Vrijdag 7 Juni. A°. 1912. ]eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van gon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Onder onze Vroede Vaderen. Uit de „Staatscourant". N o. 16040 IDSCH PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.174. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contant; elk tiental woorden meer 10 Oents.-Voor het incasseerenwordtf 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oente; per 8 maanden J J f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 11, 1.30. franco per poet 11, 1.65. KIVDERWIX Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien art. 8, 1ste alinea, der Hinderwet; Brengen bij deze ter algemeene kennis, idat door hen op heden vergunning is ver iaend aan J. O. POPTIE en J. VAN DEE STEEN, en rechtverkrijgenden tot Ldt uitbreiden van de brood- en koek- bakkerij in het perceel Hoogewoerd No. 64, fiectie D No.' 924. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 6 Juni 1912. StïXBfilRWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het adres van de Naamlootze Ven nootschap Drukkerij en Uitgevers-Vennoot- flohap „Futura" om vergunning tot oprich ting van een boek- en courant-drukkerij, ge dreven door 5 electromotoren, waarvan 1 .7,an 8, 1 van 6, 1 van 2, 1 van 1-fr, en 1 van p.k., in het perceel Steenstraab no. £9, Sectie B no. 2621; Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven bij deze kennis aan het publiek, dab genoemd verzoek met de bijlagen op de Se cretarie dezer gemeente ter visie gelegd is alsmede dat op Vrijdag 21 Juni a.s. 's voor- middags te elf uren op het Raadhuis gele genheid zal worden gegeven om bezwaren te ren dit verzoek in te brengen, terwijl zij er randacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig apt. 7 der Hinderwet voor- het gemeentebe stuur of een zijner leden zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, NT C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 7 Juni 1912, Het begint naaï den. stillen tijd te loo- jiön, De Raadsvergadering' van gisteren was al evenmin belangrijk dan {le vorige zit ting. Em als er in de twee geheime zitting gen, dio steeds op de opeinbare vergade ringen volgden em nog ai lang duurden, niet iets belangrijks is voorbereid, dab straks in heb openhaar moet worden be vestigd, dan wachten wo voor den beglroo- tingsarbeid weinig bijzonders meer, tenzij B. en Ws. nog klaar mochten komen mot hun praeadvies inzake winkelsluiting, waar voor gisteren alweer eenige adhaesieadreö- sen waren ingekomen. De vereeniging Bureau voor Sociale Ad viezen", dio verleden jaar van de lijst der gesubsidieerde vcreenigingen werd geschrapt, heeft thans aangeklopt voor 1913 wodör voor een bijdrage in aanmerking te mogen komen. B. en Ws. zullen overwegen of ee termen kunnen vinden om weder eui kleinen post op de begrooting daarvoor aan to bren gen.- .Wa^r subsidie yocr 1912 op voor stel van B. en ,Ws. is geschrapt en een poging van eenige Raadsleden den post van f 50, en zelfs gehalveerd, er weder op ge plaatst te krijgen, mislukte, geven wij niet veel hoop voor de Vereen Lging, of 'tmoet zijn dat uitbreiding van do werkzaamheden der Vereenig'ing, door bureaux van rechts kundigen bijstand aan min. on onvermogen de n, te helpen (tiet stand brengen en te pteunen, deze meening oenigszins wijzigde. Het zal den Leidsckon Bestuuxdersbond, die in een vergadering, waarin tal van ar beiders vereenigingen vertegenwoordigd wa len, een motie hoeft laten aannemen om te protesteeren tegen het besluit van den. Raad om de yerkloozen, deelhebbers aan het werkloozenfonds te dwingen dagelijks aan <de Arbeidsbeurs zich moeten aanmel den, jniet meegevallen zijn, dab deze motie géén onmiddellijk effect heeft