f|o4 15988 \yoensdag 3 April. A0. 1912. <§eze <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Eon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. PKIJS DEB JJDYERTENTIEN: Van 1—6 regels fl.05. Iedere regel meer /"0.171. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën ran 30 -woorden 40 Oents contant; eik tiental woorden meer 10 Oents.—Voor het incasseerenwordt/'0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden 1.10. Bniten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 9 1.30. Franco per post 1-65. Op Goeden Vrijdac cn Tweeden Paaschdag zal het „Leidsel» Dag blad'' niet verscbijnén. Afsluiting passage Slaarsmanssteeg. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat de Maaramanssteeg, wegens het her stellen van de hoofdga-sleiding, op Don derdag 4 April a. s. voorheb verkeer met rij- en voertuigen zal zijn afgesloten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, burgemeester, VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 3 April 1912. Bevolkingsagent. Burgemeester en Wethouders van Leiden", brengen ter algemeene kennis, dat de nieuw benoemde Bevolkingsagent in de 2de afdeeling, N^ Schellinger, zich gevestigd heeft in het perceel Utrecht- sohe Jaagpad No. 12a tot nadere aankondiging. Tevens wordt in herinnering gebracht, 'dat de Bevolkingsagenten voor belangheb benden te spreken zijn op iederen werkdag, des voormiddags van a o h t tot tien uren. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 30 Maart 1912- Leiden, 3 April. 1 Na gehouden examen zijn tot de eerste klafese der Gemeentelijke Kweekschool vcor Onderwijzers' en Onderwijzeressen, aan de Oude Vest, alhier toegelaten: Ly.dia van den Brander, Joh. M- Drin- h'uysen, HelenaJ Jac. Gerritsen, AnUa JL Joustra', Maria Kallenberg, Susanna Oath. Kenbeek, Henriëtto Fr. Kraneve-ld, Jcannette Fred. L. Schnabel, Augustina, Joh. Sleyser, 'Adriana Vister, Adèle Westrik; Johannes Jac. van Biemen, Petrus J. M. Hoeks, Wil lem' Corn, van der Mark, Willem M- Ragut en Pieter H. de Wit, allen van LeidenTitia 'Adr. Dorsman van Noordwijk.Binnen, Hillig. je Duym, van Zwammerdam, Clasina Treur, vaft Hazerswoude, Cornelia M. A- Vonlc, van Oegatgeest, en Pieter van der Tang, van Oude wetering. In de heden'narniddag alhier gehouden ialgemeene vergadering van de naamlooze vennootschap „De Leidsohe Bouwmaatschap pij" werd na goedkeuring van de balans en «de winst- en verliesrekening het dividend teVenals het vorig jaar op 5 pOt. bepaald. Tot bestuurslid werd herbenoemd de heer D. Hartevelt H.Czn. 1Ds. R. J. W. Rudolph, pred. bij de Geref Kerk alhier, heeft de benoeming tot 'directeur, belast met de geestelijke en zede lijke leiding der filanthropische inrichtingen tusschen Amersfoort en Barneveld, aange nomen. i f— Na bevestigd te zijn door ds. M. J. A. Moïtzer, van Nieuwkoop, met een rede na'aï aanleiding van de woorden van Coloss. 3 2, deed de heer C. M. A. A. Lindeman, ptop. te Leiden, intrede bij de Rem. Ge meente te Waddixveen, met oen preek over Epheze 15. B. en Ws. van Utrecht bevelen den R-aad aan voor tijdelijk leeraar in de He- breeuwsche taal aan het Stedelijk Gymna sium aldaar: den heer P. J. Glasz, Doops gezind predikant te Utrecht, en den heer O. van Arendonk, cand. in de godgeleerd heid en doctorandus in de Semitische lette ren te Leiden. Zij stellen voor de benoeming te doen in gaan 16 dezer tot en met 31 Augustus 1913. Z. K. H. de Prins bevond zich giste ren in de Duitsch-Evangelische Kerk te 's-Gravenhage alleen in tegenwoordigheid van den predikant van die Gemeente, ter voorbereiding van het H. Avondmaal. Minister Heemskerk heeft zich tot na Paschen met verlof buiten de Residentie begeven. De heer Loudon, Nederlandsch gezant te Washington, is met verlof te 's-Giaven- hage aangekomen en heeft zijn opwachting gemaakt bij den Minister van Buitenland- sche Zaken. T6 Scheveningen is plotseling overle den de oudste reeder de heer A. Roeleveld, 75 jaar oud. Als zeevisscher begon hij zijn loopbaan en wist zich door ijver en vlijt tot reeder op te werken van 3 loggers. Als dorpsgenoot genoot hij aller achting. Se dert vele jaren was hij ouderling der Ned.