N®. 16086 Woensdag 81 Juli, A°. 1912. <§eze iCourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. Uit de „Staatscourant". Kunst, letteren, enz. FEUILLETON. Wonderlijke avonturen. PRIJS DER ADYERTENTEEN: Van 16 regels ƒ1.06. Iedere regel meer /0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Cents oontantelk tiental woorden meer 10 Cents. Voor het inoasseeren wordt/"0.06berekend. PRIJS DEZER COURAJS'T: Voor Leiden per week 9 Cents; per 3 maanden 1.10. Bciten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco por post1.05. Leiden, 39 Juli. Voor het toelatingsexamen tot de Ge rard-Adriaan-van-Swieten Tuinbouwschool te Frederiksoord is geslaagd onze stadge noot L. ten Holt. De heer P. de Bruyn, alhier, is te Botterdam geslaagd voor akte Md teekenen. Door de firma Th. E. J. Kramers, te Schiedam, is aan de N. Venn. Wernink's IBetonfabriek, alhier, opgedragen de ver- Vaardiging van de gewapend-beton-wer- fcen voor de aldaar in aanbouw zijnde glas fabriek met annex en. De Minister van Oorlog ad interim Minister van Marine brengt ter kennis van belanghebbenden-, dat dit jaar vijf studenten in de geneeskunde aan een der Nederlancï- tohe Universiteiten kunnen worden aange nomen om voor rekening van het Departe ment van Marine te worden opgeleid tot of- fioier van gezondheid 2de klasse bij de zee macht. In de te Gouda gehouden vergade ring van den Raad werd' besloten gevolg te geven aan het advies van B. en Y/s., om niet in hooger beroep te gaan van de .uitfrpralak van de anx>ndissemenifcaJreoht- bank te Rotterdam in de procedure tegen 'de afd'. Gouda der Holl. Mij. van Land bouw, waarbij de gemeente veroordeeld ia tot betaling van het door de afdeeling ge vorderde bedrag voor het waarborgfonds 'der tentoonstelling 1910. De Raad stond in totaal een bedrag toe Van f 1098.57 tot voldoening van bovenge- noemden eisch en tot dekking der pro ceskosten en honorarium van den rechts geleerden raadsman der gemeente. Men meldt aan „De Stand.", dat de heer Sj. Ryper, eerste onderwijzer aan de Funenschool te Amsterdam, een benoeming heeft ontvangen als voorganger van de Nederl. Geref. Kerk en hoofd van de op te richten Nederl. Geref. school te Tres Ar- rayos (Argentinië). Hij heeft die benoeming aangenomen. De burgemeester van Amersfoort, jhr. J, W. A. Barchman Wuytiers, nam gisteren als zoodanig afscheid van den Raad. Elf ja ren 'bekleedde hij daar dat ambt. De Raad van Ede heeft besloten aan het Rijk te verhuren de Bennekomsehe heide, voor d'en tijd van 25 jaren, ten be hoeve van den leeraar in boschbouw aan 'de Rijks hoogere land- tuin- en boschbouw- Bchool te Wageningen, om te dienen als demo list rati e v e 1 d voor bosohbouw bij die •chool. Te Lunteren wordt de 3d'e conferen tie voor zendingsstudie gehouden. Ong*e- veer 140 personen uit alle oorden d©3 lands hebben aan de oproeping tot deze oomf eren tie, die uitgaat van den Zendinga- studieraad, gehoor gegeven. De dames cijn weder in het Clubhuis en in een leeg staand huis ondergebracht, terwijl de hee- ren in de christelijke school den naoht doorbrengen. Beroepen is bij de Ned.