N®. 16ÖB5 Zaterdag O Juli. A°. 1912. I§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Derde Blad. Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant". PKIJS DEB ADVERTENTIEN: Van x8 regel» ƒ1.05. Iedere regel meer ƒ0.17}. Grootere letter» naar f plaatsruimte. Kleine advertentiën Tan 30 woorden 40 Cents contantelk ■'tiental woorden meer 10 Cents. Voor het incasseeren wordt 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Cents; per 3 maanden J f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd lijn 1.30. franco per post1,65. Bevordering Vreemdelingen-verkeer. Burgemeester en Wethouders van Leiden, TJelet op de circulaire van den heer Coiu- I Inissaris der Koningin in deze provincie, Id.d. 21 Juni jl. A No. 801 (1ste aid.), Pro fvinciaal blad No. 64, waarbij de aandacht (wordt gevestigd op de o n a a n g e n a m o (bejegening, die ons land bezoekende (Vreemdeling e n overal, zelfs de groote steden, ondervinden door het bruta le en onheusche optreden van de jeugd, be- totaande in het werpen van gteenen of vuil, hinderlijk volgen, uitjouwen, enz. Noodigen ouders, voogden en verzorgers jbrnstig uit hun kinderen of pupillen met al- Jen nadruk te wijzen op het Onbetamelijke ;van een dergelijk optreden en verzoeken de ingezetenen in het algemeen ook van hun Ssijde alle3 aan te wenden wat strekken kan hot beteugeling van het bovenbedoeld euvel. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN HAMEL, Weth. Loco-Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 6 Juli 1912. Gemeentezaken. Verbreeding Booglandsche Kerkkoor steeg. De groote brand op den hoek van de (Hooglandsche Kerkkootsteeg, die het grootste perceel in deze stee^ tot een [ruïne maakte, heeft de aandacht op dit stadsgedeelte doen vestigen. Terwijl de vlammen nog woedden, boorden wij reeds zeggen, dat de geheele jrij nu maar moest afbranden, dan kon frnen onmiddellijk tot verbreeding van (dit smalle, en. korte, en toch „vrij' druk Verkeersweg]e, overgaan. En dezer dagen Ontvingen we een ingezonden schrijven, (waarin het denkbeeld tot verbrêeding de- fcer steeg m$t eenige warmte wordt aan-' geprezen. De inzender wil, dat hét gemeentebe stuur al vast tot den aankoop yan den vrijkomenden grond zal over gaan, indien althans de eigenaar het ter- fein voor een billijken prijs wil afstaan. (Voor herbouw heeft het nu eenmaal geen broofo waarde. Ia verband met de niet breede steeg zal men er niet hoog-kun» ben bouwen en de diepte van het terrein Is te gering om een pand van eenige be- (leekenis op te trekken. M De andere zes perceel en, waaronder ,)een pakhuis en een werkplaats, zouden In publieken verkoop ook niet veel op brengen, al is er een perceel bij, den [fruitwinkel, dat nog zoo goed als (bieuw is. i Wanneer de gemeente voor den prijs, leliën men er in publieke veiling voor zou Willen geven, deze panden kon krijgen, |0an zouden wij zeggen fiat, er zijn wel tnoodiger zaken; maar de gelegenheid (biedt zich nu aan en de verbreeding is in ieder geval een aardige verbetering. I Maar wij vleien ons niet met de ge- JcLachte, dat men zoo schappelijk zal zijn. (Als de gemeente komt om iets te koo- pen, dan durft men wel eens enorme 'prijzen vragen en daardoor zou deze ver- breeding aan ,de gemeente veel te duur 'fcomen te staan. ji En een groot bedrag is het o.i. de .gemeente niet waard. Wij zouden B. en ([Ws. daarom niet durven raden, onder handelingen met de eigenaren aan te llknoopen. Willen de verschillende eiger flnaren, die van het verbrande perceel in /idö eerste plaats, eigener beweging, een laanbieding doen, dan kan het gemeente- /flbestuur het overwegen, en zien of het i liezen prijs waard is. Laat men anders het afgebrande per