A0. 1912. <§eze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit noramer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Onder onze Vroede Vaderen. Ro, Ttf 058 "Vrff<rag-S5S .Tixïït. PRIJS DER AD YERTENTIEN Van 1C regels /"1.05. Iedere regel meer 0.17 j. Srootere letters naar plaatsruimte. Kleine eivertentiën Tan 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Cents,Voor het incasseerenwordt/'0.05 berekend, PRIJS DEZER COURAJNT: Voor Leiden per week 9 Oents per 3 maanden I 2 l 1 f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn J 1,30. franco per post L65. De stroom van adhaesie-adr essen op bet Oorspronkelijk verzoek tot invoering van teen verplichte winkelsluiting houdt steeds aan. Er was gisteren weder een klein d»o- zijn bijgekomen, zelfs één van een Vereni ging, die daarvoor het recht niet heeft, [volgens den Voorzitter, nl. de aid. Leiden ,van den Bond van Ned. Onderwijzers, [waartegen de heer Sijtsma opkwam, doch .waarmede mr. Briël met een beroep op de Grondwet instemde Eet zal er buiten dit adres toch wel komen!" riep mr. Vau d?r Lip. ,,Of niet komen 1" zouden wé er aan itoe willen voegen, want bepaald zeker is men daarvan nog niet. Het verzet er togen is nu ook gaande. Ditmaal waren het de Vereenigde sigarenhandelaars en rrelk- yerkoopers, die vroegen hen niet onder zoo danige regeling te betrekken. En een fruit handelaar kwam met hetzelfde verzoek, en ter zullen er nog wel meer komen. Zeer be langstellend zijn wij ook naar den uitslag der door B. en Ws. ingestelde enquête on- ider de neringdoenden, die zeker heel wat gewicht in de schaal zal leggen. Het bekende adres van de Vereen, van Hoof dien van Scholen in Nederland, die haar zetel te Botterdam heeft, betreffen de oprichting van een of meer speciale scholen voor tuchtelooze leerlingen, wilde :de heer Bosch ook weder naar de snipper- mand verwijzen, omdat het van buitenaf kwam, waartegen de heer Sijtsma zich krachtig verzette, zoowel om het beginsel ais om die strekking vanjhet adreszelf. De, heer Bosch kreeg steun.,bij, den .heer Ver gouwen; wethouder Van Lip was het, echter met den heer Sijtsma eens. De hoer Bosch legde zich er eindelijk bij neer. !Als B. en Ws. zulk werk wilden doen, moesten zij het zelf weten, maar hij vond ihet... belachelijkeen woord, waarover een streng voorzitter hém allicht tot de orde zou hebben geroepen. Maar de heeren mo gen bij den heer Van Hamel nogal ëehs een potje breken; hoewel ook de burgemeester 'de teugels niet al te strak houdt, was het aan de discussie toch wel te merken, dat oudste wethouder den voorzitterszetel innam. De onhoudbare toestand" in de Stad houderslaan, die de meest© leden blijkbaar alleen kenden uit het „Leidiseh Dagblad" is ook aan de orde gekomen. Zooals wij Ireeds schreven: de bewoners hebben over het opbreken der straat hun beklag inge diend. Veel verder is men er gisteren met mee gekomen, B. en Ws. verklaarden zioh wel diligent, maar mr. Van der Lip verze kerde het eens te zijn. met den heer Boter- mans, dat men er feitelijk niets aan doen kon, omdat heb hier particulier eigendom geldt. De heer Botermans gaf de schuld aan de eigenaars der woningen, die de huizen kochten zonder de straat er bij. iWij schairen ons liefst aan de zijde dér fetèren, die voor ingrijpen der politie waren, hoewel wij ons ook wel kunnen begrijpen, lat B. ten Ws. zich niet gaarne branden- Menschten, die zich' voor dergelijke hande lingen Iconen, kunnen tot mteer in staat ge- ïcbt worden. Tijd moet nu maar raad schaf fen. Laat men spoedig de. "bouwverordening tvijzigen, waardoor zulke dingen in do toe komst niet mteer mogelijk zijn. Het doet ons genoegen, dat een wijzigingsvoorstel roods óverwogen wordt en weldra bij den Baad kan [worden Verwacht. De agenda zelf, die niet vcol gewichtigs ibevatte, geeft weinig stof tot beschouwing. 