N°. 16139 Dinsdag 1 October. A0. 1912. Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (2!pn- en feestdagen, uitgegeven* Dit rummer bestaat uit tWEE Bladen. Eerste Blad. OffieieBle Kennisgeving. - FEUILLETON. In IToflii'inoen. LEIDSCH DA&BLAD rRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 1—t tegels /l.OS. Iedere regel meer /0.17J. Grootere leturi naa* pla&tsruiml. - Kleine advertentiën ran 30 woorden 40 Oentsooitantj elk tiental woqden meer 10 Cents,-Voor het inoasseeren wordt/'0.06berekend. PRIJS DEZER COURANT» Voor Leiden per week 9 Cental per 3 maanden I i J 1,10. Bniten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn i 5, 1.30. Franco per post II, 1.66. INDEK WET. Burgemeea-er en Wethouders van Leiden; Gezien art 8, 1ste alinea, der Hinderwet; Brengen Hij deze ter algemtene kennis dat door hen Jp heden vergunning is verleend aan F. IflA A.LEBOS, en rechtverkrijgen den tot het uitbreiden van de brood- en besohuiithdkkerij in het perceel Oude Rijn _>b. il Se^ie I No. 9. Burgemeester on Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 30 September 1912. Leiden, 8 October. De hijd van aanvang van de gods dienstoefening, waarin ds. R. J. W. Ru dolph mergenavond in de kerk aan de Hooigracht afscheid hoopt te nemen van de Geref. Kerk, alhier, is niet acht uren, maar halfièht. Bij ce hedenmorgen gehouden aanbe steding van het verhouwen van een woon huis te Cbgstgeest, voor rekening van den heer G-. van der Putten, architect de heer u Van de> Laain, waren ingekomen tien in- sohrijvingsbiljetten,' On wol van de hëeVen O. J. vai Val deren voor f6231; M. E. Groene wegen, f 6098C. O. van Eg-mond en Co. f 59)9H. Korswagen f 5988,W. Tim mer, te Ntördwijk, f 5893J. C. van der Steen f54'7; P. J. Gijsman f5326; A. G. van Osnakugge, te Leiderdorp, f 4965; 3J» Vain Dalei f4965; Hartevelt en De Vrind f4587. i^Vaar d> woonplaats niet is genoemd, is dié Lcadeb Aan het postkantoor Leiden en de daaronderressorteerende hulppostkanto ren werd gedurende de maand September 1912 ingeltgd f 83,0S8.68 en terugbetaald f 76,776.87. Het laaëte door dat kantoor uitgegeven boekje driagt het nummer 35,670. De jongens van „Voordorp", van Lei derdorp, dij ten getale van zeventien den afgeloopen sorrier hebben gewoond in de Am. baohts.Teebnschool (voormalig Gasthuis) te Ejatwijk.aa.^Zee, hebben heden dit gebouw- moeten veiatcn daar weldra de teekenles- sen weer bgiimen, en zijn naar de Martha- Stichting b Alphen gegaan, om daar ©eni gen. tijd t<| verblijven. Z. DJH. de Bisschop van Haarlem heeft benomd tot kapelaan te Bodegra ven den veleerw. heer H. Brouwers. Op 17 October a.s. zal mr. H. Goeman BoTgesius Let feit herdenken, dat hij 35 jaren onafgbroken zitting had in de Tweede Kamer. Oniêr de tegenwoordige leden zijn er slechts, aehalve hij, nog drie, dio lan ger dan 30 jaar zitting hebben, de hoeren Lief tink (3?;, Van Dedem (33) en Van By- landt (31). Al deze hoeren zijn in leeftijd echter heel wat ouder dan mr. Borgesius. Zij tellen rép. 77, 74 en 71 jaar, terwijl de heer Goemat Borgesius eerst 65 jaar oud is. In de Nieuwe Kerk der Oud-Katholie ken te IJmuiden heeft hedenmorgen Mgr. N. Prins, gekozen tot bisschop in het bisdom Haarlem als opvolger van wijlen Mgr. Van Thiel, zijn wijding ontvangen van den aarts bisschop van Ütrechf, Mgr. G. Gul. De plechtige Mis werd ingeleid door een koor van 63 dames ejn hoeren uit IJmuiden, Hilversum, Haarlem en Amersfoort. Koor. directeur wan da heer J. L. van Os, uit Hilversum, organist de heer A. B. H. Ver- hey, uit Rotterdam. Het was de zeventiendel Mia van Verhey, welke Werd gezongen, be. ginnende met de woorden: „Heer ontferm U onzer." Na afloop van dezen dienst hadden da wijdingsceremonieën plaats. Ten slotte werd een Te Deum Laudamus gezongen en gaf Mgr. Prins de gemeente zijn zegein. De plechtigheid maakte op dë zeer talrijke aanwezigen een diepen indruk. Het Nederlandsche Hof ia met ingang Van heden iu den lichten rouw gegaan voor drie dagen wegens heb overlijden van H. K. H. de Infante Maria Theresia van Spanje. Op de alge me ene begraafplaats te Baarn is gisteren onder zeer groote be langstelling het stoffelijk overschot van dir. Joh. Dyserinck ter aarde besteld. De lijkbaar was bedekt met een aantal kran sen. Namens den Haagschen Letterkundi gen kring „Oefening kweekt Kennis" werd het woord gevoerd door den voor zitter, den heer Bakhuizen van den Brink. De heer De Wit, van Den Heldër, sprak namens den Doopsgezinden Kring van Den Helder en verzekerde, dat Dyserinck nimmer zal vergeten worden. Ds. Prins, uit Geldermalsen, sprak na mens zijn schoonvader. Da. Moorrees, te Nijmegen, bracht in herinnering wat de overledene is geweest voor zijn familie. Ds. Voordhiin sprak namens de afdeeling Baarn van den Nederl. Protestantenbond. De heer Gelder, uit Rotterdam, sprak woorden van hooge waardeering voor het geen Dyserinck ie geweest voor den Doops gezinden Kring van Rotterdam. De heer Wijnandts Franoken dankte na mens de familie. De Ameterdamsohe hoogleeraar mr. J. A. van Hamel is uit Zuid-Afrika in Am sterdam teruggekeerd. De heer T. A Postma, klerk eerste klasse ten telegraafkantore te Amsterdam, is verplaatst naar Katwijk aan Zee, en de heer P. Mulder Jr., mede klerk eerste klasse, van Katwijk aan Zee naar Amster dam. In den ouderdom van bijna 62 jaren is, na een korte ongesteldheid overleden dë heer A. van Namen Hz., lid der Prov. Sta ten van Zuid-Holland en wethouder van Zwijndrecht. De overledene was bestuurs lid van den Bond van Antï-rev. Gemeente raadsleden in Nederland en voorzitter van de Centrale Anti-rev. kiesvereeniging in 't district Dordrecht. De heer A. Krul Jr. heeft onder vele blijken van belangstelling herdacht, dat hij voor 25 jaren werd aangesteld als organist van de Remonstrarctsche kerk te Rotter dam. In de kerke raadskamer heeft ds. Oldeman den jubilaris uit naam van den kerke raad toegesproken en gecomplimen teerd, onder aanbieding van een geschenk onder couvert en bloemen. Verder werd de heer Krul bij monde van den heer O. Immig Jr., namens zijn vele vrienden, ge- lukgewenscht met zijn zilveren feest, waar bij als feestgeschenk een piano werd aan geboden. Gistermiddag is dr. H. J. Kiewiet de Jonge, die als rector van het gymnasium te Dordrecht aftreedt, in het hotel Ponsen aldaar gehuldigd. Namens curatoren, leeraren, oud-leerlingen en leerlingen werd gesproken en werden geschenken aan geboden. Aan den aftredenden hoofdcommies hij heb Dep. van Biunenl. Zaken, den heer J. van Oort, in Den Haag, is giste ren namens de directeuren Van de Rijke musea, de directeuren der Rijksinstellingen voor kunstonderwijs, den rijksbouwkundig© voor de gebouwen van onderwijs, het per soneel van het bureau der monumenten, enkele leden der commissie voor de inven tariseer ing van de monumenten en die »imbtcn^ren van het departement, met wie de heer Van Oort ambtelijk vroeger en in de laatste jaren in het bijzonder in aanra king was gekomen, een huldeblijk aange boden, bestaande uit twee fauteuils, een ets naar Mauve en een photogravure naar Hals, beide in eiken lijst. Namens allen sprak de heer J. A. Royer, administrateur, ohef der afdeeling kun sten en wetenschappen, bij het departe ment, den heer Van Oort, die van haar op richting af aan