Donderdag 1® ApriL A0. 1912, <§eze jouraat wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Officieel© Kennisgeving. No, 15999 LEIDSCH DA&BLAI) PRIJS DEB ADYERTENTIENj Van 16 regels f 1.05. Iedere regal meer 0.17J. Orootere lettere naar plaatsrnimte. - Kleine adrertentiën ran 30 woorden 40 Oente oontantelk tiental woorden meer 10 Cents, Voor het inoaaseeren wordt 0.06 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Cents; per 3 maanden .1 11 f 1,10, Boiten Leiden, per looper en waar agenten gareatigd sijn 1,30. franco per post1 1,66. Directe Belastingen. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kenni-, dat aan den Ontvanger der Directe Belastingen is ter band gesteld bet kohier der Personoele belasting No. 6 van den dienst 1912t executoir verklaard den I6den April jl. en herinnert voorts 'den belanghebbenden aan hun verplichting om den aanslag op den bij de Wet bepaal den voet te voldoen. De Burgemeester voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR. Beiden, 18 April 1912. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden Gezien het adres van J. DE BRUIN, om vergunning tot uitbreiding der smederij in het perceel Nieuw straat no. 47, Sectie I no. 2447, door plaatsing en in-werking- «telling van een elecfcncxmotor van p.k. tot het in-Re weging-brengen van diverse machines; Gelet op de artt 6 en 7 der Hinderwet; geven bij deze kennis aan het publiek, dat genoemd verzoek, met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeonte ter visie gelegd is; alsmede dat op Donderdag 2 Mei aansfc. des voormiddags te elf uren, op het Baadhuis gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tenen dit verzoek in té brengen, terwijl zij er de aandacht op vesti gen, dat nian tot beroep gerechtigd zijn, zij die niet overeenkomstig art. 7 der Hinder wet voor 't gemeentebestuur of een zijner le den zijn verschenen ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 18 April 1912. Nog eens het scheepsjournaal. Het zal zeker door de Katwijksche schip pers op de vïsschersvloot met genoegen zijn .vernomen, dat de Minister van Landbouw, Handel en Nijverheid voornemens is vereen voudiging aan te brengen in het door do wet voorgeschreven, dagregister of journaal, hetwelk gedurende de reis door hen moet I gorden aangehouden. Daaruit blijkt, dat de Regeering bij na- 'der inzien ook tot de overtuiging is ge- komen, dat zij het onredelijke zou eischen, 'wanneer zij van bejaarde schippers, die Inauvrelijks lezen en schrijven hebben ge leerd, omdat zij op hun. 9de of 10de jaar b! zijn gaan varen, wilde, dat zij in staat I Szouden zijn de koersen te maken, welke in 'een etmaal gevaren zijn, deze te koppelen en daaruit den generalen koers en den afstand, die gevaren, is, te constateorendat zij goed 'op de hoogte zouden zijn de koersen te Verbeteren voor variatie en deviatie, wat bij ©en richtige invulling van het journaal te pas komt. Zij begrijpen er niets van én toch kunnen zij in de Noordzee varen tegen den beste, omdat zij van jongsaf daaT- 3n vertrouwd zijn en met hun schip de te© doorwandelen haast even vast als een Reiziger», die hekend is met het terrein, dit 'Pp het land doet. De Leidsche kantonrechter heeft dit blijk baar ook ingezien, waar hij slechts één feulden, boete oplegde. Had hij de overtui ging gekregen, dat hier in het algemeen bnwil in h^t spel was geweest, hij zou étellig een zwaardere straf hebben opge legd. r En toch gaan do' jongeren, naar wij van. hit Katwijk, uit de kringen der visschere ïelf, vernamen, niet geheel vrij uit. Zeker, iook hun handen zullen verkeerd hebben 'gestaan, maar zij hadden heter beslagen ten ÏJs of liever op de vaart kunnen komen. Reeds in 1902 werd te Katwijk-aan-Zee wa cursus voor Zeevaartkundig Onderwijs gegeven, waar