-Herv. Gem. te Oude-Tonge ds. De Looze, te Waarder. De heer N. Prins, die gisteren geko zen is tot oud-katholiek bisschop van Haar lem (kerkgenootschap der Oud-Bisschoppe lijke Clerezie), is sedert 6 Nov. 1904 pas toor der Oud-Katholieke Gem. te Haarlem, nadat hij, na zijn wijding op 23 Sept. 1883, was aangesteld tob pastoor bij de Oud- Katholieke Gem. te Aalsmeer. Tastoor Prins werd 6 Nov. 1858 te Den Helder geboren, en ontving zijn opleiding aan het Oud-Katholiek Seminarie te Amersfoort-. De nieuwgeközene, tevens algemeen voor zitter van den Bond voor Staatspension- neering, heeft veertien dagen tijd van be raad. Door zijn hartelijken eenvoud en zijn nobel karakter heeft de heer Prins zoowel te Aalsmeer als te Haarlem zeer veel vrien den, schrijft men aan „De N. Crt." Naar „De Tijd" verneemt, hebben de bisschoppen van België in hun jaarlijksche conferentie, de vorige week te Mechelen gehouden, de benoeming bekrachtigd van dr. A. Noyons, privaat-docent aan de Utrechtsche hoogeschool, tot gewoon hoog leeraar aan de universiteit te Leuven. De „Schiëd. Ct." spreekt het bericht van de „N. R. Ct.'' tegen, dat eenigo Raadsleden het plan zouden hebben bij Ged. Staten stappen te doen om te komen tot vernietiging van de verordening op het zitten of liggen langs wegen en dijken. Te Utrecht overleed, na een korte, doch hevige ongesteldheid, waarvoor hij Zondag j.L een operatie had ondergaan, die heer A. J. Snoeke, directeur der Le vensverzekering-Maatschappij „Piëtas", te Utrecht. De overledene werd geboren te Katwijk, den 24sten November 1853, en trad 20 No vember 1875 in dienst bij de Maatschappij „Piëtas", waar hij weldra opklom tot adjunct-directeur en den 1 sten Januari 1891 lot directeur werd benoemd. („U. D-") De heer C. JR.. van Balen heeft eervol ontslag gevraagd1 als hoofd van een open bare school,voor gewoon lager onderwijs te Amsterdam. De gewone audiëntie van den Minister van Waterstaat op Vrijdag 2 Augustus en die van den Minister van Binnenlandsche Zaken op Zaterdag 3 Augustus zullen niet plaats hebben. HAARLEMMERMEER. De brieven- en telegrambestellers W. Linthout, M. Lange- reis en Jb. Beets Jz. ziin van het postkan toor te Hoofddorp tijdelijk overgeplaatst naar het post- en telegraafkantoor te Aalsmeer, met ingang van 3 Aug. a. s. Voor de volksspelen te Hoofddorp op 2 Aug. a. s. ter gelegenheid van de feeste lijke opening der spoorlijnen, hebben zich een zeer groot aantal deelnemers en deel neemsters aangemeld. De prijzen, welke er voor aangekocht zijn, zijn prachtig en men kan zien, dat het der commissie, die er mede belast was, niet aan financieel© medewerking heeft ontbroken. KATWIJK-AAN-ZEE. Onze badplaats kreeg gisteren vreemd bezoek. Een troepjo Duitsch sprekende Zigeuners maakte n.l. een rondgang door ons dorp in gezelschap van drietamme beren, dïe op de maat van tamboerijn-muziek dansende door onze straten gingen. Natuurlijk werd ook het strand niet vergeten. De ruige bezoekers brachten er ruim een uur door tot vermaak van vele jonge en ook ouder© badgasten en ten slotte werd er nog een kiekje van genomen. De leerlingen dor Katwijksche Naai school maakten gisteren in drie rijtuigen een heerlijk uitstapje naar Haarlem en Bloemendaal. Te ongeveer halfelf kwamen ze zingende het dorp weer in. Telkens blijkt het, hoe groot de scha de is, aan onze visschersvloot in den nacht van 18 Juli door de Engelsche oorlogssche pen toegebracht. Het feit moet zich hebben voorgedaan op 55 gr. 18 min. N.B. en l gr. 15 min. W.L. Hoewel door enkele haring schepen rood© en groene flambouwen wer den opgestoken, stoomden de oorlogssche pen toch maar door, zonder van koers te veranderen. Het waren zes zeer groot© slag schepen en nog eenige kleinere oorlogsbo dems die aan het man oeuvre eren waren. Meest Katwijksche en Scheveningsche vaar tuigen zijn d)e dupe geworden, omdat die op dat punt vischten. Twee Scheveningsche loggers, de „Sch. 260" en de ,,Sch. 399", waren samen 70 netten kwijt, doch ze heb ben die weer teruggevonden. De bomschuit ,,K. W. 76" der Naam! Vennootschap Ree- derij „Katwijk-aah-Zee" schijnt ook „in den slag" geweest te zijn, althans zij kwam heden binnen met verlies van tien netten, terwijl er 40 werden beschadigd, en vijf tig breels; slechts vijftien kantjes haring waren gevangen. Vroeger opgedane "ervaringen met de Engelsche admiraliteit wettigt het vermoe den, da.t de aan ge rich te schade zal worden vergoed. NOORDWIJIv.Gisteren werd. ons doirp bezocht door 285 leden van de Amsterdam- sohe processie van St.