gesorteerd. Ze word voor kennisgeving aangenomen. Een étomming zou trouwens oolc niets anders hebben uitgewerkt, dan dat B. en Ws. met gtroote meerderheid hun zin zouden hebben gekregen. Als er Raadsleden zijn, die den J7eg op willen in de motie aangegeven, dan ul ..beter dit .afzonderlijk aan de orde te stellen. Of dit zal geschieden, weten we natuurlijk niet. Met {le agenda duurde het nog langer, don we hadden verwacht. Er is nog heel toat gekibbeld over het verzoek van het hestuUr der Zondagsschool ,,De Graankor rel" om nog een paar lokalen moer van de whool aan de Van der Werf straat te ma jen gebruiken. Het hoofd der school sóheen daartegen nog al bezwaar te hebben ge maakt. Men kan zich daarbij op vdrscbil-. lend standpunt plaatsen, maar dat men, zoo. als werd herinnerd, nieuwe schoolgebouwen niet meer voor dit doel besohikbaar 6telt, bewijst wel, £»afc het niet geheel önschul-. dig is en dat althans de schoolgebouwen sr wel onder lijden. Op het voorstel tot verhooging van eenigo pasten, die te laag zijn geraamd op de be grooting van 1911, tot een totaal bedrag nog wel van f32,000 had de heer Fokker heel wat aan fye merken. Dit is een poging om| de rekening, die over eenige weken moet worden goedgekeurd, in overeenstemming te brengen met de begrooting, wat z. i. niet de goede manier £9. Verschillende verhbo- gingm werden door hem aan yen niet mal- sche kritiek onderworpen. De Voorzitter merkte téreoht op, dat de begrooting sloohts de posten raamt ein dikwijls niet te hoog raamt. Er kunnen zioh dan buitengewone ge vallen Voordoen, waardoor die posten moe ten worden overschreden. Verschillende door den heer Fokker aangeVoohten verhoogim gen worden door hem verklaard en verde digd, evenals ook door den heer K ore vaar. De Voorzitter wees er bovendien nog op, dat tegenover de pasten, die meerdere uit gaven vragen, er inkomsten zijn, die zooveel zijn meegevallen, (dat daaruit de meerdere uitgaven kunnen worden bestreden, een verschijnsel waarmOde op ziohzelf de hoo- gero uitgaven o. i. echter niet kunnen wor den verdedigd. Er zou immers niets kwaads in stekén, dat de rekening een mooi saldo overliet voor den dienst van 1912. Maar wij zijn het met B. en Ws. eens: precies kunnen de posten van uitgaaf niet worden geraamd, al leek ons oen verhoo- ging van den post „Uitgaven, voor Volks feesten" met f 1597, waar een bedrag van f1250 was uitgetrokken, wél wat heel groot toe, waar geen bijzondere feestelijkheden' hebben plaats gehad. De heer Fokker bleef dan ook zijn pro test tegen deze wijze van doen handhaven. Over den aankoop van 'een huis ten be hoeve van een nieuw bijkantoor van dé Bank van Loening, in de plaats van het tegenwoordige aan Ret Utreohtsehe Veer, is ook nog wat te doen geweest. Op advies ,van Commissarissen der Bank van Leüning hadden B. en Ws. voorgesteld een huis aan de Heeren gracht aan te koo- pen voor f10,200. Staande de vergadering werd dit voorstel door B. en Ws. ingetrok ken en voorgesteld een ander huis te nemen in deze straat, dat#éven groot en even goed is en jdat voor f 2000 minder wlerd aange boden. Maar dat eters to perceel Was ook veel te duur, zeiden de heeren Pera en Bo- termans. Bij publiekan verkoop voor een jaar of drie bracht het' slechts ruim f 6000 op. Deze mededeeling werd door den Raad met eenige verwondering aangehoord on wij hebben ons ook afgevraagd of de adviseurs, die Commissarissen hebben terzijde gestaan, wel goed uit hun oogen hebben gekeken. Het gaat tooh niet aan, dat men als regel aanneemt, dab de gemeente als openbaar lichaam, altijd een aanzienlijk bedrag boven de eigenlijke koopwaarde moet gaan. Met heb aanbod van prof. Hartman had men de proef op de som. Tijdens de vergadering kwam er ook nog een