Rijks-Universiteit Idr. Fritz Basenau, privaat-docent in de hygiëne; dr. E. Gorter, arts, privaat do- oent in de kinderziekten; dr. A. B. Droog lever Fortuyn, lector, aan de Rijks-Univer- eiteib, en mej. dr. A. Grutterink, priva-c- Idocente aan de Rijks-Universiteit, allen te heiden. Naar de „N. R. Cb." meldt, hebben alhier een aantal studenten van verschil lende faculteiten een oproeping gedaan, Om, naast en met volle waardcering van de onzijdige Yereeniging van Ethische en Godsdienstige Vraagstukken, een dergelijke lYereeniging in vrijzinnigen geest op te richten. Prof. Lake heeft zich bereid ver klaard hun leider te zijn. Maandagavond eal men in de Academie voor de oprichting bijeenkomen. De kapitein J. C. P. W. A. Steen kamp, van liet 2de reg. veld-art. te 's-Gra- (Venhagc, is overgeplaatst bij de tweede af deeling van het korps alhier. De heer C. M. LangeVelt, 'te Voor schoten, is te Amsterdam geslaagd voor de Utije- en orde-oefeningen. De „Sts.~Ct." bevat.de statuten van 3e Boskoopsche Winkeliersvereeniging te oopde afd. Reeuwijlc en Omstr. van 'de Zuidholl. vereeniging ,,Het Groene Kruis", te Reeuwijk; de Vereeniging van iWerkliedep in dienst der gem. Heemsted» onder de zinspreuk „Door Eendracht Sterk", te Heemstede. Uit heb afdeeiingsverslag over het Hoofd stuk Waterstaat der Staatsbegrooting 3913 blijkt, dat gewezen werd op de wenschelijk- heid van een berghaven te Katwijk en van de verbetering van den waterweg van ÏJmuideriKatwijk; alsmede, dat ander maal werd aangedrongen op afschaffi.ig van de tolheffing aan 'b Haagsche Schouw. Geklaagd werd over de regeling der avondtreinen op de lijn Den Ha-ag—Haar lem—Amsterdam. Tusschen 9 en 10.3 rijden drie treinen, die echter alle te vroeg ver trekken voor hen, die in Den Haag een ftvondbijeenkomst moeten hijwonen. Voor de betrekking van gem.-secre taris te Voorburg heeft zich een twintigtal sollicitanten aangemeld. Boskoop komt op de 23ste lijst van de 34ste jaarcollecte voor de Scholen met den Bijbel voor met f 203.31.- De nieuwe burgemeester van Voor burg, D. baron Mackay, werd gisteren ge ïnstalleerd, na te voren feestelijk de ge meente te zijn binnengehaald door een eere-wacht. Muziek on zang verwelkom den hem. De echtgenoote van den burge meester ontving bloemstukken. Te twee uur had in de Raadszaal de in stallatie plaats. De waarnemende, burge meester, de heer Herckenrath, sprak ba ron Mackay hartelijk toe, die daarop ant woordde. Van de gelegenheid om den nieuwen burgemeester te begroeten word door de besturen van tal van vereenigingen en corporaties, en door zeer veel particulie ren, gebruik gemaakt. Na afloop van de receptie maakten ba ron en baronnesse Mackay met de wethou ders een rijtoer. Bij de gisteren gehouden verkiezing (Tan twee notabelen der Ned.-Herv. Gem. te Boskoop zijn de aftredende vrijzinnige nakakelen de heeren K. Rosbergen en J. E^oftman T.Azn. onderscheidenlijk met en 120 stemmen herkozen. orthodoxe candidaten, de heeren 15%iNoordt en Sliedrecht, waren 53 en 57 ♦btemmen uitgebracht. („N. R. C.") Voor de vacature van commandant van de Haagsche brandweer hebben zich 63 sollicitanten aangemeld, van wie er naar 'het „Dagbl. v. Z.