N°. 16091 Dinsdag O Augustus» A°. 1912. <§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Officieel© Kennisgeving. FEUILLETON. Kunst, letteren, enz. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS I)Kl£jJ)TERTENTIEN: Van 16 regels f L05. Iedere i,gel meer 0.17 i. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiea. van 30 woorden 40 Cents contantelk tiental woorden meer 10 Cents. Voor het incasseerea wordt/"0.05 berekend, PRIJS DEZER COURANT: Voer Leitien per week 9 Oenta; por 3 maanden J J J f j.io. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd rijn 1 1,30. Franco per postJ 1.65. HISOHltWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien art. 8, 1ste alinea, der Hinderwet; Brengen bij deze ter algem.ene kennis dat door hen op heden vergunning is verleend aan J.- DIETZ en rechtverkrijgenden tot het plaatsen en in werking-stellen van een machine voor machinale houtbewerking in de timmermanswerkplaats in het perceel Galgewater No. 18, Sectic F Nb. 1192." Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Q. J. TERPSTRA, Loco-Secretaris. Leiden, 5 Augustus 1912. Leiden, 6 Augustus. Bij Kon. besluit is met ingang van 15 Aug. a. s. aan mr. J. Th. C. Viruly, lid, tevens voorzitter; mr. J. A. F. Coe- bergh, mr. E. de Vries, dr. A. W. Kroon, M. C. F. J. Cosijn, F. G. H. Gerlings, allen leden, en mr. A. J. Fokker, secre taris van het college van regenten over de Rijkswerkinrichting voor Vrouwen te Leiden, op hun verzoek, uit die betrek king een eervol ontslag verleend!, onder dankbetuiging voor de daarin Ibewezen dienstenbepaald dat genoemd college van regenten zal bestaan uit ten hoogste vijf lsden; en zijn benoemd roet ingang van laatstge- melde dagteekening bij gcuoemd college van regenten.: tot lid, tevens voorz^C. L. Udo dt Ha es,oud' assist.-res. van Lom- bek; te*, lid: mr. A. J. Blok, hopgleeraar aan de rijksuniversiteit, W. Briët, Predi kant bij de Ncd'. Herv. Gem. allen te Leiden, mr. J. Klein, kantonrechter te Leiden wonende te Oegstgeest, en mr. J*. S. L. van Wensen, te Leiden. De heer P. M. Blok, alhier, is in Den Haag geslaagd voor het examen Fransch 1. o. In de laatst gehouden algemeene leden vergadering der Neutrale Coöperatieve B rood h.-ikke rij en Verbruiksvereeniging „Algemeen Eelang" werd de schorsing door het bestuur van den administrateur den heer J F. J. Pourqiué goedgekeurd en deze ontslagen, terwijl staande de ver gadering door de leden een motie van vertrouwen in het bestuur werd ingediend) en aangenomen. Bij de aanbesteding van brandstoffen, voor het garnizoen alhier, gedurende het tijdvak 1 Oetober 1912—30 September 1913, was irgeschreven door de heeren T. de Roo- de, N. Anes en Zoon, W. J. C. Creyghton, L J. Perquin, C. Osinga Jr., Firma Gebrs. Huij, en E. J, Wijntjes en Zoon. allen wo- avnde te Leiden. Voor steenkolen per 100 K.G., cokes per H.L., lange turven p;r 100. houtskool-bri ketten per 100 stuks, vuurmakers per 100 stuks, anthraciet Belgische 30/50 de H.L. resp. voor f 1.19, 1.18, 1.2-1 1.15, 1.17, 1.20 en 1.18. f 0.62, 0.G2, 0.701, 0 66, 0.61, 0 64 en 0.63. f 0.68 0.05, 0.66, 0.65, 0.65, 0.67 en 0.65. f2.20, 2.20, 2.23-1, 2.40, 2.10, 2.25 en 2.30. f038*, 0.26, 0.25, 0.25, 0.25, 0.25 en 0.27. f 1.42, 1.