flot 15990 Zaterdag 6 April. A0. 1912. feze jouraat wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit ZES Bladen. Vyfde Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. Liefde en Plicht. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents per 3 maanden I 1 J f 1.10. Bniten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zyn 1.30. Franco per post 1.65. Van 16 regels ƒ1,06. Iedere regel meer Clrootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contant i elk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het inoasseeren wordt/0.05 berekend. PRIJS DER ADVERTENXIEN: Directe Belastingen. De Burgemeester van Leiden, brengt ter algemeene kennri, dat aan den Ontvanger rier Directe Belastingen zijn ter hand ge steld de kohieren der Personeels belasting No, 4, 5 en 13 van den dienst 1912, execu toir verklaard den 6den April jL en her innert voorts den belanghebbenden aan hun Verplichting om den aanslag op den bij de Vet bepaalden voet te voldoen. De Burgemeester voornoemd, N. O. DE QIJSET.A AR. Lekten, 8 April 1912. Leiden, 6 April. In de Chineesche Vereeniging- IjTjoeng .Wah Whee" te Amsterdam is de Sterfdag van Confucius, dit jaar vallende OP den 6den April, door den heer Hong [Tjoen Yap, cand.-arts te Leiden herdacht biet een druk bezochte lezing over de betee- kenis van dien wijsgeer als zedemeester en ptaatsman. Hoewel de heer Yap Hong Tjoen over Ihet algemeen met enthousiasme over den j,wij ze bij uitnemendheid" sprak, erkende hij dat diens leer verouderd is, dat de Chi neesche samenleving die daarop gebaseerd Is evenals andere nog niet van leemten is Ontbloot. Daarbij wees hij op de schoone taak der Chineezen, die hier vertoeven en Bus in de gelegenheid gesteld zijn vreemde Cultuur van nabij te loeren kennen om die leemten aan te vullen, zonder echter te (vervallen tot adoratie van de .Westersche tnaatschappij. Te Amsterdam slaagde voor het exa- toen Handenarbeid diploma A {karton en klei) de heer A. Sjouw. Hü werd opgeleid Boor den heer P. van der Hoeven, alhier. Voor de bakkerijtentoonstelling- is nog (toegezegd door .de firma J, N. van der K-eyden, in meel en granen, alhier, een 'gouden medaille voor de mooiste inzending prima melkbrood, en door den heer H. BV. Rübenkamp, te O.egstgecst, een groote Serguld zilveren medaille. Ds. G. van Reenen, pred. bij de Geref. SJ-em. (Nieuwe Rijn) alhier, heeft bedankt Voor het beroep naar Goes. Do jaarljjksche vergadering van de [Verceniging van Vrijz.-Democratisüh|e IRaadsleden in Nederland" zal dit jaar al hier worden gehouden en wel op Zaterdag 1 en Zondag 2 Juni a.s. Op verzoek zooala was aangekondigd, had nog eens, en wel Donderdagavond, in den Schouwburg alhier, een opvoering plaats van familie Lehmann, Joodseh drama in vier bedrijven uit heb Duitsch vanHermann Réiohenbaoh, vertaling van Karei Proost. De Schouwburg waa slechts tamelijk bezet. Zij, die er waren, werden «cihter 'evenals dein eersten keer geboejid! door het mooie, meermalen indrukwekkende |6) Op de velden ontsproot Het jonge fcaa-d. En over Het Hobbelige plaveisel van liet kerpad wandelden de vromen naar Het (Huis dea Heeren.. Jonge meisje in witte, Èichtige kleeren, mot bonte, fladderende nten in Het Haar en met Hoeden vol bloe- tnen op Het hoofd. Em oude mannetjes en Irrouwtjea in him afgedragen Zondags- lunje, met Het afgeeleten gezangboek on er den arm. Zij allen betraden fluisterend j>f zwijgend Het Godshuis. Het geluid der Kerkklokken stierf zacht weg. De deuren berden gesloten. Stilte in net rond. Nu ikette het orgel in: ,,IiOOf, loof den Heer, jlnijn ziel..." Moeder Striegler ging niet meer naar de iperk. Zij Had geen lust meer om onder de joensohen te komen. Zij sprak