'De rekening Van de gestichten „Endogeost", .'■„Voorgeeft" en „Rhyngeest", dio een saldo van f 3750 aanwees, zoodat de exploitatie in 1911 aan de gemeente ook weder een aar- big winstje oplevert, gaf den heer - Beime- jïringer aanleiding op extra-afschrijving aan :!to dringen, een maatregel van voorzichtig {financieel beleid, die, naar de Voorzitter Verzekerde, reeds werd toegepast, waai-door Üus het winstcijfer nog in oen mooier licht komt te staan. Het voorstel tot hot aangaan van een Overeenkomst inzake de uitbreiding van den Leddscben Keuringsdienst van eet- en drink baren over de 'gemeein'te Voorschoten, gaf ïiog aanleiding, tob teen korte zitting nuet 'gesloten deuren. Do in de Leeskamer lig- 'gende berekeningen van den directeur, die .teen vertrouwelijk karakter droegen, waren, Volgens den heer Boem', zóó, dat hij ter biet mee in 'zee kon gaan. 't Was nu wel tmooi, do zegeningen van den Keuringsdienst tok aan andere gemeenten deelachtig te doen worden, maar de gemeente Leiden moest er rgeen schade bij lijden. En daar Vreesde hij Voor. De deuren zijn ppoedig Wee/r opengegaan §n terecht, want er zit in deze zaak waar lijk niéts, dat' jhefc licht der openbaarheid tiet kan Verdragen. iVoor bedde gemeenten *3 het een proef van andefrhajlf jaar. Blijkt het, dat 12 centg per inwoner te veal is, dan kan Ledden iets minder rekenen; moet er gold bijgelegd worden, dan zullen, als de dienst aan zijn doel beantwoordt, de om liggende gemeenten zekér or wel iets bij willen doen. Dat men echter [nog in den Baad moest vragen of de uitbreiding ook voor onze ge meente nuttig effect kan hebben, heeft ons bevreemd. Men denko alleen maar aan het artik$l_brood, dat van uit de buitengemeenten in de stad wordt ingevoerd en waarop wij allo controle missen. Over twee zaken, die nog al geld zullen kosten: vergrooting der vette.varkensmarkti en de uitbreiding van de ijsfabriek en de koéL inrichting van het Openbaar Slachthuis, waarvoor niet minder dan f 42,000 moet wor den uitgetrokken, werd geen woord gehoord. Hét eerste voorstel bewijst, dat de vette- varkensmarkt floreert, en het tweede doet ons zien, dat B. en Ws. goede verwachtingen hebben van den ijsverkoop ook in de toe komst. Wij willen hopen, dat die goede ver wachtingen niet worden beschaamd. De le vering en installatie is weder opgedragen aan een firma, die de vorige ijsfabriek ook hoeft geleverd. Men heeft ér toen wel eens mee gesukkeld, meenden we, en het ijs heette eerst van weinig goede kwaliteit. Is daarin verbetering gebracht? Wij hebben het gis teren [niet vernomen, doch mogen het zeker wel aannemen. Komt, heeren slagers, helpt do ijsfabriek nu eens flink rendeeren, dat zal de goede exploitatie van het bedrijf be vorderen en u vrijwaren voor verhoogde ta rieven, misschien nog aanleiding geven, dat ze in de toekomst worden verlaagd! De heer Botermans vroeg nog hoe het komte dat er f950 moet besteed worden voor het herstellen van een vloer op het Slachthuis. Het kwam hem vreemd voor, dat dit in een zoo gped als nieuw gebouw noodig is. ,,Ga dan maar eens kijken!" riep mr. Van der Lip hem toe. Er zijn al zooveel vloeren, hersteld. Als de heer B. klaagt, dat de bouw- niet goed is geweest,, kari de wet houder natuurlijk niet anders dan de schou ders ophalen. -Gedane zrilr^o r 'n^p' teen keer. - Het afwijzend preaeadvies van h. en Ws.