N<\ 16051 Donderdag 20 Juni, A0. 1912. feze fëourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. Wonderlijke avonturen. DSCÏÏ PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 16 regels 1.05. Iedere regel meer 0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contant j elk tiental woorden meer 10 Oents.Voor het incasseerenwordt/'0.06 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden J if 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn i i 1.30. Pranco per post i'. 1.65. l>ankdag slag Tan Waterloo. Burgemeester en Wethouders van Leiden, Gezien de circulaire van den Staatsraad Gouverneur van Zuid-Holland van den 21sfcen Augustus 1831 (Provinoiaalblad No. 110), Brengen ter algeaneene kennis, dat ter voldoening aan het Koninklijk Besluit van den lsten dier maand No. 72, de Dankdag of Godsdienstige viering der overwinning ran Waterloo, ditmaal op Zondag den 23sten dezer maand, zal worden gehouden. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN HAMEL, Weth. looo-Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden 18 Juni 1912. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op de artt. 12 en 37 der Drankwet; Brengen ter algemeene kennis, dat door MARIA SCHLöTZ, huisvrouw van G. TE GELAAR, wonende te Leiden, een verzoek schrift is ingediend, om verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse vau verkoop, in het benedenvoorlokaal van het peroeel Groenesteeg 67. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN HAMEL, Weth. Loco-Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 20 Juni 1912. Gemeentezaken. Isiel precies in den haak. De Gemeenteraad van Katwijk verleende in zijn laatste vergadering, in afwijking? derverordening, aan den onderwijzer ver gunning zich buiten de gemeente icn wel •be Oegstgeest metterwoon te vestigen. Uitdrukkelijk werd daarbij bepaald, dat dit yjien uitzonderingsgeval was en da-t mien ten 'üpziolitc van andere verzoeken van gemeente- &!mb ten aren zich geheel vrij hield. Welke zwaarwichtige redenen waren er 'dan om [deze zeer bijzondere uitzondering te maken, zal de oningewijde vragen. Zie hier het antwoord. De Leidsohe Gemeenteraad hejfb bepaald, 'dat het schoolgeld voor leerlingen, der H. B.-Su voor Jongens en voor die voor Meisjes; wier ouders of verzorgers in een andere ge beente wonen en die niet zelf hun voort durend verblijf in de gemeente Leiden heb ben, f 90 m'oer zal bedragen dan voor de Leidsohe leerlingen versohuldigd -is, tenzij met hot bestuur dier gemeenten een overeen komst is gesloten krachtens welke leerlingen uit die gemeenten tegen betaling van heb 'gewone schoolgeld moeten worden toege laten. De gemeente Katwijk nu behoort tot de gemeenten, die geen overeenkomst met Lei den hebben aangegaan, zoodat de ouders van leerlingen dor Lcidsche H. B.-Scholen, in die gemeente, voor eiken leerling f 60 en f 90 moeten betalen. Bedoelde onderwij-- zen heeft twee leerlingen op de Leidsohe H. B..S. voor Jongens en liet was hem moei lijk, zoo niet onmogelijk, om dit meerdere bedrag te betalen. De kinderen van school nemen zou hun carrière allioht in den weg staanpogingen bij de géniéentebéstuédn van Katwijk en Lelden aangewend, om! voor hém een mildere regeling te treffen, leden schip-; breuk. Leiden kan natuurlijk voor enkelej personen geen uitzondering maken en «een voorstel van B. en \Vs. van Katwijk om den man uit del gemeentekas ieen tegemoet* koming te geven in de meerdere kosten, wérd. door den Raad verworpen. Onze onderwijzer heeft er eohter wat op-, gevonden. Wanneer hij in een &ndeTa ge* meenbe kon