N°. 16092 Woensdag 7 Augustus. A0. 1912. feze aOcurant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Biaden. Eerste Blad. FEUILLETON. De iioiicl» PRIJS DER ADVERT ENTIEN: Van 16 regels /T.05. Iedere regel meer /0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte. - Kleine udvertentiën van 30 woorden 40 Oente contantelk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het inoasseeren wordt/"0.05 bsrekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Cents; per 3 maanden 2 2 l 2 f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per postJ 1.65. Dit actueel nummer, dat mcxrgen ver ge hij nt, bevat o.a. H. M. de Koningin, H. M. de Koningia- Moeder en H. K. H. de Prinses te Soestdijk. Oefeningen m«et de reddingsboot tc Eg- mond-aan-Zeo, met 2 foto's. Z.Exc. Mi nister Colijn bp inspectie-reis. De fees ten van 'den A. N. W..B., Toeristenbond voor Nederland, 'mbt 3 foto's- Prins Hen drik aan een g"root gevaar ontsnapt. De opening van de nieuwe electrisolie spooirlijn door de Haarlemmermeer, met 4 'foto's. De Vereeniging vootr den Koffiehandel te Am sterdam'. 'Bloemententoonstelling Van de Algem. Vereeniging voor Bloembollenoultuur te Oegstgeest en Omstreken. Na de wed rennen te Auteuil. Badseizoen te Sohe- renin gen, met 7 foto's. De Keizer van Japan f. Een lastig duikwerk aan den Boek van Holland. De nieuwe Bollean- beurs te Beverwijk, met 2 foto's. Een nieuwe polifcie-maatregel te 's.Gravenhage. Het Bloemencorso te 's-Gravenhage en Scheveningen, mbt 2 foto's. Hevige brand ja de fabriek van de firma .Wessanen en Laan te Worme'rveër. Voorts: Portretten van bekende landge- nooten. Het vervolg van de Gedenksckrif- j;en van Madame Steinheil. Heldenfeiten uit het leven van Biddor3 van de Militaire [Willemsorde, met 4 Portretten. Ten slotte de rubriek van Redacteur X. en het Kindernuntmetr „Ons Prinsesje", met on derhoudende en leerzame kinderlectuur. Leiden, 7 Augustus. Voor den heer P. Spaa Sr., magazijn meester op de sajetfabriek van de firma P. Otoe en Leembruggen, alhier, wae het gisteren een gewichtige en aangename dag. Hij mocht toen namelijk herdenken, dat hij veertig'jaren geleden in dienst trad bij de- Be firma. Van den grootvader en den va der van den tegenwoordigen patroon ver wierf hij zich het bijzonder vertrouwen, evenals hij dit ook thans nog geniet van laatstgenoemde, die thans in het buiten land vertoeft en daardoor gisteren nog niet in de gelegenheid was den jubilaris persoon lijk geluk te wenschen. Van de zijde van het kant-oor- en fabrieks- personeel geschiedde dit echter wel en de gelukwenschea werden gevolgd door het aanbieden van stoffelijke bewijzen van vriendschap, sympathie, hulde en achting. Met toewijding en ijver kwijt de heer Bpaa zich nog altijd van de hem opgedra gen taak; met vernieuwden lust gaat hij nu zijn gouden feest te gemoet. Voor het examen Fransch 1. o. zijn in Den Ha-ag geslaagd de heeren A. de Beun, van Bodegraven, en T. H. M. van den Donk, van Voorburg; voor het akte-examen 1. o. handteekenen de heer L. Bouma, van Wil- nis; voor dé hoofdakte te Arnhem de heer E. Bloemendal, van Gouda. De eerw. heer N. M. v. d. Weiden, uit de parochie, Nieuwkoop, zal Zondag 11 Aug., tot Diaken en op Donderdag 15 Aug. feestdag van Maria Hemelvaart, tot priester worden gewijd in het groot-semi- D&rie te Warmond. Z. K. H. de Prins, die Zondagavond van Het Loo in Den Haag gekomen is, heeft Maandag den dag grootendeels op de land goederen te Wassenaar doorgebracht en ge bruikte met Zijn adjudant, majoor jhr. Van Snob telen van de Haam, het middagmaal aan tafel van mr. J. H. A. baron van Zuy- len van Nyevelt, kamerheer i. b. d., lid van den Haagsohen gemeenteraad, te diens hui ze aan den