R®. T6T41 Donderdag S October. A°. 1912. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. FEUILLETON. In Hofkringen. PBIJS DEB ADYEBTENTIEN: Van 16 legelB 1.05. Iedere regel meer 0.17}. Qrootere letter» naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën ran 30 woorden <0 Oenta contant j elk tiental woorden meer 10 Cents. Voor het incasseeren wordt/'O.OS berekend. PBIJS DEZEB COUBANT: Voor Leiden per week 0 Oents; per 3 maanden X f 1.10. Bniten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd rijn I J, 1,30. Franco per post J 1.65. Leiden, 3 October. Naar wy vernemen, komt voor het wethouderschap in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer Korevaar, ernstig in aanmerking de heer H. W. Fischer. Ds. R. J. lW. Rudolph, die, zooals jwij reeds Vroeger hebben vermeld, is benoemd Jot pre dik aüt-directeur van de philanthropi- 'gche inrichting tusscken Amersfoort en Bar. Ine veld, nam, waar hij over korten tijd zijn [nieuw ambt hoopt te aanvaarden, gisteravond j&fscheid als herder en leeraar van de Geref. Kerk alhier, welke hij als zoodanig twee feta twintig jaren diende. Het kerkgebouw aan de Hooigracht, waar 5de indrukwekkende en voor Gemeente en leeraar zeer treffende plechtigheid plaats had, was gehoed gevuld. Onder de aanwe- z&gein bevond zich ook burgemeester De Gij. Mei aar. Tot grondslag zijner predikatie, om af- Bchéid te nemen van de Gemeente, welke hem jzeer na aan het harte lag en die hij alleen ging verlaten, omdat het werk, hetwelk hem (nu riep, hem van jongs af had aangetrok ken en zijn volle sympathie had, koos zijn. Menv. Hand. 203238. Aan het einde der godsdienstoefening, [welke van halfacht tot over tienen duurde, irichtte de scheidende leeraar zich in 't bij- 'zondcr tot den burgemeester, zijn bride arnbt- genooten en die^in de classis Leiden, opzie ners en arm verzorgers, daarbij even aanstip, [pende hoe juist van de Leidsche diaconie de [stoot uitging' tot oprichting van het huis, [waarvan ds. Rudolph nu predikant-directeur Éttaat te worden; verder tot de oommissie yan kerkelijk beheer, de zusters van zieken zorg, bestuurders en onderwijzers der Geref. echolen, catechisanten, pleegzusters, studen ten, leden van Christelijke vereenigingen, [waarmede hij in aanraking kwam, maar van [wie hij nog nader afscheid hoopt te nemen, !êtn tot zijn Gemeente. Daama werd ds. Rudolph op hartelijke feta van waar deering getuigende wijze toege sproken door zijn ambtgenoot ds. Kouweü- hoveïidoor deen heer Vlasveld namens den Kerkeraad en door ds. Impeta, van Katwijk, [namens de classis Deiden. Tgn slotte zong de Gem. den geliefden leeraar toe Psalm 121 vers 4. Den avond te voren was ds. Rudolph na- inens dep Kerkeraad en namens de Gemeente jMiingobodon een spiegel en een salon-ameu blement met oorkonde, waarvoor hij nu in 't jopen baar zijn diepgcvocldon dank had be tuigd. In dn commissie tot het examineeren van hen, die een akte van bekwaamheid wenschen te verkregen tot het geven van middelbaar onderwee in de Nederlandache taal en letterkunde, de geschiedenie, de aardrijks kunde, de staathuishoudkunde en statistiek en de staatsinrichting, die voor hot jaar 1912 litting zal houden te te-Gravenhago, zyn 0. a. benoemd tot leden dr. K. H. Th. Bussemaker, I hoogleoraar aan de Ryksuniveraiteit te Leiden, j en dr. J. Helnetus, mederedacteur van het Woordenboek der Nedorlandsche taal, te Leiden. I Naar- het heet, zouden de plannen tot Ever bouwing van de Tweede Kajner met een [gevel aan de Kapelsbrug voorloopig blijven ^rusten en zou een plan van ruimer en groot, jscher uitbreiding van het gebouw der volks- Jyertegenwoordiging in studie genomen zijn. Naar wij vernemen moet de heer J. T. [Qremer voornemens zijn af te treden als president dér Ned. Handel.Maatschappij en zou hij dan, vermoedelijk begin Februari deze functie nederleggen. („N. C.") Door het hoofdbestuur der posterijen en telegrafie werd in Den Haag aanbesteed het herstellen en verbeteren van een l\jn langs den Staatsspoorweg tusschen Arnhem en Utrecht en bet bijepannen van draden aan deze lijn. Minste inschrijver: de heer P. van den Berg, te Waddinxveen, voor f 3596. De afd. 