N°. 16135 Donderdag SO September. A0. 1912. feze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Eon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nomraer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. In Hofkringen. P1UJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Centsper 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 9 1.30. Franco per post f 1.65. Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer /f0.17i> Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Cents contantelk tiental woorden meer 10 Cents.Voor het inoasseerea wordt f 0.05 berekend. PRIJS DER ADVERTENTIEN: HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden Gezien het adres van de firma GEBRs. OPEL, om vergunning tot uitbreiding van de fabriek van Suikerwerken enz. in het perceel Morschweg No. 50, Sectie L No. 866, door bijplaatsing van drie electromo- toren, waarvan 1 van 2, 1 van 1 en 1 van pk., tot het aandrijven van diverse machines; Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; geven bij deze kennis aan het publiek, dat genoemd verzoeÊ, met de bijlagen, op de Secretarie dezer gemeonte ter visie gelegd is; alsmede dat op Donderdag 10 October wuist. dea voormiddags te elf uren, op het Raadhui* gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren teaen dit verzoek in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vesti gen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die Diet overeenkomstig art. 7 der Hinder wet voor 't gemeentebestuur of een zijner le den zijn verschenen ten einde hun bezwaren mondeling toe te Lichten. Burgemeester eoi Wethouders voornoemd, N. C DE GIJSELA AR, Burgemeester. VAM STRIJEN, Secretaris. Leiden, 26 September 1912. Leiden, 26 Sets^ewitoep. De avondfeestviering in de Stadszaal Vanwege de 3-October-Vereeniging zal op den gedenkdag ditmaal beetaan in een bioscoop-voorstelling. Tans zijn ook verschenen, in dikken bundel, de bijlagen, behoorende bij het Verslag van den toestand der gemeente Leiden over 191L Bij de op gisteren gehouden aanbeste ding van aardappelen gedurende het tijd vak 1 November 1912—30 Juni 1913, ten behoeve van de sol datenmenages alhier, werd ingeschreven als volgt: hl Boon, F. IJ. B. Haan en M. van der Vlist reap, tegen den prijs van f 2.22, f 2.38 en f 2-27 per H.L. De minister van binnenlandsohe za ken heeft met ingang van l October, op lijn verzoek, eervol ontslag verleend aan O. J. Kras, als assistent bij de vergelijken de pathologie aan de Rijksuniversiteit te Leiden en als zoodanig voor het tijdvak van 1 October tot en met 31 December be noemd G. Kapsenherg, met toekenning op 1 October van eervol ontslag als conserva tor bij de hygiëne en br-{.eiiologie aan de Rijksuniversiteit te Leiden. De minister van binnenlandsohe za ken heeft met ingang van 1 October, op hun verzoek, eervol ontslag verleend aan J. Knappert en F. E. van den Gugten, als prosectoren bij de anatomie aan cle Rijks universiteit te Leiden, en voor het tijdvak Iran 1 October tot en met 31 December als •oodanig benoemd: G. Roijer en A. Kite pran Heyningen. 