Langen Vijverberg. Gisternamiddag is de Prins, na op het Huis ten Bosch te zijn geweest, naar Het Loo teruggekeerd. De burgemeester van Schiedam is her steld; hij presideerde gisteren de Raads zitting. De nestor der vergadering wensch- te den burgemeester geluk. Na afloop van de namiddagvergade ring van gisteren vereenigden de leden van het te Rotterdam vergaderende Ned. On- derwïjzers-Gonóotschap zich aan een niet- officieclen maaltijd in het Restaurant-Loos. Daarna begaven hoofdbestuur en afgevaar digden zich naar de Diergaarde ter bijwo ning van het avond-concert van de Ko ninklijke Scherpschutters. De kapelmeester, de heer Bart Verhallen, had de goede ge dachte gehad, een marsch te oomponeeren, opgedragen aan het Genootschap, welke na de pauze voor deeerste maal werd uitge voerd. Met luid en hartelijk applaus werd dè Marsch begroet. -Den heer Verhallen werd door het bestuur Van de afdeeling Rotterdam een lauwerkrans aangeboden. Als laatste nummer voor den eersten dag vermeldde het feestprogamma een gezellig samenzijn in de bovenzaal van Boneski aan het Calandplein, met medewerking van het gezelschap „Piastre"' marmergroepen en den heer L Ezerman, van de Amstér- damsohe Tooneelschool. De berichten over het al of niet ver- hoogen in het volgend jaar van de Amster- da-msche gemeentelijke inkomstenbelasting wisselen nogal eens af. Thans weer luidt het in het „Hbl.", dat bij het opmaken der ge- meentebegrooting B. en Ws. er in geslaagd zijn deze zoo samen te stellen, dat geen be- lastingverhooging noodig is. De heer D. Sepp, inspecteur van po litie te Alkmaar, is met ingang van 20 Aug. benoemd tot hoofdinspecteur van politie te Delft. H. M. de Koningin zal een bezoek bren gen aan de nationale landbouwtentoonstel ling te Zutphen, welke van 14 tot en met 17 dezer zal gehouden worden. Beroepen is bij de Geref. Kerk te Duisburg ds. W. B. Renkema, te Renkum. De bouw van een plantenkas voor de Middelbare Koloniale Landbouwschool te Deventer werd overeenkomstig den wensch der directie van den Landbouw door den Raad aldaar opgedragen aan den heer H. van Nes C.B.zn., te Boskoop, voor f5933. De gemeentelijke Vissche rij school te IJmuideo (gemeente Velsen) zal vermoede lijk 16 September a.s. worden geopend. Den heer D. W. Stork, te Hengelo, dij veertig jaren aan de'machinefabriek aldaar is werkzaam geweest, is een ovatie gebracht door vele honderden, die zich in optocH naar zijn woning begaven met muziek, vaan dels en lampions. De heer Lucas huldigde den jubilaris, die hartelijk dankte voor de ontvangen hulde. „Het twaalf-en-een:lialf jarig bestaan van den Provincialen Bond van Limburg- sohe Kruisverboncjen is de oorzaak van het congres tegen den biervloed, dat onder het hooge protectoraat van den herder van het Roërmondsche diocees gedurende een drie tal dagen gehouden wordt in de aloude stad .van Sinb-Christoffel, wiens beeltenis tot voor een twintigtal jaren stond op de hoog ste spits van den kathedralen toren." Aldus leidt de „Limb. Koerier" een ar tikel in over het te Roermond vergaderde congres, Dat er in Limburg ..voor den strijd tegen het bier-aloobolisme 'wel reden bestaan blijk'- uit de volgende cijfers, door bet Lim- burgsche blad medegedeeld: Limburg telde 31 December 1910 op .332,007 inwoners 5480 bierhuizen, dus ge middeld op de '61 inwoners, één bierhuis; Friesland met 359,552 inwoners 487 bier huizen, gemiddeld één bierhuis op de 733 inwoners; Drenthe 173,3178 inwoners met 356 bierhuizen, gemiddeld één bierhuis op de 487 inwoners. Limburg heeft ruim 1200 bierhuizen meer dan Zeeland, Utrecht, Groningen. Overijsel Drente en Friesland te zamen. 