Woensdag 8 Mei A®. 1912. <§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. FEUILLETON. Wonderlijke avonturen. jjo, 16016 LEIDSCH PBIJS DER ADVERTENTIES Van 16 regelt ƒ1.05. Iedere regel meer /0.17J. Orootere lettere naar pUatsrnimte. Kleine advertentiën ran 30 woorden 40 Cents oontantj elk tiental woorden meer 10 Cents. Voor het inoaaeeerenwordt/'O.OO berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Cents; per 3 maanden i f 1.1Q. Bniten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd syn 1.30. franco per post 1.65, Leiden, 8 Mei. Gisteravond hield dr. J. B. Slotemar fcer de Bruine, predikant te Utrecht, op uitnoodiging van de Ned. Christen Stu- Öenten-Vereeniging in het Klein Audito rium der Academie alhier een lezing" over: £)e Studentenwereld en de Sociale vragen. Het doel van den spr. was zijn hoorders, voor het meerendeeJ studenten, op te wek ken tot belangstelling in de sociale vragen yaD den dag, hoewel hij hen waarschuwde om daarvoor niet de studie te verwaarloo- Ben. Zij mogen echter, als zij straks wor den geroepen om de volksontwikkeling en ije volksbeschaving te leiden, er niet yreemd tegenover staan. Kennis alleen is echter niet genoeg. Alleen iwie met het hart voor Christus knielt on dan de wereld doorgaat, vindt den juisten 5?eg tusschen de verwarringen bij de kwes ties van barmhartigheid en recht, die ziet hefc ideaal wenken niet van Pharizeesch lelfroemen, maar van een zegen worden toot zijn volk. De spreker werd door de aanwezigen met aandacht gevolgd en aan het eind warm toegejuicht. Tot lid der commissie voor het eind examen gymnasium ia benoemd de heer L. van Beek, leeraar aan het gymna sium alhier. Bedankt is voor het beroep naar de Ned -Herv. Gem. te Oud-Beierland door 3a, 8. van Dorp, van Bodegraven. Beroepen is bij de Ckr.-Geref. Kerk te Woerden ds. L. de Bruyne, te Bunschoten. De heer P. Koeze, van Voorschoten, «in Den Haag, d*e heer R. van der Hoek, Pan Haarlemmermeer, in Haarlem als on derwijzer geslaagd. Te Utrecht slaagden als onderwijzeres de dames L. Begeer, van Gouda, en M. P. Elfring, van Bodegraven. De voorjaarsvergadering van de Alg. Synodale Commissie der Ned.-Herv. Kerk ia gisteren in Den Haag geopend. Behandeld werd o. a. de rekening van het Fonds voor Noodlijdende kerken en personen. Op deze rekening komt weder èen belangrijke gift voor van f 2090 van M. de Koningin. Ook heeft het Fonds een legaat van f 1000 ontvangen van wijlen jonkvr. A. W. J. S. Trip van Zoutland. De collecten hebben f 619.61 meer opge bracht dan het vorig jaar. Giften van ver- Bohillende kerkvoogdijen kwamen aan dit fonds ten goede. Indien f 10,290 wordt be stemd voor kleine toelagen aan gemeenten en personen, zal er geen bezwaar zijn het bedrag, voor groote toelagen beschikbaar, 'op f 16,396 te stellen. Uit Nijverdal schrijft men aan ,,Heb N. v. d. D.": Sinds ongeveer tien jaren bestond hier ten geschil tusschen de Ned.-Herv. Gem. èn de Zendingsgemeente (de vroegere Evangeh'satie-vereeniging Filippus"). Thans heeft laatstgenoemde gemeente er kend vroeger een fout te heben begaan, foelke zij betreurt. Ten slotte heeft zij aan 3e Herv. Gemeente f 1000 aangeboden, waarmede nu de zaak ia opgelost en de vrede hersteld De leden van den Delftschen Baad Fischer, Janssen van Raay en Straman verzoeken den Baad intrekking van zijn besluit van 30 Maart tot het betrekken van drinkwater van Schiedam. Men meldt uit Rome aan „De Tijcf", dat dr. Drehmaims, secretaris van kardi naal Yan Rosflum, is benoemd tot consul tor van het H. Officie, een waardigheid, die vóór zijn kardinaalsverheffing werd1 be. kleed door Z-Em. zelf. De heeren Jutte en Schippers, onder wijzers aan de School voor Chr. Volkson derwijs te Schoonhoven (hoofd de heer