H*. 16107 Zaterdag; 34 Augustus. A". 1912^ §eze aCourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Derde Blad. Offïeieele Kennisgeving. Aeademienieuws. DAGBLAB PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 16 regels /1.05. Iedere regel meer 0.17;. Srootere letters naar plaateruimte. - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents oontant; elk tiental woorden meer 10 Oents.-Voor het inoasseeren wordt/0.05 berekend. PRIJS DEZER COURAKT: Voer Leiden per week 9 Oents j per 3 maanden 1 f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post1.65. Inkomstenbelasting. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen in herinnering dat den 31sten Aug. e.k. de 2de termijn vervalt van de Plaat selijke Inkomstenbelasting, dienst 1912, en dat alzoo op den lsten Sept. minstens 2/6 gedeelte van den aanslag moet zijn voldaan. Zij- noodigen mitsdien belanghebbenden uit om, ter voorkoming van vervolgings- kostea, tot de betaling van het verschul digde ten kantore van den Gemeente- Ontvanger over te gaan- Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 24 Augustus 1912. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden Gelet op de a-rtt. 12 en 37 der Drankwet; Brengen ter algemeene kennis, dat door 'de Firma A. MENKEN en ZOON, te Lei den, een verzoekschrift is ingediend, om verlof voor den verkoop van uitsluitend alcohol-vrijen drank, voor gebruik ter plaat se van verkoop, in den winkel van het per ceel Drië-October-straat 45. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 23 Augustus 1912. Leiden, 24 Augustus. De afdeeling Leiden van den Bond van Ned. Onderwijzers heeft een tweetal adressen aan den Gemeenteraad alhier ge richt. In het eene verzoekt zij den Raad te be sluiten tot de stichting van een onderwijs inrichting, vervolgschool, dagherhalings- school, school voor voortgezet onderricht waar de leerlingen van de scholen der 3de en 4de klasse, nadat zij deze met vrucht hebben doorloopen gelegenheid kunnen vin- 'den zich tijdens de dagschooluren verder te bekwamen in de gewone vakken van bet lager onderwijs. Verder herinnert de afd. er aan, dat door B. en Ws. aan de onderwijzers en on derwijzeressen bij het openbaar lager on derwijs, alhier, de verplichting ia opgelegd, bij een verzuim wegens ziekte van meer dan dirie dagen een attest van den ge neesheer over te leggen, dat zij B. en Ws. Verzocht heeft wel te willen bepalen, dat bijaldien de zieke onderwijzer of onderwij zeres niet voornemens is zich onder ge neeskundige- behandeling te stellen, het verlangd attest zal worden gegeven door een geneesheer vanwege B. en Ws. gezon den en op kosten van de gemeente, op welk verzoek afwijzend is beschikt. Zij dcet nu als haar gevoelens uitkomen, 'dat het onbillijk moet worden geacht een ambtenaar verplichtingen op te leggen, waarvan uitgaven het gevolg zijn, die hij ïonder de opgelegde verplichtingen niet zou hebben gedaanredenen waarom zij zich tot den Raad wendt met het beleefd Verzoek maatregelen te nemen, waarbij deze onbillijkheid wordt weggenomen. Laagste inschrijvers voor de levering van steenkolen en cokes ten behoeve der werklieden van de Kon. Ned. Grofsmederij Ialhier waren resp. de firma's Caron, en J. lÖsinga, Kraaierstraat, wien de levering is opgedragen. Uit de agenda voor de op 11 Sept. te .(Utrecht to houden vijftigste alg. vergade ring der Vereen, voor Chr.