N°. 16084 Maandag Juli. A°. 1912. <§eze fëourant wordt dagelijks, met uitsondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. Aan moeders van zuigelingen. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. Wonderlijke avonturen. LEIDSCH DA&BLAD PRIJS DER ADVERTENTIES Van 16 regelt /"1.05. Iedere regel meer ƒ0,171. Grootere lettert naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents. -Voor het incasseeren wordtf 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oenttj per 3 maanden J 2 Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn franco per post f 1.10. 1.30. 1.85. Door de groot© zomerwarmte kunnen zuigelingen vooral, indien zij niet idoor do moeder gevoed worden ziek worden en soms zelfs zeor ernstig. Om 4it te voorkomen, raadt de Cf e z on d h e ids- oommissie aan de volgende voor- sohriften op te volgen: lo. Voor heb kind een zeer koelei pl a ats in huis uitkiezenliet zeer luch tig kleoden, en weinig toedekken. 2o De melk dagelijks tweemaal verso li nemen, 10 minuten laten koken, na het koken onmiddellijk goed afkoelen en op leen koele plaats, toegedekt bewaren. 3o. Voor de reinheid van pannen, ^lesschon en spenen enz. zeer nauw keurig zorg dragen, flesoh en speen dadelijk PA gebruik onder de kraan sohoönmaken- 4o. Het kind niet te veel voedsel geven; ook te veel suiker of meel is dus s oh adel ijk. 6o. Als hot kind diarrhee (dunne ont lasting)" krijgt, 'dadelijk naar den dokter gaan en voorloopig niets geven dan gekookt water zond-ér suiker, tot aal de dokter raad hoeft gegeven. De Gezondheidscommissie voor de I J Gemeente Leiden. L. VAN ITALLLE, Voorzitter. J. POHLMANN, Secretaris. Iiikomsteaibelastiug. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen in ii.inering, dat den 31sten Juli e.k. de lste termijn vervalt van de Plaat selijke Inkomstenbelasting, dienst 1912, en dat alzoo op den lsten Augustus minstens 1/6 gedeelte van den aanslag moet zijn. voldaan. Zij noodigen mitsdien belanghebbenden uit om, ter voorkoming van vervolgings- koaten, tot de betaling van het verschul digde ten kantore van den Gemeenter Ontvanger over te gaan Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GLJSELAAR, burgemeester. Q. J. TERPSTRA, loco-Secretaris. Leiden, 27 Juli 1912. Leiden, 29 Jaiii. De heeren C. J. v. d. Klauw, J. J. v» d. Kam, P. H. van Thiel, W. F. Eint hoven, J. P. Teding van Berkhout en H. S. Keuls, en de dames F. J. CJarpentier Alting, H. M. A Kuyk en E. C. Zeeman, allen van Leiden zijn o. ni. te Gouda ge slaagd voor het eind-examen voor de H. B.-S. met 5-jarigen cursus. In de op 27 Juli gehouden vergade ring van afgevaardigden van den Bend van Gemeente-politiebeambten in Nederland, is op voorstel van het bestuur, de heer G. v Putten, te Leiden, benoemd tot bczoldijrd bestuurder van dien Bond. Bij de onderlinge verdeeling der funo tiën in het bestuur, bleef de heer Van Putten als voorzitter aangewezen. In de op dienzelfden datum gehouden vergadering van aandeelhouders der N. V. Eleotrische Drukkerij Hermandad'' te Lei den werd de heer Yan Putten tevens be noemd tot directeur en de heer O. Meijer eveneens te Leiden, tot Commissi ris der Vennootschap. L. Zond erop, vroeger lantaarnopste ker te Zoeterwoude, thans in dienst der ge meente Leidien, herdenkt Donderdag 1 Augustus den dag, waarop hij vóór 25 jaren als zoodanig werkzaam werd gesteld. De minister van Waterstaat brengt ter kennis van belanghebbenden, dat van 28 Juli 1912 af, tot nadere aankondiging dagelijks, ook op Zon- en feestdagen, kos teloos gelegenheid zal worden gegeven tot bezichtiging van de grafelijke zalen op het Binnenhof, des