'e-Gravenhage van het Ned Onderwijzers-Genootschap heeft den Gemeen teraad aldaar verzocht over te gaan tot het stichten van een gemeentelijke kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen met vierjarigen cursua op den voet der Rijks kweekscholen of der Gemeentelijke Kweek school te Amsterdam. St8bl. No. 298 bevat een Kon. besluit van den 18den September, waarby in af- wfiklng van het advies van den Raad van State voor de toepassing van art. 39 der Armenwet Aalsmeer wordt aangewezen ale woonplaats van den armlastigon krankzin nige M. D. Sepers. By dit besluit wordt overwogen, dat uit de deskundige verklaring van den inspecteur van het staatstoezicht op krankzinnigen biykt, dat de patiönt op het tydstip van zijn moer- derjarigwording in staat was tot het vostigon van een woonplaats, en dat die woonplaats moet worden geacht te Aalsmeer te zyn gevestigd. Dr. B. Wielenga, Geref. pred. te Amster dam, heeft thans, zoo meldt „De Stand.", bedankt voor zyn benoeming tot hoogleeraar aan de Theol. school te Kampen. De Raad van Naardon heeft met 6 tegen 8 stemmen besloten, een volksstemming uit te schryven over de vraag, of het besluit in zake afschaffing van de kermis al of niet gehandhaafd zal worden. Verklaart de meerder heid van de inwoners zich voor het behoud van de kermis, dan zal de kermis nog op den gewonen tyd (ulto. October) plaats hebben. Aan den heer H. S. Mozes on eohtge- noote is op hun verzoek met ingang van 1 Januari a. a eervol ontslag verleend als vader en moeder in het Centraal-Israölietisch Wees huis te Utrecht en zyn in hun plaats als zoo danig benoemd de heer A. van dor Kiel, godsdienstonderwyzer to Leeuwarden, en echt- genoote. Nadat de jaarvergadering van den Nede rlandsch en S tukadoorspat roonslxxnd door den bondsvoorzitter geopend was ver klaard, gaf hij het woord aan den heer Jan Wolff, v~e allen in Rotterdam welkom heette en voorts eenige mededeelingen ö'eed omtrent de feestelijkheden die op het pro gramma staan. Vervolgens nam de heer H. Doing, uit Haarlem, lid van het uitvoerend comité, het woord om namens de vergadering hul de te brengen aan deu Bondsvoorzitter, den heer P. Jonkhof f, waarbij hij hem na mens alle leden een fraaien voorzittersha mer ten geschenke aanbood. De voorzitter aanvaardde dit geschenk met een toespraak, waarbij hij den wensch uitsprak, dat deze hamer slechts gehan teerd mocht worden bij de behandeling van zaken, welken den bloei van den Bond zullen bevorderen. In de vergadering werd besloten een telegram van hulde te richten aan ó'e Ko ningin en H. M. uit te noodigen tot een bezoek aan de tentoonstelling. Een derge lijke uitnoodiging werd gericht tot den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel. H. M. de Koningin-Moeder zal a.s. Dinsdag te 4 uren 45 min. te namiddags van Soestdijk over Utrecht en Bazel naar Milaan vertrekken. De gasfabriek te Gouda werd 25 jaren geleden door de gemeente in exploitatie genomen. Op feestelijke wijze werd -dit feit herdacht. De feestrede werd uitge sproken door den heer J. van Galen, wet houder, tevens voorzitter der commissie van bijstand in het beheer der lichtfabrie ken. Aan de werklieden, die thans ook 25 jaar in gemeentedienst .zijn, werd een ge schenk aangeboden en aan het overige vaste personeel een week extra loon ter hand gesteld. De gasproductie, welke aan vankelijk slechts 220,000 kub. M. per jaar bedroeg, is thans gestegen tot 2,400,000 kub. M. Ds. W. H. J. Baart d'e la Faille, pred. te Amstelveen (N—Amstel), - vroeger pred. bij de Ned.