A. Sytzema) hebben ongevraagd eervol ontslag verkregen tegen 1 Augustus a. s. De heide onderwijzers zijn echter met dit ongevraag de eervol ontslag niet tevreden en hebben zich gewend tot de Commissie van Beroep. („Rott.") De jaariijksohe vergadering van de Vereeniging voor Hooger Onderwijs op Gereformeerden grondslag zal gehouden worden op Donderdag 4 Juli te Haarlem. Dr. A. Kuyper zal de vergadering leiden. In de groote zaal van „Buitenlust" aan de Maliehaan te Utrecht hield giste ren de Nederlandsche Blindenbond zijn algemeen© vergadering onder presidium van den voorzitter, den heer L. te Wechel. Door den secretaris, den heer G. J. Oorb, werd het jaarverslag uitgebracht. De Bond telt thans 296 gewone, 70 buitengewone en 28 eere-leden, benevens 770 donateurs. Een beroep werd gedaan op voortduren den, krachtigen financi'eelen steun. NOORDWIJKERHOUT. In „De Gemeen tewoning" wetnd gisteravond de eerste open- baire vergadering gehouden van de onlangs door ds. Boeke opgerichte Vereeniging voor Drankbestrijding. Ds. Boeke hield een korte inleiding, waar na men zong: Gezang 194, de verzen 1, 3 en 6. Daarna werd door ds. Boek© uiteen gezet doel en streven van de nog jong© Vereeniging- Bet ledéhfcal is stijgende, zei spr., en hij Koopte, dat nog velen, jai, dat allen zich geroepen zullen voelen, den strijd tegen de drankellende mede te strijden- Door allen werd toen gezongen: „Ik hoor trompetten klinken", van Martens. Het zang koor bracht nog ten gehoor©„Een Volks lied" van Snel en het „Pinksterlied" van Da Costa, getoonzet door von Bril eken Fock. Daarna werden er liohtbeelden vertoond, waarvan Vele in leen ontvangen van den „Volksbond tegen Drankmisbruik" be trekking hadden op den drankstrijd. Onge twijfeld zal dezie avond, waarop het nut tige met liet aatngenamb samenging, zijn doel niet missen- Do melkboeren hebben thans den prijs der melk 1 ct. per L. verlaagd. De prijs is thans 8 ota. j>er Liter. OEGSTGEEST. Do nachtvorsten der vo rige week blijken heel wat schade te heb ben toegebracht aan de aardbeien, inzon derheid aan de soort Laxton Noble. Een onzer kwoekeis dier vrucht meent voor meer dan duizend gulden verlies te moeten boe ken. Ten overstaan van notaris Erijlinck, te .Warmond, en onder directie der heeren O. J. L. van der Moer, A. de Mooy Jr., C. Zee straten en H. Bader had gisteren de tweede veiling plaats op de tuinen van den heer G. Lubba Jz. Wat de prijzen, die besteed werden, aan gaat, heb volgende: Enkele tulpen. Wouwerman, 2 bed den, f 36- Grand duo, 11 bedden, f 35. Belle Alliance, 11 bedden, f52. Kardinaal Raror polla, 6V2 bed, f 67. Joost van Vondel, 6 bedden, f 36. Gouden Bruid, 50 regels, f19. Prins van Oostenrijk, 41V2 bed, f322. Pro serpine, 1273 bed, f 95. Hobbema, 57s bed, f 275. Golden Queen, 3 bedden, f 31. Ko- tiingin der Nederlanden, 672 bed, f48- Rose Luisante, 17 bedden, f154. Dubbele tulpen. Emmoline, 6 bed den, f16. CouTonne d'Or, 10 bedden., f90. Golden King, 40 regels, f86. Theeroos, 170 kegels, f 103. Boule de Neig©, 5 bedden, f 111. Enkele narcissen. Sir Watkin, 71 bedden, f 352. Bicolof Empress, 15 bedden, f 58. Leedsü Katharine Spurrcll, 71/2 bed, f149. Poëticus Grandiflorus, 5 bedden, f30. Miss Thomson, 10 bedden, f76- Mad. Plemp, 9 bedden, f 66. Madame de Gr a-af f, 1 regel, f 36. «Zilver Spur, 3 bedden, f 32. Golden Spur, 62 bedden, f 380- Dubbele narcissen. Sulpher Phoe nix, 24 bedden, f72. Orange Phoenix, ID/2 bed, f30. Pioenrozen, 360 planten, f41; 170 planten f 38. Bij veiling van 4 bedden, Mary Anderson, een enkele narcis, kwamen deze al9 hoogste bod op f 8, doch twee bieders maakten voor dezen prijs aanspraak op den koop. Daarom werd de partij opnieuw ge veild, en onder veel gelach bracht deze nu f31 op. Een