-Holl. en 's-Gr." meldt veertig hun opwachting bij den burgemees ter^ hebben gemaakt, voor het meerendeel officieren van zee- en landmacht en van het Indische leger. F)e Haagsche wethouder De Wilde beeft, -zich, naar „De N. Gt." meldt, met het lid van de Raadscommissie voor de topenbare reiniging, den heer J. A. Sillevis, to den directeur van dien tak van dienst, den heer V. de Groot, naar Parijs, Rouaan ëU HAvrè begeven, öm daar de vuilverbran dingsinrichtingen in werking te zien. De Vereeniging van vergunninghou i dera „Onderling Belang", te 's-GraveDha- ge, heeft een adres gericht tot de Tweede Kamer, waarin verzocht wordt om ver schillende wijzigingen in de Drankwet. Bij de gisteren te Rotterdam gehou den Raadsverkiezing in district 3 (vacature- Rombach) werden uitgebracht 2754 stem men. Hiervan verkregen de heeren C. van Dorp, lib., 1472, J. A. A. Verbeek, R.-K., 1023, en J. A. Bartsch, soc.-dem259 stemmen, zoodat gekozen is de heer Van Dorp. In de gisteren gehouden buitengewone vergadering der classis Amsterdam der tie- ref. Kerken is aan dr. P. A. E._ Sillevis Smitt, wegens rijn benoeming als hoogleer aar aan de-Vrije Universiteit, eervol emeri taat verleend. De Classis verleende eveneens aan dr. J. Ridderbos, predikant bij de Geref. Keik te Bussum, wegens zijn benoeming als hoogleeraar aan de Theologische School te Kampen, eervol emeritaat. Het Maandbericht van het Ned. Zen delinggenootschap te Rotterdam vermeldt o.m. een gift van f 100 van H. M. de Ko ningin-Moeder als blijk van belangsteUing in den arbeid en een legaat van wijlen mcj. D. S. Drijfhout v. Hooff te 's-Gravenhage, groot f6000, waarvan de helft te beleggen. Door de gemeente Wageningen is voor f 38,000 aangekocht het bekende „Lex- cesveer, aan den Rijn. Het is het oudst be kende overzetveer aan den Rijn en was 'n vroeger eeuwen gemeentelijk bezit. In 1804 kwam het in particuliere handen. Voor de genoemde koopsom verwerft de gemeente het recht van overvaart, de ijzeren gier- pont en het veerhuis met 5 H.A. grond. HAARLEMMERMEER. Door J. Hoog kamer, te Abb.enes, die door het Gerechts hof te Amsterdam tot drie maanden ge vangenisstraf werd veroordeeld, wegens een te zamen en in vereeniging gepleegde" mishandeling van den gemeente-veldwach ter B. Drènth, is tegen dit vonnis cas satie aan get eek end. Ongeveer de helft der Suikerbieten, d:e in dezen polder zijn verbouwd, rijn voor de verschillende fabrieken, ver scheept. Van de andere helft staat echter nog een zeer" groot gedeelte, in den grond vast. Schier overal heersoht dan ook „ge brek aan werkvolk." In dezen polder loopen twee koop lieden langs de huizen, verkoopende (vol gens hun voorgeven) gouden horloges. Vooral bij eenvoudige luitjes trachten zij hun slag te slaan. Onder allerlei bedrieg lijke voorwefrdsels'-cri- een groote dosis bru taliteit weten zij tem elotte hier en daar een horloge te verkoopen tegen prijzen van f 8 tot f 12. Iemand die het eens nader liet onderzoeken, kwam tot de ontdekking, dat de horloges een waarde hadden van pl.m. één gulden. NOORDWIJK. Gisteravond heeft de van ouds bekende reciteerclub „Utile Duld", onder afd. van het Sint-Jeroensgilde, met een mooie uitvoering rijn ouden roem ge handhaafd. De zaal van café „Het. For tuin" was goed bezet; dat was prettig voor de dilettanten, doch ook voor de -kassen van de drie vereenigingen, waarvoor deze uitvoering gegeven werd: St.-Jeroens-lees- bibliotheek, St.