31 December 1910 telden we in ons land 21,520 bierhuizen; Limburg leverde er 5480, dus bijna het viercle deel, ofschoon onze provincie ongeveer het 1/17 deel van de bevolking des lands uitmaakt. Maandagavond waren reeds verschillende autoriteiten ter bijwoning van het congres aangekomen. In het Christoffelhuis is een expositie van alcoholvrije dranken en van artikelen, betrekking hebbende op de drank bestrijding. Door kapelaan A. van de Venne, uit Roermond, zijn over het onderwerp: ,.Het bier-alooholisme en de godsdienst" stol lingen verdedigd. A. Ariëns heeft gesproken over verzwak king van verstand en wil door het bier- alcoholisme, en ook stellingen verdedigd. De audlëntië van den Minister van Waterstaat zal a.s. Vrijdag 9 dezer en die van den Minister van Binnenlandsche Za ken op Zaterdag 10 dezer niet plaats heb ben. ALPHEN Door notaris v. d. Berg, te Ouds. hoora, is hedenmorgen het huis, aan de Lage Zijde alhier, afgemijnd op f 130. Het stond in bod op f 2000, is verhoogd met f 150 f100 en f 100; kooper de heer W. v. d. Bijl alhier q.q. voor f2480. BENTHUIZEN. lie rekening dezer ge- ïneente over 1911 is door den Raad vast gesteld, .de ontvangsten op f7195,86l/2, de uitgaven op f 7039.6772; goed slot alzoo f 156.19. Op de voordracht voor zetters bij 's Rijks directe belastingen werden geplaatst de hoe ren R. Paul en P. Slootweg, beiden aftre dend, en Van der Knijff en S. van Galen. Aan den burgemeester is verlof verleend van 10 tot en met 26 Augustus a.s. KATWiJK-AAN-ZEE't Gebsurfc den laatsten tijd vaak, dat de uitwatering hier aan de monding geheel verzand is, zoodat er geen scheepje in of uit kan. Vroeger kwam dit veel minder voor. De oorzaak schijnt gelegen te zijn de omstandigheid, dat de steenon dammen aan de uiteinden, niet hoo» ger nieür liggen, danhet zand in de om geving, zoodat hot zand, dat vooral uit het zuiden komt opzetten, in de uitwatering terecht komt. Voor de garnalenvisschers is hot zeer lastig; deze kunnen dan natuur lijk nietuitvaren. Naar mon ons mededeelde, zou het ver zanden kunnen worden tegengegaan door de steenen hoofden te verlengen en ten zuiden der uitwatering rechthoekig op liet strand 'oen krib te leggen. Daar evenwel het water niet voor de gar- nalenboot is gemaakt, maar zooals do naapi aanduidt, voor do waterloozing, kan men niet verwachten, dat de genoemde werken zullen worden uitgevoerd, want het boezem water kan men even goed kwijt. De „Ver. tot bev. van het Vreemdelin genverkeer" heeft op den hoek der Jan- Tocropstraat een wegwijzer doen plaatsen, die den weg aangeeft langs het stoomgemaal naar Katwijk aan den Rijn. Deze wegwijzer zal daar 'zeker goede diensten bewijzen, want vele automobilisten reden vroeger langs villa „Allegonda" naar de Buitensluiszij ge raakten daar in het zand en konden moeilijk het goede "pad weer krijgen. Gisteren kwamen hier nog twee par tijen haring in afslag, één groot 10 last Van do „N.W. 2," één groot 8 last, van de „K.W. 60". De prijzen per kantje waren: Volle haring f 15,80 tot fl6;05; maatjes id. f 11,35 tot f 11,55; makreel f 10,45 tot f 11. KOUDEKERK. Voor de verkiezing voor een lid van den Gemeenteraad zijn ter Secre tarie drie lijsten ingeleverd. Candidaat zijn gesteld do heeren J. van den Berg. Ant. van Eg'mond en A. Verburg. De stemming zal plaats hebben op .Woensdag 14 Aug. NOORDWIJK. Gisteravond word in de Ned.