ceel maar weer optrekken. Zeker zal bij I het verleenen der vergunning de voor- iwaarde worden gesteld, dat de buiten- Jnuur worde afgerond, wat reeds het ver keer ten goede komt. Zooals wij zeiden, is ons deze verhree- <Ring niet veel waard en eerst wanneer Ide eigenaren ,op zeer billijke voorwaar den de panden te koop aanboden, zou frnen over den aankoop van gemeente- iwege kunnen denken. Leiden, 6 JuSa. In de gisteravond gehouden vergade ring van aandeelhouders van de Leidsche tëchouwburgvereeniging werd door den se cretaris het jaarverslag uitgebracht. De ba lans en winst- en verliesrekening werden goedgekeurd. Zooals wij reeds met een enkel wooid {Vermeldden, is het heden de dag, dab de uitgevers- en boekhandelszaak van de fir ma J. W. van Leeuwen, alhier, een eeuw bestaat. De tegenwoordige firmant, de heer K. Fereken, wenschte dezen dag geheel onop gemerkt voorbij te laten gaan; maar enkele vrienden en kenniisen dezer zaak dachten er anders over en zoo werd de heer F. vandaag van verschillende zijden geluk ge- wenscht, waarbij de hoop werd uitgespro ken, dat onder de flinke leiding van den heer F. de zaak nog langen tijd mag bloeien en groeien. -Benoemd is tot leeraar in de electro- techniek en het instrumentmakeii aan de Ambachtsschool voor Den Helder en Om streken, de heer H. K. Boon, alhier. De commissie voor het eindexamen aan de Middelbare School voor Handel en Ad ministratie in Den Haag bestond dit jaar uit de heeren jhr. mr. A. F. de Savornin Lob man, mr. F. A. Jas en W. A. C. Fontein als voorzitter en leden der commissie van t >e- zicht, en als examinatoren: prof. dr. J. J. Salverda de Grave, hoogleeraar te Gronin gen voor het Fransch; A. L. Schmidt Jr. en N. van Milligen, leeraren H. B.-S. 5-ja rigen cursus in Den Haag, respectievelijk voor Duitsch en Engelscli; prof. J. G-. Oh Yolmer, hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool, voor boekhouden, handelsre- kenen en handelsrecht; dr. H. Blink, pri vaat-docent aan de universiteit te Leiden voor handelsaardrijkskunde en handelsge schiedenissen mr. dr. J. Plantenga, advo caat en procureur, in Den Haag, voor staatshuishoudkunde en staatsinrichting. Het schriftelijk examen duurde van 17 tot en met 26 Juni; het mondeling van 27 Juni tot en met 4 Juli. Onder de 28 cand'daten, die slaafden, wa ren onze stadgenooten mej. M. L. Marsman, en de heeren D. H. Meynen en A. J. T. "v. d. Vlugt. Abusievelijk is in het doodsibericht van den kapt.-ter-zee-tit. J. J. Boelen vermeld, dat hij oud-dir. der Kweekschool voor de Zeevaart te Leiden was. Deze toevoeging is onjuist, daar dit predioaat toekomt aan den i*og in leven zijnden ge pens. kapt.-ter-zee A. L. Boelen. (,,Hbld. De „Stsi-Ct." bevat de statuten van de N. Y. Kaashandel voorheen 7T Goebel en Co.", te Bodegraven. Doel: het koopen en verkoopen van kaas, het handel-drijven in zuivelproducten, vee voeder, kunstmeststoffen en verdere voor het landbouwbedrijf benoo'ig^e aanverwan te artikelen, in den uitgebreidsten zin. Duur: tot 14 April 1937. Kapitaal: f 100,000, verdeeld in 100 aandeelen van f 1000, waarvan 70 geplaatst en volgestort Inbreng ter volstorting van 40 aandeelen: alle boekvorderingen, aontanten, voorraden, werktuigen, kantoormeubelen, pakhuisin ventaris en alle connection van den tot he den door den heer H. Goebel gedreven han del, waarvan de bij deze opgerichte ven nootschap de voortzetting beoogt, onder ver plichting om daarvoor alle op heden be staande handelsschulden van den heer H. Goebel te voldoen; eenige woonhuizen niet pakhuizen, stal en erven in de gemeente Bo degraven, belnst met de hypotheken, ten beloope van f 10,920, welke ten laste van de vennootschap komen. De vennootschap wordt onder toezicht van een Baad van. Commissarissen bestuurd door twee of meer directeuren. Yoor de eerste maal zijn tot directeuren benoemd de heeren H. Goebel, kaashande laar, en M. J. de Lange, boekhouder, bei den te Bodegraven. Gisternamiddag heeft voor de ledèri en genoodigden van de onlangs opgerichte af- deeling Kampen en Omstreken van de Yor eeniging ,,Het Nederlandsche Roode Kruis" de gep. luit.