-4Ö, 1.52, 1.50, 1.40, 1.45 en 1.50. Voor anthraciet 30/50 uit Staatsmijn „Wiï- helmina" resp. f 1.36, 1.35, 1.41, 1.45, 1.30, I.40 en 1.45. Wonderlijke avonturen. Slot) „Ja, juist, dat ik beschermde Is het dan noodzakelijk, dat ik altijd stelen en kwaad doen moet1?" „Dus gij doet ook wel eens goed?" „Als ik er den tijd voor heb. En ik heb er bovendien schik in. Ik vind het uiterst grappig, dat in het laatste avontuur ik de goede geest ben, die helpt en redt, en gij1 de booze geest, die wanhoop en tranen brengt." „Tranen! Tranen 1" protesteerde de En- gel8chman. „Ja, zeker. Het gezin d'Imblevalle is ongelukkig en Akce Demun weent." „Zij kon niet langer blijven. Ganimard zou haar ten slotte ontdekt hebben, en door haar zou men cok mevrouw d'Imble valle hebben gevonden." „Ik ben het geheel met u eens, meester, maar aan wien de schuld?" Twee mannen gingen hen voorbij. Holmes zeide tot Lupin op lichtelijk veranderden toon: „Weet geA wie die heeron zijn?" Wij meldden reeds, dat te Utrecht voor het examen v. M. ~U. L. O. (diploma B) slaagde mej. Marg. J. Dorrepaal, it Kouderkerk. Wij kunnen thans nog rnede- deelen dat zij leerlinge was van de Chr. School v. M. U. L. O. aan het Noordeinde, alhier, en dat de ces leerlingen dezer school, die zich aan dit examen onder wierpen allen geslaagd zijn. Twee hunner verwierven diploma A, vier diploma B. Tot onderwijzer aan de R.-K. Par. Jongensschool, hoofd de heer J. H. J. Xuy- pers alhier, is benoehid de heer F. G. Alke- maxle, van Katwijk aan den Rijn. Z. K. H. Prins Hendrik vertrekt mor den om 10 u. 13 per D-trein, welke daarvoor xe Apeldoorn stopt, naar Dobbin. De Minister van Koloniën, de heer De Waal .Malefijt is met verlof.. de Koningin-Moeder heeft aan ds. Ten Broek, te Groningen, voor de op richting van een landbouwkolonie voor ontslagen gevangenen f 100 gezonden. De gemeenteraad van Beemster heeft voor het op handen zijnde Beemster eeuw feest een krediet van f 1000 toegestaan. Het ontwerp Indische begrooting voor 1913 wordb deze week naar den Raad van State verzonden. 77 Nie,ï aIleen drJ- C de Moor, te s-Gravenhage, maar ook dr. G. C. H. AaJders, te Ermelo, heeft bedankt voor de benoeming tot hoogleeraar aan de Theol. School te Kampen. In Den Haag is overleden, op 72-ja rigen leeftijd, dr. J. Th. Mouton, oud-wet houder van onderwijs aldaar en ri'ddér in de orde van den Ned. Leeuw. Te Delft is de tweedaagsche jaarlijk- sche algemeene vergadering van den Alge- meenen Nederlandschen Rijkswerklieden- bond gehouden. Uit hét jaarverslag blijkt, dat door aan sluiting van.de afdeeling Helder, het aantal afdeelingen steeg van 9 tot 10 en het aan tal leden van 1011 tot 1079. De! bondsreke- ning heeft een eindcijfer van f 4128.92 en een batig slot van f 826.84; het- Bon da- ui tkee rings fonds heeft een saldo van f 3072.04 en het Bondsziekenfond's van f 1271.92. Het Centraal-Bestuur van den Neder landschen Tuinbouwraad heeft voorloopi'g besloten tot deelneming aan de Internatio nale Tuinbouwtentoonstelling te St.-Pe- tersiburg in 1913, en wel met èen collectieve groenteninzending ten name van den Ne derlandschen Tuinbouwraad. Over het algemeen werd Rusland van groot belang geacht voor den afzet, van tuinbouwvoortbrengselen en heeft reeds een belangrijke uitvoer' van bloembollen, heesters en kool daarheen plaatszelfs werden in den laatsten tijd geen geringe hoeveelheden afgesneden seringen uit Aalsmeer naar Rusland gezonden, terwijl het een bekend: feit is. dat Nederlandsehe groenten van België uit naar St.