- Herv. Gem. Buitengewoon groot was de opkomst ter vergadering, gisteravond te Delft in de Stads Doelen gehouden, ten einde te pro testeeren tegen het besluit van den Raad, om drinkwater te betrekken uit Schiedam. De oproep tot deze vergadering was onder teekend door tal van notabelen, waaronder een 20-tal hoogleeraren der Technische Hoogeschoolvelen hiervan waren ter ver gadering aanwezig. De heer K. Knuttel opende en leidde. Als sprekers traden op prof. dr. M. W. Beyeriuk, prof. dr. J. G. Sleeswijk, arts, en dr. J. Thomée, voorz. der Gezondheids commissie. Na debat werd aangenomen de motie: De vergadering van Delftsche burgers, enz., gehoord de voordrachten en debatten, dtaagt het Comité op zich namens haar te wenden tot den Gemeenteraad met het dringend verzoek om in het belang van de volksgezondheid terug te komen op het be sluit van drinkwater te betrekken van Schiedam. Aan de Tweede Kamer is door bestuur- deren van het Ondersteuningsfonds ,,'t Kas teel van Aemstel," dat zijn leden, werk zaam in de drukkerij ,,'t Kasteel van Aem- stel", te Amsterdam, tegen geldelijke ge volgen van ziekte en overlijden verzekert, een adres gezonden waarin adhaesie wordt betuigd met het adres, hetwelk door werk lieden-vertegenwoordigers en werklieden- betsuursleden van 't Onderling Ziekenfonds van de werklieden der Nederl. Fabriek van werktuigen en spoorwegmaterieël te Amsterdam, aan de Kamer is gezonden. Het hoofdbestuur van de Maatschappij tot Nut van het Algemeen heeft bericht ont vangen, dat freule A. C. O. van Brakel, den 20sten Februari j.l. te Oudenrijn over leden, aan de Maatschappij f 10,000 heeft vermaakt. Bij de visscherij-examens in Den Haag zijn geslaagd voor schipper op zeilzeevis- sahersvaartuigen P. J. van Eyk, W. Span- jersberg en P. M Voogt, allen van Maas sluis; M. Bot en G. Penning, van Ylaardin- genA. den Duik en J. van der Zwan, van Scheveningen; A. de Best, van Katwijk en J. Roos, van Marken. Naar do ,,Zutph. Ct." verneemt, zal de heer H. J. Lovink, Dir.-Gen. van Land bouw in Ned.-Indië, in 1913 naar ons land komen voor de opening van de groote inter nationale landbouwtentoonstelling in Den Haag. Hij vertrekt daarna weer naar Tridia. De redactie van den ,,R.-K. Midden stander" geeft voor de verschillende Dioc. Hanzebonden bij benadering de volgende ledentallen: Bisdom Haarlem 2700, Aarts bisdom Utreeht 2100, Bisdom 's-Bosch 1600, Breda 700, Roermond 600. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken te Middelburg heeft besloten tot het zenden van een adres aan den Minister van. Waterstaat, waarin verzocht wordt de bo- terwet zóó te wijzigen, dat ieder stukje boter een kenmerk van herkomst moet dra^ gen, ten gevolge waarvan niet meer de bo- terkoopman, doch de fabrikant verantwoor- lelijk gesteld zal worden van het niet aan de bij de wet gestelde eischen voldoen vau de boter. Gedep. Staten van Zuid-Holland heb ben tot plaatsvervangende leden-werklie den van den raad van beroep (Ongeval1 en- verzekering) benoemd: den heer A. van Beest, ter vervanging van den heer H. J. Munters, wien op verzoek eervol ontslag is verleend; en den heer J. J. Pronk, ter vervanging van den heer J. van Hemert, die ten gevolge van het overlijden van den heer J. G. Metzier, van rechtswege als lid werkman is opgetreden. („St.