N°. 16144 Maandag Octoner. A0. 1912. geze jouraat wordt dagelijks, met uitzondering van <§pn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. Iii Iloflii'iiigeii. LEIBSCH DA&BLAB PRIJS DER ADVERTENTIES: Van 1—6 regels ƒ1.05. Iedere regel meer ƒ0.171. Grooters letters naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën van 30 woorden <0 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Cents. Voor het incaBseeren wordt 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURAST: Voor Leiden per week 9 Oents per 3 maanden 1 i l f l.io. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn II, 1.30. Franco per post 1.65. Afsluiting passage Rapenburg. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis dat het gedeelte van het Rapenburg, gelegen tusschen de Doelensteeg en de Nonnen steeg, wegens het verrichten van werk zaamheden aan de duinwaterleiding, op Dinsdag 8 October a.s., v oor d e passage me't rij- en voertuigen e a 1 z ij n afgesloten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELA AR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 7 October 1912. Vergadering Tanden Gemeenteraad Tan Leiden, op Donderdag 10 Oct. 1912, des namiddag* te twee uren. Te behandelen onderwerpen: 1. Benoeming van een wethouder. 2. Benoeming van een onderwijzeres in de handwerken aan de school der 3de klas se No. 8. (217) 3. Rekening, dienst 1911, van de Stede lijke Werkinrichting. (211) 4. Verzoek van de Vereeniging tot Be- Vordering van het Vreemdelingenverkeer om vergunning tot het ma-ken van een hou ten gebouwtje, op het Stationsplein van de Holl. IJz. Spoorweg-Maatschappij. (216) 5. Verzoek van de Leidsohe Plulmvee- [Vereeniging, om de Stadszaal tegen ver minderd tarief be,schikbaar te stellen. (219) 6. Verzoek van het bestuur van het strijk orkest Euterpe" om het gebruik van het zanglokaal der Kweekschool Voor Onder wijzeressen. (215) 7. Verzoek van de Leidsche Duinwater- Maatscha.ppij om vergunning tot levering ,v*-a duinwater in een gedeelte der gemeen te Leiderdorp. (213) 8. Voorstel om de Commissie van Beheer o-ver de gestichten Endegeest", Voor geest" en ,,Rhyngeest" te machtigen tot tie uitvoering van ecnige werken ten be hoeve van het gesticht Endegeest." (221) 9. Verordening, regelende do heffing van jen belasting onder den naam van Markt veld te Leiden. (220) 10. Verordening, regelende de heffing van een belasting onder den naam van Liggeld in de gemeente Leiden. (220) 11. Verordening, regelende de heffing rVan een belasting onder den naam van Ha- «Vengeld in de gemeente Leiden. (220) 12. Verzoek van de Afd. Leiden van tien Bond van Nederlandsche onderwijzers, om de kosten van het geneeskundig attest ten behoeve van zieke onderwijzers(essen) voor rekening der gemeente te nemen. (204) 13. Voorstel: a. tot ingebruikgeving van twee ineen- löopende benedenkamers van het perceel Pieterskerkgracht no. 11 aan het genoot schap Mathesis Scientiarum Genitrix" b. tot beschikbaarstelling van gelden voor het in verband met die ingebruikgeving aan brengen van e enige veranderingen aan het sub a genoemde perceel. (218.) 14. Bezwaarschriften tegen aanslagen in het vergunningsrecht, dienst 1912-1913. (214) 15. Voorstel: a. tot beschikbaarstelling van gelden voor de op- en inrichting van een gebouwtje, be stemd tot vetsmelterij, op het terrein van het Openbaar Slachthuis; b. tot verhuring van het sub a genoemde gbouwtje aan de Leidsche Varkensslagersvereeniging. (212.) 