-Liduina- Vereeniging en „Hulp in Nood" van den Volksbond. De pastoor en de kapelaans woonden de uitvoering bijéén der kapelaans is advi seur-regisseur van „Utile Dulci". Hij heeft gisteravond weer genoegen beleefd van de regie. Vóór de pauze speelde men een blijspel in drie bedrijven: „Kosthuis Biil- ler". Dat was een kluchtig, dol-vermake- lijk stuk. Er is zonder ophouden gelachen en gejuicht. De grime was ook heel goed. Van der Heyden krijgt er van jaar tot jaar meer slag van. De mise-en-scène was vooral in liet eerste bedrijf te roemen. ,De kamer in het derde bedrijf was wel wat sobertjes. Wij-beweren, dat het een kniesoor in het kwaadraat is, die gisteravond niet gul heeft gelachen. Na de pauze is „Rooie SaDder" nog opgevoerd. Dat sloeg ook in, al waren er een paar regels uitgeschrapt. Wij hebben met genoegen gezien, dat „Utile Dulci" eén paar goede krachten rijker is geworden. Zóó kan de Club blij ven, wat zij altijd is geweest. NOORDWIJKERHOUT. In „Langend" ziet het er voor de bewoners niet rooskleu rig uit. Er zakt thans zooveel water uit de duinen, dat geheele stukken blank staan. Verschillende ingezetenen aldaar makon thans voor eigen rekening duikers, wan r- door het overtollige water geloosd kan worden in de slooten van den Noordzijd*r- polder. ZOETERWOUDE. Hedenmorgen ge beurde hier een ongeluk, dat betrekkelijk goed is afgeloopen. De< landbouwer C. O., uit deze gemeente, reed, na het uitgaan der kerk, in de Zuidbuurt met een tentwa- gen, bespannen met een paard naar huis. In het voertuig zaten eenigen van zijn huisgenooten. Op een oogenbük sprong rijn paard naar links en kwam de bespan ning tegen een telephoonpaal aan, met het gevolg, dat de wagen met de inzittenden omver viel. Dadelijk waren eenige men- sohen aanwezig, die de behulpzame hand boden en een en ander weder overeind hielpen. De vrouw van O. .was het meest geschrikt en had zich ook het meest be zeerd. Ned. Chr. 9fteit»je»bond. Voor een groote schare Belangstellende vrouwen en meisjes trad' gisteravond in het wijkgebouw aan den Stillen Rijn, alkier. op jönkvrouwe S. E. de Savornin Lohinan. uit Arnhem, met het onderwerp: „Wat is de Nederlandsche Christelijke Meis- "jésboncB" Nüdat door mej. W. WildebÓer dé verga dering met gebed was ingeleid en Psalm 25 6 en 7 was gezongen, na in de spr. liet woord. Zij zette uiteen hoe, in navolging van den Zwitserschen Bond „Union Internationale de la jeune fille" in 1894 in Nederland de Bond voor Christelijke jonge Vrouwen werd opgericht onder voorzitterschap van mej. Spiering. Sedert dien tijd zijn er in ons land dertig afdeel.ingen gevormd, die alle hetzelfde doel nastreven. De bedoeling vail den Bond is den onder lingen band onder de,jonge vrouwen en meisjes in Nederland te versterken, haar te beschermen en te steunen, wanneer zij alleen staau. Verder door samenkomsten, waarin bij bellezingen zullen worden gehouden en ge legenheid zal zijn tot het "stellen van vra gen; de gelegenheid te dpenen elkaar na der. te. leeren kennen,waardoor dan weer kleine clubjes kunrjeti gevormd-wor den. Tevens is a-an deze afcleeling verbonden de v ereeniging „Zusterhu|p7,j onder leiding van mej. Brass, waar de meisjes zich ge zellig kunnen bezig houden, en welke Ver eeniging stoffelijke hulp verschaft, o.a. het uitzenden van verzwakten naar het Moria-Rusthuis. Nadat spr. haar rede geëindigd had, werd de gelegenheid opengesteld zich op té geven als lid, waarvan door 28 personen werd gebruik gemaakt. Het voorloopig" bestuur bestaat uit zés leden, zoodat de afdeeling Leiden kon wor. den opgericht met 34 leden, terwijl bij mej. W. Wildeboer,- Pieterskerkgracht 20, voor meisjes van den Prot. godsdienst, van wel ke richting ook, de gelegenheid bestaat zich aan te melden als lid. De eerstvolgende bijeenkomst zal gehou den worden ten huize van mevr. ds. Schok king. Wanneer door het Hoofdbestuur, dat ge-* vestigd