buitenkansje voor den verkoo- per. Bij alle opgegeven prijzen komt nog 10 pOt. onkosten. Er waren veel belangstellende koopKrs en niet-koopers op het terrein. De prijzen der tnlpen waren redelijk, die der narcissen vaak hoog. In d©n namiddag werd de veiling voort gezet op het land van den heer C- Bakker, met ouderstaamden nitslag: Enkele tulpen: La Reine, 204 bed den van ong. 30 regels, f206. La Precicuse, 101 bedden, f 135. Rose Gxis-de-lin, 67 bed den, f74. Airtus, 167 bedden, f212. Gele Prins, 94 bedden van ong. 40 regels,-f 132. Erederik Mooi©, 24 bedden, f 56- Verboom, 17 bedden, f 54. Ten slotte werden nog eenigo partijen nar cissen van den heer W- Star te Rijnsburg, tegen goeden prijs van de hand gedaan. VOORHOUT. Door de onderlinge Spaar en Voorschotbank voor land- en tuinbouw werd gisteravond in café „Boerhaavo" de gewone jaarvergadering gehouden. De vergadering werd geopend door den voorzitter, den heer C. Coluin. Slechts en kele cijfers zou hij noemen uit bet finan cieel verslag, daar dit gedrukt deu leden tijdens de, vergadering zou worden uitge>- reikt. Hij maakte, er melding van, dat on geveer f 21,000 meer verhandeld is dan het vorig jaar, en dat het aantal vergaderin gen, die door het bestuur gehouden waren, 12 bedroeg; die van den Raad van Toe zicht 4, en één gecombineerde. Ten allen tijde was gebleken, dat de werkzaamheden van den kassier steeds in orde waren, en tot groote tevredenheid van bet bestuur met de meeste nauwgezetheid werden uit gevoerd. Door den beer J. Zuilhof werden hierop de notulen van de vorige vergadering ge lezen. Nu hadden achtereenvolgens de verkie zingen plaats voor het periodiek aftredend lid van den Raad van Toezicht, den heer C. Colijn, en voor de twee aftredende be stuursleden, de heeren L. Prins en P. War merdam, die allen met groote meerderheid van stemmen werden herkozen; de benoe ming aannamen, en hun dank betuigden, voor het vertrouwen, dat men hun schonk. De verkiezing van een kassier wegens periodiek aftreden van den heer J. H. Lan- geveld, had denzelfden uitslag. Met bijna algemeene, 73 stemmen, werd diens man daat hernieuwd, wat hij aannam. Na bet uitreiken van het financieel ver slag over het afgeloopen, achtste boekjaar, werd balans en rekening nagezien door een oommissie, bestaande uit kapelaan Wie- mera, en de heeren Van Dobbelen en H. Veste r. De beer Van Dobbelen rapporteerde de in-orde-bevinding en adviseerde tot goedL beuring. Bij de rondvraag steld.e de beer A. de Groot voor het salaris van den kassier te verhoogen. Hij kon een verhooging van f 50 bijv. nog maar een vergoeding achten. De voorzitter ontried dit voorstel, en de kassier verzocht om intrekking er van, daar het blijkbaar geen algemeene instem ming vond. De verhooging vond hij anders billijk, en zou hij gaarne aanvaarden. Zonder zich vóór of tegen te verklaren, gaf de heer Van der Laan te kermen, dat hier op minder loyale wijze getracht werd het voorstel van een lid te fnuiken, dat deze gerechtigd was te doen. De beer De Groot gaf zijn voorstel niet prijs. Er werd gestemd. 22 stemmen voor, 10 blanco en 41 tegen. Het voorstel viel. De beer Van Dobbelen stelde nog voor de rente der spaargelden te verhoogen, wat ook bestrijding ondervond. Do heer Zuilhof verdedigde het nut van bet reservefonds. Het voorstel zal echter door bet bestuur worden, overwogen. On de vraag van den beer Van der Laan, of de Kon. goedk. öp de gewijzigde statu ten a-1 verkregen was, werd medegedeeld, dat biermede werd gewacht tot een ge-, heele herziening beeft plaats gehad, waar voor bet concept, reeds in bezit was. De vergadering werd hierop door den voorzitter gesloten. ZEGWAARD. Aan den heer C. L- J. Bos, burgemeester en secretaris van Zog- waard, is toestemming