Eerste Kamer. Burgerlijke Stand. ieen kerkvoogd, die zeide: ,,Wat een stem Jieib tooh onze meester, een stem als een klok 1 en dan mot je ;m Sela hoor en roe pen; kereldat gaat je door allee heen 1" Teksten met Grieksch-e namen komen er ,vaak wanhopig af. Groet Sóózepès en [Antepó&ter", en toen „Sa&derag, Méés-eg •en A&bednóégo" er eens met moeite waren uitgekomen, zei de gemoedelijke lector, [toen hij deze heeren wéér zag aankomen: „en dezelfde mannen van daar flusjes". De kostelijke steenen uit heb Nieuwe Jeruza- lem waren zulk eenen óók een6 te machtig, en na een paar vergeefsche pogingen: „jadpies, oneits" gaf hij het op en zeide: ,,nou ja, en nog een hoop van die andere kostbare steenen". Beroemd is: ,,Neem uw bed déken op en wandel", en... de lijst de ler „ridenda" is hiermee waarlijk nog niet volledig. Begrijpelijk is het, dat dr. Kuy- per in .zijn boek, ,Onze Eeredienst" (1911, blz. 270) verlangt, dat de lezing der H. Schrift zal geschieden of door een dienaar des Woords óf door een ouderling, als ambtelijk orgaan van den kerkeraad, maar -zegt hij niemand moet met dezen dienst belast worden, die in het publiek voorlezen geen oefening heeft gehad. Goed voorlezen doet men niet vanzelf, en alléén wie hierin onderricht is, verstaat deze kunst." Niet allen hebben ouderlingen als de kerk van Hawarden en eenen in Glad stone bezat!" Het ongeluk op de „Zeeland." Uit een brief, gedateerd 27 Maart-, van een, der opvarenden van het oorlogsschip „Zeeland", verneemt „Het Volk" het vol gende omtrent het aan boord van dat schip plaats gehad hebben-die schiet-ongeluk „Het gebeurde op den ochtend van 27 Maart tusschen 8 uren en halfnegcn bij het schijfschieten op Klein Bonaire met de ka nonnen van 7.5 o.M. stuurboord achter. Als oorzaak wordt beschouwd, dat het buskruit van een dier patronen, terwijl deze in het kanon zat, met nog gedeeltelijk open sluitstuk is ontbrand. De huls vloog er weder van achteren uit, 'evenals bij heb ongeluk verleden jaar op de „Hertog Hendrik." Le ladler bleef on middellijk dood. De commandeur van het stuk werd zwaar in het gezicht en aan den Schouder verminkt-. De hulzenvanger werd zwaar aan .zijn arm gewond^ welk lichaams deel hjj vermoedelijk zal moeten missen., Terwijl wij dit- schrijven, zijn wij op weg haar Curasao, om de gewonden naar het hospitaal te vervoeren. De commandeur is ook meer dood dan levend. De andere zwaar gewonde is de patronen-aangever, die zijn linkeroog den kelijk wel kwijt zal zijn, terwijl zijn arm er hog aan een velletje bij hing. De bodem van den huls is met zulk een kracht tegen de ketelkap gevlogen, dat daarin een gat van d.M. werd geslagen. Een commissie van onderzoek is benoemd. De slagdop der patroon werd nog in den- aelfden staat bevonden als waarmee hij uit de munitiebergplaats kwam. De oorzaak zit dus in de kwaliteit van het buskruit dat- vanzelf ontbrand is. De gedoode is de matroos 2de klasse Ad. [Rein; de zwaar gewonden zijn: korporaa] U. C. "Verkuilen; marinier 2de klasse G M. Doesburg; lichtmatroos F. Leenhouts; de lichtgewonden: mannier lsbe klasse H. v. d. Laar; marinier 2de klasse J. v. d. 