is te Arnhem, een presidente zal zijn benoemd, zullen de bijeenkomsten op nader te bepalen tijd en plaats worden ge houden. De vergadering werd met het zingen van het vierde lied uit den Bundel der Ver eeniging gesloten. Ëxaineu» krankzinnigen verpleging. Deze examens zijn voortgezet met de candidaten uit de gestichten „Endegeest". „Rhyngeest" en „Voorgeest", te Oegst- gcest, en „Meer en Bosch" te Heemstede. De uitslag is als volgt: Eerste gedeelte: „Endegeest", „Rhyn- geest" en „Voorgeest", 9 candidaten, af gewezen 3, geslaagd de zusters A. M. J as- perse, M. Kruijff, E. van Putten, E. Schoo newil en W. F. Wijting en broeder W. A. Bodewet. Tweede gedeelte: „Rhyngeest", 5 cand.- daten, geslaagd de zusters C. J. Baider, R. P. Schraage, M. Stuurman en H. J Zeldenrijk en broeder C. Bekker. Derde gedeelte: „Endegeest", „Rhyn geest" en „VooFgeest", 5 candidaten, ge slaagd de zusters H. G. van Dongen, C. J. Lous, M. J... Mastenbroek. J. Ringelberg en H. Wijga. Heemstede: Eén candidaat, die geslaagd is, lil. broeder W. J. van Gaaien. Deze examens worden elders voortgezet Bij Kon. besluit is met ingang van l Dec. benoemd tot inspecteur in algemeenen dienst van de spoorwegen H. C. C. van Rijsbergen. c. i., thans districts-inspecteur der Spoorwegdiensten te Hilversum; is aan mr. G. van der Flier, op verzoek, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van rechter-plaatsver vanger in de arr.- rechtbank te Leeuwarden en -uit die van plaatsvervangend voorzitter van den Raad van Beroep (Ongevallenverzekering) al daar, onder dankbetuiging; is tijdelijk benoemd tot leeraar - aan de R. H.-B.-S. te Heerenveen, N. H. Vlas veld, thans leeraar aan een bijzondere H. B.-S. te Hilversum. Tniiibon W-Onderlinge. Te Amsterdam Ï9 in ,,Ivrasnapolsky", ón der voorzitterschap van. den heer G- Kruyff, een druk bezochte buitengewone algemeen© ledenvergadering dér „Tuinbouw.Onderlinge1' gehouden, ter behandeling van het voorstel der commissie van toezicht tot herziening 'der statuten en ter bespreking van verscliil. lende wijzigingen in het bedrijfs-ongeva.Lkn- reglement- In de tool i oh ting werd gezegd, dat de Tuinbouw.Onderlinge nu ruim drie jaar de ongevallenverzekering uitvoert, en ervaring heeft opgedaan omtrent de werking van ver schillende bepalingen. De directie wees bij hoaï mondelinge toelichting op het groote verschil, dat zioh' bij deze gelegenheid open baart tusschen de Staatsverzekering, waar zelfs de meest urgente herzieningen jaren lang moeten -wachten, en de onderlinge verze kering der belanghebbenden, waar men nu de ervaring rijp is, zonder lang gepraat, de ver kering kan doen aanpassen aan die ervaring. Do voorgestelde wijzigingen hadden o. a. ten doel de verzekering, welke thans be perkt is tot ongevallen, welke den verzekerde overkomen-ton gevolge van tuinbouw-werk- znomheden, uit te breiden tot de bcdrijfs- ziektcn en tot pile ongevallen, welke den verzekerden arbeider overkomen in verband met werkzaamheden, welke hij in dienst van zijn werkgever verricht. Voorts werd een verandering voorgesteld in de definitie van „arbeider". Als arbeider zal voortaan worden beschouwd, ieder, die in dienst van oen werkgever tegen vergoe- ding werkzaam is, mits hij tot liet verrich ten van tuiubouwwerkzaainheden in dienst is genomen. Aangenomen werk zal voortaan worden geacht in dienst van den tuinbouwer te warden verricht. De verzekering wordt verder uitgebreid ook" tot kinderen beneden <lc 12 jaar, in verband met de doof de Leer plichtwet