den eersten avond 53 leerlin- ■ten aan deelnamen; maar het duurde geen jteertien dagen, of dit aantal was tot 20 j Blonken en eer er zes weken waren vcr- ^°°Pen, telde de school slechts 10 lcerlin- ffpn. Schouderophalend verliet men de school ®et een: „Wat heb ik aan dien rompslomp? j L.0*, gu grootvader bobben het zonder al *ue wijsheid gedaan on zijn er ook gekomen kit 1 V^r^a^611 echter, dat de tijden zijn ver sierd de kleinere scheepjes zijn vervangen ^oor grootere en daardoor is ook de ver- Jtotwoording van den schipper grooter ge- OTdem Er mag daarom ook eenige meerdere I geéischt worden. Bij gevallen voor rechtbanken bleek dikwijls de geringe eorotische ontwikkeling der schippers en heeft waarschijnlijk de Regeering eidmg gevonden zich er mee te be- oeien. Zij geeft nu jaarlijks eenige subai- aan ^sokeriiscliolenwaardoor zij nu ook bet recht meende te Hebben van de vis- sobers een dagregister te eischen. Hoewel, zooals eerder is aangetoond, dit journaal veel te omslachtig is en van de visscherlioden heel wat tijd vordert, dien zij soms heel sleokt kunnen missen, heb ben toch nog van de 150 Katwijksche schip pers er 75 hun goeden wil getoond en zoo goed en zoo kwaad het ging, het journaal ingevuld en daardoor een verbaliseering ont- loopen. Onder de 75, die verbaliseera zijn, waren er, helaas, ook, die, naar ons ter ooren kwam, spotprentjes en grappen in het journaal hadden geschreven, waardoor zij het voor hen en hun makkers niet beter maakten, en: wat allerminst verstandig was, zoodat zij het zeker ook wel niet weer zul len doen. In Vlaaxdingen werden van de ongeveer 130 schippers 43 verbaliseerd en te Maas sluis en Scheveningen beeft ook grooter percentage aan de wet voldaan; misschien wel, doordat men er ïnieer van bet visscherij- onderwijs heeft geprofiteerd, dan te Kat- wijk. Dit moge onzen jongeren Katwijksohén vi8soherlui een aansporing zijn om voortaan, des winters ook trouwer de Vissoherijschool te bezoeken. Het komt ons Vooir, dat ia dezen stand van zaken allereerst Jiet journaal ztooveel mogelijk worde vereenvoudigd, opdat het zoo min mogelijk van' den tijd, dien de Schippers voor hun bedrijf noodig hebben, tooft, en dat voorts aan personen boven de 40 jaar, van [wie men kan. weten, dat zij weinig of geen elementair onderwijs in hun jeugd hebben genoten, vrijstelling worde verleend. Van jongeren, die, jamm'er go- noeg, ook niet voldoende zijn londerleg-d, maar hun goeden wil toonen, moest wat door de vingers worden gezien in den eersten tijds, mits zij een bewijs kunnen overleggen, dat zij van de gelegenheid gebruik maken; om zioh theoretisch te bekwamen. Langs dien weg kan het bij do visscheTs gewekte verzet tegen het scheepsjournaal worden gebroken en aan de billijkheid worden voldaan, terwijl er van. den zoo geleidelijk ingevoerden maatregel een opvoedend# kracht op onze vissohersbevolking kan uit gaan, die het visschersbedrijf en ten slotte ook de visscherbevolking zelf ten, goede komt en hun stand zal verheffen. Leiden, 18 AnciL In plaats -van ds. J. Douma, vroeger alhier, is als hoofdbestuurslid van den Bond van Chr. Oranje-vereenigingen ge kozen de heer Blommendaal alhier. Ook de Kon. Ned. Grofsmederij alhier behoort tot de adressanten aan de Tweede Kamer inzake de ontwerpen-Raden- en Ziek te-wet en de daarmede samenhangende wij zigingen van de Ongevallenwet 1901, welke adressanten te kennen geven te zijn geble ven bij hun meening, dat een stelsel van vrijwillige verzekering met steun van Staats wege boven de voorgestelde regeling do voorkeur zou hebben verdiend; en aandrin gen op wijzigingen in de ontwerpen. Zij verzoeken het daarheen te leiden, lat die ontwerpen aldus worden gewijzigd, dat de samenkoppeling van de Ongevallenver zekering met de