wonen, in ecu gemeente die wel een overeenkomst met Leiden heeft gesloten, dan ware hij uit den nood. ,,Maar dit ver- bood hém zijn verordening of instructie, doch. en nu kqmt de olou het gemeenten bestuur van Katwijk is! bereid daaT'medé de hand ,te liehtien. Zooi helpen zij du& en houdén zelf de beurs gesloten. De gemeente Oegstgeest want het waé bekend dat de man voornemens is daar zich' tijdelijk te vestigen die wel een overeen* komst heeft met dé gemeente Leiden, mag dan voor dezen nieuwen ingezetene voor elk der leerlingen een vrij aanzienlijk bedrag bijpassen. Wij hebben de desbetreffende regc* ling van de gemeente Oegstgeest niet bij de hand en weten ook niet het belastbaar in komen van dein nieuwen burger, maar het bedrag zal vermoedelijk niet minder dan f 40 per leerling zijn. Trouwens, het komt hier minder op het bedrag, dan wel op het principe aan. Vestigde de man zich in Leiden zelf, dan konden wij het billijken, dat het gemeente bestuur van Katwijk dispensatie van de be paling, dat do ambtenaar in de gemeente moet wonen verleende, maar er toe mode te werken, dat een gemeente als Oegst geest iemand, die men zelf niet wilde bij staan uit den brand helpt, dat vinden -we, ook al is ér wettelijk niets tegen in te bren gen, niet in den haak en heb heeft ons ver baasd, dat niet een der Raadsleden dit hieeft gevoeld. Wel zou ons niet verwonderen en we zou; den het niet kunnen afkeuren, wanneer het gemeentebestuur van Oegstgeest naar een middel zoekt om zulke onwelkome en duro gasten, zoo niet buiten zijn grenzen to hou den (want dat zal niet gaan), dan toch' op een of anderwijze de duimsohxoevén aan te léggen. Er zijn moer gemeenten in den omtrek', die, evenals Katwijk geen overeenkomst met Leiden aangingen. Misschien zijn daar ook wel ambtenaren, die kinderen op de Leid sohe H. B-S. hebben en voor vermindering van schoolgeld gaarne eenigen tijd in Oegst geest gaan wonen. Deze gemeente zou dan een soort kolonie voor deze ménsclien kun nen worden, ten nadeele van de belasting betalende eigen burgers. En dat zou toch' al te gek zijn. Leiden, 20 Juni. Onder verwijzing naar het in de Lees kamer ter inzage liggend schrijven van Commissarissen der Stedelijke Fabrieken van Gas- en Eleotriciteit, alhier, bieden B. en Ws. den Raad de navolgende voor dracht aan voor de benoeming van een adjuhot-directeur dier fabrieken^ ter ver vulling van cle vacaturet welke zal ont staan ten gevolge van het aan d'en heer E. J. F. Thierens met ingang van 1 Novem ber 1912 verleend eervol ontaljg: To. R. van Ammers, w. i., ingenieur bij cle Maat schappij tot Exploitatie van Staatsspoor wegen, te Utrecht; 2o. H. H. Ehrenburgh e. L, ingen. bij de IJseloentrale te Zwolle. Tevens stellen zij, overeenkomstig het advies van Commissarissen voor: a. de jaarwedde van den te benoemen adjunct directeur te bepalen op.f 3000; 'o. hem, evenals zijn voorganger, als personeele toelage toe te kennen het vrije gebruik van electrioiteit tot een maximum van 1500 eenheden; o. deze personeel© toelage voor de bepaling van den pensioens-grond- slag te waardeeren op--fl00; q'. den da- bum van in-funotie-treding van <len nieu wen titularis te doen vaststellen door Commissarissen. Door B. en Ws., alhier, is via de hoof den dér scholen aan onderwijzers en onder wijzeressen der op. lag. scholen medege deeld, dat zij, bij ongesteldheid, waardoor zij langer dan drie dagen verhinderd wor den in de school werkzaam te zijn, verplicht zijn een attest van een geneesheer te over leggen aan het hoofd dér sohooL Naar aanleiding daarvan i's dJoor de afd. Leiden