-Herv. Gem. te Leiden, heeft tegen l Nov. eervol emeritaat aangevraagd. Op initiatief van de Oranje-Yerceni- ging te Zeist is in een vergadering aldaar, besloten tot oprichting van een nat. bond van Oranje-Yereenigingen. HILLEGOM. De heer C. Maaskant, wiens gezondheidstoestand in de laatst® maanden te wenschen overliet, heeft zich genoodzaakt gezien eervol ontslag te vra gen als doodgraver, welke betrekking hij ruim twintig jaren met ijver en nauwgezet heid heeft waargenomen. NOORDWIJK-AAN-ZEE. Dinsdagavond is men tot de ontdekking gekomen, dat eenigen der jeugdige inbrekers, die verle den jaar zoo hebben huisgehouden, in leeg staande villa's wederom on pad' gaan, om hun slag te slaan. Men zij op zijn hoede" De herdenking van Leidsns ontzet. Elk jaar weer vieren wij met steeds her nieuwde opgewektheid op den 3den Octo ber feest. Daartoe is dan ook alle reden. En hij die opgewektheid zal het onge twijfeld velen niet aan ernst ontbreken en zullen de gedachten heden wel af en toe teruggaan tot den hangen tijd van het be leg en de heerlijke oogenblikken van do wonderbare uitredding. Daartoe bracht ons, evenals zoo menig maal te voren, hedenmorgen reeds het Koraalgezang, waarmede de feestdag wordt ingezet en waardoor er wijding aan wordt gegeven. Honderden zangeressen en zangers had den zich vanmorgen weder in den tuin van het Laboratorium tegenover het Van-der- [Werf-park vereenigd en duizenden hadden zich er in wijden kring omheen geschaard, om in de rechte stemming te komen. De mannen hebben voor dezen- éénen dag den arbeid neergelegd, de huismoeders de hui selijke bezigheden oven gestaakt, de scho len blijven vandaag gesloten, ook do jeugd is op het appèl. Daar klonken nu de krachtige tonen van ons Stedelijk Muziekkorps, maar daarboven uit verhief zich het „God alleen zij de eer 1" van het machtige koor. Vaderlandscho liederen wisselden af mét dank psalmen en te zamen vormden zij een treffend geheel. En toen eindelijk de bekende melodie van het Wilhelmus, gevolgd door het even populaire „Wien Neerlandsch Bloed" werd gezonden, toen bedwongen zich velen der toehoorders niet langer om mede te getuigen van hun goede Vaderlandsche gezindheid. Inderdaad, dit eerste, waardige nummer ia ook op dezein 3don October goed geweestt Wie er van hebben genoten, voelen de op gewektheid de met vlaggen getooide stad in te gaan en ook een kijkje te nemen bij de door traditie geijkte Uitdeeling. Niet minder dan 3900 vrouwen en meer dan 3600 mannen wilden voor deze uit deeling in aanmerking komen. Zeker behoo. ren zij niet allen tot de nooddruftigesn, maar op oen feestdag mag een feestcommissie niet karig zijn en wij moeten de overtuiging in ons omdragen, dat, vandaag althans, nie mand gebrek behoeft to lijden. Daarcmi met milde hand brood en haring, do tabak, de pijpen, he°t bier of de koffie uitgereikt. Laat ieder der bedeelden het niet bepaald noodig hebben, een beetje overdaad zal in dit geval niet schaden! Ordelijk en geregeld gaat het toe, zoo wel in de Waag als in de school aan de Aalmarkt. De commissio.leden kennen het werk en houden van. een vlugge, civiele be diening. De meeste begiftigden gevoelen zich dankbaar en voldaan. Inmiddels begeven zich velen naar de Pie terskerk en profitoeren de wandelaars, groot en klein van do Bespeling van het carillon en het springen der fontein, ook onmisbare nummers op het oude, be proefde programma der 3-Octobcr-Yereani- ging. Oude, nieuwe, ernstige en vroo-lijko wijsjes klingelen van don hoogeu Stadhuis." toren over 't feest-vierend Leiden. Wij zijn er onzen stadsklokkenist dankbaar voor, dat hij er Voor zorgt, dat do vreugdestemming wordt opgewekt én blijft. De fontein op de Vischmarkt werpt haar waterstralen lustig omhoog, droppelsgowijs vallen ze weer neer en wij zien het schouw spel aan alsof het iets zeer bijzonders is. En ach, bekennen