N«. 16146 Woensdag 9 October. A0. 1912. (Seze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Biaden. Eerste Blad. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIE*: Van 16 regels 1.05. Were regel meer /'0.171. Grootore letters naai plaatsruimte. - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Cents contant; elk tiental woorden meer 10 Cents.-Voor het incasseeren wordt/0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voer Lelden per week 9 Cents; per 3 maanden f 1.10. Ëniten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post 1.65. Leiden, 9 October. De aftiteling Leiden der Ned. Chr. Sfcud>entenvereeniging zal in den aanstaan den winter weder vergaderingen en bij eenkomsten houden. Prof. dr. P. D. Chantepie de la Saus- Baye, alhier, zal in een viertal avonden een nader te bepalen onderwerp behande len. Mr. dtr. J. Schokking, mede van hier, Kal een kring leiden, waar men sociale .vraagstukken zal behandelen. Mej. E. C. Knappert, directrice van het Leidsohe Volkshuis, zal de leiding op zich nemen yan een practisch-socialen kring. Behalve in geregelde bijeenkomsten der ledlen en de genoemde vergaderingen, uit de Yereeniging zich in Bijbel- en Zendings lezingen. Onderscheidene problemen zul len er besproken worden, waaraan ook oiiet-leden kunnen deelnemen. Ten slotte wijzen wij op het nieuwe iVereemgingsgebouw waar alle studenten yrijen toegang hebben tot eetzaal en lees zaal. Men hoopt hierdoor het koffie uur der spoor Studenten wat aangenamer te maken dan dat tot dusver was. De lieer A J. Splinter, cand. totderu H. D. alhier, heeft toezegiging van beroep ontvangen naar de Ned.-Herv. Gem. te De Krim. Aangenom'-n is het beroep als hulppre 'diker bij die Gom., te Uithuizen, door den heer G. J. van Ingen, c-andidaat te Wasse naar. Bij resolutie van den Minister van •Koloniën is mr. P. M. G. van Walscm, alhier, gesteld ter beschikking van den Gouverneur-Generaal van Ncd.-Indië, om daar te worden geplaatst in rechterlijke be- trekking. Wegens het gouden ambt-sfeest van •den hreer Dee, academisch pedel, alhier, op 17 October a.s., is de inauguratie der nieuwe leden van het L. S.-C. een dag ver vroegd en vastgesteld op den 16den Oct. De 1ste luit. der veld-art. jhr. Op ten Noort, die dezer dagen overgeplaatst werd van 's-Hertogenbosch naar Leiden, is, zoo meldt „Het Yad.", Zondag te paard naar zijn nieuwe garnizoensplaats gereden. Hij vertrok 's morgens halfvijf uit Den Bosch en kwam 's namiddags on geveer zes uren te Leiden aan. Do 1ste luit. P. H. J. van der Heem, ya-n het 4de reg. inf., die zijn studiën bij 'de hoógere krijgsschool t-e 's-Gravcnhage heeft voltooid, keert 1 Nov. naar zijn gar nizoen alhier terug, Men meldt ons uit Haarlem, dat een commissie uit den liaad aldaar voorstelt over te gaan tot stichting van een gemeen telijke openbare leeszaal en wel op het ter rein der voormalige stadskweekerij. De kosten worden begroot op 121,(XX> gul den. Mr. S. de Vries Gzn. heeft gisteren zijn dagelijksche werkzaamheden als wet houder van Amsterdam ton stadhuize al daar hervat. Het hoofdbestuur der Nederlandsche- Zuid-Afrikaansche Yereeniging heeft be sloten een eere-maaliijd aan te bieden aan den commandant-generaal der Zuid-Afri- kaansclie burgermacht, den heer Chr. F. Beyers, en de heeren prof. dr. H. D. J. 