N°. T6TT5 Dinsdag 3 September, A0 1912. <§eze (Courant wordt dagelijks, met- uitzondering ran fon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. In Ilolki-insen. LEIDSCH PRIJS DEB ADYERTENTIEN: Van 16 regels /T.06. Iedere regel meer f0.17J. Qrootere letten naar plaatsruimte. - Kleine adTertentiën Tan 30 woorden 40 OentB contant elk tiental woorden meer 10 Oenta. Voor het inoaueeren wordtfO.Oó berekend. PBIJS DEZEB COURANTS Voer Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden 1 1 f 1.10. Bulten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn 1 1.30. Franco per post 1.65. LOTIÜfi VOOit I)E JIII.ITTE. De Burgemeester van Leiden; Gezien het besluit van den Commissaris fter Koningin in de provincie Zuid-Holland, dd. 27 Augustus 1912, A No. 3298 (2de afdA, houdende regeling van de loting voor de Militie, lichting 1913; Gelet op d'e artt. 62 en 63 der militiewet („Staatsblad" No. 21 van 1912), art. 4 van het Militiebesluifc, en ark 5 van het Mili- fciebe sluit II; Brengt bij deze ter kennis van belang hebbenden, dat de loting der voor de lich ting van net volgend jaar in deze gemeente Voor de militie ingeschrevenen zal plaats hebben in een der vertrekken van het Raadhuis alhier op Maandag 16 Sep tember a. s., en wel, voor de ingeschrevenen, wier geslachter namen beginnen met de letters A tot en piet F des voormiddags te tien uren, met 'de letters G tot en met L des voormiddags te elf uren, met de letters M tot en met 13, des namiddags te één uur, en met de letters T tot en met Z des namiddags te £wee uren Aan de loting nemen niet deel de inge schrevenen: lo. die vóór den aanvang der loting voor <le Gemeente blijken te z-ijn overleden; 2o. die voor dr.i dienst bij d'e militie on geschikt zijn bevonden; 3o. die vóór 1 September van dit jaar bij onherroepelijk geworden uitspraak van den militieraad of van Gedeputeerde Sta ten of bij Koninklijke beslissing, op een ingesteld beroep genomen, voorgoed of tijdelijk van den dienst zijn vrijgesteld; 4o. die vóór 1 September van dit jaar Onherroepelijk, hetzij voorgoed, hetzij voor- loopig van den dienst zijn uitgesloten. De Burgemeester voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. Leiden, den 3den September 1912. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het adres van A. BOGAARDS, houdende verzoek om vergunning tot u i t- breidingvandebakkerij aan de Heerenstraat No. 4, kad. be kend Sectie M no. 508, door het maken van feen aanbouw en het plaatsen van een heete- 'luohtoven, ter vervanging van den be- Itaande Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven bij deze kennis aan het publiek 'dat genoemd verzoek, met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie ge legd is; alsmede dat op Dinsdag 17 Sept. ft. s., 's voormiddags te elf uren, op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven Om bezwaren -tegen dit verzoek in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vei fcigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn tij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hin derwet voor hét gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, ten einde hun beswaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris, Leiden, 3 Sept. 1912. Leiden, 3 September. Voor het eerst na den rusttijd gingen gisteravond' de deuren van den Schouwburg alhier weer open. ,,Het Vrije Tooneel", waarvan Nap de la Mar de ziel ia, gaf de openingsvoorstel ling voor een op de loges na zeer goed bezet huis. Nap en de zijnen trekken nog altijd, trokken opnieuw. Gegeven werd bet zeer bekende „Henkie aan de Grenzen" en het minder bekende „De voelbal-motie Van der