met Haar IGod, wanneer zij alleen was. Nu echter fcftt zij niet over Haar boek gebogen, zooals fcndexfc op Zon- en feestdagen. Zij ver- fcohoof den bril op Haar neua en laa een jprief. Dat was iets zeldzaams in Het een zame leven der oude vrouw. Mijne innig geliefde, goede Moeder Dat wilt gij immers altijd voor mij blij- Pan, nietwaar? En ik dank u daarvoor tel kens weer. En ook, <lat gij mij niet veroor deeld Hebt, wijl ik meende, dat mijn men- Bohenplicht boven mijn liefde moest gaan. Pfciendnk is weUidht «zoo gelukkiger gewor den, want ik zou mij tevredenen en meer op pijn plaats gevoeld Hebben in uw oud, dier spel. Louis de' Vries stond Hierin weer bovenaan als Abraham Lehmann, uitste kend' ter zijde gestaan door mevr. De Boer Van Rijk in de moederrol. Van d'e officie ren moet geprezen worden de heer A. Frank. De heer L. CHriapijn Jr. vertolkte naar den eisoh de rol van Siegmund Lehmann. Samenvattend': elk werkte krachtig mede tot het verkrijgen van een goed geheel. Telkens werden de aoteurs d'an ook geestdriftig toegejjudaht. Voor Louis d'e Vries was d'e grootste hulde bedoeld en claarom deed Het d'en meesten wel wat vreemd' aa-n, dat, waar na afloop een krans werd aangeboden, deze niet terecht kwam bij hem, maar den heer Herman Schwab v 'erd overgereikt, al Had d'eze dan ook de rol van Salomo verdienstelijk ver vuld. Ter opheldering voor oningewijden diene d'aarom, dat deze hulde_ dan ook niet was een rechtsstreeksche, niet een, die in ver band stond' met spel of regie van dezen avond'; maar, gebracht als zij werd door het Leidsche Studententooncel', gold de regie bij de jongste uitvoering hiervan, welke aan de goede zorgen van den heer Schwab was opgedragen. „De Standaard" meldt: In de Maas stad Heeft men, aanstonds na aanneming van Het Bouwwetje in de Tweede Kamer, maatregelen genomen tot uitbreiding van Het Christ. Onderwija Komen de door de verschillende schoolfvereenigingen aange nomen plannen tot uitvoering, d'an zal Rotterdam binnen niet al te langen tijd er elf nieuwe Christ, aoholen bij krijgen. Het is zelfs niet buitengesloten, dat dit aantal zioh nog uitbreidt. Door B. en Ws. van Haarlem is af wijzend beschikt op' een verzoek van do Haarl. Jongel-Vereen. „Pred. 12 vers la", om op den Tweeden Paaschdag, ter gelegen heid van de Provinciale yeTgadering van Chr. Jongel-Vereenigingen, die aldaar ge- Houden wordt, muziek te maken op den toren .van de Groote- of St.-Bavokerk. In de Vrijdagavond te Zaandam gehou den vergadering van afgevaardigden der vrijz. kiesvereenigingen in Het kiesdistrict Zaandam, £n combinatie met de besturen der vrijz-dom. kiesvereenigingen te Zaan dam en "Wormermeer, is met meerderheid, van stemmen tot candidaat voor de Prov. Staten gekozen de heer J. W. Dekker, lib., te Wörmerveer. i De a-T. kies vereen i ging „Nederland en Oranje" te Éaandam besloot voor die ver kiezing (vacature-Ferfden candidaat der Katholieken, .den Heet G., O. Kamphuijs, te steunen. Volgens „Het Volk" is mr. Van Bol huis van plan dep burgemeester van Utrecht te interpelleeren pver de toepassing door hem van jart. 67 der Gemeentewet, betrek king hebbende op het ter-kennis.brengen aan dei^ Raad van ingekomen stukken. Een en ander vindt zijn oorzaak in de Herhaaldelijk door de heeren Van Leeuwen én De Weerd in den Raad gemaakte aan merkingen, dat aan 'den Raad gezonden adres sen niet bij' 'de ingekomen stukken ter ta-i fel kwamen. f— Naar „Dé Hervorming" meldt, heeft dr. O. B. H^lkema, wegens onvoorziene omi- Jjstandighéden zich' als medewerker aan den baar huis, waar alles zoo eenvoudig en de gelijk was. Nu is hij in grooter doen geko men en de geheele streek spreekt met nijd en waardeering van hem. Ik