Ziekteverzekering uit de wet wordt gelicht; de hoegrootheid en de duur der uitkeering vanwege den Raad van Arbeid door de wet zelf wordt bepaald; aan de bijzondere kassen de noodige zelf standigheid worde verleend. H. M. de Koningin-Moeder heeft gis teravond in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen in Den Haag het eerste gedeelte van de uitvoering door d'e Konin klijke Zangvereeniging „Cecilia" bijge woond. H. M. werd door alen voorzitter en de verdere bestuursleden van Cecilia" in het gebouw ontvangen. Na een ongesteldheid van tien dagen is te Rijswijk overleden de emeritus-predi kant- ds. P. A. J. Jas, laatst predikant bij de Ned.-Herv. Gem. te Leeuwarden, ridder in de orde Vau den Ned. Leeuw. Veertig jaren heeft hij het Evangelie verkondigd. Hij stond o. a. te Sassenheim. De heer H. F. Adams, adjunct-directeur van het Gemeentelijk Electrieoh Bedrijf in Den Haag, heeft met ingang van 15 Juni a-a aan den Raad eervol ontslag gevraagd. De directeur-generaal van. den Land bouw brengt ter kennis, dat aan den Rijka- zuiveloonsulent A. Bos als ambtsgebied en standplaats de provincie Zuid-Holland en VGravenhage zijn aangewezen. Prof. dr. J. G. Sleeswijk en 71 ande ren, allen ingezetenen van Delft, dienden een adres in bij den Raad, om terug te ko men op het besluit tot het betrekken van water uit Schiedam. Dat adres ia een uit vloeieel van de jongste groote protest ver gadering aldaar. In de gisteren gehouden vergadering van den gemeenteraad van Haarlem is het voorstelBregonje tot afschaffing van de kermis roet 17 tegen ld stemmen verwor pen. Over .dit besluit schrijft men ons uit Haarlem De vorige Raadsvergadering hadden door een vergissing van den heer Wilkens de stemmen gestaakt over bet voorstel. De heer Wilkens wilde daartegen stemmen doch stemt per abuis vóór. Zoo kwam hetzelfde voorstel gisteren nogmaals in stemming. De heer Wilkens, die te Brussel vertoefde, was opzettelijk overgekomen om zijn vergissing van de vorige maal te her stellen. De kermifl blijft dus voorloopig in de Spaarnestad bestaan. Zij wordt echter ieder jaar al minder en minder. „De ker mis is niks meer", verklaren de Haarlem mers. Het salaris van den adj uncfc-chrecteur aan het Openbaar Slachthuis werd bepaald op f2000 tot f2400. De Raad van Amsterdam heeft aan den heer J. W. Melgerd, op zijn verzoek* eervol ontslag verleend als leeraar in de geschiedenis aan bet gymnasium aldaar. Aangenomen werd een voorstel-Yan Kuyk- hof, om een jaar proef te nemen met het geven van onderwijs in stenografie als fa cultatief leervak aan de eerste H. B.-S. met 5-jarigen cursus. Door B. en Wa. van Rotterdam wordt den Raad voorgesteld aan de Maatschappij voor Volkswoningen medewerking te ver leen en ter verkrijging van 96 pCt. Rijika- voorschot voor den bouw van 71 woningen bewesten Delftshaven, waarvan de kosten worden geraamd op f 158,000. De Maatschappij maakt echter bezwaar tegen het dtragen van drie vierde der kos ten van het bijzonder toezicht, dat krach tens onlangs genomen raadsbesluit door de gemeente cal worden uitgeoefend, van oor deel zijnde, dat dit besluit genomen werd ten opzichte van ooöperatiove womhgver- eenigingen en niet tegenover zulke, die, als zij, op zuiver altruïstisch en grondslag staan, en derhalve zuiver in het algemeen belang werken. B. en We. houden echter vol^ dat dit Raadsbesluit op allen volkswomngsbouw betrekking heeft en handhaven dus m hun voorstel die bepaling. Dr. B. van Meer, pred. te Apeldoorn, te voren te Leiden, is beroepen bij de Ned.