toegestane schoolvacanties van zul. ko. kindoren. Ook ten aatizfon der- schadeloosstellingen waren verschillende veranderingen ontwor pen. Voorgesteld: werd den wachttijd van 10 dagen voor de toekenning van tijdelijke uit keer ing in te- krimpen tot 5 dagen- Voorts de uitkeeringen gedurende do eerste 2 maan- den te berekenen naar liet loon, dat een gelijksoortig arbeider vermoedelijk zou heb ben verdiend op de dagen, waarover de uit- keering moet worden vastgesteld. Voorgesteld werd het minimumloon van een vrouw te bepalen op GO ets. Aan getroffenen, die niet meer dan voor 10 pCt- invalide zijn, zal een uitkeering ineens worden verleend van 936-maal de uitkeering per dag (thans 312- maal). Voorgesteld werd verder om voortaan ook begrafeniskosten te vergoeden- Geopend wordt do mogelijkheid om een uitkeering tijdelijk in te houden, indien de getrcffeno geen geldelijk nadeel van zijn letsel ondervindt- In geval van d'ron ken schap vervalt, vol gens de tegenwoordige regeling, ieder recht op schadeloosstelling. Voorgesteld werd te bepalen, dat do .nabestaanden hun recht op schadeloosstelling behouden. Het recht van beroep wordt uitgebreid en toegekend ook ten aanzien van tijdelijke uit- keeringen na de t-weede maand na hot onge val. Vccrts werd voorgesteld de aangesloten werkgevers mede te verzekeren tegen het risico der burgerrechtelijke aansprakelijkheid, zonder dat verhooging der voorscholpreinie hiérvan het gevolg zal zijn. Ten slotto werd voorgesteld ook aan de patroons zolf gelegenheid te geven, zich vol gens do bepalingen van het bedrijf-ongeval len-reglement te verzekeren, op dezelfde wijze dus ongeveer, waarop dit voor de isdustri- eele verzekering mogelijk wordt gemaakt, door het aanhangige ontwerp tot herziening der Ongevallenwet 1901. Alle deze wijzigingsvoorstellen werden aan genomen, waarna do vergadering aan do di rectie en de commissie van toezicht opdroeg aan het centraal-bestuur van den Nederland- schen Tuinbouwraad voor te stellen de ge noemde wijzigingen aan te .brengen- Aan de orde was vervolgens een voorstel tot wijziging der statuten. De veranderingen zijn alle van ondergeschikt belang en werden door de vergadering aangenomen- Do voorzitter sloot do vergadering met de opmerking, dat, komen do aangenomen wij zigingsvoorstellen tot stand, do vrijwillige onderlinge verzekering in den tuinbouw den arbeiders veel grooter voordeelen biedt dan do Ongevallenwet 1901 ten aanzien der in- dustrieelo ongevallenverzekering doet. Van oen Vragen bas. Dr. J. H. Gunning, van Utrecht, %k> „Pniël" redigeert ontving verzoek, om een Vragenbus in dat weekblad op te nemen. „Voor geen duizend gulden," antwoordt dr. Gunning de vraagster, en hij zegt ter verklaring: „Mijn waarde juffrouw, daar heb nk absoluut geen gave, geen tijd en geen plaatsruimte voor. Daarvoor moet men een ideaal van geduld, van wijsheid en van geschiktheid ziyn om de hersenen onzer theologische Nederlanders te vatten, en al ben ik nu al 33 jaar in het vak', ik ben «ri nog nooit in geslaagd de diepzinnige ge-' aardheid van ons dierbaar volk ten volle tfi! waardeeren. Zulk een man is er bovendien, de knappe en alzijdige ds. Lingbeek, van Spdjk, die in „De Geref. Kerk" elke week alle aan* vragers niet alleen met engelengeduld aan hoort, maar zelfs beantwoordtNu eens ia het iemand, die hem vraagt of een dominé, die met standjes uit een Zondagsschool wegloopt, met zegen Kerstfeest kan vie ren? Dan of de dood door steeniging niet erg pijnlijk is7 Waarop de