-Ct.") Bij Kon. besluit is aan de gemeente Deventer verleend een voorschot uit s Rijks kas tot een bedrag van ten hoog ste f 260,000, ten einde genoemde gemeente in staat te stellen een voorschot van gelijk bedrag te verleenen aan, de Vereeniging tot verbetering van den woningtoestand in de gemeente Deventer, ten behoeve van den bouw van 135 arbeiderswoningen, aldaar. De datum der plechtige ingebruikne ming van de Nieuwe Zijd's Kapel der Hed.-Herv. Gem. te Amsterdam ib nu definitief door den Kerkeraad vastgesteld. Maandag 8 April (2den Paaschdag) te drie uren zal in tegenwoordigheid alleen van genoodigden de pleohtige opening plaats hebben. Enkele predikanten zullen bij deze opening het woord voeren. Zondag 14 April zal de eerste openbare godsdienst oefening in dit sierlijke kerkgebouw plaats hebben. Het vriendelijke ruim, met zijn beide gaanderijen, biedt plaats voor on geveer 700 personen. (,,HblcL") De gewone audiëntie van den Minister van Waterstaat op Vrijdag 5 dezer en die van den Minister van Binnenlandsche Za ken op 6 dezer, zullen niet plaats hebben. BODEGRAVEN. Tot hoofdingeland voor het tweede district van het Groot-W ater- schap van Woerden (hoofdplaats Bodegra ven) is gekozen de heer W. F. Brunt, met 90 stemmen. Op den heer J. H. Rutins waren 64 stemmen uitgebracht. HAARLEMMERMEER. In December «les vorigen jaars werden door den Raad van Haarlemmermeer (voorzitter de heer A. Slob) in handen van B. en Ws. om advies gesteld adressen van ouders van kinderen, die thans schoolgaande zijn or' 1 April hoop ten school te gaan. Die kinderen zijn woon achtig in de gemeente Haarlemmermeer, Kruisweg en Ringdijk-Oostzijde, aan wie vol gens een besluit van den Raad der gemeente Aalsmeer met ingang van 1 April toelating tot de openbare school Wijk II te Aalsmeer is geweigerd. Haarlemmermeer geeft aan kinderen uit die deelen der gemeente geen andere gele genheid voor openbaar onderwijs dan die, welke bestaat aan den Bennebroekerweg en aan den Vijfhuizerweg. Voor velen van die kinderen zou die afstand oorzaak kunnen zijn, dat de gezondheidstoestand op het spel zou worden gezet, indien getrouw schoolbe zoek als vereisehte voor goed onderwijs mag worden vooropgesteld. Men wete, zeggen adressanten "dat de bevolking van Kruisweg-Ringdijk Oostzij de zoo is toegenomen de laatste jaren, dat in dat gedeelte van de Haarlemmermeer als het ware een dorp is ontstaan. Dringend is dus noodig stichting van een openbare school aldaar. Niettegenstaande het krachtig betoog der vele adressanten was 1 April (den fatalen termijn) nog niet eens het praeadvies van B. en Ws. verschenen, zoo lezen wij in bet ,,Hbld." Een en dertig kinderen zijn nu ge noodzaakt den langen weg af te leggen naar de openbare school aan den Bennebroeker weg ofnaar do Christelijke school te Aalsmeer, dooh deze; laatste is ook reeds overbevolkt. HAZERSWOUDE. De kerkschepen, ge weid ten vóotdeele Van de R.-KV JCerk1, hebben opgebracht f 1485. KATWIJK-AAN-ZÈE. Gistermiddag was de Chr. School Voor M. U. L. O- alhier, ter bezichtiging opengesteld voor ouders van schoolgaande kinderen en verdere belang stellenden. Het doel, hetwelk het bestuur met dit plan voor oogen had, was om een in zicht te geven in het ondeTwijs op de school en de resultaten daaTvan. Van de gelegenheid tot bezichtiging werd een ruim gebruik ge maakt. De burgemeester en de heeren van rijkssehooltoezioht hadden bericht gezonden, dat zij verhinderd waren. LISSE. Door den architect den lieer Leen Tol Jr. is ondershands aanbesteed het eloo- pen van de bestaande kosterswoning, van do Ned. Herv. Kerk en het "bouwen van een nieuwe woning met kerkhofmuur. Laagste inschrijver de heer H. Marseille, alhier, voor f 6878, wien het werk ia gegund. Vannacht om halftwaalf brak er brand uit in een houten schuur achter de woning van 'den gtröentenhandelaar Van Til, op den Heerenwog. Dank zij het stille weer en het spoedig in actie 'zijn jler brandspuit, bleef de brand beperkt tot de genoemde houten! schuur en een -daarnaast gelegen, steenen schuur. De hollenveilingen' ten bats van do R.