verleend om te Zoo- teïrneer te blijven wonen- Het 25-jari& jnbilcnm vnn een fabriekftchei van de firma Tieleman en Dros. Gisteren herdacht de heer W- Daamen, fabriekschcf bij de firma Tieleman en Dros, den dag, waarop hij em kwart-eeuw geleien deze betrekking aanvaardde- De goede verstandhouding tusschen dezen plichtgetrouwen, en tevens humanen chef en het personeel aan den ecnon kant en de waar deering, die de directie voor don chef koes tert, deed dit jubileum uitdijen tot een feest, waaraan zoowel de directeuren als het ge heel'! personeel deelnamen- Het kan ech ter, nu pas de zomercampa.gne in vollen gang is, niet op den dag gevierd worden en daar om wörd -daarvoor de avond bestemd- Een der fabriekslokaJen was met grooa ön bloemen in oen feestzaal herschapen en daar hadden met de directeuren on de oliefs dör afdeelingen on het kantoorpersoneel, zich. een 350 mannelijke en vrouwelijke leden van het personeel der fabriek verzameld. Heb mnziekkorps was opgesteld en een aantal jongemannen en mieisjes, in de fabriek werk zaam, hadden een koortje gevormd, met het doel den jubilaris eenige liederen toe te zingen. Des avonds te zeven uren werd de lieer Daamen met zijn echtgcnoote en dochter door den heer Ha aks ma van zijn woning gehaaid en binnengeleid, waar eenige dames van bet kantoorpersoneel hun bloemen aanboden- Het muziekkorps speelde oen door den di recteur, den hoer Smeele, voor deze gele genheid gearrangeerden feestmansoh, die, na- dat hij gespeeld was, den jubilaris werd aangeboden- Een der directeuren, de heer H- LW.. Tielo- man, sprak namens de firmanten den heer Daamen op hartelijke wijze too, dankte hem voor alles, wat hij gedurende de vijf e:. twin tig jaren heift gedaan om de firma givot te maken en om den goeden geest onder heb personeel te bevorderen, waardoor ook deze avond tot een algemeenen feestavond kon wor den gestempeld, waaraan ieder van hnrto deelneemt. De heer Tieleman dankte ook hot personeel, dat zoo spontaan tot deze huldiging bijdroeg, en sprak den wensch uit, dat het zangkoor van hedenavond zich naast het muziekkorps tot een vas-t koor zou vormen- Na deze luid toegejuichte toespraak traxl de chef. de heer F- W. van Santen, naar Voren, om namens het kantoorpersoneel den jubileerenden collega onder waardeerende woorden een kostbare staande klok aan te bieden van massief eikenhout met fraai slagwerk en .Westminster carillon, verge zeld van een album, vermeldende dj namen der deelnemers. Bij monde van den heer H. Buschgens, clief der af dee ling slagerij, werd vervolgens door het overig fabriekspersoneel den jubilaris! een zilveren Mercuriusbeeld op zwart marme ren voet met passende inscriptie en mono gram van den heer Daamen ter hand gesteld, waarbij 00k een album met do na-men der deelnemers was gevoegd. Tusschen de bedrijven in speelde natuurlijk de muziek en zong bet koor, waardoor de vroolijke on opgewekte stemming nog werd verhoogd. De andere firmanten, waarondor in de eer st© plaats de heer A- H. Dros, vertolkten hun gevoelens van waardeering en hoogachting nog, terwijl namens het kantoorpersoneel nog de heer Haaksma het woord voerde- Eindelijk verkroeg de jubilaris zelf het woord, om zeer onder den indruk, modo na mens zijn huisgenooten, allen to bedanken, die hem dezen heerlijken avond haddon be- !reid, en voor de kostbare geschenken, hom.' aangeboden, alsmede voor de vele bloemstuk ken, waaronder er ook een van het losse personeel, do z.g. wórtelsnijdsters. Men bleef nog langen tijd gezellig bijeen en ten slotte bedankte de hoer H- H. Tiele man het personeel, dat op zoo waardige wijze er toe had bijgedragen, dat deze avond zoo goed slaagde. &a£wgjk-aan-£ee. Aangekomen: „Vooruit," Pietor v. Dui- venbode Jz. Sr.. 