hoop, dat hij gélukkig blijft. Wat heb ik weer in langen tijd niets van u gehoord, lieve 1 Juffrouw Lindemann schrijft mij dikwijls, dab gij gezond zjjb. Dab maakt mij zoo gelukkig. Mijn broeder, wiens huishouden ik, zooals gij weet, sinds den dood zijner vrouw bestier, wil nu toch weer trouwen, wat ik hem niet kwalijk kan nemen. Onze moeder Heeft geen tehuis meer noodig. Zij Heeft Het Hare immers ge vonden. Het wordt spoedig reeds een jaar, dat zij gestorven ia. Maar ik moet nu toch weer de wereld in. Voor twee huisvrouwen is Hier geen plaats. Ik moet natuurlijk niet ^rgg, maar ik h©b reeds geadverteerd en iéts gevonden. Geen betrekking. Dat zou ik niet meer kunnen. Die acht jaren bij' me vrouw Bernhardt meb al dat waken en die zwa^re verantwoording hebben mijn gestel booh ondermijnd. U weet immers, Hoe ziek ik ben geweest, bijna een jaar lang, toen ik Hie** in Silezië kwam? Maar de geboorte- lucht Heeft mij weer versterkt. Ik deug echter niet meer voor zwaar werk. Nu is mij een zaak ter overneming aan geboden. Verbeeld u eens: de oude vrouw 'Hertling bij li in het stadje wil Haar zeep- affai're verkoopen en biedt die op mijn ad vertentie aan. Volstrekt niet duur. En ik kan wel zeggen, dat mij dat aanlokt. En dan zou ik in uw buurt zijn, lief Moedertje, en zou telkens eens naar u kunnen komen kijken. Zou ik het dus doen? Zou ik de zaak over nemen? Raad gij mij hierin; dat zal den dtforslag geven.. Moeder Heeft mij nog een cursué voor godsdienst-onderwijzeressen van den Protestantenbond moeten terugtrekken- Dr. H. Schim v. d- Loeff, uit Boskoop, zal zijn plaats innemen. Kerkvoogden van de Ned.-Herv. Gem. te Halluiu (Fr.) hebben afgewezen het ver zoek van de Geref. Gem. aldaar, om tij dens het verbouwen van haar kerk, voor Haar godsdienstoefeningen gebruik te mogen ma ken van het kerkgebouw der Herv. Gemeente. Do godsdienstoefeningen zullen nu tijdelijk in een schuur gehouden worden. Naar wij in „Neerlandia" lezen, komt ds. Van Broekhuizen, van Pretoria, op het laatst van Mei, met zijn echtgenoot», in ons land en, blijft Hij hier voor zijn studis ee n jaar. De Raad van Zaandam Heeft met al gemeene stommen oen motie aangenomen, ge steld door den heer Decker, waarin ver klaard wordt, dat de Raadsleden geen be-» zoeken meer verlangen van voorgedragenen ter benoeming van leeraren M. O. en vanj onderwijzers en onderwijzeressen. Bij Kon. besluit is bepaald, dat de soldij van de korporaals-kok bij de korp sen van het leger, te rekenen van 1 Jan-1 1912, zal bedragen: bij aanstelling f0.60 per dag; na, 8 jaar dienst als zoodanig fl en na 6 jaar fl.15 per dag. Voorts heeft de Minister van Oorlog bepaald, dat zij, voor zoover zij na het bereiken van Hun 18de jaar ten minste drie jaren onaf gebrom ken in hun betrekking hebben gediend, ge huwd mogen zijn en aanspraak Hebben op huisvesting in een rijkswoning of .vergoe ding voor woningliuur. Door *dé architecten K. en O. Buur man, te Bergschenhoek, is ten overstaan van regenten van den Onderwatershof, in Hotel Kuys-Wtizenbuirg te Rijswijk aanbesteed 't afbreken en wedcropbouwen van de bouw manswoning Onderwatershoeve je Zeg waard met daarbij behoorende Werken. Ingekomen waren 16 biljetten van de firma'sL. Luyendijk, 's-Gravenhage, voor f23,000; L. Lengkeek, Zoetermeer, £22,990; Joh. Pluim, Zegwaard, f22.160; "Wed. J. Bootman, aldaar, f 21,000B. Donker, Zoe- termeer, f21.980; J. van Gent, Gouda, £21,195; H. Bakker, Giesendam, f20,400; A. Mes, j3liedrecht, f20,386; B. v. Duyn, Rotterdam, £19,650; W. P. Borsje, 's-Gra- 'venïiage, f19,425; A. den Ouden, Monster, f 19,300; I. S. Kraan, Rijswijk, f19,100; W. Korevaar, Alblasserdam, f 18,960J. C- v. Tilburg, Rijswijk, f 18,690L. Dekker, Zoe