aanbod in en wie weet, of er, nu do zaak is uitgesteld, nog niet moer der o aanbiedingen komen. Do greote perceelen zijn voor 't moeren deel aan de Hoerengraoht niet hijzonder in trek. Commissarissen zullen nog hebben te overwegen het denkbeeld, door den heer Bosch in do vergadering geworpen, nl. om het tegenwoordige kantoor aan het Utreoht- scho Veer te laten bestaan en er een derde kantoor bij in te richten, wat verder af aan de Oude Heer en gracht bijv. Het eohijnb, nu door de toepassing dér Pandhuiswet de particuliere „Oomc Jans" schier alle zijn uitgestorven, althans aan 't kwijnen geslagen, een heuglijk ver schijnsel op zichzelf erg druk te leopen bij de Stedelijke inrichting. Maar tegen doze uitbreiding met nog een kantoor, hebben wij dit bezwaar, dat liet weer een stel nieuwe ambtenaren eisoht en heel wat nieuwe ad ministratie schept, waardoor de kosten aan merkelijk zullen stijgen. De Bank van Lce- ning kost de gemeente toch al geld, waar om zou lm en dezen schadepos t vergrooten, buiten volstrekte noodzakelijkheid. Wij zien er ook volstrekt geen heil in. het don den beleoners zoo erg, org gemakkelijk te maken. Een beleening in de Stadsbank moge niet zoo kwaad zijn dan het gewone naar den lombard bréngen, het is toch altijd beter, dat de ménschen eir huiten blijven. En nu men de concurrentie met de par ticuliere banken niet meer zoo heeft té vreezen, bestaat er nog minder aanleiding om het den mensohen zoo bijzondei' gemak kelijk te maken. Enfin, we zullen er wél spoedig méér van hooren. Commissarissen zullen eerlang wed met hun rapport komen. Het kohier voor de plaatselijke directe belasting ging er vlot door. Er was door B. en Ws. slechts een wijziging voorge steld, die de heeren voor zich op tafel vonden. Het percentage komt, voor wien het hoogste vermenigvuldigingscijfefr geldt, zoo wat overeen met het percentage, dat verleden jaar voor allen gold, Personen, die mindet dan. f6000 inkomen hebben, komen dus in een beetjo voordeeligér conditie en de kleinste inkomens in do moest voordeelige. Daar staat ie oh ter tegenover, dat het totaal van het belastbaar inkomen weer aanmer kelijk hooger is geraamd, zoodat dooreengo- nomen de inkomens, hooger geschat zullen zijn. Ongehuwden mogen voortaan ook slechts f 300 aftrekken voor eerste levensbehoeften, waardoor zij ook allicht iets meer dan vroe ger opbrengen. Toch, in 't algemeen genomen, Valt ons het percentage mee. We bewonderen B. en Ws., dat zij het cijfer beneden 6. hebben weten te houden. .Voor men tot de geheime zitting o vérging, heeft de heer Pera, naar aanleiding van, het ,{loor ons gepubliceerd verslag over do exploitatie van het Openbaar Slachthuis, hulde gebraoht aan den directeur, dr. W> Stuurman. Een deel dér vergadering applau disseerde, welke demonstratie een ander deel echter minder gewenacht scheen voér té komen. Leiden, 1 Juni. De Minister van BinnenLandsche Za ken heeft bepaald, dat de ooaimissiën,^ die in 1912 worden belast met het afnemen der akte-examens in de Fransohe, Hoogduit- sche en Engelsche talen, voor zooveel do dezen zomer te houden examens betreft, zitting zullen houden voor het mondeling gedeelte te 's-Gravenlxage en voor het schriftelijk gedeelte op, nader aan te wij zen plaatsen. In de commissie voor de Fransche taal zijn o.a. benoemd de hèeren P. Werkman, leeraar H. B.-S., dr. K. Sneyders de Vo gel, lector Universiteit, en mej. J. P. W. Rijke, leeraren; voor de Hoogduitscjhe taal de heeren J. M. N. Kapteyn, leeraar oan het gymnasium, en dr. E. F. Kossmann, lec tor Universiteit; voor de Engelsche taal de heer Chr. Kok, leeraar aan het gym nasium, allen te Leiden. Te Haarlem zijn als onderwijzeres ge slaagd de dames M. O. J. W Meyer, C. G. Montfoort, en C. C. de Nie, van Leiden. Geslaagd is voor het examen boek houden, hand'elsrelcenen en handelsrecht, afgenomen door de „Ned'erlandsche Aca demie van Accountants" te Utrecht, mej. M. van d'er Lee, van Koudekerk aan den Rijn, leerlinge van mej. Ootavia Parmen- tier, alhier. Tot hoofd der nieuwe R.