-Jeroen. Om. half negen ongeveer kwamen zij pOr extra-tram aan. In do Kerk "van S f.-Jet-oen weird en zij wolkom geheete.n door den pastoor, den zeeireerw. heer Th. Sairtete, De plechtige Hoogmis werd opgedragen dooir den zeereerw- heer F. Wv de Rooy, pastoor der St-Anjiakork to Am sterdam. Zijnecrw. werd daarbij geassisteerd door de weleerw. hoeren Wieman en Van Dijk. De weleerw. beèr Wieman predikte onder do Hoogtmis, terwijl de hoer Van Dijk de predikatie hield op het Martelveld, waar heen de pelgrimis in plechtige processie heen trokken. Om 6 u. 20 m. vertrokken do be devaartgangers weer per extra-tram. N O ORD WIJ K-A AN-ZE E-. De Oranje-col lecte ten behoeve van de op te richten School met den Bijbel van. Hervormde zijde alhier, heeft opgebracht f 175. Sinds ceüLLgo dagen kampeeren in de duinen nabij den Koepel weg eenige padvin ders, 't zijn er dertien die een drie tal linnen tenten benevens een kleine wacht ten t tot verblijf hebben, 't Is wel aardig te zien, hoe de jeugdige verkenners alle voor komende bezigheden zelf verrichten. Zij zul len nu wel een paar minder aangonamjo nachten hebben OEGSTGEEST. Behalve bij den heer Sch., in de Loidscho Buurt, zijn er in don nacht van Maandag op Dinsdag ook dieven aan heb werk geweest aan den Rijnsburgerweg. De hoer Beulink, aldaar, miste 's morgens één van de beide rijwielen, die daar achter een poort stonden. Het tweede exemplaar liet men aan zijn eigenaar. Bij de politie alhier lcwam gisteren bericht in, dat in de Haarlemmervaart tegen over den molen van don Kikkerpolder, een lijk drijvende was gezien. Na anderhalf uur dreggen, heeft men echter niets gevonden. Het feit was de bemanning van de Noord wij ksche boot aangezegd door eenige mili tairen, en zoo kwam onze politie met de dreg er aan te pas. RIJNSBURG. Vrijdagavond zal de Raad bijeengekomen. Do uitslag der aanbesteding van het bouwen van zestien burgorwoon hui zen voor rekening van den heer A. van Delft, is als volgt W. Timmer, te Noordwijk, voor f33,290; ,Wi. v. d. Hoogt, te Leiden, f 30,900K. v. d. Plas, te Katwijk-aan.Zee, f30,500; A. Parlevliet, idem', f 30,200firma Bert v. d. Zaal, te Lisse, f29,678; M. de Graaf, te Leidschendam, f27,368; wed. IC. de Best te Katwijk-aaiuZee, f27,250; P. v. Duivenbo- de, idem, f27,200; J. A. en L'. do Best* idem, f26,780; H. van Iterson en J. van Tilburg, te Rijnsburg, f26,713; J. v. Iter son, idem, f25,700; G. Vooys, te Katwijk aan den Rijn, f24,310. Dio van hot bouwen van een woning en bollenschuur van den heer N. Wischmeijer: vW. v. d. Hoogt, te Leiden, voor f 4100; A. Parlevliet, to Katwijk-aan.Zee, f3864; H. v. d. Plas, idem, f 3854D. Heymans, te Lei den, f 3389; II. van Iterson en J. van Tilburg, to Rijnsburg, f3057; G. Vooys, te Katwijk aan den Rijn, f3010; M. do Graaf, te Leddschendam, f 2972J. van Iterson, te Rijnsburg, f2760. WASSENAAR. Gisteren weer oen onge- luksdagl In den morgen viel eon land van den zolder en bekwam' een hersenschudding. Na den middag werd een meisje op den Katwijksclien weg aangereden door een auto. Het kind liad eetnigc bloedende hoofdwonden en kon niets meer onderscheidon. Het word bij den heer Gr. binnengebracht. De eigenaar van de auto o(ntbood terstond