'Horst; marinier 2de klasse F. H. J. C. v. Leekmarinier 8de klase A. C. P. Hart- hoorn Een paar officieren liepen nog eeni ge schrammen op. Armenwet. In zijn antwoord op het Voorloopig Ver- Blag merkt de Minister van Binnen!. Zaken o.a. op, dat dé invloed van de Regeering op de kracht van de kerkelijke en particu liere armenzorg uit den aard der zaak zeer beperkt is. De Min. wenscht natuuriijk hiets anders dan krachtige ontwikkeling ider kerkelijke en particuliere armenzorg. Dwang tot samenwerking, waaraan eenige leden blijkbaar de voorkeur zouden hebben gegeven, komt den Minister voor in deze te strijden met heb wezen der zaak. Dat de Staat zich met deze nieuwe rege ling van het armenwezen te veel begeeft op een terrein, waar hij eigenlijk niet thuis behoort, kan de Minister bezwaarlijk toe stemmen, indien hij althans de strekking .van de opmerking juist vat. Dat algeheeJe voorziening in den nood 'door kerkelijke en particuliere armenzorg iwenschelijk ware, wordt gereedelijk toege geven, maar het- staat niet aan de Regee- ring, de kracht van dïe armenzorg te doen itoenemen. Op grond van deze overwegingen is dan ook in het w. o. het z.g. subsidiaire karakter van de burgerlijke armenzorg izorgvuldig gehandhaalfd en eigenlijk nog duidelijker uitgesproken. Voor min gewenschte gevolgen der nieu we wet behoeft, naar 's Ministers meening, geen vrees te bestaan. Eerder is aanleiding ©m invloed in de gewenschte richting te verwachten. Voor de gedachte, dat- de Staat (de overheid) verplicht zou zijn dén arme onderstand te verleenen, geeft de nieuwe Tegeling zoomin als de bestaande eenigen grond. De Minister stemt- intusschen toe, dat het beslissende woord in deze aan de prac- jfcijk zal zijn. Voorts betoogt- de Minister, dat de wet piet toelaat bemoeiingen van de overheid met particuliere aangelegenheden van de instellingen. De instellingen zullen alleen opgaven hebben te verstrekken zonder dat Idie opgaven aan de overheid eenige aan leiding kunnen geven tot inmenging of be moeiing. Yan welke zijde geneeskundige ondersteu ning ook komt, zij is en blijft ondersteu ning, naar.het den Minister toeschijnt. Ook daarbij zal dus van dubbele bedeeling spra ke kunnen zijn. Bouwwetje. In zijn antwoord op het- Voorloopig Ver slag betreffende bet ontwerp tot wijziging van de wet tot regeling van het lager on derwijs verklaart dé Minister van Binnen- landsche Zaken, dat ook naar zijn meening algelieele opheffing va nde ongelijkheid tus schen openbaar en bijzonder onderwijs slechts van den Grondwetgever is te ver wachten. Verzet- wordt door den Minister aangeteekend tegen de z. i. kwalijk houd bare leer, dat openbaar en bijzonder onder wijs niet geheel op dezelfde lijn behooren te worden gest-eld, althans indien daarmede wordt bedoeld, dat aan het openbaar onder wijs billijkerwijze een voorrecht zou toeko men. Yerder doet de Minister nog nader uitkomen, dat er geen enkele reden is waarom een hoogst wenschelijke verbete ring, welke slechts een gradueel, geen prin cipieel verschil brengt, langer zou zijn uit te stellen dan onvermijdelijk is, waarom hij dan ook niet kan toegeven, dat er aanlei ding zou zijn geweest om met de indiening van het wetsontwerp te wachten totdat de Grondwetsherziening haar beslag zal heb ben gekregen. De uitgesproken onderstelling, dat de Minister zijn ambtgenoot- van Financiën niet over het amendement-Van der Molen' c.s. zou hebben gehoord, wordt onjuist ge noemd, evenals de bedenking tegen de schaal, waarop de vergoeding dér bouwkos ten berekend is. Overgelegd is bij het antwoord een staat, bevattende de bouwkosten (met inbegrip van de kosten van aankoop van grond of do taxatie van de waarde van in gebruik geno men gemeentegrond) van openbare scholen in enkele typen van kleine en groote ge meenten in de laatste jaren gesticht en het percentage dier kosten, waarmede het thans in het wetsontwerp toegekende sub sidie aan rente en aflossing zou overeenko men bij het aangaan eener aunuïteitslee- ning ad 4 pCt-, af te lossen in 50 jaren. Veredeling van den Nederlaudsclien vlschstand. Te Amsterdatn' is de jaarlijksche vergade ring vOn deze Vereeniging gehouden, .onder