N°. 16018 Vrijdag 10 >Xei. A*. 1912. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant". PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 16 regels /"1.05. Iedere regel meer /'0.17|. G-rootero letters naar jlaatsrnimte. Kleine advertentiën yan 30 woorden 40 Oents contant i elk tiental woorden meer 10 Oents.Voor het inoasseeren wordt/0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden f l.io. Baiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd syn 1, 1,30. Franco per post 1.65. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden Gezien het verzoek van A. Troostwijk om vergunning tot oprichting van een eel- goedfabriek in het peroeel Maredijk No. 157, Sectie L No. 1011, waarin geplaatst lul'en worden 8 elektromotoren, waarvan van 3, 6 van 2 en 1 van p.k. Overwegende, dat het onderzoek ter zake fiog niet is geëindigd; Gelet op artikel 8 der Hinderwet; Hebben besloten: de Missing op het verzoek te verdagen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 9 Mei 1912. J1IXDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden Gezien het adres van de Naamlooze Ven- f nootschap Stoom-wasch- en strijkinrichting nDe Valk" om vergunning tot uitbreiding yan de stoom-waschinrichting in het perceel (óioelaan No. 2, Sectie L. Nos. 690, 691 en )2, door plaatsing en in-werking-stelling van een stoommangel, twee waschmachines en een droogcoulissen-apparaat; Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinder wet; Geven bij deze kennis aan het publiek dat genoemd verzoek, met1 de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Vrijdag 24 Mei aanst. '6 roormiddags te elf uren, op het' Raad huis, gelegenheid zal worden gegeven, om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor gemeentebestuur of een zijner leden «ijn verschenen ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leidën, 10 Mei 1912. De waterleidiugskwestie te Voorschoten. Bat in den regel ook hetgeen, iu de om liggende gemeenten plaats grijpt, onze be langstelling heeft, spruit voort uit tweeër lei oorzaak. Ten eerste: men heeft er een paar dagen galeden kennis van kunnen nemen, dat een onzer lezers de opmerking maakte, dat van de omliggende gemeenten zulke lange ver werden opgenomen. Daarom, heeft liet •JvelLioht zijn goede zijde er eens op te wij - dat één derde van de oplaag van om blad naar de gemeenten om Leiden wordt yorzoaden. hi de tweede plaats: onze belangstelling Vloeit voort ,uit het feit. dat het wel en in onze gemeente in nauw verband staat biet wat er op velerlei gebied in de om Leiden liggende dorpen gebeurt. De wél* 'Vaart, (de vooruitgang dier dorpen beteer jkerït ook, dat het onze stad goed gaat. bit in aanmerking genomën, zal het niemand Verwonderen, dat wij onze bijzondere aan zeilt hebben gewijd aan de kwestie inzake 'Bï waterleiding te Voorschoten. Het gemeentebestuur van Voorschoten ver dient den lof van vooruitstrevend te zijn de meest gunstigste beteokenis van het fltoord. Het durft in het economisch belang met betrekking tot de volksgezondheid fjtogen aan, w^ar zelfs grootere gemeenten Voor terugdeinzen. Voorschoten was een der ®*rste gemeenten in den omtrek, die zich met heiden verstonden over de levering vain Liet is de eerste gemeente, die den Leid- Wlmn Keuringsdienst voor eet- ën drink- en te hulp roept, om ook haai- gemeente- Jtoen tegen vervalsching te vrijwaren. En towijl men schier overal ten plattenlande het watervoorzieningsvraagstuk nog P';° raad weet, zelfs niet eens met Staats- lllp, heeft de gemeente Voorschoten een ittn waterleiding in exploitatie gebracht, tordoor zij een voorbeeld heeft gegeven jj 'iet ê'öhëele land. Is Voorschoten niet -J gemeente in het land niet eén »S«n waterleiding bj If ^aar, de gemeentenaren, wetende dat fcK Zwatel- in vele gevallen te Wen- L €Q.overHet, hebben om een betere water- gevraagd; maar wia had kun- 'durf IL^:'ejl' d^t het gemeentebestuur den Vat- -fv?