-generaal der artillerie J. de Waal in de Stadsgehoorzaal aldaar een le zing gehouden. Z. K. H. de Prins der Nederlanden, die per auto van Het Loo was gekomen en de lezing van het begin tot het einde bijwoon de, dankte in zijn kwaliteit van voorzitter van het hoofdbestuur generaal De Waal voor zijn mooie lez'ng en sprak den wensch uit, dat de nieuwe afdeeling spoedig zoo zal bloeien, dat zij ook veldoefeningen zal kunnen houden, en riep haar een ,,tot weer ziens" toe. Dr. H. J. v. d. Stadt, voorzitter van de afdeeling, dankte den Prins en generaal De Waal. Prof. mr. J. A. van xJamel, van Am sterdam, heeft gisteren de reis naar Zuid- Af rika aanvaard. De reis van den heeT Van Hamel zal enkele maanden duren en staat naar „De Tel." meldt, in verband met de belangen der Amsterdamsche universiteit. Gisternamiddag te drie uren heeft H. M. de Koningin-Moeder Let Amster damsche Kindersanatorium te Blarioum ge opend. H. M., die per rijtuig van Soestdijk was gekomen en vergezeld was van baronnesse Yan Ittersum, jkvr. v. d. Poll, jhr. Do Ranitz en jhr, mr. Sohimmelpenni>kwerd op het bordes van de inrichting ontvangen door het bestuur van de vëreeniging „Het Amsterdamsch Sanatorium Hoogk.ren" en begeleid" naar de feestelijk ingerichte ont vangzaal, alwaar H. M. door mej. Pel een ru werd aangeboden, terwijl een a cap- pella-koor onder leiding van den heer Joh an Schoonde rbeek H. M. het Wilhelmus toezong Na het „Laudate Pueri," van Mendels sohn, en het „Ich hete an", van D. Bortniamky, door hetzelfde koor gegeven, heeft prof. dr. P. K. Pél de openingsrede uitgesproken. Nadat mr. S. SlptemakerYan Gorkom (viooll), mej. Marie Landré (piano) en de heer Johan Schoonderbeek (violoncel) twee deelen uit ,,Trio no. 4" van Beethoven ten gehoore hadden gebracht, opende de Ko ningin-Moeder de inrichting. EL M. bracht oprechte hulde aan allen, die hadden sa mengewerkt en steun hadden verleend tot de oprichting. Den strijd tegen de tubercu lose verklaarde H. M. steeds met de groot ste belangstelling te volgen, en met warme instemming had Zij de woorden van den voorzitter gehoord. Met dé bede, dat het sanatorium aan het heerlijke doel zal mo gen beantwoorden en na Gods beschermen den zegen over de stichting te hebben inge roepen, verklaarde H. M. „Huizenhoog" geopend. Na de opening zong het -dameskoor nog een drietal liederen, waarna de ommegang door het sanatorium werd ondernomen. Na de bezichtiging van het gebouw reed H. M. met gevolg naar het sanatorium Hoog-Laren, waar het negenjarige dochter tje van dr. Terpstra H. M. een ruiker aan bood, de thee werd gebruikt en aan de pa tiënten een bezoek werd gebracht. Het kindersanatorium is gelegen op een terrein, groot ongeveer liectaren, in een heerlijke omgeving, waar, zooals prof. Pel het uitdrukte, een milde, getemperde, doch duidelijk merkbare zeelucht heersehte, af gewisseld door de zuivere lucht van de deii- neboomen. Op den löden dezer zullen er reeds ongeveer 20 kinderen in verpleging worden genomen. Er is gerekend op 64 pa tiënten. Er kunnen aan de vleugels gedeel ten worden bijgebouwd. De burgemeester van Amsterdam, jhr mr. dr. A. Röell, is van zijn va-cantie-reis weergekeerd en heeft heden zijn ambtsbe zigheden hervat. AARLANDERVEEN. De Road Vergadert Woensdag a.s., 's