leiding van den heer Fr. Anderheggen. Tot de aanwezigen behoorden het Tweede-Kamer lid F. W. N. Hugenholtz en de inspecteur van de visscherij A. B. Brouwer. Ln het jaarverslag wordt herdacht het overleden "bestuurslid, wijlen de heer C. A. A. Dudok de Wit. Voorts wordt de hoop uitgesproken, dat binnenkort het reglement op de binnenvisscberij- zal worden herzien. De geldelijke toestand van de .Vereeniging is .bevredigend. Daarna leidde de voorzitter een bespre king in .over de Zuiderzeevisscherij. Ter verbetering van den vischstand beval hij aan verbod van de nestvissclierij. De heer Hugenholtz achtte het beste, oen actie op touw te zetten te zamen met- den ZuiderzeevïsscherijbondMen moet zich kan. ten tegen de nestvissclierij als bedrijf. Dit is een oneervol bedrijf. Er moet een einde komen aan deze nestvissclierij, en dat kan alleen geschieden doordat alle belang hebbenden samengaan en zich wenden tot de Regeering. Er zal een maat moeten wor den ingesteld voor haring, ansjovis en spie ring. Dan is liet uit met de opzettelijke nestvissclierij. Er is thans reeds een maat gesteld op bot. Deze maat (16 c-M.) is veel grooter dan de kleine botjes, welke in de kuilnetten worden gevangen. Als de justitie toezicht hield, zou dus uit het nestgoed een groote voorraad kleine bot gesorteerd moe ten worden, die onder de rnaa.t is. Do heer Van der Vorm vestigde de aan dacht op de schade, welke de binnenvis scherij za-1 lijden, doordat thans vijf maan den per jaar met de zegen mag worden gevischt. Wat de kuil is voor de Zuider zee, dat is de zegen voor de binnenwateren. Goedgekeurd werd ten slotte aan de Bel gische regeering een request te zenden, waarin zal worden 'aangedrongen op het aan brengen van vischladders in de eventueele kanalisatie van de Maas. Bïo Rijksmiddelen. Al is de vermindering van de opbrengst der Rijksmiddelen over Maart niet zoo groot als over de beide vorige maanden van dit jaar, toch mag men met het reaultaat tevreden zijn. Vergeleken bij het vorig jaar heeft Maart 1912 slechts een verhooging on dergaan va-n f 221,129.01i; maar Maart '1911 wa-s dan ook buitengewoon mooi geweest, daar zij bijna een millioen meer had opge leverd dan haar naamgenoot van 1910. i»e geheele opbrengst van de afgeloopen maand was f 14,576,73490^ tegen f 14,355,605. S9 in ion. v De directe belastingen bicven f 13,000 be- beneclen Maart 1911, hetgeen is toe schrij ven aan de grondbelasting, die f 72,000, en het personeel, dat f 14,000 minder opbracht, waartegenover een hoogere opbrengst stond van f 31,000 bij de bedrijfsbelasting en f 42,000 bij de Vermogensbelasting. De invoerrechten zijn met een bedrag wï-q. f 104,000 boven 1911 gestegen. Van de accijnzen brachten die op de suiker f 180,000, die op het gedistilleerd f 24,000. die op het zout f 8000 en die op het bier f 9000 meer op, terwijl de wijnaccijns met f 63,000 en die op het geslacht met f 46,0«X) beneden de opbrengst van verleden jaar ele ven. Ook de belasting op gouden en zilveren werken leverde een klein bedrag minder dan in 1911. Bij de indirecte belastingen vonden wij geen bijzonder mooie cijfers. De zegelrechten waren f 50,000, de registratierechten f 40,OW en de hypotheekrechten, f 4000 minder, wel ke achteruitgang eenigszins werd goedge maakt dioor een stijging dev successierechten met f 78,000. domeinen brachten dit jaar f 19.000 er de Staatsloterij f 84,000 minder op, doch de posterijen wijzen een vooruitgang aan van f41,000, de Rijkstelegraaf van f 44,000 en de loodsgelden van niet minder dan f 42,000. Al kan dus, niet van een groot accres wor den gesproken, de maand Maart 1912 geeft toch geen reden