genoemde afdeeling is ver bonden geweest, een hartelijk woord van afscheid toe. Nadat ook nog de Heer Aug. Belinfante Jr., administrateur, chef der afdeeling ge- neraal-secretariaat, het woord had gevoerd, bracht prof. dr. A. E. J. Holwerda, Van Leiden, als oudste in jaren, in het bij zonder namens de museum-directeuren, in hartelijke bewoordingen dank aan den heer Van Oort, voor den steun, zoo dik werf Van hem ondervonden. De verkoop op 30 en 31 Augustus te Rotterdam van de Oranjebloem heeft naar aan „De Rotterd." wordt medege deeld, f 1306 opgebracht. Bij den terugkeer van het 22ste land weerbataljon (commandant luitenant-kolo nel Luden) van de manoeuvres in de Stelling van Amsterdam, is nabij de hoeve „Bouwlust", in den Haar lemmermeerpolder, het nieuwe Fanion, van oranjezijde en zilver borduurwerk ver vaardigd, na bekomen machtiging Van de Koningin, aan het bataljon, namens de dames der officieren, uitgereikt met een toespraak van mevrouw Struyken. („Hdbl.") Er is bericht, dat jhr. mr. W. Sand- berg, burgemeester van Abcoude, gesollici teerd heeft naar het ambt van burgemees ter van Haarlem. Naar men uit goede bron aan „De Tel." medëdeelt, is dit niet juist. Jhr. Sandberg heeft niet gesollici teerd. Dr. J. Ridderbos, pred. der Geref. Kerk te Bussum, heeft, zoo meldt „De Rott.", de benoeming tot hoogleeraar aan de Theol. School te Kampen aangenomen. Voorts verneemt dit bladi, dat dr. B. Wielenga, pred. der Geref. Kerk te Am sterdam, die eerst de hoogleeraarsbenoe- ming te Kampen aangenomen had, dade lijk daarna telegrafisoh dë aanneming heeft herroepen en van de gelegenheid van bedenktijd tot heden gebruik heeft ge maakt. In de Raamskerk te Amsterdam, waar hij Zondagmorgen optrad, maakte hij bekend nog geen beslissing genomen te hebben. Bij den Raad van Voorburg is inge komen een schrijven van jhr. Pompe van Meerdervoort, houdende verzoek hem met ingang van l October om gezondheidsrede nen eervol ontslag te verleenen als ge meente-secretaris, gemeente-ontvanger en ambtenaar van den Burgerlijken Stand. B. en Ws. stelden voor onmiddellijk tot de benoeming van een gemeente-ontvanger over te gaan. Op voorstel van den heer De Wit werd echter met 7 tegen 3 stemmen besloten dit nog niet te doen. Men staat in Voorburg thans voor het feit, dat er geen gemeente-ontvanger is en ook niemand als zoodanig voor tijdelijk is aangewezen. De „N. R. C." verneemt, dat mr. E. W. Insinger om gezondheidsredenen ont slag heeft genomen als directeur der „Rot- terdamsohe Hypotheekbank voor Neder land", te Rotterdam. Na een inleidend woord van den heer B. P. F. Mohr, pas'boor te Rijswijk, en een rede van den heer W. J. Smit, uit Amster dam, voorzitter van het centraal-bestuur van den Ned. R.-K. Volksbond, waarin doel en streven nader werd toegelicht en uiteengezet, is in het Patronaaitegebouw te Rijswijk de afdeeling Rijswijk opgericht, aanvankelijk met 60 leden. Dr. Alb. J. M. Rademaker, arts aldaar, verklaarde zich bereid als geneeskundig adviseur op te treden. Naar het „Hbl." verneemt, is mr. G. Vissering, -de nieuw-benoemde president directeur van de Nederlandsche Bank, voornemens 31 October per s.s. „Rem brandt" de reis van Batavia naar Am sterdam te aanvaarden. Ds. W. Bax Jr., te Santpoort, schrijft aan de ,,N. R. C.", dat de kerkeraad der Ned.-Herv. Gem. te St--Petersburg nog andere predikanten voor twee predik beurten heeft uittgenoodigd. Onder vele blijken van belangstelling heeft de heer J. J. Scheffer, opzichter aan de gasfabriek te Schiedam, gisteren het feit herdacht, dat hij vóór vijftig jaren in dienst trad bij die fabriek. In de Ned.