-Nat. School onderwijs blijkt, dat voor de verkiezing van Ürie leden van het hoofdbestuur op de dric- ifcalleai o. a. voorkomen mr. P. E. Briët, te "Leiden, en ds. R. A. P. Rutgers, te Kat- Iwijk-aan-Zeo. Bij het examen Hoogduitsoh 1. o. is in Den Haag toegelaten de heer H. de Boer,- van Noordwijk-aan-Zee; bij het examen landbouwkunde 1. o te Wagcnin- gen de heer J. A. Huisman, van Haarlem mermeer; bij het examen Fransoh 1. o. in 'Den Haag de heer G. van Balen, van Ze venhuizen; bij dat in schoonschrijven M. O. te Utrecht de heer A. Schilling, te Bode graven. Bedankt is voor het beroep naar de Chr. Geref. Kerk te Boskoop door den beer L. H. van der Meiden, cand. te Loos duinen. Men meldt, ons uit Utrecht: De Direc- teuï.Generaal der Maatschappij tot Exploi tatie van Staatsspoorwegen heeft bepaald, dat aaji het treinpersoneel voortaan is toe gestaan te rocken in de conducteurs .af dee- bngeta van bagage, en bestclgoedercnwagens, "tenzij daarin hooger geplaatste, ambtenaren aanwezig zijn, die het Irooken uitdrukkelijk tuiet toestaan, of zich in die afdeclingen ander personeel bevindt, dat van het roo- ken hinder heeft. In de eerste helft van September zal do verdeeling plaats vindon der overschie tende gelden der Vereeniging „Toelage fonds" van Staatsspoorpersoneel. Wat be treft de verdeeling der gelden van de Ver eeniging „Voorzorg" deze zal vermoedelijk plaats hebben in de laatste helft van October. Te Cocksdorp, op Texel, overleed op 80-jairigen leeftijd de oud-postschipper Jacob Buys, broeder in de orde van den Ned. Leeuw, De heer Buys was lid van het plaatselijk bestuur der N.- -en Z.-H. Reddingmaatschap- pij en nam persoonlijk deel bij het redden van vele schepelingen. De overledene was in het bezit van vele medailles, o. a. van de groote gouden medaille van de N.. en JZ--H. Reddingmaatschappij. Het tweede Internationaal Congres voor Zedelijke Opvoeding is gisteren in Den Haag geopend door den heer R. A. van Sandick, voorzitter van het Ned. uit voerend comité, met een rede. De openingszitting werd geleid door den vice-president van het Ned. Uitvoerend Comité, mr. Basquin. Op het podium, naast den president, had plaats genomen de vertegenwoordiger van H. M. de Koningin-Moeder, grootmees ter jhr. De Ranitz. De openingsrede van den heer Van San dick vond luide instemming. Zij werd her haaldelijk door applaus onderbroken, o.a, toen in de rede gewezen werd1 op het mis verstand, dat omtrent doel en strekking van dit Congres was gerezen. Daarna verleende de voorzitter het woord aan jhr. De Ranibz, grootmeester van het Huis van H. JL de Koningin- Moeder. Toen vingen de werkzaamheden aan. De oor respondent van de ,>N. R. C-" te Parijs seint, did. gisteren: De bijzondere, verslaggever van de „Temps" op het congres voor zedelijke op voeding in Den Haag, de heer Hippolyte Parigot, spreekt in het nummer van van daag de verwondering uit, die de volsla gen en opzettelijke afwezigheid van de Nederlandsche regeering op het congres bij de buitenlandsche bezoekers teweeg brengt. Ook de correspondent van heb „Journal des Dóbats'' noemt de totale afwezigheid van de Nederlandsche regeering zeer be vreemdend. Indertijd besloot de Raad van Zand- voort tot den bouw van een nieuw raad huis. Thans is het gebouw gereed het maakt een bij uitstek gunstigen indruk. Dinsdag 3 September a. s. wordt het plech tig, officieel geopend. Prins Hendrik is voornemens Maan dagmiddag ten gemeentehuize te MonBter de destijds door den Koninklijken Natio- nalen Bond „Het Oranjekruis" toegekende Prins-Hendrik-medailles uit te reiken aari: A. Tuk, W. van Gaaien, M. Hoogenraad1, G. v d. Berg, F. Tuk, M. van Storm,(M. van Antwerpen en M. J. v. d. Bergen zijn op zee), en wel in tegenwoordigheid van het bestuur van dien Bond en van de Z.-H. Maatschappij tot redding van schipbreu kelingen. Dit is de eerste maal, dat deze medailles worden uitgereikt. Naar ,,De Amsterdammer" verneemt, zal het, volgens den dokter van mr S. de Vries Cz., nog wel een paar weken duren, eer de ontwrichte knie van den Amster- damschen wethouder van onderwijs is her steld. Wijlen mevrouw Van Dunné-Va.n der Hoop te Middelburg heeft aan de diaconie der Ned.