tot teleurstelling. Over de eerste drie maanden van dit jaar is nu on> vangen f 38,857,330.032. Bij vergelijking met- het vorig jaar, toen. de opbrengst in het zelfde tijdperk f 37,371,168.68^ was, zijn we dus thans f 1,486,161.35 op 1911 vooruit. <„N. C.") AARLANDERVEEN. Gehuld: N. Bruijnes jm. 25 j. en A. 1). binnendijk jd. 23 j. ALPHEN. B e v a 11 e nL. v. d. Laan geb. Vos D. Overleden: T. TuineDburg, vrouw van J. van Roekei, 27 i. Geh 'wd: A. Stapper jm. 25 j. met B. de Borst d 27 j. BODEGRAVEN. Overleden: R. van Manen, gehuwd met P. FortuijV, 74 i. HAZERSW0UDE. Bevallen: E. v. d. Ploeg geb. v. d. Poel Z J. J. Timmermans geb. Kerkvliet D. Th. Mensch geb. Van Veen Z. Overleden: D. Goldberg geb. Tom 48 j. H. J. Veelenturf geb. Hoogduin 46 j. G. J. Mensch Z. 2 d. WASSENAAR. Geboren: Rica Anna Maria Cornelia, D. van J. C. van liulten en C. M. Quix. Joiianna Aletta, D. van Fr. J. S raathof en M. C. HilJenaar. Leoiardus Cornelia, Z. van G. H. v. d. Ve'de en H. Koitekaas. Ondertrouwd: S. v. d. Lelie en S. A. Burger. L. C. Koot en C. M. Horsboom. Overleden: J, Hermans V. 45 j. ZOETERMEEft. Geboren: Cornelia Adrians Maria, D. van M. A. van der Helm en C A. Ouds hoorn. Maria. D. van .l. Krijgsman en A. G. Bronkers. Wilhelmus, Z. van L. 11. Molenwijk en A. M. van Engi. Johannes Jacobus, Z. van J. W. Lroefcewegen en J. M. Vollebregt ZEGWAARD. Ondertrouwd: J. L. Zujjder- wijk ;m 26 j., van Monster, en E. M. v. Leeuwen jd. 30 j. Koloniën. Een duur hondje. Landbouw-direcbeur Lovink besloot na een tuf-tochtje door het Batakland men weet het de standplaats van den Oost- kustschen veearts van Medan over te bren gen naai* „boven". En nu woont daar aan den voet van den eenzamen Singalang de man, die het vete rinaire wèl van heel de Oostkust beheersoht. Geviel het, dat te Belawan een hondje werd aangebracht een onnoozele ver- voeter, die de eenzaamheid van een Slan- tanschen planter zou komen vervrooiijken met zijn trouw gekef. Maar in het land der eeuwige hondsda gen handelen strenge Staatsbladen over den canis familiaris, die er binnen wil. Hij moet door Europeesche veeartsenijkun.digo oogen worden gekeurd, en ten genoegen van den deskundigen ambtenaar zijn gelegiti meerd en gepasporteerd. Edoch, de gouvemements-veearts resi deert heel te Senboe Dolok. Men besloot dan het diertje maar, onder nadere goed keuring, te ontschepen. Of men het hondje, toch eenmaal aan wal, toen maar meteen naar Siantar heeft doorgezonden, weten we niet waarschijn lijk is het wel maar wat we zeker we ten. is, dat de veearts van zijn plateau komt afgedaald naar het laagland, om net hondje alsnog te keuren en zijn geloofs brieven te onderzoeken. Het Gouvernement heeft hem die uitmiddelpuntige standplaats nu eenmaal toebedeeld. en Staatsbladen zijn er om te worden nageleefd. Zoodat dit hondje den Staat va-n Nede-r- landsch-Indië op eenige honderden blanke guldens aan reis- en d&claratiekosten komt te. staan. Voor het evenwicht der Indische finan cier is het te hopen, dat de invoer van honden ter Oostkust van Sumatra tot ma tige afmetingen blijve beperkt, schrijft de „Sum. Post." Mond- en klauwzeer. Te Tebing Tinggi is het mond- en klauw zeer onder het trekvee uitgebroken, en wel in zoo hevige mate, dat er reeds tientallen gevallen van deze ziekte werden geconsta teerd. Veeartsenijkundige hulp was eerst beschikbaar, toen de ziekte reeds een vrij belangrijke uitbreiding had aangenomen. Nader vernemen wij, dat zich reeds bij de honderd gevallen hebben voorgedaan. De noodige isolatie-maatregelen zijn ge nomen. De ziekte verergert de stagnatie in h-t goederenvervoer te T-ebdng Tinggi in niet geringe mate. („Sum. Post."; Ernstige verdenk ing. Den heer R. K., die de Ned.