-Herv. Kerk te Noordwijk.Binnen een concert gegeven door den heer Johan Kres, organist, van Ocgstgeest, en mej. Marie van Beekum, alt-zangere3 te Berlijn, thans met vacantie in Holland. Het auditorium was vrij talrijk; talrijker, dan we het in ons goede Noordwijk gewoon zijn. Een vrij groot aantal tijdelijk alhier vertoevende vreemdelingen, waaronder ook buitenlanders, bevond zich onder do hoorders. Geen der genen, die naar het concert zijn gegaan om eenig kunstgenot te smaken, zal zich dien gang beklagende kalme oplet tendheid van allen, de blijkbaar groote aan dacht, waarmede allen geheel oor waren voor de kunstprestaties van zangeres en or- ganist, mogen voor dezen het bewijs zijn, dat zij allen een avond vol kunstgenot txv reid hebben. Behalve in het onberispelijk aoconipagnco- ren, muntte de heer Kres uit in tal van zware stukken van Bach, Chopin en Mendels sohn. Met grootc technisohe vaardigheid, maar niet minder groot gevoel voor kunst weet de bekwame organist de muziek naar easoli te spelen. Hij kent zijn instrument blijk baar goed, en weet het met groote bekwaam heid te bespelen. De alt-zangeres had een krachtig, vol ge luid, dat schoon en indrukwekkend door de gewelven klonk. Zij zong „Agnus Dei" van Mozart; voorts „Die Allmaoht" van Schu bert en „Die Ehre Gottes aus der Natuc" van L. v. Beethoven. Het liefelijke, oud.Hollandsohe lied „Du herdertjes lagen bij Nachte" zong zij met eenvoud en bekoorlijkheid. Het programma werd besoten met „Vater Unser" van C. Krebs. Vooral in „Die Allmaoht"- bleek het, over welk een prachtige altstem do zangeres be schikt, en van hoe grooten omvang haar rijke stem! is. l We kunnen wel als zeiter aaunemen, dat allen genoten hebben en dat allen het ver langen zullen koesteren, nogmaals zulk een, kcrkconcert te kunnen genieten. Dengenen hulde, die de voorbereidende werkzaamheden verrichtenhulde vooral aan zangeres en or* ganist, die een avond vol kunstgenot ver«i schaften. Dat dit eerste concert gevolgd mogfl worden door andere, even mooi, er even goed bezocht. NOORDWIJKERHOUT. Vcor den tim merman P. Laoros, die den dag herdacht, waarop hij vóór 25 jaren in dienst trad bij de firma A. van Dijk en Zn., was het gis teren een blijde dag. 's Morgens om vijf uren wapperde reeds de vlag van do werk plaats. Vroegtijdig kwamen de patroons den jubilaris gelukwensolien en boden hem een fraai gouden hotrloga aan. Ook ontving hij o.m. oen aandenken van mevrouw douairière Gevers van Kethel en Spaland, als bewijs van tevredenheid over al de werkzaamheden, welke hij sinds een kwart-eeuw op „Leeu wenhorst" verrichtte. De man had op het voorplein van mijn huis geduldig gewacht tot ik verplicht was naar beneden te komen; misschien had hij, hoewel hij niet rijk was, daarvoor den con cierge iets gegeven. Hij was een uitgeteerd, tenger mannetje, heel slecht gekleed, met blauwe oogen, die tegelijkertijd schitterend en verlegen waren; een geel baardje; han den, die wat beefdenkortom, geheel en al het uiterlijk, dat sommige arme inwoners van groote steden hebben: iets, dat zoowel van verstand als van ontaarding spreekt, iets trotsch en iets schuws, en een trek op het gezicht alsof zij willen zeggen: ,,Ik weet wel, dat ik u iets waard benmaar ik weet ook, dat mij dat nooit genoeg zal op brengen om van te leven. Het is me een lot I'' Naast hem zat een hond te wachten net als hij. maar nog rustiger, als een dier, dat te veel avonturen heeft gehad om ze nog te tellen, er niets van begrijpt, en er in be rust. Hij scheen, onder de lange, grove ha ren, die over zijn oogen vielen, door, met I welbehagen te kijken naar de schaduw, die i zijn rechtopstaande ooren op het plaveisel wierpen, en gaapte uit coquetterie om zijn tanden te laten zien. Mijnheer," zei de man, ,,ik kom u vra- gen of u bij toeval niet mijn hond zoudt rillen koop en?" i Dat voorstel verwonderde me niet: de mode is voor de honden; het schijnt, dat ze erg verstandig worden. De beschaving, die j m'et veel goeds heeft gedaan aan de men- Bchen, zou ten minste als resultaat bobben j gehad de verbetering van de honden, U althans volgens de couranten, die ik lees. 