termeer, f18,600; en Gebr. van Tilburg, Nootdorp, f 18,480. Da inschrijving was uitsluitend openge steld voor Protestantscho aannemers. _Het werk is gegund aan Gebrs. Van Til burg, De raming was f20,000. i H. M. (de Koningin nam g-istervoor middag, Goeden Vrijdag, in de Groote Kerk in Den Haag deel aan het Heilig Avond maal, waarbij ds. Molenaar voorganger was- Het Ned. Isr. Armbestuur in de hoofd stad heeft besloten zijn taak te blijven voort zetten, waardoor het voortbestaan van het Joodsche ziekenhuis verzekerd is. Het tot nu toe ingekomen bedrag stelt hef ,armbe- stuur in staat zijn taak met vertrouwen in 'de toekomst te blijven vervullen. Naar „De Avp." verneemt, heeft' rde! 's-Gravenhaagsehe Politieveréeniging,-,Door Eendracht Saam verbonden," van welke beetje geld nagelaten, en alles, wat ik haar heb gezonden, indertijd!, toen ik verdiende, dat heeft die goede, trourwe ziel ook voor mij gespaard. Dat is een gelukWant het geen ik bij mevrouw Reinhardt heb over gespaard, is alles in mijn ziekte opgegaan. En mijn broeder heeft er nog bijgelegd. Zoo heeft de lieve God dus toch nog voor mij gezorgd. Schrijf mij eens spoedig, lief Moedertje, opdat ik daarnaar kan handelen. En wees duizendmaal van gansoher harte gegroet en gekust door Uw U innig liefhebbende en dankbare Louise." Moeder Striegler aan Louise: „Hoe eer de lieve God mij je zendt, mijn goed, lief kind, hoe prettiger ik het zal vinden. Kom maar spoedig bij Je trouwe Moeder Wilhelniine Striegler." De korenaren golfden in den zomerwind en richtten him gouden kopjes naar de zon, die ze met haar vroolijke stralen bescheen. „Dat wordt een rijk jaar," zeide moeder Striegler, terwijl zij met haar rechterhand over het zwaar neerhangende koren streek- „De aren zitten vol korrels. Een rijk jaar Zij stonden op een smal veldpad tusschen het hooge graan en keken over de onaf zienbare velden heen. Louise en moeder Striegler. De laatste had haar kaarsrechte houding verloren, waarmede zij het mooie matronenhoofd tusschen de breede schou ders droeg. De gestalte was ineengezon ken het scheen als 't ware, alsof haar een onzichtbare last neerdrukte. Louise's tenger figuur scheen nog slan ker en meisjesachtiger naast die der oude_ bijna alle agenten en brigadiers lid zijn,- den burgemeester een verzameling voorstei len en verzoeken met memorie van toelich ting doen toekomen, inhoudende o.a.*: in voering van een drieploegenstclsel met 8 uren dienst per etmaal, verbetering der periodiek vrije dagen, vermeerdering van het aantal verlofdagen, vergoeding van, ex tra-diens f enz. De oude petroleumnachtpitjes van hef Haagsche Bosch gaan eerstdaags verdwij nen. Er is n.l.,* volgens „Vooruit," een voorloopige overeenkomst tot stand geko men tusschen Rijk en de gemeente Den Haag, waarbij de laatste op zich noemt ten behoeve en op kosten van het Rijk elec- trische verlichting van den Leidschen straatweg te leveren tot aan de grens van het Haagsche grondgebied. Eerstdaags zal op een en ander de goedkeuring van d.en Gemeenteraad worden gevraagd. Men meldt uit Loosduinen, 'dat hef Leger des Heils de beschikking heeft ge kregen over een flink terrein bij het land goed „Ockenburgh." Het moet de bedoeling zijn, 'daar een her stellingsoord voor drankzuchtigen te stidh- ten. Jhr. mr. dr. H. A\ van Karnebeekj burgemeester van 's-Gravenhage, heeft het eerevoorzitterschap aanvaard van het eere comité voor de feestvergadering van den 7,Algemeenen Nederlandschcn Politiebond, ter herdenking van zijn 25-jang bestaan,- met de daaraan te verbinden tentoonstel ling,- welke 11,12 en 13 Juni in het Kur- haus te Scheveningen zulLen gehouden wor den. Het hoofdbestuur heeft o.m. toezeggin gen van medailles