-Indische justitie bij onze Engelsche buren door zijn befaamd pamflet „Dutch justice on Java heeft trachten beruoht te maken, is een plaats aangewezen in Hr. Ms. snuifdoos, zegt het „Bat. Nbl.'' Door bemiddeling van den hoofdcominissa ris van politie wist de heer R. K. een in troductie te verkrijgen ^tot het topografi <ch bureau; hij zou zioh zoo gaarne toeleggon op het maken van „cliché's". Hij heeft het in dat vak zoo ver gebracht, dat de politie het noodig heeft gevonden, hem aan de sa menleving te onttrekken onder verdenking, dat hij een van de leiders is van het kom- plot vaische munters. De P ra hoe aan het werk. De krater van de Tangkoeban-Prahoe is, naar aan de „Preanger-Bode" gemeld wordt, reeds eenigen tijd weer onrustig. Op eenige ondernemingen aan de Kra- wangbaai is Dinsdag 9 Maart omstreeks halfóén, en ook te Lembang zwaar gerom mel gehoord, terwijl een lichte schok werd waargenomen. Dit bericht komt overeen met de verkla ring van eenige inwoners aan den Bra-ga- weg, die duidelijk gerommel vernamen om streeks denzelfden tijd als hierboven wordt opgegeven, terwijl een lichte schok werd ge voeld. De vaische loten. De tijding, dat er honderden vaische loteil in de g-roote geldloterij van het R.Jv. ~\Veea. huis in omloop zijn, heeft onder de loUn! houders natuurlijk ongerustheid gebracht schrijft „De Lcc." Zij weten nu wel, de aangeduide gebroken r in den tekst ccn kenmerk van de valschheid i9, maar zonder gebroken te zijn, kan zoo'n letter ook wel gebrekkig zijn afgedrukt en ieder wil nil gaarne zekerheid, of zijn lot echt ié 0[ valsch. Men wordt zenuwachtig en rede- Deert van „je kan nooit weten", en zclfg loten met een volkomen gezonde r zfjn hier. door het vertrouwen kwijt- Gisteren, zoo vervolgt „De Loc.", ver. oorloof den wij ons het advies, o-m, ter be. vordering van justitieel onderzoek, zooveel mogelijk vaische loten bij de Javasche Bank in te leveren, omdat wij wisten, dat dez6 instelling geheel op de hoogte was van de jeisehen, waaraan de echte-loten precies had. den die voldoen. De Javasche Bank, borg staande voor de uitbetaling der op goede loten te winnen prijzen, heeft ook zelf de waarborgen van de echtheid bepaald. Maar deze verhouding der Bank tot de geldloterij verplicht haai1 niet, om voor de trekking en uitbetaling der prijzen de loten op echt. heid te keuren. Goed. Maar op welke wijze kan dan zekerheid aan de lotcnhouders wor. den verschaft Door het bestuur van het B-K. Weeshuis Ook daarheen deden eenige lotenhoudors een vergeefsch-en tocht, want dat bestuur weet zelf niet de precieze waar. merken van de echtheid der loten. Dat we ten alleen de Javasche Bank en de druk. ker, die overigens natuurlijk niets met de loterij heeft uit te staan. Ook wij waren, toevlucht voor eenige verontrusten; er wer. den goed© en kwade r's geconstateerd, maar daar bleef het hij. De kunst der geheime teekenen was ook ons vreemd. Maar wat moet er gebeuren De lotenhou. ders blijven in onzekerheid, en het vertrou wen in deze geldloterij is natuurlijk ge- schokt. Door den grooten omloop van vak scho loten en doordat bij niemand geheele zekerheid is te ver la* ij gen omtrent de al of niet echtheid, zullen er natuurlijk veel minder loton worden gekocht, en dat drukt weer den prijs, zeer tot schade van de de- bitanten. In gevallen als deze, behoorde er gele genheid te bestaan de vaische loten; uit de circulatie te doen verwijderen; dat da noodig voor het lotenhoudend publiek, dat is behoorlijk jegens dengeen, die te goeder trouw en tegen goed ge.ld de loterij heeft overgenomen. Dat in