'Die couranten beweren, dat men er onom koopbare geldinners van maakt, en dat de politie, in haar wanhoop om zelf de mis dadigers te vangen, zich ook tot hen ge wend heeft. Ik vroeg dus: „Wat kan hij doen?" „Mijnheer," zei de man, „hij kent niets! En het is juist daarom, dat u alleen hem kunt koopen, want ze hebben me verteld, dat u houdt van alles, wat er vreemd en onwaarschijnlijk uitziet." Maar hij bloosde, en ik vermoedde, dat hij probeerde mij te bedriegen. Zijn verle genheid maakte mij nieuwsgierig; ik drong aan. Ik legde zelfs eenige sluwheid in mijn verhoor. „Dat zou dan werkelijk een buitengewoon dier zijn," zei ik, „en dan zou hij zooveel waard zijn, diat ik niet weet of mijn midde len zouden toestaan hem te koopen. „Ik vraag zoo weinig, dat u er verbaasd over zult staan," zei hij. Ik moet bekennen, dat ik op dat oogen- blik de verleiding voelde om een hond te hebben zooals niemand er een heeft; een hond, dïe zich er toe zou bepalen een lief- koozend dier te zijneen hond, waarvan de oogen me zouden zeggen: „Ik houd van jeIk weet niet waarvoor dat zijn nut heeft: maar ik houd van je. Ik vertegen- we ord'en de instinctmatige goedheid', de onveranderlijke trouw, de behoefte om mij te strijken langs een oppermachtig we-zen, dat slechts dingen doet, die ik niet begrijp, maar dat ik bewonder. Zie mij aan en over peins: ik ben een braaf dier. En ik zal u ook dloor mijn voorbeeld zedelijk verbete ren, en gij zult bovendien leeren wat ware liefde is, wat het beteekent lief te hebben, omclat men niet anders kan, en te berusten als men geslagen wordt." „Pas op," zei ik streng tot den man, „wanneer je me mocht bedrogen hebben, geef ik je den hond terug." De man werd ongerust. Ik drong nog meer aan. „Och", bekende hij ten slotte, „honden zöoals de natuur ze gemaakt heeft vindt men niet meer. Omdat u er op staat abso- j lnut de waarheid te weten, wil ik u dan wel vertellen, dat dit de beste politiehond is, die er bestaat, en dat hij in alle wed strijden de eerste prijzen heeft behouden. Maar zijn kooper heeft hem mij terugge bracht. En hij heeft bovendien zijn geld teruggeëisoht. Ik mag er niet over klagen, maar het is een harde slag voor een armen drommel. Daarom had ik alleen maar hoop op u; ize zeggen, dat u niet bent als anderen! Ik verkoop u den hond, zelfs met verlies van hetgeen ik aan zijn opvoeding heb besteed, hoewel die me zeker maanden arbeids heeft gekost! Albert, zoo heet-ie, behoort, zooals u wel diadelijk zult hebben gemerkt-, tot het- ras der Kamtsjatka-hondenHet is een heel mooi ras en geheel nieuwZooals de meeste andere rassen, die men op tentoon stellingen ontmoet, is het voortgekomen uit een hond zonder meester en een wegge- loopen hond, die elkaar ontmoetten in de buurt van de Halles. Men laat de kinderen trouwen en dan weer de kleinkinderen, en als er dan ge noeg zijn om ze te verkoopen, dan geeft men hun een naam. Dan zegt men: „Dat zijn Kamtsjatka-honden.'' Dat noemt men het karakter van een ras fixeeren. Alles is mogelijk, mijnheer, en misschien zullen op zekeren dag de Kamtsjatka-honden over al doordringen, tot zelfs in Kamtsjatka, waar men nu nog slechts heel gewone kef fers kent. Maar dan zal niemand in Frank rijk ze nog willen hebben. Een van mijn vrienden had me Albert gegeven, toen hij nog heel klein was. In dien tijd! sprak reeds iedereen van de be wonderenswaardige hulp, die het- honden ras kon verschaffen voor de publieke vei ligheid. Ik dacht dus heel verstandig te doen door Albert af te richten volgens de strengste eischen van de politie-prefectuur. Ik heb er mijn uiterste best voor gedaan. Ik heb er zachtheid, geduld, meesterlijk gezag en tijd aan besteed. Want