16. Verordening, houdende wijziging der verordening van 11 Mei 1911, regelende het beheer van het Openbaar Slachthuis en den raug, het getal, de bezoldiging en de wijze Van benoeming van het daaraan verbonden personeel. (Gem.bl. No. 15). (223) 17. Vaststelling" van het eerste suppletoir kohier der plaatselijke directe belasting, dienst 1912. (224) 18. Vaststelling van het forensenkohier der plaatselijke directe belasting dienst 1912. (225) HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden Gezien het adres van P. M. VERHOEF, om vergunning tot plaatsing en in-wer king-stelling van een electromotor van 3 pk. in dc Spekslagerij in het perceel Steen straat No. 1, Sectie B No. 202; tot het in- beweging-brengen van twee vleeschbewer- kingsmachines Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; geven bij deze kennis aan het publiek, dac genoemd verzoek, met.de bijlagen, op de Secretarie dezer gemeonte ter visie gelegd is; alsmede dat op Maandag 21 October aanst. des voormiddags te elf uren, op het Raadhuis gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tetren dit verzoek in té brengen, terwijl zij er de aandacht op vesti gen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinder wet voor 't gemeentebestuur of een zijner le den zijn verschenen ten einde hun bezwaren mondeling toe. te lichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C DE GIJSELA AR, Burgemeester. VAiN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 7 October 1912. Leiden, 7 October. De Leidsche St.udentenvereeniging voor Ethische en godsdienstige vraagstuk ken zond aan het begin van het nieuwe stu diejaar den leden een boekje met overzicht over den afgcloopen winter en met nieuwe plannen, waaruit blijkt, dat zij met voldoe ning op het afgeloopen jaar kan terugzien. Het ledenbal steeg tot boven de 200. Behalve een viertal welgeslaagde open bare vergaderingen en een Dan te-cursus, door mej. E. Knappert gegeven, werden studenten-godsdienstoefeningen gehouden, die uitmuntend slaagden. Verscheidene professoren gaven met deze nieuwe proef hun ingenomenheid te kennen. Uit de plannen voor 19121913 blijkt, dat die rector-mamficus, prof. dr. B. D. Eerd- rnans, in de openingsvergadering een rede zal houden van propagandistische strek king. Verder zullen spreken ds. Haspels, van Rotterdam, dr. Cohen, van Den Haag, en iur. d'r. Van der Laaf, van Gendringen. De godsdienstoefeningen zullen achter eenvolgens worden geleid door ds. Hee- ring te Dordrecht, ds. Wannee, te Gronin gen, cn ds. Van der Bergli van Eysinga, te Zutfen. Ds. K. W. Yeth&ke, pred. bij de Ned.- Herv. Gem. alhier, trad! gistermorgen na ernstige ziekte voor "het eerst voor de Geiu. op, en wel in de Oosterkerk. Aan het einde der godsdienstoefening werd den herstelden leeraar toegezongen de bekende zegenbede. „Dat 's Heercn zegen op u daal' De heer W. Dirkse, klerk ter Griffie van het Kantongerecht alhier, is benoemd tot en beëedigd als waarnemend griffier van dat Kantongerecht. Het werk, aapbesteed door den archi tect den heer. L. v. d. Laan, alhier, voor rekening van dén lieer Van der Putten, te Oegstgeest, het verbouwen van een woon huis, aldaar, is opgedragen aan de heercn A. Harbeveld.en A. d© Vrind, aannemers te Leiden. De Minister van Waterstaat heeft be noemd tot tijdelijk adjunct-ingenieur de heer W. F. Zieck, alhier bij de voorberei ding van de werken ten behoeve van den aanleg van een zijtak van liet Wilhelminaka- naal naar Eindhoven. Onder voorzitterschap van prof. mr. D P. D. Fabius hield de vereeniging voor de Staathuishoudkunde en de Statistiek te Utrecht haar gewone algemeeue vergade ring. Voordat het onderwerp, de Arbeidsbeur zen betreffend, aan de orde kwam, wer den eenige huishoudelijke zaken afgedaan. Blijkens het. jaarverslag van den secreia- ris-penningmeester, dr. C. A. Verrijn Stuart, steeg het ledental van 720 tot 733 De geldmiddelen verkeeren in gunstigcn toestand, het batig saldo