'Bodenstein, oud-president F. W. ïteitz en ds. H. D. van Broekhuizen, allen thans hier te lande vertoevende, en verder aan de eere-leden der Yereeniging, dr. W. J. iLieyds en B. H. de Waal, en aan den con- bul-geoieraal F. H. Knobel, allen met hun dames. Deze maaltijd heeft plaats op 26 dezer in den huize Couturier, te Amsterdam. Gistermorgen had op de K-K. be graafplaats te Vlaardingen de ter-aarde- bestelling plaats van het stoffelijk over schot van den heer A. H. C. M. J. IJzer- mans, in leven lid van Ged. Staten van Zuid-Holland. Onder de vele aawezigen werden opge merkt o.a. de Commissaris der Koningin, baron Sweerts de Landas, leden van Ged. Staten, de burgemeesters van Vlaardingen on V 1 aardinger-Ambacht, de wethouders van Vlaardingen, enkele leden van het ooi- lege voor de zeevisscherij, de bestuursle den van de afdeeling Vlaardingen ter be vordering van de Ned. visscherij, alsmede vertegenwoordigers van verschillende cor poration, waarin de overledene als be- tuursNt zitting had. De lijkdienst in de Katholieke kerk werd é^leid door pastoor IJzermaiLs, uit Heem- «tede, bijgestaan door pastoor Ivontus en ka]) el aan Becker, uit Vlaardingen. Aan dr. H. D. Verdam, conrector van fen lee.raar aan het gymnasium te Leeuwar den, is op yerzoek eervol ontslag uit die Betrekkingen verleend. Heden neemt Z. K. H. de Prins als gast van den Commissaris der Koningin in Overijsel deel aan een drijfjacht bij Almelo. Donderdagavond zal 'de Prins met de „Oranje-Nassau" van de Mij. Zeeland" uit Vlissingen naar Engeland gaan, om Zondagmorgen terug te keeren. H. M. de Koningin-Moeder ig gister- namia'dag naar JNoord-ltalie vertrokken. In de gisteravond te Amsterdam ge houden vergadering -der Schoolcommissie is de vraag, of het wenschelijk is oen poli kliniek in te richten voor onvermogende tandlijders onder de leerlingen der armen scholen, met 22 tegen 20 stemmen ontken nend beantwoord. In dezen geest zal B. en Ws. geadvi seerd worden. B. en Ws. van Rotterdam vragen bij den Raad aldaar een crediet aan van f 131,600 voor eonige ingrijpende verande ringen aan den Westzeedijk. De nieuwbenoemde directeur van de Holland-Amerika-lijn te Rotterdam, de heer A. Gip6, thans hoofdagent te New- York, is met het s.s. Nieuw Amster dam'' uit New-York vertrokken, alwaar hij VrijdJag a.s. wordt verwacht, om zijn nieuwe betrekking te aanvaarden. De le den der Hollandiiche Club te New-York boden hem een afscheidsdiner aan en schonken hem als herinnering een kostba re zilveren vaas. De heer Gips heeft daar op aan de leden der Nederlandsche kolonie ock een diner aangeboden. Naar „De Standaard" nader ver neemt, zal de brochure van dr. Wielen ga inzake de benoeming naar Kampen, in- dlien zij geschreven wordt, niet verschijnen aleer de zaak der benoeming geheel haar verloop heeft gehad, m. a. w. niet vóór de Synode vergaderd en de benoemde be slist heeft. Te Haarlem had gisteren een stem ming plaats voor 2 ledlen van den Raad, ter voorziening in de vacatures, ontstaan dioor het overlijden van den heer C. G. Loomeijer en het bedanken van den heer Z. Middelkoop. In de eerste vacature werden uitge bracht op de heeren G. J. Droste Jr., Lib.-Unie, 609 stemmen, P. J. van Keseel, R-.-K., 919, A. Nagtzaam, S.-D., 897, zoo dat herstemming tusschen beide laatsten moet plaats hebben. In de tweede vacature werden uitge bracht op H. van Brederode Jr., Vrije. - dem., 629, E. van E verdingen, S.-D., 750, dr. K. E. die Jong, Chr.-hist., 1042 stem men, zoodat herstemming plaats moet heb ben tusschen beide laatstgenoemden. Om Lalfacht gistermorgen is het feest ter herdenking van Alkmaars Ontzet in 1573 begonnen met een reveille van het stedelijk muziekkorps en ongeveer honderd! jongens, die een kleppermarsch uitvoer den, waarbij in optocht door do stad ge trokken werd. Om acht uren liet de stadsklokkenisb va- derlandsche liederen van het carillon op den waagtoren hooren. In de Groote Kerk had een godsdienst oefening plaats. Onstreeks halftwaalf werd bij het Victoriebeeld door den voorzitter van ae Untzetvereemging een feestrede uitgesproken en na deze rede zongen 400 kinderen onder begeleiding van het stede lijk muziekkorps vaderlandsche liederen en werden aan het Victoriebeeld twee lauwer- kran,in gehecht van de vereenigir.