- o>p de -verzoeken' van de gymnastiekVëteeiti- gingen Hercules" eh ,;Excelsior", om' evenals de Turnbond in het genot gestéld te wórden van het gratis gebruik van hét gymnastieklokaal aan de Pieterskerkgracht, omdat zij ook opleiden voor het diploma van voorgeoefendheid, krachtens de nieuwe militiewet, werd sterk aangevochten door mr. Van der Pot, die meende, dat wij op voetspoor van andere gemeenten en het bin nen- en buitenland, langs dezen weg deze nuttige zaak moeten bevorderen. Hij werd bijgestaan door den heer Sijtsma, die voor al pleitte voor de laatste Vereeniging wier leden werklieden zijn, die uit financieel© be zwaren niet zich aansluiten bij den Turn bond. De heer Pera had wel eens het leven ge hoord bij de gymnastische oefeningen én concludeerde daaruit, dat de zaal én de werktuigen er wel erg zouden lijden. De Voorzitter bevestigde dit nader. Men was reeds bezig maatregelen daartegen te. ne men. Ten slotte kregen B. en Wó. ten op zichte van „Hercules7' gelijk. Het praead- vies werd wat haar inging met 17 tegen 11 stemmen aangenomen, doch ten opzich te van „Excelsior" waren dé leden milder. Haar verzoek werd toegestaan met 18 te gen 10 stemmen. Er was al uitgelekt, dat er in den Baad zou worden gesproken over de kermis bij het „Posthof" en over het optreden van den algemeenen markt- en havenmeester en daarvoor stonden dan ook verscheidene per sonen vermoedelijk op de publieke tribune. Naar wij vernomen hebben, was in overleg met andere leden overeengekomen, dat prof. Heeres de zaak zou inleiden door het stel len van eenige vragen aan B. en Ws. Hij heeft zich van deze taak op uitnemen de wijze gekweten. De r -ee korte door hem gedane vragen waren zóó gesteld, dat er niet alleen een beslist antwoord op moest volgen, maar dat dit antwoord moeilijk an- der3 dan een veroordeeling van de houding van den burgemeester en B. en Ws. zelf kan zijn. Indien de burgemeester hier aanwezig was, dan zou ik hem hebben willen vra gen, aldus de heer H.Welke motieven heb ben er toe geleid, om, nadat het besluit tot afschaffing der kermis is gevallen, vergun ning tot deze kermis te geven1? En de an dere vraag bedoelde niets onders dan een ontkennend antwoord van B. en Ws. uit te lokken, zoo verklaarde de interpellant lako- niek. Er was hem nl. medegedeeld, it eigen ervaring wist hij 't niet de profes sor heeft dus geen bezoek aan de kermesse d'été gebracht dat -'j algemeene markt en havenmeester met an Tere gemeente ambtenaren voor een groot deel de leiding dezer kermis op zich hebben genomen. Is dit zoo en zoo ja, is d" met toestemming van B. en Ws. geschied? 