x iV I. KLOOTS, Haarlemmerstraat 47. FINALE UITVERKOOP Engelsche Bassen UB* Prima kwaliteit - Uiterst solide. ss;saai De Laodbonwbaok GEBBS. GHBÏSTÏAANSE, ENGELSCH HEEREN-MODEMAGAZIJN ALS. D.TIMMERMANN, BREESTRAAT 90-92. Wegens opheffing van het Korsetten-lagazijn Een nette Dienstbode Openbare Vergadering DENTS HANDSCHOENEN. ZIE ETALAGE. BERICHTEN DE ONTVANGST VAN EEN ZEER BELANGRIJK EN PRACHTIG ASSORTIMENT R3lanteIkosium@Sj üantsls, Rokken, Blouses, Taille- ICostuines, Japonsioffen, beneden fabrieksprijzen. 3308 99 Jongmensch Wed. J. STEENHAUER Zonen, H. VAN OER ZEEUW, A.J. DEN HOLLANDER, Volksfeesten te Leiden, Kroeskop-, Koko-, Zwartkop-, Keizer»Borax-, Eiwit-, Teer- en Ivjiiiiilleiisliaiiipoo. Per stuk f X.XO. IXi'ie stuks f 3. Marktberichten. Gemengd Nieuws. REINKE Botermarkt 5, 6, 7, 8. NOUVEAUTÉS 8309 180 Zichtzendlngen worden niet gezonden. Uitsluitend contant. gerraagd, Witte Singel 84 G. Direct of met Ko?ember. 3314 5 gevraagd, 15 16 jaren, goade band schrijvende, voor lichte kantoor- bezigheden. Eigenhandig geschreven aanbiedingen onder No. 3270 aan het Bureel van dit Blad. 7 Mandenmakcrssleeg 4 bij den Waag. Prima adres voor zéér fijne NATUURBOTER, Goudsche Leidsehe en wette Edammerkaas. 1376 9 Agent der Eerste Holl. Lewenswerzekering-Bank, ZONNEVELDSTRAAT 8. Belast zich met het uitvoeren van begrafenissen en beveelt zich beleefd aan. 2117 16 TE UTRECHT. Verleent op zeer billijke voorwaarden, onder borg stelling enz., Credieten aan Landbouwers en Indus trlëelen. Agent voor Leiden en Om streken: de Heer 1711 15 Plantsoen 51, LE1DEH. Telef. 1196. ter bespreking en eventueele tot standkomlng eener commissie voor op Donderdag 19 Sept. a. s.. 's avonds te 8 nar, in de Stads- gehco zaal (Kleine Zaal). Ingang Aalmarkt. Inleiding van bet onderwerp door H. W. CAHËN. 3173 13 Iloogewoerd 3. Telef. 899. Filiaal Haarlemmerstraat 6. Telef. 788. 3310 24 -y - - - 3296 120 ''V:: v l>e mijnramp te Clarence. Uit Bethune wordt gemeld, dat directeur, ingenieurs en vertegenwoordigers van do 'piijnwerkers eenstemmig van oordeel zijn, dat (verder reddingswerk in de brandende Claren- 'pe-mijn als ie gevaarlijk niet meeT beproefd piag worden; dat er ongeveer 25 dagen na Iden dag van de ontploffing (op 3 dezer) ge- Jwacht moet worden, om zeker te zijn, dat jer geen levende ziel meelr in de mijn is en idozo dan onder water gezet moet worden pm den feilen brand te blusschen. E[et- Centrale Comité voor het mijnwezen Sn Frankrijk heeft den profeet van hetö idepartement Pas-de-Calais 20,000 fr. gezon den voor de slachtoffers van deze ramp. De voorzitter van het comité spreekt in. een begeleidend schrijven den wensch uit-, dajt ieen gedeelte van dit bedrag verdeeld zal (worden onder de redders, die, zij het ook (vergeefs, hnn leven gewaagd hebben, om hun makkers te tred den. Een opzieiibareiid geval. Te New.York heeft oen gerechtelijke schou- (wing plaats gehad van het lijk van gravin Szaro, die op een boottochtje met haar ad- (vooaat, Gibson, zou zijn verdronken. Het Onderzoek bracht aan het licht, dat de dood piet aan verdrinking, maar aan wurging moest worden toegeschreven. Genoemde ad. (vocaat, op wiea nu. in de eerste plaats de yerdenking viel, wordt door de tec ti