Woensdag 23 Mei, A0. 1912. <§£2$ iCourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Kunst, letteren, enz. fjo, 16026 IDSC PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 16 regels 1,0 6. Iedere regel meer f 0.17J. Qrootere letters na&r jlsstsraimte. Kleine adTertentiën Tin 30 woorden 40 Oente content; elk tiental woorden meer 10 Oents,-Yoor het Inouieeren wordt/'0.05 berekend. PRIJS DEZER COURAUT: Voor Leiden per week 9 Cents; per 3 maanden I J J f 1,10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd »yn 1.30. Franco per post1.65. DRANKWET. Burgemeester en Wethouder» van Leiden Gelet op de artt. 12 en 37 der Drankwet; Brengen ter algemeene kennis dat door JACOBUS MEIJER, logementhouder^ wo nende te Leiden, een verzoekschrift is inge diend, om verlof voor den verkoop van uit sluitend alcohol-vrijen drank, voor gebruik tor plaatse van verkoop, in de beide bene denlokalen van het perceel Brandewijnsteeg 10/12. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 22 Mei 1912. Leiden, 22 Mei. Geslaagd is voor het examen boekhou den, handelsrekenen en administratieve ken de, afgenomen door de Vereeniging van Leeraren in het Boekhouden te Amsterdam, de heer H. P. J. Verstraaten, alhier, leer ling van mej. Octavia Parmentier. In liet verslag der Leidsohe Duinwater- Maatseliappij in ons vorig nummèï staat Vermeld, dat Eet resultaat van het onder hoek van het water steeds zeer gering was, 'dit moest zijn zeer gunstig. Voor het akte-examen lager onderwijs U te Utrecht geslaagd de heer P. G. J. van Leeuwen, te Zwammerdam. De kerkeraad der Ned.-Herv. Gem. te Mphen aan den Rijn heeft besloten, een omd. tot den H. D. tot hulpprediker te benoemen, op A&n salaris van f 1200. D8. P. J. Wauter3, Herv. predi te Ter- 'Aar, heeft zijn zilveren omhtsfeest kerke lijk herdacht. Hij hield een predikatie over Hand, 1 8, middelste gedeelte. De afgetreden Minister van Marine, i gep. vice-admiraal Wentholt, heeft gis teren Den Haag verlaten, ten einde gerui- men tijd in Duitschland te verblijven. De oud-Minister werd o. a. tot aan den trein uitgeleide gedaan door zijn tijdelijken op volger, den heer Colijn, Minister van Oor- - Bij het bezoek van R. M. aan den Pre sident der Fransche Republiek zal ook de Minister van Buitenlandsohe Zaken, jhr. mr. De Marees van Swindieren, zioh naar Parijs bègeven en vergezeld zijn van Hr. Ma. gezantschapsraad te Brussel, jhr. Melvill van Carnbee. Htet raadslid Van der Pols heeft een motie bij den Rot'berclamschen Raad inge diend, waarbij deze den wensch zal uitspro ken, dat de burgemeester tot het houden van met muziek of gezang rondgaande of bet karakter van beloogingen dragende op tochten op Zondag geen vergunning meer Ml verleenen en verder besluit de gemeen telijke terreinen niet meer voor voetbalspel, tüegdemonstrati'es en dergelijke op Zondag beschikbaar te stellen. Door het Dag. Bestuur van den Ned. Tond van Chr. Prot. Post- en Telegraaf- beambten ,,Door Plicht tot Recht" is een ^res aan den Minister van Waterstaat Bezonden, waarin wordt te kennen gegeven, fot het hem leed heeft gedaan, dat de foorstellen betreffende f 20 toelage door oerste Kamer zijn verworpen, en wordt ^gesproken de hoop, dat de Min. wegen 'al vinden om te gemoet te komen aan jkn zorgvollen financieelen toestand van bat lagere personeel der Posterijen en Te legrafie. Gaarne wordt ingestemd met den kindertoeslag, mits zóó gewijzigd, dat niet, *anneer het kind 16, doch als het 18 jaar is geworden, de toeslag vervalt. Ten slotte wordt gevraagd het ophangen er lijst van voor