geneeskundige hulp: Het ongeluk kwam,, doordat de kin- deren onvoorzions den weg overstaken. Een aardigheidje, dat meermalen zulke gevolgen, heeft. Bij Kon. besluit is J. W. Th. van Oijen c i., te Haarlem, lid van de directie der Holland- sohe Electrische Spoorweg-Maatschappij, benoemd tot officier in de orde van Oraaje- Nassau. Intern. Koloniaal lasdtant. Den 29sten Juli werd te Brussel geopend de zitting van het „Institut Colonial Inter national" onder voorzitterschap van kolonel Thijs, directeur-generaal van. den Congo- spoorweg. Van Nederland zijn aanwezig de „membres effectifs" mr. C. Fock en R. A. van Sandjck en de „membres associés" mr. J. H. Abendanon, C. Eschunzier, prof. dr. A. A. W. Hubreoht, J. M. Pijnackor Hordijk en dr. E. B. Kielstra. Tot de En gelsche aanwezige leden behoort Lord Reay (mr. M. baron Mackay). Na toespraken van de Ministers van Bui- tenlandsohe Zaken en van Koloniën was de eerste zitting gewijd aan de bespreking van het onderwerp: de acclimatisatie van he# blanke ras in de tropen, waaraan prof. Hu* brecht een gewaardeerd aandeel nam De le den van het Instituut waren Dinsdagmiddag de gast van den Minister van Buitenland- sche Zaken en van mevrouw Davignon, ter wijl zij door Hunne Majesteiten den Koning en de Koningin van België zijn uitgenoo- digd Woensdag ten paleize te middagmalen. De Commissaris der Koningin in Zuid* Holland, baron Sweerts de Landas Wyborg, is gisterochtend voor enkele dagen vertrok ken naar Brussel ter bijwoning van de al daar te houden zitting van het Instituut. Alma Tadcma. Dezer dagen hebben zich twee, Engelsolïd hoeren met een telk bij den heer A. Wijma, bakker te Dronrijp, vervoegd. Zij wensohten hot huis te zien, waarin Alma Tadema ia geboren. Blij hun vertrek vroegen ze den. heer Wijma verlof over een paai- maanden een bronzen gedenkplaat in den gevel te doen plaatsen, waarvoor gaarne toestemming verleend werd, zoodat thans het nageslacht er aan herinnerd worden zal, in welke wo-, ning de schilder geboren is. (..Leeuw. Cl.") Grafzerken. Bij het wegruimen van de banken in de Herv. kerk te Andelst zijn grafzerken te voorschijn gekomen, dragende de jaartal len 1662, 1665, enz. met de wapens van Bemmel, Mekeren, Randwijk, Doorninc, Over Rijn, Renes van der A. Nijlandt, Wijhe van Herner, Domselaer, Hachfort, Broeokhuijsen, Ruyter, Deele, Gent, Lijn* den, van Zevener, Wely, Speet, Eickel. De kerk blijkt één grafkelder te zijn., Zooala men weet, is dit kerkje zeer oud.. De operette fabriek. Franz Lehar is, naar hij zijn vrienden heeft meegedeeld, uitgeput en zal vcor- loopig geen operette meer sohrijven. Ook Oscar Straus hcèft er voorloopig genoeg van, maar is bezig aan. een komische opera „Der gnt© Körng, een muzikaal „Schauspiel" Dichterliébe" en aan de instrumentatie van een ballet. Van het trio Le-nar-Straus-Fall blijft dus de laat ste over, die zich nog krachtig genoeg ge* voelt, om een nieuwe operette het aanzijn te schenken. Voorloopig kan men dus ge* rust zijn. Wij ontvingen ter recensie: Colette Yver. De Vrouw in do Rechte zaal. Uiig. v. Holkema en .Waren dor f, Am-: sterdam. Mr. J. G. Stenfert Kroese. Beroepswotf mr. J. G. Stenfort Kroese, Kieswet. Uibg^ W. E. J. Tjeenk Willink, Zwolle. Telegrafisch weerbericht, naar waarnemingen in den morgen van 31 Juli. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 768.4 to Hortaj laagste 745.2 te Stornoway. Verwachting tot den avond van 1 Aug. f Meeat matige zuidelijke tot zuidwestelij ken wind. Betrokken tot zwaar bewolkte lucht. Waarschijnlijk regenbuien. Dezelfde temperatuur. 