- ^^Lbeii zelf de exploitatie 'eener L i 1®* hand té nemen, en wie kun- zoo laatste g*r fcfo. J-auig' ter hand té némen, en wie SüofwT °Pen' ^ez® exploitatie reeds zou' ^deeTen? Daar is in de laa "Vergadering min of méér schamper sproken van do waterleiding als troetelkind van den burgemeestermaai- het behoeft niemand te verwonderen, dat het gemeente bestuur en in de eerste plaats de burge meester, die ongetwijfeld het grootste aan deel in de oprichting heeft gehad, daarop met zelfvoldoening terug zien on niets lie ver willen, dan dat in den kortst mogelijken tijd en .tegen den minst mogelijken prijs er zooveel mogelijk van wordt geprofiteerd. Uit deze beweegredenon is dan ook te verklaren hot voorstel, door B. cn Ws. bij den Raad aanhangig gemaakt, om de eigena ren van peroeelen, welke daarvoor door hun ligging in aanmerking komen, i>3 verplichten tot aansluiting aan de waterleiding, met uitzondering van die percoelen, waarvan na deskundig onderzoek is gebleken, dat hot drinkwater niet nadeelig voor de gezondheid wordt geacht. Er zijn nu 150 peroeelen aangesloten, maar 'er staan nr nog altijd 350 pcroeolon bui ten. Het spreekt vanzelf, dat, wanneer het hiccrciideol dier 350 ook werd aangesloten, de waterleiding beter zou rendeeren; van daar, dat B. en ,Ws„ die niet een groote bate uit dit gemeentebedrijf willen halen, voorstelden do .tarieven aanmerkelijk to ver lagen, in welke verlaging dan natuurlijk ook de nu, roods aangeslotenen zouden doelen. Een voordeel voor do nieuw aangeslotenen zou echter bovendien zijn, dat de gomeonbe den aanlog tiot aan de woning voor haar rekening wilde nemen. JDit voorstel, hoewel voorloopig in don gemeenteraad vrij gunstig ontvangen, er was in de voorlaatste raadsvergadering to gen opgekomen vond onder de gemeente naren ook vele tegenstanders. Een adres, van 122 handteekeningen voorzien, was in gekomen, waarin er op werd aangedrongen die voorstellen niet aan te nemen. De adresseerende belangstellenden zullen voor het meerendeel wel uit financioele over wegingen zich hebben verzet. Wie een war tervoorziening heeft en voor zichzelf niet overtuigd is Van de ondeugdelijkheid van ■dit water, maakt daarvoor liever geen kos ten, vooral niet, wanneer men de woning verhuurt. Het persoonlijk belang telt altijd geducht mee en men is in dit geval licht geneigd daarvoor liet algemeen belang en vooral als liet de Rygiène betreft, ter zijde te stellen. Maar op dit standpunt staat het gemeente bestuur, staat een lichaam als ide Gemeen teraad niet. Dit heeft in de eerste plaats* voor de belangen van liet algemeen op te komen. Kan daar méde het belang van een door de geméente gevoerd bedrijf in over- eenstem'ming worden gebracht, zooveel te beter; maar het algemeen belang moet pro- domineeren. En nu zal niemand ontkennen, dat liet Water voor zieningsYTa agstuk wel degelijk 't algemeen belang raakt. Een verontreinigde put kan een epidemie over een plaats, somfe over een gewest brengen. Het gaat piet op, wat een Raadslid bij de behandeling van dit onderwerp in de laatste vergadering zeide: „Als ik modder wil drinken, dat gaat een ander niet aan!" Met uw welnemen, mijnheer, als u gaat wonen als Robinson Crusoë, maar anders wel! Wanneer u zich infecteert ©n door ©ein besmettelijke ziekte wordt aangetast, dan loopt uw omgeving ook gevaar van besmet ting en daarom moet de overheid er voor zorgen, dat u geen modder, maar zuiver leidingwater kunt drinken. Het beroep op de