straf voorgedragenen, Mowel als de straf, die is opgelegd, in de bestellerskamers. „"-B. en Ws. van Amsterdam vragen den d machtiging om aan de afd. A ister- °m Vau den Ned. Barbiers- en Kappers- 1 ten behoeve van den cursus in hee- renkappen dezer afdeeling, de op de be- Srooting voor 1912 uitgetrokken subsidie Van f 300 uit te keeren. „Uit de Hoofdstad'' in de „Prov. r°n. Crt." heet het, dat minister Talma Amsterdam door ambtenaren der ar- eidsinspectie een onderzoek laat instellen 0c»trent de toestanden in barbiers- en kap- P^swinkels. Er wordt geïnformeerd naar «talrijkheid van de bedienden, den ar- eidstijd, den Zondagsdienst, enz. en als ,.n Patroon op zijn beurt vraagt, waartoe ^langstelling dient, krijgt hij ten anfc- •ee ^at- men materiaal verzamelt voor n ai'beidsregeling in zijn bedrijf. In de 122ste algemeene vergadering der Alg. Vereeniging voor Bloembollen cultuur werd f 1500 uitgetrokken voor tul- penbeplanting te Parijs. Thans is bericht ingekomen, dat de Fransche autoriteit afwijzend heeft beschikt op het desbetref fend verzoek. De Koninklijke Ea-milie zal eenige da gen na de terugkomst uit Parijs de uitge stelde reis naar Dobbin ondernemen. („Tel."). Morgennamiddag zullen de Koningin- Moeder en de prinses van Bentheiin een bezoek brengen aan het sanatorium vOran- je-Nassau's-oord". De Amsterdamsche raadsleden Smit, Wibaut, Van Kuijkhof, Gulden, Wollring, Loopuit, De Miranda en Pothuis stellen den Raad voor te besluiten, dat in heb vervolg alle ambtenaren, beambten en werklieden, in vasten dienst werkzaam bij heb burgerlijk armbestuur, zullen worden benoemd en ontslagen door B. en Ws., In een vergadering van de vereeni ging „Tot behartiging van Protestantsohe Belangen" te Eist,, is toesloten, bij «die Kamerverkiezing in 1913 tegenover het R.- K. lid mr. Van Wijnbergen te stellen een niet- R.-K. candidaat, en daartoe in overleg te treden met alle Protestantsohe vereenigingeln in het hoofdkiesdistrict Eist. „Tubantia" verneemt, dat een groote groep arbeiders te Almelo besprekingen heeft gehouden, om in 1913 in plaats van mr. Aalberse voor de Tweede Kamer can didaat te stellen den heer H. J. Stins, te Enschede. Het aantal sociaal-democratische Raadsleden te Zaandam is weder met één vermeerderd, doordat met 494 stemmen als zoodanig gekozen werd' de heer Jbs. Groen, S.-D. A.-P. Zijn tegencandidaat, a'e heer C. de Mooy, R. -K. kreeg 427 stem men. Thans hebben 7 soc.-dem. in den Raad sitting, naast *7 vrija. on 6 lrDrkfilijlcWL In de fitting van den kerkeraad! der Ned.-Isr. Gem. te Doétinchem heeft de voorzittermedegedeeld, dat weldra een voorstel zal worden ingediend tot invoe ring van vróuwenkiesrecht. In de gehouden Raadsvergadering van Hoorn, is naar aanleiding vaneen ingeko men adres van marktbezoekers, die fa briekskaai aanvoeren, heb uur van aanvang van de kaasmarkt een halfuur vervroegd, gedurende Juni, Juli, Augustus en Sep tember. Ds. Pantekoek, sinds tien jaren predi kant bij de Ned.-Herv. gemeente te St.- Petersburg, heeft om gezondheidsredenen tegen 1 October ontslag gevraagd. Reeds deze week vertrekt hij naar ons land om hier herstel te zoeken. De arrond.-rechtbank te Almelo heeft ter vervulling eener vacature van rechter in haar ooilege opgemaakt de volgende al fabetische lijst van aanbeveling: mr. B. P. J. Plantenga, substituut-grifner bij de ar- rondissements-rechtbank te Almelo; mr. d'r. H. R. Ribbius, advocaat en pro cureur, rechter-plaatsvervanger in de ar- rondissements-rechtbank te Haarlem, jhr. mr. dr. G. W. van Viers c Trip, substi tuut-griffier bij de arrondissement-s-recht- bank te Rotterdam. Mr. H. de Bie, sub stituut-griffier bij de arrond.