'f MG; „Cornelia^Clazina," Ysbrand' Plug, f 184. 87] Het eerste bedrijf speelt in den loop van dien onvergetelijken nacht van 22 op 23 Juni. Laat ik, wat mij betreft, er dadelijk bijvoegen, dat ik mijn abnormale houding bij clie gelegenheid toeschrijf aan den zeer bijzonderen geestestoestand, waarin ik mij beyond, toen ik ^thuiskwam. Wij hadden, «vrienden onder elkaar, gedineerd in het restaurant De la Cascade en den geheelen avond, terwijl wij rookten, en bet Zigeuner- Orkest zwaarmoedige walsen speelde, had den wij over niets gesproken dan over boorden en diefstallen en vreeselijke ge- teimzinnige samenzweringen. Dat is altijd een slechte voorbereiding voor den slaap. He Saint-Martins gingen per automobiel naar huis. Jean Da-spiy die charmante, argelooze Daspry, die zes maanden later °P zoo tragische wijze aan de Marokkaan se grens om het leven zou komen en beerde te voet door den donkeren, vmen nacht terug. Toen wij voor het ®me heerenhuis gekomen waren, dat- ik jtèdort een jaar te Neuilly bewoonde, op den ouleyard Maillot, zei de hij tot mij: ..Zijt ge niet bang?" «Wat een vraag 1" "^Tu, dit paviljoen ligt zoo afgezonderd 1 een burenOnbebouwd' terrein in de Heuscb, ik ben niet bang, "S' dan zijt ge dapper »>Och. ik zeg dat zoo maar. De Saint- Martins hebben me van streek gebracht met hun r00ververhalen. Nadat hij me de hand bad gedrukt, ging hij heen. Ik haalde mijn sleutel te voor schijn en deed de deur open. „Moo zoo," mompelde ik, „Antoine heeffc vergeten, mijn kaars aan te steken." En plotseling herinnerde ik me nu: An toine was uit, ik bad hem vrijaf gegeven. Dadelijk deden de duisternis en do stilte mij onaangenaam aan. Ik ging op het gevoel de trap op naar mijn kamer en on- middiellijk, tegen mijn gewoonte, draaide ik den sleutel om en schoof den grendel voor. De vlam van de kaars deed mij mijn koelbloedigheid terugkrijgen. Niettemin was ik zoo voorzichtig mijn revolver uit haar foudraal te nemen, een groote vèr- dragende revolver, en ik legde zo naast mijn bed. Deze voorzorgsmaatregel stelde mij geheel gerust. Ik ging naar bed en, als naar gewoonte, om in slaap te komen, nam ik van het nachttafeltje het boek, dat er iederen avond voor mij gereed lag. Ik was zeer verwonderd. Op de plaats van den bladlegger, dien ik den dag te vo ren in bet boek bad gelegd, vond ik een metvijf roode lakken verzegelde enveloppe. Ik nam ze haastig in de hand. Zij droeg, als adres, mijn naam en mijn voornaam, vergezeld met deze aanwijzing „Dringend". Een brief 1 Een brief aan mijn adres 1 Wie kon hem op deze plek gelegd hebben? Eenigszins zenuwachtig scheurde ik de en veloppe open en las: „Van het oogenblik af, waarop gij dezen brief geopend hebt, wat er ook gebeure, wat gij ook moogt boo ren, verroer u niet, maak geen beweging, maak geen geluid. Anders zijt gij verloren." Ook ik ben niet bang uitgevallen, en evengoed als wie ook weet ik het hoofd te bieden aan een werkelijk gevaar, of te glimlachen om denkbeeldige gevaren, waar aan onze» verbeelding zich te buiten gaat. Maar, ik herhaal het, ik verkeerde in een abnormalen geestestoestand, was gemakke lijk voor indrukken vatbaar en gevoelig voor het minste. Was er trouwens in dezen toestand niet iets verbijsterends en onver klaarbaars, dat den onversaagdste van zijn Btuk zou hebben gebracht? Mijn vingers drukten koortsachtig het velletje papier en mijn oogen herlazen on ophoudelijk de dreigende zinnen: „Maak geen beweging. Maak geen gelid. Anders zijt gij verloren." Kom, kom, dacht ik, het is een grap, de een of andere flauwe aardigheid. Ik was op bet punt te lachen; ik wilde zelfs luidkeels lachen. Wie belette bet mij Welke onbestemde vrees neep mij de keel dicht? Maar ik zou dan ten minste de kaars uit