-K. school te Lichtenvoorde ijs benoemjd ö'e heer H. Brus, onderwijzer te Leiden. Ds A. Roorda hoopt, naar wij ver nemen, Zondag 25 Augustus a.s. afscheid van d'e Geref. Kerk te Breda te nemen, om zidh te verbinden aan de Geref. Kenk te Leiden. Op Zondag 1 September a.s. zal de bevestiging geschieden door ds. R Sybrand'y, van Lopik, terwijl de intrede waarschijnlijk op Woensdag 4 September d.a.v. in de Hooigrachtkerk zal plaats hebben. (,,Rott.") De „Sts.-Ct." bevat de statuten van het Patronaat „St.-Aloysius", te Zoeter- woude, en van de R-K. Middenstandsver- eeniging ,,De Hanze", to Lisse. De Koninklijke familie denkt twee we ken te Dobbin te blijven. Het hoofdbestuur en het bestuur der afdeeling 's-Gravenhage van den Bond van Ned. Onderwijzers hebben zich tot den Haagsohen Raad gewend met het verzoek, in verband met zijn overplaatsing, den onderwijzer G. H. Wanink, die indertijd om een geschil met zijn schoolhoofd go- schorst is, te rehabiliteeren. Den heer H. J. O. Funcke ohef der algemeene Secretarie van het Departement van Oorlog in Den Haag, die gisteren den dag herdacht, waarop hij vóór veertig jaar in dienst trad, werd in zijn met plan ten en bloemen versierde werkkamer bij monde van den referendaris jhr. W. B C. Dibbets, namens do ambtenaren van het bureau en de klerken en schrijvers die indirect ook onder den heer Funcke werk zaam zijn voor wat den avondarbeid be treft een geschenk aangeboden, bestaan de uit een zuil met pot van Faience de Gouda, waarin een prachtige palm ge plaatst was. De Minister van Oorlog liet van zijn be langstelling blijken door het zenden van zijn naamkaartje. De seoretaris-generaal mr. De Bmyn en verscheidene andere hoofdambtenaren kwamen den jubilar.-s gelukwenschen. In de gisteren gehouden zitting van den Haagschen Raad deelde de voorzitter burgemeester omtrent de ontvangst, aan hem en de beide Haagsche wethouders te Parijs ten deel gevallen, mede, dat hij niet genoeg kon loven de hartelijke, ontvangst,, welke de vertegenwoordigers van de stad 's-Gravenhage aldaar hebben mogen genie ten. Spreker meende, dat het op den weg lag van den gemeenteraad om deswege tot den gemeenteraad van Parijs een tele grafische missive van dankbetuiging te rich ten. Hierop volgden als instemming to9- juiahingen. De heer Thomson zei, dat de gemeente 's-Gravenhage te Parijs door de deputa tie, die daarheen is afgevaardigd, op de meest waardige wijze vertegenwoordigd is geweest. Spreker ging dus geheel mee met de afzending van een missive. Alleen maak te spreker de opmerking, dat de burge meester zich in de eerste plaats gewend heeft tot het ooilege vj,n B. en Ws. vorr de samenstelling van die afvaardiging. Zoodra de Raad wederom in oomitó ge neraal zal vergaderd zijn, stelde spr. zien Voor deswege tot den voorzitter een een voudige vraag te richten. De voorzitter sprak zijn leedwezen uit. dat de heer Thomson gemeend heeft in de instemming, waarmede de Raad zijn voor stel heeft ontvangen, een wanklank te moeten mengen; Overigens kon spr. daar tegenover niets anders zeggen, dan dat hij geheel overeenkomstig de wet heeft gehan deld. Na een discussie, die den geheelen na middag in beslag nam, heeft do Raad de verordening tot regeling van het onder wijs aan spraakgebrekkigen met 21 tegen 14 stemmen verworpen. De overeenkomst met de „Zorgvlief-ondernemers werd goedgekeurd. Wethouder Lely had er op gewezen, dat het voorstel-,,Zorgvliet" wel