namiddags tuesohen halftwee en hnlfvier uur. In de Zaterdagavond gehouden verga dering van de vrijzinnig-democratische kiesvereeniging te 's-Gravenhage was in gekomen een brief van den candidaat voor de Provinciale Staten mr. De Mos, waarin hij op een vraag van het bestuur ant woordde, warm voorstander te zijn van directe invoering Yan algemeen kiesrecht (dus ook van vrouwenkiesrecht), niet ver zwakt door een amendement-recht van de Eerste Kamer of door ander© correctieven. Besloten werd, mr. De Mos aan te bevelen bij de herstemming voor de Provinciale Staten. In een dezer dagen gehouden vergade ring van de Vereeniging voor Tentoonstel- lingsbelangen en van de Vereeniging van Exposanten is, zoo meldt ,,De Fakkel", tot opriohting van een nieuwe vereeniging onder den naam Nedlerlandsche Vereeni ging voor Tentoonste 1 lingsbelangen en op heffing van de beide thans bestaande ver- eenigingen, onder bepaling, dat-deze ophef fing zal plaats hebben op het tijdistip, waar op op de nieuwe statuten de koninklijke goedkeuring zal zijn verkregen. De heer H A. van Dalsum deelt, in zijn blad „De Volkswil" mee, dat hij aan de Koningin een adres heeft, gezonden, ten einde aan de Kroon, de beslissing te onder werpen over het geschil inzake het-zitting hebben van twee leden van Ged. Staten van Zeeland m den raad van béstuur der Zeeuwsch-Vlaamsche T ramwegmaatschap- pij, wat volgens den heer v. Dalsum in strijd zou zijn met art. 57, 2de, lid der Prov. wet. Uit Renkum woxdt aan de „Zutf. Ct." gemeld, dat B. en Ws. dier gemeente den Raad voorstellen de bekende uitspanning „Westerbouwing" onder Oosterbeek, groot 4 H. A., aan te koopen voor f 65,(XX). Het gemeentebestuur van Wormer, het bestuur van die bouwe Wormer en een drietal personen, die overwegen om de droogmaking van de Wormerpiassen te on dernemen, hebben bezichtigd de onder de gemeente Wormer gelegen plassen de Poel, het Zwet en de Merke. Deze plassen slaan voortdurend land af, terwijl de droogma king ongeveer 200 H.A. vruchtbaren, grond zou kunnen opleveren. Verwacht mag wor den, dat deze zaak ernstig zal worden aangevat. In het eerste halfjaar 1912 werden in de Schippers beurs van den Volksbond tegen Drajnkmisbruik te Gorkum bevracht: 300 sohepen metende 16,320 ton, tegen een totaal vrachtcijfer van f 19,980-25. Men zal zich herinneren dat bij de leger manoeuvres, ten vorigen jare in September gehouden, een aantal keuken wagens van verschillende constructie ter beproeving hebben dienst gedaan, zoowel bij de infanterie als bij de cavalerie. Op de Oorlogsbegrooting voor het komend dienst jaar is thans f 110,000 uitgetrokken voor dé aanschaffing van beuken- en munitie wagens. B. en Ws. van Rotterdam hebben bij den gemeenteraad ingediend een voorstel tot oprichting van twee gemeentelijke kweeksoholenéén voor onderwijzers onder een directeur, en één voor onderwijzeressen onder een directrice. Aan die voor onder wijzers zullen voor hen die reeds de akte lager onderwijs bezitten, cursussen verbon den worden ter verkrijging van de hoofd- akte en bijzondere akten. In verband hier mede dienden B. en Ws. tevens 4 ontwerp verordeningen in, reap, regelende de orga nisatie der kweeksoholen, die aalarieering van onderwijzend pe&oneel, het te heffen schoolgeld en het schoolgeld voor cursus sen. De voorstellen gaan vergezeld van een belangrijk dossier tot toelichting. -B. en Ws. van Amsterdam hebben in het belang van de openbare orde bepaald, dat het tuseohen 12 uren des middags en 12 uren des nachts ongeoorloofd is op den Nieuwendijk te venten of met reclamebor den rond te gaan. B. en Wa. van Alkmaar hebben aan den Raad