-Hew. Grom. te Arnhem. De. R O. Meyofcev, te Zegwaard, is be roepen bij do Geref. Gem. te Rotterdam. Op initiatief van den Bond voor Staatspenc! onnec-ring zal don 3den en 4den Aug. van dit jaar te te-Gravenhage oen In ternationaal Congres voor Staatspensioen worden gehouden. Op dit congres zullen sprekers van ver schillende narionaliteit het woord voeren. Door het Congresbestuur zijn aan ver schillende organisaties uitnoodigingen tot deelneming aan dit oongres verzonden. Dr. A. Kuyper heeft de uitnoodigiag van het Bondsbestuur van de Anti-Revol/u- tionnaire ELieavereeniging „Nederland en Oranje" te Amsterdam, om ook voor de leden aldaar op te treden, aangenomen. De vergadering zal alleen voor lieden de- zecr kiesvereeniging toegankelijk zijn. In aansluiting bij het bericht betref fende ate Johanniter-Orde kan worden me degedeeld, dat bij het Kon. besluit even eens de Nederlancfeche afdeeffing der rid ders van Malta erkend is als ten doel heb bende de vrijwillige hulpverleening aan zieken en gewonden en ingevolge de bepa ling van de Conventie van Genève gemach tigd, in tijd' van oorlog hulp te verleenen aan gewonden en rieken, behoorende tot legers van oorlogvoerende mogendheden. H. M. de Koningin-Moeder heeft aan den burgemeester van Stavoren een be drag van f 100 doen toekennen, als bijdrage ten behoeve van de vissohers in die ge meente, die door den jongsten storm groote nettenschade hebben beloop en. Naar aanleiding van een in dagbladen voorgekomen advertentie, waarin tegen een salaris van 3 glcl per week een klerk werd gevraagd aan de werkplaatsen voor draagbare wapenen aan de Hembrug, die in het bezit moest zijn van eind-diploma H. B.-S. 3-jarigen cursus, heeft het bestuur van den Nationalen Bond van Handels- en Kantoorbedienden „Mercurius" zich met een adres gewend tot den Minister van Oorlog, waarin wordt verzocht, in het ver volg bdj het engageeren van administra tieve werkkrachten het aangeboden salaris meer in overeenstemming te brengeD met de gestelde eischen, wat blijkens bedoelde oproeping thans niet het geval is. Gisteren is de Rijksrietvlechtsohool te Noordwol de, die reeds een zestal maanden in gebruik is, officieel geopend door Minis ter Heemskerk. Zooals bekend mag verondersteld wor den, is bij de laatste twee aanbestedingen van gemeentewege te Wormerveer aan- en verbouw van gasfabriek en aanleg van straten met bruggen, enz. geen enkel in schrijvingsbiljet ingeleverd en grondden de aannemers hun weigering op de risico, welke zij loopen door de handhaving der artt. 1638c en d der Gemeentewet. Het eerste werk dat der gasfabriek namen B. en Ws. daarop in eigen beheer, doch in zake het stratenplan namen zij nog geen beslissing In de gisteravond gehouden Raadszitting werd tot B. en Ws. de vraag gericht, wat zij wenschten te doen. Het Dag. Bestuur verklaarde ook dit werk in eigen beheer te willen uitvoeren. Een tamelijk uitgebreide discussie ontspon zich en het resultaat was, dat een voorstel van den heer Korteweg, om B. en Ws. uit te noodigen een herbe steding uit te schrijven, waarbij óf „het ri sico voor gemeente rekening werd genomen, óf zoodanige bepalingen werd ingelascht, dat de aannemers daarmee genoegen ne men, werd verworpen met 7 tegen 6 stemmen. Tegen stemden de heeren Pette en Allan, wethouders, en de vijf sociaal-de mocratische raadsleden. Het werk zal dus in eigei beheer uitge voerd worden. Tot directrioe van „Hoea Euphema" een van de Heldringgestichten te Zetten, is benoemd mej. M. M. Bange te Zeist. Op 90-jarigen leeftijd is te Rotterdam overlieden de oud-wethouder dier gemeen te de heer A. de Monchy. HAARLEMMERMEER. Aan den Ring dijk werd een zesjarig jongentje van den arbeider K., overreden door een voorbij gaan den boerenwagen. Het ventje werd luid jammerende opgenomen en onmiddel lijk werd geneeskundige hulp ingeroepen. Deze constateerde beenbreuk en ernstige in wendige kneuzingen. De toestand van den kleinen jongen ia niet buiten gevaar. Ge bleken is evenwel, dat de voerman