Pols", waar mede groot succes werd behaald. Het programma beloofde en gaf echter méér voordrachten van den heer Louis de Bree, van mevr. R. de la MarKley en... van Nap zelf. Wie het meeste 6ucces had, behoeft geen vermelding; wèl echter, dat ook de anderen blijkbaar zeer ten genoegen zongen en spraken. „Het Vrije Tooneel" zal nog wel eens terugkeeren in het nu reeds geopende sei zoen na de ontvangst van gisteren. Daar aan twijfelen wij niet. Heden herdenkt de heer W. J. van Harteveld het feit, dat hij 2ö jaren geleden werd benoemd tot collectant in de paro chiekerk aan de Hartebrug, alhier. In de St.-Antonius-kerk te Breda werd Zondagavond door den voorzitter van het Diocesaan-bestuur der Kath. Sociale Actie, het Kamerlid W. H. Bogaardt, de Katho lieke Sociale Week geopend. Iii de vergadering van gisteren sprak mr. P. J. M. Aalberse, van Leiden, over „Arbeidsloon". Bij het toelatingsexamen voor de Rijks- tuinbouwwinterschool te Boskoop slaagden, o.m. A. v. d. Kloot, te Leiden; R. Ben- nibg Bolt, te ZwammerdamAdr. v. Nes, te Boskoop. De cursus aan de Tuinbouwschool begint met 42 leerlinge-m Ds. A. J. A. Vermeer, pred. bij de Ned.-Herv. Gem. te VGravenhage, her dacht Zondagavond in een rede in de Groote Kerk aldaar zijn 25-jarige Evange liebediening, naar aanleiding van de woor den in Joh. 3 vers 27. De dienst werd bijgewoond1 door talrijke collega's, afgevaardigden uit de vroegere gemeenten, kerkvoogden, notabelen, enz. Naar >,De Ned." mededeelt, zal heden avond halfnegen aan de. Vermeer een sere nade worden gebracht voor lijn huis in de Van-Blankenburgstraat. Het plan gaat uit van. de Chr. Vereeniging van Jonge Man nen alhier, waarvan ds. Vermeer steeds een warm vriend was, het voorzitterschap waarnam van Juni 1895 tot November 1890 en sindsdien haar eerelid bleef. Uitvoeren den zijn de beide afdeelingen der vereeni- gingen „Sonorita" (harmonie) en „Inter Nes" (zang). Den volgenden dag zal zijnee-rw. verschil lende deputaties ontvangen. Vanwege ge noemde. Vereeniging zal hem ook een stof felijk huldeblijk worden aangeboden. Na te zijn bevestigd door ds. O. Heemskerk, - van Dordrecht, met een leer rede over 2 Tim. 2 1 en 2, deed ds. G. Th. Smit, van Poederooien gekomen, zijn intrede in de Nod -Herv. Kerk te Rijnzater- woude,, met een predikatie over 1 Kor. 2 2 De consulent, ds. P. J. Wouters, van Ter-Aar, sprak een hartelijk woord van zegenbede, waarna de gemeente ten slotte zong Psalm 121 1. Ds. F. C. Meyster, naar Rotterdam overgekomen van Zegwaard, tot zijn dienst werk in de Geref. Kerk aldaar ingeleid door ds. J. Landwehr. De bevestiger had tot tekst 2 Kor. 4 57. Een groote schare was opgekomen om deze plechtigheid bij te wonen. De Nieuwe Westerkerk, Am- manstraat, was tot in alle hoeken bezet. Hedenavond hoopt de bevestigde Dienaar in dezelfde kerk rijn intrede te doen. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot Kapelaan te Oegstgeest den wel. eerw. heer L. J. M. Jansen Schmidt, 15 Aug. 111. priester gewijd, te Gouda (O. L. V. Hemelv.) den wel eerw. heer P. J. M. v. d. Burg te Leiden (H. Petrus) den weleerw. heer G. C. J. van Leeuwen. Ds: G. Wisse Jr., te Kampen, hoopt Zondag 3 Nov. a.s zijn intrede te doen bij de Geref. Kerk te Bodegraven. Op Zondag 29 Sept. a.s. hoopt ds. P. J. Wauters van de Ned.