-rechtbank te Zwolle, is met het lot afgevallen tegen een van bovengenoemde candió'aten. BODEGRAVEN. Door een zestiental da mes en heeren is alhier opgericht een ten nisclub B. Z. In een algemeene vergadering is het reglement vastgesteld en een bestuur gekozen. Het veld voor de club zal dezer dagen in orde komen, zoodat met het spel spoedig kan worden begonnen. Bij de alhier gehouden publieke "vei ling ten overstaan van notaris Winter, te Woerden, van een huis op den Overtocht, is dit perceel in bod gebracht op f 2075 en op f 300 opgehouden. KATWIJK-AAN-ZEE. Van de Katwijk- sclie haringvloot zijn reeds twee vaartuigen uitgezeild, de overige zullen na Pinksteren vertrekken. Sommige zullen daags na Pink steren al uitvaren; de andere één of meer weken later. Wij vernamen, dat er dit jaar tien bomschuiten niet ter haringvangst zul len gaan. In verband met het uitzeilen der vloot- zal Zondag a.s. in de beide kerken bid stond voor de visscherij worden gehouden. De Sluisweg, alhier, zal nabij de stal houderij van den heer A. van Schie, waar hij zoo'n scherpe bocht maakt, aanmerkelijk worden verbreed. Die bocht is te meer ge vaarlijk, omdat de weg daar zoo steil op loopt, waardoor van de ééne zijde bijna al tijd snel gereden wordt. Door aankoop van een gedeelte grond van de heeren Haas noot en Hoek is het gemeentebestuur in staat gesteld dit euvel nu weg te nem-c VOORSCHOTEN. De rijksveldwachter, opziener van jacht en visscherij A. Witte- man, is bevorderd tot brigadier-titulair. J Afd. Leiden der Z.-H. Vereeniging; „liet Groene Kruis." Gisteravond hield de afd. Leiden van de Z.-H. Vereen. „Het Groene Kruis" haar algemeene vergadering in een der zalen viva „In den Vergulden Turk". De weinig druk bezochte vergadering werd geleid door dr. J. A. Schreuder. Na lezing der notulen van de vorige al gemeene vergadering, deed de secretaris, dr. H. J. Taverne, verslag over de werkzaam heden der afdeeling over het derde vereeni- gingsjaar, loopende van 1 Mei 1911 tot 30 April 1912, waaruit bleek, dat alle werk zaamheden der afdeeling waren vooruitge gaan en zij zich in toenomenden bloei mag verheugen. Zoo werd door dr. Boonacker, bijgestaan door zuster Hartjens, een .cur sus gegeven in de behandeling van bedrijfs ongevallen in do maanden -October en Nb- -vember, toen 14 personen, en in December en Januari, toen 18 personen dozen cursus volgden, waarop straks een licrhalingscur- sus zal volgen. De Regeering- verleende voor dezen nuttigen leergang een subsidie van f 200. De toestand van het verbandmateriaal in vele fabrieken en daardoor ook do behan deling van vele kleine ongevallen, laat nog te wensohen over, doch wordt door een cur sus a-ls deze voorn itgebracht. Het aantal verplegingsartikelen in hot ma gazijn aan de Pieterskerkgraeht werd we der belangrijk vermeerderd. Het aantal voor langoren of kortoren tijd uitgeleende arti kelen bedroeg 375, tegen 226 in het vorig en 138 in het eerste vereenigingsjaar. De artikelen bevinden zich in goeden staat, dank. zij de goede zorg van den penning- meesteav den heer J.. Graf, die daarover het toezicht heeft en zuinig behoor voert. De begrooting voor 1912 werd door het be stuur ontworpen op f1373 in ontvangst en uitgaaf, zijnde bijna f 600 booger dan -het vorig jaar. Het ledental vermeerderde met 118 en klom tot 794, terwijl 373 leden voor kleine pres taties door de zuster der a(d. verleend 50 ets. extra bijdroegen. Het aantal dezer pres taties bedroeg 1207. Het bestuur heeft deze wijze van wetr- ken echter na onderzoek eener commissie, bestaande uit de heeren Boonacker, De Jong en Mulder, veranderd in dien zin, dat deze kleine prestaties thans worden verricht door vijf zusters, waarvan één R.