48) Ja! dat had ik vergeten!... de mu- jdek, de drukte, de opwinding, je schoon heid, Lydia, alles droeg er op dat oogen blik toe bij om mijn brein te verhitten.... Ik vergat het verleden, ik leefde alleen jroor het heden. Ben ik te laken, omdat ik ©en man ben en gij zoo buitengewoon mooi Kijt Hij dwong zichzelf om zijn stem niet te Verheffen en niet den schijn aan te nemen Van heftig of driftig te zijn. Lydiia zag in hem den man, dien zij eens had liefgehad, die haar een grievend onreoht had aange daan, maar die nu beschaamd en beschei den voor haar stond en haar eerbiedig Smeekte om het verleden te vergeven. Laten we er niet meer over spreken," Kei zij, geloof me, Gaston, ik heb het je Hooit kwalijk genomen." Voor de eerste maal had zij hem bij zijn doopnaam genoemd. Het ijs was gebroken maar de oppervlakte van het water was hog koud en glad. „Neen, maar gij ontwijkt mij," zei hij haar blik zoekende, „gij behandelt mij met 'een hatelijke minachting, terwijl ik er mijn leven voor veil zou hebben om u te dienen en dat in alle eer en achting, sooals de martelaren van vroeger hun leven over hadden voor hun geloof." „Dat zijn maar woorden, Gaston,'' zeï ©ij met een snellen zucht.; Ds. G. van Reenen, alhier, is beroe pen bij de Geref. Gem. te Opheusden. Bedankt is voor het beroep naar de Ned.-Herv. Gem. te Giessendam-Neder- Hardingsveld door ds. P. de Looze, te Waarder (bij Woerden). De opbrengst in Leiden en Omstreken (district Leiden) van de ,,Oranjebloem" is als volgt: Leiden f 515.12, Leiderdorp f 87.59, Koudekerk f 33.81, Noordwijk-aan- Zee f 74.21, Noordwijk-Binnen f 53.09, Oegstgeest f 41.1S|, Voorschoten f 55-50, Rijnzaterwoude f 6, Sassenheim f 48.29, Rijn&burg f 20.62, Wassenaar f 62.29i, Lei- muiden f 10.70, Ter-Aar f 42.20, Woubrug- ge f 25.69, Hazerswoude f 43-04» Katwijk- aan-Zee f 24.83£, Katwijk-Binnen f 15.10, te zamen f 1160.17£. De heer D. Sikkel, proponent te Am sterdam, beroepen naar de Geref. Kerk te Leidfichendam, hoopt Zondag 27 Oct. a.s. aldaar zijn intrede te doen, na bevestiging door zijn vader, ds. C. J. Sikkel, van Am sterdam. Bedankt is voor het beroep naar de Ned. Herv. Gem. te Rbenen door ds. J. van Duyvenbooden, te VIaardingen. De Commissaris der Koningin ia Zuid-Holland1 E. C. baron Sweerts de Landas Wyborg^ bracht gisteren een amb telijk bezoek aan Noordwijk, Noordwijker- hout en Warmond. Na een kortstondige ziekte is in ,,Eu- dokia" te Rotterdam de heer Th. Nollen, leeraar aan-het Erasmiaansch gymnasium aldaar, overleden. Hij werd 6 September 1850 geboren en studeerde te Leiden. De heer Nolen was ridder in de orde van Oranj ©-Nassau en lid van de Maat schappij van Ned. Letterkunde te Leiden, De twaalfde lijst van de 34ste jaar- collecte voor de Scholen met den Bijbel vermeldt: Goudia met Broek, met f 208.24é; Reeuwijk met Sluipwijk, met f 86.80; Voor burg met Veur en Stompwijk, met f 1&9.22&. De heer H. de Wilde, Wethouder der gemeente VGxavenhage, in de op 5 Sept. te Apeldoorn gehouden 39ste Alg. Vergadering van d'en Volksbond tegen drankmisbruik, gekozen tot lid van het Hoofdbestuur, heeft die benoeming aange nomen. Gisteren herdachten de heeren J. A. Bach, G. Bordewijk, Chr. Kuyk, S. J. Renting, J. van Rij, A. van Vreeswijk en Ph. Walters Wzn. hun 25-jarige ambtsver vulling als diaken bij de Ned.-Herv. Gem. te Rotterdam. De Teceptie, die de jubila rissen met hun eohtgenooten in de versier de diakoniezaal van het gebouw der diako- nie gaven, was druk bezocht. Het college van ouderlingen, dat der oollectanten en vele vrienden zonden bloemen- Gisteravond werden de jubilarissen na mens het college van diakenen in de groote kerkeraadszaal van datzelfde gebouw ont vangen. Bij deze ontvangst, strikt huishou delijk, sprak de heer H. A. Sohnaar, prae- ses van het ooilege, hun toe. Daarna ver- eenigden allen zich aan een gemeenschap- pelijken maaltijd, door diakenen aangebo den. De heer L. de Neef herdacht, onder tal van blijken van belangstelling, den dag, waarop hij vóór 25 jaren als ouderling der Ned.