-K. Kerk, de R.-K. armen en de St.- Elizabethsvereeniging hebben opgebracht res pectievelijk f1368, f845 en f428. NOORDWIJKERHOUT. De Raad kwam gisteravond in besloten vergadering bijeen, ter behandeling der liehtkwestio. RIJNSBURG. De algem. vergadering der Coöp. Voorschot bank en Spaarkas, alhier, werd gisteravond geopend door den voor-» zitter van den Raad van Toezicht, dr. A. J. van Walsem. Deze zeidö dit te doen met gemengde gevoelens. Immers, in den loop van dit jaar zal do Bank tien jaar hebben bestaan. In die jaren is deze instel ling steeds in bloei toegenomen en is zij geworden een integreerend bestanddeel van het volksbestaan dezer gemeente. Maar ook stemt het ons tot weemoed, als wij denken hoevelen, die bij de oprichting tegenwoordig waren, niet meer hier zijn. Ds. Renkemai, de man, van wien oen en 'ander uitging, de voorzitter moest het tot zijn spijt oonstateeren heeft zich in de laatste jaren niet bijzonder meer voor de instelling geïnteresseerd, 't Was aange namer geweest, als hij lid was gebleven en onze jaarvergadcriiucen had bijgewoond. De- heer W. A. Meyb'óöm is ook vertrokken; burgemeester Meyboom ea onze vorige kas sier, de heer A. v. d. Eykel, zijn voorgoed afgereisd. Ook de leden, die vertrokken of overleden zijn, werden door spreker herdacht. De notulen der vorige algemeene verga- deriïig werden zonder aanmerkingen goed gekeurd. Als lid van den Raad van Toezicht werd met bijnam algemeene stemmen herkozen de heer R. v. Ham. Eveneens met bijna algemeene sterUmain als bestuurslid do heer J. van Iterson Sr. Beiden lieten zich deze benoeming welge vallen. De rekening en verantwoording van het bestuur werd uitgebracht hij monde van den heer J. P. Vergouwen. Daaruit vernamen wij, dat de omzet in 1911 bedroeg ,de> som van f 345,751.78. Aan spaargelden werden ontvangen f 31,222.S5l/2» uitgegeven de som van f 24,308.60V2- Er werden 24 spaarboek jes uitgegeven, zoodat het totaal getal daar van op 31 December bedroeg 213. Het aan tal aan&eelhoudeïs bedroeg 146. Aan voor schotten werd terugontvangen f 96,835uit gegeven f 95,995. De winst bedroeg de som van f524.28Va- Voorgesteld werd het dividend te bepalen op 8 pCt. Do reserve bedraagt nu f 953.3172- Uit alles blijkt, dat deze Bank ruim voor ziet in 'do behoeften van deze plaats; een groot bedrag is nog1 over; nog veel meer voorschotten zouden kunnen worden ver sterkt. Hierna ging men over tot herziening van statuten en ..van het reglement. Dit gins' vlug van stapel, omdat bijna allo voorge stelde wijzigingen en veranderingen reeds in vorige vergaderingen waren besproken! en vastgesteld. Bij de rondvraag werd nog eVen gesproken over voorsohotten verstrekken op hloemhol- lennota's en het werken met reken ing-oou- rant, waarna de vergadering, die door 44 leden was bezocht, te ruim tien uren werd gesloten. TER-AAR. Op 24 Sept. van het vorige jaar werden door den timmerman O. Lok, alhier, bijzondere verdiensten betoond bij het weder opwekken der levensgeesten van een oude vrouw, die uit het Aarkanaal was op gehaald door H. van Vliet Jz- Door de Maat schappij tot redding van drenkelingen te Amsterdam is daarvoor aan eerstgenoemde uitgereikt een getuigschrift met een bedrag van f 31.50 .als premie, terwijl aan laatst genoemde als gratificatie een bedrag van f10 is toegekend. VALKENBURG. Do Vereeniging ter be vordering .van de Bloembollencultuur voor deze gemeente en