-K. is, mot wie de afdeeling een overeenkomst heeft ge sloten en dat daarvoor een tarief is ge maakt naar drie klassen, waarin de leden, die .van de hulp eener zuster gebruik wil len maken, zich zelf kunnen plaatsen. Dit tarief is zeer billijk en men voorkomt het gevaar, dab vvegens te groóbe drukte één zuster niet alles af kan doen. Het dool is, zoo mogelijk het tarief nog te verlagen, terwijl, zooals de voorzitter later deed uitkomen, het ideaal is op den langen duur een of meer zusters voor vast aan de afdeeling 'tie verbinden tegen een behoo rlijke bezoldiging. Nadat den secretaris dank was gebracht voor zijn keurig en zeer uitgewerkt ver slag, deed de penningmeester, de heer J. Graf, eenige mededeelingen omtrent den financieelen toestand. De inkomsten bedroe gen f 1509.14^, waaronder f 1017.50 aan contributies. De uitgaven beliepen f 971.95, zoodat het batig saldo bedroeg f 537.19.V. Het doel is in het vervolg van het sal do, kinderen van leden, die het noodig heb ben, in een gezondlieidskolonie te doen ver plegen. Dit jaar kon dit echter nog niet geschieden, omda'b deze zaak overleg eischt met het hoofdbestuur. Men hoopt terecht, dat dit nu'btig werk een goede propaganda voor de afdeeling zal zijn. De heer Boonacker, die met mr. Coebergb de rekening van den penningmeester nad nagezien, bracht daarover rapport uit en prees het beheer van den heer Graf. In de vaca'bure, ontstaan door het bedan ken van mej. Naudin ten Cate, die metter woon naar Noordwijkerhout is vertrokken, werd benoemd mej. M. Tieleman. Eindelijk bracht de heer Boonacker, cTie als afgevaardigde den in October gehouden algemeene vergadering had bijgewoond daarvan verslag uit, waarna de vergade ring werd gesloten. Bakkers-tentoonstelling. De uitslag van den Gezellenwcdstrijd, uit gaande van de vaktentoonstelling alhier lis als volgt: Klasse I. Brood. No. 24 Joh. Hakkaart, eere-prijs, vcrg.-zilv. medaille en 5 gld., werkzaam hij J. Raaphorst, Pasteurstraat. No. 6. Bern. Beulink, 1ste pl\, verguld zilveren medaille en f 2.60, werkzaam by Beulink, Mare. No. 37. J. Wanninklioff, 2de pr. zilveren medaille en f 1, werkzaam bij de wed. II. J. Wanninklioff, te Noordwijk-Binnen. No. 31. R. L. Kallenberg, 2de. pi*, zilv. mcd., werkzaam bij Elsgeest, te Noord wijk. No. 29. Carol Campfcns, 2de prijs, zil veren mod., werkzaam bij de firma Koole, Nicola en Co. No. 39. L. Verhaar, Dipl. voor bronzen med., werkzaam bij J. v. Velzen, te Oegst- geest. No. 17. C. J. Schaap, 2de pr., zilveren medaille, werkzaam bij H. G. v. Noort, Doe- zastraat. No. 33. M. HolLe, diploma voor verg-zilv. mod., werkzaam bij C. J. van Velzen, Rijn dijkstraat 4. No. 35. G. J. F. H. Moll, diploma voor zilveren med., werkzaam bij F. Haalebos, Oude Rijn 11. No. 5. J. van Dokkum, diploma voor bron zen med., werkzaam bij Z. v. d. Mey, Mare. No. 16. H. Winterkamp, diploma voor bronzen med., werkzaam bij H. F: v. Noort, Doezastraat. 