-Herv. Gem. aldaar werd bevestigd. „Laat ik dan bewijzen dat ik het meen," hield hij vol. „Lydia, ik heb je daareven, gade geslagen terwijl ge sliept; 't duurde een paar minuten en .in dien tijd heb ik veel gezien. Je lippen werden telkens ge opend om er een zucht door te laten en er hingen tranen aan de wimpers van uw oogen. Op dat oogenblik zou ik gaarne ge storven zijn, als ik u bad kunnen bevrij den van den laat, waaronder ge klaarblij kelijk gebukt gaat." Aangemoedigd door haar zwijgen en door de zachtere uitdrukking op haar gezicht, ging hij naast haar zitten, en legde na een oogenblik zijn hand op de hare. Zij trok ze kalm terug, zooals zij gewend was, doch zonder eenige boosheid. Zij was bepaald niet boos op hem. De woede, die zij voelde, richtte zich, vreemd genoeg, geheel en al tegen haar echtgenoot. Dat Gaston getuige was geweest van haar verdriet, was tot op zekere hoogte verne derend voor haar trots en die vernedering dankte zij aan het groote onrecht haar door mylord aangedaan. En Gaöton had zijn woorden handig gekozen: hij had een beroep gedaan op haar medelijden en haar om vergeving gevraagd. Hij had geen po ging gedaan om zichzelf te rechtvaardigen en rijn zelfvernedering verbrak den grens paal der ergernis, dien zij tot nu toé tegen hem had opgericht. Zijn eerbiedige, hulde verzachte haar gewonden trots en zij had werkelijk innig medelijden met hem. Het feit, dat de handelingen van Lydia zoo verkeerd waren begrepen, wae ook een voordeel voor Gaston: zij voelde dat rij, alles wel bezien, misschien een te haas tig, ondoordacht oordeel over hem had ge- De af deeling Rotterdam van de Ne- derlandsche Vereeniging van Sigarenwin keliers heeft onder alle sigarenwinkeliers daar ter stede (uitgezonderd' filiaalhou ders) een enquête gehouden betreffende de verplichte vervroegde winkelsluiting. Er rijn totaal 285 geldige antwoorden in gekomen. 14 winkeliers verklaarden zich vóór, 218 tegen verplichte 9-uur-sluitmg. Niet tegen verplichte 9-uur-sluiting ver klaarden rich 53 anderen, onder het voor behoud, dat cafés enz. na het sluitingsuur ook geen tabak, sigaren, enz. meer mo gen verkoopen, ook niet voor verbruik ter plaatse. Men Iaat te Dordrecht het kerkelijk geschil nog niet rustendezelfde lidmaten der NedL-Herv. Gem., due in Januari 1.1. een bezwaarbrief indienden tegen de toe lating der ouderlingen Yleezenbeek en Baohman en den diaken Kramer, hebben zich thans, nu de kerkefaad rijn vroeger besluit tot toelating gehandhaafd heeft, opnieuw tot het classicaal bestuur gewend, bewerende, dat genoemd besluit onwettig is, daar het genomen is door den algemee- nen kerkeraad, terwijl de bijzondere ker- keraad, omdat het hier over een geschil betreffende d!e tucht ging, uitspraak had behooren te doen. Zij hebben nu het clas sicaal bestuur verzocht te doen, wat de kerkeraad had behooren te doen, Intusschen heerscht in gezaghebbende kringen verdeeldheid over de vraag, of bet hier werkelijk een vraagstuk betreffende de tuoht betrof; was dit werkelijk het ge val, dan had het besluit tot toelating ook genomen moeten zijn door den bijzonderen kerkeraad. De bevestiging van de toegelaten func- tionnarissen, welke op a. s. Zondag was bepaald, zal nu waarschijnlijk worden uit gesteld1. Hot hoofdbestuur van de Geref. Zie kenverzorging in Nederland doet, naar het „Hbld." meldt, moeite om het landgoed Dalwijk aan de Sohutstreèk te Hoogeveen, te koopen, ten einde op dit terrein het zae- knhuis-opleddingssohool te stichten. Aan het gemeentebestuur van Hoogeveen is een voorschot van f 25,000 verzocht om genoemd terrein te koopen. De iSalatiga-Zendingsvereeniging te Utrecht