-Herv. Kerk aldaar f 1000 vrij van successie gelegateerd. Den aftredenden president van de Ne derlandsche Bank, mr. N. P. van den Berg wordt, volgens „Het N. v. N." door direc teuren en commissarissen van de Bank zijn portret aangeboden, geschilderd door dr. Jan Veth. De tweede buitengewone generale sy node der Geref. Kerken, voor het benoe men van hoogleeraren aan de Theologi sche School te Kampen, zal, naar wij in „De Ned." lezen, bijeenkomen op Dinsdag 10 September, in de Noorderkerk te 's-Gra- venhage. Tot conrector aan het gymnasium te Doctinchem is benoemd dr. J. H. F. Bloe- mers, thans leeraar aan die inrichting; tot tijdelijk leerares in de oude talen mej. dr. H. Boer. Tot directeur van de Middelbare Han delsschool te Amersfoort is benoemd de heer J. Peper, onderwijzer te Amsterdam. Naar het „Handelsblad" meldt-, heeft het hoofdbestuur van „De Dageraad" vol daan aan het verzoek van velen om door zijn bemiddeling hun lidmaatschap van de Kerk op te zeggen. Het verzond daartoe dtn 15den Juli 1146 opzeggingen, verdeeld over 11 kerkgenootschappen^ waarna het al den opzeggers bericht zond, dat aan hun verzoek is voldaan. De heer M. C. Wagenaar Hummelinck, lid van de directie van „Hollandia", Hol- landsche fabriek van melkproducten en voedingsmiddelen te Vlaardingen en voor zitter van de Algemeene technische vereeni ging van Beetwortelsuikerfabrikanten en Raffinadeur^ vertrekt 24 Augustus per „Rijndam" naar New-York, om op het aldaar te houden internationaal congres van toegepaste scheikunde de Nederland sche suikerindustrie te vertegenwoordigen. Met dezelfde reisgelegenheid vertrekt ook de heer H. C. Prinsen Geerligs, direc teur van de „Filiale Nederland" van het proefstation voor Java-suikerindustrie te Amsterdam, die als afgevaardigde van het Algemeen syndicaat van su ike r fa-hr ik ante n in Nederlandsch-Indië het bovengenoemde congres zal bijwonen, en tévens, buiten be zwaar van den lande, benoemd is als ver tegenwoordiger der Nederlandsche en Ne- derlandsch-Indische regeering op de bij dat congres te houden zittingen van de inter national» commissie voor uniforme onder zoekingsmethoden van suiker. ALPHEN. De Raad zal Vrijdag 30 Aug. des morgens te tien uren. Vergaderen. De muzikale^rondgang, gehouden door dc Harmonie „Beethoven", heeft opgebracht f 103.78. Het jaarfeest van de Maxtha-Stichting wordt op 10 Sept. gehouden. BODEGRAVEN. Op 18, 19 én 20 Septem ber zal alliier in het Volkslokaal een bazar gehouden worden, waarvan de opbrengst zal komen ten goéde van de ^Middernachtzen- diug. HAARLEMMERMEER. Door bewoners - van het buurtschap „Ringdijk bij Hillegom" zullen pogingen in het wérk gesteld wor den om aldaar een straatverlichting te krij gen, hetzij door aansluiting aan de gas verlichting- te Hillegom, hetzij op andere, afdoende wijze.- In verbands"met de groote uitbreiding van dit buurtschap in de paar laatste jaren, zijn deze pogingen zeer toe te juichen en zou een straatverlichting al daar zeer gewenscht zijn. De heer J. R. Huisman, hoofd der o. 1. school No. 9 alhier (nabij; Halfweg', komt nummer twee voor op de .voordracht hoofd van school C., te Tiel. In verband met het drukkere verkeer, door den spoortrein veroorzaakt, zal men te Niouw.Vennep pogingen in het werk stel len den toegangsweg tot het station des avonds verlicht te krijgen, evenals te Hoofd dorp reeds geschiedt. KATWIJK-AAN-ZEE. Is de Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenver keer- niet in staat geweest den kinderen; van badgasten een strandfeest, aan te bie den, toch heeft zij velen kinderen .gisteren een prettigen middag verschaft. Het bestuur toch had zich met den lieer St.roober, uit Den Haag, in verbinding gesteld