-Herv. Gem. van Urk heb ben alle leden der kerkvoogdij nu ook hun ambt neergelegd, op één notabel na, een bejaard man. De afgetreden president- kerkvoogd wilde eerst den sleutel der kerk niet afgeven; op een telegram van het Provinciaal College van Toezicht is hij er echter toe overgegaan. („N. R. O.") De gewone audiëntie van den Minister van Financiën zal Donderdag a.s. niet plaats hebben. LISSE. Gisteravond gaf de muziekvereni ging jEensgezind" haar laatste uitvoering in dit seizoen in de tent ln het Vierkant. Als naar gewoonte zal de tent In den loop dezer week worden overgeplaatst naar het terrein van de HarddraverJJ-vereeniglng. NOORD WIJK. Onder leiding van den heer Jac. Krol, vain wien het initiatief was uitgegaan, had gisteravond in café „Flora" een vergadering plaats van "yinkeliers en neringdoenden, ten einde na besprekingen' te geraken tot de vrijwillige negen-uur-win kelsluiting, voorloopig als proef voor dë zes wintermaanden. Naast den heer Krol hadden aan de groene tafel plaats genomes' de beeren H. Medemblik, en, J. H. v. d, Werf. Nadat de heer Krol een inleidend woord had gesproken, verkreeg de heer «Tc H. v. d. .Werf het woord, om ^ens nader uit te loggen, wat men wil trachten te bereiken. Hij pleitte voor vrijwillige negen .uur-slui ting, omdat hert zi. mooier en prettiger ia, zoo iets vrijwillig te doen, dan gedwongen door een gemeente-verordening, zooals te Amsterdam. Hij zou ook alleen eeu proef willen nemen van bijv. November tot Mei. De Zaterdagavond, do week van St.-Nicolaaa cn de avonden vóór Kerstmis en vóór 1 Jan. zou hij willen uitschakelen. Nadat men die proef genomen heeft, kan men eeTst goed oordéelen, of de Noordwijksch© winkelier*, er werkelijk mee sympathiseeren of ïueh Den Gemeenteraad, vragen om een verorde ning, kan men altijd nog doen. Als meU, liet langs den weg der vrijwillige medo> werking kan bereiken, is dat veel mooier. Gedwongen worden tot zoo iets, is altijd minder aangenaam. Toen kwamen de bezwaren los. Hot grootste bezwaar bleek to bestaan in de vrees, dat het niet algemeen zou ge daan worden, en dat wellicht eenigen, die er primitief vóór waren, later ontrouw zon den worden. Weer anderen meenden, dat zoo iets door vrijwillige medewerking niet te bereiken zou zijn; die verwachten meer van' wettelijke sluiting, zij het dan ook door een' gemeente-verordening. De heer Krol vond nog gelegenheid, dé winkeliers er op te wijzen, dat do negen- uur-sluiting gelegenheid geeft, om de boek houding geregeld en accuraat bij te lio-uden. De hoer v. d. Werf wees op de sociale zijde van het vraagstuk. Ten slotte bleek de overgroots meerder heid in beginsel vóór de negen.uur-sluitmg te zijn. Er word een commissie benoemd, dio zooveel mogelijk ieder commissielid bij zijn collega's de winkeliers gaat bewerken om ze yoor heb dónkbeeld te win nen. Dd© commissie bestaat uit de heerenj E. v. d. Horst, J. W. Rodenrijs, "W. v. d. Holst, J. Conijn, J. H. v. d. Werf, Johs. Vegt en Th. Oost veen. Do volgende week denkt men weer bij elkaar te komen, om het resultaat der po gingen vast te stellen, en al of niet tot de finitieve negen_uur-sluiting to besluiten. Wat de vergadering betrof, daarop was negón-uur-sluiting geheel niet van toepas* sing: 'twas al over halfelf, toen die scheidde. WARMOND. De zoereerw. hooggol. heer professor M. W- A. "WijtenbuTg, aan liet Seminarie alhier, herdenkt vandaag zijn 1272- jarig priesterfeest. In de kapel van het Seminarie droeg da jubilaris hedenmorgen to halfnegen de H. Mis op, waarbij vele belangstellenden tegenwoor dig waren. Het feest werd verder in allen eenvoud herdacht, iets, waartoe de vacantia, der