van die gemeente voorgesteld, hen te machtigen, aan het Zeglis een stuk gemeentegrond tot voetbalveld te doen in richten. In de vorige vergadering van den Groningschen gemeenteraad heeft de heer K. Muller voorgesteld, dat de Raad de vol gende vragen tot B. en Ws. zou richten: lo. Draagt de handelwijze van vele onder wijzers aan de gemeentelijke lagere scholen in deze gemeente inzake heb voorgenomen algemeen© Oranjefeest, waardoor de kinde ren van. dé gemeéntesaholen. daaraan geen deel zullen nemen, de'goedkeuring weg van B. en Ws. 1 2o. Hebben B. en Ws. ook hun invloed laten gelden om de mislukking van het bedoelde schoolfeest te voorkomen? 3o. Zijn B. en Ws. /Jsnog genegen pogin gen aan te wenden, opdat ook de kinde ren van de gemeentelijke lagere scholen hun Oranjefeest krijgen? De burgemeester heeft geantwoord dat disciplinair© kwesties als deze B. en Ws. aangaan en op dién grond inlichtingen ge weigerd. De werkzaamheden van de gemengde Belgisoh-Nederlandische Commissie voor de vaartverbetering van de Maas zijn ten einde gebracht. Begin Augustus zal de oommissie roet haar arbeid geheel gereed zijn. Door B. en Ws. van Purmerend was een nieuwe algemeene politieverordening ingediend, waarin o. a_ een artikel was opgenomen, dat de maximum-snelheid in de bebouwde kom dier gemeente voor mo torrijtuigen en fietsen niet meer mocht be dragen dan 12 K.M. per uur. Na langdu rige discussiën, is op voorstel van den heer dr. Maats, door den Raad besloten, geen maximum-snelheid in de verordening op te nemen. Een rechtsoh raadslid vroeg aan den bur gemeester van Sneek of hij genegen was 't Kaatsen op Zondag te verbieden. De bur gemeester antwoordde ontkennend. A ARL ANDER VEEN. .Woensdagvoormid- dag om 10 uren vergadert de Raad dezer gemeente. In behandeling komen de volgende punten: Ingekomen stukken; voordracht be- noeming 2 leden College van Zetters; voor stel wijziging verordening voor het ver- leeneii van verlof aan onderwijzers en on der w ijzeressenverzoek van drie onderwij- aeressen om' vergoeding voor heb geven van handwerkondcrwijsvoorloopig© vaststelling gemeente-rekening, dienst 1911; vaststelling Hupplet. kohieren Plaatselijke Belastingen 1912; reclames Plaatselijke Belastingen. Zondagmorgen vroeg verbreidde zich in de gemeente het gerucht dat het der politie gelukt was in den afgeloopen nacht twee lieden te arresteeren, die van dief stal verdacht werden. De arrestatie had) omstreeks 4 uren plaats. In den avond van Za/terdag j.l. had de onbezoldigde rijksveld wachter Kelderman er de lucht van gekre gen, dat een zeker persoon op een laat uur nog was uitgegaan. Kelderman besloot daarom niet naar bed te gaan, maar te surveilleeren- Inderdaad ontmoette hij om streeks twee uren een tweetal personen op een rijwiel gezeten, en ieder met een zak op den mg Kelderman verzocht hun stil te houden. Beide personen sprongen onmid dellijk van het rijwiel, keerden terug en trachtten te ontkomen. Een gelukte het vol komen, den ander slechts met achterlating van kippen en rijwiel. Kelderman riep nu dé hulp van den veldwachter Verspeel al hier in. Nog denzelfden nacht zijn de beide verdachten van hun bed gelioht en oaar bet arrestantenlokaal gebracht. ALPHEN. In de Ned.