vrijheid en het scher men mot dwang, ging onz-es inziens bij deze gelegenheid dan ook niet op. Waar zou men dan blijven met onze gelieele sociale wet geving? Iemand te dwingen op een bepaald uur zijn winkel of zaak te sluiten, zooals liier en daar geschiedt, is nog geheel iets anders dan op te leggen een niet-deugde- lijke watervoorziening te vervangen door een „andere, waarbij geen gevaar voor be smetting behoeft te worden gevreesd. Het besluit door den Raad van Voor schoten genomen, trouwens slechts mét ©én meerderheid van één stem', lijkt ons dan ook niet in het algemeen gemeentebelang. Het voorstel van B. en Ws. leek ons aller minst het opleggen van een ohgeoorloof- den dwang en, in aanmerking genomen de tegemoetkomend© houding, die men tegen over de nieuwe contractanten aannam, cn ge zien de zeer billijk© tarieven, allerminst on aannemelijk. Men zou er den gezondheidstoestand ip de gemeente' m'ee hebben bevorderd en het algemeen belang der gemeente mee gediend hebben, terwijl het de exploitatie dér wa terleiding ten goede zou zijn gekomen. Laat de Raad zich nog maar eens beden ken; misschien kunnen B. en Ws- het voor stel nog wel eenigszins wijzigen, waardoor hog duidelijker, dan nu liet geval was, uit komt, dat de eigenaren van peroeelen, waarin ïnén goed water heeft, niet wórden gedwon gen, en weet mén er een middel op het, zoo gewijzigd, nog aan te nemen. WÜ zouden het inderdaad in het belang der gemeente achten. Leiden, 10 Mei. Mej. J. H. Klootwijk, alhier, is in Den Haag geslaagd voor het apothekers assistent-examen. De heeren M. A. ten Kate en J. Klei- nepier, alhier, zijn te Haarlem geslaagd als onderwijzer. Te Utrecht slaagde de heer D. van Wijk, van Gouda. Na gehouden examen zijn bij de Rijks normaallessen te Katwijk toegelaten tot de eerste klasse: A. A. Owel, van Leiden; J. van der Weijden, van NoordWijk; J. van Elburg, van Katwijk-aan-Zee; G. Ravers- bergen, van Rijnsburg; H. Hoff, van Oegstgeest en J. Blom, vap Leiden. Tob de tweede klasse: H. van der Plas en J. Zwanenburg, beiden van Leiden. Tot den voorbereidenden cursus: J- Over, van Noordwijk-aan-ZeeA. van der Weijden, van Noordwijk-Binnen, en M. van Rossen, van Katwijk-aan-Zee. Ds. F. C. Meyster, te Zegwaard, heeft het beroep naar de Geref. Gem. te Rotterdam aangenomen. Onder begunstiging van mooi weder, maakte II. M. de Koningin gistermiddag per auto een tocht van ruim twee uren door Noord-Holland, waarbij werden be zocht Broek-in-Waterland, Monnikendam, Volendam en Edam. H. M. de Koningin-Moeder is gister avond om tien uren te Heidelberg aange komen. H. M. logeert in het Schlosshotel. Voor den Indischen dienst is o. a. be stemd bij den post- en telegraafdienst, om, na te zijn benoemd tot commies 3de kb, té worden belast met de waarneming der betrekking van commies 2de kl., de lieer A. van Dooren, te Voorschoten. Naar aanleiding van de door B. en Ws. van Amsterdam voorgestelde wijziging van de verordening tot regeling van het openbaar lager onderwijs, 'heeft de sociaaL democratische Raadsfractie een aantal amendementen ingediend. De jaarwedden van de onderwijzers wenscht zij te bepalen op f 800—f 1800; die van de onderwijzeres sen op f 600—f 1600; die van de onderwij zers en onderwijzeressen in het handteeke- nen en de gymnastiek per wekelijkscli les uur op f 40f 65. Gehuwde onderwijzeres sen, die de zorg voor een gezin hebben, wenschen zij gelijk te stellen in salaris met gehuwde onderwijzers die in dat geval ver- keeren. De Vereeniging van Handelaren te Groningen heeft aan den Minister van Binnenlandsche Zaken een adres gezonden, waarin wordt gezegd: dat zij den Minister met den meesten aandrang verzoekt te willen bevorderen, dat zoo spoedig moge lijk een Rijkskeuringsdienst van voedings- en genotmiddelen worde ingevoerd. De stemming voor een lid van den ge meenteraad van Zaandam had den volgen den uitslag: Geldige stemmen 863. Jbs. Groen, S.