morgens te tien Uren. ALPHEN. De Raad zal Donderdag a. 8. des morgens te negen uren vergaderen. HILLEGOM. In aansluiting met ons be richt van gisteren zij medegedeeld, dat door den architect J. J. M- A. van Nieukerken in Den Haag werd aanbesteed het houwen, van een heerenhuis aan het Museumplein te Amsterdam. Het laagst was ingeschreven door de firma J. Kraay Co., alhier, voör f 65,150. KATWIJK. Aan het plaatselijk telefoon net alhier zijn Aangesloten onder No. 63: J. Dubbeldam Wz., haringhandelaar, Lijd- weg 3, en onder No. 64: D. van Duyn, visohhandelaar, Waaigat 18d. Het bouwen van een ammonium-sulfaat gebouw op het terrein der gasfabriek is gis teren gegund aan den laagsten inschrijver, den heer G. Haasnoot Az., te Katwijk-aan- Zee, voor f 2350. KATWIJK-AAN-ZEE. Vrijdag kwam hier in afslag een partij pekelharing, groot elf last, aap gevoerd door den logger K. W. 174, van den heer W. Tom, schipper E. van Rooyen. De prijzen per kantje waren: Volle haring f 23 tot f22.70; maatjes f 15.50 tot f 14.45- Mede als gevolg van het gunstige weer maakten sommige garnalenvisschers deze week goede vangsten. O. a. vernamen wij, dat schipper C. K. in twee nachten achter eenvolgens respectievelijk voor f 33 en f38 ving. De begraafplaats der Ned.-Herv. Kerk bevond zich, toen deze werd aangelegd, ge heel buiten de bebouwde kom van het dorp. Langzamerhand is daarin echter verandeiring gekomen. Ons dorp heeft zich n.L dermate in oostelijke richting uitgebreid, dat de be graafplaats thans vrijwel midden in de ge meente gelegen is. Zelfs staan er een sme derij en een wagenmakerij in de onmiddel lijke nabijheid van. En alsof dit nog niet genoeg ware, is bij Raadsbesluit van 18 Juni 1.1. aan de gymnastiekvereeniging ,,K. G. V.", alhier, toegewezen een stukje gemeente grond tegen de begraafplaats aan, om' daar het oefeningsgebouw te plaatsen. |Wel na ernstige discussie, oïridat sommige Raads leden het strijdig 'achtten met den eerbied, verschuldigd aan de dooden. Genoemd be sluit heeft ook in de gemeente velerwegen ontstemming gewekt. Door liet Kerkbestuur is eeüi request ver zonden aan Ged. Staten, houdende verzoek het bewuste Raadsbesluit toiet goed te keu- retn, .als zijnde in strijd tnéb art. 16 der Wet op het begraven van lijkten, terwijl eefa bequest va® gélijktë btrekking en vooi> zien van ruim' 130 handt-eelceningen uit de burgerij aan Gedeputeerde Staten is gezon den. Vrijdagavond had de werkman W. v. d. Plas, werkzaam aan de zanderij-Van "der Elshout, het ongeluk zich zoodanig te be- zeeren, dat hij per rijtuig naar zijn woning moest worden" vervoerd en zich onder behan deling van oen geneesheer moest stellen. LEIDERDORP. B. en Ws- hebben goed gekeurd een plan tot aanleg van straten in den Stadspolder, nabij de gasfabriek. On geveer 300 huizen kunnen alsdan daar wor den gebouwd. LISSE. Het artikel krokussen is op het oogenblik zóó hoog in prijs als voorhoen nog jiooit gekend is. Dat de handel ia dit artikel daarbij zeer levendig is, behoeft geen betoog. NOORD WIJK. Jarenlang, hebben de ge duldige Noord wij kers gefoeterd en geprut teld en gebromd, dat het sarcastische- „Daar is uurnoch tijd e", dat onder de wij zerplaat van onzen toren staat geschilderd, zeker daar gezet was, om hen to tergen. Dat wisten we maar al ta goed, dat er o, zoo vaak, „uur noch tijde" was op onzo klok. En „zien", hoe laat het was, lcoaden we niet, omdat er maar één wijzor op de plaat ronddraaide. En de klokkenist we meeaen, dat Bank het den laatsten tijd was moest meermalen in een etmaal de. don kere trappen op, om do klok gel ijle te zet ten. En 't slagwerk had uitheemsehe nei gingen. 