-Herv. Kerk werd Zondagmorgen de heer J. Bus, cand. tob den H. D., te Groningen, als hulpprediker in deze gemeente ingeleid door ds. N. G Veldhoen, naar aanleiding van Mare. 4: 2629. Na de beantwoording der vragen zong de gemeente den nieuwen leeraar ,,Dat 's Heeren zegen op u daal" too. Des avonds deed ds. Bus zijn intree-redt», tot tekst, koos hij 1 Cor. 1: 18. Na de pre dikatie dankte hij ds. Veldhoen voor diens hartelijke woorden. Hij hoopte aan zijn zij de en door hem gesteund, mede tot uit breiding van Gods Koninkrijk in deze ge meente werkzaam te zijn, tevens vertrou wende op de hulp en den steun van deu Kerkeraad. Na hoofden der scholen, verecnigingen, enz. toegesproken te hebben, beval de nieu we leeraar zich in het gebed en do hef de der gemeente aan, haar van zijn zijde zijn liefde en toewijding belovende. Beide keoren was het kerkgebouw P'nk bezet. KATWJK AAN ZEE. Zaterdag kwam al hier -binnen met negen last haring de log ger „Johanna Maria", K W 131 der rce- derij N. Parlevliet, schipper J. van Bee- len Tzn. De K W 131 had op zee ontmoet den log ger „Handel en Zeevaart" K W 160, schip per K. Klok, derzelfde reeder-; dit vaar- tuig had zestig netten verloren, doordat het Engelsch eskader door de vleet was ge stoomd. Daar het nog slechts 93 kaï.tjes haring aan boord had en de KW 131 reeds negen last, gaf de schipper van dri vaartuig van zijn eigen vleet zestig netten ov^r. D> ar beide schepen tot dezelfde reederij behoor den, was hiertegen din ook niet hrt min ste bezwaar. LEIDERDORP. De heer G. W. van Brink, onderwijzer aan de openbare lagere school alhier, is te Haarlem geslaagd voor de hoofdakte. LISSE. Gisteravond ontstond er in het' oafé van den lieer D. ruzie tussohen een tweetal Noord wijkers en een ingezetene. Op straat gekomen, trok een der Noordwijkers zijn mes en verwondde daarmede zekeren J L. Enkele omstanders maakten zich daarop zco woedend, dat zij den Noordwijker een flinke hoeveelheid slagen en schoppen toedienden. De politie maakte hieraan echter een oindo door den persoon in arrest te brengen, ter wijl de andere Noordwijker het maar beter vond met de tram van 9.15, die juist pas seerde, te vertrekken. Sterke drank was de oorzaak en oén groote volksoploop het go- volg van deze vechtpartij. NOORDWIJIvERHOUT. Do „Echo der Duinen" heeft haar muziektent verkleind en thans prijkt deze op een der mooiste pun ten Van het dorp. De „Echo" hcopt spoedig haar eeffste openlucht-conocrt in een eigen tent te geven. RIJNSBURG. De oommissie tob coöpera tieven aankoop uit de afd. van „Patrimo nium", alhier, is met haar werkzaamheden begonnen. In 't laatst der vorige week ar- ri veer den 2 schepen met turfmolm, inhou dende 2000 balen van ongeveer 115 K.G. VOORSCHOTEN. Dinsdag den 30en Juli, des namiddags te 8 uren, vergadert de Raad dezer gemeente. Te behandelen onderwerpen*. lo. Ingekomein stukken2o. Aanbieding gemeente-rekening; 3o. Af. en overschrij ving 4o. voordracht College vau Zetters. iWASSENAAJR. Vrijdagavond werd een be spreking gehouden over 't oprichten van den R.-K. Volksbond in deze gemeente. Do heer Smit, president van het Centraal-Bestuuri, hoopte, dat in de geboorteplaats van wijlen mgr. Konings een bloeiende old. van den Ned. R.-Kb Volksbond moge verschijnen. Heb voorloopig comité, bestaande uit een negen tal ingezetenen, besloot, op 15 Aug. een groot© vergadering te houden. De inschrij ving van leden zal dien avond'plaats heb. ben. De heor Smit verklaarde zich bereid dien avond alis spreker op te treden. ZOETERWOUDE. Van een landbouwer alhier zijn niet minder dan acht eenden) ontvreemd en te Leiden bij oen opkoopster verkocht. De daders zijn bekend, de eendon in beslag genomen op de markt te Leiden, en vaa deze brutale zaak prooes-verbaal op gemaakt. Voor de opbrengst hadden de da ders duiven gekocht. Programma van Muziekuitvoeringen. ZOMERZORG. Dinsdag, 30 Juli, to acht uur, te eeven door het Stafmuziekkorps vnn het 4de Regiment Infanterie Directeur: de hoor W. van Eip.Eerste afdeelingNo. 