ven nage- 'guan. Hij nam het echter nog al luchtig op en gaf te kennen, dat de justitie ton allen tijde over hem kan beschikken. Volgens een („Central.News"-bericht zijn zijn 'gedragingen die van een onschuldige. Tooh heeft men 'theerschap maar ingere kend, want naderhand kwam veel te zijnen padeele aan het licht. Hem wordt ten laste 'gelegd, dat hij de overledene uit den weg ■wilde ruimen, om zich in het bezit te stel len van een haar toebehoorond bedrag van 10,000 dollars. De gravin Szabo zou volgens Gibson's be. [wering, den 16den Juli l.L toen zij met hem leien roeitochtje maakte, overboord geslagen pijn em ondanks zijn pogingen om haar te [redden, zijn verdronken. Toen haar dood was vastgesteld legde Gib- gon een testament over, waarbij mevrouw Szabo haar geld aan haar moeder vermaakte, jep Gibson jot executeur werd benoemd. De overledene was Ooabeiïr ijIcsohe en de Posten rij k8cho consul, die zioh met de zaak bemoeide, kwam nu te weten, dat de moe der der overledene reeds twee jaar geleden was gestorven. Men verdacht er nu Gibson van, dat hij een andere vrouw voor de moe der wilde laten 'doorgaan, om zich in het bezit van mevrouw Szabo's gold te stollen. Dit leidde nu ook tot opgraving en een gerechtelijke schouwing van het lijk detf overledene, met de reeds gemelde uitkomst. Uit een nader onderzoek moet zijn geble ken, dat vijf andere cliënten van Gibson in de laatste jaren, kort nadat hij een testament voor hem had opgemaakt, zijn overleden. Delft, 18 Sept. "Vétte Varken^ Aanvoer 132 stak b. Prijs per kg. lste soort 64 c., 2de soort 58 e. per kilo. S hiednm, 18 Sept. Noteering Beurscommiisie. Moutwijn 114.per Ned. vat, zonder fust en ZODder do belasting. Moutwijn vast. Spoeling per ketel ƒ,1.80. Graan-8piritus ƒ21.50 a 22.Melasse Spiritus ƒ19.—a 119-25, ruwe Spiritus ƒ104: a Woerden, 18 Sept. Kaas. Op de kaasmarkt waren heden 3 8 partgen aangeroerd. Men be steedde voor: Goudsche lste eoort ƒ31.a 35. id. 2de soort ƒ28.a f30.—-, id. zwaai dere 35 a f id. gestempelde 40.a per 50 kg Handel matig. Op de heden gehouden ree- en varkensmarkt besteedde men voor lammeren a varkeas ƒ15 a biggen <1 a ƒ10 per stuk. Londen, 18 Sept. Metalen. (Ie b.) Straits-Tin contant 223.10/-, op 3 md. £220.—/-. Chili Koper contant 78.6/3, op 3/in. 79.6/3. Zink 27 2/6-. Lood (Spaansch) 22.15/ a /-, promp /-. IJzer. (Ie beurs) Cleveland Middlesbro No. 3 contant 67/7 en op 1/ra. 67/11 koopers. Londen, J8 Sept. Metalen. (2de b) Straits-Tin contant 224.5/-, op 3/m £221 Koper contant 78.7/6, op /m. 79.7/6, Zink 27.5/-, Lood (Spaan9ck) 22.10/- a /-. IJzer. (2de beurn). Cleveland Middlesbro No 3 67/6 coutant, 67 10 op 1 md. koopers. Belangrijke arreatatle in de Kosentlial-zaak. Uit New. York wordt gemeld, dat twee der mannen beschuldigd van den moord op den speelhuishouder Rosenthal „Gypthe Blood" en „Left-y Louie" genaamd, verledön week Zaterdag dn een huis in een volkrijke huurt van Brooldijn zijn goaircvsteerd. Zij woonden daar sedert den 16den Augustus met hun vrouwen, dio ook wérden gearresteerd, even als „een zakkenroller, Kramer genaamd, die bij het viertal woonde. De twee mannen! hadden gedurende eön maand met de bewo ners uit het district omgegaan, terwijl eein wijdvertakt