£en „Alkmaar's Ontzet" en „Floris v. Teylin- gen.'' '8 Namiddags was er concert in de Groote Kerk. Het feest is gisteravond besiote/n met een concert van meerge meld korps op den Steenenburg, en een avondfeest op het electrisch verlichte Doe- lenveld, waar kon worden gedanst en cle bezoekers van vermakelijkheden profiteer den. De Raau van Hengelo (0.) heeft met groote meerderheid van stemmen besloten, niet over te gaan tot de oprichting van een openbaar slachthuis, maar B. en Ws. uit te noodigen te komen met een verbe terde vér ordening op de vleeselikeuring. Bij de verkiezing van leden voor het kiescollege der .Ned.-Herv. Gem. te Naar- den hebben, de rechtzinnigen zich zeer ingespannen om een overwinning op de vrijzinnigen (die veel meer stemmen kun nen uitbrengen) te behalen, doch hun candidaten verkregen ieder 89 stemmen, zoodab zij beneden de volstrekte meerder heid (102) bleven. Gisteravond is de eerste burgemeester van Keiden met een uit tien heeren be staande commissie te Rotterdam aange komen. Hede maakten zij een tocht door de havens ter bezichtiging van de haven werken. Daarna begeeft de commissie zich naar AntwerpeD. De gewone audiëntie van den Min. van Buitenl. Zaken zal a.s. Vrijdag niet plaats hebben. HILLEGOM. De Raad zal Donderdag 17 October, 's morgens té tien uren, vergade ren. De voornaamste punten der agenda zijn: Werklieden .reglement, prijsverminde ring van het muntgas, begrooting gasbe drijf 1913, jaarwedden van burgemeester, se. cretaris, secretarie-ambtenaren en gemeente- opzichter, keuringsdienst van levensmidde len, i nstituufc van schoolartsen, adres der afd. Zuid-Hollands Noordhóek Bond van Ned. Onderwijzers om de salarissen te herzien en gemeonte.begrooting 1913. Gisteren werd eeri kind van R., wo nende aan don Stationsweg, alhier, door een auto aangereden. Dr. Kleyn verleende de eerste geneeskundige hulp en adviseerde over brenging naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden noodzakelijk. De auto, die het kind overreden had, nam liet ^ervoer daarheen op zich. Do chauffeur ia buiten schuld, wordt verzekerd. KATWIJK. Na gehouden inschrijving is de levering van turf, gedurende 't a.s. win terseizoen bcnoodigd in de verschil, gem- geb. opgedragen aan den brandstoffenhande^ laar IJ. van der Plas, en wel f 5.50 voor do Friesche en f 6.50 voor de harde turf, per 1000 stuks, francoin de verschillende gebouwen. KATWIJK-AAN-ZEE. De miniatuur-mo- torlogger „K.W. 176", waarvan wij onlangs melding jnaakten, is nu geheel voltooid en staat voor een ieder ter bezichtiging in het z.g. waakhuisje naast het verkooplokaal der recderij-veroeniging „Vuurbaak". Het kunstproduct trok reeds den eerslen dag der bezichtiging veler aandacht. Wegens den mist zijn drie binnenvaar tuigen, welke hier thuisbehcoren in aan varing geweest. Do motorschuiten „Zes Ge broeders" en „Katwijka&n-Zce" van de hee ren C. Haasnoot en Jb. van Rijn zijn, van IJmuiden komende, in aanvaring geweest met zandbakken, zoodat zij in plaats van te zes uren eerst te elf uren 's morgens aankwa men. De voorsteven van de „Zes Gebroe ders" was aan de linkerzijde, danig inge deukt. De Katwijksche boot, dio 's morgens te zes uTen van hier vertrekt, raakte te Valkenburg aan den grond (Zie onder Val kenburg). Het feit, dat do haring nu cn dan vlak onder de oppervlakte van het water zwemt, zoodat liet wel voorkomt, dat een vaartuig door de haring heen vaart, zonder deze te kunnen vangen, omdat de vleet daarvoor te diep ligt, heeft enkele reeders doen