studenten bijdroeg. De meer feestelijke Viering is dan ook tot na do vaeantie uit gesteld. Nu de lijst van deelnemers aan dó negen-uur -sluiting is gesloten, blijkt, dat het getal van hen van 23 in het vorig jaar ge stegen is tot 25 voor dezen winter. Gisternacht heeft men bij den bloemist knecht L. y. d. M. een van zijn konijnen, V*Kr«5*I*ÏC30 47) Zij was bois op zichzelf om haar koel heid, opmercend dat Gaston nu gloeide van opwinding toen hij zijn jas losknoopte en de papie:en in zijn binnenzak stak. Toen sprong hij op en scheen bereid om heen te gaan. Juist op dat oogenblik toen hij haar handJ vroeg on te kussen en zij zijn lippen voelde trillen op baar vingers, scheen iets van zijn op vinding zioh aan haar mee te deelen, en herhaalde zij* met warmte: „God behoede je, Gaston, en vaarwel 1" „God zegeiie je, Lydia, voor het ver trouwen dat ge wel iu mij hebt willen stellen! Vandaag over twee dagen zal ik weer terug zijn. Waar zal ik je dan ont moeten?" „In mijn studeerkamer. Vraag om een audiëntie. Ik zal er voor zorgen dat zo jo wordt toegegaan. Dadelijk daarop was hij verdwenenzij zag het rijk purper van zijn jas langza merhand verdwijnen achter de boomen. Zelfs op dat oogenblik had zij nog geen verkeerd© vermoedëns. Zij meende dat zij goed gehandeld had en dat zij het eenige middel te baat had genomen voor de vei ligheid van den jongen prins aan wien Frankrijk dat zij voortleidde langs de kron kelpaden der diplomatie en voor wier eer adj zichzelf in de eerste plaats verant woordelijk voelde, haar woord van eer had gegeven. XXI. Koninklijke da nk. In een van de kleinere kamers van het paleis te Trianon, ontving Zijne Majeeteit koning Lodëwijk XV M. Ie comte de Stainville in eeii particuliere audiëntie. Madame la marquise de Pompadour was er ook bij. Zij zat in een leunstoel dicht naast Zijne Majesteit; haar kleine voeten rustten op een bankje, haar hand. was overgegeven aan haren koninklijken be^ schermer, zoodat hij er zoo nu en dan een kus op kou drukken. Gaston de Stainville zat op eerbiedigen afstand op een tabouret. In zijn handen had hij een brief waaraan een zegel hing en een kaart, op den kant waarvan aller lei aanteekeningen stonden. Zijne Majes teit 6cheen in een buitengewoon goed hu meur te zijn: hij zat achterover in zijn stoel geleund en zijn dik lichaam schudde zoo nu en dan van vroolijkheid. „He, he! wat 'n ridderlijke graaf," zei hij vroolijk. „Par ma foi, welk een idee, dat die heks ons en ons hof al die jaren voor den gek heeft gehouden met haar stijve manieren en preutsohe houding. Zelfs Hare Majesteit, de Koningin be schouwt mevrouw Lydia als het toonbeeld der deugzaamheid." Hij leunde voorover en wenkte Gaston om wat dichter bij te komen. „Voyens, -m. Ie Comte," vervolgde Lodë wijk met een spotachtig knipoogje, ,,het is heusch niet noodig om zóó bescheidten te zijn. We zijn immers onder vrienden... hé? Vertel ons nu eens, hoe ge het hebt klaar gespeeldl" Gaston de Stainville trok zijn stoel wer kelijk wat dichterbij, want een dergelijke eer mocht niet over het hoofd gezien worden, <zijn gezicht droeg een uitdrukking van uitdagende bescheidenheid en er speel de een zelfingenomen glimlach om zijn zinnelijke lippen. „Neen," zei hij zalvend. „Uwe Majes teit die hij uitstek een galant homme is, zal mij wel toestaan om het geheim te bewa ren aangaande de wijze, waarop het mij lukte den scheidsmuur der preutschheid door de meest ongenaakbare vrouw in heel Frankrijk opgezet, te verbreken. Het zij voldoende dat het mij gelukt is en d'at ik driewerf gelukkig ben, omdat ik met mijn eigen handen het resultaat er van kan neerleggen