23. A. v. d. Aar, diploma voot bron zen med., werkzaam bij C. J. van Velzen, Rijndijkstraat 4. No. 28. A. J. Wildenburg, brouz- med. 3de prijs, werkzaam bij C. J. van Volzen, Rijiidijkstraat 4. Klasse II. Pain de luxe. No. 37. J. Wanni.nkhoff, eere-prijs, verg- zilv. med., met f 5, werkzaam bij de wed. Wanninklioff, te Noordwijk. No. 24. Joh. Hakkaart, 1ste pr. verg-zilv. med. en f2 50, werkzaam bij J. Raaphorst, Pasteurstraat. No. 29. G. Campfcns, 2de pr., verg-zilv. med. mét f 1, werkzaam bij de fa, Koole, Ni- cola en Co. No. 22. M. Paats, dipl. voor zilv. med., werkzaam bij J. Raaphorst, Pasteurstraat. No. 13, W. de Vos, zilv. med. 2de prijs, werkzaam bij do firma Koole, Nicola on Go. No. 36. Abr. van Weeren, bronz. mod., 3de prijs, werkzaam bij F. Haalebos, Oude Rijn 11. No. 12. L. P. v- Es, bronz. med., 3de pr., werkzaam hij L. v. d. Mey, Mare- No. 33. M. Holle, bronz.' med., 3de prijs, werkzaam hij C. J. vanVelzen, Rijndijk- straat 4- K las se UI. No. 52. H. C. van Noort, verg-zilv. med. en 5 gld. Eere-prijs, werkzaam \>ij Pêtcrso, Noordeinde. No. 50. A. Catin, zilv: med., Is te pr., en f 2.50, werkzaam bij C. Peperkorn, fir ma Aalberse, Oude Rijn. No. 54. H. v. d. Werf, 2de pr., zilveren, med. en fl, werkzaam hij J. v. d. Werf, te Noordwijk. Maatschappij der Nederland- sche Letterkunde te Leiden. Deze Maatschappij houdt 12 Juni alhier haar jaariijksche vergadering, waarin na een openingswoord van prof. Kalff, den voorzitter, en de gewone verslagen, prof. Salverda de Grave, uit Groningen, een voordracht zal houden over „Taaibetrek kingen van Nederland en Frankrijk." In de bijeenkomst van de Commissie voor Geschied- en Oudheidkunde, den vo- rigen avond, zullen als sprekers optreden: dr. E. Wiersum over „Johan van der Ve- ken, koopman en bankier te Rotterdam, 15831616", en dr. M. G. de Boer, over „Het nemen der Zilvervloot (1628). De Vereeniging „Het Nederlandsche Lied" heeft aan haar leden weder een bundel liederen van Groot-Nederland, ver zameld door F. R. Coers Ezn., gezonden en wel „Uit den Nederlandschen Gedenck- clanck van Adrianus Valerius (1626), Der de reeks" bestaande uit: Geluckig is het Land, Hoe groot, o Heer, Bitter droeve klachten, Sijt nu verblijt, Al uwe boos aonslagen, Men brand, men blaeckt, Hoe loopet volo dus oneenig, Laet sang en spel, O Heer 1 wat hebben wij nu hier al onge- vals. Elk lied heeft een aanteekening, welke o. a. de gebeurtenis meldt, waardoor het lied is ontstaan. Groot kunstenaarsfeest. Den eersten Juni a.s. zal de jonge Ne- derlandscho Toonlvunstcnaarsvereeniging in het Concertgebouw te Amsterdam een groot avond-kunsten aars feest organisoeren, waar aan, behalve de uitvoering van een artistiek progTamtma, verbonden zal zijn een bal- champêtre, in dcu tuin van het Concertge bouw; een tombola, fancy-fair, cabaret, chat noir, bioscope van levende figuren, enz. Ter "uitvoering van liet programma zullen haar medewerking verleenen de dames mevr. MannBouwmeester, A li da TartaudKlein, «C. van Dommelen, Van WesterhovenHol- trop, Speenhof fPrins. ChrispijnVan Moe teren, SpoorC'arelsen on SchillerItaliaan- der, en de heeren Louis de Vries. Jan Musch, Lcbo, Pisuisse. Blokzijl, N. de la Mar, Speeai- liof'f, Ko Arnoldi. E. van Praag, Clir. de Vos (Antwerpeni Simon de Nijs, C. van der Linden, Henri Engelen, terwijl oen koor van 100 stenimeu, onder leiding va'n den heer H. van den Bergh, zich mede zal doen hoeren. Do opbrengst van het feest strekt tot sterking van de finajooieele draagkracht der Vereenigingen, die ook aan voorzieningen der behoeften van den ouden dag harer leden» uitkecring bij werkloosheid, ziekte enz., haar aandacht wijdt. De prijsvraag voor het Rotter-, damsche Raadhuis. Een aantal architecten heeft een adres gericht aan den Rotterdamschen Raad, waarin zy o. m. te kennen geven, dat .zij liet ten zeerste betreuren, dat de heer H. P. Berlage werd uitgenoodigd tot hefc inzenden van een plan. Prijsvraag voor