-Peters burg en Moskou worden verladen In de vergadering van het bestuur van heb Verbond van Vereen, van Sigarenfabri kanten te Utrecht gehouden, heeft 't be stuur besloten,, zich bereid te verklaren me de te werken tot herziening, der be staande arbeidsvoorwaarden., der werk lieden in dienst van de bij liet Verbond aangesloten fabrikanten en het dagelij k se h bestuur op te dragen te trachten in samenwerking met de fa- brikantenvereeni.gingen in 's-Herto- genbosch en Eindhoven voorstellen in den geest van het gemeenschappelijk program der arbeidsorgansaties te ontwerpen en die te onderwerpen aan het oordeel van de eerstvolgende vergadering van het ver- bondsbestuur. In den Belgischen „Moniteur" wordt bekend gemaakt, dat de invoer van slacht runderen en schapen, uit Nederland en Frankrijk herkomstig en bestemd voor liet openbaar slachtshuis van Chatelet, is toe gestaan. De invoer moet plaats hebben over de tolkantoren, welke voor -den import van levend vee zijn aangewezen. („Sts-Ct.") Men meldt ons uit AmsterdamDoor hetpartijbestuur dér Soc.-Dem. Partij is een manifest uitgegeven, waarin wordt medegedeeld, dat verschillende vergade ringen zullen worden belegd, waarin een uiteenzetting zal worden gegeven van de kwestie 'n de Ned. Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel en het „weg werken" van de heeren Sneevliet en Na thans uit de leiding dezer organisatie. Gisteravond had de Amsterdamsche afd. van: de S.-D.-P. in de- groote zaal van het gebouw ,.D' Geelvinck" een zoodanige vergadering belegd waarin de heeren D. J. Wijnkoop, alhier, en L. do "Visser, uit Den Haag, het woord voorden over „De zaak Sneevliet en de sociaal-democratie" De rekening va-Ti. Rotterdam over 1911 wijst op den gewonen dienst een batig slot) aan van f 1,310,649.79 tegen" het vorig jaar f 816,063.10^ en in het daaraan voorafgaan de f407,432.47. - Na bevestigd te zijn door zijn zwager ds. C. van der Waa, pred. te Waal c. a. (Texel) met een predikatie over Hand. 16 11—15, deed ds. Joh. Kijne, overgekomen ■vtan Burg (Texel) Zondag zijn intrede in de Néd.-Herv. Kerk te Ierseke. De leeraar verbond zich aan zijn nieuwe Gemeente met een leerrede over Jes. 40 68. Het kerk gebouw was beide keeréo stampvol. Yan de ringbroeders was alleen de consulent aan wezig; de anderen waf e n door ambtsbezig heden verhinderd. Naar „De Ned." verneemt, zal de. J. Groéneweg, benoemd tot directeur der Chr. Phil Inrichtingen te Doetinchenl, half Oofc. van zijn werkkring in Den Haag als direc teur van heb Diaoonessenhuis afscheid ne men. De gewone audiënties van de Ministers van Buitenlandsche Zaken, van Oorlog a.i. van Marine, van Financiën en van Koloniën, zullen deze week niet plaats hebben. BOSKOOP. De kolensjouwers van de gas fabriek in deze gemeente hebben, naar ,,Do Res.-bode" meedeelt, het work gestaakt- Ge- eisolit wordt hooger loon. Hieraan werd door den directeur niet voldaan, waarna de los sers, allen. Gouwenaars, werden ontslagen. HAARLEMMERMEER. De landbouwer P., die tijdens de feesten j-1. Vrijdag mot» paard en wagen te water geraaide, waarbij wel is waar zijn paard verdronk, doch zijn kind, dat zich iu den wa.gtsn bevond, gered- werd, heeft aan beide personen, die 4zioh daarbij zeer verdienstelijk hebben gemaakt, een belooning van f 40 toegekend. In het zuidelijk gedeelte dezer gemeente gaat men zien hoe langer hoe meer toeleggen op grocnfenteelt, waarvoor de grond aldaar erg gö=chikt schijnt te zijn. De resultaten zijn dif jaar zeer bevredigend. Verwacht mag worden, dat mem nu nog op grooter schaal deze- teelt voort zal zetten, waardoor die omgeving een nieuwe toekomst tegemoet zou gaim. HILLEGOM. De hoer D. F. Peters, sedert acht jaar werkzaam als eerste gasfitter aan do gasfabriek alhier, is benoemd tot direc teur van de gasfabriek te Hulst (Zeeland). KATWIJK. De Raad vergadert Donder dag a.s., de9 morgens te halfelf. KATWTJK-AAN.ZEE. Gisteren kwamen hier vier partijen haring in afslag. De prij zen waren: Volle haring f 16 tot f 16.20; maaijes.haring f 11.30 tob f 11,50; makreel f 10 of