terrem voor paleisbouw reserveert, doch dab daarmede niets wordt heslist. De heer J. A. Zaalberg, sedert 22 j'aar secretaris van Zaandam, heeft tegen 1 Aug. eervol ontslag uit die betrekking gevraagd Op het kasteel Goedenraad onder de gemeente Wittem, zullen zioh, naar ,,De Tijd", verneemt, spoedig Fransohe Redemp toristen vestigen. Iemand, die onbekend wensohb te blij ven, heeft naar ,,Het N. v. d. D." meldt, aan ds. O. Hattink, te Apeldoorn, f 1000 gezonden voor het Oude Mannen- en Vrou wenhuis, en eveneens £1000 voor heb Meis jes-Weeshuis aldaar. De heer F. Boomsma, directeur van het postkantoor te Goes, ie niet 1 Juli be noemd tot directeur van heb postkantoor te Leeuwarden. In de vergadering der „Algemeene -ïfëldersche Winkeliersvereeniging" werd de uitslag van het referendum in zake winkelsluiting bekend (gemaakt. Ingeko men waren 567 antwoorden. 428 winkeliers bleken voor een bepaald sluitingsuur te zijn, 77 er tegen, terwijl 59 onvoldoende of niet ingevuld werden terug ontvangen en 3 meenden buiten een regeliing te moe ten vallen. Op voorstel van het bestuur werd een oommissie benoemd', die deze aangelegenheid nader zal onderzoeken en vóór 1 J an. 1913 rapport zal uitbrengen. In de te Gouda gehouden jaarverga dering van de Algemeene Nederlandsche Vrouwenvereeniging „Arbeid! Adelt" zijn in het hoofdbestuur gekozen: mevr. Roe- bers van LennepDruyvesbeyn, mevr ThieboutLoopuyt, mevr. Wybenga Stork en mej. T. C. Molewater. Uit de uitgebrachte verslagen bleek o a., dat heb aantal leden 2574 en het aan tal werksters 2S8 bedraagt. De opbrengst van de verkochte goederen en afgeleverde bestellingen bedrceg f 39,329.75. Aan werk loon werd uitbetaald! f 17,232,60. De toe stand der Vereeniging werd bevredigend genoemd. Het hoofdbestuur verleende ook in het afgeloopen jaar wederom vele subsidies aan sbudeerende jonge dames. Naar men ons mededeelt, is de W3I- eerw. heer Rudelsheim, uit Leeuwarden, opperrabbijn van Friesland, dioor heb Kerk bestuur van de United Synagogues te Lon den, in verband met het aldaar door heb overlijden van dr. H. Adler vaceerend op perrabbinaat tot een bespreking uibge- noodigcL Zijneerw. zal zioh Zondag a.s. naar Londen begeven. Jhr. mr. P. W. Mollerus, gedurende 35 jaar kantonrechter te Apeldoorn, heeft tegen 1 Augustus ontslag uit zijn betrek king gevraagd. AALSMEER. In de vergadering van den Raad werd mededeeling gedaan, dat door Gedep. Staten is toegezonden afschrift van een Kon. besluit, houdende bericht, dat de schorsing van heb Raadsbesluit, d.dl. 31 Januari 1912, waarbij de Raad zioh uit sprak, dat de heer R, J. Klaren, hoofd van den cursus voor U. L. O. aan de O. L. school, wijk 11 (dorp), is een administratief is verlengd tot 1 November 1912. In de op 29 Mei j.l. gehouden vergade ring van de plaatselijke schoolcommissie werd het eenparig besluit genomen, om als leden dier commissie hun ontslagaanvrage den Raad aan te bieden, naar aanleiding van vele ontmoedigende ervaringen, waar door haar de lust tot aanblijven werd1 ont nomen. o. zb. trok zij in twijfele dat de ge spannen verhouding met den Raad in het juiste evenwicht hersteld kon worden. Gisteren verleende de Raad den leden het gevraagde ontslag eervol. HILLEGOM. Blijkens het kohier van hoofdelijken omslag, zegt de „O. H. Crt.", heeft de Raad velen onzer ingezetenen een verrassing bereid door hen aanzienlijk te verhoogen. Zoo zijn er, wier zuiver be lastbaar inkomen maar eventjes f 10,000 hooger is geraamd dan voorgaande jaren t KATWIJK-AAN-ZEE. ot vijfden brieven- en telegrambesteller" aan heb postkantoor is met ingang van 16 Juni a.s. benoemd J. van Rhijn Jz., alhier. De Zanderij in de Noordduinen, al hier, vroeger v an J. v. d. Elshout, te Sche- veningen, is thans geworden Naamlooze Vennootschap Zuid-Hollandsche Zandlove- rantie-maatsohappij, gevestigd te Scheve- ningen, onder directeurschap van Geert. v* d. Elshout aldaar. Ten huize van den heer G. J. v. d. Laan, had de aanbesteding plaats van heb afbreken en weer opbouwen van het voor malige Kunstgebouw, thans exercitie Lokaal der Katw. Gymn.