1 MarcheTnomphale, Joh. Berghout; 2. Ouverture ,Les Dia ons de Villars", L Mai lart; 3. Potpourri de l'Operet e ,Les Saltimbanques", L. Qanne; 4. WeiD, Weib und Gesang", Walzer, Joh. Strauss5 Souvenir de Jao. Offenbach, A Conradi. Tweede afdeel.ng No 6. Ouverture .Ruy lUas", F. Mendelssohn7. Méditation sur ,Faust", Onéra de Gounod, N. A. Bouwman; 8. cxFrtlhlingslied, Ch. Gounod; b. lr° Walse, (arr. W. van Erp A. Durand9. Fantasie op Mascagm's .Cavalloria Rusticaua", A. Stidel. 99) Zij keek hem met haar openhartig ge laat vragend aan. En er ging van haar on- sohuldige oogen, haar glimlachenden mond, va-n haar gevouwen handen en heel haar wezen zulk een reinheid uit> dat de En- gelsohman er boos door werd. Hij ging naar baar toe en zeide met gedempte stem: „Bresson heeft zich gisteravond ge dood." Zij herhaalde, alsof zij er niets van be greep: „Bresson heeft zich gisteravond ge dood?" Geen spier op haar gelaat vertrok en verried de inspanning voor een leugen. „U was gewaarschuwd," zeide hij ont stemd tot haar. Anders zoudt gij minstens gebeefd hebben. O, gij- zijt sterker, dan ik dacht. Maar waarom te ontkennen?'' Hij nam het prentenboek, dat hij zoo even op een tafel had gelegd, en, terwijl hij bet bij de uitgeknipte bladzijde opensloeg, «vroeg hij „Kunt ge mij zeggen, in welke volgorde men de letters moet zetten, die hier ont breken, om den juisten inhoud te weten te komen van het briefje, dat gij vier dagen vóór den diefstal van de lamp aan Bres son hebt gezonden?" „In welke volgorde? Bresson? De dief stal van de lamp?" Zij herhaalde deze woorden langzaam, els om er de beteekenis van te doorgron den. Hij blijft aanhouden. „Ja. Hier zijn de gebruikte letters. Op dit stukje papier. Wat hebt ge Bresson medegedeeld?" „De gebruikte letters? Op dit stukje papier? Wat ik heb meegedeeld?" Plotseling barstte zij in lachen uit: „Ha!" riep zij, „nu begrijp ik bet! Ik ben medeplichtig aan den diefstal 1 Er is een mijnheer Bresson, diie de lamp heeft gestolen en zich gedood heeft». En ik sta tot dien heer in betrekking. Ol wat is dat grappig „Wie zijt gij dan gisteravond wezen be zoeken op de tweede verdieping van een huis in de avenue des Ternes?" „Wie? Wel, mijn modiste, juffrouw Langeais. Zouden misschien mijn modiste en mijn vriend, de heer Bresson, één en de zelfde persoon zijn Holmes begon te twijfelen. Men kan, zóó goed, dat iedereen het gelooft, schrik, vreugde, angst, kortom alle hevige gevoe lens huichelen, maar geen onverschillig heid, geen onbevangenheid. Toch zeide bij tot haar: „Nog één vraag: Waarom hebt ge mij dien avond; aan het Noorderstation aange sproken? En waarom hebt- ge mij ge smeekt, dadelijk weer te vertrekken, zon der mij met dien diefstal te bemoeien?" „O, nu zijt gij te nieuwsgierig, mijnheer Holmes," antwoordde zij, terwijl zij- zoo na tuurlijk mogelijk bleef lachen. Voor uw straf zult gij niets weten en bovendien zult gij op den zieke passen, terwijl ik even naar den apotheker ga. Een reoept, waar haast bij is. Ik vlieg..." Zij snelde heen. t,Ik b$n beetgenomen,mommelde Hol mes. „Niet alleen ben ik niets van haar te weten gekomen, maar zij heeft mij zelfs doorzién. En hij herinnerde zich de zaak van den blauwen diamant en het verhoor, dat hij Clotilde Destan ge had afgenomen. Was het niet dezelfde onbevangenheid, waarmede de Blonde Dame hem had geantwoord, en bevond hij zich niet weer opnieuw tegen over één van die wezens, welke, onder be scherming van Arsène Lupin en onder de directe werking van diens invloed, zelfs in den angst van het gevaar de opmerkelijkste kalmte bewaarden?" „Holmes... Holmes..." Hij ging naar Wilson, die hem