't Zou teen mooi ding1 w'aatd gtewteesï zijn vooï B. ten [Wé.,- v/ahhéét zij werkelijk Idte laatste vraag ontkennend hadden kunnen beantwoorden. Hadden zij het gekund, het antwoord zou zeker onmiddellijk zijn 'gegeven, te meer, omdat de vragen, 'den Voorzitter to voren waren ter hand 'gesteld. Maar B. en LWs. hebben gebruik gemaakt van het recht, hun in art. 37 van het Beglement van Orde ver leend, om later op tot hen gerichte vragen te antwoorden. Wij begrepen dadelijk, waar om. De burgemeester Was niet aanwezig cn deze zal uit den aard zijner positie in deze zaak, het grootste aandeel hebben gehad en er is dus alles voor te zeggen, dat hij er bij tegenwoordig is. Wij vernamen, dat inderdaad de markt meester toestemming van den burgemeester heeft gekregen, bij het opstellen der kermis vermakelijkheden dén ondernemer ter zijde to staan en het spreekwoord zegt immers, dat, pis men iemand den pink geeft, wel eens de geheele hand wordt genomen Maair dat verontschuldigt niet hen, die der ver antwoordelijkheid dragen. Wij hadden gedacht, dat toten zich bij het voornomen van B. en Ws., om in een volgende vergadering te antwoorden, had neergelegd. De eenige, die daartegen gegronde bezwaren had kunnen aanvoeren, was de interpellant 2elf, die op do volgende vergadering niet aanwezig kan zijn. Maar overigens had men zich kunnen bepalen tot een korte verkla ring als die van den heer Pera, die zich voorbehield er dan ook een hartig woordje van te zeggen. Do heer Briët, die er zich vooral aan had geërgerd, dat de kermis twee Zondagavonden geopend was gebleven, terwijl indertijd dé officieel© kermis op Zoh. dag geslotenbleef, vond het. vreemd, dat B. en Ws. cok in dit opzicht direct geen antwoord wilden geven, wat een zacht pro test van den wethouder Van dor Lip uit lokte, wat weder den lieer Bosoli prikkelde, die dit verwijt van den wethouder niet aan nam. Ook prof. Hoeras trok zioh dit aan, wat o. i. niet billijk was. Ook óver het open blijven op Zondagavond kan men hot best den burgemeester zelf aanklampen^ én het ,zou zelfs zeer oneigenaardig zijn geweest, wanneer men op het eene gedeelte der zaak wel en-op-het andere niet wilde antwoorden. 'Laat mén, van weerskanten er op voorbereid, ter eens 'een frissclie vergadering voor nemen. Wij' voorspellen nu reeds, dat men voor oen kermis' op ,,'t Posthof" niet zoo gemakkelijk weer vergunning zal krijgen en dat onze marktmeester althans er niet weder de lakens zal uitdeelen. LWij waren hiermede echter nog niet van do "penibele kwesties af. De heer Vergouwen bracht de circulaire ter sprake via de hoof den der scholen, tot de onderwijzers gericht, waarbij wordt verlangd, dat deze hij een langer verzuim dan drie dagen wegens ziekte •een attest van den dokter moet worden over. gelegd. Do onderwijzers hadden gevraagd of dit onderzoek op kosten der gemeente zou kunnen plaats hebben, waarop zij een wei gerend bescheid kregen. De heer Vergouwen vroeg nu of er 'zioh feiten hadden voorgedaan, die dezen maatregel wettigden. De Voorzitter wilde daar niet op ingaan, omdat hij dan persoonlijk moot worden; doch de heer Sijtsma liet hem daarover met los. De»e had gehoord, dat er zich in den loop dér jaren twee gevallen van simulatie hadden voorgedaan, doch daarvoor m ent men niet tot een maatregel overgaan, en wantrouwén koesteren tegen een geheelcn stand vari menschep. Heeft men den maat regel ook toegepast -op andere ambtenaren? Ook hij wilde evenals de heer Vergouwen een lijst der simulanten, die de voorzitter niet wilde geven. Wel wilde deze overleg gen de gevallen van ziekte, doch daar heb ben de heeren