-Ver. („K. G. V.") Er wa ren drie biljetten ingekomen nl. van J. Verloop Az., f 345; G. Haasnoot Az., f320, en P. van Duivenboden, f 287. Aan den laag- sten inschrijver is het werk gedimd. Ten einde deze grootje uitgave eenigszins to kunnen dekken, zal door het bestuur der g ymnastiekvereeniging aan de ingezetenen een lijst wordn gepresenteerd met het ver* zoek er voor een bedrag op te teekenen NOORDWIJK. Gisteren bemerkten wij», hoe een aantal bloemen van Gladiolus Glo ry of Holland", zeer de aandacht trokken. Zij stonden bij de firma C. de Ruybor ca Zoon. De prachtige, groote, witte bloemen waren die algemeene aandacht wèl waard. En de heer D. L. Grullemans, die het kun3t- s'.ukje volbracht, om F,Glory of Holland", die geen „vroege" is, op dezen tijd reeds zóó mogelijk in bloei te trekken, heeft eer van zijn werk. Wij vernamen, dat het uiet lang meer zal duren, of ook „Lilly Lehman" bloeit. Dab zal nog meer de aandacht trekken en de belangstelling gaande maken, want deze prachtgladiolus wordt nog immer met hoo* ge prijzen betaald. NOORDWIJKERHOUT. Toen de knecht van den landbouwer B. in den stal kwam, om den stier te voederen, werd hij door dezen zóó hevig tegen den muur gedrukt, dat zijn arm gebreken werdi. Direct werd geneeskundige hulp ingeroepen. - Nu met het rooien derbulpenbollea reeds een begin gemaakt is, blijkt het, dat zij, dank zij de hitte van verleden zomer en heb zachte voorjaar, vroeg vrucht geven. Het gewas is hier boven het middelmatige. VALKENBURG. J. E. Binnendijk, sinds 1 Maart 1.1. hulpbode, ontving vandaag van den directeur-generaal der posterijen zijn aanstelling als vaste bode, ingaande 13 dezer. Moge hij voor onze gemeente (even als zijn vader) een réeks van jaren de bren., ger zijn, vooral van veel „goeds!" SASSENHEIM. Door verscheidene win keliers alhier zijn onderlinge besprekingen! gehouden om de negen-uur-sluiting hunner zaken in te voeren. Ds. D. J. M. Wüstenhoff, predikant bij de Ned.-Herv. Gem. alhier, is in het Diaconessenhuis te Leiden opgenomen. Hij is daar onder behandeling van een oogarts., WADDINXVEEN. Bij de aanbesteding van het bouwen van dertig arbeiderswonin gen voor de woningbouwvereeniging ,,Wad!- dinxveen" (raming f 45,450), was laagste inschrijver de heer A. van Gent, te Rid derkerk, voor f 43,700. Hoogste was de heer W. van Os, te Zegwaard, voor f 55.500., De gunning is aangehouden. WARMOND. Goed geteld liggen er in deze gemeente 63 pleizier-vaartuigen, het zij zeilvaartuigof motorvaartuig. Wel een bewijs, dat de watersport bloeit! WOUBRUGGE. De heer B. Evenhuis, alhier, is benoemd tot onderwijzer aan een! Geref. school te Amsterdam Bij Kon. besluit is met ingang van 1 September boncemd tot leeraar aan do Rijks H. B.-S. te koevorden J. Cransberg, thans tijóJe-ijk leeraar aan die school; en is voor heb tijdvak van 1 September 1912 bot en met 31 Augustus 1913 benoemd tot leeraar aan de Rijks H. B.-S. te Goes M. J. Bruigom Jr., te 's-Gravenhage; is voor den tijd van vijf jaren, gerekend van 17 Mei 1912, benoemd bij het Perso neel van den Geneeriuinóügen dienst der Landmacht tot reserve-officier van gezond heid 2de klasse, de heer A. G. Couturier, arte; zijn benoemd tot ontvanger der succes sierechten kantoor No. 1 te Rotterdam J* A. P. Levekamp, thans ontvanger deit registratie en domeinen te Dordrecht; tot

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 1