-D. A.-P., 342; C. de Mooy, r.-k. 295 en J. Westenberg, lib., 226 stemmen. Alzoo herstemming tusschen d'e heeren Groen en De Mooy. Naar aanleiding van een vermeende fraude met het examen voor candidaat- gemeentesecretaris althans het vermoe den, dat vele candidaten bekend waren met de opgaven zal het den examinandi voortaan verboden zijn een verzameling wetten op het examen mede te brengen. Men schreef van Urk aan de ,,N. R. C.": Na de gehouden kerkvisitatie hebben kerkvoogden en kerkeraad hun ambt neer gelegd en het archief, alsmede de kerke lijke kas, ter beschikking gesteld van kerk- visitoren. Naar ik verneem zullen kerk voogden en kerkeraad met een deel der gemeenteleden gezamenlijk hun lidmaat schap bij de Ned.-Herv. Kerk opzeggen. Onder voorzitterschap van G. baron de Grancy, uit Vucht, is te Utrecht een algemeene vergadering van de Vereeni ging tot bevordering der Bijenteelt in Ne derland gehouden. Zij was druk bezocht; vertegenwoordigd waren 73 afdeelingen. Blijkens het jaarverslag is 1911 voor de bijenteelt ongunstig geweest door de aan houdende droogte. Gelukkig staat hier tegenover een vermeerderde belangstelling in de bijenteelt. Aangekocht werd in totaal 125,000 K.G. suiker, waarvan na denatu reering 120,000 K.G. werd afgeleverd. De slechte oogst was oorzaak, dat er weinig honigmarkten werden gehouden; de prij zen waren over het algemeen hoog; de handel in Duitschland breidde zich uit, het middelpunt schijnt Beieren te zullen wor den. De coöperatie aankoop van benoodigd- heden voor de bijenteelt nam ook dit jaar sterk toe. Het aantal afdeelingen bedroeg op 1 Janari 1912: 77 met 42Ö8 leden, tegen 67 met 3646 leden op 1 Januari 1911. Sedert 1 Januari 1.1. is het aantal afdeelingen gestegen met 15 en 579 leden, zood'at de vereeniging thans 92 afdeelingen telt met 4887 leden.- 1 De ontvangsten bedroegen f 6689.21 en de uitgaven f 6491.65*; batig saldo f 197.5ö£. HAARLEMMERMEER. Op de voor dracht ter benoeming van een onderwijze res te Hoorn komt nummer twee voor mej. M. de Boer, werkzaam aan cle openb. school te Lisserbroek. In verband met het uitdiepen der hoofdvaart ten Z. van de Lisserbrug, was gisteravond een baggermolen op weg daar heen. Het bleek, dat deze niet onder de Venneperbrug door kon. Van alle kanten kwamen nieuwsgierigen toeloopen. De jeugd was natuurlijk goed vertegenwoor digd. Om de schuit te doen zakken, werden tientallen van jongens over de brugleuning geholpen en in het nauwe ruim geborgen. Dat was een pretje voor cle jeugd en een uitkomst voor den baggermolenbaas; de schuit zakte eenigo centimeters, werd met behulp van dommekrachten nog wat om laag gedrukt, en zoo geraakte na lang wor stelen men ten slotte onder de brug door, waarna de jongens weer uit hun vrijwillige gevangenschap ontslagen werden. T. Boon, arbeider, wonende aan den IJ weg, nabij dle-n Kruisweg, is zoodanig mishandeld, dat zijn toestand, volgens den behandelenden geneesheer, hoogst zorgelijk is. De politie heeft reeds een ernstig onder zoek ingesteld, dooh daar de mishandeldo nog moeilijk een verhoor kao ondergaan, is het resultaat nog niet bevredigend. De mishandeling is in den nacht geschied, zoo dat er weinig getuigen zijn te vinden. KATWIJK-AAN-ZEE. In de zaal voor Ghr. Belangen aan de Voorstraat alhier werd de jaarvergadering gehouden der Chr. zangvereeniging Excelsior", direc teur de heer N. van Beelen. De Vereeni ging telt 36 leden. De uitslag der gehou den bestuursvergadering was, dat gekozen werden de heeren: tot isten voorz. N. van Beelen, tot 2den voorz. A. Haasnoot Lz., secretaris W. Haasnoot, lsten penning meester J. v. d. Marei. 