101) „Wat zegt ge er van, Ganimard I J a, die komt uit een goede fabriek. Hoeden af, heeren, het is de revolver van mijn edelen yriend, meester Sherlock Holmes." En uit alle macht wierp hij het wapen Ganimard voor de voeten. Holmes kon niet nalaten te glimlachen en te bewonderen. Wat een levenslust I Welk een jeugdige opgewektheid en durfl En wat scheen hij een pret te hebbenMen Zou gezegd hebben, dat de bewustheid van het gevaar hem lichamelijke vreugde schonk en dat het leven voor dezen bui tengewonen man geen ander doel had dan het zoeken van gevaren, waarvan hij zich ten slotte een genoegen maakte, ze te be- Kweren. Aan iederen kant van de rivier begonnen inmiddels menschen te hoop te loopen, en Ganimard en zijn mannen volgden 't vaar tuig, dat midden in den stroom dreef, zeer zachtjes voorgestuwd. Lupin zou vast en zeker gearresteerd worden. „Erken, meester," riep Lupin, terwijl hij zioh. weer tot den Engelsohman wendde, „dat gij uw plaats niet zoudt willen afstaan voor al 't goud van TransvaalGij hebt een stallesplaats op de eerste rijMaar eerst en voor alles de proloog. Daarna springen wij ineens over naar het vijfde bedrijf: de gevangenneming of de ontsnapping van Arsène Lupin. Dus, waarde meester, ik heb u een vraag te doen en ik smeek u, ten einde geen misverstand te doen ontstaan, er op te antwoorden met ja of neen. Zie er van af, u met deze zaak te bemoeien. Het is nog tijd en ik kan het kwaad nog herstellen, dat gij aangericht hebt. Later zal ik dat niet meer kunnen. Is het afge sproken?" „Neen." Het gelaat van Lupin vertrok. Deze te genstand' ontstemde hem merkbaar. Hij hernam „Ik blijf aanhouden. Nog meer voor u dan voor mij blijf ik aanhouden, want gij zult de eerste zijn, om uw koppigheid tc betreuren. Voor de laatste maal, ja of neen?" „Neen." Lupin ging op zijn hurken zitten, nam een van de planken van den bodem van haar plaats en hield zich eenige minuten bezig met iets, dat Holmes niet kon onder scheiden. Toen stond hij weer op, ging naast den Engelsohman zitten en sprak: „Ik geloof, meester, dat wij aan den oever van deze rivier zijn gekomen met hetzelfde doel: het voorwerp op te vis- schen, waarvan Bresson zich heeft ontdaan. Wat mij betreft, ik had afgesproken met eenige vrienden en ik was op het punt mijn primitief kostuum wijst er op een klein onderzoek te gaan instellen in de diepte van de Seine, toen mijn vrienden mij uw nadering kwamen berichten. Ik erken trouwens, dat ik daar niet verbaasd over was, daar ik, om zoo te zeggen, van uur tot uur op de hoogte gehouden werd van de vorderingen van uw nasporingen. Dat is zoo gemakkelijk 1 Zoodra er in de rue Murillo het minste gebeurt, dat mij) belang kan inboezemen, vlug, een tele foontje, en ik ben gewaarschuwd 1 Gij be grijpt, dat onder die omstandigheden..." Hij zweeg plotseling. De plank, die hij had weggenomen, ging thans omhoog en rondom haar drong het water met kleine straaltjes de boot binnen. „Sapperloot, wat hel? ik nu gedaan! Ik heb alle reden, aan te nemen, dat er een lek is in d'en bodem van dit oude vaartuig. Zijt gij niet bang, meester Holmes haalde de schouders op. Lupin ging voort: „Gij begrijpt dus, dat onder die omstan digheden, en daar ik van te voren wist, dat gij den strijd te vuriger zocht, naar mate ik mijn best dleed, hem te ontwijken, het nu} aangenaam was, met u een par tijtje te maken, waarvan de uitslag zeker is, daar ik alle troeven in handen heb. En ik heb aan onz© ontmoeting zooveel moge lijk luister willen bijzetten, opdat uw ne derlaag algemeen bekend zou worden en een tweede gravin De Crozon of een an dere baron d'Imble/vaJle niet meer in de verzoeking zou komen, uw