BLOOKERS CACAO HUWELIJK. prKlaaf Electrischo Installation. Fa- #®R. E68IIK. Leesiorichtiug Firma C. KOOYKER, Voor 4 Gulden DAALDERS Mode-Magazijnen, Fijn gekruide St«-Nieolaas a 10 Cts. Eeferkoeken 8 stuks a 10 Cts. gebroken Speculaas 35 Cts. bij J. G. PROM, Rreestraaf 97. 303930 Bovenhuis Breestraat. HET IRMA G0LF1JZER WHNTERAVONDEIX. Aanvang 1 October. ontvangt men ter lezing 2-maal per week onderstaande Tijdschriften was niet alleen de baanbreek- ster voor cacao tot lagen prijs, maar zij staat tevens 't hoogst in kwaliteit. LEIDEN. Breestraat 142-144. Telefoonn. 848. Ontvangst der NOUVEAUTÉS in Dames- en Kinderkleeding voor Herfst- en Winter-Seizoen. EXPOSITIE IN ALLE AFDEELINGEN. Br. De Graaf en Zr. Van Heusden. Heden Vrijdagavond 8 uur, Blflelksalon II, Hoekhnis. Handperen, VERLOREN: DUINKONIJNEN 60 Cts. Breestraat 35. Telefoon 4 14. per one. Wtgens eterfeeval hour een BOVEN IIÏJ1S, riant uitzicht, 7 Kamers groot en klein, aparte op gang, voor een klein gexin zonder kinderen, geen onderverhuring; te aanvaarden 1 Nov. e. k. Brieven aan bet Bureel van dit Blad onder No. 8323. 10 geeft het Haar een prachtige, natuur lijk* Ondulatie, 75 Ct». Practiscbe dichtslaande friseert ampen 75 Ct. DAISON SUSAN, 2460 7 Vronwesteeg 3. E. R, BEOLINR's Banketbakkerij. Bredasche lioterspeculaai 10 Cts, Letterbanket 14 cts. per ons. Aanbeve'end, 3671 6 10. R. BKUE1NK. Telef. 1133. Lange Rare 6. NIEUWE RIJM 16. Buiten, Eigen Haard, Elsevier's Maandschrift, Morks' Magazijn, Aarde en hare Volken, Hollandsche Revue, Gids, Tijdspiegel, Nieuwe Gids, Onze Eeuw, Wereldkroniek, Hum. Album, Illustration, Le Rire, Elieg. Blatter, Ueber Land, 111. Zeitung, Die Woche, Meggendorfer Blatter, Velhagen u. Klasing's Monatshefte, Jugend, Graphic of een keuze uit andere Tijdschriften. 2731 54 3329 106 Oebr.Gerzon's SS42 128 Inzegening Tan in het huwelijk op in de Zaal v. h Leger dee Heils, Lammermarkt 36. Medewerking van Muziek en Zangkoor. Let wel. 3336 20 Zondagavond Soldateninxegeniug. Bezoekt het BOEBHAAVESTBAAT II, Goede CoDsnmptie. Goedkoope Prijzen! 2902 10 Aanbevelend, 31 oj. SLINGERLAND. de fijnste van af 10 Cts. per pond, "Welriekende Viooltjes 10 Cts. per bosje, Wtsti. Druiven 24 Cts. p.p. Me loenen, Perziken, rüpe Bananen, nieuwe Noten, Zoete Appelon 7 Cts. p. p. Moesappelen 6 Cts. p. p. b\j G. OOEtfE, Fruitkweeker, P.-K. Koorsteeg 12. eon Collier met groene Kora len, van af Witt. Sing.! 88 tot Frinsoaaekad.. Tegen balooning torug ta bezorgen Bur. v. d. Bi. Mo. 3346. Braad- en Soepkippen van af 60 Cta., Piepduiven 40 Cts.,Eendvogel. vanaf 80 Cta., verache Kippeneieren 6, 6J en 6 Cta. per atuk. Da z.g.n. Koninkl. Krooneiaran 4J Cta. Alles franco thuis bezorgd. Aanbevelend, Tel. 622. D. WARRING. Haarlemmerweg 5 5a. AWf Wederverkoop.r8 flink rabat. 3317 11 VOOP 3339 38 Wisselruiterij. Omtrent de oplichting, gepleegd door den gewezen agent van. de U. S. and Mexican. Cy., J. G. Hiddink, vernam het nog het volgende Reeds een tiental jaren stond Hiddink in relatie tot de Ontvang- .en Betaalkas. De rekening werdi steeds tot algeheele tevredenheid gehouden en langzamerhand vestigde zich bij de directie der Ontvang en Betaalkas de overtuiging met een fat soenlijk en in zaken hoogst eerlijk man te d'ien te hebben. Zooals gezegd, dat dun:de jaren aaneen. Hiddink trok herhaaldelijk kleinere en grootere wissels op New-York, die hij aan verschillende firma's ter Beurze verkocht. Om zich van de realiteit van Hid. dinks zaken te overtuigen, vroeg de Ont vang- en Betaalkas eenigen tijd geleden bewijsstukken omtrent de juistheid van de vorderingen, waarover per wissel op New- York werd beschikt. Die bewijsstukken werden door Hiddink in overvloed ver strekt. Hij toonde aan de directie i der Ontvang- en Betaalkas de door een prima brookersfirma