dergelijke gevallen niet is voorzien, blijkt een g-roote fout» Een merkwaardige vogel Een officier van gezondheid te Bandoeng, uit Nieuw-Guinea teruggekeerd, bracht een vogel moe, die zijn eieren uitbroedt in eon -lichaamszak en de jongen zoogt. Het beest is opgestuurd naar Artis. De eigenaar kreeg reeds een bod van f15,000. [Wij weten niet^' zegt het „Ilbld.", waf moois er voor „Artis" nog onderweg is, maar vermoedelijk zal het aan het „Bat. Nbl." ontleende bericht wel op een vergissing be rusten. Een vogel, die de eieren uitbroedt in een lichaamszak en die de jongen zoogt zou misschien bedoeld zijn de zending van den heer J. C. Baggelaar, miiitadr- .apotheker te Fak-Fak, -Nieuw.Guinea, die een jaar geleden twee nieuwe soorten mie ree-egels naar „Artis" zond? Hot waren Zaglossus Bruynii nigro.aculeata en'Zaglos- sus „spec.", twee mieren-egels uit de groep der vogelbekdieren, dié hun eieren met den snuit in den buidel brengen, ze daarin uit broeden en do jongen zoogen. Dr. Ker bert heeft over deze dieren ter gelegenheid van het in 1911 te Ostonde gehouden Vlaamsch Natuur, en Geneeskun dig congres een mcdedeeling gedaan. Moch ten er meer van deze dieren voor „Artis" onderweg zijn, dan zou zulks het weten schappelijk onderzoek zeer kunnen bevor deren.] Onderscheidene exameies. De Minister van Binnenlanasche Zaken brengt ter kennis, dat dit jaar de examens ter verkrijging van akten van bekwaam heid tot het geven van lager onderwijs in de Fransche, Hoogduitsche en Engelsche talen zullen word'en gehouden in de maand Augustus, zoo noodig ook in het laatst van Juli, in welke maand tevens voor degenen, die voornemens zijn zich aan het examen B middelbaar onderwijs voor de Fransche tapl en letterkunde, alsmede voor ó'e En gelsche taal en letterkunde te onderwer pen, gelegenheid zal bestaan, het taalkun dig gedeelte van dit examen af te leggen, terwijl het letterkundig gedeelte op den gewonen tijd, nl. de maand' December, blijft bepaald. De examens middelbaar onderwijs, akte A, in de Fransche, Hoogduitsche en En gelsche talen zullen worden gehouden in de maand' Augustus, zoo noodig ook in het laatst van Juli. De examens middelbaar onderwijs in de handelswetenschappen zullen worden afge nomen in de maand Augustus, zoo noodig ook in de laatste helft van Juli 'en in de eerste dagen van September. De examens voor lager en middelbaar onderwijs in de gymnastiek zullen worden gehouden in dé maand Augustus, zoo noo dig ook in de eerste dagen van Juli. De examens middelbaar onderwijs ia schoonschrijven zullen worden gehouden in de maand Augustus, zoo Dood'ig ook in de laatste helft van Juli. De examens middelbaar onderwijs io den landbouw, den tuinbouw en den boseh- bouw en de examens lager onderwijs land- en tuinbouwkunde zullen worden ge houden in de maand Augustus, en zoo noo dig, in September. De examens middelbaar onderwijs in de wis- en natuurkundige wetenschappen en lager onderwijs in dé wiskunde, znllen aan vangen in d'e tweede helft- der maand Augustus Slaapkamer der laxe-kajalten vnu de „Titanic". De eetzaal eerste klasse der „Titanic". [Berichten over Rijnland'^ boezem, gedurende do week van 9-16 April 1912. Stand van den boezem te Leiden. Idem te Oodewetering Werking der stoomgemalen WaterlooziDg langs natuurlijk, weg. Wnterinlating Regenval in Mm. 9 Apr. 10 Apr. 11 Apr. 12 Apr. 13 Apr. 14 Apr. 15 Apr. 16 Apr. 66 54 47 44 48 47 46 48 em.—A.F. 50 53 48 48 52 48 49 50 em.—A.P. Spaarndamu., Halfweg u., Gouda33'/ia u., Katwyk u. Spaarndam 5 a., Halfweg u„ Gonda 224 Katwijk 20§ u. Door de slula te Gouda 30 w. 18.

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 6