wij hot maar, het is het ookwij zouden gevoelen, dat er iets aan de feestviering ontbrak, wanneer deze schakel werd gemist. Ditmaal voor het eerst zou, volgens prof. Kalff, in hot inleidend woord in don feest wijzer, hot bestuur der 3-Oetober-Vereeni- ging het goede een optocht of iets der gelijks vervangen door iets beters: Een Sportbetooging. Veel kunnen wij daarvan nog niet zeggen, want eerst op den middag zullen onze sport mannen en -vrouwen ia volle actie komen, maar toch wel iets: Te halfnegen wacht ten een 360 deelnemers aan den afstands- rit voor wielrijders cn wielrijdsters, langs de df dorpen om Ledden, op het Noordeinde, voor het terrein der Kweekschool voor Zee vaart op het sedn, dat tot vertrek zon wor den gegeven. Het was oen aardig gezicht in dichte drommen, de deelnemers op hun stalen ros te zien vertrekken. Weldra waren zij uit het gezicht on met den wensch, dat wij na volbrachte ;reds deze spoitmenC scliön straks in goeden welstand weder „Musis Sacrum." zullen begroeten, eindigen^ wij ons verslag, na allen heden veel gmoa, gen mooi weer 't ziet er als we düj schrijven niet kwaad uit, maar 'tis als ben kend wispelturig cn een smakelijkcn hut^ potmaaltijd toegewenscht te hebben. I>© Kakkorswet-Anlber.se. Te Rotterdam vergaderde heb Bondsbe» etuur van den Ned. R.-K. Bond1 van Bak* kers- en Cacao-, Chocolade- en Suikerwer kers. De volgende motie werd aangenomen: De Ned. R.K. Bond van Bakkers- en Ca cao-, Chocolade- en Suikerbewerkers, o£ 29 September 1912 te Rotterdam in be stuursvergadering bijeen, besprekende het gehouden congres voor afschaffing van nachtarbeid op 9 en 10 September te Utrecht, waar o. m. ook besproken is het door de Tweede Kamerleden AaJberse c.s. ingediende wetsontwerp „Bakkerswet", spreekt haar diep leedwezen uit over het verloop van dit congres, waardoor aan dé zaak voor de afschaffing nachtarbeid groote afbreuk is gedaan; protesteert ten sterkste tegen de uitla tingen van enkele peröonen, op dit- congres aanwezig, als zou de Zondagsrust niet in dit wetsontwerp zijn opgenomen, en de be jegening, toegevoegd aan de onderteekena ren van bovengenoemd wetsontwerp, door héb te doen voorkomen alsof door dit voorstel van wet de bakkersgezellen met dieven, moordenaars cn struikroovens wor den gelijk gesteld, of wel hierin nonsena zou zijn opgenomen, of een stink-ei zor.' blijken te zijn; van oordeel, dat de argumenten, door den,' heer Dieraér tegen het wetsontwerp aan ge. voerd, vergezocht zouden zijn, en in hun wezen onjuist moeten genoemd worden, dat behalve do op dit congres aanwezige pa troons, ook de meesten in den lande in Ui® voorgestelde wijzigingen, n.m.l. het vervoer en verkoopverbod, benevens de geschapen mo gelijkheid tob ploegwisseling, 'n gelegenheid vinden, te ageeron tegen liet wetsontwerp, om daardoor to trachten te ontkomen aan dé regeling van den arbeidsduur in liet oor spronkelijk ctatwerp.Talma opgenomen, overtuigd, dat meergenoemd wetsontwerp, hoewel niet hot ideale, evenwel toch te ge- moet komt aan de practische bezwaren door uitlichting van het patroonsvérbod uit het oorspronkelijk ontwerp-Talma ontstaan, door ten opzichte van de gelijkheid der concur rentie-voor waarden, zoowel aan klein- en mid den- als grootbedrijf voldoenden waarborg te geven, door de bepalingen van hot ver voer on verkoopverbod in dit ontwerp op genomen, dat de wijze, waarop de ploegwis seling op bepaalde voorwaarden wordt mo gelijk gemaakt, waardoor aan de gezellen slechts één van de drie weken N.