van den Bond van Nederlandsohe Onderwijzers een adres aan B. en Ws. ge richt, waarin zij tegen deze verplichting bezwaren aanvoert. Zij ziet daarin niet alleen een ongerechtvaardigd wantrouwen, maar meent bovendien^ d'at de bedoelde personen door dezen maatregel worden ge dwongen een niet altijd door hen begeerde geneeskundige hulp in te roepen. De oolleote Voor het fonds van den Gewapenden Dienst in de Nederlanden, alhier gehouden, heeft netto opgebracht f 78.63. De 1ste luit. M. W. de Wit. van het 2dè reg. vel-d-artillerie alhier, wordt 3 Aug, a. s. belast met héb beveLover het trein- detaohement in de legerplaats bij Olde- broek. Hedenvoormiddag werd door den bouwkundige, den heer N. de Zwart, al hier, vanwege de „Vereeniging der Leid- sche Christen-Studenten" in ,,In den Ver gulden Turk" aanbesteed het verbouwen van het perceel,, gelegen aan het Rapen burg No. 4, en het dan inrichten van een Studentenhuis. Er waren 15 inschrijvingen ingekomen, nl. van: J. J. van Benten f 7950; Joh. Ver hoog f 7800; G. Barthen en D. Oud shoo rn f 7700; J. Ohristiaanse f 7637; J. Th. Bik f 7250; H. J. Sloofcs f 7220; A. Hartevelt en A.de Vrind f 7145 J. de Cler f 7139; G. A. v. d. Poel f 7100; W. van dér Hoogt f 6990; P. J. Verhoog f 6986.66D. Sohaken f 6973; W. F. Marcelis f 6863; A. Korswagen f 6749, allen te Leiden, en A. Sluyter, te Voor burg f 4710. Door dé directie der Marine is te Willemsoord aanbesteeed de levering van 9800 M. vlaggendoek in diverse kleuren. Minste inschrijf ster firma Clos en Leem bruggen, te Leiden, Voor f 4014. Hedenmiddag werd de boomsnoeier H. Blok, die 25 jaar bij dé gemeente alhier werkzaam is,. in de kamer van B. en Ws. geroepen en hem vanwege het Dag. Be stuur door den waarn. burgemeester geluk- gewenscht met dit feit en de gebruikelijke gratificatie uitgereikt. Aan het St.-Willebrord-oollege te Kat. wijk is geslaagd voor dipl, A (eindexamen gymnasium) de heer L. von Bönninghau- sen te Lisse., Op de voordracht voor gemeente secretaris van Hulzen zijn geplaatst de heeren J. G. Ch. Spruit, adj.-commies ter seoretari© van Wormerveer, en W. A. Schippers, gemeente-secretaris te Zwaiu- merdam. De „Sts.-Crt." bevat de statuten van de Tuinbouwvereeniging Katwijk en Om streken, te Katwijk aan den Rijn. De uitslag van het overgangsexamen der Rijkstuinbouwwintersohool te Lisse, van de eersbe naar de tweede klasse, ge houden op Dinsdag 18 en Woensdag 19 Juni, is als volgt: Geslaagd: J. Heemskerk, Sassenheim P. Hulsebosch, Lisse; Th. A. Lefeber, Lisse; Joh. Litjens, Hillegomi; J. Onderwater, Lisse; Alb. van Waveren, Lisse; S. Verdegaal, Sassenheim; W. J. Bloem, Hoorn (herexamen in het nieb- verplichtend gesteld vak Engelsoh) en J. H. Hou bolt, Wassenaar, (idem). Herexamen in enkele vakken: A. Bijvoet, Overveen; D. Sisterman, Hillegom; J. ten Hagen, Lisse. De leden van de Rem. Gem. in Den Haag waren gisteren opgeroepen, om uit het door den kerkeraad opgemaakte twee tal, ds. J. H. W. Bisschop Boele, pred. te Groningen, en dr. H. L. Oort, pred. te Utrecht, een keuze te doen. Bjj de stem opneming bleek, dab op elk der beide candidaten evenveel stemmen, nl. 96, wa ren uitgebracht, zoodab de oudste in jaren is gekozen. Het was eohter nog niet bekend wie de oudste in jaren is. Nader wordt medegedeeld, dat ds. Bis- aohop Boele, uit Groningen, ouder is dan dr. Oort, zoodat ds. Bisschop Boelo beu slotte beroepen is. De Minister van Financiën maakt in de ,,Staatsct." bekend, dat door hem, door tussohenkomst van een R.