't Sloeg soms naar Belgischen trant 14 of 16 Uur. Maar nu zijn we uit de misère! Nu draaien er twee wijzers op het wijzer- bord, en gisteren konden we zien, werkelijk „zien", dat hét kwart vóór elven was, dat moeder de vrouw dus het „bakje" diende te gaan zetten. Ja, we kunnen het nu oolc „liooren", dat het kwart over tienen of lialf- elf is, wnnt aan ons nieuwe torenuurwerk is een Westminstercarillon verbonden, dat op kwart-, half-, driekwart- en heel uur een viertal vroolijk9 toorien doet hooren. Het nieuw'a uurwerk met carillon is gcleverdj én geplaatst door de firma B; Eysbouts, te Asten. We - vertrouwen, dat de in zwierige oud-Hollandscho letters geschilderde spreuk „Daar ia uur noch tijde", nu niet langer het gemoed der Noord wijkers zal verbittererv maar dat ze de diepe betecketiis van dit- Schriftuur-woord nu in vollen omvang gaan beseffen. Gistermiddag had op den Zeeweg een ohgeval plaats, hetwelk zeer treurige ge volgen had kunnen' hebben, ware het niet, dat de wagot»voerder van de Electrische door groote tegenwoordigheid van geest in staat was, krachtig te remmen. Misschien door bij vergissing verkeerd uit te halen, kwam de vrachtwagen van de firma P., alhier, tussohen do rails te staan, vlak voor de Electrisohe. Hoe krachtig de trambestuur der ook remde, oeii botsing was onvermijde lijk. De voerman J. P. Jun., bleef onge deerd, al viel hij door den schok van den bok af. Ook -het paard viel, doch kwam er met een paar schrammen af. De vracht wagen werd nog al beschadigd, terwijl een der lantaarns yan de Electrisohe vernield werd. i NOORDWIJKERHOUT. In het nieuwe kanaal arriveerden do zandbakken, zoodat spoedig een begin gemaakt zal worden met do aflevering der enorme hoeveelheid zand, welke naar Amsterdam vervoerd zal wor den. VOORHOUT. Het vroegere gebouw, waar in een der twee gashouders, van de gas fabriek van het seminarie „Hageveld" ge plaatst was, wordt, nu deze overbodig ge worden is door de electrisohe licht-instal- latie, ingericht en verbouwd tot ziekenbarak. Het gebouw zal bevatten zes vertrekken, waarbij badkamer en keuken, en aan de hoogst te stellen gezoncLhieidseisohen voldoen. Het moet dienst doen als er ziekten voor komen, die afzondering eischen of wensohe- lijk maken bij bewoners van de onderwijs inrichting. Die verpleging moest tot jnu toe in het dorp geschieden, wat bezwaren medebracht. .WARMOND. De .officieele opening der Jachthaven van de verecniging „De Kaag", alhier, zal plaats hebben pp Zondag 14 Juli a.s. Zij zal feestelijk plaats hebben, o.a. zullen er aan verbonden zijn water feesten. WOUBRUGGE. De arbeider W. O-, al hier, viel heden van een voer hooi. Inwen dig gekneusd, werd hij per rijtuig naar zijn woning vervoerd. De wed. Van S. kwam tot de ontdek king, dat een hond een twintigtal kippen had vermoord. Een der orheiders zag den hond nog bezig met zijn werk. De inspecteur voor de Volksgezond heid, dr. Den Houter, heeft gistermiddag ons dorp bezooht, in verband met de typhus- gevallen, welke hier voorkomen. ZOETERWOUDE. De Raad vergadert Woensdag 10 Juli, des avonds te halfzeven. Bij Kon. besluit is benoemd tot kanton- r echte r-plaatsvervan gen in het kanton VHertogenbosck met ingang van lö Juli mr. G. B. J. M. van Zinnioq Bergmann, ad vocaat, procureur, waarnemend rijksadvo caat en arrondissements-sch olopziener, wo nende te Vucht; is met ingang van 1 September benoemd tot leeraar aan de R. H. B.-S. te "Wage- ningen W. Emmens, thans leeraar aan de H. B.-S. te Amersfoort; is voor het tijdvak van 1 September 1Ö12 tot en met 31 Aug. 1913 benoemd tot leeraar aan de R. H. B.-S. te Gouda, J. II. van Burkom, tijdelijk leer aar aan de school, met vergunning tegelijk met deze betrekking ook te bekleeden die van leeraar aan een H. B.