-Herv. Gem. te Ter- Aar afscheid te nemen wegens vertrek naar Brussel. Verplaatst is de klerk 1ste kl. ten te- legraafkantore te Rotterdam, de heer W. Nieuwenhuysen naar Sassenheim. Het zal 20 Sept. a.s. vijftig jaar gele den zijn, dat dr. A. Kuyper aan de Groning- sche Hoogesebool promoveerde tot doctor in de theologie op proefschrift „Joannia Calvini et Joannis a Lasco de Ecclesia Sin- tentiarum inter ee Compositio." H. M. de Koningin bracht Maandag middag een bezoek aa-n de tentoonstelling te Epe. Zij arriveerde per auto van Het Loo. H. M. werd ontvangen dbor den bur gemeester en de commissieleden. De Ko ningin begaf zioh hierop naar de Koninklij ke loge, waarna de bekroonde paarden en runderen werden rondgeleid. Ondanks d'en stroomenden regen, vertoef de dé Koningin verder ruim een halfuur op het feestterrein. Op 28 Sept. hoopt dr. A. W. Brons veld, Herv. pred. te Utrecht, zijn gouden ambtsjubileum te vierem. Voor de benoeming tot rector van het gymnasium te Sneek bevelen curatoren aan: 1. dir. H. Verdam, conrector té Leeuwarden, en 2. dr. A. H enge veld, leeraar aan het gymnasium te Utrecht. De hertogin van Albany, die enkele dagen ten paleize Soestdijk zal logee«ren, is gisteravond aan de halte Soestdijk aan gekomen. H. M. de Koningin-Moeder haal de Haar zuster aan de halte af, waar de burgemeester van Soest tor begroeting aanwezig was. De gewone audiëntie van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel op Woensdag 4 September en dié van den Mi nister van Buitejilandsohe Zaken op Vrij dag 6 September zullen niet plaats hebben. ALKEMADE. Door het bestuur van den Noord/veenpolder, onder deze gemeente, is besloten de stoombemaling te doem ver vangen door electrische drijfkracht), voor den oentrifugaalpomp. Een overeenkomst ia daarvoor getroffen met de stedelijke lichtfabrieken te Leiden, en nu zal door deze gelijktijdig een kabel gelegd worden, nu deze toch door Rijpwetering wordt ge legd, naar het gemaal, waarvoor het pol derbestuur een bepaald verbruik heeft te garandeeren. Den zeer hoogen omslag, die soms van f 25 tot f 30 per H.A. bedroeg, hoopt men door deze bemaling beduidend naar bene den te brengen, daar reedis de begrooting voor de bediening van het gemaal, van het kleine poldertje bijna f 4 per H. A. aan geeft, zal, zoo de uitkomsten niet bedrie gen dé or deze verandering, de polder, in financieel en werkelijk op goed peil ge bracht en gehouden worden. De Noordpolder is slechts 29 H.A. groot en ligt buiten de bedijking van den Veen- der- en Lijkerpolder. H AARLE MMERMEER. De heer W. Verbeek, van Nieuw-Vennep, heeft met gunstig gevolg het examen afgelegd voor de adspiranteriklasse te Kampen, welke klasse het kader van het instructiebatal jon vormt en wier leerlingen worden op geleid voor de 2de luitenant van het leger hier te lande of in Oost-Indië. De weg langs de Hoofdvaart te Nieuw-Vennep, van het dorp naar het sta tion, zal vanwege het gemeentebestuur worden verlicht. Daartoe zullen enkele lantaarns van het dorp naar genoemden weg verplaatst worden, terwijl de onder linge stand van eenige andere zal gewij zigd worden. Hiermede zal in een ware behoefte zijn voorzien. Gisteren werd te Hoofddorp op plech tige wijze de nieuw gestiohte R.-K. Par- rochiale school ingewijd. De plechtige in wijding geschiedde door den pastoor der Parochie, den zeereerw. heer Soepnel. Hierbij waren tegenwoordig de pastoors der naburige parochies; het Dagel. Be stuur der gemeente; de arrondissemente- Echoolopziener, het Kerk- en Armbestuur der Parochie, enz. De kinderen werden feestelijk onthaald. Bij de loting der Nationale Militie, cbe gisteren te Hoofddorp plaats had, was er een loteling, die reeds gehuwd en vader ia van twee kinderen. Hij trok een dienst plichtig nummer. Bij het dorschen geraakte de machi nist Van G., in dienst bij den machinehou der Oudejans, met zijn hand tusschen den zelfbin/cfer, die aan de machine is verbon den. De man werd vrij ernstig aan zijn hand verwond en moest zich onder genees kundige behandeling stellen. HILLEGOM. Tijdens het onweer van Maandagmorgen zijn twee koeien op Gathereinehoeve" van den heer I. A. Dobbe, onder Zilk, door den bliksem ge troffen en gedood. KATWIJ K-AAN-ZEE. De verlichting in de Ned.