-K. geestelijke uit 's-Gravenhage, onder letter L, is ontvan gen f 550 aan bankbiljetten, wegens resti tutie van aan het Rijk toekomende gelden. Uit Sohwerin meldt men aan de „N. R. O." Do leerlingen van de Lübzer stadsschool, die een uitstapje maakten, hebben te Dob bin hulde gebracht aan Koningin Wilhelm i- na en de bij Haar vertoevende vorstelijke personen. De kinderen werden onthaald. De commandant van heb 90ste regiment fuseliers is op Dobbin aan de vorstelijke tafel genoodigd. De hertog-regent van Brunswijk' zal Don derdag op heb kasteel Dobbin het noenmaal gebruiken. De Koningin en de Prins komen met de Prinses morgenochtend te 6.50 uit Dobbin op Heb Loo aan. Bij gelegenheid der Amsiterdamsche Lustrumfeesten gaf in het Concertgebouw het Amsterdamsch Muziekgezelschap J. P. Sweelinck. ,,De barbier van Bagdad". Aan heb slot werden de hoofdpersonen met tal van kransen gehuldigd en bracht men den dirigent een ovatie. In den tuin was een groot avondfeest als tweede nummer van het programma ge arrangeerd. Wie aan het balchampêtré geen deel nam, vondt tal van andere ge legenheden tot aangenaam verzet. Van de vorige kermissen terzelfder, plaatse onderscheidde zich deze déor het eigenaardige denkbeeld om alles door stu denten zelf te doen geschieden, zoodat in de poffertjeskraam dames-studenten voor den oven stonden. Ook in de andere ge wone „spullen" werden de werkzaamheden door leden van het A. S.-O. verricht. Prof. di*. L. E. J. Brouwer, die in de gistermiddag gehouden vergadering van den Raad van Amsterdam benoemd werd tot buitengewoon hoogleeraar in de wis-» kunde, studeerde aan de Amsterdamsch» Universiteit en werd na zijn promotie pri* vaat-dOoent in bijzondere gedeelten deC wiskunde aan de gemeentelijke Universi* teib. In het buitenland staat prof. Brouwefl bekend als een cller bekwaamste wiskundi* gen. Hij werd onlangs benoemd tot lid van de Koninklijke Academie van Wetenschap-* pen, iets wat op zijn jeugdigen leeftijd prof. Brouwer is eerst ruim 30 jaar als een bijzondere onderscheiding wordt be schouwd. („Hbl.") Het hoofdbestuur van den Bond van! Nederlandsche Onderwijzers heeft een com missie ingesteld! ter beoordeeling van de boeken, welke als kinderlectuur worden uitgegeven. Tob adjunct-directeur van het gas- eiï elektriciteitsbedrijf te Zeist is benoemd) de heer C. W. Stakman, te Amsterdam. Te Amersfoort is een adresbeweging op touw gezet om H. M. de Koningin te verzoeken als burgemeester dier gemeente te benoemen den heer W. H. E. Vrijdag, lste luitenant dor veld-artillerie in dit garnizoen. Een motie van de afd. Kampen van „Patrimonium," aangenomen naar aan* leiding van de verwerping van de Bakkers wet „ook door toedoen van een groot' deel der rechterzijde", besluit als volgt: „Geeft als haar overtuiging te kennen,- dat de steun dér christelijke werklieden, zoo noodig voor de a.8. Kamerverkiezing, be-* paald zal wordén naar de houding der ver schillende afgevaardigden, inzake ziekte en invaliditeitsverzekering, indien de tot* stand-koming daarvan door hun tegenwer* ken, in welken vorm ook, mocht worden verhinderde" Het Tehuis Voor alleenstaande blinden van alle gezindten te Wolfhezen zal in de tweede helft van Augustus worden geopend1., De „Sts.