besluiten, dit jaar een. proef te nemen met Engelseh want, z.g. drijfwant- Het Hollandsch want tocli ligt zeventien Meter onder de oppervlakte van het water, terwijl 't Engelseh want iets boven liet water uit. steekt. Dit laatste echten? brengt het ge vaar mee, dat als er een of ander vaar tuig door heen vaart, de vleet ernstig be schadigd wordt. LISSE. Gisteren zijn gearresteerd en van daag naar liet Huis van Bewaring te Haar. leni overgebracht F. W. en B. A., alhier, die iemand, terwijl hij in beschonken toe stand was, een porteraonnaie met f25 had. den ontrold. Het geld hadden zij te 's-Gra- venliago verteerd. De kermis is weer daar en heeft weer zoo ongeveer zijn gewone aanzien. De plaats echter, die sinds mcnsclienheugenis door een gewonen draaimolen werd ingenomen, is nu bezet door een z.g. Amerikaanschen zweef molen. Voor de harddraverijen alhier zijn reeds 33 inschrijvingen. NOORD WIJK. Evenals andere jaren, de den de Seminaristen van „Hageveld" gis teren een bedevaart naar Sint.-Jeroen. De plechtige Hoogmis werd opgedragen door den regent, den Hoogeerw. lieer W. G. F. Spiekers. Hjj werd geassisteerd door de professoren A. J. Oudejans en G. Kuys. De predikatie op het Martelveld, waarheen men in processie "trokwerd uitgesproken door don Zecreerw. heer Th. A. v. d. Burg, professor. Het plechtig Lof om twaalf uren werd gecelebreerd door den Zeereerw. heer A. M. Breems, geassisteerd door de Zeer eerw. heeren J. J. M. Jansen Schmidt en M. Th. v. d. Drift. Ongeveer halftwee ver lieten de Seminaristen met hun professo ren ons dorp weer, om naar „Hageveld" terug te gaan. Bij liet dorsclien met dc machine op liet erf van J5. v. W., kreeg een knaap, die behulpzaam was, een ernstig ongeluk. Zijn been werd verwond. Geneeskundige hulp werd ingeroepen. Er was echter niets gebroken. NOOEDWIJKERHOUT. Gisteren had al hier de aangekondigde droge veiling plaats van tulpen, en naTcissen-bloembollen van wijlen den heer P. Heemskerk Sr. De vei ling geschiedde onder directie van de hee ren De Moov, van Rijnshurg, en Bader, vaai Sassenheim, tan onver9taan van notaris Binnendijk, te Noordwijk. De volgende prijzen werden besteed: Ophir d'or f 8; Parma f 18; Couleur Cardinal f 50; Thomas Moore f 19Salvator f54; Prins van Oostenrijk f40; Proserpine f85; Belle Allianco f 90; Scarlet Due f40; La précieuse f 11Gele Prins f 14; Rosa la Montagne f 22, ea Golden Spur £12 H.L, OUDSHOORN. Tot zetters van 's Rijks belastingen zijn benoemd de heeren J. Snel- derwaard en E. J. Bruggemann. Het aandeel der gemeente in de kwade posten der personeele en grondbelasting be draagt f 31.84. OUDEWETERING. Gistermiddag had do knecht van den lieer Bonda het oageluk, met zijn met kruidenierswaren gevuldeu wa gen in de Wetering te rijden. Het paard schrikte voor een tentje, dat ten behoeve der werkzaamheden aan den electriscken ka bel op den weg geplaatst was. Met veel moeite werd alles op 't droge gebracht, maar begrijpelijkerwijze was veel van de waren verloren. VALKENBURG. Door den dichten nevel uit den rechten koers geraakt, liep gisteren do Katwijksche boot, om zeven uren van Leiden vertrokken,, even vóór ons dorp op den wal. Haar zuster, naar de Sleutel stad op reis, trachtte haar weer vlot te krijgen, maar tevergeefs. Een sleepboot, ge woon de noodige zandbakken achter zich voort te zeulen en dus voor geen kleintje vervaard, dio juist passeerde, nam even de taak over en mocht hier eens de voldoe ning smaken er een van het droge „to wa ter" te brengen. Zonder onheilen, slechts met wat tijdverlies, liep dit af. Wonder boven wonder was dit ook '9 avonds, ongeveer half zes, ecQ uur, waarop vooral daar veel kinderen spelen het geval, toen een aangespannen