2den penningmees ter C. Rijnsent. Donderdagavond kwam hier met ver- sche visch voor de kust de logger K. W. 117 „Noordzee III" schipper Jb. v. Duy- venboden. De besomming bedroeg f 45.70. RIJNSBURG. De Darwin-veiling van gisteren, onder directie van de heeren A. d'e Mooy Jr. en H. Bader, trok zeer vele koopers, zoowel van hier als van elders, die blijkbaar veel kooplust hadden en de tulpen flink aan de waarde brachten. Er werden zelfs liooge prijzen gemaakt. The Sultan f 2.15 per 25 regels; Harry Leith f 4 p. 30 r.Dreain f 3.50 p. 30 r. May Queen f 11 p. 32 r. Verder werd alles per 40 regels verkocht: William Cop land f 18; Bosboom Toussaint f 13; Pales f4; Rox Ane f 5.25Alec Blue f 8.50; Grand Maitre f 2.50; George Sand f5; Gretsche f 6; Cirano de Bergerac f6; Lorentia f 6.50; Pride of Haarlem f 18; La Candeur f 26; Era Angelico f 15; Farneoombe Sanders f 20; Glory ruim f 23Generaal Kolder f 2.50; Minnesota f 6.75; George Man f 8-25; Clare Buth f 21.50; Baron de la Tounager f 16Mahony f5; Mr. J G. Bakker f8; Greuoe r. f 26; Phy- sche f 54; Faust f 4; Nigero f 12 Queen Alexandra f 11. WASSENAAR. De Coöperatieve Boeren leenbank vergaderde gisteravond onder lei ding van den heer J. W. Schiff. Uit de rekening en balans, die een halfuur ter in zage lag, bleek, dat er dit jaar een belang rijk kapitaal was verhandeld. De totale omzet overschrijdt het millióen. Aan spaar gelden werden ontvangen f 131,313.40, terugbetaald f 102,778.04. Aan voorschotten werd terugbetaald f 10,047.10; opnieuw werd uitgegeven f 7625. In loopende reke ning werd terugbetaald f 102,778.04; uitge geven f 409,317.23. De netto-winst bedraagt f 901.25. Dit bedrag wordt gevoegd bij het reservefonds. De heeren P. v. d. Marei, direoteur, en Joh. Ruygrok Pzn., lid van dén Raad van Toezicht, werden bij accla matie herkozen en namen hun benoeming aan. Besproken werd de agenda voor de alg. verg. te Utrecht. Het salaris van den kassier blijft onveranderd. Op voorstel van liet bestuur blijft de rente voor spaargel den bepaald op 3* pCt. Bij de rondvaag werd er de aandacht op gevestigd, dat sommige leden de presentie lijst komen teekenen en dan verdwijnen. Het bleek, dat er 19 de zaal hadden ver laten. De schriftelijk opgegeven redenen van afwezigheid zijn ook niét altijd ge grond. Een en ander wordt gedaan om de boete te ontduiken. De vergadering mach tigde hetbestuur degegrondheid der rede nen te onderzoeken, en bij voldoende gron den de boete niet toe te passen. Een der leden meende, dat het verstrekken van geld soms wat lang duurde. De Voorzitter zei- de, dat bestuur en Raad van Toezicht actief genoeg zijn, doch dat er veelal tijd noodig is om naar soliditeit van aanvrager of borgen "onderzoek te doen. Het bestuur heeft daar reden toe. Bij Kon. besluit is met ingang van Mei aan den tweede klerk bij het staatstoezicht op de mijnen J. B. Z. H. Meyers, op /iju verzoek eervol ontslag verleend uit zijn be trekking en is meb ingang van 15 Mei als zoodanig benoemd Th. van Lier, te Lobith. Gemeenteraad v. Haarlemmermeer. Voorzitter: burgemeester Slob. Aanwezig alle lodmn. Do heer Joh. Vevkuyl Pzn. legt in handen des oorzitters de bij de wet vereischte eeden af. De Voorzitter meent, dat heb voor den hoer Vorkuyl iets aantrekkelijks moet heb ben in dit college plaats te nemen, in den Raad, waar wijlen zijn vader zoo lange jaren een eervolle, invloedrijke positie innam. Do andere leden, aldus spr., begroeten u met vriendschappelijke gevoelens; ik vertrouw, dat de goede verstandhouding niet door u verstootrd