f 10,40. Alles per kantje. LTSSE. De h ard d r aver ij - vereeni ging ,.Lisse en Omstreken" heeft haar jaarlijksche. cour ses vastgesteld op Dondordag 10 October a s. Wegens to weinig deelneming van paarden van ingezetenen zal dit jaar oen harddraverij plaats hebben, opengesteld voor alle paar den, welke nog nooit een Iioogeren prijs dam f100 ineens op de korte baan gewonnen hebbon, om prijzen van resp. f80, f40, f20 en .f 10. Deze harddraverij zal om half tien begonnen worden. Voor -de groote namiddag-harddraverij', welke om half twee precies zal liegiiuicn zijn prijzen van f200, f125 en f75, bene vens troostprijzen vam f50 en f25 uitge loofd. NOORDWIJKERHOUT. Gisteravond werd onder groote belangstelling de nieuwe muziektent door de „Echo der Duinen" in gewijd. Dank zij de>n bekwamen directeur, don heer M. Boldcrdijk, uit Loidcn, genoten allen van een fraai on goed afgewerkt pro gramma. Het ligt in do bedoeling der „Echo" oni de veertien dagen een concert te geven. OEGSTGEEST. Het programma voor do feestelijkheden op 31 Amgustus a.s. is ver schenen. Wij ontleenen er het volgende aan: 's Morgens 9 urenSamenkomst der school jeugd vóór het Raadhuis; 9.30 zanguitvoe- voering door de kinderen vóór liet Raadhuis 10.45 optocht dor kinderen naar het gesticht „Duinzicht". Van 11 tot 12 uren: Goochel- vcorstelling aldaar; 12.30 onthaal' der kin deren in flo remise van „Het Witte Huis". Daarna kinderspelon, Voor jongens: Hard- lcopen, tonkruipen met hindernissen; esta fetteloop. Voor meisjes: Kluwen opwinden, prijslcuippen, turfrapen. 2.30 ringrijdeu to paard, uitsluitend voor loden der Oranje-Ver- oeniging, om fraaie kunstvoorwerpen. Vervol gens: Ringrijderij voor paren, uitsluitend voor leden deT „O.-V.", met tweewielige rij tuigen, om fraaie kunstvoorwerpen. De feestelijkheden zuilen wordon opgeluis terd door do beide fanfarekorpsen xiit Oegst geest. Avonds te aoht urenAvondfeest, Mu ziekuitvoering in het „Wilhelininapark". Springende fonteinen. §ASSÉNHEIM- De Raad veTgadért mor genavond om halfacht. TER-AAR. Met het oog op de groote inkwartiering, welke in deze gemeente voor do militaire voldoefeningen op den 23sten September aanstaande en volgende dagen zal plaats hebben, zal zooveel mogelijk van geconcentreerde huisvesting gebruik worden gemaakt. De stallen en verdere gelegenheden, hij de landbouwers komen allereerst daarvoor in aanmerking. WADDINXVEEN. Bij de gehouden her besteding van. don bouw van tien woningen voor rekening van de Woning vereeniging Wa.ddinxveen, waren vier biljetten ingeko men. Laagste inschrijver was de heer L. Boon, te Gouda, voer f15,000; he.ni is hot werk gegund. Hier is het 6-ja.rig doohtertje van Th. K. te water geraakt en verdronken. WASSENAAR. Hedennacht brak brand uit in den hooiberg van den landbouwer J., op het buiten „Wittenburg", aan den'Haag kant. De spuiten van de Waalsdorperlaan, „Duindigt" en „Clingendaal" waren spoe dig op het terrein, maar konden den brand niet spoedig meester worden, daar do hooi berg rondom in den brand stond. Hooibroci is zeer waarschijnlijk oorzaak". Terwijl eenigo jongelui zich gister middag vermaakten met -voetballen, .schopte cén der spelers den bal op een tamelijk hoog dak. De knecht 'van den hoer A. klom op hot dak en zou den bal naar beneden schop pen. Do jongen gleed uit en viel op do straat. Nadat do eerste geneeskundige hulp was ver leend, werd hij naar het Ziekenhuis overge bracht. H o o g e r o nde rwijsbuifcen de unive rsiteiten. De Nuts-Commissie voor Onderwijs publi ceert, gezien de goede resultaten daarmee vorige jaren bereikt, weder een lijst van