-Ct." bevat de statuten van de N. V. Sigarenfabriek „Borneo", voor heen C. A. Spruyt, te Gouda. Doel: heb fabriceeren, importeeren en handel drijven in sigaren en daarmede in verband staande artikelen in den ruimsten zin. Duur: dertig jaren. Kapitaal: f25,000, verdeeld in 50 aandeelen van f 500, waarvan 25 aandeelen geplaatst en volgestort. De vennootschap wordt bestuurd door ten hoogste twee direc* teuren, onder algemeen tóéticht van een college van commissarissen, bestaande uiÜ ten minste drie en ten hoogste zeven leden., Voor de eerste maal zijn benoemd tot direc* teuren de heeren C. A. Spruyt, sigarenfa* «4) Hij nam uit zijn portefeuille een papier, dat hij openvouwde, en hield een haar lok in de hoogte. „Hier zijn in dé eerste plaats eenige haren van Antoinette Bréhat, die door den baron zijn uitgerukt en in de hand van den doode gevonden zijn. Ik ben bij juffrouw Gerbois geweest: zij heeft heslist de kleur van het haar van de Blonde Dame herkend, dezelfde kleur van uw haar, preeies dezelf de kleur." Mevrouw De Réal keek hem met een dom gelaat aan. en alsof zij inderdaad de be- teekenis van zijn woorden niet begreep. Hij ging voort: „En hier zijn twee flacons odeur zonder étiquette, wel is waar leeg, maar nog vol doende geurend, dat juffrouw Gerbois nog dezen morgen er het parfum van de Blonde Dame uit heeft kunnen herkennen, die ge durende de twee weken haar reisgenoote i3 geweest. Eén dezer flacons is afkomstig uit de kamer, die mevrouw De Réal in het kasteel Crozon bewoond heeft, en de an dere uit de kamer, die gij in het hotel Beaurivage hebt bewoond." „Wat zegt u! De Blonde Dame!... Het kasteel Crozon!" Zonder te antwoorden legde de inspec teur op de tafel vier velletjes papier na-ast elkaar. „Ten slotte," zeide hij, „zijn hier, op de es vier velletjes papier, proeven van het bandschrift van Antoinette Bréhat; van de dame, die aan den heer Herschmann heeft geschreven bij gelegenheid van de verkoo- ping van den blauwen diamant; van me vrouw De Réal tijdens haar verblijf te Cro zon; en de vierde van uzelf, mevrouw. Het is uw naam en uw adres, die gij aan dén portier van het Hotedl Beaurivage te Trou- ville gegeven hebt. Vergelijk de vier hand schriften eens. Zij zijn precies eender." „Maar gij zijt gek, mijnheer, gij zijt gek! Wat heeft dat allemaal te be teekenen „Dat be teekent, mevrouw," riep Gani- manJÊ met een groot gebaar, „dat de Blon de Dame, de vriendin en de medeplichtige van Arsène Lupin, niemand anders is dan ui" Hij duwde de deur van het aangrenzend vertrek open, liep naar Gerbois, duwde hem bij de schouders voor en zeide, ter wijl hij hem vlak voor juffrouw Réal zette: „Mijnheer Gerbois, herkent gij de vrouw, die uw dochter heeft ontvoerd en die gij bij mi*. Detinan hebt gezien?" „Neen." Het kwam als een onweersslag, waarvan iedereen een schok ontving. Ganimard wankelde. „Neen? Hoe is dat mogelijk! Kom denk eens na.' „Ik behoef niet na te denken. Mevrouw is even blond als de Blonde Dame, even bleek, maar zij lijkt volstrekt niet op haar." „Dat kan ik niet gelooven. Zulk een ver gissing is onmogelijk. Mijnheer d'Hautrec, u herkent toch zeker Antoinette Bréhat J" „Ik heb Antoinette Bréhat ten huiz van mijn oom ontmoet. Deze dame is het „En zij is evenmin mevrouw De Réal," verzekerde graai De Crozon. Dat was de genadeslag. Ganimard was er verbijsterd! van en verroerde zich nif t. Hij stond daar met gebogen hoofd en sta rende oogen. Van al zijn berekeningen bleef niets over. Het gebouw stortte ineen. Dudoius stond op. „Neem ons niet kwalijk, mevrouw, er heeft een betreurenswaardige vergissing plaats gehad. Maar took 1 egrijp ik uw verlegenheid niet goed, uw zonderlinge houding, sedert ge hier zijt." „Och, mijnheer, ik was bang, er is voor een waarde van meer dan honderd duizend gulden aan juweelen i'n mijn taschje, en de manier van doen van uw vriend was nu juist niet geruststellend!." „Maar u herhaaldelijk uit de stad gaan?" „Dat brengt mijn beroep meè." Dudouis kon daar niets op antwoorden. Hij wendde zich