-Herv. Kerk heeft een belang rijke uitbreiding ondergaan. In sommige gedeelten van het groote gebouw toch hin gen de lampen te ver uit elkaar. Hieraan is nu te gemoet gekomen door het aan brengen van een achttal prachtige Greafc- zin-triumflampen, die uitstekend aan haar doel beantwoorden en een helder zacht licht in het kerkgebouw verspreiden. De levering en plaatsing zijn uitgevoerd door J. Burgerhout, alhier, die indertijd ook de eerste installatie voor gasverlichting in deze kerk "aanbracht en de gaskachels heeft geleverd en geplaatst. Maandag kwamen hier negen partijen haring in afslag. De prijzen waren als volgt: volle haring f 18.45 tot f 19.35; maatjesharing f 14.40 tot f 15.30; makreel f 10.40 tot f 11.50; steurharing f 20.40; kooi- visch f 8 tot f 8.90. Alles per kantje. KATWIJK AAN DEN RIJN. Koningin nedag ging hier in alle stilte voorbij, en was alleen merkbaar aan de driekleur, die van vele woningen wapperde. Maandag avond gaven onze muzikanten echter een uitvoering; diê^als feestconoert moest wor den aangemerkt. Zooals gewoonlijk bij der gelijke gelegenheden was de tent aan de Turfmarkt ook thans kwistig met groen en bloemen versierd!, en werd zij door bran dende veelkleurige lampions verlicht. Met het weder trof men het niet bijzonder, en de kille, griezelige avond was dan ook oor zaak, dat de belangstelling niet zoo groot was als anders. Het jongere geslacht, dat zich echter minder om regen en wind be kommert, was goed vertegenwoordigd, en maakte, dat het in de omgeving van dé Turfmarkt aan levendigheid niet ontbrak. Op een avond als deze, waarop het meer om de opgewektheid en vroolijkheid is te doen, let men onwillekeurig niet zoo bij zonder op het fijne van de muziek; des niettegenstaande werd er toch goed1 ge speeld en zal ook dit concert, zeker het laatste in dit seizoen, medegewerkt hebben om van de degelijke leiding van den direc teur en de ijverige studie zijner leerlingen een goeden dunk achter te laten, zoodat met verlangen naar het volgend jaar ten deze wordt uitgezien. NOORDWIJKERHOUT. Bij een kort, doah hevig- onweder, dat gisteren boven cieze gemeente woedde, werden twee koeien van den landbouwer N Dobbe (Ruijgen- hoek) door den bliksem getroffen. OEGSTGEEST. De verkoop van het Oranjebloempje heeft hier opgebracht f 41.18* De opbrengst van het Heidebloempje kan niet worden cjpgcgeven, lomdat die ongeteld aan het comité te Leiden is over gemaakt. Wel kan worden bericht, dat dt hier gedeponeerde voorraad geheel is uit verkocht. RIJNSBURG. De heer lp. Auborg, on derwijzer aan de eohool der Ned.-Herv. Gemeente hoofd de heer J. G. Vreeswijk alhier, ia als zoodanig benoemd aan een bijz. school v. m. u, 1, o. te Qorkum. In verband met eeli vraag voor een paar weken gedaan in dit blad inzake de verliohting op den Molendijk, alhier, kunnen we melden, dat thans een lan taarn te dier plaatse brandt. WARMOND. Gisteren hadden alhier de volksfeesten plaats ter gelegenheid van Koniogina verjaardag. Wat het weer be treft, men had het niet slechter kunnen treffen. De eene zware regenbui na den andere. Men moest dan. ook medelijden 19) ,,Je arm, Gaston," zei zij bevelend, „en Jij Benedictus, gaat de koets van je meester mijn draagstoel roepen. Madlle. il'Aumont, uw dienaresse. Als ik de aanlei ding ben geweest om een illusie van geluk 'jtie verstoren, dan zult ge me misschien ver- .Venschen, maar morgen zult