niet aan. De heer Van der Pot, die meende, dat de gemeente, als zij de maatregelen wenschte, den arts zelf moest betalen, scheen te weten, dat de af- deeling de zaak bij den Baad aanhangig zou maken. Wij zullen er dan nog wel meer van vernemen. De heer Vergouwen kwam verder vragen of de gemeente er niets aan kon doen om den vroeger hier bloeienden wolhandel wo- deT te doen herleven. De Voorzitter keek zijn mede-wethouders eens aan en den se cretaris, maar die konden er ook niets van zeggen'. De heer Pera schudde met het hoofd als wilde hij zeggen: „Wat een vraag!" en de heer Corfcs vertelde even hoc het kwam, al werd hem toegeroepen, dat hij dit maar moest vertellen op de Sociëteit of elders. Wij willen de verklaring échter onzen lezers nu ook niet onthouden. Vroeger war ren er tussohenpersonen, makelaars, die de wol voor de fabrikanten kochten. Maar de fabrikanten koopen nu rechtstreeks van de producenten. De heer Vergouwen ging nu niet verder op deze zaak in, maar wilde nu nog we ten of er ook een bepaling in een of ande re verordening was, die het snelle varen Van motorbooten door den Nieuwen Rijn kon beletten. Men wist het niet, doch zal het onderzoeken. Eindelijk lichtte de héér Beimeringer zijn aesthetisoh gemoed over de restaura tie van de kosterswoning aan de Hoog-. landsche Kerk, geheel in strijd met den stijl der kerk zelf. De voorzitter zeide, dat de gemeente als zoodanig daaraan niets kon doen en de heer Corts bevestigde dit, terwijl de heer Boem de uitvoering nog niet zoo kwaad vond. Over den smaak valt niet. te twisten. De heer Beimeringer meende, dat heeren kerkvoogden, die om de Pieterskerk in den oorspronkelijken stijl te restauTeeren jaarlijks vijfhonderd gulden uit de gemeen tekas ontvangen, ook wel iets ter wille van de gemeente mogen doen. Hiermede liep deze vrij woelige zitting ten einde. Men had, al was de agenda kort en niet bijster belangrijk, toch den namiddag volgepraat. En nu wachten we maar op 18 Juli. Leiden, 28 Juni. In het gebouw „Patrimonium" is door de firma O. en A. A. Keulemans aanbe steed het verbouwen van perceel Bree- straat No. 152 tot winkelhuis, onder archi tectuur van den heer W. Fontein. Inge schreven werd als volgt: H. I. Sloots f 9300; P. J. Verhoog f 9379; P. J. Gijs man f 9695; J. J. van Benten f 9714; J. Ohristiaanse f 9990; Th. G. Barten en W. Oudshoorn f 9990; A. G. van Osnabrugge, te Leiderdorp, en H. van Dalen f 10,250; J. C. van der Steen f 10,461; D. Schaake f 10,820; D. van Lith f 11,976. De inschrij vers, achter wier naam geen plaatsnaam is vermeld, wonen te Leiden. Het steenhou- werswerk is voor f 1600 opgedragen aan P. W. Loubert. Benoemd i3 tet Rijksklerk derde kl. (tijdelijk) te Breda de heer G. Overdiep, alhier. De jaarlijksche collecte ten behoeve der ruim honderd weduwen en weezen, oude en gebrekkige visschers te Pernis heeft alhier opgebracht f 74.13J netto. De Commissaris der Koningin in Zuid- Holland heeft met den hoofdingenieur van den prov. waterstaat en mr. Bruins, hoofd- commie-s tejr prov.. griffie,, de -provinciale werken aan het Aarkanaal en langs den Rijn bezocht én tevens de gemeenten Alke made, Rynzaterwoude, Leimuiden en Ter- Aar. Ook heeft de Commissaris de gemeenten Wassenaar, Voorschoten, Valkenburg, Kat wijk, Bijnsburg, Voorhout en Oegstgeest bezocht, benevens de provinciale werken voor de vaartomlegging om Leiden. In het restaurant „De Twee Steden" in Den Haag vereenigde de president der club van B.