-S. te 's-Graven- hage is aan den officier van administratie 1ste kl. V. H. C. ten Brummeler vergunning verleend tot het aannemen en dragen der versierselen van ridder 4de kl. in de orde van het borstbeeld van den bevrijder, hem geschonken door den president der Ver- eenigde Staten van Venezuela; is bepaald, dat Hr. Mo. torpedobootja- gers „Jakhals" en „Bulhond", aangebouwd bij de fabriek der koninklijke maatschappij ,,De Schelde", resp. 23 Juli 1912 en 5 Aug. 1912 te Ylissingen zullen worden in dienst gesteld; het bevel over voornoemde bodems met die data opgedragen onderscheiden lijk aan de luitenant-s ter zee 1ste kl. F. H. baron van Dedem en F. van Wageningen; is aan K. A. Schenk, te Wieringerwaard, op verzoek eervol ontslag verleend als heem raad van den polder Wieringerwaard, pro vincie Noord-Holland; is toegekend de aan de orde van Ora-nje- Nassau verbonden eere-medaille in brons, aan J. H. Fischer, werkzaam bij W. van der Lugts stoomkuiperij en kistenfabriek t Rotterdam zijn H. A. van IJsselsteyn, directeur-ge neraal van den arbeid en l>. J. P. Zaalberg, inspecteur van den arbeid 2de kl., beiden te s-Grav en ha geaangewezen als af ge-vaa »•-' digden vqor Nederland op het in Septem ber 1912 te Ziirich te houden twéede Inter nationaal congres betreffende de huisindus trie. Bekroning niet grond. De Faculteit, voor wis- en natuurkunde der Rijks-Univérsitcit te Leiden hoeft besloten de verhandeling van den'hoer H. W. de Boer, te 's.Hertogenbosoh, ingezonden nlsl antwoord op do prijsvraag: „De Faculteit verlangt een anatomisch onderzoek van ten. minste tien geneeskrachtige Oost-Indische planten of plantendeelen, opgenomen in de vierde uitgave der Nederlandsche Pharnia- copc-e, waarvoor dit onderzoek tot nog tod niet verricht is," met goud te bekronen. I>© twee vacntnreH-Xoordtzij te Kampen. Men meldt aan ,,De Robberd.": Het bericht in „De Standaard", dat het lectoraat van dr. Noordtzij zal vervangen, worden door een. professoraat, is slechts in eóóver juist, dat voor de exegese O. T. en aanverwante vakken, welke ooileges thana door de beide docenten Noordtzij worden, gegeven, naar het voorstel der curatoren, één professor zal worden benoemd. Oudheidkundigen. Ongeveer een 30 leden van dén Ned. Oud- heidk. Bond kwamen Donderdagavond te Leeuwarden bijeen aan het tramstation aan den Westersingel en vertrokken half- ackfc per extra^tram naa-r het nabijgele gen dorp Marssum. Na bezichtiging van het Popta-Gasthuis aldaar en van heb oude buitengoed „Heringa-State," werd in de met vetkaarsen en olielampen ver-^ lichte groote. zaal van deze stins, onder voorzitterschap van mr. dr. J. G. Over- voorue, van Deiden, de jaarvergadering van den Bond gehouden. Met belangstelling werd kennis geno men van de verzameling boeken, kaarten en platen, op Friesland betrekking heb bende, bijeengebracht door de boekhan delaren Meijer en Schaafsma. Na een gezellig samenzijn, werd om halfelf na; r Leeuwarden teruggekeerd. Gistermorgen had in de raadszaal van het Stadhuis, door het da.gelijksch be stuur dér gemec ite, bij monde van den burgemeester, mr. J. A. N. iPatijn, de offieieele ontvangst der leden plaats. Hier na werd, cr.der geleide van eenige leden der ontvangst-commissie, een rond gang door de stad gemaakt en de Oranje zaal in het voormalige Hof, van het Oud- Princesse-Hof, dé Oldehove, kanselarij, het Friesch museum en anders merkwaar^ digheden der stad bezichtigd. Na den middag werd per extra-tram een tocht naar Franeker gemaakt en daar de Maartenskerk, het Martinshuis, het Stadhuis en het Planetarium be zocht. De leden zou in den Prinsentuin een concert worden aangebodén.

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 1