nam toe var f 1390.00^ tot f 2036. Herkozen werd als bestuurslid prof. dr. C. A. Verrijn Stuart, uit Groningen: in de plaats van prof. mr. D. van Blonz^ Delft, cl:e niet herkiesbaar was, wtrd ge kozen mr. Ph. FalkeJiburg, Amsterdam. Besloten is de volgende algemeene ver gadering te Leiden te houden. Vervolgens werden een aant-al nieuwe leden benoemd, waarbij o.a. uit Den Haag do burgemeester, jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek, A. S. Gppenheim, mèj. C. A. van Maanen, C. C. A. van Genderen Stort, inr. M. J. van der Flier, mr. S. J. Blau- pob ten Gate en dr. N. Reeling-Brouwer. Hierna kwam in behandeling het onder werp ,,Taak, inrichting en werkzaamheid van Arbeidsbeurzen en de roeping der overheid te clien opzichte". Hierover waren praeadviezen uitgebracht door dc heeren C. van Dorp, uit Rotter dam, en mr. A. Tepe, uit Leiden. Gisteravond heeft de nieuwe predi kant der Geref. Gemeente te Hoofddorp, Ds. E. Schouten, van Bolnes, daarheen ge komen, zijn intrede gedaan. Des voormiddags was zijneerw. in zijn ambt bevestigd door den consulent, ds. J. Dijk, van Stoter weg, die dit deed naar aanleiding van Ezechiel 33 vers 7 Naar aanleiding van Psalm 122 vers 69, schetste de nieuwe predikant de taak, die hem wacht, en cle verhouding tusschen gemeente en Zeeraar, zooals die moet zijn naar Gods Woord. Na de predikatie richtte hij zich in het bijzonder tot clen kerkeraad, dien hij dank te voor het in hem gestelde vertrouwen en voor de hartelijke ontvangst, hem en zijn echtgenoote bereid; tot den consulent, ds. J. Dijk,, voor zijn hartelijke bevestiging van dien morgen, alsmede voor diens arbeid in de gemeente, tijdens het vacant-zijn tot de vertegenwoordigers der burgerlijke' gemeente, nl. B. en Ws.tot de afgevaar digden van de naburige kerken en einde lijk, tot de gemeente, waaraan hij zich in deze ure van harte y er bond. Door ds. Dekker, van Nieuw-Yennep werd namens allen de predikant hartelijk dank gezegd voor de vriendelijke woorden, door hem gesproken, waarna den nieuwen voorganger door de gemeente staande werd toegezongen Ps. 134 vers 3. H. M. de Koningin schonk aan de Ned. Middernaohtzending-Yereeniging f 50 en H. M. de Koningin-Moeder f 75. Z. K. H. Prins Hendrik is bescherm heer geworden van de van 26 Juni tot en met 10 Juli 1913 te Sittard te houden ten toonstelling van nijverheid, handel, land bouw, kunsten en wetenschappen. De prinsessen van Bentheim, die gedu rende acht dagen de gasten van H. M. de Koningin-Moeder geweest zijn, zijn naar Duitschland teruggekeerd. De commandant der Haagsche brand weer, jhr. Wichers, ia voornemens om te gen 1 Januari ontslag uit die betrekking aan te vragen. De derde zitting van de Generale Synode der Geref. Kerken, noodig gewor den door het bedanken van dr. B. Wielen- ga voor zijn benoeming tot hoogleeraar aan de Theol. School, wordt door het mo- deramen uitgeschreven tegen Donderdag 17 October a.s. des voormiddags te tien uren, in de Noorclerkerk te 's-Gravenhage. Curatoren der Theologische School zullen den vorigen dag in Den Haag vergaderen. In het gebouw „d'Geelvinck'-' te Am sterdam had gistermiddag een bijeenkomst plaats' van Amsterdamsche electrioiens. Deze vergadering was belegd door den Alg. Ned. Metaalbewerkersbond afd. Am sterdam, ten einde propaganda te maken voor de organisatie en een terugblik te werpen op de afgeloopen staking. Gecon stateerd werd, dat de staking een heilza- men invloed) had uitgeoefend. Dat het resultaat niet anders was, werd geweten san het feit, dat in het vak zoovelen onge organiseerd zijn. Aan hen is het te wijten, dat men nog steecis geen arbeidscontract heeft. De heeren Rils en Dans bespraken in deze bijeenkomst, de middelen, die er toe zullen leiden, dat ook voor -de electri oiens het arbeidscontract worde ingevoerd. De aanwezige niet-leden werden opgewekt, lid der organisatie te worden. („Mg. Crt."). In plaats van ds. A. J. Adriani, dezen zomer gestorven, heeft het Centraal-- Comité van Yrijz.