-A. kan worden opgedragen met als tegenhanger het vervoer en verkoopverbod en de invoering van den 8-uren-dag, dit zeer wel zonder schade van het klein, en middenbedrijf kan worden toegestaan overwegende, dat, gezien de behandeling en afstemmnig van het ontwerp.Talma, er van de tot.stand-koming van een door de belanghebbenden begeerde wet, waal'hij te vens ook aan den patroon verboden wordt des nachts arbeid te verrichten, in onafzien- baren tijd geen sprake moer kan zijn, cn 60) Die- tijding was ook buitengewoon wel kom. Niet omdat er antipathie bcsrtond itegen lord Eglipton, die onder de dames zeer populair was en door de heeren meer dan geduld werd, ook niet uit een gevoel yan triomf tegenover madame Lvdia., die lang niet zooveel vrienden had als mylord, maar omdat het toevallig Donderdag was en hare Majesteit de Koningin eiken Don derdag van zeven tot negen uren receptie hield, welke plechtigheid zoo doodelijk Vervelend! was dat er een heele epidemie was in ontwrichte kaken, veroorzaakt door het onophoudelijke gegaap, onder de wei nige begunstigden, die tegelijkertijd het .voorrecht en de verplichting hadden om er ite verschijnen. Een schandaaltje dat-op zoo'n vast getuigenis rustte en van toepas sing was op zoo'n hooggeplaatst paar als 'lord en lady Eglinton was dus wel een bui tenkans. Zelfs hare Majesteit zou er wel be lang in stellen, aangezien Lydia altijd zeer hoog in dé gunst had gestaan van de preut- feche en melancholieke koningin, terwijl mylord deel uitmaakt© van den zeer klei nen en uitverkoren kring, dien die verhe lven dame bij openbare gelegenheden met haar aandacht vereerde. Op dezen^ Donderdagavond kwam ko ningin Maria Lexzynska precies om zeven iUTen haar troonzaal binnen. Madame jLydia was bij haar, toen zij binnen kwam fen er werd onmiddellijk aangenomen dat su6 1 M^esteit °P koog te was van fc besluit van lord Eglinton, want zij sprak met in het oog loopendé vriendelijkheid en sympathie tegen de verlaten vrouw. Zijne Majesteit werd binnen een kwar tier verwacht. Aangezien madame de Pom padour en haar onmiddellijke omgeving buitengesloten was uit die plechtige bij eenkomsten, toonde de Koning zijn af keuring over dé afwezigheid zijner vrien den door zoo laat te komen als de etikette het veroorloofde en door somber en zwij gend de recepties zijner vrouw bij te wo nen. Maar van avond werd het zaakje zeer veel levendiger gemaakt door den fijnen ademitocht van het schandaal, die door de heele zaal zweefde. Terwijl nobele douariè- res haar dochters aan haar Majesteit voorstelden en ernstige edellieden aan; hun zoons leerden, hoe zij hun eerste buiging voor den Koning moesten maken, verzamel den zich groepjes menschen, in afge legen hoeken, een eind wég van den ko ninklijken troonhemel en bespraken het groote nieuws van dien dag. Lydia voegde zich niet bij die groepen. Behalve al haar andere waardigheden ver vulde zij ook die van Grande Maréchale de la Cour van koningin Maria Lexzynska en op die plechtige Donderdagmiddagen was haar plaats aan de zijde harer Majes teit en was het haar plicht om de dames van hoogen stand, die van buiten waren gekomen of die om de eeai of andere reden nog nooit de ee-r van een particu lier audiëntie genoten hadden, aan hare Majesteit voor te stellen. De voornaamste van die bovengenoemde redenen was de groote stijfheid der Konin gin. De fiere dochter van Stanislaus van Polen met haar half godsdienstige opvoe ding, haar bekrompen blik op het leven, en haar ongelukkige huwelijkservaringcn, had) een grooten afkeer van de opgedirkte vrouwen en de kokette meisjes, die door den smaak van Lodewijk XIV aan het hof waren gekomen. Ofschoon zij niet kon weigeren om som mige van die menschen bij de groote plechtigheden aan het hof te ontvangen want de strenge en ingewikkelde etikette van dien tijdl dwong er haar toe wilde zij toch nooit iets hooren van een voorstel ling aan haarzelf op een van haar eigen intiemere audiënties, tenzij zij er speciaal verlof toe had gegeven of door de tus- schenkomsti van haar eigen grande Ma réchale de la Cour of van een der da mes, die in haar gunst 6tonden. Zoo had) bijv. mevrouw de gravin de Stainville die, dank