-K. leden der Tweede Kamer, mgr. dr. Nolens, aan den feestdisch de drie katholieke ministers en zijp ambtge noot-en, die hem een paar weken geleden, bij gelegenheid van zijn zilveren priester- jubilé, een eeremaal hadden aangeboden. Eenige Kamerleden waren tot hun groot leedwezen verhinderd aan den maal tijd deel te nemen, zoodat er, met inbe grip van d'e drie ministers, negentien gasten aanzaten. s De gastheer voerde het eerst het woord om zijn gasten op de eenvoudig-hartelïjke wijze, hem eigen, toe te drinken. Minister Kolkman en de oud-minister mr. Loeff wijdden daarna in geestige beu woording een dronk aan den leider der katholieke fractie. („Bes.-bode") De Koningin-Moeder heeft gisterna middag een tuinparbij gegeven ten paleize Scestdijk. Tot de genoodigden behoorden als gewoonlijk hoofd- en subalterne officie ren uit de garnizoenen Utrecht en Amers foort, leden van Provinciale en Gedepu teerde Staten van Utrecht, burgemeesters van Utrechtsche gemeenten, leden van de rechterlijke macht, van den Centralen Baad van Beroep, van den Gezondheids raad, plaatselijke autoriteiten en particu lieren, velen met hun dames. Te drie uren verscheen de Koningin- Moeder met gevolg te midden van haar gasten. De stafmuziek uit Amersfoort luisterde het feest op. Te vijf uur trok H. M. zich in Haar apartementen terug en keerden de gasten huiswaarts. - De Koninklijke familie wordt van Het Loo half Juli ten Paleize Soestdijk verwacht, om gedurende énkele weken de gasten te zijn van H. M. de Koningin- Moeder, Bij de Haarlemsche Gemeenteraads leden bestaan plannen, jhr. mr. Boreel bij- zijn aftreden als burgemeester te hul digen. De off. van gez. P. 0. Mensonides van het mil.-ihosp. te Breda, wordt 1 Aug. overgeplaatst naar Hoorn. In verband biermede blijft de officier van gez. 1ste kl. W. CL Klaassen, te Leiden, in garni zoen., Volgens „De Stand." is van een be noeming tot hoogleeraar van ds. G. H. Kersten te Botterdam, aan een op t© richten School der Geref. Gemeenten geen sprake geweest. Het betrof het eenige leiding geven aan de aankomende predi kanten. Naar „Holl. Zuid-Afrika" meedeelt, is prof. J. A. van Hamel, te Amsterdam voornemens dezen zomer een reis naar Zuid-Afrika te maken. De hoogleeraar vertrekt 5 Juli a.s. Tot gemeentesecretaris van Buiten zorg (N, O.-I.) is benoemd de heer 0. Kraayenbrink, commies ter gemeente secretarie te Wageningen. HAARLEMMERMEER. Gisteren werd in hotel ,,De Beurs" een drukbezochte verga dering gehouden van personen, daartoe uit- gcncodigd door het voorloopig bestuur van het comité van actie voor de verkiezing! van een vrijzinnig lid dei* Twoede Kamer dn het kiesdistrict Haarlemmermeer. Do vergadering werd met een inleidend woord door den liear W. H. v- Biel geopend, waarin deze het doel der bijeenkomst en liet streven van heb 'Comité toelichtte. Hierna liad do verkiezing plaats van oen definitief bestuur van het comité. Gekozen werden de heeren W. H. van Biel, A. Roo- denburg en Jac. Molenaair Dz., te Haa.rlcmj mermeèrD. de Vries, te Heemstede; F. M. Geels te Sloten; P. Wilbrink, te Hillogom!, en J. Mulder, te Lisse. Do vier eerstgenoemd den hadden het voorloopig bestuur gevormd. Met een woord vau dank aan de talrijk opgekomenen, sloot de voorzitter de verga dering. HOOFDDORP. Alhier werd gisteren in hotel „De Beurs" publiek geveild de hof stede „Land voor water", groot 40 II.A. en gelegen aan den Aalsmeer der weg, alhier. Dn uitslag was als volgt 1. 