afgegeven koopbrief; de be taling van de stukken door een der eerste Londensche Banken en den brief van ver zending door deze Bank naar New-York. Bovendien worden daags na de verzending der effecten telegrammen overgelegd, ver meldende den naam van het schip, waar mede de effecten verzonden zouden zijn. Aan het koopen der fondsen te Londen ging vooraf en dit moest weder bewijzen de 'realiteit der transactie een uitvoerig telegram uit New-York, vermeldende den verkoop aldaar van zoo en zooveel shares. Te Londen maakte Hiddink dan gebruik van een beweerd optie-reoht, om in New- York verkochte shares in Londen op te nemen. Ook deze telegrammen uit New- York liet Hiddink zien... Door persoonlijk onderzoek in Londen is gebleken, dat al deze overtuigingssfiikken valsoh waren. Met één uitzondering slechts, n.l. de telegrammen, vermeldende den naam Van de 0ceaanstoomer6, waarmede de effecten zouden verzonden zijn. Bij on derzoek is gebleken, dat deze telegrammen werkelijk door de Bank zijn afgezonden. Echter slechts als antwoord op Hiddink's telegraphische aanvrage: „Welke boot ver trekt het eerst naar New-York V' Inder daad een geniale opli oh terstruc Alles te zamen schonk de verzameling „bewijsstukken" het door de directie der Ontvang- en Betaalkas gevorderde bewijs van de realiteit der zaken, en eenigen tijd "werd voortgegaan met op deze wijze zaken te doen. Somtijds waren zelfs, de effecten ter ineasseering aan de r'•ukken geheoht. Totdat de directie het toch maar boter vond op deze wijze niet voort te gaan en daarvan aan den heer Hiddink kennis gaf. Vermeld zij hierbij, dat alle wissels, welke tot dusver verkocht waren, prompt geho noreerd werden. Toen Hiddink de kennisgeving van de directie der Ontvang- en Betaalkas kreeg, dat zij op deze. wijze de zaken niet wenschto voort te zetten, verzond hij een telegram naar New-York beweerde althans dit telegram verzonden te hebbenden ver koop aldaar te staken, waarop hij een tele gram terugontving: „Stopped selling". Geruimen tijd presenteerde de heer Hid dink nu ook geen wissels meer. Totdat hij, nu eemge maanden geleden, opnieuw met wissels kwam, tot een bedrag van 87,500 dollar, thans weder vergezeld van de to New-York verkochte effecten. Zelfs zon nu de Ontvang- en Betaalkas de effecten in- casseeren en had dus op die wijze tevens het onderpand, waartegen de wissels ge- troken werden, in haar bezit. Nu bestond er voor de directie geen bezwaar en het geld voor de wissels werd) uitbetaald... Het vervolg hebben wij reeds gemeld. Deze wissels werden niet gehonoreerd en deze shares werden niet geaccepteerd. En nu bleek ook, dat deze effecten die aan de Amsterdamsche Beurs niet verhandeld worden niet de waarde vertegenwoordi gen, in de wissels uitgedrukt... Met zekerheid mag worden aangenomen, dat het provenu van deze wissels gediend heeft tot dekking van andere wissels. Of er nog een overschot voor den thans voort- vluchtigen Hiddink is gebleven, zal eerst later door de Justitie kunnen worden uit gemaakt. Omtrent de door den voortvluchtige ge pleegde oplichting, verneemt het „Hbl." nog, dat, behalve de wissels, welke in het bezit zijn van de Ontvang- en Betaalkas, tot een bedrag van 177,500 dollar waar voor zij echter voor 90,000 dollar verhaal heeft op een andere firma nog enkele kleinere door Hiddink getrokken wissels in omloop zijn. In verhouding tot het hier genoemde bedrag zijn deze kleinere wissels echter van minder beteekenis. Het actief althans voor zoover bereik- l>aar is zeer gering en bestaat hoofdza kelijk uit een deposito bij de Ontvang- en Betaalkas. Vermoed wordt, dat Hiddink verblijf houdt in Londen. I „De Tel." deelt nog mede, dat. Hiddink vermoedelijk te New-York een medeplich tige heeft, met wien hij gedurende tal van jaren, dergelijk oplichtersbedrijf