van den wagen geen schuld heeft aan het ongeval. KATWIJK-AAN-ZEE. In de Gemeente- zaal werd gisteravond de jaariijksche alge meene vergadering belegd der Coöperatie ve Boerenleenbank (Raiffeisenhank) alhier. Aanwezig waren 56 leden. In de oom missie tot het nazien van reke ning en balans werdeD benoemd de heeren IJ. A de Best en B. Verdioes Gz., die zich deze benoeming lieten welgevallen. Vervolgens kwam aan de orde punt drie der agenda,: Jaarverslag van den secreta ris, waaraan het volgende is ontleend. Begonnen met 49 leden telt de Vereeni- ging er nu 70- Aan spaargelden werd in het afgeloopen jaar ingebracht f 25,548.84; te ruggehaald werd f 9202.28. De Bank staat in loopende rekening met acht reken ing- oourant-houders. Aan kredieten werd uit gekeerd f 25,616, terugbetaald f 12,066. Bij den aanvang van dit jaar kon reeds een kleine winst geboekt worden, wat, gelet op de hooge oprichtingskosten der Bank, een verblijdend verschijnsel genoemd bon worden. De uitslag der verkiezing van eeai lid van het bestuur, wegens periodieke aftreding van den heer P. Haasnoot Nzn., van een lid van den Raad van Toezicht wegens pe riodieke aftreding van den heer A Ouwe hand Dz. en van twee plaatsvervangende bestuursleden, wegens periodieke aftreding der heeren D. B. Parlevliet en B. Verdoes Dz., was dat alle aftredenden met over groots meerderheid werden herkozen en alle gekozenen zioh die verkiezing lieten welgevallen. Naar aanleiding van punt vijf: Vaststel ling van het salaris van den kassier, deelde de voorziter het voorstel uit naam van het bestuur mee, dit salaris te verhoogen van f 60 op f 75. Het bestuur had gaarne het salaris nog hooger gesteld, doch durfde met het oog op den toestand der kas niet ver der gaan. Uit den boezem der vergadering gingen echter stemmen op het salaris van den kassier in eens op f 100 te brengen, welk voorstel met overgroote meerderheid werd aangenomen. In de commissie tot het nazien der reke ning en balans voor het volgend jaar wer den benoemd de heeren J. R. Bloot Jr. en G. Haasnoot Az. Ook deze heeren namen die benoeming aan. Artikel vier van het huishoudelijk regle ment werd in dien zin gewijzigd, dat de leenbank in deposito's en spaargelden zal mogen opnemen f 100,000 (voorheen was dit maximum f 50,000). Van één persoon of gezin zal niet meer clan f 15,000 mogen wor den opgenomen (vroeger was het maxi mum f 5000.) Gisternamiddag kwamen hier voor de kust met versche visch de loggers K. W. 103 „Huberta Petronella" van den heer P. van Duy venboden, schipper C. de Vreugd, en K. W. 144 „Wilhelmina V" van Gebrs d. Duik, schipper C. Haasnoot. De gevangen visch werd aan het strand afgeslagen. Beide vaartuigen besomden f 180. NOORDWIJK. In de zaal van café „Hot Fortuin", van den heer C. Gordijn, had' gisteravond een algemeene vergadering plaats van de Noord wij ksche Oranje-Vereeniging. Zij werd geleid door don Voorzitter, deaj heer A. Dorsman, terwijl ook de eere-voor- zitter, jhr. W C.. van Panhuys, aan d<j bestuurstafel had plaats genomen. De nieiL; we secretaris, de heer J. Aengenent, laa do notulen, die onveranderd worden vasfc gesteld. Onder de ingekomen stukken was! een schrijven van den heer L. Graaf vanj Limburg Stiruin Noordwijk, dat hij zijn bestuursfunctie «wenscht neer te leggen. Daar dit schrijven te laat inkwam, om. voorziening in deze vacature op het convo catie-biljet aan te kondigen, zal op een volgende vergadering in deze vacature wor-: den voorzien. Medegedeeld werd, dat mede door oprichting van een Oranje-Vereeni-i ging te Noordwijk-aan-Zee het ledental,' dat bij oprichting 444 bedroeg, geslonken; is tot 255. Bij de behandeling van het agendapunt: „feestviering 1912", werd het bestuursvootr^ stel, om op twee dagen feest te vieren, aarn-i