hoogleeraren en leeraren, die bereid zijn over door hen op te geven onderwerpen cursussen hooger volksonderwijs buiten de universiteiten te leiden. De volgende dames cn heeren verklaar den zich bereid een cursus te leiden over de onderwérpen én onder de voorwaarden daarbij aangegeven Dr. K. Kuyper, hoogleeraar in de Griek- sche taal en letterkunde, Amsterdamdr. J. te Winkel, hoogleeraar in de Nederland sehe taal en letterkunde. Amsterdam; dr. J. Boeseken, hoogleeraar in de scheikunde, Delft; dr. J. F. van Bemmelen, hoogleeraar in de zoölogie, anatomie en physiologie, Gro ningen dr. Marie Loke, lector aan de Uni versiteit (i./d. Fransclie taal)., Groningen; dr. J. J. Hallo, Den Haag; prof. J. G. Ch. Volmer, hoogleeraar in de bedrijfsleer te Delft, Den Haag; dr. H. IJ. Groene wegen; dr. L. Knappert, hoogleeraar in de gedge leerdheid, dr. K. Martin, hoogleeraar, di recteur van het geologisch minera logisch, museum, dr. W. de Sitter, hoogl'eeraar inde sterrenkunde, allen te Leiden; dr. Ernst Cohen, hoogleeraar in de chemie, Utrecht; dr.C. Cath. van de Graft, leerares aan de H B.-S. voor Meisjes, Utrecht; dr. J. H. F." Kohlbrugge, anatoom en anthropoloog, Utrecht; dr D. van Gulik. leeraar in na tuurkunde en meteorologie, Wageningen; dr. M. Schoengen, Rijksarchivaris in Overij- sel, Zwolle. Congres voor Pathologie te P a r ij s. Voor het oongres voor vergelijkende pa. thologie, dat in dit najaar te Parijs zal wori den gehouden, heeft zich een .nationaal <xh mitó gevormd, bestaande uit de heeren i prof. D. A. Jong, Leiden, voorzitter; T. van Heelsbergen, Utrecht, secretaris; prof. H. Burger, Amsterdam; J. J. F. Dhondt, Rotterdam; H. Markus, Utrecht; prof. G. C. Nijhoff, Groningen; prot. J. Poels, Leidenprof. J. Ritzema Bos, Wage ningen prof. R. H. Saltet, Amsterdam D. van der Sluys, Amsterdam; prof. C. H. H. Spronck, Utrecht; prof. N. Th. Tende- loo, Leiden. („Ned. T. v. G."> Prof. Verdam. „Neerlandia" deelt mede, dat prof. Ver dam is benoemd tot lid van de vreemde-t woordenoommissie uit het Algemeen Neder- landsoh Verbond en dat hij die benoeming heeft aanvaard. Prof. P. G. Drews, f De bekende Protestantsche theoloog prof D. Paul Gottfried Drewst hoogleeraar te Halle, is op 54-jarigcn ouderdom overleden. Oude meubelen. „Neerlandia" pleit bij Heemschut voor oude meubelen: „Trekt Heemschut zich ook het inwen dige van het oorspronkelijke heem, het huis, aan] Waarom zou het niet? Het behoud van schoon e oude meubelen heeft ook zijn waar de. En nu zouden wij Heemschut willen vra gen, of het wel weet, vermoedelijk weet het dat wel dat er voortdurend oude meubelen worden gesloopt om van de stuk ken namaak-oud t* vervaardigen? De mode wil bijv. kasten m* glazen deuren en „Ik meende den gezagvoerder van het schip te herkennen." „En de andere?" „Dien ken ik niet." „Het is Austin Gilett. En Austin Gilett bekleedt in Engeland een ambt, dat over eenkomt, met dat van Dudouis, uw chef van de Veiligheidspolitie." „O, wat een bof! Zoudt ge zoo vriende lijk willen zijn mij voor te stellen? Dudouis is een goed vriend van mij en ik zou gaarne hetzelfde van Austin Gilett willen zeggen." De twee heeren werden weer zichtbaar. ,En als ik u nu eens aan uw woord hield, mijnheer Lupin?" zeide Holmes, terwijl hij o-pstond. Hij had Arsène Lupin bij den pols gegre pen en hield hem met ijzeren vuist vast- „Waarom knijpt ge mij zoo, meester I Ik ben immers volkomen bereid, u te vol gen?" Hij liet zich inderdaad zonder den ge- ringsten tegenstand meetrekken. De beide heeren waren uit het gezicht verdwenen. Holmes ging haastiger loopen. Zijn na gels drongen