zal worden; ik wensch, dat door u oolc nog veel gedaan mag1 worden aan de bolangen dor gemeente, cn dat de urein, dio u hier zult zijn, altijd de meest ge noeglijke uren mogen wezen. De heer Verkuyl dankt den Voorzitter voor zijn vriendelijke woorden. Hij hoopt, dat God hem bij de gezondheid zal bewaren, om onder do gewaardeerde leiding dos Voor zitters mede te werken tot welziin der ge meente en haar bewoners. B. en Ws. stollen voor op de vraag van den heer Van Zij verden in de vorige zit ting om de presentiegelden der Raadsleden vooitaan op een rol té be talon en het zegel daarvan voor rekening der gemeente to ne men. Wordt bij acclamatie goedgekeurd. Ged. Staten hebben op de reclame hoofd, omslag van J. va.n Dalfsen afwijzend be schikt. Goedgekeurd wordt het ondershandsch aan besteden van vijf niet-gegunde perccelen on derhoudswerk aan de scholen ën scliooHiiiL zon. Aan H. Groenenberg wordt vergund Jict plaatsen van een steen op het koopgraf 1st© Idasse No. 38. Op een verzoekschrift van W. de Jong, om verlaging van vergunningsrecht, dab thans f 37.50 bedraagt, wegens Dieuwe con currentie, wordt op voorstel van B. en We. besloten den aanslag op f 25 te brengén en de huurwaarde op f 100. Afwijzend wordt bescliikt op een adres van A. Kraak, waarin verzocht wordt heni afwijking van de rooilijn toe t3 staan. Kraak' zal eerst een bouwplan bij B. en Ws- heb ben in te dienen. Goedgekeurd werdende fin. oomni. ge hoord: een voorstel tot het aangaan oener tijd. kasgeldlcening, groot f 5000, hoogstens ad. 5 pCt.voorstellen tot vaststelling van suppl. begrootingen, dienst 1911 en 1912 en een voorstel tot aankoop van een oy- olostyle en een tweede schrijfmachine, waar voor f 350 geraamd is. Bij do rondvraag vraagt de heer O vermeer hoe liet staat met de gaslevering en tevens of er gedurende den zomer één lan taarn mag branden aan de brug t© Niouw- Yennep. Over het eerste zal de Voorzitter in besloten zitting mededeelingeii doen en wat het tweede betreft daar zullen B. cn Ws- over spreken. De heer Bus vraagt of liet - geoorloofd is voorwerpen op den weg te laten liggen. De Voorzitter verwijst naar art. 68 der alg. politi'e-verordening en zegt tevens, dat ide heer Bus, zoo hij dienaangaande oen klacht heeft ©en welwillend oor zal vi'nden bij-, het lioofd der politie. De vergadering wordt hierop gesloten. Gemeenteraad van Zwammerdani. Aanwezig vijf leden. Afwezig de hoeren Van der Marei en Veel en turf. Voorzitter do lieer B. G. Fortuyn, burgemeester. Ingekomen stukken o. a.: twee missives van Gedep. Staten, houdende goedkeuring tot de tweede wijziging der Bouwverordening en van het primitief kohier van den Hoofd. Omslag cn de Hondenbelasting, dienst 1911 een missive van den heer Van der Marei, waarbij hij ontslag neemt als lid van den Raad. wegens vertrek uit de gemeente. De Voorzitter doet mededeeling van het verslag omtrent den toestand van de ge meente in 1911. Op voorstel van den Voorzitter wordt na mens het Dag. Bestuur besloten: lo. tot goedkeuring der rekening der Gezondheids- Commissie, dienst 1911; 2o. idem van het kohier der schoolgelden over Maart 1912, tot een bedrag van f 39.623o. tot wijziging der begrooting dienst 1911 met f 155.47l/2* Ingekomen is een adres van de heeren. O. D Hoogendijk en Zn., houdende verzoek om dispensatie van art. 8 der Bouwveror dening. Met algemeene stemmen aangenomen (De heer J. A. Hoogendijk bleef buiten stem ming.) Do politie-verordening werd na ampele be spreking met algemeene stemhnën vastgesteld. Rondvraag. Op een vraag va-u den hoer Van Muiswinkel deelt de Voorzitter mede, dat voor rekening der gemeente worden ver-:

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 1