paard hol lende het dorp inkwam. Voor een draai orgel verschrikt, had liet do beenen ppge- nomen, terwijl ds voorman midden op hot. voertuig, oen brik, stond, om de bloemkool te stapelen, die zijn vrouw hem aangaf. Bij één, althans in snelle vaart, moeilijk to nemen bocht der straat gekomen kwam de brik mot zoo'n vaart tegen ceri dikken iep terecht, dat spoorstok en Jemoen als glas afknapten. Met het tuig cn een doel van het stuur rende de viervoeter weg in de richting van zijn stal. Voor den eigenaar, een handelaar in groente, behalve den schrik, oen niet èeringe schadepost, maarge lukkig bleèf het liierbij. WARMOND. Bij de inschrijving voor het bouwen van een schuitenhuis met ioebehoo- ren, ..alhier voor rekening van den hoer Zandvliet, te 's.Gravenhagc, weTd ingeschre ven door de firma's L. de Vrijer, voor f2600; B. Rotteveel f2599; Wed. J. Beu. gelsdijk f2305; F. Machcn f2235, allen te Warmond, en A. L. de Handt, in Den Haag f 2195. Aan den laagsten inschrijver is het werk gegund. J abileam-Dce. Den 17den October zal de heer F. A. Dee, pedellus major der Leidsche universiteit, tyj de studeerende jongelingschap bekend als „prof." Deo, z\]n 60 jarig ambtsjubileum her denken. Des namiddags te halfvier zal een receptie worden gehouden in „Huize Prins", Rapen burg 8, waar tegenwoordige en oud-studenten den heer Dee hulde kunnen betuigen en hem cadeaux zullen worden aangeboden. Des avonds zal de jubilaris in de sociëteit „Minerva" worden ontvangen. Kamerlid baron Van bodem. Het Tweede Kamerlid voor Zwolle, A. Baron van Dedem, sobifjft aan „De Ned.", dat bh nog geen beslissing heelt genomen inzake do Kamerveikiexing in 1913. liet conflict isi de kleedingindustrie. Men meldt ons uit Amsterdam: De bemiddeling, door de Kamer van Ar beid voor het Confectiebedrijf in het con flict in de en.gres-confecUe-industrie aange boden, lieeft, naar wij vernemen, geen resul taat gehad. Personeele belasting; voor koftte- Iiuislionders. Het dagelijksoh bestuur van den Neder- landschen Bond' van Koffiehuis-, Sociëteit-, Restauranthouders en Slijters „Vergun ning," te Amsterdam, heeft zich met een adres tot den Minister van Financiën, ge wend, ten einde nogmaals aan te dringen op vermindering van den druk der perso neele belasting. Gewezen wordt op hetgeen de Minister van Financiën bij de behandeliiig der Staatsbegrooting heeft gezegd ten gunste van het beginsel om huur en vergunnings recht niet langer aan elkander gekoppeld te houden, en de belasting voortaan te doen schatten door de vergelijking met gehuurde perceelen zonder bijberekening van het vergunningsrecht. Ook deelt adressant mede, dat liij bi} een tweetal audiënties, die een deputatie van het bestuur bij den Minister heeft gehad, den indruk ontving, dat voortaan bij de schatting niet meer alleen rekening tzou worden gehouden met de abnormaal hooge huurprijzen, die zij hebben te beta len. Doch de teleurstelling was groot, toen een aantal belanghebbenden dit jaar in de personeele belasting even hoog waren aan geslagen als vorige jaren, en zij op hun bezwaarschriften ten antwoord kregen, dat, wanneer de vergunning staat ten name van den huurder, dc belastbar© opbrengst be hoort te worden gesteld op het bedrag van den jaarlijkschen huurprijs, terwijl, indien de vergunning staat ten name van een ander persoon dan de huurder, de huurprijs beschouwd moet worden als niet onder normale omstandigheden bedongen, zoodat de huurwaarde moet worden be paald door vergelijking met onder nor male omstandigheden gehuurde soortge lijke perceelen, in gebruik bij een persoon in het bezit, van vergunning. Adressant "verzoékt daarom den Minister een rabioneeler weg te willen volgen bij het