ge me zege hen. Gaston heeft valsch gehandeld tegen over u, tegenover mij is hij ook niet altijd heelemaal eerlijk maar hij is mijn 'echtgenoot en als zoodanig risch ik hem bp. Ter wille van zijn plannen en zijn eer- fcuoht heb ik ons huwelijk geheim gehouden, Opdat hij een hooger post zou kunnen ver overen dan ik in staat was hem te verschaf fen. Toen uw minachtende blik mij rang- Bohikte onder de vrijende keukenmeiden, ben ik eindelijk in opstand gekomen. Ik hertrouw dat gij fier genoeg zijt om uw teleurstelling niet op Gaston te wreken; maar al doet ge dat, is het nog niet zoo Org, ik zal wel middelen vinden om hem te troosten." r Zij maakte voor het jonge meisje een diepe buiging, een neiging, zoo sierlijk en Verfijnd, als de etikette van dien tijd vsr- Er was een uitdrukking van spot- togen triomf in haar oogen; zij deed geen Moeite om haar gevoel van triomf verbor gen te houden en daar dbor werd Lydia op bens in haar trots gekwetst. Het is wel vreemd, dat op zulk een oogen- als het heele geluk van een vtouw. met één slag vernietigd wordt, als haar ge- heele gedachtengang door een reusaehtigen omkeer veranderd wordt, als al haar droo- men en illusies op eens verstoord worden, het altijd de laatste iijne speldenprik is die haar het meest pijn doet en invloed uit oefent op haar gedragingen. Het was de spottige buiging van Irene, die Lydia wakker schudde uit haar geeste lijke gevoelloosheid, omdat zij daardoor herinnerd werd aan alles wat zij voortaan in het openbaar te verdragen zou hebben, 'afgezien van haar verborgen zielesmart Het verlegen gezicht van Gaston was niet langer het eenige beeld dat haar oogen en hersenen pijn deed. Het was alsof de we reld, haar kring, voor haar opleefde. En die wereld zou spotten, evenals Irene de Stainville gedaan had; ze zou om haar ellende lachen en er zich over verheugen. Zij Lydia d'Aumont de trotsche en in vloedrijke dochter van den eersten minister van Frankrijk, die door vleiers en bewonde raars op hun knieën figuurlijk gespro ken werd genaderd, wier aanbidders zich bijna niet durfden te uiten in zuchten, was om den tuin geleid, voor den gek gehouden als de eerste de beste provinciaalsche, wier ijdelheid haar eigen vernedering ver oorzaakt had. Een halfuur geleden in de volte van haar pas gevonden geluk had zij haar liefde openlijk tentoongesteld tegenover degenen die haar haatten en benijdden. Morgen neen binnen een uur zou dit vernederen de tooneel in Versailles en Parijs besproken worden. Het wa6 haar als hoorde zij het Pompadour vertellen met de noodige ver sieringen er aan, waarom dé Koning ruw zou lachen, terwijl haar bewonderaars er minne aardigheden bij zouden verkoopen. In gedachte hoorde zij de menigte kakelen, voeld zij de medelijdende of spottende blik ken, zoodra die lekkernij op bet gebied der schandaaltjes algemeen bekend was. Het tooneel zelf was haar nu duidelijk, he"£ stond haar levendig voor den geestde marmeren gang, de flikkerende kaarsen, het onbeweeglijk gezicht van den lakei; zij wist nu, dat die mooie voor haar staande vrouw inderdaad de echtgenoote van Gas ton de Stainville was. Zij begon nu ook het grappige van de verbaasde uitdrukking op het gelaat van lady Eglinton te begrijpen, de domme verbazing van haar ronde uitpui lende oogen, en naast haar zag zij »1« petit Anglais", zioh als naar gewoonte op den achtergrond houdend, hij zag er bijna zoo schuldig en zoo besohaamd uit als Gas ton. Lydia wendde zich tot hem en legde een koele, vaste hand op zijn mouw. Ver volgens zei zij volkomen kalm: „Mevrouw de gravin de Stainville „ik vrees dat ik u moet lastig vallen om nog een oogenblik naar