-Herv. in Nederland tot zijn secretaris benoemd dr. W. Meinders- ma, pred. te 's-Herbpgenbooch. Men meldt aan het „Hbldi.": Naar aanleiding van het bericht, dat ia de Doopsgez. Gem. te Hollura, on Ame land, de godsdienstoefening door dien ge meente-veldwachter wordt geleid, wanneer de predikant, om welke reden dan ook, niet tegenwoordig is, kunnen wij mededee- len, dat deze gemeente-veldwachter ook niet'de eerste de beste is. Hij :is de zoon van een vroegeren predikant dier Gemeen te, werd zelf ook bestemd voor d© oplei ding tot het predikambt en bezocht het gymnasium te Groningen. Omstandigheden brachten echter in zijn opvoeding verande ringen. Na eenigen tijd als zeeman te heb ben gevaren, vestigde hij zich in zijn ge boorteplaats en werd er benoemd als ge meente-veldwachter. Zijn prediking wordt door de Gemeente zeer gewaardeerd. Het hoofdbestuur van „Nosokómos", Nederlandsche Vereeniging tot bevordering der belangen van verpleegsters en verple gers, heeft tot de Raden van de groote ge meenten m ons land een adreö gericht met het verzoek, de aanstelling van schoolver- pleegsters in ernstige overweging te nemen. Ged. Staten van Gelderland hebben hun goedkeuring onthouden aan het besluit van den Raad van Batenburg, tot schorsing van het opënbaar lager onderwijs, totdat de nieuw te bouwen openbare lagere school zal kunnen worden in gebruik genomen. Voor de Vacante betrekking van twee den opzichter bij de gemeentewerken, spe ciaal belast met den dienst der plantsoe nen te Zutphen, hebben zich 87 sollicitaji» ten aangemeld. B. en Ws. van Arnhem lieben bij den Raad een ontwerp-vercrd'eniDg betreffende de winkelsluiting ingediend. Het ontwerp bepaalt, dat dé winkels niet geopend mogen zijn vóór 's-morgens 5 uren en na 's avonds elf uren op Zaterdag, den dag voor Hemelvaartsdag, van 20 November tot 6 December en van 17 tot 24 December; op andere dagen vóór 's morgens 5 uren en na 's avonds 9 uren. Uitgezonderd zijn apo thekersinrichtingen, waarvoor bij verorde ning sluitingsuren zijn vastgesteld'; alle lo cal) teiten, bestemd voor gebruik ter plaat se van aldaar verkochte eet- en drinkwa ter, winkels in stations. Overtredingen worden gestraft met hech tenis van hoogstens zes dagen of geldboete van f 25. Naar het „Dbld: van Z.-H. en 's-Gr.:' verneemt, is de districta-inspecteur der spoorwegdiensten H. C. C. van E ijsbergen, te Hilversum, bestemd om te worden be noemd tot inspecteur in algemeencn dienst voor de spoorwegen, in plaats van den on langs overleden inspecteur A. 11. Witkop. Men meld't ons uit Zwolle: In de tweedaagsehe stemming voor ker keraad of kiescollege voor de Ned.-Herv. Gem. alhier werden voor den kerkeraad uitgebracht 2C01 stemmen en voor het kies college 1100. De vrijzinnigen wonnen den slag. („N. C.") KATWIJK. Aan deu Katwijksclien straat weg is ecai belangrijke verbetering aange bracht sedert tal van Jaren, vormdo zich ter hoogte van „Do Valstrik" bij den minsten Togen oen waterstroom, die bij flinke buien bijna niet ie doorwaden was. Het schijnt, dat dezo toestand een ge volg was van verwaarloozing der afvoar- gologeilheid, althans vorige weak werd op gehaald oen riolccring, dio uitliep in een sloot naast do trambaan. Gelijk gezegd: deze rioleering is opgehaald cn schoonge maakt, terwijl aan do zuidzijde van den weg ccn flinke ontvang-kolk is gemetseld. Het staat to voorzien, dat door deze werk- £3) Het orkest begon nu