Lupin in het vleesch. „Kom! Kom! riep hij, als in een soort koortsachtige haast, om er spoedig een eind) aan te maken. „Kom gauwer nog!" Maar hij bleef plotseling staan: Alice Demun was hen gevolgd. „Wat doet ge, juffrouw? Het is niet noodigGij behoeft niet mee te gaan l" Lupin antwoordde in haar plaats. „Wees zoo goed, op te merken, meester, dat de juffrouw niet met haar vrijen wil meegaat. Ik houd haar pols even stevig vast als gij de mijne. „Waarom?" „Wel, omdat ik er beslist op sta, haar ook voor te stellen I Haar rol in de geschie denis van de lamp is nog belangrijker dan de mijne. Als medepliohtige van Arsène Lu- pin en als medeplichtige van Bresson •zal zij ook het avontuur van barones d'Im blevalle moeten verhalen, wat de justitie sterk zal interesseeren. En gij zult op die manier uw weldadig werk tot het uiterste hebben uitgevoerd, edelmoedige Holmes! De Engelsohman had den pols van zijn gevangene losgelaten. Lupin liet ook Alice los. Zij bleven eenige oogenblikken onbe weeglijk tegenover elkaar staan. Toen liep Holmes weer naar de bank en ging zitten. Lupin en het meisje namen eveneens weder Lang bleven zij zwijgen. Eindelijk zeide Lupin „Kïj'k 'eens, meester, wat we ook doen, nooit zullen we het eens zijn. Gij staat aan de eene zijde van de gracht, ik aan de an dere. Wij kunnen elkaar groeten, elkaar de hand reiken, een öogenblik praten, maar de gracht blijft bestaan. Altijd zult gij zijn Sherlock Holmes, do detective, ik Arsène Lupin, de inbreker. En altijd zal Sherlock Holmes, meer of minder willig, meer of minder goed, aan zijn detective-instinct gehoorzamen, dat er zich op richt, den in breker op te jagen en hem zoo mogelijk te pakken. En altijd zal Arsène Lupin zijn in brekersinstinct trouw zijn, als hij den greep van den detective ontwijkt en den draak met hem steekt, als hij kan. En ditmaal kan hij dat. Ha, ha, ha!" Hij barstte in een spottend, wreed, af schuwelijk gelach uit. Maar plotseling ernstig, wendde hij zich tot het meisje. „Wees er verzekerd van, juffrouw, dat ik u, zelfs al was ik tot het uiterste in het nauw gedreven, nooi't zou hebben verraden. Arsène Lupin verraadt nooit iemand), het allerminst hen, die hij liefheeft en bewon dert. En gij zult mij toestaan, u te zeggen, dat ik het dappere lieve meisje, dat gij zijt, liefheb en bewonder: Hij nam uit zijn portefeuille een visite kaartje, scheurde heb in tweeën, reikte de eene helft het meisje toe en ging op eer biedigen, bewogen toon voort: „Als mijnheer Holmee niet in zijn be moeiingen slaagt, juffrouw, vervoeg u dan. bij lady Strongborough; gij zult haar te genwoordig adres gemakkelijk vinden en gepf haar dit halve kaartje, terwijl gij er bij zegt: „Trouwe herinnering". Lady Strongbo rough zal u dan ontvangen als een zuster." „Dank u," zeide het meisje, „ik zal mor gen naar die dame gaan." „En thans, meester," riep Lupin op den voldanen toon van iemand, die zijn plicht gedaan heeft, „wensch ik u goeden nacht. De reis dtiurt nog een uur. Ik ga wat rus ten." Hij ging languit op de bank liggen met de handen onder het Jioofd. Aan den hemel was de maan verschenen.. Rond de sterren en op den zeespiegel ont look haar schijnsel. Het dreef op het water en de oneindigheid, waarin de laatste wol ken verdwenen, scheen er aan toe te behoo- ren. Er kwamen weer passagiers op het dek.i Op de brug wemelde heb van menschen.) Austin Gilett kwam voorbij in gezelschap van twee mannen, die Holmes herkendei als agenten der Engelsche Veiligheids-» politie. .xi' Op zijn bank lag Arsène Lupm tq slflr» pen,..

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 1