heeft, naar ,,De Ned." meldt, van N. f 1000 en van den heer 0. PI. te Z. f 2000 ontvangen. De minister van landbouw, nijverheid en handel heeft, met ingang van 1 October aan J. C. Yundcrink Jr., te Heemstede, op zijn verzoek eervol ontslag verleend als klerk bij de Rijksverzekeringsbank. Voor het te Frederiksoord vanwege de Nederl. Pomologische Vereeniging gehou den examen ter verkrijging van het diplo ma voor fruitteelt is van de vier candida ten geslaagd de heer J. Hartman, van Heemstede. Aan boord van Hr. Ms. ,,De Ruyter" te Makassar is in den ouderdom van veertig jaar overleden de luit. ter zee 1ste klasse A. Goekoop. In de Raadsvergadering van Kampen is goedgekeurd het bestek van een zwem bad op pontons, waars7an de kosten zijn geraamd op f 25,000. veld en zij wist nu, hoeveel pijn een der gelijk oordeel kan doen. En hij sprak zeer ernstig en eenvoudig en vergat-niet, dat zij hem eens had lief gehad, liefgehad en vertrouwd. Hij was het ideaal harer meisjesjaren geweest en ofschoon zij hem sedert zonder eenige wroeging van zijn voetstuk had gestooten, was er toch ergens in de diepte van haar hart een teedere gedachte aan hem blijven hangen. „Lydia!" zei hij nu smeekend. „Ja?'' „Laat ik het middel zijn om je hart te bevrijden van den last, waaronder g© ge bukt gaat. Ge hebt daareven over mjjn vrouw gesproken. Hoor maar, ik zie er niet tegen op, om haar naam te noemen. Ik zweer je bij de liefde voor je, die de edelste en hoogste aandoening uit mijn leven is geweest, dat ik haar absoluut geen onrecht doe door om uw vriendschap te vragen. Ge staat zoo onmetelijk hoog boven alle andere vrouwen, Lydia, dat in uw tegenwoordigheid de hartstocht zelf iets verhevens wordt en overgaat in een zucht tot zelfopoffering." „Ooh, ik wilde dat ik je kon gelooven, Gaston," zei zij zuchtend. „Stel me op de proef 1" „Hoe?" „Laat mij er eens naar raden wat u drukt. Ooh, ik ben niet zoo'n leeghoofd, als waarvoor ge me houdt.. Ik heb oogen on ooren en als ik me buiten alle hof- sntriguea houd, dan is dat omdat ik er de innerlijke bedoeling van doorzie. Denkt ge beufloh, dat ik niet zie, wat er nu om me keen gebeurt? Weet ik niet, hoe uw. edele In de gisteren gehouden vergadering van den Amsterdamschen gemeenteraad is aangenomen een voorstel om 279 woningen in de Jordaan onbewoonbaar te verkla ren. Aangehouden z^n: de mterpellatie van den heer Van KuyMiof betreffende de medcdeelingen van de „Volksschool", het voorstel-den Hertog om den hoofdakte- eisch te a'oen vervallen, en het voorstel van B en Ws. in zake den Drucker-ü/- bouw. In den gemeenteraad van VGraven- hage is in zake de winkelsluiting besloten een commissie te -comen van vijf Kden om den raad te dienen van advies. De afdeeling Culemborg van de S.- D. A.-P. heeft naar „Het Volk" meldt, de volgende motie aangenomen: overwegende dat de weigering van den optocht op den tweeden Rooó'en Dinsdag door den Haagschen Burgemeester niet in het voordeel is geweest van de kiesreoht- tegenstanderB; gezien het afzetten door gewapende huurlingen der regeering van publieke ter reinen; besluit het P. B. d'er S.-D. A.