de eerste accoorden [Tan het dér de en laatste gedeelte der pa- yanne te spelen. Er is iets clroomerigs en haast iets droevigs in dat deel van dien plechtigen dans en die melancholie wordt nog extra onderstreept door de composi tie van Rameau, die dien avond buitenge woon mooi gespeeld werd. De zalvende woorden van den Koning klonken Lydïa nog onaangenaam in haar ooren toen hij zijn hand naar de hare uitstak voor den •dans. Zij volgde hem werktuiglijk; haar voelen maakten de danspassen, maar haar ge slachten dwaalden af in het land der 'droo- men. Een vaag gevoel van onrust drong langzaam doch zeker haar hart binnen; zij dacht na over de woorden vau Bodewijk, niet wetend, wat zij er van moest denken of liever beginnende te vreezen, d'at zij er de volle beteekenis van zou gaan begrijpen. Zi) kon het idee niet. van zich afzetten dat hij op een heimelijke wijze een toespeling maakte op den Stuart- en zijn zaak, toen hij sprak over overtuiging'en over „haar moed maar zij dacht toch dat hij slechts een vage toespeling maakte op haar tusschenk^mst van dien morgen, op d:e uithaisting van lord Eglinton en haar be lofte om ernstig na te denken over de zaak. Dat stelde haar tot op zekere hoogte gerust. De woorden van den Koning waren nn haar geheugen al mistig geworden, aan- Rezien zij op het oogenhlik zelf er geen ernstige aandacht aan had gewijd en zij dwong dién vagen angst langzamerhand weg en glimlachte zelfs om haar eigen flauwheid, die een gevaar vermoedde, waar er geen wae. Dab was bepaald -de ware reden van do vleierijen van den geldzuchtigen vorst. Om de waarheid te zeggen was haar geest te zeer vervuld geweest van de .voorvallen van heb oogenhlik, haar twist met haar echtgenoot, het vertrek van Gaston, de voorgenomen tocht vau de „Monarch" diat zij bijna de belofte had vergeten, die zij den Koning had gedaan in het.idee om tijd te winnen. „Wat danst u prachtig, madame,'» zei Bodewijk, „het is de poëzie der beweging. Geloof me ik kan een zeker gevoel van af gunst niet overwinnen.'' „Afgunst, sire op wien?... of op wat?" vroeg zij, gedwongen om een gesprek aan te houden, dat haar walging inboezemde, aangezien de ctikette haar niet toestond om te zwijgen als de Koning wensehte te praten. „Me duiikt dat het noodlot Uwe Majes teit geen wenschen overlaat." „Afgunst op den gelukkige die zekerheid verkreeg, waar wjj tevreden moesten zijn met vage, hoewel vriendelijke beloften,'*" antwoordde hij kortaf. Zij keek hem scherp, onderzoekend aan en er vertoonde zich tusschen haar wenk brauwen een diepe rimpel van twijfel, neen van angst. „Zekerheid over wat, sire?" vroeg zij, terwijl zij opeens bleef staan en zich om keerde om lièm recht in de oogen te zien. „Ik smeek nederig om de vergeving Uwer Majesteit, maar het komt me voor dat we elkaar niet begrijpen en dat Uwe Majesteit over iets spreekt, dat ik niet vat." „Welnu, dan zullen we clat onderwerp laten rusten," antwoordde Bodewijk door "en door galant, „want we zouden hensch niet gaarne één oogenhlik van dézen zali gen dans willen verliezen. Heb zij voldoen de als ii begrijpt, madame, dat uw Koning dankbaar is en Zijne dankbaarheid zal too- nen, zelfs al brandt zijn hart van afgunst over het geluk van een anderen man l" De sluwe uitdrukking in ziju oogen kon niet verkeerd uitgelegd worden. Lydia oelde dat haar gezicht begon te gloeien van woede, welke verontwaardiging even snel plaats maakte voor een afschuwelijken, onoverwinnelijke^ afkeer. Maar zij vermoedde heb nog steeds niet. Haar voetep. maakten weer de danspassen op de eentonige maat der muziek, maar haar hart klopte woest; de kamer begon voor haar blik rond te draaien en .een akelig gevoel van duizeligheid dreigde