aan de voeten van de meest aangebed'ene harer sekse." En hij stond met een elegant en arm zwaai op, viel op een knie neer aan de voeten van Madame en bood haar den brief en de kaart aan. Zij nam ze aan, en keek hem aan met een glimlach, dien de verliefde en zeer jaloersohe vorst gelukkig niet zag; hij had juist de papieren van Pompadour aangenomen en verslond) den inhoud er van. „Het zou het beste zijn, als u dadelijk met M. Ie due d' Aumont spraakt," zei Zijne Majesteit met een plotselingen te rugkeer tot ernst, zoodra Gaston d'e Stain ville weer op zijn stoel was gaan zitten. „Ga nu terug naar het paleis, monsieur te comte; madame zal u wel toestaan om gebruik te maken van haar draagstoel en als u dan onzen eigen particulieren in gang aan de zuidzijde gebruikt, dan wordt u van uit den westelijken vleugel nieit ge zien. Ik zal u wel niet behoeven te zeggen dat bescheidenheid en voorzichtigheid uw wachtwoord moeten zijn, totdat de zaak tot een goed einde is gebracht." Gaston de Stainville boog zichzelf bijna dubbel en legde zijn eene hand op de plaats waar men kon vermoeden dat hij zijn hart. droeg, ale bewijs dat bij elk koninklijk be vel volmaakt zou nakomen. „Wij gelooven niet," zei Lodewijk met een ietwat gemaakte achteloosheid, „dat onze onderdanen iets behoeven af te weten van deze sohikking." „Zeker niet, sire," antwoordde de Stain ville met veel nadruk, terwijl madame ook zeer belist knikte. „De meeste menschen hebben zulke vreemde ideeën aangaande politiek en di plomatie," vervolgde de Koning. „Alsof die ingewikkeld© kunst volgens ouderwet- sohe middeleeuwsche beginselen beoefend zou kunnen worden. En dus moet die heele zaak tusschen ons drieën blijven, M. Ie Comte afgezien van M. Ie due d'Aumont, die ons zoo geholpen heefb en zonder wien wij nu niet verder zouden kunnen gaan." „Ik begrijp het heel goed sire," gaf Gas ton toe. „Wiji veronderstellen natuurlijk dat uw gelukkige invloedl op madame Lydia niet uit zal zijn, nu zij u die papieren heeft ge geven," zei Lodewijk met- een van zijn on aangename knipoogjes. „Ik geloof het niet, Uwe Majesteit." „Zij zal haar mond wel houden, zou ik denken.... om zeer begrijpelijke redenen," zei madame met een leelijken spotlach- In elk geval zult u goed doen met M. Ie duo d'Aumont op de hoogte te. brengen van onze denkbeelden. Zeg hem dat wij voorstellen niet de „Monarch" te gebrui ken, al is zij zeewaardig, want haar com mandant kan wel een geheime aanhanger der Stuarts zijn. Wij willen hem liever niet vertrouwen, aangezien de Englintons be reid schenen om dit te doen. Een uitstel vau vijf a zes dagen gedurende welken tijd de „Levant-in" uitgeruGt kan worden, is beter dan het zich blootstellen aan ge vaar. Ofschoon wij niets doen, waarover we ons schamen," voegde Lodewijk er luchtig bij, „wenschen we toch niet dat de zaak overal besproken wordt, opdat men ons niet verkeerd begrijpt." We moeten wel aannemen dat de graaf van Stainville bij zijn geboorte geen ge voel voor humor had meegekregen, want als antwoord op die lange toespraak van den Koning zei hij heel ernstig en met nadruk „Uwe Majesteit behoeft in het geheel geen vrees te koesteren. Noch de hertog van Aumont, noch ik zullen de absolute geheimhouding der zaak in gevaar bren gen, uit vrees van verkeerd' te worden be grepen. Wat madame Lydia aangaat,.,." Hij bleef een oogenblik steken en bekeek zijne met zorg onderhouden nagels. Er speelde een glimlach om zijne lippen, waar bij gemeenheid streed met zelfingenomen heid. „Madame Lydia zal haar mond wel houden!" voegde hij er kalm bij'. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 1