onderzoek paar hen was inge steld. Zij werden niet herkend ofschoon hun portretten bijna dagelij ka in de nieuwsblad den stondein, en op hun aajihouding een be looning van 5000 doll, waa gesteld. Zij deden geen buitengewone pogingen om zich ver. borgen te houden en droegen geen vermom, mingen. Do arrestatie was het resultaat va.n een merkwaardige poli tie. jacht, waarhij ge durende twee maanden 60 New.Yorksche de tectives waren betrokken. Gevecht bij een voetbalwedstrijd. Dr ia verschil tusschen de berichten over de vechtpartij te Belfast, aangaande de vraag, wie begonnen is. Volgens het eene hebben de nationalisten het eerst aanstoot gereven- door do groene vlag te ontplooien, volgens het jandere de Unionisten door het zwaaien met de roode vlag der Britten. De correspondent van do (liberale) „Daily Chronicle" beweert, dat de unionisten op het voetbalveld zijn verschenen met het plan om ruzie te zoeken. Br was de heele vorige week al praat van. Voor den wedstrijd zon gen zij liedjes, die kwetsend voor de Room- schen waren, en zij zwaaiden met honderden oranje-vlaggetjes. Volgens dien correspondent waren het ook unionisten, die met revolvers hebben geschoten. Men vreesde, dat er gis. teren bij het aangaan van fabrieken ön wer ven weer gebakkeleid zou worden. De troe pen bezetten eein punt van de stad, maar het liep kalm af. Een paar mannen liggen met schedelbreuk in het gasthuis. Aan de L o n do n s o h e'pallnf markt i> In den laateten ttyd de Deenscbe paling de rroote concurrent ran de Frieacbe paling. Een Frievohe palingaak is nu naar Denemar ken uitgezeild, om daar een lading paling in te nemen. Volgens beriohten in de Duitse kt bladen stond Vrydag de groote potloodfabriek tan Hartmuth in Budvreli in brand. Ondenke de groote krachtsinspanning waa men 's avonds den brand nog niet meester. Deze fabriek is vooral bekend door r't fa bricatie der Koh-i nor-potlooden. Dezer dagen is nab(j fort L y- netten, in Denemarken, een motorooot met zra of zeven man bemanning aan boord ver gaan. Van het fort vertrokken onmiddeliyk reddingbooten om bulp te verleenen, doch z(] vonden slechte drijvende mutsen, bootshaken enz. De namen der overongelukteo zjjn nog niet vastgesteld. Het wordt nu bekend dat in het begin van deze maand in het Kauka- sische Terek-gobied kolonel Loep akof, on derbevelhebber van de geaidarmerie, op straat door een onbekende is neergeschoten. Daags daarna overleed hij. De moordenaar is ontkomen, zijn vervolgers met revolver schoten op een afstand houdende. Bij een station van de lijn ParijsOrleans is een moord gepleegdeen reiziger, die met een onvoldoend kaartje was uitgestapt, is, weggevlucht, nagezet en toen een spoorbeambte hem pakken ging, heeft hij dezen met een pistoolschot ge dood. Hij was njet alleen. Het schijnt zeker, dat drie anderen, die eveneens onvoldoende spoorkaartjes bleken te hebban, en die zich hebben laten aanhouden, bij hem behoor den. Op hen is o. m. een bom gevonden. Men denkt dus, dat het viertal een bende van misdadigers vormde. Moelay Hafid is naar huis Hij heeft naar zijn zin genoeg van Frankrijk gezien, 't Is anders een eigenaardig heer schap. Zoo meeant hij voor niet minder dan 300,000 francs speelgoed, gramofonen