haar te overmannen. Al het bloed was uit haar wangen geweken en zij waren aseli- grauw van tint. Zij was bang en die angst was des te erger omdat zij er nog geen naam aan kon geven, Maar zij had heb gevoel, dat er een ontzettend ongeluk op til was, clat haar onvermijdelijk zou vernietigen, als het kwam. XXVI. D e vree8elijke zekerheid. Toen begreep zij liet op eens. Aan den anderen kant der zaal, afstekend tegen het rijke goudgeel van een gordijn, zag zij Gaston de Stainville naast zijn vrouw staan met nog een paar andere dames. Hij vorm de het middelpunt van een vroolijk babbe lende groep; hij praatte druk en lachte en maakte gekheid, terwijl ziju smalle blan ke hand zoo nu en dan eeai gouden lorgnet aan zijn oogen bracht met een gebaar vol zelfingenomenheid en gemaaktheid. Iets in haar blik, hoe kort. van duur hij ook was, scheen zijn aandacht te trekken, want hij liet op eens het lorgnet zinken en hun blikken kruisten, elkaar. Uit haar blik sprak een waag, een begin van twijfel, een red vom geruststelling zijn blik was spot tend en kwaadaardig, ook zegevierend en zelfingenomen, terwijl de schoon e Irene, die die blikken opving, luid lachte en haar bioote schouders optrok. Lydia behoorde niet tot die vrouwen, die flauw vallen of gillen op dergelijke oogenblikken. Zelfs op liet oogenblik, nu de slag, waarvoor zij bang was geweest, op haar was neergekomen met een geweld, waardoor een zwakker natuur geheel ver pletterd zou zijn, lukte het haar om zichzelf te behéerschen en den dans tot aan het ein de vol te houden. De Koning, die zich begon te vervelen in het gezelschap van die zwijgende en schijnbaar zoo verstrooide vrouw, deed geen poging meer om een ge sprek te voeren. Zij had hem teleurgesteld, want de toe- sprekingen van monsieur le comte de Stain- ville, hadden hem doen hopen, dat het mooie marmeren beeld levend was gewor den en an nu af aan een waardevolle aan winst zou zijn van den kring van lichtzin nige vrienden, die hem omringden en hem de verveling van zijn huwelijksleven en van zijn officieel besta-an hielpen vergeten. En dus werd de dans door beiden 8wi]- gend afgewerkt. Lodewijk was te opper vlakkig en te suf om de verandering in do houding zijner dame op te merken. Maar op eens zag liij Gaston de StainviLle ook staan, en verscheen er op zijn gezicht die gemee- nen sluwén trek, die een oogenblik geleden Lydia's ergernis had opgewekt. Het was moeilijk om uit te maken of zjj het nu opmerkte of niet. Slechts een groote vastheid van wil belette, dat zij haar ont zettende smart bloot legde tegenover die onverschilligen. Met een gevoel van verademing maakte zij haar laatste buiging voor haar cayaLier en liet zich door hem terugbrengen naar haar offieieele plaats naast den koninklij ken troonhemel. Zij kon niet duidelijk zien, want haar oogen stonden op eens vol tra nen van schaamte cn zelfverwijt. Zij beet op haar lippen, opdat er geen kreet van pijn aan zou ontsnappen. „Je bent ziek, kindlief. Kom mee!" Die ste-ij^een zachte en ongeruste stem was die van haar vader. Zij durfde niet naar hem te kijken, omdat zij haar zelfbeheersching dan verloren zou hebben, maar zij liet zich door hem buiten het ge raas en liet schelle licht leiden. „Wat is er, Lydia?"vroeg de Hertog op nieuw en op neg angstiger toon, zoodra zij een klein afgezonderd cabinet bereikt had den, is er weer iets voorgevallen Alle dui-> veis, als die man weer gedurfd heeft..." „Wat vader?" viel zij hem in de rede. Haar stem was toonloos, zij vroeg zichzelf af, of de Hertog haar wel verstaan had, hij praatte maar onophoudelijk door en zij had dien dag genoeg verkeerde opvat tingen geslikt. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 1