heeft voorbereid en uitgevoerd. Het is bekend, dat hij te Amsterdam bij verschillende Bankinstellingen heeft ge- traoht, vertrouwen te winnen. Hij kocht dan voor kleinere en grootere bedragen dollarwissels, liet de transacties behoorlijk afloopen, doch kwam later beduidende som men in dollar-papieren te koop aanbieden. Slechts een enkele Bankinstelling liep er in en dan voor niet zeer beduidende bedra gen. In den regel wordt dan dpor de be nadeelden gezwegen, wijl het ontfutselde bedrag op het bedrijf geen invloed heeft en niemand gaarne weten wil, er te zijn in- geloopen. Het woonhuis van Hiddink, Vondelstraat 18, was, toen de ourator in zijn faillisse ment, mr. C. H. van Zeggelen, zich van den stand van zaken wilde overtuigen, ge heel verlaten. Namens den curator is er nu een juffrouw als bewaarster gesteld. Het door hem ingesteld onderzoek in de papieren van den failliet geeft niet veel licht. Stukken van eemgszins compromithee- ren den aard zijn blijkbaar vernietigd. Uit de poststukken voor Hiddink, tharis komende in handen van diens curator, blijkt, dat deze te Londen slechts voor zéér kleine bedragen aan effecten kocht en de groote sommen, door hem aan de O.- en B.- kas genoemd, waren gefingeerd. Gefingeerd was ook het briefpapier van de Londensche brookersfirma, met wie hij voorgaf zaken te doen, dat hij ook aan de O.- en B.-kas vertoonde, beschreven met de een of andere belangrijke order, doch hetwelk hij altijd weer zorgvuldig meenam en vrij zeker heeft vernietigd. Vermoed wordt, dat hij die brievenhoof den heeft laten namaken, om zoodoende aan de O.- en B.-kas den schijn te geven, alsof hij met bekende Londensche Bankin stellingen, in voortdurende reëel© relatie stond. Valéoh waren dan natuurlijk ook de op dat briefpapier geschreven orders. Het weefsel van listige kunstgrepen was zófi vernuftig gesponnen, dat een financieele instelling, waarmee H. langen tijd in rela tie stond, er wel moest inloopen. De Fransche aviateur Lcgagnenx, die met zijn Morane-ééndekker een hoogte bereikte van 5720 meter en daardoor het hoogterecord op zijn naam zette. De Zwarte Hand contra den petrolenmkoning. De stille vrede van het aardsche paradijs* dat Rockefeller, de Amerikaansche petroleuin- koning, op zijn landgoederen te Pocantioe Hillo heeft laten aanleggen, is sedert eenigen tijd door een reeks van geheimzinnige moord aanslagen, die aan ©enige Italiaansche tuin lieden het leven hebben gekost, verstoord. Br* gaat geen dag voorbij waarop Rockefeller geen dreigbrieven ontvangt van de 3,Zwarte Hand"% waarin mil boenen dollars geëischt worden cmder bedreiging, dat men in geval van weigering, zijn geheele bezitting jn de lucht zal laten vliegen en hij en zijn klein kinderen vermoord zullen worden. Rocke feller schijnt weinig vertrouwen in de Am-cri- kaanscho politie te hebben en heeft daarom, zelf uitgebreide maatregelen genomen om zich tegen eventueel© aanslagen te bescher men. Achttien pensachtige tot de tanden toe gewapende negers, drie opzichters en een leger van particuliere detectives, "bewaken dag en nacht de omgeving der villa, daarin bijgestaan door een flink aantal bloedhonden. Niettegenstaande al deze voorzorgsmaatre gelen heeft Rockefeller dezer dagen woder een dreigbrief ontvangen, waarin gemeld wordt, dat, tenzij de geëischte som, die nar tuurlijk weder eenige millioenen beloopt, be taald wordt, den 12den September de vol trekking van het door de „Zwarte Hand" gevelde doodvonnis zou plaats hebben. De 12den September is voorbijgegaan en Rocke feller is nog in bet land der levenden, maar toch moet het gevaar, waarin hij thans ver keert, niet ónderechat warden. Al heeft de petrolenmkaning meermalen met afpersen en „disperadce" te doen gehad, do Zwarte Hand" is een maar al te goed functionnee- rende