ontvangen van de Konin gin en de Koningin-Moeder en van den Prins, den Commissaris der Koningin in Zuid-Holland en den burgemeester, van 's-Gravenhage. Het bestuur van de ;,Vereenjging van Nederlandsche Gemeenten" heeft uit zijn midden gekozen tot voorzitter,- onder-vpor- zitter en penningmeester van de Vereeni- ging de heeren jhr. mr. Boroei van Hoge- landen,- burgemeester van HaarLem, mr. dr. van Roijen,- burgemeester van Zwolle, en J. Simons, wethouder van Den Haag. Jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek, bur gemeester van Den Haag,, heeft het eere voorzitterschap van de Vereeniging aan vaard. Er werd besloten een oproeping te plaat sen voor gegadigden naar het directeur schap van de Vereeniging. De inspecteur der infanterie hoeft, na mens den Minister van Oorlog, zijn tevre denheid betuigd aan de co m ma n de erende officieren der regimenten infanterie en ves ting-artillerie, benevens aan de comman danten der landweerdistricten, voor de wijze, waarop gedurende het afgeloopen oefeningstijdperk de onder hun bevelen 'dienende officieren en onderofficieren, bij het voorbereidend militair onderricht, zich van hun taak hebben gekweten. De Raad van Enkhuizen heeft beslo ten, jaarlijks f.400 bij te dragen in de ex ploitatie-kosten van een op te richten bad huis. Het gemeentebestuur van Gouda ont ving een hrief van den Minister van Bin- nenl. Zaken, in welken werd medegedeeld, dat het gebouw door de gemeente Gouda ten behoeve van de R. H- B..S. afgestaan, voor vrouw. Het bleek gezichtje had een nog mattere tint gekregen, ofschoon het een tevreden, blijmoedige uitdrukking had; in de groote, reine rneisjesoogen lag iets aan doenlijk berustends. Men moest onwillekeu rig aan een Sixtijnscha madonna denken, wanneer men dit fijne, smalle meisjesgelaat zag. De Zondag liep ten einde. Van uit het nabijzi'jiide dorpje klonk het kerkklokje helder over de weelderige velden en luidde den avond in. „Wij moeten omkeeren, Louisje I" ver maande de oude vrouw, „als wij vader nog willen bezoeken." Het meisje knikte. De zonnestralen lief koosden afscheid nemend haar lichtbruin haar, waarvan zij den breeden hoed had afgonomen, en too ver den gouden lichten op de volle vlechten. Moeder Strieglers oogen hingen teeder aan het smalle kopje. Wat was het meisje toch mooi 1 Zij merkte dat met de teederheicl van den ouderdom op, welke met de oogen der herinnering ziot. En daarop verscheen een ander beeld voor haar geestesoog. Hij. De zoon. En zacht, met een schrijnend gevoel, kwam het oude leed weer boven: Hoe anders had het toch kunnen zijn, wanneer, wanneer...! Zuchtend schreed de oude vrouw het hek van het kerkhof binnen. Wat hielp al dat uitpluizen en navorschenHier binnen lag de helft van haar bestaan in de koele aar de. Wat zij nog met zich ronddroeg, zij voelde het wel dat was nog slechts een verwelkt stukje leven, hetwelk ook het stille meisje naast haar niet meer aan h?t> bloeien kon brengen. Integendeel. De af gebroken kroon van dit jonge menschenle- ven was in doornen veranderd en drukte dié bestemming niet meer geschikt is en door verbouwing niet afdoende zal kunnen worden verbeterd, zoodat voor het geval die school in deze gomeente gevestigd blijft, een nieuw gebouw zal moeten worden ge sticht. De Minister wil, dat de gemeente de ver plichting tot stichting en inrichting vaan een nieuw gebouw op zich zal nemen over eenkomstig door de ltcgeering te stellen oischen op het daartoe door de gemeen to ter grootte van 4000 vierkante Meters kos teloos .aangeboden terrein aan de Kruger- laan. De kosten voor stichting en inrich ting van het gebouw worden geraamd op 1284,000. Vóór 1 Mei a.s. dient de Raad hierover een .beslissing