9:77-70 II.A. bouw en weiland. Gekocht door A. Boot, te Hoofde dorp, voor f12,100; 2. de hofstede, enz., met 9.82 H. A. bouw, én wëilindji (Gekocht door Hoogtenwoiiing, ite '-Rijhs-biïfg,'.•••- yöor.r f 13,800;' 3. 9.S5.50 H.A. bouw-oten land. Gekocht door L VÓor'thuizcn, tc Nieuwe Vennep, voor f 15,300; 4. 9.15-50 H.A. bouw- en weiland. Géköcht'dooi* Hoogtenwo^ ning, voornoemd, voor f 15,100. KATWIJK-A^Njdns. .]>ari^qi\ie^ zeischap ga f gist;era vonr|, begun^t^d door mooi Veer, zijn eerste openlucnt-cóncert in dit seizoen. Eerst werd een vijftal nummers ten gehoore gebracht, waarna- een tijdje gepam zeerd werd. Toen werden andermaal vijf, nunu mers uitgevoerd. Aan toehoorders ontbrak het bij deze uitvoering niet; de boulevard was over een grooto uitgestrektheid, zwart van menschen. De heer J. H. V., alhier, had gisteren een ongeluk, dat betrekkelijk nog goed af-i liep. Terwijl hij bezig was een gevuld kooL zuur-apparaat te repareeren, sprong plotse ling de manometer van het apparaat af. Men haxl n.l. do veiligheidsklep dermal© vcr-t zwaard, dat de manometer den hoogen druk niet kon weerstaan en in den vorm van een zwaar stuk rood koper met ontzettende kracht van li-et toestel vloog. De heer V. kreeg een pijnlijke verwonding aan een. zijner wijs vingers, terwijl ook zijn eene oog geraakt werd,-zoodat hij zich onder behandeling van een geneesheer moest stellen. KOUDEKERK. Een-zesjarig zoontje van Joh. v. H. liep-spelende op'de Koudék'erkschia brug, terwijl deze wérd peergelaten. Hij .viel en kwam met zijn hand' juist tusschen beid© klappen, zcodat een gedeelte van een vin ger werd afgekneld, terwijl een andere vin ger geheel plat was. Dr. Dekker legde- het •eerste verband. LEIDERDORP. Gisteravond bracht dei harmonie-vereeniging „LeiderdorpZoe- terwoude" een serenade aan haar voorzit ter, den heer A. Parmentier, die deze week het 25-jarig huwelijksfeest viert. De heer en mevrouw Parmentier ontvingen daarna het bestuur en de werkende leden bij zioh in den feestelijk verlichten tuin. waar men nog eenigen tijd genoeglijk bij-» een bleef. LISSE. Gisteren heeft men vanwege de gemeente den uitgang in de Kapelsteeg, die de heeren Gebroeders Malta daarin hadden gemaakt, weer dicht gemaakt meto een ijzerdraadversperring aan ijzeren pa^ len. Zooals men weet heeft de gemeente eenigen tijd geleden ook een versperring gemaakt, die echter door Gebrs. Malta tot tweemaal toe is verwijderd en waarom zij onlangs zijn veroordeeld geworden. De uitslag van de gisteravond in hefi hotel „De Witte Zwaan" ten overstaan van notaris Tuymelaar gehouden verkoo* ping, is als volgt: Perceel 1, een partij bloembollengrond, ter groote van 1.22.9 H.A., benevenj een woonhuis met schuren, gelegen te Lis- serbroek, f 5200, M. van der Veld, te Lis- se; perceel 2, een partij bloembollengrond ter grootte van 2.51 H.A. en gelogen als voren, f 6700, J. J. Kruyff, te Lisse; per-i ceel 3, een partij dito, groot 3.33.74 H.A.,- gelegen als voren, f 6600, B. O. Smak-j man, tc Lisse. NOORD WIJK. Heden morgén óm twintig 'minutten, pvdC drieën, kwam, een, luchtbal^

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 1