nemen van maatregelen in liefc belang der eerlvjkheid en billijkheid van de wer king der personeele belasting voor de cate gorie belanghebbenden, die adressant ver tegenwoordigt. Verbeteriug vau volkslmiovesüug. Bij Kon. besluit zijn de volgende voor schotten verleend lo. aan de gemeente Rotterdam tot een bedrag van ten hoogste f 151,000 ten einde genoomde gemeente in staat te stellen een voorschot van gelijk bedrag te verleenen aan do Maatschappij voor Volkswoningen aldaar, ten behoeve van den aankoop van groüid voor en den bouw van 71 woningen, zoomede van een tweetal pakhuizen met kantoortje, op een terrein, gelegen tus schen de Sohaiiis en de V'atergeusstraat aldaar; 2o. aan de gemeente Krommenie tot een bedrag van "ten hoogste f 7-4,000 ten einde genoemde gemeente in staat to stellen een voorschot van gelijk bedrag te verleenen aan de Vereeniging tot den bouw van arbeiderswoningen „De Volks woning" aldaar, ten behoeve van den aan koop van grorid en den bouw van 40 arbei derswoningen. Invaliditeit»- en ouderdom» verzekering;. De Vereeniging van Nederlandsche werkgevers zet in een adres aan de Twee de Kamer haar bezwaren uiteen tegen do liinhangige wettelijke regeling van de ver zekering van werklieden tegen geldelijke gevolgen van invaliditeit en ouderdom. Zij verwerpt het beginsel van de dwingen de regeling, geeft verre de voorkeur aan van overheidswege geleide en gesteunde vrij "willige" voorzien iug, die niet alleen aan loontrekkende arbeiders, doch aan allo ge gadigden ten goede komt, dooh, indien de Tweede Kamer niettemin het stelsel van het aanhangige wetsvoorstel aanvaardt, vraagt zij althans splitsing van invalidi- teibs- en van ouderdomsverzekering, waar bij de eerste, voor zoover zij niet valt on der de Ongevallenwet, worde overgebracht bij de Ziekteverzekering, de laatste verbe terd worde door toekenning van ouderdoms pensioen op 60-jarigen leeftijd, met toe kenning van een liooger pensioen, indien dit eerst later wordt genoten. De Vereeniging ter behartiging voji de belangen der Vrouw verzoekt in een adre3 aan de Tweede ICamer met klem het wets ontwerp niet aan te nemen. Op 14 October, aan den vooravond vau de openbare behandeling in de Tweede Kamer van de Invaliditeitswet, zullen van wege d'e S.-D. A.-P. in een 12-tal plaat sen van ons land vergaderingen worden gehouden om te protesteeren tegen de spoedige behandeling van dit ontwerp. Een eigen aardig;© voor»peIliug. Professor Fischer van de Yale Universi teit, voorspelt, dat de toekomstige mensch. den leeftijd van 250 jaar zal bereiken. Dc Amerikaansclie geleerde meent, dat de le vensduur der m-nschheid na 7 of 8 eeuwen gemiddeld 100 jaar zal bedragen. In het jaar 4000 zal de mensch 250 jaar oud wor. den. Ook dan zal hot scluxme geslacht ouder worden dan de sterke scxe, zoodat do toe komstige vrouw wel zoo oud als Mothusa- lem zal worden. Als grond voor deze laatste bewering wijst Fisher er op, dat dc weten schap geconstateerd heeft dat de levensduur, der vrouwen steeds grooter wordt. Tusschon 1881 en 1900 nam de gemiddelde levensduur den? En gels cl 10 met 16 jaar, die dor Fran- Caise met 11 jaar eu die der Duitsclie mot 29 jaar toe. In dezelfde periode nam do levensduur der mannen in geringere mate toe; de Engelseh man leeft 14 jaar langer dan zijn voorvader, de Franse-liman 20 jaar en do Duitscher 25 jaar. Aanvraag van werkzoekenden. Geopend van 9—12 uren des morgen» ®n van 2—5 uren des middag*. 1 boekhouder, 3 timmerlieden, 1 pianomaker 1 behanger, 2 schilders, 3 grof-bankwerker», 1 banketbakker, 2 bakkers, 1 piccolo, 4 loop* knechten, 10 losse werklieden, 2 werkster^. 1 waichrrouw.

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 1