ik lijk veel op een millionnair, ten minst© op een soort millionnair, die zeldzaam wordt, in zoover ik geen beroep uitoefen. U ha-dt Albert eens moeten zien sprin gen over een muur, voorgesteld door een schutting van grenen planken, veel lijkend op de reclameborden langs de spoorwegen- Zoodra hij zoo'n stel planken zag, kon niets hem weerhouden. Hij was jong, hij was vlug, hij had goede spieren,, en ik voedde hem beter dan mezelf; ik bedioel, dat hij geen dingen at, die hem kwaad konden doen. Hij nam zijn aanloop, trok zijn len den in, boog zijn pooten samen het was geen hond meer, mijnheer, het was een clown. En dan de aanval op den „Apache" of den straatboefWanneer u daarmee eens persoonlijk een proef wilt nemen, dan zult u zelf zien hoe wonderbaarlijk het dier ge dresseerd is. Er is daarvoor een kleine uit gave noodig. U behoeft u daarvoor slechts aan te schaffen een pak kleeren van caout chouc, opgevuld en gevulkaniseerd. Dan een paar zeer steake laarzen, van binnen voorzien van traliewerk; dan voor uw ge zicht een schermmasker, ook met ijzergaas. Daaromheen trekt u het welbekende ge wone kostuum aan van een Apache: een slobber-broek, een blouse, een gespikkelde das, en eeD ronden hoed, dien men over het masker opzet. Dat is ten minste de manier, waarop de Apachen worden gekleed voor de proefne mingen, u hebt de couranten maar te lezen en u kunt begrijpen, dat ik mij, voor de africhting van Albert- geheel hield aan de eischen van het programma. Het was mooi om te zien zooals Albert beet in dien hoop caoutchouc, kleeren en ijzergaasIedereen applaudisseerde. Hij werd bijna dadelijk gekocht door een heer, die bang was, wanneer hij 's nachts alleen thuis kwam, of wanneer hij in zijn tuin wandelde. Hij had hem heel duur betaald, en ik dacht, dat de zaak afgeloopen was. Ik ging zelfs andere Kamtsjatka-honden af richten; het is got^l beschouwd niet moei lijk. Maar toen gebeurde er iets ongelukkigs, mijnheer; iets, dat men niet had kunnen voorzien: de kooper werd werkelijk in zijn tuin aangevallen door een Apache,, die niet gedacht had hem daar te vinden. Dat is nou louter wanbofU en ik zijn nog nooit aangevallen, en als alle dingen, die men verkoopt, moeten dienen voor dat- gene, waarvoor men ze verkoopt, dan is er geen handel meer mogelijk, wel? Maar de meester van Albert heeft een pak ransel opgeloopen door zijn hond om- d'at hij vertrouwen in hem had. In plaats van naar huis te gaan, zooals hij had moeten doen als hij voorzichtig was ge weest, begon hij te roepen: „Albert AlbertAlbert Albertnet zooals hij op de wedstrijden had gehoord. Albert keek op en begreep er niets van. Hoo zou hij het ook hebben kunnen begrij pen? Die Apache was precies gekleed als zijn meesterHij was niet gepakt in caout chouc, hij had geen ijzergaas masker, hij had; geen twee hoeden, Er was geen over eenstemming. Toen is Albert gaan zitten, neb als hij nu doet. Misschien heeft hij in •zichzelf gedacht: „Wie van de twee moet ik nu likken?" De Apache heeft er van gebruik gemaakt om den muur over te springen. Dat heeft. Albert getroffen. Ik had hem geleerd: als iemand over den muur springt, moet hij hem naspringenHij is ook wel begonnen, hij heeft een aanloop genomen... maar hij is weer gaan zitten, mijnheer! De muur was niet van planken, en liep aan weer&zij- den doorDat was geen muur zooals zo hem vroeger hadden laten zien. Het 'vas een andere muur. En daarom heb ik den hond teruggekre gen. Wilt u hem hebben? Ik weet, dat hij nergens voor deugt. Maar men had mij ge zegd, dat u daarboven verheven was..." Ik heb den hond gekocht. Het is waar, dat hij nergens voor dient, maar hij is lief

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 1