mij te luisteren, omdat ik u een ver klaring wil doen, die ik gevoel u verschul digd te zijn. Ik was daar even een weinig verbaasd, omdat uw nieuws zoo plotseling kwam, ik moet u nu op mijn beurt vergif fenis vragen, ofschoon mijn fout als het er een iö op een misverstand berust. De liefdesbetrekkingen of bet huwelijk van den graaf de Stainville gaan mij niet aan. Hij vroeg mij om mijn invloed aan te wenden en ter wille van hem te zijn, want zijn 'eer zucht doet hem hopen op den post van eersten minister van financiën van Frank rijk. Die toezegging doet mijn vader, den hertog, die haar natuurlijk zal geven aan hem, die hem daar het geschiktst Voor schijnt. Het ware echter niet aangenaam voor mij, als ik nu moest denken, dat de aankondiging van uw vereeniging met een edelman, wiens vader de vriend van den mijnen was, mij niet aangenaam zou zijn. veroorloof mij, dat ik u geluk wensch, me vrouw, met de keuze van een heer en meester, zonder twijfel een trouwe hulp. U is inderdaad wel af. Ik bied u daarom des te meer mijn hartelijke gelukwenschen aan daar ik vanavond een huwelijksaanzoek heb ontvangen, die mij zeer vereert. Mylord de Markies van Eglinton heeft mij ten hu welijk gevraagd." Zij keerde nogmaals haar hoofd naar den jongen Engelschman om en keek hem strak in de oogen. Hij wei felde niet en zij was tevreden. Haar in stinct had haar niet bedrogen, want hij toonde niet de minste verbaring, alleen een soort van hondachtige dankbaarheid en vreugde; nadat hij haar blik ernstig be antwoord had, hief bij langzaam rijn arm op en bracht haar hand aan zijn lippen. Lady Eglinton toonde ook genoeg tegen woordigheid van geest om niet haar verba zing te toonen. Zij was misschien de eenige van hen allen, die voelde dat Lydia tot in het diepst van haar ziel gewond was gewor den, en dat rij zelf en haar zoon deze zege praal te danken hadden aan haar teleurge stelde trots. Wat Gaston dacht en gevoelde is moei lijk te beschrijven. Hij achtte de vrouwen zoo weinig, zijn eigen ijdelheid had zulk éen klap gekregen, dat hij ongetwijfeld maar liefst wilde denken dat Lydia, evenals hij zelf, met kon liefhebben en haar hart alleen sohonk waar het eigenbelang in het spel was. Irene, aan den anderen kant, slaakte een zucht van verlichting; de jaloersche ver moedens, die haar in de laatste dagen ge kweld hadden, waren eindelijk verdwenen. Zij had een eenvoudige oppervlakkige na tuur, zij hield er niet van om diep in de dingen dóór te dringen. Zij scheen zeer verheugd te zijn over Lydia's aankondiging, en al mocht eenig verwijt over haar over haast optreden haar voor een oogenblik de volheid van haar vreugde vergallen, wierp zij het dadelijk verre van zich af; zij had nog geen tijd gehad om de aanstaande en meer ernstige gevolgen van haar plotselin ge bekentenis te overwegen. Zij wilde naar Lydia toe gaan om haar eenige vaag welwillende woorden toe te voegen, maar Gaöton, die ter dege ver moeid was door dat langdurige tooneel, troonde haar een beetje ruw mee. Yan uit dë verte klonk het geroep van de lakeien: „De draagstoel van mademoi selle de Saint Romains. De koets van mon sieur le Comte de Stainville." Benedictus, schitterend in het purper en wit uitgedoscht kwam weer aan het eind van den gang te voorschijn met den hoed en mantel van Irene. Gaston met zijn vrouw aan den arm, keerde zich om en liep haas tig de gang weer door. Mylady, die in-verbaasd, doch bovenma tig verheugd was, vreesde evenwel te veel van het geluk te vergen, zij had nog juist den tact om stilletjes naar het boudoir te rug te keeren. (Wordt vervolgd)*

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 1