organisatie, die niet met zich laat spotten, wat zij vaak genoeg bewezen heeft. En dat Rockefeller zelfs den ernst van den toestand inziet, blijkt wel uit de krachtige maatregelen, die hij tegen de beruchte or ganisatie genomen heeft. De oorlogsverklaringen, die de „Zwarte Hand" aan den mack tigs ton der Amerikaan- «sehe doll ark oningen gewaagd heeft ta doen, heeft weder een algemeen© aandacht op de beruchte organisatie, die als een filiaal van de geheime Napolitaansche „Camorra" en de op Sicilië thuisbehoorende „Mafia" beschouwd kan worden. Haar leden, wier aantal men op circa 40,000 schat, zijn dan ook voornamelijk uit Sicilië, Calahrië en Napels afkomstige Italianen, die de Amerikaansohe gastvrijheid door hun minder mooie praotijk vrij slecht bcloonen. Verbijsterend is het te vernemen, dat, volgens een onlangs verschenen rap port der New-Yorksche politie, in den loop van één jaar alleen te New.York 524 mis daden door de „Zwarte Hand" gepleegd zijn, die 215 arrestaties ten gevolge hadden. De statuten van de „Zwarte Ilaud" zijn kort, practisch en buitengewoon gestreng. Ieder lid, dat weigert aan de chefs te ge hoorzamen of de geheimen van het genoot schap verraadt, wordt onverbiddelijk uit den weg geruimd. Men wordt overigens eerst lid na liet doormaken van een proeftijd, waarin, men door een moord of minstens door een brandstichting van zijn „deugdelijkheid" be- wijs moet afleggen. Men begrijpt derhalve zeer goed, dat de regaering der Vereonigdej Staten voortdurend op middelen raamt om van deze misdadige dementen verlost te worden. Met het oog hierop zond zij eenigen tijd geleden den politie-lnitenant Pctrosino naar Sicilië, ten einde een nader onderzoek in te stellen naar het verband, dat er tus- schen de „Mafia" en de „Zwarte Hand" be staat. Zooals bekend, viel Pctrosino echter, kort na zijn landing te Palermo, als slacht offer van zijn plicht, op den openhanen weg vermoord, door zijn geheimzinnige vervol gers. Dat zijn de menschen, tegen wien Rocke feller thans te strijden heeft en die on getwijfeld do waakzaamheid en "speurzin zij ner detectie ven op een zware proef zullen stellen. Spoorwegongeluk te Ditton. Te Ditton (Lancashire) heeft een spoor wegongeluk plaats gehad. Het ongeluk is gebeurd niet den sneltrein ChesterLiver pool. De machine liep "uit.de rails en bot ste tegen de brug. Ze>en wagen© ontspoor den en vatten vult. De inzittenden kwa men in de vlammen om. Te zamen zijn er zestien personen gedood. De machinist werd op de plaats gedood, de stoker is na uren werken zwaar gekwetst wan onder de machine vandaan gehaalcl. Er zijn vijftig gekwetsten. Honderden menschen hebben onder uiterst moeilijke omstandigheden aan het reddingswerk ge holpen, totdat de vlammen hen terugdre ven. Het stationsgebouw, waar de wachtkamer tot een tijdelijke morgue is ingericht, bood een treurig schouwspel. Er lagen daar zes tien lijken, zeven mannen en negen vrou wen, van wie er vijf nog niet herkend zijn. Er buiten lag een groote hoop van allerlei ldeedingstukken, reisartikelen-enz. De po litie bewaakte in het bijzonder een aantal kleinoodiën en 400 pd. st. in los geld. Bij het zoeken onder den wrakhoop van half verbrande spoorrijtuigen kwamen allerlei vreeselijke dingen aan den dag, o.a. drie af gewrongen menschenhoofden. De toestand van verscheidene gewonden moet hachelijk zijn. Men vreest, dat zij zulten bezwijken. De stoornis van het verkeer in de buurt van Ditton hield vandaag nog aan, hoewel het personeel druk doende was het vor keer te herstellen Duizenden nieuwsgieri gen bezoeken de plaats van de ramp. De North Western spoorwegmaatschappij zegt, dat zij ondanks het ingestelde onder zoek nog geen opheldering kan geven over do oorzaak van de ramp.

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 7