zij den titel en de po sitie van haar echtgenoot, wel op de groo te audiëntie was voorgesteld, nog nooit een uitnoodiging gekregen voor de par ticuliere receptie harer Majesteit. Ko- nigin Maria had wel eens vage geruchten gehoord! omtrent den vroegeren naam van „la belle brune de Bordeaux" en die bij naam alleen, die zoo algemeen gebruikt werd, deed haar Puriteinsche leven al on aangenaam aan. Irene de Stainville, die het wel vreeeelijk vond van op één lijn ge plaatst te worden met de Pompadour van het heden en cTe Monte spans van het ver leden, had meer dan eens getracht déor middel van Lydia's steun en bescherming een van die vurig verlangde persoonlijke voorstellingen bij h&fè t* ver krijgen. Maar Lydia, had haar steeds afgescheept met beleefde doch dubbelzinnige beloften, totdat vandaag, nu haar hart, overvol van dankbaarheid voor Gaston de Stainville, er haar toe dreef om iets te doen dat hem aangenaam zou zijn en hem aldus te bewij zen dat zij aan hem dacht, terwijl hij zijn heele toekomst, en waarschijnlijk zijn leven waagde om haar van dienst te zijn. Haar eigen -zorgen, en zwarigheden kwa men op geen enkele wijze in aanraking niet haar sociale plichten. Zoolang zij nog een zekere officieele positie aan het hof bekleedde, was zij va<st besloten om ze goed en met groote waardigheid te ver vullen. Een kort briefje aan Irene de Stain ville deelde deze de aangename tijding mee dat „madame la grande „Maréchale" haar met heel veel genoegen dien avond in persoon aan hare Majesteit de Ko ningin zou voorstellen en „la belle brune de Bordeaux" was dus op dien avond aan wezig in de troonzaal en wachtte op het gelukkige moment, waarop zij haar buiging •zou kunnen maken voor d!e meest hoog hartige vorstin uit heel Europa. Zij had een prachtig toilet aan dat waarschijnlijk al een heelen tijd geleden gemaakt was voor die zalige mogelijkheid. Zij stond ietwat afgezonderd van de rest der menigte, tusschen een paar van haar trouwe bewonderaars; zij hield zich apart van het lichtzinnige gepraat en nam een houding aan als een sfinx. Op alle opmerkingen aangaande de af wezigheid van haar echtgenoot had zij zwijgend geantwoord door een licht opha len dér schouders. Op dé galerij, achter een scherm ge vormd door exotische planten, zat het orkest een van de meest bekende composi ties van Lulli te spelen; het was datgene wat voor den smaak der koningin ernstig en afgemeten genoeg was. Op een gegeven oogenblik gaf de Koningin een teeken dat het diansen mocht beginnen. Zij keek er graag na als het mooi gedaan werd, maar zij deed er zelf nooit aan mee. En dus werd er eiken Donderdag door de jonge men schen een sitatige plechtige gavotte ge danst, misschien gevolgd door een deftige pavane. Maar het menuet werd als niet passend beschouwd. Hare Majesteit zat op een van de zware vergulde stoelen onder den troonhemel; de andere zetel bleef open voor koning Lodewijk. Lydia keek naar de gavotte me droome rigen, verstrooiden blik. Zoo nu en dan zei d© Koningin iets tegen haar en de macht der gewoonte dwong haar om sa menhangende antwoorden te geven op dien vormelijken toon, die hare Majesteit t"o gaarne hoorde. Maar haar geest dwaalde ver af van haar omgeving. Zij was mefc haar gedachten bij Gaston de Stainville op zijn roekeloozen rit door de rijke vlakte van Normandië; haar wenschen vergezel den hem, haar dankbaarheid voor zijri ode- Ie opoffering zou hem behoeden tegen de gevaren van den weg. Het eentonige wijsje der gavotte mot zijn duidelijk scherp aangegeven rythmus klonk haar in de ooren als de regelma tigs hoefslagen van een paard op den ru wen, har-den grond. Zij merkte er in het geheel niets vau dat van uit alle hoeken der kamer on derzoekende, spotachtige blikken al haar bewegingen gadesloegen. (Wordt vervolgd)#

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 1