te nemen. Gezien de ongunstige financieel© omstan digheden van de gemeente kunnen B. pu We. den Raad niet anders adviseeren, dan den ^li nis ter mede te deelen, dat de Raad! vooralsnog niet genogen is tot het treffen van een overeenkomst, zooals door den Mi nister wordt bedoeld. Creslaagd zijn in Den Haag voor stuitr-i man op zealzeevis9chersvaartuigen Pieter' Bos Dzn., W. Smit Azn., T. Spits, allen van Terschelling; E. Commandeur, van Marken; A. Wapenaar, van VlaardingonC. den Duik, J. Taal, M. Verbaan, A. Zuurmond, van Scheveningen. ALPHEN. Het hotel van den heer Van Giessen is veranderd. Een hoog opgetrok ken en fraai gebouw verrijst nu voor onzen blik. In- zoowel als uitwendig is liet hotel naar de eischen des tijds ingerioht,, zoo dat de Lage Zijde weder een fraai ge^ bouw rijker is geworden. BODEGRAVEN. Ten voordeele van cl s Oommissie ter bestrijding van de Tubercu lose, alhier, zal de Chr. Zangvereeniging op Woensdag 17 7i.pril a.s. een openbace uitvoering geven in de Ned.-Herv. Kerk. Tot onderwijzeres aan de Christelijke school in de Meije is benoemd mej. G. van Zanten, te Gerkesklooster. HAARLEMMERMEER. Donderdag kwar^ de landbouwer Schr., bij wien de heng.r( „Elegant" der hengsten vereeniging „Nieuw Vennep" gestald ia, tot de ontdekking, da het dier een poot gebroken had. De ontbo den veearts achtte afmaking noodzakelijk. Te dien einde werd het dier gehaald door de firma Sinck, uit Amsterdam. De hengst was voor f 2000 verzekerd bij de veever/e- kering-maafcsohappij te Groningen. Het zot •voor de Hengstenvereeniging zeker niet gemakkelijk vallen weer zoo'n edel fokdier als „Elegant" was terug te krijgen, daar deze om zijn goede eigenschappen alom be kend was. Zeker zullen vele fokkers hot verlies van „Elegant" betreuren. KATWIJK-AAN-ZEE. Ons gemeente plantsoen is andermaal uitgebreid. Het stukje dor grasveld, tegenover de openbare school, aan don ingang van het dorp, is in een lief plantsoentje herschapen. Door don aanleg van die plantsoenen, welke aan bei de zijden door mooie villa's worden geflan keerd, doet ons dorp zich als men het van de oostijde nadert allergunstigst voor. Tot tijdelijk onderwijzer aan de nieu we openbare school alhier, hoofd de heer J. J. Kraal, is benoemd de heer V. Tj.- Z wierstra, van Britswerd. De heer haar oude, vermoeide ziel nog maar meer. Het kerkhof was tamelijk leeg. Bij den ingang een paar mensohen iji diepen rouw, die hun versche graven hadden bezocht en nu stal berustend naar huis terugkeerden. De beide vrouwen liepen haastiger. Heb was spoedig tijd van sluiten. Louis© plaat ste haar bouquet in een soort vaas, welke op den begroeiden heuvel stond1. Vervol gens gingen 'zij een oogenblik op de kleine houten bank zitten, welke de oude vrouw daar had laten zetten. Zij spraken niet. Maar haar beider gedachten dwaalden ver af naar het verleden. „Juffr-ouw Louisje, och lieve hemel, ik ben geheel buiten adem!" riep de welge dane juffrouw Lindemann, terwijl zij de volgepropte marktmand op den grond zette en zelve met veel omslag plaats nam op dien eenigen stoel, die in den winkel stond. „Wat ia er voor gewichtigs, juffrouw Lindemann?'' vroeg Louise lachend, „gij eijt geheel ontdaan." „Neen maar, ook zoo iets! Neen, zoo iets- Nu, gij zult ook wel verwonderd zijn En de oude vrouw Striegler vooralNeen, neen!" En van louter hoofdsohudden en verontwaardiging kwam de kleine, dikke vrouw niet tot de zaak in kwestie. Nu werd Louise opmerkzaam. „Maar zeg dan toch eindelijk, wat er isV'- „Pat! Kan niemand ons hooren?" „Niemand, behalve missohien Troll, die aohter in de kamer ligt," antwoordde Louise lachend. (Wordt vervolg^.)

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 1