-P. te verzoeken geen vergunning meer te vra gen voor een te houden Rooden Dinsdag optocht, doch voortaan tijdens de Kamer- opening in massa naar het Binnenhof te gaan, teneinde te manifesteeren voor on zen kiesrechteisch. Aan het gebouw van het hoofdbe stuur der posterijen en belegrarhie te 's-Gravenhage is aanbesteeu de verbou wing en de uitbreiding van het post- en telegraafgebouw aldaar. Ingekomen 10 biljetten. Minste inschrijver de heer F. L. Smit, te Haarlem, voor f 208,976. De Raad van Zandvoort heeft over- komstig het voorstel van B. en Ws., met zes tegen vier stemmen besloten tot het doen bouwen van een watertoren, tevens uitzichttoren. De lste-luït. G. J. H. E. Hill inga, van het 9de reg. inf. te Leeuwarden, wordt 1 October a. a. overgeplaatst by bet 4de reg. van dat wapen te Gouda. De minister van landbouw, nijverheid en handel heeft voor het tijdvak van 1 October 1912 tot en met 30 September 1913 wederom benoemd tot leeraar aan de Rijkstiijnbouwwintcrsohoo'l te Ldsae, H. van de Weerd, P. K. van Cittert Hzn. ©n R. Bogibstra, allen te Haarllem. H. M. de Koningin zal geen gevolg geven aan haar aanvankelijk voornemen om de legeroefening in de Stelling Am sterdam ten deele bij te wonen. „Het Volk" meldt, dat „Enka" (mej. Van der Vlies), de bekende oud propagandiste van den Bond van Chris ten-Socialisten, thans lid geworden is van de afdeeling Sohiedam van de S.-D. A.-P. BENTHUIZEN. De uitslag van de loting is voor deze gemeenteNo. 1. J. dein Hertog; 2. G. van Staalduinen; 3. A v. d. Börg; 4. J. Verheul5. L. Graper. Hot contingent zal waarschijnlijk 3 zijn. HILLEGOM. Gisteren heeft ds. J. Douma, van Watergraafsmeer, in de Gar© for moerde sympathie tot op dit oogenblik uitgaat naar dien ongelukkigen jongen prins, dien gij met uw vriendschap vereert. Gij kunt zeer zeker geen deel uitmaken van de mis dadige lafheid, die op het oogenblik Frank rijk beheersclit en het er toe brengt om hem aan zijn lot over te laten?" „Niet Frankrijk, Gaston," zei zij. „En gij zeker ook niet. Ik zou er mijn leven onder durven verwedden, dat gij een vriend trouw zoudt blijven." „Natuurlijk" zei zij eenvoudig. „Dat wist ik wel," riep hij triomfante lijk uit, alsof die ontdekking hem een vreugdige verrassing bereidde. „Elke ve zel in mijn ziel zei me, dat ik niet tever geefs op u een beroep zou doen. Ge rijt knap, Lydia-, ge zijt rijk, ge zijb machtig. Ik heb het gevoel, alsof ik m© tot u kan wenden als tot een man. Prins Karei Eduard Stuart heeft, me met rijn vriend schap vereerd; ik ben niet aanmatigend als ik zeg dat ik in zijn genegenheid na lord Eglinton kwam Maar omdat ik maar de tweede was, durfde ik mijn raad, mijn ge bed, mijn hulp in de eerste plaats niet aan te bieden, omdat ik er vast van overtuigd was dat zijn betere vriend te zijnen be hoeve aan het werk was. Maar nu kan ik de spanning niet langer verdragen. De cri sis is nu dreigend geworden. De prins is in een doodelijk gevaar; hij is niet alleen aan lafheid, maar ook aan verraad bloot gesteld." Die handige Gaston! wat was hij slim en sluw I Zij zou hean op dat terrein nooit te gemoet zijn gekomen, maar hij kwam naar haar toe. Hij kwam haar als het ware af halen en leidde haar voort langs den weg. Kerk alhier vootr de Jongelingsvereonigiiig gesptnok-en. De spreker had tot onderworp gekozen: „De pirofeet Jeremia". Hij schetste zijn loven, arbeid en roe.ping en had zijn betoog ingedeeld naar de levenstijdperken van den profeet, welke samenvielen met de regeering der koningen Josia, Jojakim en Zedekia. Een talrijke schare volgde met volle aandacht de moede rede. KATWIJK.AAN-ZEE. In de Gcnioante- zaal werd gisteravond door de Heilssolda ten van Led den een zang- on gedenkdienst gehouden, waarvan „de ramp der Titajnic" het onderwerp uitmaakte. De zaal was over vol; velen moestem rich met eem staanplaats tevreden stellen. Nadat eerst etnkcle liederen waren gezongen of gespeeld, deed één der officieren voorlezing van het verhaal van bo vengenoemde ramp, nu en dan afgewisseld door het uitvoeren van zang- en muziek