genomen. Na vrij uitvoerige discussies werd' vastgesteld, dat op Juliana-dag, 30 April a.s-, het feest zal bestaan uit een ringrijderij ia den namiddag en eea avondconcert op het Lindenplein. Het bestuUr zal in overleg treden me3 de harmonie-kapel „Crescendo", om te veiv krijgen, dat onze eigen kapel het avcr^ concert geeft, en dat het tevens de ringrif^ derij met muziek opluistert. Het bestuur twijfelde er niet aan of ..Crescendo" zal' genegen blijken, aan dit dubbele verzoek te voldoen. Ook zal aaa „Crescendo" veiv zocht worden, een muzikale wandeling bij fakkellicht door het dorp to maken vóó$ het avondconcert aanvangt. De comm-insié voor het organiseeren van de rirgrijderiJ bestaat uit de heeren O. "Wassenaar, P. H. v. d. Voort, J. V. Leeuwen, H. de Groodj Lz., D. L. Grullemans, S. J. Zandvoord J. de Groot Lz. en R. J. de Groot. In overweging werd gegeven, ook prij* zen uit te loven voor de mooist versierde) rijtuigen der deelnemers aan de ringrijderij In de plaats van den heer H. de Boor^ die voor het bestuurslidmaatschap bedankt! heeft, werd gekozen de heer K. de Beet: Als laatste punt op de agenda stond: veïw ldezing van drie leden voor de commissüej van controle, die de rekening en verantwoor^ ding van den penningmeester moet nazien'.: Overeenkomstig reglementair voorschrift^ had de vorige contröle-oommissie drie duhk beltallen opgemaakt, bestaande uit do heen ron J. van Konijnenburg Gz. en G. v- dk Leo; Wi A. P. M. Peters en Jac. Krol N. M. Alkemade en G. V- van Lceuwenk Goedgevonden werd, bij acclamatie te benoe? men de drie heeren, die nummer één den op elk dubbeltal. Haar bij de trpndvraag nieta meer te bék spreken bleef, sloot de Voorzitter de veöN gadering. WARMOND. Gisteren herdaoht de Chr., Bewaarschool alhier haar 25-jarig bestaan.» Het inwendige van het schoolgebouw was voor deze gelegenheid met groen en bk>e« men fraai versierd. Te tien uren arriveerden de school gaande kinderen, begeleid door hrn ouders. De kindieren werden feestelijk ont haald en alh blijvend aandenken voor ieder huisgezin, waarvan op dit oogenblik een kind de school bezoekt, een foto dofl thans schoolgaande kinderen gegeven, een en ander door vrijwillige en ruime giftea» geschonken om di tfeest te vieren. Des avonds te half acht werd dit feest iiS het kerkgebouw herdacht. Als sprekers tra, den op de eerwaarde heeren ds. Haselager,. uit Warmond, ds. Kelder, uit Charlois, en ds. Rutgers, uit Katwijk, vroegere predik kanten uit deze gemeente. De avond werd geopend met het zingen1 van P8. 146 1. Daarna werd Ps. 103 gelé zen. De eerste spreker, ds. Haselager, begonl met te zeggen: De Heer spreekt niet met woorden maar met daden, en dit 25-jarig jubileum beschouwde hij als een daad Gods. Zijn geheel© rede was daarop gebaseerd- Met dank werden door hem nog herdacht, de oprichters der school, en in het bijizon- der wijlen L. Graaf v. Limburg Stirum, die geheel belangloos den grond voor do t' bouwen school afstond. Ds. Kelders rede behandelde de macht van het kleine, dat juist, door de oprich ting dezer school, zoo op den voorgrond trad, en wat tevens tegenwoordig voor hot kind wordt gedaan, waarom thans dezr eeuw „de eeuw van het kind" wordt go noernd. De laatste spreker, ds. Rutgers, had tot uitgangspunt gekozen 1 Korinthen 16 58. Spreker wekte aan liet einde op tot miki^ bijdragen voor de in-stand-houding dei school. Tot slot werd gezongen Gez. 96, waarnar met gebed werd geëindigd. WARMOND. Geboren: Mar a Jacoba,D. van J. van Seggelen en M. Zwetsloot. Johanna Petronella, D. van J Juffermans en G Zeest.rni«n. Ondertrouwd: Cornells Theodoras Boone kamp jm. en Maria Anna van Rijn jd. Gehuwd: Adriaans Cornelia van Leeuwenen Johanna van Bgleveld.

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 1