en deze heeft met zijn gezelschap een voorstelling gegeven in de Gemeentezaal. Het program, ma voor deze voorstelling was met zorg samengesteld en bestond uit goochelen, voor drachten met zang, buikspreken, muziek en schaduwbeelden, 's Avonds was er een voort zetting van de voorstelling voor volwas senen. De nieuwe reddingsboot, verleden jaar hier in gebruik geaomen, is deze week in zee geweest, n.l. Woensdag, Donderdag en Vrijdag, telkens des namiddags na vier uren. De bemanning moest vooral Donderdag alle krachten inspannen om door de sterke branding te komen. Toch gelukte het haar. 't Was een aardig gezicht van den wal af de kleine boot met de golven te zien wor stelen, haar nu en dan geheel tussclien twee hooge zeëen te zien verdwijnen en er haar dan later weer uit te voorschijn te zien! komen. Gelijk ieder jaar is ook nu dc helm beplanting der duinen langs den boulevard, waar noodig, hersteld. Het onderhoud dier helmbeplanting kost nu lang zooveel arbeid niet als vroeger. Toen toch werden in het najaar de schuiten op het strand getrok ken, térwijl zij er tegen den zomer woor af gingen, 't Spreekt vanzelf, dat de helm hierdoor veel te lijden had. Dat is nu voorbij ofschoon we den tijd soms wel zouden terug- wenschcD, waarop dc bomschuiten van de Oude Kerk tot aan de Grot in één rij stonden geschaard, iets, wat onzen boule vard in den winter een schilderachtig voor komen gaf. Vrijdag kwamen hier vier partijen pekel haring in afslag. De prijzen waren: Volle haring f 17.80f 1S.75, maatjesharing f 13.40 tot f 14.20, makreel f 10.35 tot f 11.GO. Alles per kantje. Nagenoeg alle loggers, benevens enkele bomschuiten der Kalwijksche visschersvloot, zijn van de eerste reis teruggekeerd, zoo dat nog circa dertig bommen en enkele log gers worden verwacht. Op enkele gunstige uitzonderingen na, waren de gemaakte vang sten bedroevend. De praai berichten van vaar tuigen, dio nog op zee zijn, luiden ook on gunstig. Door den geringe^ aanvoer yan haring staan dé prijzen zeer hoog, zoodat deze het' nog eenigszins goed maken. HAZERSWOUDE. Een groote drukte staat ons te wachten. In do maand September nl. zullen in onze gemeente 850 militairein worden ingekwartierd, waarvan, naar men ons mededeelt, een vijftigtal in het dörp én 800 aan den Rijndijk een onder komen zal worden verschaft. Men begrijpt, dat een en ander in verband staat met de te houden groote manoeuvres. Het 25-jairig bestaan der vereeniging „Trouw Schoolbezoek" werd gevierd met oen boottooht naar „Karmel" te Bloemendaal. Aanvankelijk liet het weder zich niet gun stig aanzien, zoodat de rijtuigen zonder mu ziek het dorp moesten verlaten, om zoo spoedig mogelijk on dér het zeil der boot voor de feestgangers een schuilplaats te zoe ken. Toch werd de natuur weldra zoo gun stig gewijzigd, dat de tonen der „Harmonie" bij liet afvaren, over do watervlakke werden vernomen. Do bewoonster van de villa „Karmel", douairière Visser van Hazerswoude, ontving het gezelschap, nam den [bouquet dér „Har monie" welwillend aan en duisterde naar het gezang dér kinderen en do muzielfl onzer dorpskapel. De gastvrouw bood den Voorzitter een met goudbewérkt vaandel aan. waarop oen in kleuren bewerkt wapen van Hazerswoude op een zachtgroenen ondergrond prijkt, ter. wijl een groote herinneringsmedaille met toepasselijke inscriptie aan linten met de Ha^ zerswoudsoho kleuren van den lop naar be noden hing. De schenkster beloofde er een kast bij te zullen voegen mot glazen voor wand, opdat liet ten allen tijde als een ge dachtenis aan het oogenblik in de school kén hangen. De voorzitter, de heer A. Fortgens, lioofd der school, aanvaardde dat kostbaar en schit terend geschenk met ,ccn toespraak tot de Vrouwo, tot de kinderen on tot de-commissie van „Trouw Schoolbezoek". 