omstreken, hield gister-, avond haar voorjaarsvergadering, bijge woond door 46 wan de 58 leden. Het ver slag van den penningmeester luidde: In komsten vorige jaar f 116.65; uitgaven f 104.50; batig sa.ldo derhalve f 12.15. Hoofd zakelijk door vertrek daalde het ledental van 69 tot 58. Voor het houden van een groene veiling had zich niemand aangemeld, zoodat die hier giet z!al gehouden warden. Na het afdoen van de punten der agenda had, als( naar gewoonte, een verloting van prijzen onder de leden plaats, welk gebruik zeker wel eenigen invloed op de trouw? opkomst heeft. [WARMOND. Bij de door notaris Frij- linck, alhier, gehouden toeslag der in de vorige week geveilde pcrcoelen was de uit slag als volgt: Pero. I, in bod voor f1900, werd niet afgemijndperc. 2, in bod f 3250, werd ook niet afgemijnd; bij combinatie wer den beide perceelen afgemijnd door A. Ver- sluys te Warmond, met f 100. Pcroeei 3, in bod op f 2000, werd door M. Kortek'aas Cz. afgemijnd op f 55; perc. 4, in bod op f 1600, werd met f8 afge mijnd door Th. W. van Niekerk, en perceel 5, in "bod op f2500, in bod gebracht door den heer P. van dor Reyden, uit Leiden, werd niet 'afgemijnd. Een hulde aan „Litteris Sacrum." De heer J. B. Schuil, een der juryleden van den „Cremer"-wedstrijd te Haarlem, schrijft in „Haarlem's Dagblad" De vereeniging „Litteris Sacrum", uit Leiden die met „IJsbrand" den eersten prijs een gouden medaille en 500 gulden behaalde, bestaat reeds 56 jaar en was, naar ik vernam, nog nooit te voren in een wedstrijd uitgekomen. Voor dit gezelschap zeer zeker een onverwacht en groot succes. „Litteris Sacrum" had het zich met de keuze van „IJsbrand" niet gemakkelijk go- maakt; met „Ghetto" was het wel het moeilijkst opvoerbaar stuk en ik wil dan ook wel bekennen, dat ik een fiasco ver wachtte. Het is echter anders uitgekomen. „Litteris Sacrum" heeft een als geheel zeer hoogstaande opvoering van Van Eeden's werk gegeven en in verschillende momenten was het -zelfs ontroerende kunst. In de eerste plaats was dit te danken aan de superieure vertolking van de IJsbrand-figuur door den heer H. Later- veer. De heer Laterveer stond als acteur verre boven allen, die in dezen wedstrijd zijn opgetreden. Wij hebben nog nooit een dilettant gezien van zulk een sterke, dra matische kracht. De heer Laterveer is blijkbaar een man intellect. Hij had do figuur van IJsbrand volkomen begrepen, en wat meer zegt hij beschikte over het talent en de middelen, om uit te beel den, wat hij gevoelde. Hij heeft een klank volle, senore stem, die hij uitstekend weet te gebruiken. Hoe prachtig klonk uit zijn mond niet telkens dat „Diotima Diotima I" Zijn dictie was onverbeterlijk en zijn stan den waren steeds treffencl-mooi. Dat ook het publiek heeft gevoeld, hier voor een bijzonder talent to staan, bewees de hoor bare stilte, wanneer hij optrad, en de ova tie, die hem aan het slot werd gebracht.» Maar het was niet alleen do kunst van den heer Laterveer, die ik in de-zc IJs brand-opvoering heb bewonderd; bijna, allen tot zelfs de kleinste bijrollen, zoo als de koetsier en de meid in III en dtf verplegers met hun stille spel in IV werkten mede tot het verkrijgen van eert uitstekend geheel. Ik geloof niet, dat allo medespelenden sterke krachten zijn en heb zou mij zelfs niet verwonderen, als zij in andere stukken veel minder indruk zouden hebben gemaakt, maar de verdeeling der rollen was zeer gelukkig, zoodat de meeste! personen zooals de leden van het gezin Hurdendop zichzelf konden spelen, het geen zij dan ook deden met frappants na tuurlijkheid. Hierdoor was men er in het eerste bedrijf in liet Hollandsche pension-milieu on middellijk geheel en al in. Waar enkelen zich naar boven moesten werken, zooala de heer