riep, en boog zich naar hem over. „Wat is er, oude jongen, hebt ge pijn?" Wilson bewoog de lippen, zonder te kun nen spreken. Eindelijk, na groote inspan ning, stamelde hij „Neen, Holmes, zij is het niet. Het ia niet mogelijk, dat zij het is..." „Wat kletst ge nu? Ik zeg u, dat zij het wel isl Alleen tegenover een door Lupin gedresseerde juffer raak ik van de wijs on doe ik zoo d'waas. Zij kent nu die geheele geschiedenis van het prentenboek- Ik wed, dat Lupin binnen een uur gewaarschuwd zal zijn. Wat zeg ik! Aanstonds 1 De apo theker, het reoept, waar haast bij is... ver zinsels 1" Hij verwijderde zich snel, liep de avenue Messine door en zag Juf een apotheek bin nengaan. Tien minuten later kwam zij er weer uit met fleschjes en een grootere, in wit papier gewikkelde flesoh. Maar toen zij de avenue doorliep, werd zij aangesproken jdoor een man* die hita£_mebde j>ob in de hand en onderworpen gelaat naliep, alsof hij haar om een aalmoes vroeg. Zij bleef staan, gaf hem een aalmoes en vervolgde haar weg. „Zij heeft met hem gepraat," zeide de Engelsch man bij zichzelf. Dit gaf Holmes aanleiding, van tactiek te veranderen. Hij liet het meisje in den steek en begon den gewaanden bedelaar te volgen. Zoo bereikten zij, achter elkaar loopend, de Place Saint-Ferdinand, en de man scharrelde ge ruim en tijd in de nabijheid) van de woning van Bresson, waarbij hij af en toe naar de vensters van de tweede verdieping keek en de menschen, die het huis binnengingen, nauwkeurig opnam. Na verloop van een. uur ging hij op de imperiale zitten van een tram, die naar Neuilly reed. Holmes stapte er eveneens op en ging aohter den man zitten, iets ver der en naast een heer, die verborgen waa achter zijn opengeslagen krant. Toen de tram de stad uitreed, zag Holmes, dat het Ganimard was, en Ganimard fluisterdé hem in het oor, terwijl hij naar den man wees: „Dat is de man van gisteravond; dezelf de, die Bresson achterna liep. Een uur ge leden zwierf hij op het plein rond." „Is er niets nieuws betreffende Bres son?" vroeg Holmes. „Ja, een brief, cfoie vanmorgen aan zijn adres is gekomen.'» „Vanmorgen? Dan is bij gisteren op de post gedaan, vóór de afzender van den clood van Bresson afwist." „JuiBt. Hij ia in handen van den rechter van instructie. Maar ik heb den inhoud er saai onthouden; „Hij neemt geen enkele schikking aan. Hij verlangt alles, zoowel het eerste ding als alle andere van de tweede zaak. Zoo niet, dan zal hij maatregelen nemen." „Én geen onderteekening," voegde Gani mard er bij. „Zooa.ls gij ziet, hebben die weiDig© regels niet veel te beteekenen." „Ik dleel uw meening volstrekt niet, mijnheer Ganimard; die weinige regels lij ken mij integendeel zeer belangwekkend." „Waarom V' „Om redenen, die mij persoonlijk aan gaan," antwoordde Holm©3 met de achte loosheid, welke hij zich tegenover zijn col lega placht te veroorloven. De tram hield stil in de rue du Chateau, aan het eindpunt De man stapte uit en ging rustig heen- Holmes bleef hem achterna loopen en wel zoo dicht bij hem, dat Ganimard er va<n schrikte: „Als hij zich omkeert, zijn wij verkou den." „Hij zal zich thans niet omkeeren." „Hoe weet ge dat?'' „Het is een medeplichtige van Arsène Lupin en het feit, dat een medeplichtige op deze wijze loopt, met de handen in de zakken, bewijst in de eerste plaats, dat hij weet, dat hij achtervolgd wordt, en in d<e tweede plaats, dat hij niets te vreczon heeft." „Maar wij zijn toch vlak bij hem F' „Nog niet d&oht genoeg, dat hij ons niet zou kunnen ontsnappen. Hij is te zeker van zichzelf." (Wordt vervolgd)*

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 1