4 Onder een voortdürcnd „Lang zal zij le ven!" werd het keurige vaandel, dat ver vaardigd is in het atelier van de wed. Th. J_. van £utphen. te Haarlem, door kleinen en groeten bewonderd. Een lieerlijk diner verzamelde bet gezel schap, bestaande uit ruim 90 personen, in de doelmatig ingerichte eetzaal. Do voor zitter opende en sloot met gebed en toe spraken .de tafel. Dc uren vlogen om in dezo eenige omgeving. De kinderen konden hun oogen niet verzadigen aan zooveel heer lijkheden. Ten slotte mochten ze elk nog een mooi oade.au uitzoeken en zongen zij tot afscheid. In rijtuigen liet de gastvrouw het gezel schap halen en teruggaan naar dc bcot. Ook de terugtocht was zéér aangenaam en menige toost word uitgebracht op den voorzitter en op den heer J. Dekker, den penningmees ter, die beiden hun functie 25 jaren met liefde voor het doel hadden waargenomen, op de geheele vereeniging „Trouw School bezoek" en op de „Harmonie", die steeds do tochten raedemaakt. Omstreeks halftieü word het gezelschap met fietslantaarns aan den Gemeeneweg ingehaald en op de maat der muziek bewogen honderden zich door dc Dorpsstraat, waar voor de woning van het hoofd der school, de stoet werd ontbonden. Geen enkele stoornis word o.p den langen tocht ondervonden. LISSE. Bij <Le politie is aangifte gedaan, door den heer A. J. Alders, goederenagent van W. Bus' Stoomboot .Mij., dat uit zijn goederenloods een Leidsche kaas is ontvreemd, wegende 26 pond. Blijkbaar' heeft mén zich met een valschen sleutel toegang verschaft. Er bevinden zich aan het postkantoor onbestelbare poststukken voor: Mina Stal, te Leiden, Vonnes te Leiden, Hobrock te ?A benevens vier stukken zonder adres. NOORDWIJKERHOUT. Met het a.s. Wil- helmina.feest mag de muziektent gratis ge- plaats worden op het terrein, bohooronde tot Hotel ,,'t Rechthuis". Het vorige jaar moest daarvoor tien gulden betaald worden. Dool' de vele regens ziet het er in don Hoogeveensohen polder treurig uit. De mo len kan het water niet genoegzaam ver plaatsen van den polder naar de Leidsche vaart. De koeien staan tot over do hoeven in het water. Geheele stukken teelland staan blank. Den kinderen der openbare en bijzon dere scholen zal vanwege het gemeentebe stuur ecu feest bereid worden op den ver jaardag van H. M. de Koningin. TER.AAR. Tot leden van het kiescollege bij de Ned.-Herv. Gem. zijn door stemge rechtigde mans-lidmaten gekozen dc heoren J. Erkelens en R. Treur, Van hun stemrecht hebben ditmaal bijzonder velcu gebruik ge maakt. Döo'r den landbouwer G. van Leeuwen werd Dinsdagmorgen bij de politie aangifte gedaan, dat 's nachts zijn rijwiel was ont vreemd. Hot is den gemeenteveldwachter Snij ders mogen gelukken aan te houden cn tot bekentenis te brengen zekeren D. d. B., al hier, die gevangelijk naar 's-GravéJihage ia overgebracht. Het vermiste rijwiel werd te Wcubrugge opgespoord. VALKENBURG. Den 6den Januari 1.1. schreven .we: „Ons dorp krijgt gaslicht." Weldra baden we ons in een zee van licht»; etnz." j- Sinds vérliep meer dan een halfjaar cal nog zijn we zoDder lichtgas; maar komen doet het en gauw zal het nu „licht", mis schien cok „verlichting" brengen. Daar da| zaak eerst echter langen tijd hangende bleef, werd er door zwartgalligen meermalen de draak mee gestoken. Zij geloofden niet, dat do olieboér zijn matten kon oprollen vóót! en aleer zij gas r.oken. Welnu, hun twijfel zal gisteren wel op gehouden hebben, want na enkele weken hag. géfén voor de geul, is het groote werk vol bracht: de zinker waaraan tegelijkertijd een buis voor aansluiting aan de waterlei ding voor den heor C. M. van Sillevoldt aan do overzijde ligt ongeveer 5 M. diep' in vader Rijn, waardoor via Rijnsburg dé verbinding met de gasfabriek te Leiden een feit is geworden. Gistermorgen om zes uren werd de scheep vaart gestremd; een uur later hing do zin ker aan eenige staaldraden, elk bevestigd aan een wind-as, zoo wat 1/2 <M- boven het wat-ér. Hij werd geperst en (licht be vonden. 