stukken. Do orde was tijdens den dienst veel beter, dan wij vroeger bij dergelijke gele genheden wel eens ondervonden hebben. Dooi7 den logger K.W. 54, „Anna Jo banna", der firma N. Haasnoot, werd hier aangevoerd dertig last haring, die gisteren bij afslag ciroa f9000 opbracht. Dit is de hoogste besomming, die bij menschenhenge. nis ooit nog door een Katwijkscli vaartuig in één teas is gemaakt. Er is tegenwoordig hier geen gebrek aan versche visoh. Be garnalenbooten varen meest iedoren dag uit en brengen dan 's mor. gems haar vangst in afslag. De vangsten waren dezen morgen ook weer mooi. LISSE. De uitslag van do gisteren in het hotel „De Witte Zwaan" gehouden publieke verkoopdng van drie partijen weiland, ge legen te Noordwijkerhout en te zamen groot 6.59.60 H.A., is, dat de hoer C. Bouwmeester te Nootrdwijkerhout kooper werd voor f 15,140 Gisteren werd alhier de vierde droge veiling gehouden vanwege de afdeeling Lisso van het H. B.-G. De aanvoer bedroeg 450 nummers. De belangstelling was minder groot dan de vorige maal. Voor gewone tul- pensootrten, zoo als La Reine, Murillo, Geel© Prins en Rose Gris de Lin konden niet zttilkc prijzen worden bedongen als met de vorige veiling. Beten© tulpensoorten brachten ook nu weer goede prijzen op. Een flinke partij Soortkrok ussen werden voor hooge prijken verkocht. NOORDWIJKERHOUT. Een gegoed© landbouwer alhier, had een varken, dat on gesteld was. Hij liet liet slachten en trok- teerde zijn familie en buren op de karbo naden. Den volgenden dag waren allen on wel en moest de dokter hulp komen ver- leenen. OUDEWETERING. Gistermiddag werdei bij de verscllillende bewoners ingekwartierd ongeveer driehonderd man voetvolk. Verdei werden alleen bij den landbouwer Los on dergebracht oen afdeeling pontonniers be nevens zestig paarden. Hedennacht om half. drie werd plotseling alarm geblazen en spoe dig was heel ket dorp in rep en roer. Een halfuur later trokken zc heen in de richting van het fort Kudelstaart en don geheelon nacht hoerde mem het afvuren der kanon nen etn de salvo's dor geweren. Tot het log. gen van oen brug, wat eerst het plan was, is hot tot voler spijt niot gekomen. ZEGWAARD. De uitslag van de loting is voor deze gemeente: 1. A. Lamcns; 2. A. Roos; 3. A. de Boor; 4. S. Vroedsteyn; 5. S. v. dor Moer; 6. .T. Laugeveld7. J. Ter- in ouldn; 8. P. J. Houtman; 9. ,W. Smits; Hij bood haar niet aan om haar weifelende schreden t© leiden, hij wendde lamheid voor en vroeg om lnulp in plaats van zelf steun aan te bieden. Die uiting was zoo handig gedaan, dat Lydia haar waakzaamheid liot varen. Bij het woord „verraad" keek zij hem haas tig aan. „Wa,t doet u denken dat...1?'' vroeg zij. „O, ik heb het al eenige dagen in de lucht voelen hangen. De Koning zelf neemt een air van schaamte aan als er over den Stuart gesproken wordt. Madame de Pom padour heeft in den laatsten tijd veel over het aönaken van haar kasteel in het Pare aux Cerfs gesproken, alsof het geld uit de een of ander© onverwachte bron kwam vloeien. Toen kwam er een brief uit Enge land dien Zijne Majesteit in zijn zak ver borgen houdt, terwijl er op fluisterenden toon gesprekken worden gevoerd tusschet den Koning en madame, waaraan onmid dellijk een ©inde komt als iemand het zou kunnen hooren. En vandaag..." „Ja?... vandaag?" vroeg rij haastig. „Ik durf er haast niet over te spreken."' „Waarom niet?" „Ik ben bang dat ge er verdriet van zoudt hebben." „Daar ben ik gewend aan," zei rij een voudig, „en ik zou het graag willen weten." (Wordt vervolgd)»

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 1