hulp tegen mij ïn te roepen. En ziedaar overigens, waar de meester..." Hij hield weer op en terwijl hij zich van Eijn halfgesloten handen als van een. too- neelkijker bediende, keek hij naar de oevers. „Ho! ho! Zij hebben een prachtig© boot bemand, een echt oorlogsschip, en nu ko men zij snel naar ons toegeroeid. Binnen vijf minuten worden wij geënterd en dan ben ik verloren. Mijnheer Holmes, een goe de raad: Werp u op mij, bind m© en lever me uit aan de justitie van mijn land'. Be valt dat progTamma u? Tenzij wij vóór dien tijd schipbreuk hebben geleden, in welk geval er niets andera op zou over schieten dan dat wij ons testament maken. Wat dunkt uï" Hun blikken ontmoetten elkaar. Ditmaal begreep Holmes de manoeuvre van Lupin: hij had in den bodem der boot een gat ge maakt. En het water bleef stijgen. Het bereikte de zolen hunner laarzen. Het bed'ekte hun voetenzij verroerden zich niet. Het kwam boven hun enkels. De En- gelschman haalde zijn tabakszakje te voor schijn, rolde een sigaret en stak dio op. Lupin ging voort: „En zie daar, waarde meester, nu niets anders in dan de nederige bekentenis van mijn onmacht tegenover u. Ik buig mij voor u, door alleen di© gevechten te aanvaar den, waarvan de overwinning voor mij zeker is, en door dio te vermijden, waar voor ik het terrein niet zelf gekozen heb. Ik erken, dat Holmes de eenige vijand is, dien ik vreesik getuig van mijn ongerust heid, zoolang Holmes niet van mijn weg verwijderd is. Ik was er op gesteld, waarde meester, u dit te zeggen, nu het noodlot mij de eer van een onderhoud) met u toestaat. Ik betreur slechts één ding: dab dit ge sprek gevoerd wordt, terwijl we een voet bad nemenEen toestand, weikon het aan ernst ontbreekt, dat erken ik. En wat zeg ik, een voetbadEen zitbad Inderdaad bereikte het water de bank, waarop zij zaten, en de boot zonk al die per en dieper. Holmes, onverstoord, met de sigaret tus- schen de lippen, scheen in de beschouwiug van den hemel verzonken. Voor niets ter wereld zou hij tegenover dien door geva ren omringden, door de menigte omsingel den en door de politie bedreigden man, die toch zijn goed humeur bewaarde, voor niebs ter wereld zou hij het over zich hebben kunnen krijgen, de geringste zenuwachtig heid te toonen „Wat!" schenen beiden te zeggen, „maakt men zich druk over dergelijke kleinigheden? Gebeurt het niet iederen dag, dat er iemand verdrinkt in de rivier? Zijn dat dingen, die waard zijn, dat men er aandacht aan schenkt?" En de een babbelde, de ander peinsde. Nog een minuut, en zij zouden zinken. „De hoofdzaak is," meende Lupin, „te weten of wij vóór of na de aankomst van de kampioenen der gerechtigheid naar de^ kelder zullen gaan. Dat is het voornaamste* Meester, wij vergaan. Het plechtig oogen- blik van het testament is aangebroken. Ik vermaak mijn geheele vermogen aan Sher lock Holmes, Engelsch onderdaan. Maar, wat naderen zij snel, de kampioenen der gerechtigheid'O! de dappere kerels! Het is een genoegen naar hen te kijken. Wat een gelijkheid in den slag der riemenHè, zijt gij daar, brigadier Folenfant? Bravo, het idee van het oorlogsschip is uitstekend.. Ik zal u bij uw superieuren aanbevelen, brigadier Folenfant. Wenscht ge een rid derorde? Goed, afgesproken. En waar ia uw kameraad' Dieuzy? Op den linkeroever, nietwaar, te midden van een honderdtal i.n, boorlingen? Zoodat, als ik aan de schip breuk mocht ontsnappen, ik links opge-« vangen word door Dieuzy en zijn inboor lingen of rechts door Ganimard en de volksstammen van Neuilly Een moeilijk ge-val. (Wofrdi vervolgd)-

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 1