11 Ongeveer tien uren arriveerden ter plaatse een ingenieur van Rijnland en een opzichter uit Leiden. De windassen wérden telkens allo' tegelijk op commando een halven slag ge draaid, zoodat het gevaarte geleidelijk© daalde. Aan het eindstuk aan de dorpszijdè is aan den zinker een siphon, waarin zich] het water moet verzamelen van dc hellend liggendo buis. Om halftwaalf „lag" de zinker, waarna er oen hoeveelheid zand langs gestort werd, om hem oen vasten bodem te geven. „Natuurlijk werden tijdens de uitvoering i oen paar kiekjes genomen." Uit een ommuurden tuin van een in gezetene alhier werden in ©en der jongst© I nachten 26 péren ontvreemd. De vruchten,- éérst over onkele weken rijp, waren fijn en bovendien reuzen in haar soort. Eén ér van, door de daders weggeworpen, na er een stuk' „afgebeten" te hebben, woog bijna 4 oné en zoo waren zé alle. Men zoekt de daders. VOORHOUT. Donderdag a.s., des morgens te holfel f, vergadert dc Raad. Op de agenda komen o.m. voör: vaststelling van de reke ning 1911 en begrooting 1913; af. en over- schrijvingengratificatie politiewijziging verordening, regelende de jaarwedden van. onderwijzers. „WASSENAAR. De Raad vergadert Maan- dag 26 Augustus, 's namiddags te twee uren. WOUBRUGGE. De plannon voor eleotri-rj sohe bemaling van den Oudendijkschen pol. der zijn in teekening gebracht en aan lietJ bestuur van Rijnland ter goedkeuring aan geboden. Het oorspronkelijk plan is gewij zigd. De waterloop zal nu gelegd worden' - in dezelfde richting van den Oudendijkschen tocht, noordwaarts, met oen duiker dooi; den dijk, met een te graven boezem in den Pias polder en verder in de Molenwijk, uitloo- pende in de Wijde.Aa. Bijzondere maatregelen zijn gmomen ter versterking van den dijk van den Plaspol- "dor nabij de plaats, waar de electromotor geplaatst zal worden, aangezien die dijk reeds vroeger, den 26sten Juni 1827, door aann drang van het water naar binnen geschoK ven is. t ZWAMMERDAM. Bij het neerhalen van de brug over den Rijn alhier geraakte het' - zoontje van den brugwachter op onvoorzien© 1 en droevige wijze met het hoofd beklemd, in zóó ernstige mate, dat onmiddellijk me dische hulp moest worden ingeroepen. Wij vernemen, dat (1e toestand, hoewel niet b<* denkelijk, toch zorgvuldige verpleging eis ebt. Leiden: Maandag 16 September, dos namiddags te twee uren zal in het groot- auditorium van het academiegebouw al hier in het openbaar de overdracht plaats hebben van het rectoraat der universiteit door prof. dr. F. Pyper aan zijn ambtge noot prof. dr. B. D. Eerdmans. Eerstge noemde zal daarbij het verslag uitbrengen van de lotgevallen der universiteit in heb afgeloopen studiejaar Herziening; van «le klasse-indeel) voor de lieifing; der Pers. lielastiiag. De Regeering schijnt voornemens te riia weldra over te gaan tot eeai herziening va* de klasse-indeeling der gemeenten volgen» art. 5 der wet op de Personeelo Belasting van 16 April 1S96, Stsbl. No. 72. Het gemeentebestuur van BeesoJ (K) toch heeft op een adres, om een gedee't© der gemeente te rangschikken in een hw- gero klasse voor de Person eel e Belasfcirt®* bij een ministerieele beechikking van 16 Augustus 1912 bericht ontvangen, dab spoedig zoo mogelijk in 1913 *- toeen algemeen onderzoek in zake de classifican tie der gemeenten voor de Personeelo lasting zal worden overgegaan en; dat bajj die gelegenheid tevens zal worden over wogen in hoeverre termen bectaan om aanr het verzoek te voldoen..

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 1