blazen. Neen, ik kon ze niet uitblazen. „Geen beweging, of gij zijt verloren." Waarom zou ik strijden tegen deze soort auto-suggestie 8, die soms overtuigender «zijn dan de meest besliste feiten? Ik be hoefde slechts dte oogen te sluiten. Ik sloot de oogen. Op hetzelfde oogenblik ging er een licht gedruiscb door de stilte, gevolgd door ge kraak. En dat kwam, naar het mij toe scheen, uit een groote, belendende zaal, die ik als werkamer bad ingericht en waar van ik alleen door de voorkamer was ge scheiden. De nadering van een werkelijk gevaar prikkelde mij en Ik had een gevoel, of ik zou opstaan, mijn revolver grijpen en naar die zaal snellen. Ik stond niet op: tegen over mij had een van de gordijnen van het Imkervenster bewogen. Twijfel was niet meer mogelijk: het had bewogen. Het bewoog nogEn ik zag o, ik zag het duidelijk J tusschen de gordij nen en het venster, in die te nauwe ruimte, den vorm van een menschelijk lichaam, waarvan de dikte de stof belette recht neer te vallen. En de persoon zag mij 00-k; het was ze ker, diat hij mij- zag door de zeer wijde ma zen van de stof. Toen begreep ik alles. Ter wijl de anderen den buit wegsleepten, bad bij in opdracht, mij in bedwang te houden. Opstaan? Een revolver grijpen? Onmoge lijk... hij was daar! Bij de minste beweging, bij het geringste geluid, was ik verloren. Een hevige slag doorschokte het huis, ge volgd door kleine slagen, die met tweeën of drieën op elkaar volgden als die van een hamer, die op punten slaat en weer terug springt. Ik verbeeldde het mij althans zoo in de verwarring van mijn denkvermogen. En andere geluiden mengden er zich in, een waar lawaai, dat bewees, dat men zich niet ontzag en dat men in .volslagen veiligheid werkte. Men had gelijk: ik verroerde mij niet. Was 't lafhartigheid? Neen, eer machte loosheid, totale onmacht, om ook maar écn van zijn ledematen te bewegen. Ook be leid, want waarom zou ik weerstand bie den? Achter dien man waren er nog wel tien anderen, die op zijn geroep zouden toesnellen. Mocht ik mijn leven wagen, om eenige kostbaarheden te redden? En den geheelen nacht duurde die mar teling. Een onduldbare, vreeselijke marte ling! Het geraas had opgehouden, doch ik hield niet op te wachten, tot het weer be ginnen zou. En de manDe man, die mij bespiedde met een wapen in de hand. Mijn. verschrikte blik week niet van hem. En mijn hart klopte en zweet droop van mijn voorhoofd en van geheel mijn lichaam. En plotseling kwam een onuitsprekelijk weldadig gevoel over mij: een melkwagen, waarvan ik het geratel kende, reed over den boulevard, en terzelfder tijd kreeg ik den indruk, dat de morgenschemering door de gesloten blinden gleed en buiten een beetje licht zich in het donker mengde. De dag drong in mijn kamer door. Meer rijtuigen kwamen voorbij. En alle spoken van den nacht verdwenen. Toen stak ik een arm buiten het bed, langzaam, listig. Tegenover mij bewoog niets. Ik bepaalde met de oogen op de. gordïjnplooi de juiste plek, waar ik moest mikken; ik berekende precies de bewegin gen, welke ik moest uitvoeren, en snel greep ik mijn revolver en schoot. Ik sprong uit bed met een kreet van ver lossing en ik snelde naar het gordijn. De stof was doorboord, het vensterglas was doorboord. Wat den man betreft, ik bad hem niet kunen raken... om de eenvoudige reden, dat er niemand was. Niemand 1 Dus Hen geheelen nacht was ik gehypnotiseerd geweest door een gor- dijuplooiEn m dien tijd hadden boosdoe ners... Woedend, met een onstuimigheid, die door niets tegen te houden zou zijn geweest, draaide ik den sleutel in het slot om, opende de deur, liep de voorkamer door, deed een andere deur open en snelde de zaal binnen. (Wordt vervoegd.'

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 1