en mevrouw Balmont van Hees ert de notaris schoot men wel eens even to kort, doch bepaald storend werkte dib nooit. De vereeniging „Litteris Sacrum" onder scheidde zich door haar prachtig sluitend! samenspel en uitnemende regie; hierdoor verkreeg men in de groote en zeer moer., lijke scènes in II en III een eenheid,. zooals ra en niet dikwijls op het tooneel hij dilettanten zal waarnemen. Wij herinneren.' bijvoorbeeld aan den angst en de spanning bij allen na het verdwijnen van IJsbrand en Lize en de algemeene verdwijning rui' IJsbrand's halsstarrige weigering in heb derde bedrijf. De vierde acte het groote tooneel fcuat- schen IJsbrand en den professor en heb wegvoeren van IJsbrand naar zijn cel werd, dank zij het zeer aangrijpende, inge houden, nooit theatrale spel van den heer Laterveer en het meeleven van allen hoé goed was ook de professor van den heer, J. J. van Bostelen waarachtige kunst. In dit bedrijf bereikten de leden van „Lit teris Sacrum" ~zelfs meer dan de acte ut van het Nederlandsch Tooneel. En waar, twee dilettanten te vinden, die de rag-fijne»- uiterst moeilijke tooneeltjes tusschen IJs brand en Lize zoo zouden kunnen spelen" als IJsbrand en mej. Geyp dit deden 1 In waarheid, de opvoering van IJsbrand dóór deze dilettanten was vóór mij een, dier mooiste avonden van dit geheele seizoen'.- Loidscke vereeniging tot bestrijding der Tuberculose. Gisternamiddag hield deze Vereeniging, onder voorzitterschap van prof. dr. W.- Nolen, haar jaarlijksehe algemeene verga dering. Nadat- de voorzitter met een korb woord de vergadering had geopend en een! en ander had medegedeeld over den voor-* genomen verkoop van het Emma-bloempje, op 22 April, bracht de secretaris, dr. J., Bruining, verslag uit over de werkzaamhe- den, waaruit opnieuw bleek, welk een nut- tig en heerlijk werk deze Vereeniging doet., Een nauwere aaneensluiting kwam dib jaar tot stand tusschen de Vereeniging »nil de „Vereeniging tot ondersteuning van her- stellende borstlijders." Waar de laatst* genoemde voornamelijk werkte onder patiënten onder de hoede der „Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose", werd be ter geoordeeld, dat zij zich uitsluitend r>e-. lastte met deze taak ten opzichte van de jiatiënten dezer laatste en daarvoor doon deze Vereeniging fimancieel zou worden.' gesteund, al naar noodzakelijk en wensche- lijile zou worden geacht. Met medewerking der Leidsohe Vereeni ging werd in December van dit jaar een Provinciale Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose opgericht, waardoor, naar men hoopt, betere samenwerking der ver scheidene vereenigingen in onze Provincie en vooral betere organisatie van den strijd tegen tuberculose op het platteland zal! worden bereikt. Het Consultatie-Bureau heeft zich ook in! het afgeloopen jaar weer in een druk be zoek verheugd; in het geheel werden 2301 patiënten voor het eerst ingeschreven. Na dere bijzonderheden omtrent deze patiënten en wat de Vereeniging voor hen heeft ge daan, werden gegeven in het verslag der werkzaamheden van het Consultatie-Bu reau. Het aantal donateurs der Vereeniging be droeg dit jaar 12, dat der leden 220 dab deq begunstigers 85. Ten opzichte van de bestuursleden val 8 te vermelden, dat op aanvrage van hot bestuur de burgemeester jhr. mr. dr. N.. C. de Gijselaar, bereid werd gevonden heb eere-voorzitterschap der Vereeniging tó aanvaarden, een welwillendheid, die ten zeerste op prijs gesteld wordt. In den loop van het jaar gaven de da mes mevrouw Kamerlingh OnnesBijle- veld en mevrouw de wed. Siegenbeek vart HeulcelomLamme haar verlangen te ken nen uit het algemeen bestuur to tredon., Hét bestuur was zoo gelukkig de damea

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 1