en meer dergelijke dinsighoidjes naar zijn woonstee mede. John Howard, iemand die lang te Brighton gewoond heeft, heeft 40,000 aan die gemeente geschonken, om er een herstellingshuis van te bouwen voor arme patiënten en voor patiënten, die een matige vergoeding kunnen betalen. Het nieuwe herstellingshuis zal 8000 kosten, zoodat er 32,000 als fonds overblijft. Volgens een telegram, uit Port-Saidis de Engelsche kruiser „Talbot" een sahip van ongeveer 6000 ton met een bemanning van 450 koppen, in het Suez- kanaal gestrand. Er zijn sleepbooten. ge zonden om te trachten het schip vlot te krijgen. Aan boord van een Engelsch schip, dat uit osario te Hamburg aan gekomen is, zijn eenige gevallen van pest voorgekomen. Een man is gestorven, een ander verkeert in levensgevaar. De zieken zijn overgebracht in het hospitaal voor tropische ziekten, waar zij streng geïso leerd worden. Het schip, ligt bij Cux- haven in quarantaine. Een Amerikaanse h aericht. Naar de „Globe" verneemt, vertelt de San Francisco Call, dat een dokter te Denver voor een blinden patiënt verlof heeft gevraagd, bij een terechtstelling tegenwoordig te mogen zijn ent zoodra de dood' is vastgesteld, de oogen van den te rechtgestelde uit de kassen te mogen ne men, om dio vervolgens bij den patiënt, wien de blinde oogen worden ontnomen, in te voegen. De dokter maakt zich sterk den blinde aldus ziende te maken. De Olympische spelen lub ben heel wat vreemdelingen in Zweden ge bracht en zeker ook veel Zweden uit de provincie naar de hoofdstad gelokt. De directeur-generaal van de staatsspoorweg- gen schat de inkomsten van het jaar op 21 millioen kronen; de begrooting was 16^ millioen. Juli de maand van de spelen. heeft 750,000 kronen meer opgeleverd dan in het vorig jaar. Te Romill y-s u r-S eine zijn een veertigtal vergiftigingen geconstateerd, waarvan sommige zeer ernstig. Een per soon, een jongeman van 20 jaar, is reeds overleden. Het geneeskundig onderzoek heeft aan het licht gebracht, dat de ver giftiging te wijten was aan het gebruik van bedorven vleesch. Uit Ottawa komt bericht dat men de strijdbare kiesrechtvrouwen uit Engeland niet in Canada zal toelaten, maar als ongewenschte vreemdelingen af wijzen zal. Trouwens enkele van die ko men willen, hebben een vonnis te haren laste, waarom zij reeds niet toegelaten kunnen worden. Erisinde Vereenigde Staten belangstelling voar het doen en laten van Jack Johnson, den wereldkampioen-bokser en vóór al wat tot hem in betrekking staat. Daarom vermelden de Amerikaansche bla den dan ook het feit, dat de vrouw v&n Johnson zich heeft van kont gemaakt. Zij was een blanke vrouw, sinds een jaar met Johnson gehuwd. Johnson zelf is een neger. Naar het heet, bouwt men voor het Engelsch leger in alle stilte een luchtschip, dat vier machinekanonnen,- bommenwerpers en zoeklichten zal voeren. De bemanning zal uit tien koppen bestaan. Een rijk Engelschman betaalt de helft d'er kosten. Over 8 maanden zal het schip ge reed zijn. In het Noorden van Noorwe gen woedt de pest onder de rendieren. In bet Saltdal zijn er reeds eenige duizenden! dieren aan bezweken. Ook in Zweden heeit de ziekte veel schade veroorzaakt.

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 8