verstandige maa antwoordt: „Wij hebben het nooit onderi vonden, maar gelooven van wel". Dan weef consulteert men hem over het geoorloofde van het bijwonen van Gereformeerde pre- dikaties, als men in zijn eigen omgeving slechts lichten, ethischen kost kan krijgen;, of de menschelijke ziel al dan niet van eeuwigheid is; wat wij toch moeten denken van de varkens der Gadaree-nen; of er nog gelegenheid zal zijn tot bckeering als het' duizendjarig rijk is aangebroken, en of de Joden heuseh nog in Jeruzalem terug zul-" len komen; of men „Heer" of „Heere" fceg&'en moet; of Judas een bruikbaar pre-, diker kon zijnof men lijken verbranden mag; of het verlangen van sommige Ge reformeerden naar Gezangen niet een tee-» ken van verval is, enz. Neen, juffrouw, zoek" uw licht niet in Utrecht, maar in Spijk, en God zegene u rijkelijk „De Gelderland." De „Gelderland" arriveerde gisteren van Minorca te Malta. Na gebunkerd le j hebben gaat het schip weer verder naar keö Oosten. Naar het Oorlogsterrein. De ambulance van „Het Ned, Roode Kruis" voor Griekenland, die Maandag jl.; van 's-Gravenhage is vertrokken, kwam be houden te Brindisi a-an en zou zich onmid dellijk inschepen. Gisteren is door het hoofdcomité de eeri ste post met brieven, enz., voor de ambu- lance bestemd, naar Athene verzonden.; Nader wordt gemeld, dat mej. A. E. van.' der Starp en mej. C. Louzada, dóeto-. randi in de medicijnen te Leiden, Maan-< dagavond geheel onafhankelijk van de am bulance onder dr. Bierens de Haan naar Athene vertrokken zijn onder geleide van den Griekschen consul, om daar behulp zaam te wezen in een der Grieksche hospri talen. De gediplomeerde verpleegster zuS-. ter Den Hartog heeft zich zij haar aango-' sloten. Kaad van £3tato. De Afdeeling van den Raad van Stato voor de geschillen van bestuur, behandeld» het beroep van J. W. Gunst en anderen, te Woerden, tegen een besluit van Gei. Staten van Zuid-Holland, waarbij aan heb gemeentebestuur van Woerden voorwaar-, delijk vergunning is verleend tot het uit breiden van de gasfabriek Gedep. Staten, over dit beroep gehoord,- adviseerden tot niet-ontvankelijk-verkla- ring van bet beroep op grond, dat appel lanten van het instellen daarvan geen ken nis gaven aan B. en Ws. Nadat staatsraad mr. De Nerée van Bab- beiich verslag over deze zaak liad uitge bracht, werd het beroep toegelicht door eenige appellanten of hun gemachtigden; waarna de secretaris der gemeente Woer-, den, de heer Van Heivoort, inlichtingen verstrekte o.a. naar aanleiding van de me- dedeeling, dat het verzuim van appellan- ten, om aan het gemeentebestuur kennis te geven van het beroep, te wijten zou zijn aan verkeerde of onvolledige inlichtingen van de zijde van het gemeentebestuur. Ommen. De Minister van Binnenl. Zaken heeffi bepaald, dat de nieuwe verkiezing voor, een lid van de Tweede Kamer in het dis trict Ommen, noodig geworden door het be-, danken van den heer mr. JE. baron Mackay, zal plaats- vinden op Zaterdag 16 Novem ber. De stemming is bepaald op Dinsdag 2fl November en de herstemming, zoo noodig, op Dinsdag 3 December. Men meldt uit Zwolle aan „De Maas-» bode", dat het plan bestaat mr. H. v. <1.«\ Vegte wederom candidaat te stellen van anti-rev. zijde. Signreninakersactfc. Naar het „Hbl." meldt, is in de gisteren te Utrecht gehouden, druk bezochte pa»-, troonsvergaderiug besloten een tegemoet-» komende houding in zake de door de arbei dersbonden gestelde voorwaarden aan te;

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 1