eenAffiche voor de internationale G a a. tentoonstelling te Amster dam. De jury voor bovengenoemde prijsvraag meldt, dat na herhaalde schiftingen vijf ontwerpen overbleven, die door de jury geacht werden de besten te zijn; die onder de motto's „Licht, Kracht en Warmte"» „Triplex", „Eurythmie," „Gasbedrijf" en „Helios" ingezonden. Het laatste ontwerp verwierf den eersten prijs. De vervaardi ger liiervan bleek te zijn de heer Jac. Jon- gert Jzn., te Purmerend. Verder besloot de jury den tweeden prijs te verdeelen tusschen de ontwerpen, inge* zonden onder de motto's: „Triplex", „Eurythmie", „Gasbedrijf." De vervaardiger van het ontwerp „Eyrythmie" wenschte echter zijn naam niet openbaar gemaakt te zien en weigerde eveneens de belooning te ontvangen, zoo dat ten slotte de tweede prijs verdeeld werd tusschen „Triplex" en „Gasbedrijf." Bij de opening der enveloppen bleek de ver vaardiger van het ontwerp „Triplex" to zijn de heer H. J. Wolterrte Laren (Gooi), en die van het ontwerp „Gasbedrijf" d'e heer Tj. Tjeerde, te Amsterdam. Strindbergs begrafenis. Strindberg heeft bij zijn begrafenis to Stockholm jalle officieels doen bannen. Zijn verlangjen was: de eenvoud. Doch die bografenis, is een indrukwekkende hulde geworden aan den vrienjd des volks. Er waren ongeveer 30.000 menschen op de been. Georganiseerde arbeiders waren ge- noodïgd de kist te torsen. Stads- en lands- regeering waren vertegenwoordigd. Om do groeve kwamen 120 vereenigingsvaandels te staan. P e 1 a y o. f De Spaunsolie schrijver Pelajm is over- loden. Het koninklijk echtpaar stuurde telegram'-.- men aan de familie van den schrijver en aan het gemeen bebos tuur van Santander, waar Pelayo geboren werd. In den Senaat, waarvan Pelayo lid was1, werd de zitting opgeheven ten teeken va», rouw. Do Kamer hoeft oen solirijven van deelne ming aangenomen, doch zette wegens drukke werkzaamheden de zitting voort. Miiiisterpensiociicnu Do lieer Roodhuyzen schrijft in „Enkh\ Crt." De heer .Wentholt is dus Excellentie-af, en! zal weldra, zooals eenige sociaal-democrati sche organen met zekere neiging, om dat te misgunnen, den volkc kond deden, den dienst verlaten met het hoogste ministars- pensio&n, zegge f4000. We halen deze zaak op, omdat zo ons aan! twee kanten ergert. In de eerste plaats door de onjuistheid der voorstelling. Er zullen toch weinig ex-ministers zijn, die zoo weinig ministerspersioen zullen trekken als de hoor Wentholt. Het zullen slechts eenige honder den guldens zijn, en wel om deze eenvoudige reden, dat hij, zoodra hij den dienst verlaat, f3000 pensioen krijgt als vice-admiraal, plui de verhooging voor de jaren, in Indic door gebracht. Maar in de tweede plaats zouden wij dezen bodillcrs wel eens willen vragen, of zij er bezwaar tegen hebben, dat een mi nister pensioen krijgt. Die daarop ja zou zeg gen, plaatst zich op het meest ondemocrati sche standpunt, dat ten deze kan ingenomen worden; als er. geen pensioen aan het mi nisterschap was! verbonden, zou de keuze ge heel beperkt zijn tót de gefortuneerdenen het pensioen is waarlijk niet te hoog; wij ken nen dan ook wel ex-ministers, die door hun ministerschap financieel heel wat minder zijn geworden, maar voorbeelden van liet te- gendoel zijn ons niet heleend. Wc wilden hierover ons har teens luchten, omdat het tegenwoordig nogal eens gebeurt, dat er op die ,,hooge"( ministerpensioenen gesmaald wordt; dat geeft succes in zekere meetings. Katwljk-aan-Zee. Aangekomen: „Handel en Zeevaart," Klaa$ Klok, f352.

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 1