tot zijn ondergeschikte. „Gij hebt uw inlichtingen met betreu renswaardige lichtzinnigheid ingewonnen, Ganimard, en zooeven hebt gij u jegens mevrouw uiterst onhebbelijk gedragen. Gij moet mij daarover uitleg komen geven in mijn bureau." Het onderhoud was geëindigd en de chef der Veiligheidspolitie maakte zich gereed, heen te gaan, toen er iets zonderlings ge beurde. Juffrouw Réal ging naar den in specteur en zeide tot hem; „Ik hoor, dat u Ganimard heet, mijn heer. Heb ik dat goed gehoord?" J a. „Dan moet deze brief voor u zijn. Ik heb hem vanmorgen ontvangen met het adres, dat gij er op kunt lezen: „Den Heer Justin Ganimard, door vriendelijke bemiddeling van juffrouw Réal." Ik daoht eerst, dat het een grap was, daar ik u onder dien naam niet kende, maar ongetwijfeld wist de onbekende schrijver van onze samen komst af." Door een vreemdsoortige ingeving was Justin Ganimard op het punt den brief aan te nemen en te vernietigen. Maar hij durfde niet in tegenwoordigheid van zijn chef en scheurde de enveloppe open. De brief hield de volgende woorden in, die hij met nauwelijks hoorbare stem voorlas: „Er was eens een Blonde Dame, een zekere Lupin, en een zekere Ganimard. Ganimard wilde de mooie Blondé Dame kwaad doen en de goede Lupin wilde dat niet hebben. Daar de goede Lupin wilde, dat dé Blonde Dam op vertrouwelijken voet zou komen met gravin De Crozon, liet hij haar den naam mevrouw De Réal aan nemen, welke de naam, of ten naaste bij, is van een fatsoenlijke koopvrouw, wier haar goudblond en wier gelaat bleek is. Eu de goede Lupin zeide bij zichzelf: „Als ooit de booze Ganimard de Blonde Dame op liet spoor is, hoe nuttig kan het mij dan zijn, hem naar het spoor van de fatsoen lijke koopvrouw af te leiden!" Vèrstandige voorzorgsmaatregel, die zijn vruchten draagt. Een berichtje, gezonden aan de krant, die de booze Ganimard geregeld leest, een flacon odeur, die opzettelijk door de Blonde Dame vergeten werd in het Hotel Beaurivage, de naam en het adre3 van juffrouw Réal, ingeschreven door de echte Blonde Dame in het register van ge noemd Hotel, en de zaak is gezond. Wat zegt ge er van, Ganimard? Ik heb u het avontuur in bijzonderheden willen vertel len, daar ik weet, dat een man van uw geestigen aanleg de eerste zal zijn om er oua te lachen. Indérdaad is het avontuurt grappig en ik erken mijnerzijds, dat ik efl hartelijk schik om heb gehad. Ik dank u dus zeer, waarde vriend, eit doe mijn hartelijke groeten aan den heee Dudouis. ARSèNE LUPIN." ,Hij weet alles siste Ganimard, die efl zelfs niet aan daoht, te lachen; „hij weet dingen, waarover ik met niemand gespro* ken hebHoe kon hij weten, dat ik u zou verzoeken, hier te komen, chef? Hoe kon.' hij van mijn ontdekking van den eersten flacon afweten 1 Hoe kon hij wetend" Hij stampvoette en rukte zich de haren' uit, ten prooi aan de grootste wanhoop. Dudouis had medelijden met hem. „Kom, Ganimard, troost u, een volgen* dé maal beter, willen we hopen." En de chef der Veiligheidspolitie ging heen, tegelijkertijd met juffrouw Real. Tien minuten verliepen, Ganimard las en herlas den brief van Lupin. In een hoek stonden de heer en mevrouw De Crozon, d'Hautrec en Gerbois levendig te praten., Eindelijk trad de graaf op den inspecf.cufl toe en zeide tot hem: „Uit dat alles blijkt, mijnheer, dat wij nog even ver zijn als te voren." „Pardon. Mijn nasporingen hebben uit* gewezen, dat de Blonde Dame onloochen-* baar de heldin is van deze voorvallen en' dat Lupin ze bestuurt. Dat is een geweldig groote stap vooruit." (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 1